İzledim

ÇUKUR – Kabuk Tutmayan Yaralar

İdris ile Sultan çocuklarının mürvetini görmeye ne meraklı değil mi?  Baksanıza ‘ölü’ çocuklarını bile evlendiriyor bunlar. Yalnız İdris Baba’nın oğullarımın kiminle evleneceğine ben karar verdim demesine çok güldüm. Asıl patronun kim olduğunu unutmuşa benziyor. O göğsünü gere gere ‘ben istedim’ diye dursun, biz biliyoruz İdris Bey!

 

Bu konu üzerine yazdığım tweete gelen yanıta bakar mısınız?  Haklı!

 

Çukur - Yara

 

Sultan’ı mutsuz edecek her gelin adayına varım diyordum ama Cumali gitti onu mest edecek gelinle evleniverdi. İlk fragman ve sosyal medyaya düşen spoiler görüntüleri ertesi yaptığım teorinin komikliğine bakar mısınız?

 

 

(Ama çok da mantıksız değildi aslında)

 

Uluç Bey’in kötü adamlardan olduğunu tahmin ediyordum da Damla’nın da durumdan haberdar olduğu aklıma gelmezdi. Ama Damla’nın Sultan’a diş geçirme, Akşın’I silkeleyip kendine getirme konusunda ufacık bir faydası olacaksa, evdeki köstebek olabilir. Benim için sorun yok.

 

Yamaç’ın alternative düğün organizasyonunu pek sevdim. Bana böyle oyun kurguları ile gelin…  Ama Çeto ile Mahsun’u birbirlerine düşürecekken daha bir sıkı bağladılar mı ne? (Düşünsenize Cumali bel altı vurmasalardı belki de Çeto hayat hikayesini Mahsun ile paylaşmayacaktı)

Gerçek düğünün ertesinde ise Cumali’nin düğün boyunca kafayı çekip soluğu sevdiğinin kapısında almasına ise gerçekten üzüldüm. Sevenleri ayıranlar ahirete kadar (görüyor ve arttırıyorum ahirette bile) rahat bulmasınlar, Amin!

 

Çukur - Yara

 

Cumali’nin ‘ölü’ olup evlenmesini aslında bu oyunun da kurgu olduğuna bağlamış bir çok izleyici. Mantıklı! Cumali’nin ‘Bu düğün benim düğünüm değil’ demesi ile oturuyor. Hadi bakalım…

 

[wp_ad_camp_1]

 

 

 

Tamam reklam için çekilen sahneler ama İdris Jr’da pek minnoş canım.  Bu arada madem Sadiş müştemilatta kalıyor, Salih neden onunla kalamıyor ki?  Geceden geceye sızsın bari karıcığının yanına…

Dizide minnoş olan karakterler kadar minnoş olmayanlar da var: Celasun ve Karaca

Konuşmaya başladıklarında ‘senarist sezon finalindeki diyalogu nereye bağlayacağını planlıyor mu acaba?’ demiştim ki tam da üstüne basmışım.  Ha bu soğukluk bıçak kesiği gibi birden bire olmasaydı, Karaca ilgisini üstü kapalı da göstermeye devam etseydi mantık çerçevesine otururdu ama böylesi olmadı.

 

 

Çukur - Yara 3

 

Bölümün yıldızı elbetteki Erkan Avcı. Saygılar, sevgiler kendisine… Kumsalda oturup Mahsun’un yanına gelip geçmişini, tüm yaralarını Mahsun’a daha doğrusu Mahsun’una açarken öyle bir performans sergiledi ki, uzun zamandır bu kadar etkilenmemiştim. Oyunculuk dersi verilir tabelası asmış olsa mekanına, desteklerim. Kapak fotoğrafını başlıkla ilintili Erkan Avcı yapacaktım ama içim elvermedi onun boncuk gözyaşlarını ana sayfaya taşımaya…

Çeto’nun o kötü karakterinin gerisinde Büyük travmaların olduğu belliydi belli olmasına da senaristin bu konuyu böylesine detaylandırması ilginç geldi doğrusu. Selim’in cinsel tercihi üzerine sadece ipuçları vererek izleyicinin anlamasını sağlaması, Salih’in istismara uğramasını sadece bir yutkunma ile ifade ettirmesi bir yana, tüm detayları kelimelere döktürmesi bir yana…  Tatkik mi değiştirdiniz sayın Horzum?

 

[wp_ad_camp_1]

 

Koçovalı biraderlerin çekincelerini masaya yatırsalar da Çeto’nun böyle bel altı bir konuda üstüne üstüne gitmeleri ‘düşene  bir tekme’ değildir de nedir? Cumali Bey Abi bu sefer abilik yapamadı. Otur, sıfır. Belki o anlamazdı ama Salih’in  –  aynı yollardan geçtiği için, ‘dur’ demesini beklerdim. Yaptığı açıklamalar içime sinmedi. Otur, sana da sıfır. Yamaç’cığım içlerinde en gönülsüzleri idi, ona da kırıldım ama en azından oyunun içinde değildi. Ondan puan kırmaya gönlüm elvermedi…

Yahu bu insanlar -başta Sena, neden Yamaç’dan sürekli bir şeyler saklıyorlar? Sena’nın kendi kafasına göre yaptığı işleri, bakınız örnek Beyefendimiss’in kimliğini ortaya çıkartmaya çalışması, daha önce yüzüne gözüne bulaştırmasını izledik. Neden tekrar tekrar aynı hataları yaparki bir insan? Selim desen, ‘pes’ demek istiyorum. Güven tohumları daha yeni yeni atılmışken neden biçer döveri tarlaya sokarsın be adam!

Abisi ve karısı hakkındaki gerçekleri öğrendi sahnede Yamaç’ım yıkıldı ben yıkıldım!…

 

Gelecek bölümün arkadan iş çevirenlerin foyalarının meydana çıktığı bir bölüm olması dileğiyle…

 

(Sena’nın Mahsun’la olan sahnedeki muhteşem(!) performansının aynısını Yamaç’la olan yüzleşme sahnesinde de bekliyorum ^^)

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

ÇUKUR 23. BÖLÜM ÖNİZLEME

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap