İzledim

GAME OF THRONES – Geri Sayım Başladı

Game of Thrones ’da yaklaşık 2 yıllık bekleme süresi sona eriyor. Teaser ve ilk bölüm için 14 Nisan 2019 açıklandığına göre geri sayıma başlayabiliriz. Dile kolay, uzun zamandır bekliyoruz; yedinci sezonun son bölümü 27 Ağustos 2017’de yayınlanmıştı.

game of thrones 8 teaser

 

İşte merak uyandıran teaser;

 

 

İzlediğiniz gibi teaser’da Jon Snow, Sansa Stark ve Anya Stark bir arada ve Stark Ailesi Anıt Mezarlığı’ndalar. Ned Stark ve Catelyn Tully’nin heykellerinden sonra asıl şok ise teaser’ın son anınd üçlünün kendi heykelleri ile karşılaşması ile oluşuyor. Tam da bu noktada, zemini buzlar kaplamaya başlıyor…

Gelelim bu kısacık teaser’dan çıkartabileceğimiz notlara;

Hikayemiz Winterfell’de başlamıştı, anlaşılan o ki başa dönüyoruz. Özellikle teaser’da Stark’lara yer verilmesi GOT evrenindeki her açılımın bir noktada Stark ailesi ile kesişmesini vurguluyor. Fragmanda Stark’ların birlik içinde olması ne güzel değil mi?

Stark Ailesi mezarlarındaki ölüler son kalan aile fertleri önlerinden geçerken dile geliyor. Catelyn Tully’nin söylediği şey ne kadar da doğru: “…all this horror that’s come to my family, it’s all because I couldn’t love a motherless child.” – (Seni hiç sevmedim Catelyn Tully)

 

 

Jon, Sansa ve Arya’nın yolları üçlü heykelin bulunduğu noktada kesişiyor. Üç heykel üç karakterin heykeli, hayatta oldukları halde. (Biliyoruz ki GOT evreninde sadece ölülerin heykelleri dikiliyor.)  Heykellerin dikkat çekici noktası bununla sınırlı kalmıyor: Heykellerde Arya ve Sansa, o an ki kıyafet ve yüz hatlarına sahipler ama Jon olduğundan daha yaşlı görünüyor. Yoksa ak gezenlerle olan mücadelede Sansa ve Arya ölürken Winterfell’i yönetecek kişi Jon mu olacak?

 

Fragman’da görülen tüyü Lyanna Stark heykeline yerleştiren kişi Kral Robert idi. Teaser’da bu tüy düşüyor. Bu yeni sezonda geçmiş ittifaklar sona erecek demek mi?

 

 

Game of Thrones’un 8. sezonunun ilk bölümü 14 Nisan 2019’da (Pazar) yayınlanacak. Ve bu sezonda yalnızca 6 adet bölüm olacak ve bu bölümlerin uzunluğu henüz belli değil.

 

game of thrones 8 teaser

 

 

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Arıza Aşk 101 Babil Bay Yanlış Benim Tatlı Yalanım Bir Zamanlar Çukurova Çarpışma Çatı Katı Aşk Çukur Darısı Başımıza Diğer Yerli Dizi Elimi Bırakma Erkenci Kuş Fazilet Hanım ve Kızları Ferhat ile Şirin Final Yapanlar Game Of Thrones Gülperi Haftanın EN'leri Hayat Şarkısı Hayat Sırları Hekimoğlu İyi Günde Kötü Günde Kızım Kuzgun Masumlar Apartmanı Menajerimi Ara Meryem Özlenenler Sadakatsiz Şahin Tepesi Sahne Sanatları Şahsiyet Sefirin Kızı Sen Çal Kapımı Sevgili Geçmiş Sinema Siyah Beyaz Aşk Tehlikeli Karım Ufak Tefek Cinayetler Uzakdoğu'dan Vatanım Sensin Yabancı Dizi Yüksek Sosyete
Masumlar Apartmanı Gülben Esat
MASUMLAR APARTMANI – Ben Dünyanın En Büyük Aşığı Olabilirim
Çukur Aras Bulut İynemli
ÇUKUR – Benim Adım Yamaç Koçovalı
Sen Çal Kapımı
SEN ÇAL KAPIMI – Sadece Sen Çal Kapımı
Anket
Hekimoğlu
Ne Kadar İyi Bir Hekimoğlu İzleyicisisin?
menajerimi ara baris ve emir
MENAJERİMİ ARA – Barış mı Emir mi?
Sen Çal Kapımı EdSer
SEN ÇAL KAPIMI – En Sevdiğin Çift Kim?
Copy link
Powered by Social Snap