İzledim

KILLING EVE – Deli Deliyi Sevmiş

Deli deliden korkar, sopasını saklarmış. Ama bu kez deli deliyiz sevmiş. Kimden mi bahsediyorum? Elbetteki 3.sezondur evlerimize konuk olan Killing Eve ikilisi Villanelle ve Eve’den. Eve konusunda çok olumlu şeyler söyleyemem ama Villanelle izlemek,  Jodie Comer’ın mükemmel yansıttığı duygu geçişleri ile her zaman keyif veriyor. 3.sezon da bu açıdan oldukça doyurucu bir sezondu ama hikaye açısından da bir o kadar eksik… Bu sezon Phoebe Waller-bridge’ın kalem dokunuşu olmaması etkili olmuş olabilir mi?

Killing Eve 3.sezonda dizinin temel taşlarından olan ve bence bu diziyi daha izlenir kılan gerginlik ve heyecan unsurundan çok duygusal sahnelere yer verilmişti. Karakterlerin iç dünyası açıldı, özellikle Villanelle’in değişimini izledik.  Hele ki sezon  finalinde  Eve’in canavarından (yani kendisinden) kurtulması için onu arkasında bırakıp yürürken eski bildiğimiz (ve kendi adıma bir o kadar da sevdiğim) Villanelle’in ne kadar değiştiğine şahit olduk. Sonuçta elimizdeki hikayenin tüm dengeleri değişti; bölümler boyu Villanelle hep Eve’in içindeki karanlığı ortaya çıkarmaya çalışıyordu, ama sezon finalinde onu serbest bıraktı. Oysaki Eve de artık içindeki duygularla yüzleşmeye başladı ve Villanelle’i kabullendi, kabullenmek bir yana onu seçti, tam bir teslim oluş.

 

Bu sahne ikinci sezon finalinden ne kadar farklı değil mi?  2. sezon finalinde Villanelle Eve’i zorla da olsa yanında tutmak istemişti. Eve buna rağmen gitmek isteyince de vurmuştu. Üçüncü sezon finalinde ise Villanelle Eve’e gitmesi için bir seçenek sunuyor ama Eve gitmek istemiyor… Bu günleri de mi görecektik? <3

İkisi de maceraya birlikte devam etmelerinin nasıl yeni tehlikeler doğuracağını biliyorlar fakat birbirlerini başka kimsenin görmediği kadar net görüyorlar.  Ama bu sevgilerinin, bağlılıklarının zehirli bir duygu yığınından ibaret olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

 

 

12 hikayesini herkesin bir arada toplandığı tek bir sahne ile toparlamaya çalışmak saçma değil miydi? Kenny’nin ölümü gerçekten de tedirginlikle geri geri yürürken mi oldu yoksa bu da Konstantin’in yalanlarından biri mi? Tek ayak üzerinde milyon tane yalan söyleyebilecek bir karakter olduğu için Konstantin’e güven olmaz… Sahi madem Carolyn ile uzun süreli bir geçmişleri var, Konstantine onca süre sessizliğini neden korudu? Kenny’nin ölümü bilgisi ile çok rahat bir şekilde Carolyn’i 12’nin üzerine sürebilirdi. Unutmadan, varsın Villanelle kabul etmesin, o ve Konstantine  bir aile ^^

 

 

Unutmadan, Jodie Comer kalp, Jodie Comer’ın değişen aksanları kalp kalp… Villanelle’in kıyafetleri ise ekstra kalp…  (Killing Eve: Villanelle’s Best Ever Fashion Moments)

 

killing eve

 

 

2.sezon dönemi de olsa Fleabag’i yeni bitirmiş biri olarak aşağıdaki çalışmaya bayıldım ^^

Killing Eve crack feat. Fleabag

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap