KILLING EVE – Deli Deliyi Sevmiş

Deli deliden korkar, sopasını saklarmış. Ama bu kez deli deliyiz sevmiş. Kimden mi bahsediyorum? Elbetteki 3.sezondur evlerimize konuk olan Killing Eve ikilisi Villanelle ve Eve’den. Eve konusunda çok olumlu şeyler söyleyemem ama Villanelle izlemek,  Jodie Comer’ın mükemmel yansıttığı duygu geçişleri ile her zaman keyif veriyor. 3.sezon da bu açıdan oldukça doyurucu bir sezondu ama hikaye açısından da bir o kadar eksik… Bu sezon Phoebe Waller-bridge’ın kalem dokunuşu olmaması etkili olmuş olabilir mi?

Killing Eve 3.sezonda dizinin temel taşlarından olan ve bence bu diziyi daha izlenir kılan gerginlik ve heyecan unsurundan çok duygusal sahnelere yer verilmişti. Karakterlerin iç dünyası açıldı, özellikle Villanelle’in değişimini izledik.  Hele ki sezon  finalinde  Eve’in canavarından (yani kendisinden) kurtulması için onu arkasında bırakıp yürürken eski bildiğimiz (ve kendi adıma bir o kadar da sevdiğim) Villanelle’in ne kadar değiştiğine şahit olduk. Sonuçta elimizdeki hikayenin tüm dengeleri değişti; bölümler boyu Villanelle hep Eve’in içindeki karanlığı ortaya çıkarmaya çalışıyordu, ama sezon finalinde onu serbest bıraktı. Oysaki Eve de artık içindeki duygularla yüzleşmeye başladı ve Villanelle’i kabullendi, kabullenmek bir yana onu seçti, tam bir teslim oluş.

 
   
 

 

Bu sahne ikinci sezon finalinden ne kadar farklı değil mi?  2. sezon finalinde Villanelle Eve’i zorla da olsa yanında tutmak istemişti. Eve buna rağmen gitmek isteyince de vurmuştu. Üçüncü sezon finalinde ise Villanelle Eve’e gitmesi için bir seçenek sunuyor ama Eve gitmek istemiyor… Bu günleri de mi görecektik? <3

İkisi de maceraya birlikte devam etmelerinin nasıl yeni tehlikeler doğuracağını biliyorlar fakat birbirlerini başka kimsenin görmediği kadar net görüyorlar.  Ama bu sevgilerinin, bağlılıklarının zehirli bir duygu yığınından ibaret olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

 

 

12 hikayesini herkesin bir arada toplandığı tek bir sahne ile toparlamaya çalışmak saçma değil miydi? Kenny’nin ölümü gerçekten de tedirginlikle geri geri yürürken mi oldu yoksa bu da Konstantin’in yalanlarından biri mi? Tek ayak üzerinde milyon tane yalan söyleyebilecek bir karakter olduğu için Konstantin’e güven olmaz… Sahi madem Carolyn ile uzun süreli bir geçmişleri var, Konstantine onca süre sessizliğini neden korudu? Kenny’nin ölümü bilgisi ile çok rahat bir şekilde Carolyn’i 12’nin üzerine sürebilirdi. Unutmadan, varsın Villanelle kabul etmesin, o ve Konstantine  bir aile ^^

 

 

Unutmadan, Jodie Comer kalp, Jodie Comer’ın değişen aksanları kalp kalp… Villanelle’in kıyafetleri ise ekstra kalp…  (Killing Eve: Villanelle’s Best Ever Fashion Moments)

 

killing eve

 

 

2.sezon dönemi de olsa Fleabag’i yeni bitirmiş biri olarak aşağıdaki çalışmaya bayıldım ^^

Killing Eve crack feat. Fleabag

 

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Ayla

  Merhaba Asli,sen aylar önce izledin ondan bu mesaji görecegini pek sanmiyorum:))

  Yeni sezonu yeni bitirdim ben digerleri kadar begendim. Tamam senaryoyu yeni biri yazmis ama yine eglenceli,zekice,kanli,şaşırtıcı ve kedi fare oyunu izledik. Benimde favorim Villanelle,ikinci favorim Konstantin o Danimarkali oyuncuyu cok severim. Kesin Carolyn in oglunu Konstantin itmistir.

  Villanelle nin kiyafetlerine benden de bir ❤️.

  Yeni sezonu merakla bekliyorum,Eve nin kocasi artik Eve den iyice korktu o evlilik kurtulmaz artik. Eve hayatinda oldugu sürece adamin basina bela geliyor ya…

  Bu sezon evet Villanelle nin derinliklerine indik,onu daha iyi tanidik. Onun annesini ve yipranmis iliskilerine tanik olduk. Öyle bir anneden böyle bir Villanelle hic sasirtici degil. Annesini öldürecegini oraya varir varmaz hissettim.

  O sahnelerde biraz fazla Elton John oraya,Elton John buraya vardi.

  Carolyn de herhalde anne babadan sevgi görmemis biri ne ogluna rahmetli nede kizina sevgi gösterebiliyor. Duygusal acidan bir kisilik bozuklugu var gibi Carolyn in.

  Bakalim yeni sezon ne zaman ama korona dan dolayi cok cok ileri bir tarihe alinir herhalde.

  • Merhaba Ayla. yerli dizilerde buluşamıyoruz ama yabancı dizide buluştuk.

   Yeni sezon demen kafamı karıştırdı, bildiğim kadar ile yeni sezon onayı almadı dizi ^^

   • Ayla

    Hollywood Reporter diye bir yerde okumustum dördüncü sezon onayi aldi diye. Bence kesin olacak.

    • Killing Eve season 4 UK release date
     Killing Eve has already been renewed for a fourth season – hooray! However, it’s not yet known when it will air.

     Aaa onaylanmış gerçekten 🙂

 • Ahmet Adar

  Güzel yorumlarına teşekkürler.Eline emeğine sağlık.Bu sezonu tamamen Villanell’e ayırmışlar.Onu yetiştiren Dasha ile ilişkileri,annesi ile ilişkileri.Katilliği bırakmak istemesi,duygusal çatışmaları.Teşkilat 12yi ve Konstantini tam anlayamadım.Caroline’nin kızı Geraldine’ye karşı duygusuz davranışları ve onu kovması yüreğimi burktu.Eve Polastrie’nin Kocası Nick!in Eve’den korkmasına ve uzak durmasıma da pek bir anlam veremedim.