DARISI BAŞIMIZA – Aşk Umuttur

Hani bir şeye çok heves edersiniz, planlarınızı ona göre ayarlarsınız ama aptalca bir sebeple gerçekleşmez ya… İşte minnoş bir aşk dizisiymiş kararı ile 2.bölümde diziyi TV ile eş zamanlı izleme planım erkenden uykuya teslim olmamla çöp oldu. Kısmet bir kez daha bölümü izleyemeden yazıyı bloga eklemekmiş. Yedim spoilerı, afiyet olsun ^^

Konuk yazarım Gözde bölümü izledi ve ikinci bölüm izlenimlerini kaleme aldı. (Ben bölümü izleyip geleceğim)  ama o zamana dek yorum bölümünü boş bırakmayın ^^ Keyifli okumalar…

 
   
 

 

“Herkesin mutsuz olduğu bir ülkede, bir gün bir kadın kalbinde hayallerinin bile ötesindeki bir adama kocaman bir yer vermiş. Kız o kadar çok mücadele etmiş ki kendiyle bu karşısına aniden çıkan adamla olmaz diye. Ama aşk bu, kalbini dizginleyememiş ki. Sonra kızla oğlan kavuşmuşlar, aşkları da bu herkesin mutsuz olduğu ülkede umut aşısı olmuş.”

 

Zerrin’in Öykü ve Rüya’ya babasının yazdığı bu hikayeyi anlatmasıyla sonlandı 1. bölümün sonunda kaldığımız söz gecesi. 1. bölümü tam Öykü ile Cem’in yüzükleri takılacakken Ozan’ın gelmesi ve Cem’in ağabeyi olduğunun ortaya çıkması ile noktalamıştık. Hiç beklenmedik bu karşılaşma Öykü’nün bayılmasına ve gecenin yarım kalmasına neden oldu. Çok da iyi oldu tabii. Çünkü hem zaten Öykü’nün kafası karışıktı, hem de Cem inkar etse de Öykü’yü aldatıyordu. Öykü ve Ozan’ın durumu da tıpkı bu Zerrin’in anlattığı hikayeye benziyor, ne dersiniz?  Eminim ki, önünde sonunda kalplerine düşen bu ilk kıvılcımlar kocaman bir kora dönüşecek ve hissettikleri aşkı inkar edemeyecekler. Burada kocaman bir parantez açıyorum: Maalesef seyrettiğimiz bölüm boyunca ikili, yaşadıklarını, kalplerindekini hep inkar etti ve söylenmeyecek sözler söylendi, kalpler kırıldı, ani kararlarla yanlış yollara girildi.

Ozan, ne yazık ki daha evvel yaşadığı bir ilişki yüzünden kadınlara güvenmiyormuş. Herhalde aldatıldı veya kadın O’nunla parası için birlikte oldu. Üstüne yaptıkları konuşmada Cem, O’na da Öykü’yü aldatmadığını söylediği için Öykü’yle yaşadıklarından, hissettiklerinden suçluluk duydu ve öfkesini bölüm boyu hiçbir suçu olmayan Öykü’den çıkardı. Önce oyuncu Sude ile yaptığı toplantı sırasında O’nunla konuşmak isteyen Öykü’yü tanımazdan geldi ve mekandan kovdurdu. Ama buna şahit olan Sude “Bir kadına böyle davranan birinin filminde oynamam.” diyerek sözleşmeyi yırtıp gitti. Oh olsun Ozan’a, bunu sonuna kadar hak etmişti. (Yaşasın kadın dayanışması) Sonra evlerindeki aile yemeğine sırf O’nu rahatsız etmek için katıldı, sevgilisi olduğuna dair yalan söyledi, Öykü’nün parmağında yüzük olmadığını hatırlattı. Yüzük O’nda kalmıştı ya, bu şekilde kendince Öykü’yü tehdit etmeye çalıştı, ortamı germek istedi. Ama iyi abla Rüya hemen olayı toparladı ve yüzüğü evde kendisinin kaybettiğini söyledi. Ozan, Öykü lavaboya gittiğinde peşinden gidip konuşmayı ve hakaretlerini sürdürmeyi ihmal etmedi tabii. Onlar böyle yan yana geldikçe aralarındaki elektriği hissetmemek imkansızdı.

 

Darısı Başımıza Aşk Umuttur
Aşk ve Gurur

 

Halbuki Ozan öfkesine, gururuna yenilmeyip daha sakin duruş sergileyip yaşadıklarının tek suçlusu Öykü’ymüş gibi davranmasa çok daha iyi olacak. Sanki Öykü’yü İzmir’de gezdiren, sahilde O’nunla dans eden kendisi değilmiş; sanki o gece otelin çatısında Öykü O’nu zorla öpmüş gibi davranıyordu resmen. Bir yandan da O’na zengin koca avcısı muamelesi yapmaya başladı o gece. Halbuki Londra’da sinema okuduğu halde Cem’in arzu ettiği gibi onların film şirketinde çalışmaya niyeti yoktu Öykü’nün. Haaa tabii Ozan’ın aslında Öykü ve Cem’in beraberliğinden dolayı kendi adına mutsuz olduğu o kadar belliydi ki…  Öykü’nün ardından üzgün üzgün bakması gözlerimizden kaçmış olamaz^^

Öykü’nün Ozan’dan tek isteği ise İzmir’de olanları Cem’e söylememesi ve Cem’le ilişkisine karışmamasıydı. Cem’in masum olduğunu sandığı için gereksiz bir suçluluk duygusu içindeydi. Aslında suçluluk duymasının sebebi bence ne Cem’in masum olduğunu sanması, ne de Ozan’ın O’nun kardeşi olmasıydı. Gerçek sebep Ozan’a karşı kalbinde yeşermeye başlayanlardı. Ama işte esas kızımız kalbindekilerden kaçmanın peşindeydi tıpkı esas oğlanımız gibi.

 

Tabii o akşam Cemlerin evindeki aile yemeğine katılan Öykü’nün akrabaları ile Cem ve Ozan’ın ailesinden bahsetmemek de olmaz. Bekir Canan’a karşı pek bir ilgiliydi o akşam. Açıkçası ben Bekir’in eskiden Canan’a ilgisi olduğunu ve bu ilginin hala geçmediğini hissettim. Zerrin elinden geldiğince sakin kalmaya çalışıyordu, zaten bölüm boyunca da Cem’e karşı tavırlarıyla herkesin isteyeceği bir kayınvalide görünümündeydi. Ama yine de Canan’la boyuna atıştılar. Serkan kıtlıktan çıkmış gibi yemeklere saldırdı ama menüde daha önce hiç yemediği şeyler çıktığından aç kaldı ve hala bunu dillendirmekle meşguldü görmemişler gibi. Saksıdaki bitkilere bile saldırması çok abartılıydı. Zerrin onlara haber vermediği halde – yani istenmediklerini bile bile, oraya gelen akrabalardan Resmiye de Bekir’le birlikte banyoya gittiklerinde görmemişler gibi Canan’ın odasını karıştırıp, Marilyn Monroe’ye ait olan çok değerli bir şalı denemeye kalktı. Ardından da Bekir duş musluğunu sökünce banyo sular içinde kaldı ve Resmiye o şalı yırtıp onunla yerleri temizledi. Açıkçası bana o akşamki Resmiye ve Bekir’in bu sahneleri gereğinden uzun geldi. Ne Serkan’ın ne de onların bu haline gülemedim. Yine de Serkan’ın sempatik bir tarafı var, bu karaktere dair umutluyum. Gerçi büyük bir  yapım şirketi sahibi olarak zenginlik içinde yaşamalarına rağmen Canan ve Ünal’da bir görmemişlik var maalesef… Yemek öncesi Canan’ın yatak odasında hazırlanırken Ünal’la olan konuşması, aldıkları ödülleri insanların gözlerine sokması, misafirlerinin adını bile bilmedikleri yemekler hazırlatıp isimleriyle hava atması, ardından misafirlere kahve ikram ederkenki tavrı… Ödüller, yemek ve kahve sahnesindeki tavırları görmemişliğine vererek normal karşılasam da, odadaki hazırlanma sahnesini gereğinden uzun buldum ve sevmedim. Nitelikli kahve dükkanlarında rastladığımız bir yöntemle kahve demlenirken geçen diyaloglar hayatın çok içindendi. Bir de kızı Nur için Ozan’ı gözüne kestiren Ferrin var tabii. Nur’un da canına minnet. Ozan’ın sevgilisi olduğunu duymasına rağmen henüz(!) bekar olmasına pek bir memnundu. Bakalım Ferrin bu konuda neler yapacak? Ferrin’in bir şey yapmasına gerek kalmadan Nur mu Ozan’a karşı adım atacak? Ya da bu ilgi Ozan’ın kulağına gelirse Öykü’ye inat olsun diye esas oğlan Nur’la yakınlaşacak mı? Bize yansıtılan Ozan böyle bir karakter değil, ben yapacağını sanmıyorum ama Ferrin ya da Nur’un bir şeyler yapacağından adım gibi eminim.

 

 
   
 

 

Dizimizin ikinci çifti olan RüyMer’i de unuttum sanmayın. Açıkçası OzÖy sahnelerinden sonra en çok onların sahnelerinden keyif alıyorum. Rüya, Öykü’nün tam tersi; deli dolu, atacağı adımları önceden hesaplamıyor ve  böyle olmak O’na çok yakışıyor. Hayata bakışı -saplantılı platonik aşkının dışında, daha gerçekçi. Bu halleri üzerinde yapmacık da durmuyor. Rüya gerçekten çok iyi bir abla. Kardeşine yardımcı olabilmek için bölüm boyu çırpındı durdu. Tabii bunu yaparken Merter’den de destek alması gerekiyordu ve bu sayede ikili birbirine daha fazla yakınlaştı. Öykü’nün İzmir’de hayatına giren oteldeki yabancının O’nu ne kadar etkilediğini fark eden Rüya, ‘aşk baytarı’ diye dalga geçtiği Merter’den sanki İzmir’de olanlar kendi başından geçmiş gibi tavsiye istedi. Ama Rüya’cığım ne bilsin bunu duyan Merter’in bundan üzüntü duyacağını? Anlaşılan o ki;  Merter yeni kitabı için denek diye nitelediği Rüya’ya karşı çoktan bir şeyler hissetmeye başlamış. Rüya da O’na karşı boş değil ve bunun kendi de farkında. Bir an önce birbirlerine açılsınlar da biz de Zerrin’den gizli kapaklı yaşayacakları aşkı seyredelim istiyorum. Ama önce Rüya Merter sayesinde Engin Deniz’i etkiler, O’nun hayal ettiği gibi biri olmadığını anlayıp sonra da Merter’le sevgili olurlar diye düşünüyorum. Rüya’nın Merter’den istediği tavsiyeye dönersek;  Merter Rüya’ya o kişiyi bulup yüzleşmesi gerektiğini söyledi. Rüya önce oteli arayıp 4 Temmuz günü otelde kalan iş adamlarını öğrenmeye çalıştı (Buradaki ses değiştirip konuşması çok sevimliydi.) Başarısız olunca ikili ertesi gün o otelin İstanbul şubesine gidip o gün otelde kalanların listesini elde etmeye çalıştılar. Resepsiyondaki görevliden yardım alamayınca otel çalışanı kılığına girdiler. Bu gizli görev sırasındaki hallerini ve bu sayede birbirlerine daha çok yakınlaşmalarını sevdim. Tam listelere bakarken önce Merter’in hayranı teyzelere, sonra da görevliye yakalandılar beklediğimiz üzere. Merter’in üzerine saldıran teyzeler ve Rüya’nın onlarla ilgili kurduğu cümle çok komikti: “Huzurevinde bedava mı dağıtıyorlar kitabını?” Rüya’nın Merter’e bu iğneli cümlelerine bayılıyorum vallahi. Çekimleri de aynı otelde yapmışlar, herhalde hiçbir otelin şubesi birbirine bu kadar benzeyemez. Bari başka bir oteli kullansaydınız.

 

Darısı Başımıza Aşk Umuttur
RüyMer <3

 

 

Sürekli Öykü’ye olan tavırları ile bizi şaşırtmaya devam eden Cem, ertesi sabah bir sürprizi olduğunu söyleyerek Öykü’yü evden almaya geldi. Öykü için yapım şirketlerinde bir ofis hazırlatmış onu gösterecekmiş. Söz gecesi ailelere karşı tavırlarıyla, onlara rağmen Öykü’yle evlenmek istediğini söylemesiyle, ardından Ozan’la yaptığı konuşma ile, daha sonra yemekteki sözleriyle ve bu son yaptığı ile “Acaba Öykü’yü aldattığını düşünerek O’na haksızlık mı ediyorum?” diye düşünmeye başlamıştım ki maalesef bir bahaneyle Öykü’nün yanından ayrılıp İzmir’de gördüğümüz kızla buluşmaya gitti ve beni yanıltmadı. Hatta bu kızla olan ilişkisi Öykü’den daha önce de varmış meğer. Ama o zaman nedir bu Öykü’ye olan tavırları? Öykü’yü aldattığı gerçeğini Ozan’dan bile saklaması? Cem’in bu davranışlarını anlayan varsa beni de aydınlatabilir mi? Lütfen bir an önce Öykü ya da Ozan Cem’i şu diğer kızla görsün ve gerçek ortaya çıksın, Cem OzÖy’ün arasından çekilsin, aşk dolu OzÖy sahneleri seyredelim.

 

Tabii Öykü’yü işyerinde gören Ozan yine O’na kötü davranmaktan geri durmadı. Maalesef O’nu tam görüntülü konuşma sırasında Zerrin istedi diye ayaklarını masaya uzatmış bir şekilde buldu. Yine hemen Öykü’ye yüklenmeler… Şaşırdım mı? Hayır. Ozan’ın bu tavırları daha ne kadar devam edecek bilmiyorum. Bu aşırı kaba tavırlara ne gerek var? Bu kadar kırıcı olmaya değer mi? Kendi hayal kırıklığının acısını niye devamlı kızdan çıkartıyorsun? Sonra bu sözlerine çok pişman olacaksın Ozan! Umarım tez vakitte pişman olursun da Öykü’yü daha fazla kırmazsın. Cem’in arabayı servise götürme bahanesiyle Öykü’yü yalnız bırakmasının ardından Sude’nin evine gidecek olan Ozan da oraya Öykü’yle birlikte gitmeye karar verdi. Neymiş efendim bu işin bozulmasına O sebep olmuş, gelip düzeltsinmiş… Hem kıza demediğini bırakma, hem de yardımına ihtiyaç duy… Bu ne tür bir işkoliklikse artık…

Ama evet Ozan bu kadar halden anlamaz ve soğuk, duygusuz bir adam olduğu için Sude’yi Öykü olmasa ikna edemezdi. Sude sevgilisi O’nu aldattığı için sinir krizi geçiriyordu ve Ozan O’nun halini hatırını bile sormadı, tek düşündüğü sözleşmeydi. Öykü Sude’yle dertleşmese kız hayatta ikna olmazdı. Haliyle Öykülerin de ailecek davetli olduğu lansmanın yapılması için hiçbir engel kalmamıştı.

 

 
   
 

 

Lansman günü de yine olaylı geçti. Merter sorunsuz bir şekilde otelden elinde aradıkları kriterlere uygun 5 adayın isminin yazılı olduğu listeyle geldi ve içine hiç bakmadığı liste olan zarfı Rüya’ya verdi. Yalnız Merter hapse girecek diye kardeşi Meryem’le bu sürede kendi ilgilenecekmiş gibi tavırlar sergilerken yapaydı Rüya. Diğer sahnelerdeki çizgisi bozulmazsa daha iyi olur. Sude lansmanda rol alacağı filmin senaryosundaki ilk cümleyi söyleyince Zerrin’in babasına ait hikayelerin olduğu defterin Canan’ın babası tarafından çalındığı iddiası da doğrulanmış oldu. Sude’nin söylediği ilk cümle Zerrin’in kızlarına yıllardır anlatıp durduğu hikayeye aitti. Tabii Zerrin boş durur mu hemen Canan’a yüklendi. Bu esnada Bekir’in de Canan’la eski sevgili olduğu ortaya çıktı ve bu defter konusunda neden ağzını açmadığı da anlaşıldı. Ama Canan’ın hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi tavırları sinir bozucuydu. Elbette lansmana Ozan’ın saç baş yolduran tavırları damga vurdu. Öykü’yle Cem’i dans ederken görünce kıskançlıktan gözü döndü ve eline geçen ilk fırsatta Öykü’yü bir kez daha para avcılığı ile suçladı. Cem’le bu yüzden birlikte olduğunu, hatta kendisiyle otelde bile bile çarpıştığını iddia etti. Ailesine de hakaret edip saçmalamada zirveye oynadı ve sonunda hak ettiği tokadı yedi Öykü’den. Keşke daha sert bir tokat atsaydın be Öykü, bu beni pek kesmedi. Yüzüğü de Öykü’ye geri verdi ve Cem’den ayrılmasını istedi. Ama Öykü o anlık sinirle gitti kendisiyle bir an önce evlenmek isteyen Cem’e kendisinin de bunu istediğini söyledi. Halbuki az önce acele etmek istemiyordu. Ah Ozan, işleri daha da arap saçına döndürdün. Sonra böyle acı çeke çeke bakarsın. Kusura bakma senin için üzülemeyeceğim…

 

Darısı Başımıza Aşk Umuttur
Öykü napıyorsun?!

 

Rüya da elindeki zarfı Öykü’ye götürdü elbette ama Öykü hiç bakmadan yırtıp attı. Ama Rüya durur mu, kağıtları birleştirdi ve oteldeki yabancının Ozan olduğunu anladı. Bölüm Öykü ile Cem’in herkese 1 ay içinde evleneceklerini ilan etmeleriyle biterken Rüya’nın öğrendiği bu isimle ne yapacağı merak konusu. Bakalım bu haberi duyan Ozan ne yapacak? Tabii ki evlenmemeleri için elinden geleni yapacak ama hala Öykü’ye kötü davranmaya devam mı edecek, yoksa kalbi gururunu alt edecek ve Öykü’ye açılacak mı? Babasına ait olan defterin Canan’da olduğuna emin olan Zerrin bu konuda ne yapacak? Cem’in Öykü’yü aldattığı ortaya çıkacak mı? Öykü Ozan’a dair hissettiklerinin farkına varacak mı?

Zerrin’in kızlarına anlattığı o hikayedeki gibi OzÖy aşkına dair umudumuzla yeni bölümde görüşmek üzere…

Darısı Başımıza 3. Bölüm Fragmanı

 

Dizi ile ilgili diğer yazılar için İzledim /  Darısı Başımıza kategorisine göz atmayı unutmayın…

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Hazırım derken korkunç bir trafik var

  • Gözde E.

   Ama özet de var 🙂

   • yarım yamalak da olsa izledim

 • Az önce aklima geldi bu sahne. Ilk defa boyle güzel bir jeste şahit olmuştum bir yaz.dizisinde… genelde borcunu kapatır, okul taksidini oder ya zengin esas oğlan…

  https://youtu.be/f564R2cZS1Y

  • Gözde E.

   Ay lamba sahnesi. Şahane güzel bir sahneydi <3 <3 <3

 • SuperBirne

  Gözde, ellerine saglik! Itiraf ediyorum, 1. bölüm yazini da okudum; ama chok üsendim yazmaya 🙈 Gec de olsa gelebildim. Gec olsun, güc olmasin; degil mi? 😇
  Hale oynuyor diye bir bakayim nasilmis dedim. 1. bölümü izledim ve begendim de aslinda; ama 1. bölümü ne kadar begendiysem 2. bölümü de o kadar begenmedim. Hemen drama bagladilar. 😕
  Öykü’yü ve Ozan’i birbirine yakistirdim, güzel bir cift olustururlardi bir araya gelebilselerdi eger 🙂 En chok hosuma giden de esas oglani oynayan oyuncu icin “jön” ve kasinti olmayan birinin secilmesi (bknz: Can Yaman). Ayni sey Elif Dogan icin de gecerli. Güzellik endüstrisinin pohpohlamasiyla bir yerlere gelmis, “oyuncu” diye adlandirilan, ama esasen oyunculuktan eser tasimayan sahislari izlemekten hic hoslanmiyorum (bknz: Demet Özdemir). Fiziksel olarak senin benim gibi kusurlari olan, gayet normal oyuncular. Begendim!

  Hosuma giden bir diger sey de, zengin oglan-fakir kiz cizgisinin disina cikilmasi. Isi gücü olmayan, asiri saf (neredeyse aptal), hayatin tokadini yemis ve bu yüzden de okumak istemesine ragmen okuyamamis ve (kendi basarisiyla degil de) hep baskalarinin sayesinde bir ise girebilmis kadinlari izlemek de istemiyorum. Ben zengin oglan-fakir kiz hakkimi Kiralik Ask ile doldurdum, yeter. Dizideki Öykü, zengin degil belki (olmasi da gerekmez), ama Londra’da sinema okumus, projeleri dikkat cekmis (hatta ödül de mi ne almisti?) bir kadini canlandiriyor. Bunu da begendim.

  Acelya Topaloglu hakkinda ne düsünecegimi bilemedim. Inadina Ask’tan taniyorum onu. Orada neyse, burada da o. Böyle olmamasi gerekirdi. Oradaki halleri tatli ve komikti; ama aynisini izlemek istedigimden emin degilim. Bunun disinda Rüya ve Merter de oldular.
  Sevinc Erbulak’i hic sevmem, oyunculugu bana abartlili geliyor. Nitekim, Sevinc Erbulak da Demet Özdemir’in bir önceki dizisinde oynayan karakteri bayagi cagristiriyor. Ayni hal ve hareketler.

  Banyodaki sahneler bana da chok uzun ve gereksiz geldi. Hic mi hic gülemedim.

  2. bölümü izlerken keske kimin kim oldugunu ögrenmeden önce biraz daha fazla zaman gecirselermis dedim. Evet, tanistilar, beraber bir gün gecirdiler ve birbirlerine dogru cekildiklerini hissettiler; ama ask??! Belki beraber gecirdikleri bir gün sayesinde Öykü, nisanlisini sevmedigini fark etti ve iliskisini sorgulamaya basladi; ama ask ve tutku olmadan bu is nasil olacak, bilmiyorum. Demek istedigim su ki aci cekmeleri ve asklarindan yanip tutusmalari icin bu yasadiklari yeterli degil. O yüzden tanisma faslina cabuk gecildigini düsünüyorum. Daha ask dolu güzel sahneler izleyemeden drama gectiler. Birkac bölüm daha bakarim; ama ben civil civil bir seyler izlemek istiyorum. Dramla devam ederlerse devam etmeyi düsünmüyorum 🙄 Bakalim nasil olacak…

  • Gözde E.

   Ooooo hoş geldin Sevil. İtiraflar itiraflar :)) Ama evet geç olsun da güç olmasın 🙂

   Kesinlikle drama bağlamaz, romantik komedi çizgisine tekrar güzelce geçiş yaparlarsa çok güzel bir yaz dizisi olarak devam edeceğiz.
   Hoşuna giden şeyler ve Erkenci Kuş’u seyretmeme nedenin benimle birebir örtüşüyor 🙂 Evet, Öykü ödül de almış çektiği filmle.

   Açelya’yı söylediğin dizide seyretmedim. Meryem’de seyrettim, burdakinden çok farklı bir karakterdi. O yüzden de bana başarılı geldi elbette. Ama dediğin gibi Rüya ile Merter oldu, olmadı diyen çıkmaz herhalde.
   Sevinç Erbulak yine de akraba kısmındaki en sevilesi karakter gibi şimdilik. No:309’u seyretmedim ama öyle diyorsan öyledir 🙂 Banyo sahnelerini sevip gülenleri hiç anlayamıyorum ben de…

   Doğru diyorsun keşke daha uzun olsaydı bu yakınlaşma evresi ama kısa da olsa güzeldi, bu ikili olur dedirtti hemencecik. Evet ben de dram dozu normalleşmezse bırakmak durumunda kalırım. Umarım umutlarımı boşa çıkarmazlar.
   3. bölüm yorumumda da görüşelim.
   Bu arada üşenme Çukur best of yazıları da gel :))

   • SuperBirne

    Bu arada, sen bu blog isini chok sevdin 😏❤ Best of Yamac yazini da okudum; fakat önce videolari izlemem lazim. Hafizami tazelemeden herhangi bir sey yazmak istemedim 🙈😇 3. bölüm yazinda ve best of’larda görüsürüz… 🙌

    • Gözde E.

     Vaktim var ve Aslı da memnun olmalı, elimden geldiğince blog’a destek ☺
     Doğru ben sanki herkes her sahneyi çok iyi biliyor gibi düşünüyorum 😀 Görüşürüz canım 🙌

     • 💕💕💕 memnunum tabii… blogun trafiğinin canlı kalması çok önemli. Bu googledaki siralama durumundan tut tıklanma sayısına kadar birçok şeyi etkiliyor.
      Yazıya vakit ayiramadigim bu dönemde sen, buke, Neslihan’in desteği için yürekten Teşekkürler 💙💙💙

     • Gözde E.

      Rica ederim 💙💙💙 İnşallah zamanla daha güzel yazılar da gelir. Google’dan çok arayan oluyor mu blog yazısı? Ben bugüne kadar hiç aramadım galiba.

     • Ooo doğru etiketleri seçmede bazen çok iyiyim… Ama her zaman değil tabii… Anlatarım bir ara detayları…

    • Gözde minnoş blogumu ele geçirdi 😤

     • Gözde E.

      Bak ya… Küserim :((

     • Ayla

      Ayy hemende küsermis:)) Belki sende günün birinde Asli gibi iş hayatina geri dönüs yaparsin kimbilir.
      Birde merak ettim Gözde birkac defa belirttin üniversite mezunusun ama ingilizcen iyi degil bu neden kaynaklaniyor? Türkiye de egitim sisteminin kötü olmasi mi yoksa senin meraginin olmamasi mi?
      Biliyorsun ben kücük yaslardan beri avrupadayim burada ücüncü sinifta ingilizce ögrenmeye basliyorlar 6 CI siniftan itibaren 6-9 a kadar ek bir dilde seciyorsun. Orta okulu bitirenin iyi bir ingilizcesi liseyi bitirenin cok iyi ingilizcesi oluyor. Üniversiteye deginmiyorum bile.
      Gercekten merak ettim,bu sorumu üniversiteye bitirmis baska birileride cevaplayabilir…

      Biliyormusun ben Ranini ye ilk geldigimde ön yargilarim vardi,iste dizikoliklerin,ev hanimlarinin,egitim durumu daha az insanlarin toplandigi yer olarak görüyordum. Ama yorumlari okudukca gördüm baktim cogu üniversite mezunu ,doktorundan tut psikologuna kadar insanlar var. Ortak noktamiz dizi izlemeyi,yorum yazmayi ve okumayi seviyoruz:))
      Böylece önyargimdan kurtulmustum:)

     • Gözde E.

      Çok güzel trip atarım ama uzun sürmez :)) Belki, kısmet bu işler.
      İngilizcemin kötü olmasının en temel sebebi benim merağımın yeterli seviyede olmaması kesinlikle. Bir de ben ortaokul-liseyi anadolu lisesinde okudum, orda Fransızca bölümündeydim ve onu da öğrenemedim, unuttum öğrendiklerimi de. Hem yeterli pratiği yapmadım, kitap okumak vs gibi, hem de hocalardan biri bana kötü davranıyordu, o da soğutmuş olabilir. Liseden sonra da Fransızca dersi ÖSS etkisiyle çok ezberle, cevapla moduna dönüştü. Hem anadolu lisesi,hem üniversitede İngilizce gördüm ama o da yeterli pratik olmamasından kaynaklı yine. Üniversitede bir öğrenecek gibi oldum sonra onu da unuttum :))
      Evet ben de Ranini’ye yine üniversite hatta yüksek lisans mezunu gayet eğitimli, iş güç sahibi bir arkadaşım sayesinde bulaştım :))

     • Ayla

      Aynen bende güzel trip atarim cok cabuk parlarim ama hemen sönerim. Birde diyelim yakinima,arkadasima kizdim neden kizdigimi hemen unuturum:)
      Ya sorma bulastik Ranini ye simdide Asli nin bloguna ehum yoksa Gözde nin mi:)))
      Yeni yorumdaslarda gelicekmis hosgelmisler. Desene okumamiz gereken daha fazla yorumcu olacak. Ama ben hala ayni fikirdeyim Eda cukur u yorumlamaya devam ederse ki sanmiyorum okulunun son önemli senesi ya Asli ya Eda yi sececegim yorum yazmak ve okumak icin. Cünkü eskisi kadar zaman ayirmak istemiyorum,tabii buda benim kendi secimim…

     • Gözde E.

      Bak ya :))))
      Yeni yorumdaşlarımız Vartolu fanlarından bir de. Seçimine saygı duyuyorum canım.

     • SuperBirne

      Bence chok yakismis, ne dersin? 🙂

     • Vallahi yazisindan tut paylaşımına acayip yardimci oluyor sağolsun… 💕

     • Gözde E.

      Rica ederim efendim <3 <3

 • Ay ikinci fragman çok güzel!… Tamamını izleyebilirim…

  • Gözde E.

   Ben de bayıldım fragmana <3

   • Ayla

    Hayda sen cukur fragmanina bakma spolier yememek icin kac dur,sana Buke ye spoiler vermemek icin her an tetikte tut bizleri ama yaz dizisinde fragmanlar serbest:)))) Seni cözmek icin Gözde bilgi klavuzu lazim ayol:)

    • Gözde E.

     Aaaa ilk 3 bölüm serbest, sonra cıssss! :)) Ayrıca Buke de baktı buna ahahaah

    • Ay yaz dizisi fragmanından ne olur. aşk meşk çiçek böcek… Ama çukur öyle mi yaa.. Hele bir de bölüm finalini veriyorlarsa…

     Ama ben her türlü spoiler da okuruum, fragman da izleriiiim… :)))

     • Ayla

      Yok iste o öyle degilmis aşk meşk böcek olsa bile sadece ilk ÜC bölüm fragmanina bakarmis:))

     • Ay deli bunlar (bence)

     • Gözde E.

      Ay yokluğumda bana deli diyen admin var :)) Halbuki konuk yazar burda Vartolu sahneleriyle duygu seline kapılmış gidiyordu hiçbir şeyden habersiz 😀

  • Gözde E.
  • Ayla

   Fragman sevmeyen Gözde ekledigi icin baktim ve birkere daha diziye devam etmeme kararimi yerinde buldum. Ozan in repligi “kendimden nefret ediyorum” ne kadar basit,sacma ve pireyi deve yapma cümlesi:(

   • Ama ama ablası erkek kardeşinin nışanlısına bir şeyler hissediyor diye öyle 🙂 Ozan pek minnoş geldi bana fragmanda… Devrim Yakut’u çok sevmeme rağmen saçma sapan defter mevzulu fragmandan iyidir.

    • Ayla

     Devrim Yakut un bir önceki dizisinde de sacma sapan bir sır vardi buradada evet sacma sapan defter:))
     Ayol bir kizla karsilasti Ozan efendi ve ondan etkilendi,kendinden nefret etmesine gerek yok,sonucta bilmiyordu kimin kiz arkadasi oldugunu . Kendinden nefret edicekse ne kadar tutarsiz oldugundan nefret etsin,180 derece degisiminden nefret etsin:))

     • dengeleri bozuldu çocuğun… (Bak bu dizide kullanılabilir!)

  • Buke Oguz

   Evet ya ikinci fragmani ben de cok begendim
   Guzel sahneler izleyecegiz sanki 😍

   • Gözde E.

    Güzel ama fazla dram olmasın lütfen 🙂

    • Buke Oguz

     İnsallah canim. Drami da komedisi de dozunda olsun hatta aksiyonu da 😅

     • Hazırım izlemeye

     • Gözde E.

      Ben değilim 🙁 Başım inanılmaz ağrıyor, ilaç içtim ama geçmezse :((((

 • Eda Nurcin

  Selamm, ben bu dizi için cidden çok direndim ama yok yapamıyorum. Ozan çok tatlı ama onun için bile sanırım izleyemeyeceğim artık sıkıldım bu hafta. Kısa videolardan hallerine hatırlarına bakmaya uğrarım arada ama tam bir bölüm olarak izleyebileceğimi sanmıyorum artık. 🙁

  • Gözde E.

   Üzüldüm canım 🙁 Ozan’ın tavırlarından mı sıkıldın?

   • Ayla

    Yapma Gözde hayat cok kisa,senin begendigin bir diziyi begenmiyorlar diye üzülme degmez:))

    • Gözde E.

     Yok ya yorumlaşacaktık ne güzel ona üzüldüm :)) Senle de yorumlaşamayacağız..

     • Ayla

      Ha anladim o zaman. Ama Eda zaten arasira ugrayan biriydi. Ben bu bölümü izledim diye su an vaktim var katildim. Ama sende anlayisla karsilarsin eminim bakmadigim bölümün yorumuna katilmak olmaz yani.

     • Gözde E.

      Olmaz tabii, inşallah diğer Çukur best of’larında buluşuruz 🙂

  • Gözde’nin özetli yazıları + youtube kombosu ile ilerleyeceğim ben de… Ama Rüya + Mehter öne çıkarsa kesin bakarım! Mesela Yüksek Sosyete’de öyle olmuştu. İkinci çift almış yürümüştü resmen dizide…

   • Gözde E.

    Mehter dedi ya :))

    • adı ne ki? Mehter değil mi?

     • Gözde E.

      Merter yahu 🙂 Hani şu ilçe olan. Dedesi O’nun doğduğu gün orda ödül alıyormuş da ondan öyle koymuş.

     • :))))

     • Ayla

      Ben ikinci bölümde Rüya dan cok sıkıldım,karikatürüze olmus,herseyini abartili buldum. Hele Merter in kizkardesi ile olan sahne ayy ne abes,yapmacik ve sıkıcıydı. Rüya ve Mehter bir EcMer olamazlar. Ama sen kisa videolarla ilerleyecegin icin bircok sıkıcı sahneden kurtulursun:))

     • Gözde E.

      O kızkardeş sahnesindeki yorumuna katılıyorum…

     • 🙂 ben öyle bir sahne izlemedim…

     • Gözde E.

      Kısa videolarda vardı, lansman sahnelerinden birinin içinde

     • Ayla

      Ha bu arada 2 günde Killing Eve bitirdim cok begendim. Ne kadar güzel ya bir bölüm 42 dakika. Konusu ise türk dizilerinin yanindan bile gecmiyor:))
      Sen mi tavsiye ettin Ranini de dizi hakkinda bir yazi mi ilgimi cekti hatirlayamadim ama güzeldi.

     • Gözde E.

      Netflix’te mi var, nerden seyrettin? Toplam kaç bölüm? Fazla uzun sürmeyen yabancı dizi seyretmek istiyorum.

     • Ayla

      42 dak 8 bölümdü . Bende HBO diye bir kanal var ordan izledim.

     • Gözde E.

      Çok iyiymiş, kısacık 🙂

     • Mini diziler ne kadar mis değil mi?

     • Strike’ı izle… 3 sezon var ve bölüm sayısı: 3 – 2 – 2

     • Gözde E.

      Peki konu ne? Yani bilim kurgu ve korku/gerilim sevmiyorum…

     • Ben etmiştim. Yazısı da blogda.. 🙂

     • pride&prejudice

      Merter

  • Gözde E.

   Çukur Yamaç sahnelerine ziyaretime gel :))

   • Eda Nurcin

    geçen açıp izledim yine 😀 Minnoş bloğa bir yunan adaları yazısı ve video bloğu geliyor. Geceye kadar onu yetiştircem :))

    • Gözde E.

     Vaaaay bekliyoruz 🙂 Ben de Best of Vartolu’ya başladım.

     • pride&prejudice

      Hadiii yasasin! Yamac vartolu da var yolda degil mi?

     • Gözde E.

      Evet Vartolu’dan sonra sırada o var. Sonra VarMed ve istek üzerine VarSad 🙂

     • pride&prejudice

      oooh eylul e kadar

     • Gözde E.

      Aynen 😉

    • Çalışkan konuk yazarlar :)))))

     Karadeniz’i de yapacaktık hani? 🙂 Açgözlü admin!!!

     • Eda Nurcin

      Haftaya bugün bir ameliyat olucam 2 haftalık iyileşme sürecimde evden çıkamayacağımdan bil bakalım kim devamlı yazı yazıp kurgu yapabilecek 🤷🏽‍♀️😂👋🏽

     • Oo geçmiş olsun öncelikle. Güle oynaya yazdığına göre minnak bir operasyon olarak algıladım. Umarım ciddi bir durum yoktur.

      Ve oley… Bu ay kurumsal hayat nasıl yoğun anlatamam… Rayına oturana kadar minnoş blogun aktif kalması sizler sayesinde…

     • Eda Nurcin

      Teşekkür ederimm🙏🏼 Burun ameliyatı 3-4 saat sürecek ama minnak olarak hayal ediyorum ben 😄 bloğun bize emanet canımcım💪🏼

     • Gözde E.

      Geçmiş olsun Eda’cığım. Burnunda ne sorun var? Yoksa estetik kaygı mı itiraf et :)))

     • Eda Nurcin

      Teşekkür ederimm. Çocukluktan beri nefes alamayanlardanım ben. Kemik yamukluğundanmış, o düzeltilecek işte :))

     • Gözde E.

      Tekrar geçmiş olsun tekrar. Aynı sebeple ameliyat olan çok tanıdığım var, eminim sana da iyi gelecek.

     • Eda Nurcin

      İnşallah 🙏🏼

     • Gözde E.

      Karadeniz turu, yazısı demişken ekürim sevgili @bukeoguz:disqus tura çıkacak çok yakında upuzun :)))

     • pride&prejudice

      gecmis olsun! acil sifalar…

    • pride&prejudice

     Benim Londra parklarini okuyor musun bakiiim Edacigim;)

  • Ayla

   Bende izlememe karari aldim Eda

 • Aaa Ozan ile Cem baba aynı kardeş zannediyordum. Değilmiş

  • Şİrketin adı Tekinsouy. Peki Tekinsoy Canan’ın soyadı mı? O zaman Ünal ile Ozan neden işin içinde?

   • Gözde E.

    Yok yok ne baba aynı ne ana çok şükür :)) Sonradan dahil oldular demek ki, başka bir teorim yoktur 🙂 Ozan’ın soyadı Arslansoy çünkü. Tekinsoy Canan’ın babasının soyadı, kızlık soyadı da olabilir.

    • Merter onun yeğeni değil mi

     • Gözde E.

      Evet, yeğeni. Cem’le kuzen.

    • Canan’a Canan Anne deniliyor ama Ünal a Ünal Amca… Hmm…

     • Gözde E.

      Belki Ozan’ın annesi ölmüştür ama Cem’inkini hala yaşıyordur ondandır.

  • Buke Oguz

   Degil miymiş 😱😱 Ben baba bir anne ayri sanıyordum.😱

   • Yaa vallahi de değilmiş.

  • Ayla

   Ozan Canan in 18-20 yildir evli oldugu adamin oglu,Cem de Canan in ilk evliliginden öz oglu ben öyle anladim. Olsun yinede uzunnn yillar ayni cati altinda yasamislar kardes gibi ve ondan sevmedim ben ayni kiza sevdali olma yönünü…

   • Gözde E.

    Gülizar’da da benzer bir durum vardı, onu nasıl seyrettin sinir ola ola mı?

    • Ayla

     Yok hayret pek sinir olmamistim,veteriner cocuk o gicik kizi sevmiyordu cok belliydi birde Gülüzarci oldun mu batmadi. Anacigim Öyküyü sevemedim ki:))

     • Gözde E.

      Evet, sorun anlaşıldı :))

 • Aaa bir de ben ilk bölümde rüya ile merter i daha çok sevdim

  • Gözde E.

   Çünkü Ozan soğuk, negatif, güvensiz; Öykü de hayatı kontrollü yaşayan bir karakter. Rüya ile Merter’se hiç böyle değiller.

 • Yüksek sosyete de ozan dolunay in kafasını sallayarak konuşmasına takıktım. Çok yazdım. (Ekibin dikkatle takip ettigi konusunda haberdardım o dönem ranini) onlar mi uyarılar bilemem. Ciddi bir düzelme yaşadı. Ilk bölümde baktım yine 😤😤 Yuksek sosyete deki gibi değil ama… Yine var. Umarım 2.bölümde yoktur

  • Gözde E.

   Sen söyledin diye dikkat edeceğim ben de 🙂

   • :))) detaylar detaylar…

    • Gözde E.

     Demek ki bana batmamış 🙂 Çukur’da Emrah’ı da geç fark etmiştim.

     • Emrah’ın ki rol gereği. Bu kendinden… :p

     • Gözde E.

      Yavrum tikli doğmuş 🙂

     • :)) ay yüzügü verdiği sahnede kendini aşmış…

  • Ayla

   Hahaha hatirladim yüksek sosyet de kafa sallamalarina kafayi takmistin. Gözde nin dedigi gibi tik var cocukta napsin :))

   • Gözde E.

    Ah ya o zaman yorumlarda olaydım konuşurduk ne güzel.

 • Gözde acaba kisa videolari izlersem asagidaki soruma yanıt alabilecek miyim?

  Baba zerrin’in babasının hikaye defterini almış. Ki aslında almadı abi verdi bence canan’a… neyse… sonra gitmiş yapım firması kurmuş. Canan da sonradan evlendiği adam da hatta o adamin oğlu ozan da hatta kendi çocukları da isin başında…

  Simdi gelelim zerrin’in davasina. Adam hikayeyi almis onu senaryolastirmis sonra yapim firmasi kurup film/dizi cekmis. Dizi çok tutulmuş. Eee… tabii ki hikaye olayin başlangıcı ama yapımin koyduğu bütçenin, o hikayeyi anlatım dilinin yani senaryonun, rejinin, oyuncuların hic mi payi yok.

  Illa o hikayeden mi zengin oldular yani. Yahu öde telifi gec. Nedir ki bugünün yasasında telif ücreti. 3 kuruş…

  Çok saçma

  • Gözde E.

   Benim anladığım Zerrin eğer karşılaşmasalar hiçbir şey yapmayacaktı. Canan’ı televizyonda görmüştü ya ilk bölüm sadece kızıp kapatmıştı.
   Dediğin gibi telifini öde geç tabii ama Canan hikayelerin yaratıcısı olmakla övünüyor, bununla hava atıyor, buna önem vermese öder geçerdi O da.

   • izledim ‘hikayem’ dedi konuşurken

 • Buke Oguz

  Ellerine saglik Gözdecigim. Cok guzel yorumlamissin 😍 Elestirdiğin noktalara bire bir katılıyorum.
  Ozan’a çok kızdım bu bölüm. Öykü ve Cem ile karşılaşınca Öykü’ye yuklenmek yerine Cem’in gercek niyetini anlamaya çalışır diye düşünmüştüm. Ozan o tokadı sonuna kadar hak etti. Kiza zengin koca avcısı muamelesi yapti resmen 😡
  Öykü vicdan azabi duyuyor Ozan’la öpüştüğü için. Ozan da ilgi duydugu kiz kardesinin nişanlısı diye aslinda kendine ofkeli bence… Ama bunun acısını Öykü’den çıkarması hiç hoş degil. İlk bolumde ben kimseyi aldatmam dedgiginde herkes böyle söyler demisti Öykü. Ozan da bunu birebir yasayanlar daha hissederek soyler gibi bir cevap vermisti. Ozan’in basindan bir aldatilma olayi gectiginin sinyali bu cumle ile verilmisti zaten. Bu bölüm Cem ile konusmalari bu durumu kanitladi . Ozan kadinlara güvenmiyor olabilir ama her kadina da aldatan kadin gözüyle bakmaması gerektigini anladi insallah. Kızı gezdirirken, onun derdini dinlerken nasil tarafsız davrandiysa yine o yola girmeli.
  Cem’in foyasi insallah bu bölüm ortaya çıkar. Bu kadar seviyorsa niye aldatiyor anlamadim. Diyelim sevmiyor o zaman evkenmek icin bu çabası niye.. Kizin ailesi cok zengin olsa maddi cikari var diyecegim ama o da yok ki. 🤔🤔
  Öykü’nün akrabalari çok antipatik ozellikle de Rukiye. Nedir o misafirlige gittigi kadinin yatak odasina girmeler, dolaplarini karistirmalar… Marliyn Monroue’ nun şalının başına birsey gelecegi belliydi zaten.
  Misafirlikteki davranislari gectim de davetli olmadigi yere bu kadar yuzsuzce nasil gidilir onu anlayamiyorum.
  Karakterleri bu kadar görgüsüz yada sonradan görme yazmak daha çok reyting mi getiriyor acaba ? Dizinin diger görgüsüz karakteri ise Canan. Esiyle olan kiyafet secme sahnesi cok yapaydi.
  Canan’in babasinin Zerrin’in babasinin defterini aldigi lansman gecesinde kanıtlandı. Canan artik ne kadar inkar etse de faydasız. Zerrin defteri bulmadan durmaz artik. Bulamasa da Canan’in hirsiz olduguna insanlari daha kolay inandirabilir.
  Ruya karakterini sevdim ve erkek kardes de cok gozume batmadi genel olarak ama senin de yazdigin yemek sahnesi ve kizkardesi sözde teselli sahnerine katiliyorum abartiliydi.
  Ruya Ozan’in otelde oldugunu ogrendi haftaya nasil bir tavir sergileyecek merakla bekliyorum.

  • Gözde E.

   Hoş geldin ve teşekkürler Buke’ciğim <3 Çoğunlukla aynı düşünüyoruz ne güzel 🙂
   "İlk bolumde ben kimseyi aldatmam dedgiginde herkes böyle söyler demisti Öykü. Ozan da bunu birebir yasayanlar daha hissederek soyler gibi bir cevap vermisti." Burayı iyi dinlememişim sanırım, sahilde mi çatıda mı geçmişti bu konuşma? Tekrar bakmam lazım. Ama zaten Ozan'ın tavırları daha çok aldatılmış gibiydi.

   Aynen Cem'in amacını anlamak mümkün değil ama aldattığı ortada, bir an önce çekilsin aradan.
   Biz bu görgüsüzlük, banyo sahnelerini sevmedik ama bizim aksimize bu sahneleri sevenler, çok gülenler olmuş. Ama reyting getiriyor olsa maça rağmen en azından yerinde saymaz mıydı reytingler? Baktıysan düştüğünü görmüş olmalısın.

   Peki sence bu Zerrin'in babasının defterinin Canan'da olduğunu madem Zerrin biliyordu, neden bunca yıl hiçbir şey yapmadı? Kinini içine atıp yapmak mı istemedi yoksa başka bir sebep olabilir mi? Bana karşılaşmasalar susup oturacaktı gibi geliyor şimdilik.
   Rüya umarım Ozan'a kötü davranmaz, Öykü'yle yüzleştirme çabasında olur.

   • Buke Oguz

    Sahilde gecmisti canim yanlis hatirlamoyorsam. Düğün yapan cift uzerine konusurlarken diye hatirliyorum.
    Cem’in başından beri yalan söylediginden emindim zaten. İnsallah aradan cekilir bir an once de esas cift bir sekilde anlasmak icin orta yolu bulurlar.
    Zerrin bence de sesini cikarmayip oturacakti. Defter meselesini acmayacakti.
    Zerrin’in hassas noktasi bu defter ve ortadan kaybolmasi Canan’in babasi yuzunden olmus. Canan’i gordukce sahip olamadigi hayati hatirliyor belki de, yada babasinin ugradigi haksizligi. Suskunlugunun altinda bir plan yok sanki.

    • Gözde E.

     O halde yarın ilk fırsatta sahil sahnesini tekrar seyredeceğim. O esnada aklım nerdeydi acaba :))

     Cem Öykü’ye o kızı arkadaşımın sevgilisi diye tanıştırırken Öykü’yle barışıp sarıldıklarında suratının ifadesi de aldatmış gibisineydi zaten, özette seyrederken iyice emin oldum bundan. Ama o zaman nedir bu Öykü takıntısı? Bakalım haftaya bunun cevabını alabilecek miyiz?
     Bu arada bir ara Sude rolü kabul etmeyecek rol Öykü’ye kalacak diye bir teori geçti kafamdan, nerden estiyse :))

     • Buke Oguz

      Aynen Cem’in sarildiktan sonra yuzunun degismesi yalan soylediginin gostergesiydi. O takintiyi ben de cozemedim. Hatta annem de sevmiyorsa neden evlenmek istiyor dedi 😅😅

     • Gözde E.

      Seviyor ama tek eşli olmayı mı sevmiyor? 😂

     • Ahmet Adar

      Cemin öykü ile evlenmek istemesinin iş ile ilgili başka bir amacı var sanırım,ya dedesinin defteri ile ilgli ya da öykünün yeteneklerinden şirkette yararlanabilmek için

     • Gözde E.

      Hmmm bu defter ya da yetenekleri şirkete bağlanabilir haklısınız

     • Buke Oguz

      Mumkun yada kedini seven elinin altinda olsun, digerleriyle gonul eglendirsin istiyor olabilir 😡😡

     • Ama neden Öykü? mesela Öykü bunu red edmiştir. Onu ikna etmek onda bir saplantı haline gelmiştir vs ona bağlasalar.. mis. Yoksa aldattığı kadın Öykü’den önce de varmış lafı geçti.

     • Buke Oguz

      İşte bu soruya mantikli bir aciklama bulamiyorum iki bolumdur. 🤣🤣

     • Gözde E.

      Ahmet Bey’in teorisi?

     • Buke Oguz

      Onu okudum bayagi mantikli aslinda. Defter ve iş ile baglantili olarak Öykuden vazgecemiyor olabilir Cem.

     • Bence zorlamayalım Buke’cim… 🙂

     • Ayla

      Selam Buke bence yaz dizilerinde eger bakmaya devam ediceksen pek mantik arama. Senarist kafasina göre aldatma olsun diyede yazmis olabilir öylesine.

     • Buke Oguz

      Selam Ayla 😍Olabilir valla. Akisina birakip neler olacagini izleyip gormek daha mantikli 😊

     • Haha senaryoyu iki dakikada nasıl da değiştirdi…

     • Gözde E.

      Niye ya Erkenci Kuş’ta Sanem model oluyor da, Öykü de oyuncu olsa fena mı olur :))

  • kısa videolarda akraba sahneleri kısacıktı 🙂 mis…

   • Gözde E.

    :))Lütfen akrabaları azaltıp bol bol OzÖy, RüyMer

   • Ayla

    Iste kisa videolarin en iyi tarafi bu olmali o gicik akrabalari daha az yada hic görmezsin:))

    • Gözde E.

     Biz gıcık diyoruz ama gülenler de var… Neyine gülüyorlarsa anlayamadım…

     • Ayla

      Onlar zevksiz izliyeci ondandir:))

 • Ahmet Adar

  emeğine eline sağlık ,pek güsel olmuş yorumların,ben stilini çokbeğendim.bire bir bölümü anlatman sonunda kısa kısa yorumları sıralaman benim tercih ettiğim, okuyanın düşüncesini serbest bırakan çok etki altına almayan stil.Senarist Denis Dargı ve ekibi güneşi beklerken,güneşin kısları ve Hayat basan tatlıdır da kaleme almış.yani çok tartşılan senaryoların sahipleri.erkenci kuş ile karşılaştırırsak senarist Meriç Acemi dolunayda ne kadar itici olan Can yamanı can divit karekteriyle oyuncuya rağmen ne kadar sevimli yaparken D.Dargı yüksek sosyetede olabilindiğince sevimli olan O.Dolunay burada iyice durgun,donuk ve itici yapmış.yani yanlış senarist hamleleriyle baş rol çiftin aşklarının inandırıcılığı sorgulanır hale gelmiş.

  • Gözde E.

   Çok teşekkürler Ahmet Bey güzel yorumlarınız için. Senarist Deniz Dargı benim üniversiteden arkadaşım ama buna rağmen 3 diziyi de seyretme şansım olmadı… Halbuki özellikle Güneşi Beklerken’i çok merak etmiştim. Demek Can Divit karakteri sevimli, aksine bana o ekstra kaslı ve enli görüntüsü itici geliyor ama sizin düşündüğünüz gibi olsa gerek seyirci baya sevdi Erkenci Kuş’u. Dediğiniz gibi Ozan karakteri Yüksek Sosyete’deki gibi sevimli hale gelirse burdaki aşk da inandırıcı hale gelecek, bölüm boyunca Ozan’ı duvara yapıştırmak istedim ben. Ama oyuncunun Yüksek Sosyete’den kredisi yüksek bende o yüzden diziyi takip etmeye devam edeceğim. Akrabalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Burada yorum yapan arkadaşlar pek sevmemişler ama internette özellikle yengeyi, banyo sahnesini çok sevenlere rastladım bizlerin aksine.

   Bir de Çukur En İyi Yamaç Sahneleri derlemesine de uğramadınız, fikirlerinizi öğrenmek isterim, içinde sevdiğiniz sahneler var mı, sizin sevdiğiniz Yamaç sahneleri hangileri vb.

   • Ahmet Adar

    yan karekterlerden resmiye rolünde Dilek çelebi ve kocası rolünde Yüksel Ünal çok abartılı oynadılar.sevemedim tabii,fakat bunlar oyunculardan değil senaryonun kötü olmasıdan kaynaklanıyor.D.Dargı çıtayı iyice düşürdü.defterin çalınması,emrenin sevgilisini inatla saklayabilmesi hep senaryoyu aşağı çeken noktalar.

    • Gözde E.

     Kesinlikle senaryo hatası var evet. Deniz iyi bir senarist diye duymuştum ben halbuki…

    • Ne deftermiş ama…

     • Gözde E.

      Nereye bağlanacak cidden merak ediyorum.

 • pride&prejudice

  Ozan in kalkip Cem e gercekleri anlatmasi gibi bir yoldan gitseler dizi nasil olurdu diye dusunuyorum, yok ama hep ayni seyler, ayni suclamalar, ayni yalanlari surdurmeler… her dizide ayni seyler…Ozan Cem e gitse gercekleri soylese o yalanci Cem biraz zorlansa olmaz! Erkek karakterler daha zorlansa o da olmaz! Gorgusuz akrabalar hakikaten baydi 2 saatlik dizi suresini doldurmak icin yazilan bu sahneler fenalik getiriyor. Serkan in o ac kalip sinirlenmesi filan ne sacmalik!…Ozan in Oyku ye o derece zengin para avcisi diye cikismasi da sacmalikta ayri bir boyut oldu. Ama kiz yine suskun birakildi. o tokat cok hafifti bana gore. Bilmiyorum ama dizi sureleri uzun oldugumuz icin mi ayni konulardan bikkinliktan mi nedir bir sure sonra ilgimi kaybediyorum seyrederken sahneleri bile kaciriyorum. kis gelse de Cukur’umuza kavussak dedigim yerdeyim. Eline saglik Gozde! umarim gelecek bolumler daha keyifli olur. Ruya ile Merter i daha on planda gorsek belki daha keyifli olacak;)

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim Neslihan, senin de eline sağlık yorumun için <3
   Maalesef çoğu dizinin senaryosu ve karakterlerin davranışları birbirine çok benziyor haklısın. Cem'in bu rahatlığına, bir de Öykü'yle Ozan'ın kendilerini bu yüzden suçlamalarına, Ozan'ın bu saçma sapan tavırlarına gıcık oldum ben de. Kesinlikle tokat hafifti, sesi de bir güçsüz geldi. Kalp Atışı'ndaki Eylül gibi duvara yapıştırsa Ozan'ı hayır demezdim valla!

   Kesinlikle dizi süreleri kısalmalı ve yeni konular, yeni anlatım şekilleri denenmeli. Ama nerdeyse tüm konular tükendi. Klişe konuları iyi yazan senarist de az. Ama önce süreler kısalmalı. Böylece doldurma sahneler azalacak, tüm sahnelerdeki gereksiz replik ve bakışmalar azalacak, yan karakter sahneleri de daha kaliteli hale gelecek. Eskiden yan karakterlerimizi de severdik ne güzel ama şimdi nadir…

   Benim de gelecek bölümlerden umudum var ve senin gibi akrabaları azaltıp RüyMer sahneleri eklenebilir. Bir ara akrabaları seyrederken haydi artık OzÖy gelsin dediğim oldu.

  • Ya Rüya ile Merter’in kısacık terapi ve otel sahnelerinde daha çok keyif aldım ben… Hani otelde görevliler gelince standın arkasına saklandılar falan… Çok tatlışlardı

   • Gözde E.

    Çünkü pozitif karakterler ikisi de. Ozan böyle negatif olduğu sürece hepimiz onlardan daha çok keyif alacağız. Sanki durum bu açıdan biraz Yüksek Sosyete’deki gibi olmadı :))

   • pride&prejudice

    yeni fragman cikmis

    • Gözde E.

     RüyMer yok ama, sevdin mi?

     • pride&prejudice

      soyleyecek gibi gostermisler onu sevdim ama soylemedi yine…soylese cok sevinecektim…

     • Gözde E.

      Ben de…

  • tokat denilince Hülya ve Kerim’i tek geçerim… Hemen link bulmaya gidiyorum

   • İzlemeyenler için… (sonundaki arabadan inişi de izleyin)
    https://www.youtube.com/watch?v=JMROnY_y_SY

    • Ne güzel diziydi…

     • Ay videolara daldım, çıkamıyorum. Gözde ilk sıraya almalısın.. Herkes herkes Hayat Şarkısı izlemeli.

     • Gözde E.

      Bende de oluyor bazı dizilerde o. Ya ben Gecenin Kraliçesi yerine bunu seyretseydim ah ah şiddetli pişmanlık! :((

     • Ayla

      Bende gecenin kralicesini secmistim,ilk sezon bitince bakayim dedim ama ilk bölümden sonra PES ettim malum dizilerin uzun olmasi…

     • Gözde E.

      O yaz Hayat Şarkısı’na bakıp transfer olmak hiç aklıma gelmedi, halbuki önceden yaptığım şey, demek ki biraz sıkıntılı dönemlerdi. Evet ya 2 buçuk saat oldu, kısalacağına uzuyor süreler…

 • Gözdeciim, çalışkan konuk yazarım 💕 kalemine sağlık…

  Ben bölümü seyredemedim 😴😴😴😴 uyku daha tatlı olmalıı. Ama özetli yorumun sayesinde sadece kısa videoları izleyeceğim.

  Görüşmek üzere 😍

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim sevgili admin’im 😘Özetli yorum 🙈🙈😄😄

   • Ay çok faydasını gördüm 🙂 Bitti kısa videolar an itibariyle…

 • Ayla

  Gözde yorumunu okudum,sen ve Buke yorum tarziniz cok benziyor. Bölümü özet gibi yorumluyorsunuz. En azindan ilk yarida öyle yorumlamissin,sonra asalara dogru sevdiklerin,sevmediklerine deginmissin,gönlüne saglik. Banyo sahnesine gülmedigine cok sevindim,abartinin dibiydi o sahne.
  Ozan karekterine ve oyuncusuna sen farkli bakiyorsun ben farkli,ben Ozan in bakislarini,replikleri yorumlayisina neden bana böyle sacma diyaloglar yaziyorsunuz a yorumlarken sen ise oh Ozan i aşk adami yaptin. Eh nede olsa cok romantik birisin:))
  Öykünün dayisinin YILLAR önce Canan ile sevgili olmasindan dolayi Zerrin babasinin hikayelerle dolu olan kitabin calinmasina göz yumdugunu yazmissin. Ben ise aradan 18-20 sene gecmis Zerrin in akli nerdeymis simdiye kadar diyorum? Ayni sehirdeler simdiye kadar on defa Canan in karsisina cikabilirdi. Böyle her bölüm Canan a cemkirir durur artik.
  Ben ilk bölümde Ozan i halden anlayan,sicak kanli ve duygu yüklü biri olarak tanitildiktan sonra ikinci bölümde karekterin U dönüsü yapip yukarida yazdiklarimin tam tersi bir karekter e dönüsmesini yanlis buldum ve sevmedim.

  Beni okuyan arkadaslara diyorum ki ben ikinci bölüm yorumumu ILK bölümün altina yazdim.
  Gözdecigim diziyi izlemeyi birakacagim icin bu dizi icin burada son bulusmamiz,ama seyretmeye devam edecek olanlara keyifli izlemeler.
  Not: Yorum yazma yerini bulmak icin akla karayi sectim:((

  • Gözde E.

   Merhaba Ayla, hoş geldin, öncelikle teşekkür ederim. Evet Buke ile tarzlarımız baya benziyor haklısın :)) Daha az özetvari olmasına çalışıyorum ama bu kadar oluyor hoş gör, yeni sayılırım 🙂
   Banyo sahnesinin neyine güleyim ya, kimse kusura bakmasın… Akrabaların yerine daha fazla OzÖy ve RüyMer olursa mutlu olurum. Veya akrabalar bu şekilde yansıtılmasın. Artık bu senaristlerin maharetine kalmış.

   Ozan aşık olmadı mı Öykü’ye ya? Ya da en azından hoşlanmadı mı sence? Ama romantiğim inkar etmiyorum :))

   Evet, Zerrin’n aklı nerdeymiş diye düşünebiliriz ilk etapta. Ama benim anladığım Canan karşısına çıkmasaydı hiç hesap sormayacaktı Zerrin. Bu konuda kinini içine atmış oturacaktı.

   Ozan’ın bu u dönüşünü ben de sevmedim elbette ama O’nu anlamaya çalışıyorum senin aksine. Elbet o ilk tanıdığımız adam olacak, yazımda da belirttiğim gibi umutluyum ben 😉

   Yorumunu buraya kopyala yapıştır yapayım mı, ister misin?

   • Ayla

    Yok ya gerekmez burayada kopyalayip eklemeye.
    Ben aşka baska gözle bakiyorum ve ondan dolayi Ozan aşik olmadı ama hoslandi,etkilendi Öykü den.

    • Gözde E.

     Tabii hem mizacımız hem yaşanmışlıklarımız farklı normal bu farklılık 🙂

  • Ayla Ozan’în humanist durusundan 180 derece dönülmesi beni de rahatsız etti. Ailesine düşkün bir imajıda yokken üstelik.

   Ben Gözde’nin yazıları (Yazıcan dimii Gözde <3) ve kısa videolar kombosu ile ilerlerim sanırım tavsiye ederim.

   Evde olursam uyuklaya uyuklaya bölüme bakarım o ayrı ama ne Ozanı ne Öykü'yü kalben takip edecek kadar çok sevmedim.

   • Gözde E.

    Evet seyrettiğim sürece yazacağım. Ozan’ın o hümanist karakterine tekrar dönmezsek kızar kaçarım :))

  • Ya niye niye bulamıyorsun 🙁

   YAZI
   FRAGMAN (bazen)
   Reklam (otomatik geliyor)
   Emoji değerlendirme (ben ekledim :p cıkarılabilir ama bu aralar moda)
   minnak bir paylaş bölümü facebook falan için (ben ekledim bir blogun olmazsa olmazı)

   Önceki / sonraki yazı başlıkları (tasarımdan geliyor)
   İlgili diğer yazılar (tasarımdan geliyor)

   Veeee

   YORUM

   • Gözde E.

    Ya bazen bir türlü yüklenmiyor yorum kısmı ondan mı acaba? Telefonda oluyor da.

   • Ayla

    Valla bulamadim bak Gözde ye de oluyormus bazen yorum yeri yok oluyor sadece o bahsettigin kisimlar oluyor. Zaten ben senin sitene yüzde 99 disqus üzerinden yorum yazarim. Ama o gün hic kimse yorum yazmamisti,yoksa o kisinin profilini tiklayip ilk yorumu mu yazdim simdiye kadar.
    Benim yasadigim sorun bence benim safariden girmemden kaynaklaniyor…
    Sana bahsetmistim yillardir bir türk yemek sitesini takip ediyordum kadin sitesini yeniledi bende sorun basladi. Onlarca mail bende görünen sayfa yi fotografladim yolladim,cok zaman sonra anladik ki safariden dolayi ama kadinin teknik elemanlari cözdü sonunda sorunu.

    • benim de bir gün teknik elemanlarım olacak :))))

     • Gözde E.

      İnşallah çok amin 🙂