DARISI BAŞIMIZA – Haydi Darısı Başınıza!

“Sanırım yaz dizimi buldum: Darısı Başımıza . Öncelikle yola çıkış mottosu çok güzel: “Bir tutam aşk, bir yudum mutluluk ve bolca kahkaha!’ “dedim mi? Dedim. İlk bölümü izleyebildim mi? Hayır ^^

Ama konuk yazarım Gözde izledi ve sizin için ilk bölümü değerlendirdi, ben de spoiler yemek pahasına keyifle bloga ekledim… Size de eşdeğer keyifli okumalar dilerim…

 
   
 

 

“Bir tutam aşk, bir yudum mutluluk ve bolca kahkaha!” vaadiyle çarşamba akşamı görücüye çıktı Darısı Başımıza. Baş rollerde Ozan Dolunay (Ozan), Elif Doğan (Öykü) ve Devrim Yakut (Zerrin) yer alıyor. Dizinin senaristliğini Deniz Dargı, yönetmenliğini ise Barış Yöş üstleniyor.

Dizi daha ilk anda jeneriğiyle beni kendine çekti. Jenerik şarkısını çok sevdim. Ardından gelen sahnelerle de güzel bir açılış yaptı. Zerrin, ortanca kızı Öykü’nün evleneceğini haber vermek için akraba ve komşularını çağırmış, herkes bahçede toplanmış bekliyordu. Yanlarına gitmek için bir hazırlanışı, bahçeye geldiğinde bir yürüyüşü, onlara bir havalı bakışı vardı ki sormayın… Tanıtımlardaki gibi elinde mikrofonla duyuru yapsa hiç şaşırmazdım. Çocuklarının evlenmesini ne kadar istediği ve bu konuyu ne kadar önemsediği her halinden belliydi. Bu rol için Devrim Yakut kesinlikle çok iyi bir seçim olmuş. Hemen O’nu Zerrin olarak benimsedim. Son oynadığı Hayat Sırları’nda çok fazla bağırarak konuşmasıyla beni rahatsız etmişti ama burada ses tonunu gayet uygun şekilde kullanmış.

 

darısı başımıza
İşte karşınızda Aksoy ailesi…

 

Öykü ve Ozan’ın yan yana geldikleri ilk sahneden itibaren uyumlarını çok beğendim. Zaten daha yan yana ilk fotoğrafları yayınladığında bu ikili olmuş diye düşünmüştüm. OzÖy şimdiden benim için bu yazın çifti oldu bile. Onları bir araya getiren tesadüfler güzel yazılmıştı. Bu sahnelerin İzmir’de geçmesi iyi düşünülmüştü. Sıcak yaz günlerinde İzmir’i seyretmek içimi açtı. Önce klasik bir çarpışma sahnesi oldu aralarında. Ardından Ozan, Öykü’yü intihar edecekken kurtardı, sonra tekrar aynı şeyi yapmasından korktuğu için ambulans çağrılmasını rica etti. Meğer Öykü, sadece O’nu aldatan nişanlısı Cem’in taktığı yüzüğü çok yüksek bir yerden atmak ve hiç bulamamak istemiş. Valla Öykü’cüğüm yaptığın şey çok tehlikeliydi, ya Ozan gelmeseydi de bir anda ayağın kaysaydı, başın dönseydi de çatıdan düşseydin? Neyse… Ozan Öykü’nün üstüne düştü! Ama ilk yakınlaşmanız yaşandı diye sana fazla kızmayacağım ^^

Öykü ve Ozan lobide beklerken gelen ambulans görevlilerinin Öykü’yü kovalaması ve O’nu yere indirip bayıltıcı iğne yapmaları sahnesinde çok güldüm. Ardından Ozan Öykü’yü havaalanına götürdü. Öykü’nün uçağa yetişmek için Xray cihazından içinde kolonya olan valizle geçmeye çalışıp “İçinde bomba yok.” diye söylenirken ortalığı ayağa kaldırması ve güvenliğin O’na müdahalesi de çok komikti. Tabii Öykü’nün uçağı kaçıracağından emin olan esas oğlanımız O’nu dışarda bekliyordu. Ardından ikilinin Alaçatı sokakları, gece sahilde ve otelin çatısındaki romantik sahneleri geldi. Birbirlerinin isimlerini bile bilmeden gezdiler, sohbet ettiler, gece denize girip, dans ettiler. Biraz aşk acısı, biraz içki, biraz da aralarında olan çekim sonucu ikilimiz otelin çatısında öpüştüler ve gece çatıda birbirlerinin omzunda uyudular. Bana göre Ozan Öykü’ye aşık olmuştu bile, bakışlarından belliydi.

 

darısı başımıza
O zaman dans <3

 

Sabah olduğundaysa esas kızımız hata yaptığını düşünerek Ozan’ın yanından ayrıldı. Zaten o esnada O’nu bulmaya ailesi ve Cem (Özgün Karaman) gelmişti. Maalesef Ozan, Öykü otelden ayrılmadan yetişemedi. Cem’in Öykü’yü aldatmadığı, Öykü’nün Cem’in evinin havuzunda gördüğü kızın Cem’in bir arkadaşının sevgilisi olduğu ortaya çıktı ve Öyküler ailecek İstanbul’a döndüler. Öykü, Cem’in masum olduğunu öğrendiğine pek mutlu olmadı. Demek ki O’na gerçekten aşık değil. Açıkçası ben Cem’in de masum olduğuna inanmıyorum. Bence Öykü’yü kandırdı. Öykü uçakta da mutsuzdu. Bence O da Ozan’dan etkilenmişti. Etkilenmiş olmasa uçakta o rüyayı görür müydü? Rüyasında Ozan da uçağa binmişti ve Öykü’ye “Benimle kal.” deyip elini uzatıyordu, Öykü de elini tutuyordu ve gidiyorlardı. Tam “Vaov hikaye ne güzel, ne farklı ilerleyecek.” derken sahnenin rüya olduğu ortaya çıktı. Lütfen dizide bu rüya sahneleri aşırı fazla olmasın, bir yerden sonra her hayal/rüya olması müsait sahnelere o gözle bakmaya başlıyor insan, sonrası lüzumsuz hayal kırıklıkları…

İstanbul’a döndükten sonra Öykü yaşadıklarının etkisiyle çok mutsuzken, hep Ozan’ı düşünürken; Ozan da adını bile bilmediği bu kıza sosyal medya sayesinde ulaşmanın yollarını arıyordu. Asistanının söylediğine göre zevkleri, takip edebileceği hashtag’ler, yer bildirimi yapmış olabileceği yerler vb. bilinirse 3 gün içinde bulmak mümkünmüş. Fazla teknolojiden korkulur valla. Bir yandan da Cem’in ailesi Öykü’yü istemeye gelecekti ve Öykülerin evinde hazırlıklar sürüyordu.

 

 
   
 

 

Dizimizin diğer karakterlerini de hemen sevdim. Karşımıza çıkan karakterler içinde Cem de dahil uyuz olduğum kimse olmadı. (Bunu Öykü’yü aldattığını düşündüğüm için söylüyorum.) Her şeye rağmen sempatik bir tipi var. Ama kesinlikle bir Ozan olamaz tabii ki. Öykü’nün küçük kardeşi Serkan(Burak Can) çok sempatik. Meraklı akrabalar ve gıcık kuzenler de çok doğal, çok gerçek. Öykü ve Ozan’dan sonraki favori karakterlerim ise kesinlikle Rüya ve Merter. Rüya(Açelya Topaloğlu) Öykü’nün 30’una gelmiş ablası. Anaokulu öğretmeni ve bir oyuncuya hastalık derecesinde platonik aşık. Odası onun fotoğraflarıyla dolu. Zerrin, O uyurken bütün bu fotoğrafları bahçede yaktı diye acı çekecek kadar aşık. Herkes O’nun evde kaldığını düşünüp alaya alıyor ama O’nun umurunda bile değil. O’nun için varsa yoksa Engin…

Açelya Topaloğlu son rol aldığı Meryem de ne kadar kötüyse burada da o kadar iyi bir karakteri başarıyla canlandırmış. Öykü’ye çok güzel bir abla olmuş. Aralarındaki ilişki daha ilk bölümden gerçek abla-kardeş gibiydi. Görüntülü konuşma yaptıkları ilk sahnelerine bayıldım. Hareketsiz kalarak ekran donmuş gibi birbirlerini kandırmaları çok komikti, yaratıcı bir detay olmuş. Genel olarak Rüya’nın deli dolu halleri gerçekten kahkaha atılacak türden. Bazı sahnelerinde sesli kahkaha attım. Merter (İbrahim Kendirci) ile de yan yana geldiklerinde inanılmaz bir uyum var aralarında. OzÖy kadar onların da fandom’ları oluşacaktır kesin. Merter de aşk gurusu, aşk üstüne kitaplar yazıyormuş; şimdi de yeni bir roman yazmanın peşinde. Kız kardeşi Meryem’le birlikte eski mahallesine, Öykülerin yan evine taşınıyorlar. Muhtemelen Rüya O’nun yeni kitabının ilham kaynağı olacak. Merter O’nu aşık olunacak bir kadın haline getirmeye çalışırken kendisi de aşık olacak, Rüya da O’na. Ama Zerrin’in düşman olarak gördüğü ailenin akrabaları oldukları için de gizli kapaklı sürecek bu ilişki, yakalanma durumlarıyla falan komik bir hal alacak. Zaten Merter’in, Rüya arabasının anahtarını alıp sakladığından dolayı anahtarı bulmak için Rüya’nın odasına girmesi, Rüya’nın banyodan yeni çıkmışken karşılaşmaları ve  Zerrin aniden eve gelince Rüya’nın O’nu gardıroba saklaması sahnesiyle bunun ilk adımı da çoktan atılmış oldu.

 

darısı başımıza
Aşk gurusu ve ilham perisi <3

 

Gelelim Öykü’nün isteme gününe. Öykü gün boyu mutsuzdu. Zerrin’in kuaför dükkanında ailecek hazırlanırken bunu fark etmeyen kalmadı. Kuaför dükkanını da çok sevdim; sıcak, samimi bir ortam. Orda bol bol sahne olsun, biz de zevkle seyredelim. Asıl olaylar Cem ve ailesi gelince patladı tabii. Meğerse Cem’in annesi Canan (Nergis Kumbasar) ve Zerrin eskiden birbirlerini tanıyorlarmış. Ama Zerrin şimdilerde O’na düşman. Çünkü Zerrin’in babasına ait olan öykülerle onların yazılı olduğu defteri Canan’ın babası çalmış ve onları film yapıp zengin olmuşlar. Daha kapıdan içeri girmeden çıkan tartışma esnasında Öykü oradan kaçmaya kalktı ve peşinden gelen Rüya’ya İzmir’deki adamla öpüştüklerini söyledi. Aslında kaçma sebebi tartışma değil bu kafa karışıklığı, çektiği vicdan azabıydı ama ablasıyla yaptıkları konuşma sonrası zaten bir daha karşısına çıkmayacak biri için sevdiği adamdan vazgeçmemesi gerektiğine ikna oldu Öykü ve ailelerine rağmen O’nunla evlenmek isteyen Cem’le nişanlanmak üzere eve döndü. Ve tam yüzükler takılacakken Ozan ortaya çıktı. Daha evvelki bir konuşmada Cem’in hiçbir kan bağı olmayan bir ağabeyi olduğundan bahsedilmişti. İlk geldiği anda “Cem’in ağabeyi mi yoksa internet yoluyla mı öğrenip geldi?” diye düşündük ama ağabey çıktı.

Fragmana göre Öykü ve Ozan arasında yaşananlar ortaya çıkıyor ve herkes öğrenip Öykü’ye yükleniyor. Ama tüm bunlar uçak sahnesinde olduğu gibi yine rüya/hayal de olabilir. Ben gerçek olmamasından yanayım açıkçası. Haftaya çarşamba akşamki 2. bölümü şimdiden merakla beklemeye başladım. Bu yaz Darısı Başımıza ile çok keyifli geçecek benim için. Umarım sizler de ekran karşısında benim gibi keyifli vakit geçirmişsinizdir.

 

Darısı Başımıza – 2.Bölüm Fragmanı

 

Darısı Başımıza – 2.Bölüm 2.Fragmanı

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Buke Oguz

  Gözdecigim ellerine saglik ilk gün daha diziyi izlemeden okudugum yorumuna ancak yorum yazabiliyorum 🙈🙈🙈
  Diziyi izleyip öyle yorum yapayim istedim ama o kadar gec izleyebildim ki ancak gelebildim.
  Akrabalarini saymazsam eger Aksoy ailesini sevdim. Ama akrabalari hic sevmedim. Sevinc Erbulak digerlerine gore daha normal ama diger akrabalar cok yorucu geldi. Ayni sekilde Canan da öyle.
  Ozan ve Öykü’nün sahnerini sevdim. Oyku karakteri Ozan karakterinden daha baskindi bu bolum. Ozan karakteri Öykü’nün basina actigi islerden dolayo daha cekingendi sanirim.
  Oyku ve Ruya guzel abla kardes olmuşlar.
  Ozan’in Cem’in abisi oldugunu bolumu izlemeden okudugum icin senden öğrenmiş oldum o yüzden finalde şaşirmadim. 🤣 Once kizin adresini buldu da mi geldi dedim ama Cem cagirdigi icin oradaydi.

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim canım. İlk bölüm tüm akrabalar daha normaldi aslında, 2’de bir sapıttılar, 3’te normale dönerler umarım :)) Evet ilk bölümde Öykü’cüğüm baskındı, Ozan da çekingen, iyi çocuktu ne güzel… 🙁

   Spoiler yiyenler 2 :)) Ama sen yarıya yakınını seyretmiştin zaten.

 • Ayla

  Selam millet Asli daha ilk bölümü izleyip yorum bile yazmamisken ben DARISI BASIMIZA 2. BÖLÜM hakkinda fikrimi yazayim dedim:) Bakalim hic buraya ugrayip beni okuyacakmisikiz?

  Hadi ikinci bölümede bir sans vereyim dedim. Ama bu bölüm adeta yaz dizilerine bakmamamin güzel bir örnegiydi. Sonuna kadar baktigim ilk ve galiba tek dizim olacak iki sene evvel ki yüksek sosyete. Ama orada dramda vardi,Zuhal Olcay gibi izlemesi keyifli usta oyuncu vardi.
  Darisi basimizda ne vardi Öykü nün dayisi ve yengesinin deli sacmasi banyo sahnesi vardi. Gülen var mi ya,ben almayayim.
  Ilk bölümde hosuma giden Rüya bu bölüm bayagi gözüme batti. Merter in kiz kardesine yaptigi sacma sapan hareketler beni cok baydi…
  Ozan karekteri ise ilk bölümde ki karekteri ve bu bölümde ki karekteri arasinda daglar kadar fark vardi. Ilk bölümde duygusal,anlayisli yardim sever ve Öykü nün üzüntüsüne ortak olan adam bu bölümde duygusuz,hissiz,anlayissiz bildigimiz odun olarak karsimizdaydi. Hele Öykü ye sen benim karsima planli olarak ciktin demesi…
  Cem in annesi 18-20 yildir Ozan in babasi ile evli ve caldigi senaryolarla film yapiyor,yapimciligini yapiyor anladigimiz kadariyla.
  Peki ayni sehirde yasayan Zerrin in simdiye kadar akli nerdeymis ? Simdiye kadar neden hakkini aramamis Canan in karsisina cikmamis?

  Hadi bazen canim romantik komedi izlemek ister acarim bir yabanci yada yerli sinama filmi izlerim. Ama bu deli sacmasi,kalitesiz senaryolu,gereksiz uzunlukta ki yaz dizilerine ben gelemiyorum.
  Öykü nün ezik dayisi ve cok sinir karisina mi gicik olayim bu arada kadinin performansi cok kötü. Öykü nün gicik erkek kardesine mi gicik olayim sasirdim:))
  Cocuk yan komsu kiza yürüyordu ac oldugu icin kiza bile cemkirdi,ne migdeymis ayol.
  Zerrin bence hep bagiriyor,evine gelen kizkardesi ve digerlerini devamli kovmalar hadi kalkin gidin demesi. Valla benim kiz kardesim kalkin gidin dese bir daha kapisini acmam. Bunlar iyice yüz göz olmuslar vicik vicik iliskiler.
  Birde ne bu fragmanda olan sahneler iki bölümdür hep Öykü nün rüyasi cikiyor! Aliskanlik haline getirdiler galiba.
  Ozan oyunculuk adina bence kötü bir performans sergiliyor,cok tutuk. Adeta bana ne böyle sacma replikler yaziyorsunuz der gibi bir hali var:))
  Öykü Ingilterede okuyor anladigimiz kadariyla ne ara Cem ile tanisti ve alti ay bile olmadan evlilik karari almislar? Nedir bu koca meragi kizlarimizda:)) Cem de güya sirkette yapimci olarak calisiyor gözüküyor eh ne ara tanistilar?
  Rüya ve Merter cifti bile bu bölüm ilgimi cekmedi,ehh ne kaldi ozaman elimde hic,bende NOKTA yi koyuyoruk ,yok yaz dizisi bana göre degil sizlere keyifli izlemeler.
  Reytingler de 2.67 ye düsmüs..

  • Gözde E.

   Valla ben şu an 2. bölüm yazısını yazmakla meşgulüm, oraya kadar sabredemedin ama baya dolmuşsun gördüğüm kadarıyla :))

   Teşekkür ederiz, sen de haklısın tabii, kesinlikle yaz dizileri kış dizilerini aratıyor.

   • Ayla

    Demek ikinci bölümüde yaziyorsun,ehh yaz dizileri tam sen ve Ahmet bey gibi dizi kolikler icin birebir:))
    Kesin bu yazdigin bölüm yorumunu okurum cünkü bölümü seyrettim. Benden cok farkli düsundügünden eminim:) Zaten ben bu bölümü yorumlasaydim konuk yazar olarak Asli bu kadar olumsuz yorumu yayinlamazdi hehe.
    He valla sabredemedim annemin karninda nasil 9 ay sabretmisim hala sasiyorum:)

    • Gözde E.

     Birebir olsa çoğuna bakardım, sadece buna bakıyorum. Onun yerine eski dizi ve film seyrediyorum 🙂 Kitap da okuyacağım. Bazı yerlerde farklı, bazı yerlerde benzer düşünüyorum okurken göreceksin 🙂 Valla Ranini’de ben gayet olumsuz yazılar da okuyordum kışın, yorum kişiseldir bence :))

     Ben 9 ay 10 günlüğüm 🙂 Burcum balık aslında sabırlı bir burç değildir, ama yükselenim boğadan geliyor sabrım.

     • Ayla

      Evet binbir gece gibi:)
      Kesin o rüya sahnelerinde ayni düsünmüsüktür,sen banyo sahnesine cok gülmüssündür, bende kizgin adam ifadesi hehe.
      Ranini de bende olumsuz yorum okuyordum benim anlamadigim bölüm bölüm üstüne olumsuz yazip hala bakmaya devam edenler,inanki öyleleride var.
      Ehh kardesim bakmayi birak olsun bitsin…
      Ben daha önce yazdim mi bilmiyorum aslan burcuyum yükselene mi bilmiyorum,nasil hesaplaniyormus:)

     • Gözde E.

      Heheh dün en son 69. bölümünü seyrettim Binbir Gece’nin. Şunun şurasında 90’a ne kaldı :))
      Evet, SBA’da vardı bir yazar ama sonra yazmayı bıraktı. Bakmayı da bıraktı mı bilmem. Arada bir iki bölüm için kötü yazı yazılır da devamlı kötü yazılması tuhaf.

     • Ayla

      IG de vardi öyleleri aramizda kalsin:)) Ehh benimde en favori dizim olduguna göre cekilmiyordu yani.
      Sen binbir gece yi daha önce izlemistin degil mi? Ayy bana neler verselerde 90 bölümlük diziyi tekrar izlemem:))

     • Gözde E.

      Daha önce 40 civarında bırakmıştım ben. Ama üstünden 10 yıldan fazla geçtiği için ilk bölümlerin baştan başladım. Bölümler 70 dakika civarında olduğu için şimdinin 45 bölümü gibi düşün :)))

     • Ayla

      Vay 2006 yilinda diziler 70 dakikaydi,simdi 2,5 bile oluyor yakinda 3 saate gideriz:((
      Dizi izlemeye ben binbir gece ile baslamistim,daha önce asla türk dizileri izlemezdim.

     • Gözde E.

      KPA, Kara Sevda ve SAK’ta 2 saat 40 dakikalık bölümler gördük bile! Pes yani. Binbir Gece’yi bitireyim o kadar seyretmişken bir Çok Özlediklerimiz yazısı yazacağım 🙂 Arada onun da 80-100 dakika arası bölümleri olmuş ama sezon finallerinde, bir de 1-2 bölümde falan.

  • İlk bölümü ite kaka bitirdim. 2 küsür saat romcom mu olur. Son 20 dakikayı sali aksami izledim.

   2. Bölümü tam gününde izleyecektim kii…. bir uzandım koltuğa TV karşısında sanırım ilk on dakika da uyumuşum (kiz taksi ile ozani kovaliyordu).

   Kisa videolara bakip (tum bölümü hayatta izlemem) gozde nin yazısına geleceğim… 😍

   • Ayla

    Asli yüksek sosyete ve bu dizi arasinda bence daglar kadar fark var..
    Bak tek bakicagim yaz dizisi demistin ama sende benim gibi çark ettin,aramizda ki fark herhalde sen ileridede kisa videolarla idare edersin:)

    • Gözde E.

     Yüksek Sosyete konusuna katılıyorum çok çok iyi bir yaz dizisiydi. Senaryoda bozulmalar olmasa daha da giderdi.

     • Ayla

      Degil mi ama yoksa ben sonuna kadar asla izlemedim:))

     • Minnoş ecmer 💕💕💕

     • Ayla

      Onlarin ve Zuhal Olcay in hatirina katlandim orasi ayri:)
      Valla Ozan i darisi basimiz da hic sevmedim ben ne karekteri nede oyuncunun performansini.

 • Eda Nurcin

  Selammlarrr, ellerine sağlık Gözde. Çukur’un ardından minnoş bir kafa tatili yapıp tv dünyasına geri döndüm ve ilk olarak yaz dizilerinden göze çarpan iki diziden biri olan Darısı Başımıza’yı pas geçemedim. Çukur’da Hale karakterinin ardından karşımıza başrolle çıkan Elif Doğan adına ayrı bir sseviniyorum çünkü kendisi kendini geliştirmeyi iyi bilen oyunculardan bence. Bambaşka rollere rahatlıkla girebiliyor ve bize kabul ettirebiliyor. Öykü’yü ve Ozan’ı çok sevdim. İlk andan beri uyumlarına karşı umutla doldum bu yazın tatlı çifti bu olur diye ama ah o son sahne, ah o son olay… Nişanlısıyla Ozan’ın kardeş olması. Üzdü, yıktı beni. Faziletten ağzı yanan izleyicilerden biriyim. bu hikaye beni gerdi biraz. İkinci bölümde de şans vererek gidişata göre hareket etmeyi planlıyorum ben.
  Bunun haricinde çok güzel bir kadrosu var dizinin! Devrim Yakut hastası olduğum bir oyuncudur. Kadının altından kalkamayacağı bir rol yok bana göre. Nergis Kumbasar da bir o kadar öyle… Açelya Topaloğlu’na gelirsek, bilemedim :/ Kendisini hep aynı göryorum ben oyunculuk anlamında. Kaçak Gelinler, inadına aşk dizilerinden sonra yine benzeri çılgın bir karakterle karşımızda. Güldürüyor ama aynı tiplemeyle. Bir de 2-3 sene önce kendisiyle çalışma fırsatı bulmuştum bir tv yarışma programında o jüriyken pek ısınamadığım bir insan oldu kendisi ondan da biraz soğuk bir gözle izlerim onu hep artık.
  Bir iki bölüm daha bakıp kararımı vereceğim sanırım bu dizi için 😀

  • Gözde E.

   Selam Eda, hoş geldin canım, teşekkür ederim <3
   Buke ve benden sonra çiftimizi seven birini gördüğüme pek memnun oldum 😀 Kardeşlik olayına takılmana üzüldüm, ben FHVK seyretmediğim için beni rahatsız etmedi tabii. Fragmanlar umut vaadediyor benim adıma. (İlk 3 bölümde fragman seyrediyorum 😀 )
   Kesinlikle kadro bence de çok iyi. Ben Açelya'yı yazdığın dizilerde seyretmedim, bir tek Meryem. Orda bir kaşık suda boğacaktım ama burda hiç o karakter aklıma gelmedi, dedim bu Rüya ne tatlı kız <3
   Bak bak hatta şans ver, blog'da yorumlaşalım böyle 😀

   • Eda Nurcin

    İnan tamamen kardeşlik olayında nasıl bir yol izleyeceklerini merak ettiğimden bakacağım öncelikle. Eğer Fazileti biraz bile andırırsa koşarak kaçarım. Cİdden çok sıkmıştı beni o durumlar. 😀

    • Gözde E.

     Umarım andırmaz. Fazilet’i seyretsem ne hissederdim bilemiyorum, aslında merak ettiğim ama seyredemediğim bir dizi kendisi. Baya pişman olmuştum.

  • Ayla

   Aynen Edacigim ah o son olay Cem ve Ozan in kardes cikmasi benide yikti:((

   • Gözde E.

    Ayla, sen de Fazilet’i seyretmiş miydin, ordan mı geliyor bu yıkım? Yoksa genel olarak bu kardeşlik klişesini mi sevmiyorsun?

    • Ayla

     Yok ben Fazilet i seyretmedim. En hoslanmadigim klişelerden biridir bu iki kardesin ayni kisiye sevdalanmalari:(

     • Eda Nurcin

      Kesinlikle işin içinden çıkılamaz bir hal olması o kadar hızlı oluyor ki..

 • pride&prejudice

  Devrim Yakut ve Acelya Topaloglu harika… Nergis Kumbasar i da tekrar izlemek hos olacak .izmir ve cesme de gecen sahneler keyifliydi. Ciftimiz zamanla daha uyumlu olurlar umarim. Ruya sahneleri cok iyiydi ama bunu her bolum yapmazlar umarim. Cem kesin ihanet etti bana gore de. Zor bir durum iki kardes arasinda gidip gelecek Oyku. Ama benim ciftim onlar degil .ruya ile merter i izlemek istiyorum😉

  • Gözde E.

   Merhaba Neslihan hoş geldin. Keşke İzmir ve Çeşme sahneleri daha uzun olsaydı. Belki ilerki bölümlerde tekrar giderler oraya. Muhakkak çiftimiz zamanla daha uyumlu olacak inancım tam. 🙂 Cem’in ihanet etmediğini düşünen yok herhalde aramızda. Zaten genelde yaz dizilerinde muhakkak 2. bir çift olur, bazen daha çok severiz onları, benim de 2. çiftim Rüya ile Merter kesinlikle. Tahminimce onların bölümleri esas çiftten daha eğlenceli olacak 😀

   • Kesinlikle. Ben de yüksek sosyeteyi ecmer için izliyordum 💕💕

    • Gözde E.

     Asıl çiftin kısaltmasını unuttum :)) Onlar azıcık soğuk bir çiftti hep başından beri. Ama sevdim mi sevdim 🙂

     • Esas oglan Kerem di (her sartta hatırlarım) kiz neydi?

     • Gözde E.

      Cansu 🙂 (kişi burda google’dan destek alır)

     • Ayla

      Iyy Kerem ve Cansu pek bir sevimsizdi. Ilk basta Cansu ya annesi sevgi ilgi göstermiyor diye aciyordum ama sonrasinda Cansu ya hep giciktim. EcMer kesinlikle bende daha cok sevdim:)

     • Gözde E.

      Aaaa Cansu’ma niye gıcıktın ya? 🙂

  • Benim de esas çiftim rüya ve merter (çocuğun adi merter mi? 😕)

   • Gözde E.

    Evet :)))

   • Ayla

    Eda disinda hepimiz Rüya yi sevdik galiba:)
    Merter i gözüm bir yerden isiriyor ama cikaramadim.

    • Gözde E.

     İbrahim Kendirci şu meşhur Kavak Yelleri’nin başrolü.

 • Ahmet Adar

  emeğine sağlık,gösde ,çok iyi anlatmışsın.ben de seriyi beğendim.seninle ayni fikirdeyim.Açelya topaloğlu ve devrim yakut çok başarılıydı.dilek çelebi ve sevinç erbulakda no 309daki başarılarını burada da tekrarlamışlar.evet serinin mahalle tarafı .öykünün ailesi tarafı çok güçlü.bu dört oyuncu sürüklüyor.götürüyor.Ben de Merteri ve kardeşi meryemi(Eda Başlamışlı)beğendim.Meryem ile serdar,merter ile rüya saklı aşk yaşayacaklar.Cem’in Oyayı aldattığı ve kandırdığı 2.bölüm fragmanında belli oluyor.ben de cemin yalan söylediğini düşünmüştüm.Hala resmiyenin kısı sevtab rolünde Gisem Ergün de ,İlk serisisi Umuda Kelepçe vurulmas daki başarısını daha da arttırmış.kendisini çok beğendim.Ferrin kısı Nur rolündeki Kerem canın nişanlısı İlay ergökü de inadına aşk serisinden sonra tekrar görmek güsel olacak.hayal sahnelerinin çokluğu benide rahatsıs etti.2 fragmandaki oyanın sahneleride muhtemelen suçluluk duygularını yansıtan hayal sahmeleri olacak.Bu defa kardeşlerin ayni kadına aşık olmaları çok rahatsıs etmedi.

  • Gözde E.

   Teşekkürler Ahmet Bey, yazıyı ve diziyi beğenmenize sevindim.

   Ben aile ve akraba kısmından bir tek Devrim Yakut ve Açelya Topaloğlu’nu seyretmiştim daha önce, siz baya hakimsiniz oyunculara. Umarım oyunculukları ordaki hallerine benzemiyordur?

   İnternetteki yorumlarda Ozan ve Öykü’yü biraz soğuk bulanlar, o kısımları sıkıcı bulanlar vardı, siz ne düşünüyorsunuz? Ben bu durum Ozan’ın biraz mesafeli karakterinden kaynaklı, sonradan muhakkak açılacak diye düşündüğümden bana öyle gelmedi.

   Hayal sahneleri abartılı hale gelince SBA’daki duruma düşeriz… Umarım gerektiği kadar olur.

   Kardeşlerin aynı adam ya da kadına aşık olması klişe bir durum ama genel olarak iyi işlendiği sürece hiçbir klişe beni rahatsız etmez dizi ve filmlerde.

   • Ahmet Adar

    Ben teşekkür ederim.Evet Ben de O.dolunay ve Elif doğanın performanslarından memnun olmadım.O.Dolunay çok donuk ve mimiksisdi.sanki daha önceki serisi yüksek sosyetede daha iyiydi.Elif Doğanda çok tutukdu.İlk baş rolünün ağırlığı altında kalmıştı.Çok tutuktu.Baş rollerin kimyası da pek tutmamıştı.Elif Doğan da H.F.Küçükköse gibi hemen Gold filmde baş rol olmayıp,bir süre daha ay yapımda yan rollerde oynasa bence daha iyiydi.Bunlara karşın seri iyiydi.Bunda yönetmen Barış Yöşün büyük payı vardı.Kurduğu dünya çok büyülü ve eğlenceliydi.hususiyetle de mahalle sahneleri ve alaçatı sahneleri çok hoştu.Barış Yöş Ateş böceği ve İnsanlık suçu serilerinden sonra kendisini daha da geliştirmiş.tebrik ederim.Adını Feriha Koydumdan sonra çok yol katetmiş.

    • Gözde E.

     Evet Ozan Yüksek Sosyete’de daha iyiydi ama bence karakterle alakalı bu, zamanla açılacağına eminim. Elif bana tutuk gelmedi açıkçası. Kimyaları tutmamıştı demenize üzüldüm, ben yazımda da belirttiğim gibi tuttuğunu düşünenlerdenim 🙂

     Adını Feriha Koydum ve Ateş Böceği’ni seyretmiştim ben. Özellikle Feriha benim çok ama çok sevdiğim bir diziydi.

 • Ayla

  Selam Asli ve Gözde
  Önce Asli is hayatina bir girdin pir girdin,bakmak istedigin yaz dizisini izlemeye bile vaktin yok. Valla yakinda ne bloga nede cukur a vaktin olacak:) Özel olmazsa neden is hayatina ara verdin ve tekrar döndün?

  Gözde cok romantik bir tipsin belli,Ozan icin hemencecik aşık oldu demissin. Etkilenme evet ama aşk bambaska birsey. Evet Öykü ve Ozan arasinda uyum var. Ama ben Öyküyü sevemedim. Ozan da hem kendi ismi hem dizide ki ismi ayni:) Ozan hep ayni oyunculuk performansi sergiliyor,o tipik mimikleri hep ayni.
  Devrim Yakut fazla yüksek abartili oynuyor ve hala yüksek sesli geldi bana. Kuaför bilgisi sifir,bana o sahneler fazla yapmacik geldi. Bu arada Zerrin ne kirli çıkıy mış öyle mutfakta her yerden para ve altin cikiyor:))
  Varini yogunu dünür e iyi görünsün diye bahceye mobilya ya yatirmasini pek sevimsiz buldum. Ayni sekilde Türkiye de hala evde kalma konulari geciyor mu ya? Bana cok basit geldi banal geldi bu konular.
  Akrabalari,dayi ve ailesi,teyze ve kizi hepsi gözüme pek sevimsizdi.
  Ehh Ayla kimseyi sevemedin mi? Sevdim ve onun icin izledim RÜYA,ya bayildim ona favorim o ve onun hatirina bakayim dedim taki son sahne ve fragmani izleyene kadar diziden iyice sogudum. Oda ister öz ister degil Ozan ve Cem in kardes cikmalari ve ayni kiza aşik olma klişesine o kadar tokum ki ben almayayim. Rüya nin saclari annesi tarafindan boyaninca felaket oldu,neydi o tepede sari sari saclar:))
  Merter karekterinide sevdim,oyuncunun ses tonu diksiyonu kulaga cok hos geliyordu.
  Gözde tabiiki Cem aldatti Öykü yü bende öyle düsünüyorum ve Öykü Cem e sevdali degil.

  Acilis sahnesini hic sevmedim Zerrin ile baslamasi falan takii Zerrin el alem ve akrabalarina hava atip darisi basiniza deyince anladim ki “darisi basiniza” icin kurgulanmis bir sahneydi.
  Reytingler birinci sirada tamamda oranlar cok yüksek degil. Ekibin yolu acik olsun.

  • Gözde E.

   Selam Ayla hoş geldin.

   Evet, romantik biriyimdir doğru 🙂 Ozan’ın oyunculuk performansını seviyorum ben, Yüksek Sosyete’de de sevmiştim. Öykü’yü neden sevmedin acaba? Bana bu role çok uymuş gibi geldi açıkçası.

   Devrim Yakut’un sesi yer yer yüksekti evet ama Hayat Sırları’ndaki gibi devamlı bağırmıyordu şükür :)))

   Hakikaten ya maşallah her yere para saklamış, bir de yeterince güvenli de sayılmaz ev, ne riskli iş, git bankaya hesaba yatır yani.

   Evde kalma konuları çevreye göre değişiyor sanırım, ne desem yalan olur. Bana normal geldi ama bahçe mobilyası alması. Ben olsam en baştan o çirkin plastik sandalyelerde oturmazdım ya neyse :))

   Rüya’yı ben de çok sevdim senin gibi. Açelya’nın saçlarını Meryem’de de sonradan sarıya boyamışlardı ve bence o zaman da yakışmamıştı…

   Merter’in sesini öyle kullanma sebebi radyo programı yapıyor olmasıymış.

   Reytingler 5 bandına çıkar gibi geldi bana, yaz dizisi zaten olabileceği en fazla 8-9 geçen yıldan biliyorum. Belki fikrin değişir ilerki bölümleri seyredersin.

   • Ayla

    Gözde kizzzz sen bu siteye Asli dan daha cok sahiplendin reklama girmeler falan:))
    Ben Meryem e bakmadim ve Acelya yi sanirsam ilk defa izledim. Ozan kesinlikle yüksek sosyete de daha iyiydi ama bu sadece ilk bölümdü. Birde karekter tanitimdalarinda ki Ozan dizide ki Ozan a uymuyordu.
    Öyküyü oynayan oyuncuyu bende tutuk buldum,bizde o oyuncunun cukur da ki Meliha nin simdi ki hali olarak gelmesini istemistik:))
    Sen bu diziye devamli yazacakmisin o zaman? Sana keyifli seyirler,ben birde yaz dizisi bakmak isitmedigim icin cok elestirilsel gözle izledim hehe
    Ama Cem ve Ozan kardes cikmasalardi gönlümü fet etmisti dizi. Tabii ki ucakta ki rüya sahnesi rüya olmasa ve Ozan in elini tutan bir Öykü izlemekte daha degisik olurdu…

    • Gözde E.

     Aslı reklam yapmamış dedim ben yapayım :))

     Karakter tanıtımlarını okudum Ozan’ın zamanla negatifliğinin kırılacağı yazıyor. O yüzden biraz soğuk olması normal geldi bana. Allah Allah bir bana mı tutuk gelmedi bu kız :)) Şimdiki hali için yaşlandırmayla bile yemezdi, ama flashback olunca kim oynayacak?

     Normalde diziyi Aslı seyrederse O yazacak diye biliyorum, seyahatte olduğu için çarşamba akşamı ilk bölüm yazısını bana pasladı. Haaa tabii O daha seyretmedi bölümü, ilerde ne olacak bilmiyorum 🙂

     Kardeş olayı beni rahatsız etmedi, galiba en son Gülizar’da böyle bir şeye denk geldim. Nedense pek denk gelmiyorum galiba, ondan.

  • Ta darısı başıma’yi izliycem 💕 seyahate denk geldi. Minnoş blogumla da ilgilenicem önce şu uyku düzenimi bir dengeye sokayım 😊 neyseki konuk yazarlarım var 💕💕💕 Ve çukur her şartta izlenir 🎈 (sartlari zorlayip galaya gittim yahuu)

   Bölümün 1/2sini izledim. Öncelikle 2 küsür saat romcom için çok uzun. Tamamlayınca yorumlara ugrayacagim…

   • Gözde E.

    Kesinlikle çok uzun maksimum 90 dakika olmalı… Geçen yıl Ateşböceği’ni seyrettin mi bilmiyorum 2 buçuk saatlik destansı bölümleri vardı, yönetmenin aynı kişi olması beni tedirginliğe sürüklüyor… Konuk yazardan sana da <3 <3 <3

    • Izledim onu seckinciiim 💕

     • Gözde E.

      Doğru, benimki de saçma bir soru oldu :)) Seçkiiin <3 Ama işleri tutmuyor nedense… 🙁

   • Ayla

    Eh bana maille merak ettiklerimi anlatmissin sagol.
    Cukur her sartta izlenir dedin ya beni bir rahatlattin:))
    Keske bari yaz dizileri daha kisa olsa,gercekten 2 saatten fazla zaman ayirmak birde diger diziler kadar kaliteli olmayinca cekilmiyor.
    Bir yazi okumustum artik diziler ölüyormus,eskiden kanallar yapimciya para öderken simdi yapimcilar kanala para teklif ediyormus dizimi yayinla diye!

    • Gözde E.

     Çekilmeyen konu nerdeyse kalmadı, ondan herhalde. Bir de süreler çok uzun ya, çoğu insan o kadar saat televizyon başında oturmaktansa sonra internetten seyretmek istiyor. En fazla 90 dakika olmalı diziler.