Haber – George RR Martin yeni kitap müjdesini verdi

Game of Thrones ilk 6 sezonu bir maraton hızında tam da 7. Sezon başlamadan tamamladım. İzlemeden önce George RR Martin Taht Oyunları serisinden tek bir kitabı dahi okumamıştım. Bu nedenle karakterler, hanelerin geçmişi ve özellikle de mitler konusundaki eksikliğimi tamamlamak için konu ile ilgili forumlardan ( en yardımsever forum için tıklayın ^^) destek istedim ve onlarca makale okudum.

 

 
   
 

George RR Martin Game of Thrones Taht Oyunları

 

8.sezonu beklerken hedefim kitap serisini de aradan çıkartmak. Bu arada seriyi izlemenin yanı sıra okumaktan da zevk alanlar için sevindirici bir haber gündemdeydi bu hafta: Game of Thrones’un yazarı George RR Martin kişisel bloğundan bir açıklama yaptı ve yeni kitabın çok kısa sürede biteceğini, gelecek yıl raflarda olmasını umduğunu belirtti.

‘The Winds of Winter’ 

Kitabın adı ‘The Winds of Winter’ (Kış Esintileri) olarak belirlenmiş. En çok kitap hakkındaki spekülasyonlara verdiği yanıt beni gülümsetti. Bloğundaki kendi cümleleri birebir şu şekilde:

“I don’t know which story is more absurd, the one that says the book is finished and I’ve been sitting on it for some nefarious reason, or the one that says I have no pages. Both ‘reports’ are equally false and equally moronic”

(“Hangisinin daha saçma olduğunu bilmiyorum —kitabımı bitirmiş olduğu halde, (baskıya vermektense) sırf kötülüğüne üzerine oturduğum iddiası mı yoksa tek sayfa bile yazmamış olduğum iddiası mı? Her ikisi de eşit derecede yanlış ve ahmakça.”)

 

Bu açıklamanın 2015’ten beri yeni kitabı bekleyen okuyucuları tatmin edip etmediğinden emin değilim. Ama benim açımdan okunmayı bekleyen tam bir seri olduğu için rahatlıkla söyleyebilirim:  “Sevgili George, no rush, take your time” ¹

(¹) Sevgili George, acele etme ^^

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • hiç tatmin etmedi çünkü her yıl böyle bir açıklama yapıyor 🙁 zaten biz türk okuyucular ciddi anlamda bekleyeceğiz çünkü çevirisi uzun sürüyor 🙁

  • Aslı

   pazarlama rüzgarını kaybetmemek.için eskisi kadar uzun sürmez ama… Ben beklemeye karar verdim. Toplu izleme gibi toplu okuma, mis ?