GAME OF THRONES – Geri Sayım Başladı

Game of Thrones ’da yaklaşık 2 yıllık bekleme süresi sona eriyor. Teaser ve ilk bölüm için 14 Nisan 2019 açıklandığına göre geri sayıma başlayabiliriz. Dile kolay, uzun zamandır bekliyoruz; yedinci sezonun son bölümü 27 Ağustos 2017’de yayınlanmıştı.

game of thrones 8 teaser

 
   
 

 

İşte merak uyandıran teaser;

 

 

İzlediğiniz gibi teaser’da Jon Snow, Sansa Stark ve Anya Stark bir arada ve Stark Ailesi Anıt Mezarlığı’ndalar. Ned Stark ve Catelyn Tully’nin heykellerinden sonra asıl şok ise teaser’ın son anınd üçlünün kendi heykelleri ile karşılaşması ile oluşuyor. Tam da bu noktada, zemini buzlar kaplamaya başlıyor…

Gelelim bu kısacık teaser’dan çıkartabileceğimiz notlara;

Hikayemiz Winterfell’de başlamıştı, anlaşılan o ki başa dönüyoruz. Özellikle teaser’da Stark’lara yer verilmesi GOT evrenindeki her açılımın bir noktada Stark ailesi ile kesişmesini vurguluyor. Fragmanda Stark’ların birlik içinde olması ne güzel değil mi?

Stark Ailesi mezarlarındaki ölüler son kalan aile fertleri önlerinden geçerken dile geliyor. Catelyn Tully’nin söylediği şey ne kadar da doğru: “…all this horror that’s come to my family, it’s all because I couldn’t love a motherless child.” – (Seni hiç sevmedim Catelyn Tully)

 

 

Jon, Sansa ve Arya’nın yolları üçlü heykelin bulunduğu noktada kesişiyor. Üç heykel üç karakterin heykeli, hayatta oldukları halde. (Biliyoruz ki GOT evreninde sadece ölülerin heykelleri dikiliyor.)  Heykellerin dikkat çekici noktası bununla sınırlı kalmıyor: Heykellerde Arya ve Sansa, o an ki kıyafet ve yüz hatlarına sahipler ama Jon olduğundan daha yaşlı görünüyor. Yoksa ak gezenlerle olan mücadelede Sansa ve Arya ölürken Winterfell’i yönetecek kişi Jon mu olacak?

 

Fragman’da görülen tüyü Lyanna Stark heykeline yerleştiren kişi Kral Robert idi. Teaser’da bu tüy düşüyor. Bu yeni sezonda geçmiş ittifaklar sona erecek demek mi?

 

 

Game of Thrones’un 8. sezonunun ilk bölümü 14 Nisan 2019’da (Pazar) yayınlanacak. Ve bu sezonda yalnızca 6 adet bölüm olacak ve bu bölümlerin uzunluğu henüz belli değil.

 

game of thrones 8 teaser

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

İlgili diğer Yazılar

  • Gözde E.

    Seyredenler eminim merak ve mutlulukla bekliyorlardır. Belki ben de o güne kadar 6 sezonu bitirebilirim kim bilir. Blu Tv satın almış resmi haklarını, oraya üyeyim, seyretme listemde.