ÇUKUR – Babalar ve Oğulları

Yazı için beyaz sayfayı açmadan önce final sahnesini bir kez daha izlediğim doğrudur. Gözlerimin yine yaşardığı da doğru. Hatta itiraf edeyim, bölüm ertesi birkaç defa da izlemiş olabilirim ve her seferinde de gözlerim yaşarmış olabilir.  Çünkü minnak bebişin – pek de tatlı maşallah dedesi İdris Baba’nın dediği gibi: “aile her şeydir”.

Bölüm sonundan başladık madem oradan da devam edelim. Sadiş oğlunu Karakuzulara kaptıracağı korkusuyla ne kadar da dirense de vakit gelince o bebek doğacaktı elbet ve doğdu. Çeto’nun deyimi ile pörtledi. Pörtlemek ne demek ya?  Avrattan sonra bir ağza alınması yakışmayan laf daha! Ama Çeto bu, Zeki Müren Türkçesi konuşmasını beklememek lazım, yine de kulağımı tırmalıyor doğrusu.

 
   
 

 

Karakuzular’ın sözlerini tutacaklarının zerre ihtimali yokken ve bunu izleyici kadar Salih de çok iyi biliyorken ailesini kurtarmak için ailesinden destek istememesi enteresan. Bir kısım izleyici yine isyanlarda: ‘Salih dediniz, bağrınıza bastınız, bak yine ihanet ettiği Koçovalılar’a”. Görünen o ki doğru, Salih Yamaç’tan gizliyor Karakuzular’ın lehine çalıştığını. Yamaç da muhbirini gizliyor gerçi, ama yine de bu ikisi aynı şey mi? Yamaç hala tüm planın iplerini teslim edecek kadar güvenmiyor, Salih ise öyle korkuyor ki korkusu diline ket vuruyor. İhtimalin peşinde koşarken düşecek besbelli ama bu sefer onu Yamaç da kurtarmayacak bu da belli.

Belki de Yamaç biliyor artık. 2 + 2 = 4. Toz işi Karakuzular’ın bildiği bir alan mı? Değil. Ham maddeleri var mı? Yok. Diyelim ki var? Kimyagerleri var mı? O da yok. Bu eksikleri tamamlayacak tek bir kişi var ki o da Vartolu. Tam da bu nedenle servet değerinde… Durum bu kadar açıkken böyle bir cevherin varlığı tahmin edilmez mi? Edilir. Ama tahminden öte belki de bir iş birliği vardır. İçimden geçen gelecek bölümde aranılan kimyager Vartolu çıkacak ama bundan diğerlerinin olmasa da Yamaç’ın bilgisi olacak.

Sadiş böyle zorlu bir doğumdan nasıl oldu da ayaklandı gibi mantıksal sorgulama yapmadan sahnenin güzelliğine bir kez daha bırakalım mı kendimizi?

 

 

Çukur babalar ve oğulları

 

Bölümüm bir diğer güzel sahnesi de Yamaç’ım ne güzel yürüdü be Çukur sokaklarında. Endamı yeter. Boyun eğmeyi pek seven nefretlik Çukur ahalisi de peşinde. Eksik olsunlar diyeceğim de dizinin mantığına ters.  Bu nedenle akıllarının azıcık da olsa başlarına gelmesine sevindim doğrusu.  –

Berber Muhittin’e gıyabında cenaze töreni düzenlenmesi ne güzel bir detaydı. Yeniden defin işlemi bu kadar kısa sürede savcılık izni olmadan yapılmayacağı göre elbette ki gıyabında. Ama selası ile Çukur’daki musalla taşı, namazı ve helalliği ile güzel uğurlandı be Muhittin Abi.

Meke’nin neden niçinlerine yanıt bulduk bu hafta. Al sana göz yaşartıcı bir sahne daha… Hem de Meke’ye… İkinci sezon nefret ettiğim karaktere…

 

 

Bir göz yaşı dolu sahne de Cumali’den geldi. Tabii ki bu sahnenin sonunda yürüme engelli Sultan’ın nasıl ayaklanıp sofra kuracak kıvama geldiğine takılmıyor kendimizi duygusal akışa bırakıyoruz. Ama Cumali – Sultan buluşmasından çok Cumali – Aliço konuşması gözlerimi doldurdu.

Bölüm içinde 4 detay vardı babalar ve oğullarına dair : Salih ve İdris Jr.  – Berber Muhittin ve babasının bedenini Çukur’a gömemeyen Meke, Cumali ve ölü bildiği oğlunu kanlı canlı karşısında bulduktan sonra tokatı basan (hak etti) İdris ve  Selim ve oğlu olduğu süpheli Akın.

Yarın akşam yazının ikinci bölümünde,  Yamaç’ın Çukur’a dönüşünden Mahsun’un hastalık kıvamındaki takıntısına, Akın’ın babasının kim olduğu teorilerinden yıllar sonra gelen öpücüğe kadar bölüm içi detaylarda buluşmak üzere…

Şimdilik sözün özü, güzel bölümdü…

 

 
   
 

 

Gelelim yazının ilk bölümünde yer veremediklerime…

Aliço… Sen ne kocaman yürekli bir adamsın sen…  Cumali’yi ailesi ile buluşturmasında gözlerim doldu demişim ya yukarıda, yalan… Ağladım. Hem de salya sümük denilebilecek derece üstelik.

 

“Sultan Anne ölecek. Sen öleceksin. Ama hangisi önce hangisi sonra bilinmez, kimse bilemez. Bilemeyiz. Bir tek O. Anne ölücek. Sen çok ağlayacaksın. Sen ölüceksin, Sultan Anne çok ağlıycak. Ama şimdi burdasın, Anne burda. Elini öp, helallik iste. ‘Hakkım sana helal olsun oğluum’. Sonra daha çok ağlarsın Cumali Bey.”

 

Konu aile ise, sevdiklerimiz ise, birlikte vakit geçirmek, dargınlıkları bitirmek, söylenmeyenleri söylemek için bugünün işini yarına bırakmamak lazım. Yarın çok geç olabilir.

Aliço’nun aralara serpriştirilmiş sahnelerini çok seviyorum. Benden ona bir gazoz!… Bu arada Rıza Kocaoğlu’na da bu karakteri böylesine güzel canlandırdığı için kalp <3

Çukur babalar ve oğulları
Bu kareyi çoook beğendim <3

 

Biraz da Sena’ya değinelim… Öncelikle Sena- Yamaç ikilisinin sonunda tam anlamıyla kavuşmasına çok sevindim. Yeni Sena’yı pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim; yazılardan bilen bilir, yapılanları onaylamasam da onun en çok ‘deli’ halini sevdim. Böylesine bir ‘olgunluk’, sakil duruyor bana göre… Ama yine de bu haliyle eksik yanını dolduruyor Yamaç’ın. Bu nedenle Yamaç için ‘iyi ki!’ diyorum tabii ki…

Bu sezonda da gizemli karakterimiz Akın! Dilerim ki Cumali gibi efsane bir şekilde katılır hikayeye, olmasa da Meliha gibi – canladıran oyuncudan bağımsız, sadece karakterin hikayeye katkısı bakımından, hayal kırıklığı olmasın da…  Peki Akın kimin oğlu? Ayşe’nin ölene kadar iddia edeceği gibi Selim’in mi yoksa Selim’in şüphelerini haklı çıkaracak şekilde başka birinin hatta Kahraman’ın mı? Bence Kahraman’ın  – ki bu Kahraman’ın kahramanlık hikayesini sekteye uğratacak bir konudur. Nereden mi çıktı? İlk sezonu hatırlayalım: Ayşe Kahraman’ın ölümüne Nedret’ten çok daha fazla üzülüp ağlamadı mı? Nedret ile Ayşe arasında zaman zaman dile de gelen kinayeli sözler, genel bir gerginlik yok muydu?

Meliha’nın hayal kırıklığının nedenlerine de yazıda yer vermek şart. Bölüm yazılarının altında Meliha – Karakuzu bağlantısı da iddia edildi. Pek mantıklı gelmemişti bana ama buna rağmen bir hikayesi olduğuna inandım hep. Ama endamını gösterdiğinden beri tek fonksiyonu İdris’in eski ‘İdris Baba’ günlerine dönmesine yönelik yaptığı motive edici fonksiyonlar, ha bir de -unutmak istesem de 35 yıl sonra gelen öpücük var!.  Biraz flashback mi eklenir, bir replikle mi dile gelir bilemem ama bi’ ara Paşa’nın Meliha ile bağlantısını, Meliha’nın neden bakım evinde olduğunu görecek miyiz Gökhan Bey’cim?

Set kazalarından birine az daha şahit oluyorduk bölüm içinde. O ne kötü düşme eğilimidir Erkan Bey’cim. Ama adam sporcu tabi, iyi kurtardı. Bu sahneyi montajda uçurmayan rejiye kalp <3.

Yamaç’ın süper kahramanlıklarını izlemeye de her bölüm çok alıştık. Oyuncak deposunda anlam veremediği ama dayak atmaya da hayır demediği sahneler güzeldi.

 

Çukur babalar ve oğulları

Ve yine söylemekten vazgeçmeyeceğim. Lütfen bu ikilinin arasına bir  yalan dolan gibi bir ‘karakedi’ girmesin.

 

Sadiş’in bebeği ile çok eğlenerek yazdığım bir tweet vardı: Sadiş doğum yaptıktan sonra erkek bebeği Karakuzular’ın alacağı korkusu ile doktor/hemşire ile anlaşıp hastanedeki kız bebeklerden biri ile değiştirir minnak İdris Jr.ı. Sonra gerek o, gerek Salih gerçek çocuğunu arasın dursun… Al sana üç sezonluk hikaye. Ben bu teori üzerinde eğlenirken başka bir izleyici de bebek Karakuzu olarak büyüsün, intikam ateşiyle bir kez de o kavrulsun teorisi ile geliyordu.

 

Çukur babalar ve oğulları

Mahsun’un Koçovalı’lara karşı geç kalmış aksiyon adımlarını merakla takip edeceğim. Çünkü gerçekten epey geç kaldı… Bi’ ara Karakuzuların da hikayesine giriş yapabiliriz değil mi?

 

Bir kez da yineleyeyim, güzel bölümdü… Sezonun devamının da aynı güzellikte ilerlemesi dileğiyle. Haydi şimdi yorumlarda buluşmaya <3

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  konu ilerlemesede ben bölümü yüzde elli beğendim;)) koçovalı erkeklerin olduğu, kadınların olmadığı sahneler..

  • Buke Oguz

   Güzeldi özellikle de başlangıcı ve ilk yarısı … Yamaç Salih’i ha gördü ha görecek derken Celasun gördü… Çocukları kaptırmasalar iyiydi…

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    vartolu tekrar başa döndü yalnız, şimdi ne yapacak acaba. celasun onu satmayacak ta, mal gitti.

    • Buke Oguz

     Eninde sonunda deşifre olacak kendi itiraf etse iyi olacaktı.
     Cumali bilmeden Saadet ve bebeğin hayatını da tehlikeye atmış oldu
     Yeniden mal bulmak zorunda kalacak Vartolu yada Cumaliden çalacak.

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Bulgarlar için zamanda kalmadı. Bence söyleyecek artık. Sadiş ve bebeği kurtarmaya çalışacaklar. Onları bekleyen organ mafyasıda var bence.(sadiş ve bebek için)

     • Buke Oguz

      Ceto ve Mahsun bayağı organları satıyorlar yada organ mafyası ile işbirlikleri var. Ersoy’un gözü iyice korktu iyi oldu

     • Özge

      Evet şimdiye kadar Yamaç’a mecburi yardım ediyordu artık canı gönülden işbirliği yapacak, can korkusuna.

     • Buke Oguz

      Aynen.. Ceto ve Mahsunun gerçek yüzünü gördü Ersoy.. E can da tatlı. Kurtuluşu Yamaçta buldu.

     • Gözde E.

      Demek ki KK’ların bunca parası organ mafyası oldukları içinmiş. Meliha ile de alakaları yok bence. Onlarla ilgili ilk net bilgi geldi devamını rica ediciğim.
      Vartolu’yu en doğru kişi gördü bence. Benzer duruma düşen Celasun’du malum.

     • Buke Oguz

      Evet organ mafyasından gelir sağlıyorlarmış. Altınlara da bu yollarla kazandıkları para ile sahip oluyorlar herhalde. Umarım edindiğimiz bilgilerin devamı gelir.
      Meliha ile ilgili hala kararsizim. Bir bağlantı olmalı gibi geliyor. Ama yok gibi de duruyor.
      Cumalinin görmesindense Celasun’un görmesi daha iyi oldu tabi. Ikisi birbirinin sırrını açık etmez ama keşke Yamaç da öğreneydi.
      Ileride Cumali bu yüzden Vartoluya saldırdığında Yamaç haberim vardi , durum onu gerektiriyordu öyle yaptık diyebilirdi.
      Bakalım belki Celasun Vartoluyu Yamaç ile konuşması için ikna eder belki

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      organ nakli olayından sonra, meliha kk arkasında olmasın.

     • Özge

      Yamaç açısından iyi oldu. KK’ları içten çökertmek için daha güçlü olacak artık

     • Özge

      Organ mafyası işinin başında Mahsun mu var? Çetodan gizli olarak mı yapıyor? Bir ara mutfağa gittim kaçırdım orayı

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      beraber yapıyorlar, ersoy resim çekti umarım o resim içinde yamaçların kurtardıkları sandığı çocukta vardır.

     • Özge

      Sadişin iyileştirdiği çocuk dimi? çocuğu Sakaryaya gönderdiler zannetmişlerdi sonra Çeto emir vermişti Mahsuna öldür diye ,doğru mu hatirlıyorum? Ersoy organ meselesini anlatmaz Yamaç’a, onu kendine saklayacaktır

     • Buke Oguz

      Bana Ersoy Yamac’a her şeyi anlatacak gibi geldi ama dediğin gibi de olabilir.
      Demek ki ölen çocukları hemen gömmelerinin sebebi buymuş. Organları alıyorlarmış. Twitter da organları Ceto için aliyor olabilirler yorumları gördüm. Ceto hasta. Organ nakline mi ihtiyacı var acaba da çocukları kullanıyorlar bu yolda. Mantıklı olabilir gibi geldi.
      Bir de Ersoya hediye ettikleri saatte dinleme cihazı var Yamaç ve O’nu tuzağa düşürecekler yorumu yapılmış.

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Çeto sebze yiyor, tahtada yatıyor zaten bir rahatsızlığı olduğunu biliyoruz. Ama organ nakline ihtiyacı olduğu Çeto’nun benimde aklıma geldi akşam ki bölümle.

     • Özge

      Bana göre de mantıklı. Çocukların dimiş atılan bölgeleri karın ve mide bölgeleri ,yanlış hatırlamıyorsam. Çetonun akciğere ihtiyacı olabilir belki. Diğer ihtimal de organ mafyası ile iş yapmaları. Yani amaç bu organları verip para kazanmak.

     • Buke Oguz

      Çocuğu öldür emrini kaçırmışım ben 🙈

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Öldürüp öldürdüğünü bilmiyorum, ama Çeto Mahsun’a alnının çatısından öp dedi. ordan çkartıyorum.

     • Özge

      Direkt söylemediler zaten.😃 Yamaç ve Salih çocuğu otobüse bindirdikten sonra çocuk inip Mahsunun arabaya binmişti hani. Çeto da telefond ” garibimizi alnının çatından öp “demişti Mahsuna. Ölüm emrini vermiş oldu yani.

  • Özge

   Yavaş aksa da ben de beğendim sayılır. Sonu hariç! Salihi keşke Celasun değil de Cumali görseydi . Artık mecbur olduğunu söylesin de Cumali de onu itham etmeyi bıraksın😫

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Cumali orda onu görse kesin öldürürdü. İyiki görmedi.

    • Özge

     Doğru diyorsun yapar mı yapardı valla. E bari Yamaç öğrensin ,o da yok!

     • Buke Oguz

      Cumali görmesin istedim ama Yamaç görmeliydi. Yamaç en azından neden yaptığını sorardı. Cumali direkt vururdu

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Yamaç onu orda görse sormasına gerek olmadan anlardı zaten..

     • Özge

      Evet şimdi düşunünce iyi ki Cumali görmemiş diyorum. Ben bir an önce Salihin kimyager olduğu ortaya çıksın , Cumali görsün, Salih de çocuğum için yaptım desin Cumali onun halini anlasın, birlikte hareket etsinler istiyordum. Yine bekleyeceğiz! anlaşılan

 • Gözde E.

  Bu akşamki etiketimiz: #ÇukurunÇocukları
  Herkese iyi seyirler ☺ Ben sanırım gecikmeli seyredebileceğim ama seyreder seyretmez yorumlardayım.
  https://www.instagram.com/p/Bq61v9DAFmZ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1qdv47k8935jw

 • pride&prejudice

  Ikinci kez seyretmeden yorum yazamiyorum ben yazana kadar da burasini okumak daha keyifli oluyor. Cukur ikinci defa seyredince cok daha keyifli umarim bolum gelmeden seyredebilirim. Ama tum yorumlari okuyorum. Herkesin farkli degerlendirmeleri ve detaylari var, AMa bana gore Cukur’un her bolumu guzel…

  • Özge

   Salı, perşembe ve cuma gecesi tekrarını veriyorlar. 3 defa daha izledim ben bölümü:) ,sen de gece takipte kal😊

   • Gözde E.

    3 mü? O kadar dizi arasında ne zaman seyrettin 3 kere?

    • Özge

     Dizilerle aynı saatte yayınlamadılar ki canım:) gece 2 de başlayıp sabaha karşı 5 te bitiyordu

     • Gözde E.

      Kafan nasıl kaldırdı ben onun derdindeyim ☺

     • Özge

      O konuda hiç sorunum olmadı 😉
      zaten izleyecek doğru düzgün başka dizi de yoktu netten 😀 Ve bölümü çok sevdiğim için ve kaçırdığım bir sahne var mıdır diye izledim tekrar tekrar:)) Zaten baştan sona değil de, mesela salı günü ilk 1 saatine ,cuma tekrarında da son saatlerine denk geldim.

     • Gözde E.

      Ben genelde 00.30dan sonra seyredemiyorum ya dizi ya da film kafam almıyor neden bilmiyorum. Yaşlanıyor muyum yoksa 😱 Ben dizi fazlalığından vakit bulamıyorum özel sahnelere bile bu aralar 😕

     • Özge

      Ne alakası var yaşlılıkla,lütfen ama daha gençsin😊 Gerçi ben de kansızlıktan çabuk yoruluyorum,yaşlılık tribine giriyorum bazen😌
      Kaç tane dizin var ki vaktin yok? Yerli mi sadece?

     • Gözde E.

      Dur sayalım pzt çukur, salı boş, çrş sak ve jet sosyete, prş bzç, bizim hikaye, çarpışma, cuma kızım ve şahin tepesi. Yoğunluktan Muhteşem İkili’ye başlayamadım. Gülperi ve BLG’yi de bıraktım.

     • Özge

      Bende de aynı diziler var hemen hemen:) Ama ben gece de pek uyumadığım için diğerlerine ve tekrarlarına da zaman buluyorum. Sen çalışıyorsan yorulman ve zaman bulamaman normal tabi. Bu arada Şahin Tepesi 2 bölumünü de izledim ama sarmadı beni malesef. Umutluydum halbuki. Yine de arada bakarım ne olacak diye. Gülperi ve BLG’ ye de devam.

     • Gözde E.

      Yok ben çalışmıyorum ama gece kafam almıyor dizileri. ŞT için üzüldüm… Gülperi’nin aşırı dramı beni biraz boğdu. BLG’ye geri dönebilirim belli olmaz.

 • Yalnız fragmanda Mahsun’un ateş açarken ki ifadesi sanki bilgisayar oyunu oynuyor gibi değil mi?

 • Buke Oguz

  Herkese merhaba . Gecikmiş yorumuma bölümü çoookkk beğendiğimi söyleyerek başlamalıyım.
  Aksiyon kadar dram sever bir insan olduğumdan bölümün dram ağırlıklı olması hoşuma gitti. Hatta aksiyon yerine dram’a yüklense Gökhan Bey fena olmaz diye düşünmedim değil yani.

  Metin , Kemal ve Celasun’un Idris ile buluşma sahnesi de güzeldi. Idris iyi dedi hoş dedi Celasun’a yardım iste dedi ama onları Çukur’da yalnız bırakan da kendisi aslında. Hal hatır sorulması, yardım eli uzatılması illa yardım çağrısı üzerine olmaz ki…

  Nihayet Meke’nin tavırlarının sebebi açığa çıktı. Oyuncu iyi iş çıkarmıştı. Gerek Idris ve Celasun’a hesap sorarken, gerek babasının selâsı okunurken baba diye isyanı, mezarlıkta Yamaç ile gözleriyle konuşmaları ve tabi Celasun’la … Fonda çalan “Gömün Beni Çukur’a ” da cabası….

  Ben hep cenazeleri toplu kaldırdılar diye düşünmüştüm. Ama anladığım kadarıyla ölüm ve defin zamanları farklı. Paşa’nın da Muhittin gibi Çukur’a gömülemediğini öğrenmiş olduk. Acaba Nedret ve Acar’ın mezarı nerede? Onlar da mı Çukur dışında, yoksa Cumali ve Kahraman Kocovali’nin yanına mi defnedildiler? Şu an bir Celasun’un kardeşlerinin mezarı Çukur’da bir-tek gibi duruyor o da Meke sayesinde…

  Cenazeye giderken Yamaç’ın “Zalım” eşliğinde Çukur sokaklarinda eskisi gibi yürüyüşü en beğendiğim sahnelerdendi. Ardından gelen Muhittin Abi’nin cenazesi bölüm içinde en çok duygulandığım sahne oldu.

  Ardından Cumali’nin annesi ve babası ile buluşması… Aliço’nun sözleri çok güzeldi.. Kendi annesinin mektubunda yazanları tekrar ederken , Cumali’nin kalbine dokunmayı başardı. O mektup Alıco’ya asker iken gelmişti dimi yoksa ben mi yanlış anladım. Küçükken ailesini kaybettiğini düşünmüştüm, anne babasını tanımadığını. İşin aslı başka gibi duruyor. Annesi kimse G harfi ile başlıyor ve Alico bir türlü adını söyleyemiyor annesinin. G harfi çıkınca ağzından, Sena’nin annesi Güzide hanım geliyor aklıma hemen , sonra Allah korusun diyorum. Aliço’nun annesi ölmüş mü acaba , ölmediyse nasıl kaybettiler birbirlerinin izini merak ediyorum.

  Saadet Salih bebek sahnesi çok güzeldi. Saadet ve Salih’in ağzından tek kelime çıkmadı belki ama gözleriyle konuştular. “Ayrılık Hasreti Kâr Etti Cana” eşliğinde Salih oğlunu kucağına aldı, kokusunu içine çekti. Saadet baba oğulu izledi. Bu mutluluk saniyeler sürdü sadece. Kollarından koparıp aldılar sevdiğini ve oğlunu Salih’in 😫😡

  Bu arada bombali Medet ve defilesi çok komikti.

  Vartolu bölüm boyunca bir yandan mal temin etmeye çalıştı, bir yandan Yamac’a deşifre olmamak için uğraştı. Bir ara Yamaç şüphelendi sandım araba sahnesinde. Bölüm boyunca Salih’in davranışlarındaki tuhaflığı fark etmeliydi Yamaç. Durup dururken kavga çıkarması, Yamaç’ı bilardo salonuna götürmemesi…

  Salih’in yalan söylemesi hoşuma gitmiyor. Kardeşleriyle birlikte hareket etse Saadet ve bebeğini almak daha kolay olmaz mıydı? Salih bunu neden düşünemiyor. Çeto’nun ipiyle kuyuya inilmeyecegini biliyor halbuki ama hicbir pazarlık yapmadan, Saadet’in özgürlüğü ve güvenliği için elle tutulur bir antlaşma yapmadan yine Çeto için çalışıyor. Yaptıysa bile bir antlaşma bilmiyoruz tabi… Salih Yamac’a affet kardeş diyor konuyu onu çatışmada yalnız bırakmaya bağlıyor. Yamaç onun sözüne güveniyor. Bu Salih’e ilk güvenişi değil ama korkarım bu güvenin sonunda yine hayal kırıklığı yaşayacak Yamaç. Araları yine bozulsun istemiyorum.

  Yamaç Ersoy sahnesi yine çok güzeldi. Aynı şekilde Mahsun Ersoy Ceto sahnesi de… Yamaç Ersoy’u ipten aldı ama adamın ne Ceyo ve Mahsun’u , ne de Yamaç’ı ciddiye aldığı bile yok. Belki bu saatten sonra alır.

  Yamaç Sena nihayet tam olarak barıştılar. Birlikte bütün sahneleri çok güzeldi. İkisini birlikte izlemeyi özlemişim. Sena’nin Yamaç’a destek olması çok hoşuma gidiyor. Aileyi bir araya getirmek için çabalaması da güzel. Artık kendini Kocovali ailesinin bir üyesi olarak gördüğünün ispatı bu.

  Ve Kocovali ailesi artık bir araya geliyor. Geriye sadece Selim’in kardeşleri ile yüzleşmesi , Saadet’in aile ile buluşması kaldı.

  Bu bölüm bir de Selim Ayşe yüzleşmesi vardı. Boşanmayı Selim istemiş , ben Ayşe istemiştir diye düşünmüştüm. Selim arayıp sorulmamayı talep etmiş, Ayşe ve Karaca da bu isteği kabul etmişler.
  Akın ile ilgili konuşma ilginçti. Bu konuşmadan benim anladığım Selim Akın’ın kendi oğlu olmadığını düşünüyor. Hatta belki o da Akın’ı Kahraman’ın oğlu sanıyor kimbilir. Ayşe “hep söyledim yine söyleyeceğim Akın senin oğlun” dedi. Bu konuşma acaba Akın’ın babası Kahraman mı sorusunu getirdi yine aklıma. Ayşe’nin Kahraman’ın ölümüne çok üzülmesi, Nedret ve Ayşe arasında geçen Kahraman ile ilgili konuşma …

  Yamaç ve Celasun’un konuşmasını da beğendim. 20 yaşında bir gencin taşıyabileceğinin çok üzerinde bir yük var omuzlarında Celasun’un. Ama yine de Ceto için çalışmasını , onun ayarladigi evde oturmasini doğru bulmuyorum. Aksın da güvende artık. Neden hala Çeto’nun ajanlığını yapmak zorunda hissediyor anlamıyorum.

  Mahsunun Sena takıntısı can sıkıcı. Kendi kendine kıskançlık krizleri , tribe girmeler neydi öyle? 😡
  Neymiş efendim Yamaç Mahsun’un “benim” dediğine el uz satmayacakmış da , uzatırsa Mahsun Yamaç’ın olanı da alırmış da… Zaten Yamaç’ın olani -Çukur’u , evini , sevdiklerini – almışsınız bir de karısını alacak o ne güzel!!!😡

  Çeto ve Mahsun’un Saadet’e muamelesine çok sinirlendim. Ceto der portletsin, Mahsun der yavrulasın. Hayvan var sanki karşınızda 😡

  Saadet’in sezeryanın hemen ardından ayaklandırılıp bir de çekiştirilmesi mantığa aykırıydı ama sahne güzeldi😍😍

  Meliha’dan öpücük beklemiyordum. Şaşırdım… Yalniz Meliha’nin Idris’i kendine gelmesi için kışkırtması sevgisinden değil gibi geliyor bana hala. Idris gidip kapıyı kapandıktan sonra gözlerinde sevgi göremedim ben. Kızgınlık ve tedirginlik var gibiydi . Meliha konusu ne zaman bir yere bağlanacak merak ediyorum.

  • Nur

   Merhaba Buke
   Sanırım hepimiz cenazeler toplu kaldırıldı ve Çukur’a gömüldüler sandık ama öyle değilmiş İdris sadece Paşa ve Muhittin’den bahsetti Nedret ve Acar, Çukur’da olmalı ki onların bahsi geçmedi.
   Paşa’ya da nakil bekliyorum. İdris ‘Aile Her şeydir’ derken kan bağı olsun ya da olmasın evlatlar ve kardeşler diyordu ve kardeşlerden kasıt Emmi ve Paşa’ydı o halde Koçovalılar’ın Paşa’nın naaşını Çukur’a getirmek boyunlarının borcu bence.

   Aliço sadece G dese iyi Gü diyor:)) Üçüncü denemesinde Z’yi dördüncü de İ’yi eklerse sorun yok Güzin o ama beşincincide D derse bakkaldan bir paket çekirdek alcam:)

   İdris Baba bazen diyor ya ‘bu çocuğun hâli hâl değil’ diye, o söz Mahsun için de geçerli.. Mahsun’un hâli hâl değil.

   • Buke Oguz

    Selam Nur :))
    Paşa için de cenaze yapılmasını isterim doğrusu hatta izlerken Paşaya da cenaze töreni izler miyiz diye düşündüm.
    Yamaç Alico sahnesını hatirlarsan hani Alico uykusunda sayıklamıştı. Orada ağzından Güz… kelimesi çıkmıştı.. Ama güzün diye mi devam etmisti sonbahar anlaminda yoksa isim olarak mi çıktı ağzından bilmiyorum tabi.

    • Nur

     O sahnede GüZS arası bir şey çıkmıştı:)) Güzin de demiş olabilir ama bir şey dikkatimi çekti Aliço’nun mektubundan. Aliço bir parça annesinin vurgularını kullanarak okudu mektubu ve ‘Emr-i hak vâki olmadan’ sözü geçti. Annesi sanki taşralı, mutaasıp bir kadınmış gibi geldi bana, köy değil de kasaba ya da küçük bir şehirdenmiş gibi. Bir anda gözümde İç Anadolu şehri ya da kasabası canlandı başında beyaz tülbent Kur’an okuyabilen bir kadın. Mektuptan sonra Güzide olmaz bu diye kendi kendimi avutuyorum, zaten belli ki annesi ile son kez görüşemeden ölmüş.

     • Anadolu kasabasını bilemem ama anne öldü anlattıklarına göre.

     • Nur

      Evet, şükür. Pardon, Allah rahmet eylesin diycektim:)

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Paşa için cenaze töreni Çukur alındıktan sonra yapılır diyorum ama Meliha konusunda herhangi bir olayı çıkmazsa..

     • Nur

      Bir cenazede büyük bir çatışma bekliyorum. Sultan’ın ya da Paşa’nın cenazesi olursa bütün Çukur çatışmaya girer Elvis kadınları aldığında Çukur’un Sultan Ana için çatışmaya gitmesi gibi. Bence Çukur halkı Paşa için de çatışmaya girer ve kırılma noktası bu olur diye düşünüyorum. Çukur halkı hayatını ortaya koymadığı sürece Çukur geri alınamaz ve bence birinin cenazesinde olacak bu.

   • Güzide olsa Sena bilmez miydi?

    • Nur

     Tabi ki bilirdi:) ama onca isim arasından Gü hecesi kalbimi bi çarptırıyor:) Allahtan annenin öldüğünü de öğrendik ve bu konu kapandı.

   • Özge

    Güzidenin yaşı tutmuyor Aliçonun annesi olmaya bir kere☺O kadar da olmasın yani. Salihin dediği gibi herkes de herkesin şeysi çıkmasın😀 gülendam olabilir, gülçin, gülcan bir sürü isim var.Buna benzer bir şeydir bence

  • özetle Buke tüm bölümü çok beğenmiş 🙂 bu arada geç geldin ama hoş geldin

   • Buke Oguz

    Hoş buldum canim :)) Evet beğendim. Bu arada kendi yorumumda atladım sanırım. Akşın Sultan Idris sahnesi, Yamaç ve Sena’nin o sahnedeki hali de beğendiğim sahnelerden biri…
    Yamaç Alico sahnesi de çok güzeldi. Yamaç’ın Alico ya ” gaz değil çay ” diyerek çay içmediklerini anladığını belirttiği sahne ve Aliço’nun oylaması:)))

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Bende ilk defa Meke’ye bu bölüm ısındım. Ben Meke ve babasını sevmiyorum. Sevmeme nedenim kraldan çok kralcı olmaları.Aynı şekilde bende Çeto ve Mahsun’un Sadiş’e tavlana sinir oldum. Bu davranışları kötülükten ziyade, tiksindirici bir davranış.

   Ben Salih’in Sadiş ve bebek olayını Yamaç’a söylememesini mantıklı buluyorum. Kendi başına haletmek istiyor. Sadiş ve bebeği riske atmak istemiyor. Onları kaba kuvvetle alamaz. Onların hareketlerini kontrol edemez. Birde Salih’in bilmediği şey, Çeto’nun onu Yamaçlarla beraber olduğunu bildiğini bilmiyor. Bu yüzden böyle davranıyor. Bir an önce Sadiş ve bebek kurtulsa da ailenin diğer fertlerinin bebekle olan sahnelerini izlesek ne güzel olur. Cumali’nin bebekle olan sahnelerini merak ediyorum. Sonunda yiğeni. Sadiş ve bebeği birdenbire karşısında gören Yamaç sahnesi oh ki oh.. Salih’in söylememesi bari değsede şöyle güzel sahneler izlesek.

   • Ama Yamaç Cumali gibi değil ki, Orada Salih’in açıklaması çok güzeldi. Basalım alalım çıkalım istesek Cumali’ye söylerdik. Ama Yamaç’ın planları tescilli. Akıl akıldan üstündür değil mi ya…

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Yamaç’ta bence bu konuda birşey yapamazdı. Adamlar acımasız, Sadişt’i ve bebeği çok kolayca harcama potansiyelleri var. Şu anlamda söylemesi iyi olurdu. Kendisine birşey olsa, Sadiş ve bebeğin yaşadıklarını bilmeleri iyi olurdu. Bu anlamda hata yapıyor. Kurtarma anlamında değil. Umarım Sadiş ve bebeğin yaşadığını Yamaç birdenbire onları karşısında görerek öğrenir. İzlenilmeye değer bir sahne olur güzel çekilirse. Yamaç gerçekten sadiş’i ablası gibi seviyor.

    • Özge

     Aynen kahvaltı sahnesinde de Cumali “nerdeydin” dediğinde Salih “rahat duracağını bilsem söyleyeceğim” demişti ya. Cumali Bey’imizin hiç rahat durmayacağını bildiğimize göre ilk ona değil Yamaça söyleyecek belli ki.

   • Buke Oguz

    Ben geçen sezon da Meke ve Muhittin’i seviyordum. Muhittin Yamaç sahneleri çok hoşuma gidiyordu. Hatta Muhittin’in ölümüne üzüldüm.
    Bu sezon Meke’nin tavırları mantıksız geldiği için sinir olmaya başlamıştım . Bu bolum nihayet konuya girilince empati kurabildik.
    Cumali’nin davranışları kontrol edilemez ona Saadet ve bebekten bahsedemez belki ama Yamaç öyle değil ki… Fevri davranmaz, ablası ve yeğenini tehlikeye atacak birşey yapmaz. Yapacak olsa Çukur halkının iyiliği için Cumalinin Çukur’a girmesini engellemez, kendi de onunla birlikte Çukur’a dalar ilk önce evini geri alırdı. Yamaçtan bahsediyoruz. Hâle öldüğünde korumalara rağmen tek başına Baykalın evine dalmaya çalışması hala aklımda. 5 kişi zor zapdetmişti.
    Evet Çeto Vartolu’nun Yamaç için çalıştığını biliyor ama bizimkiler bunu bilmiyor. Bu nedenle Vartoludan Yamaç’ı isteyeceğini düşünüyorum Çeto’nun . Yamaç Vartolu icin Çeto’yu oldurmedi. Ceto bunu tahmin ediyor.
    Sonuçta uyuşturucuyu verince Saadet ve bebeği alamayacağı belli. Yamaç’ı öldürmesini isteyecek. Vartolu ailesi ile kardeşi arasında kalacak.

  • Gözde E.

   Gözde bu upuzun yorumu çok beğendi. 😍😍 İmzalarım izninizle.

   • Buke Oguz

    😍😍❤😘

  • Özge

   Merhaba Buke:) Aliçonun ezberden okuduğu mektup Aliçoya mı aitti?😦 Ben de Sena Selim vasıtasıyla Aliçoya verdi, Sultan zamanında Cumaliye yazmış diye anlamıştım. O kadar dikkatli izlememe rağmen fark edememişim. Aferin bana:))
   Çeto ve Mahsunun argo konuşmalarına ve kullandıkları kelimelere ben de sinir oluyorum, öyle takım elbise giymeyle görgü sahibi olunmuyor tabi! Celasun için aynı şeyi düşündüm izlerken. AkşındN yana korkmasına gerek yok artık, güvende. Ajanlık yapmasina gerek yok haliyle. niye devam ediyor anlamış değilim.

   • Buke Oguz

    Selam Özge. :))
    Askerdeyken annesinin Alico ya yazdığı mektup olarak anladım ben canim. Ali’m diye bir hitap vardi mektupta. Sultan’ın Cumali’ye Ali’m diye hitap ettigini düşünemedim.
    Kendi annesinin yazdığı mektubu örnek göstererek Cumaliye vakit varken annesiyle görüşmesini eğer annesini kaybederse daha çok üzüleceğini söyledi.
    Celasun’un bir an önce aklını başına almasını diliyorum.

    • Özge

     Ben de Cumali deki Ali’den dolayı acaba Sultan Cumali’ye Ali mi diyordur diye düşünüp Aliço Sultanın yazdığı mektubu ezberlemiş diye düşündüm😀 Aliçonun otizmli bir çocuk olarak doğduğunu biliyoruz ama bu mektup acaba sonradan mı başka bir rahatsızlığı mı oldu yu düşünmeme neden oldu biraz da. “Emri hak vuku bulduğunda” diyor mesela, Aliço deyimleri ,atasözlerini ve mecaz anlamları anlayamadığına için annesinin böyle bir kelimeyi neden kullandığını da anlayamadım.

 • FRAGMAN geldi. Ben beğendim.. Rövanş geç kalmıştı.

  • Nur

   Fragmanda Yamaç’ın Mahsun’a kardeşlerini vurdurtması var.
   ‘Kardeşi kardeşi vurdurmak’ tehlikeli. Kısasa Kısas.. Aliço’nun geçen bölüm Cumali’ye sözlerinden tahminle Cumali’yi Yamaç’a vurdurtma planı bekliyorum.
   Fragman sonunda Cumali birini görüyor. Kimi gördüğünü ben farkedemedim zira yine karanlık çekim ve çok belirsizmiş ama İnstagram’da çoğunluk Selim yazmış, kişinin sakallı olduğunu yazanlar da var. Umarım Selim’dir. Selim dışında hiç kimse bana cazip gelmez.

   • Keşke Selim olsa ^^ O bakışı açıklar bu durum

    • Nur

     Bölüm fotolarında Sadiş’in bebekle fotoğrafı vardı en azından kilerden kurtulmuş üstü başı değişmiş sezon başından beri bunaltan bir düğüm kısmen çözülmüş. İkinci bunaltan düğüm Selim’di. Bu vesileyle o da çözülmeye başlasın istiyorum ben de.

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Yalnız Celasun ihanet etmiş, özete göre onların hayatta kalmasını Ersoy verdiği bilgi ile sağlamış.

   • Celasun Akşın tehlikesi ortadan kalkmasına rağmen neden hala karakuzuların piyonu ki zaten?

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Aslında adam 20 yaşında. Yaşadıklarından sonra nasıl davranacağını bilemiyebilir.

    • Nur

     Bence de çok tutarsız.

   • Nur

    Celasun’un ihanet etmesine çok şaşırdım, Yamaç’a anlatmıştır diye nerdeyse emindim.

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Biraz geç oldu, herkesler yorumlarını yazmış bende tekrar etmek istemiyorum bazı şeyleri. Bölümü beğendim. Bölümün tekrarını izlemedim, cep telefonu ekranında ve aynı zamanda sosyal medya yorumları okuduğumdan bazı bölümleri kaçırıyorum.

  Bu bölüm Ayşe cephesinde farklı şeyler çıkacağına dair ipuçları gördüm. Akın’ın babası kim ve Selim neden bu konuda şüpheli? Olayların kökü Kahraman’a mı dayanıyor? İki sezon başladığından beri Ayşe-Çeto için özel sahneler yazılıyor ama bu bana izlediğimde asla cinsel çekimli sahneler gibi gelmedi. Tam tersine tarafların birbirini tanımalarına ilişkin gibi geldi. Ayşe’nin yetimhanede büyüdüğünü ve kimsesi olmadığını biliyoruz. Ben Çeto ve Mahsun’un da yetimhane çıkışlı olduğunu düşünüyorum. Nedense sanki Ayşe ve Çeto ‘nun kardeş çıkma ihtimali var gibi geldi. Çeto’nun Salih,Sadiş ve bebek sahnesinde etkilenmesi (dizide ilk kez oluyor. ) iyi bir geçmiş hikayesi olduğunu düşündürdü.

  İdris’in Meliha’ya “Meliha Hanım” demesi hoşuma gitti. Herkes eleştirmiş Meliha’nın dizideki yerini. Meliha’nın KK ile bağlantılı olabilecek hiçbir şey izlemedik ama ben izlediğimiz Meliha karakterinin KKların arkasında olabilecek yapıda olduğunu gördüm.
  Mahsun ve Çeto’nun Koçovalılarla ilgili konuşmalarında Çeto’nun aklında sanki ” Sadiş burdaysa Vartolu burda, Vartolu burdaysa Yamaç burda, Yamaç burdaysa Cumali burda, tüm Koçovalılar burda” kozunu kullanacak gibi hissettim. Şimdilik aklımda olanlar bunlar..

  • Birgül hoşgeldin… Herkes Çeto’nun etkilenmesini fark etmiş, ben nasıl bir bakış açısı ile izlediysem yüzündeki ifadeyi tiksinme olarak algıladım…

   Vay vay vay… teorilere gel. teori derken, Akın Kahraman’ın oğlu bu benim için net’de. Çeto ve Ayşe?

   Yalnız Çeto’nun denklemi doğru olduğu kadar komik değil mi? 🙂

   • Buke Oguz

    Yorumda yazmayı unutmuşum ama bana da Ceto Saadet Salih bebek sahnesinde duygulandı gibi geldi :))

    • Gözde E.

     Ben hiiiç fark etmedim bunu valla. Çeto’ya bakmadım bile.

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      gözlei doldu..

    • DreamyTangerine

     Ben tam tersi gibi düşündüm. Adam buzdan heykel gibiydi, Salih’de eline çok büyük koz verdi Çeto’nun, evet karısı ve oğlunu öpüp kokladığı an çok büyülü bir sahneydi ama, bütün zaafiyetini ortaya dökmüş oldu hem de kocaman kocaman. Hala n’aptın be Salih demekten kendimi alamıyorum. ☹️😢

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Çeto etkilenmedi, dediğin gibi bir tiksinme vardı. Ama sahnede acaba Ayşe cinselliğini kullanıyor mu diye düşünmeleri doğru. Kadının öyle bir havası var. Salih için Kahraman’ın oğlu olmasını isterdim ,çünkü karakter çok kutsanıyor dizide. Ama Ayşe için istemiyorum. Bence o toplara girmesinler. Ama bu durum Salih dışında, Selim’in hikayesini de çok güçlendirir. Eğer gerçekte öyle birşey varsa Selim için kaldırılması çok zor bir hikaye olur.

    • Kadının ilk sezonda da öyle bir havası vardı. Çukur şartlarında femme fatale… Ama Çeto’ya karşı bu kadınsılığı kullandığını, aralarında bir çelkim olduğunu vs hiç düşünmüyorum. bence bir kader ortaklığı var daha çok

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Çeto, KK sözde kaçan çocuk için hesap sorarken zaten Ayşe’nin verdiği cevapla Ayşe’ye ısındı. Ayşe yatimhanede büyüdüğü, gerekirse aynı şeyi bir daha yapacağını söylediğinde Çeto ilk defa etkilendi ve duygulandı. Adam’ın bu anlamda duygulandığı iki sahne oldu. Birincisi bu sahne, diğeri Salih ve bebek sahnesiydi.

  • Nur

   Merhaba Birgül.
   Ayşe ve Çeto arasında cinsel çekim var diye düşünüyorum. Bence baya da flört ediyorlar??

   Meliha bence de KK ile bağlantılı İdris’i öpmesi falan sanki son darbeyi vurduğu zaman en fazla acıyı çektirebilsin diye??

   Çeto’nun Koçovalılar’ı tuzağa çekmek için Salih’i kullanmak isteyebileceği bana makul gelmiyor??

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Ayşe’nin var olan aurasından dolayı bence size cinsellik gibi geliyor ama bana hiç öyle gelmedi. Ben onların konuşmasında acaba Çeto hakkında birşey yakalarmıyım diye izliyorum. Çeto’nun tahtada yatmasını , çocukluğunda sert bir yere yatırıldığı ve çocukluğundan kalma olduğunu düşünüyorum. Ayşe, selim’in yanında ayrılırken babası ile ilgili bir cümle kullandı. O cümleyi duyunca acaba dedim? Baba bir kardeş olabilirler mi? Niye onca bölüm sonra Ayşe babası ile ilgili, bir cümle kullandı dedim ama gerçi Ayşe Çeto ile tanışırken kızlık soyadını kullanmıştı. Ayrıca Çeto,sözleri yerine getirme hakkında Mahsunla konuşurken arada Koçovalı lafı geçti. Çeto ‘da Koçovalı olma ihtimali var mı diye düşündüm ama İdris’in oğlu olursa biraz abes kaçar. Amca Cumali’nin oğlu olması da yaşı itibarıyla biraz zor…
    Salih, Çeto’nun sözlerine güvenmiyor. Malı hazırlayıp kuzu kuzu Çeto’ya vereceğini düşünmüyorum. Malı hazırladıktan sonra mutlaka bir planı olmalı ve plan dahilinde oğlunu ve Sadiş’i kurtarması lazım. Kendini feda edebilir. Horzum’un bu konuda bir planı olması lazım. Yoksa yazdığı karaktere bir ihaneti daha olur. Yani Sadiş ve bebek kurtulur. Vartolu KK elinde kalır diye düşünüyorum. Belki biz bu sırada Meliha’yı ya da 1 numarayı görebiliriz. Eğer Salih, KK elinde olursa Yamaç mutlaka onu kurtarmak isteyecektir.

    • Bence de aynı hayatı bir kez daha yapmaz Salih. Ama ben hala Yamaç’ın Salih tarafından bilgilendirilerek haberi olacağına kalben inanıyorum. 🙂

    • Nur

     Ayşe ve Çeto arasında cinsel çekim olduğu konusunda ısrarlıyım, tanışmalarında el/ten teması kullanılması bence yeterliydi, bakalım?

     Çeto’nun ‘Zenne’ olması için sokağa atılması konusu var. Bence ordaki vurgu doğuştan eşcinsel yönelim değil doğuştan dans yeteneğiydi. Ayşe ve Çeto’nun birlikte sahnelerinde ‘Kadın Kokusu’ filminin Tango sahnesi zihnimde bir yerde canlanıyor. Ayşe ve Çeto’yu Tango yaparken hayâl ediyorum.. Bendeki algı böyle. İki oyuncu da tiyatro kökenli ve bence böyle bir sahne çok ama çok tatlı olur.. Bilemiyorum tabi.

  • Gözde E.

   Ben de Nur gibi Ayşe-Çeto arasında elektrik gördüm.

 • Çarpışma erken bitti 🙂 Bölüm yazısını mı yazsam diyecektim ki Çukur yorumlarına dalmak daha keyifli olacak <3 Nerede benim admin pelerinim 🙂

  • Gözde E.

   Benim bebişim BZÇ devam ediyor, bölüm biter yazı yazılır bu haftalık :))

  • İstanbul’da o kadar yağmur var ki wireless gidip geliyor. En iyisi hastalığın da etkisi ile ne yorumlara bakmak ne de Çarpışma’yı yazmak, en iyisi yatıp uyumak ^^

   • Gözde E.

    Evet ben de cevabımı kaç dakikada yolladım

  • Gül

   admin pelerinin benim yorumumu gormedi galiba?

 • Özge
  • Doğaç kim? Doğukan kim? Neden bahsediyorsun? Hiç bir şey anlamadım.

   • Gözde E.

    Doğaç Yıldız oyuncu akın için aklımızdan geçen. doğukan da ölen çocuk değil miydi sarı kafalı şarkıcı?

    • Özge

     Evet . Dizisi var mı bilmiyorum ama , yoksa gelme ihtimali var hala. Deniz Can Aktaş da Avlu’dan ayrıldı, o da olabilir. Ama Akın bakalım bu sezon gelecek mi? 3.sezon da olacak ya..

     • Gözde E.

      Deniz Can Aktaş bilmiyor ben

     • Özge

      Avluyu izliyordun diye hatırlıyorum. Konuşmuştuk çünkü. Hani Denizin kızı Ecemi öldüren psikopat bir çocuk var ya,o işte

     • Özge

      Avluyu izliyordun diye biliyordum.Yanlış mı hatırlıyorum bunu da:)) Konuşmuştuk çünkü. Denizin kızını öldüren psikopat çocuktu hani. Dün ayrıldı diziden

      https://uploads.disquscdn.com/images/91e207425a5629a509718bb8c97360bb09f9035417907e639cd8df99c5cad803.png

     • Gözde E.

      Hiç seyretmedim. Bizim Hikaye’yi seyrediyorum 😍

     • Özge

      E tabi izleyemiyorsun artık, BZÇ var:)) Youtube dan BZÇ tekrarını izledim tekrarını şimdi, ordan da yazına geçiyorum:))

     • Gözde E.

      Aaa kim demiş hiç kaçırmam Barfi, Rahden olley 😍

     • Özge

      BarFi değil ama RahDen benim de favorim ☺ İzlemediğim halde onların sahnelerine bakıyorum, enerjileri çok güzel,UTC’deki MerKer gibi😍 Sanırım kötülerin aşkı daha bi ateşli oluyor😉

     • Gözde E.

      Ben önce Derin diyordum ama şimdi Deniz’ciyimm

     • Özge

      Derinle olmazlardı, hiç uyum yok aralarında. Zıt kutuplar çeker misali Denizle olmalıydı Rahmet,inşallah bozulmaz. Son bölume bakamadım,Deniz Rahmete oyun oynuyor diyorlardı,doğru mu çıktı?

     • Gözde E.

      Derin istedi diye ayrıldı Rahmet’ten yoksa aşık baya.

     • Özge

      Deniz mi ayrılmak istedi? 🙁 2 bölüm olmadı daha

     • Gözde E.

      Evet. Derin’e takılıyoruz diye yalan söyledi. En değerli sensin bu hayatta benim için dedi. O da en değerlinin ben olduğumu ispat et dedi.

     • Özge

      Rahmet konuşturur Denizi. Ya da Denizin konuşmalarinı duyar bir yerden,öğrenir her şeyi bence

     • Nur

      Bence Akın bu sezon gelmez. Gökhan Hoca bir söyleşiye katılmış orda da bir parça ima etmiş zaten “30’dan fazla karakter yazıyorum Akın bekleyecek” demiş. Bence de beklesin üçüncü sezon gelsin. Alıştığımız karakterlerin sahneleri bile 15-20 dakika en fazla, bazıları hele bir kaç dakika bile görünmüyor. Tabi kimse bilemez şimdilik.

     • Özge

      Evet ben de izlemiştim o söyleşiyi. Dediğin gibi doğru düzgün diyalog bile zor görüyoruz, kardeşler arasında özellikle. Bence sezon ortasına doğru gelecektir, 3. sezona kalmaz. Ayşe Selim arasında Akın konuşulması da diziye gireceğinin sinyallerini verdi bana göre

     • Gözde E.

      Bence de bu muhabbet gelişinin yakın olduğuna işaret.

   • Özge

    Tabi senin burdaki muhabbetten haberin yok, o kda çok şey konuşuyoruz ki.
    İlk sezondan beri Akın için düşündüğümüz, burda da konuştuğumuz genç oyuncu. ki Aile ve Muhteşem Yüzyılda oynamıştı. Çukurda Akın olmasını isteyenler -ben de dahil- çoğunlukta. O da insta da kendisine gelen bir mesajı paylaşmış, acaba diziye gelir mi diye sordum ben de:)

 • Gül

  Ellerine Sağlık aslı cok güzel yazmışsın ama sizcede git gide bölümler sıkıcılaşmiyor mu? Ben bölümde en çok Sultan ana nın cumaliui görüşü ve sonrasında idris babanın geliş anını beğendim. Perihan Savaş Necip Memilli. Ercan Kesal hepsi efsane oynadılar. Ciğer falan kalmadı. O tokattan sonra dònüp öpiyim baba demesi cok güzeldi. Sonra Yamacın muhittin cenazesini kaldırtması da cok güzeldi duygu yüklüydü. Mekeye söylediğim her kötü sözü geri alıyorum. Ben babamı kaybetsem ne hissederdim allah bilir. Baba arkanı yasladığın dağdır. Allah onu bizlerden almasın. Meke ve Celasun dostluğunu çok seviyorum umarım barışır birlik olurlar artık. Meke tekrardan Yamacın sağkolu olsa iyi olur. Sonraki sahnede Tam Mahsun Yamacı vurucak sandım allahtan Sena geldi vuramadı. Önceki sahnede ise yamac ve sena yı öpüşürken görüp sinirlenmişti. Ses cikararak ayrılmalarini sağladı gerci tekrar devam ettiler ama olsun. O sahne bana Fi de Can Manayın Duru ve Deniz sevişmesin diye evi yaktığı sahneyi hatırlattı. Mahsun senaya gerçekten fena tuulmuş. Yolunu gözlemeler icip ecip beklemeler pencerenin önünden ayrılmamalar Senayi gördü diye Yamacı vurmaktan bile vazgeçti. Bu aşk mı takıntı mı sizce ben karar veremedim? Ben Hala gecmişten bir bağları olduğunu düşünuyorum büyük ihtimalle Ya Sena hafızasını kaybetti ya mahsun o zamanda platonikti. Yamacın Senayı ne kadar sevdiğini herkes biliyor. Mahsunun hislerini öğrenince savaş cıkartıcaktır. Ama bu bölüm sena beni şaşırttı. Yamac demeden o yaklaştı gerçekten de çok özlemiş. Umarım bu sefer bir bebek gelicektir. Salihin oğluda geldi birlikte büyüsünler.

  • Merhaba Gül hoş geldin. <3 Yahu en sıkıcı olmayan bölümde bölümler git gide sıkıcılaşmıyor mu dedin ya :))) Konu ilerlemiyor o ayrı ama bak bu bölüme sıkıcı da denmezdi bana göre 🙂

   Can Manay bir kademe daha ağır vakaydı ama 🙂 Mahsun bir arabayı dağıttı sadece ^^ Fi nerden aklına geldi :)… Bence takıntı hem de feci bir takıntı. Sena Sena olduğu için değil Sena Yamaç'ın olduğu için takıntı ama…

   Bunu yazan kaçıncı kişisin, illa bebek nüfusunu arttıracaksınız, nedir bu telaşınız…

   • Gül

    Bence Mahsun çocukluğunda hep eksik kalmış. Yamac ise ailesiyle birlikte büyümüş hep korunmuş. Yamacın odası evi mahallesi hatta kadını bunların hepsini istiyor. İstiyor ki kendi çocukluk yaralarını kapatsın. Ama ben hâla o biblo detayındayım ve bence mahsunun sena ile gecmişten kalma bir meselesi var bak.

    • Hmm… Vaktim olsa buradaki teorileri isim tarih not edeceğim de vakit yok

   • Gözde E.

    Bir de bebekle çekim zor yani. Ama ben de isteyenlerdenim biliyorsun.

  • Nur

   Merhaba Gül.
   Bölümden hiç sıkılmadım. Bu sezon kaçıncı olduğunu hatırlamıyorum ama sadece bir bölümden çok sıkılmıştım ve sonuna kadar zor izlemiştim. Bölümler ve konular özelinde değil ama Birinci Sezondan bu sezona sarkan sorunlar var yorumlarımızda herkes kendi penceresinden bu sorunları dile getiriyor.

   Mahsun’u ben de merak ediyorum; ilk görüşte aşk mı, Yamaç hazımsızlığı mı yoksa önceden tanıyor muydu?

   Evdeki fanusun içinde Taçlı Turna varmış. Twitter’da minimalistce adlı kullanıcı ss’le büyütmüştü ondan kullanmak için izin almıştım ama buraya ekleyememiştim. Turna, Berkay Ateş’in Anne dizisinde üvey kızının takma ismiydi, geçmişe selam olarak nitelendirmiştim ve ayrıca Taçlı Turna, Tac’dan dolayı kral/kraliçe/prenses gibi ve Uzak Doğu sanatları özellikle Japonya’da kullanılan motiflerdenmiş. Bu bilgi gerçek hayatında ne işine yarar bilmem:) Sanırım, Mahsun, Sena’yı gönlündeki Kraliçe yerine koyuyor, kimbilir?

 • Ayla

  Hepinize bir VEDA bu aslinda. Uzun zamandir icimde olan ve gittikce büyüyen bir istek. Oda Asli nin sitesine ve sizlere veda etmek. Gözdeyle kesin Ranini de karsilasiriz bu kesin ve kisa kisa yazismalarimiz,diziler hakkinda fikir alisverisimiz olabilir ama burada olmayacak. Öncelikle beni INSAN yerine koyan selami ma karsilik veren ve bunca zaman yorumuma bir “tik” atan herkese ayri ayri tesekkür ediyorum. Teskkürlerim ayrica keyifli sohbetler yaptigim Asli,Gözde,Buke,Birgül,Özge,Gül,Züleyha ve Ahmet beye dir.
  Sizden ayrilmamin tabiiki nedenleri var ama bunlari siralamak istemiyorum ama gidecegime sevinenlerin olacaginida biliyorum ve umarim simdi daha cok buralara ugrarlar. Tabii birde bukadar cok zaman ayirmak istemiyorum ne yorum yazmaya ne okumaya .

  Insan kendini rahat hissettigi yerde,kendini dışlanmamış hissettigi yerde bulunmak ister ve bana git gide tavir alanlarin büyüdügünü hissediyorum.
  Yazdigim hicbir seyden pisman olmadim, Cukur dizisinde Kürdanli yi polis teskilatini aşalamış olarak gördüm bir bölümde ve bir sahnede. Yildiz in yaptigi meslekten dolayi Cumali gibi bir adama yakistirmadim ve Vartlu nun üstü ciplak bir fotosunu zaten dizide o sahnesi olan fotosunu siteye eklemem de iki yavrumun ölüsü üzerine yemin ediyorum hicbir ard niyetim yoktu,ama rahatsiz olan oldu. Sizleri kirdiysam yinede özür dilerim hakkinizi yinede helal edin.
  Benden bu kadar bircogunuzu gercekten cok sevdim emin olun.
  Hoşça ve dostça kalin Asli bunca zaman ev sahipligine tesekkürler.

  • Haydaa… (iç sesimi yazıya da döktüm) Ancak uğrayabildiğim ve yorumları da sıra ile okuduğum için aşağılarda adminin görmesi gereken bir şey mi var emin olmamakla birlikte yanıt yazmadan (uğramayacağım demişsin ama nasıl olsa bildirim geliyordur) geçmeyeceğim.

   Her vedalar üzücüdür, bu da üzdü. Renk katıyordu mesajların be Ayla…

   Kırgınlığını belirtmişsin, anlıyorum ama disqus da adı üzerinde discuss (tartışma) alt yapısı ile kurulmuş. Yorumuna yanıt vermek istediklerine verirsin, istemezsen vermezsin. Hatta bırak yanıt vermeyi yorumunu görmek istemediğin kişiler de olabilir onları takip listesinden bile çıkarabiliyorsun, görmüyorsun ne yazdıklarını… Onu bırak adamlar like / dislike bile koymuşlar da ben o mavi tıkı okuduğumu ayrıştırmak için kullanıyorum ama…

   Sanırım yukarıda belirttiğim ‘bu sohbeti sürdürmek istersen yanıt verirsin, istemezsen vermezsin’ senin açından uygun olmadı. Kişisel kararındır, saygı duyarım. Bu nedenle konuyu uzatmayacağım.

   Asıl ben ziyaretlerin ve katılımın için teşekkür ederim. Yollarımız elbet kesişir bir yerlerde sevgili Ayla, sağlıcakla kal… (Ranini’ye uğrayacak vakit bulabilsem kesin kesişir de ^^ malum :(.. )

  • Gözde E.

   Gözde bu yorumu beğenmedi 🙁

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Biz buralardayız, döndüğünde tekrar yorumlaşırız:)) Kendine iyi bak.

  • Buke Oguz

   Aaa şimdi gördüm mesajını Ayla. Üzüldüm. Ben ugrayamadigim arada bir şey mi kaçırdım bilmiyorum ama seninle mesajlaşmak keyifliydi , keşke veda kararı almasaydın :((
   Kararını değiştirirsen biz buradayız, her zaman bekleriz.

  • Özge

   Üzdün bu mesajınla:( . Umarım tekrar gelirsin bir gün ya da başka bir yerde yorumlaşırız Ayla. Seninle konuşmak çok keyifliydi, kendine iyi bak

 • Özge

  Merhaba Aslı,ellerine sağlık.
  Sadişin çocuk takas etme planıyla ilgili yazdığına çok güldüm:) Neyse ki Horzum bu yazdığını görmedi , ya böyle olsaydı sinir krizleri geçirirdik artık. Bebek ha bulundu ha bulunacak diye, mazallah! İzleyiciler çok takılmış Sadişin sezaryen yaptıktan sonra rahatça yürüyebilmesine, ben de saçma buldum ama o anın verdiği duyguya odaklanmayı tercih ettim senin gibi. Bölüm sonrası yorumlarında ” bebek doğumda öldü, Salihi yanlarında tutmak için başka bir bebek verdiler Sadişin kucağına” teorisi var bir de. Felaket senaryosu mübarek😫.
  Peki Mahsunun Kahraman bebeği annesi Ferideye verip iyi bir tarafı olduğunu düşündükten sonra hamile kadını bebeğini elinden alırım diye korkutmasına ne diyorsunuz? Bu nasıl tutarsızlık , dengesizlik? Sadişe çok üzüldüm, ölümü pahasına doğumu erteletmeye çalıştı kendince. Bir de çok bilgim yok ama suyu geldikten sonra neredeyse 1 gün geçti, o zaman kadar kendiliğinden bebeğin doğması gerekmez mi, aradaki süre çok uzundu çünkü. İater istemes kafama takıldı.Salih sadiş ve bebeğiyla bebek nihayet kavuştu kısa bir süreliğine de olsa, sahneyi ,abartmıyorum 20 defa izledim,o.kadar güzellerdi😍 Peki niye Sadişi göstereceksin demek yerine Sadişi bana vereceksin hemen şimdi! demedi?
  Aslında plan basit Salihcim. Söyle Yamaça, koy adamları deponun etrafına , Aliçoyu da getir, Çetoya dayasın uzun namluyu. Al Sadişle çocuğunu. Ama korku esir almış Salihi, o yüzden daha çok zaman var Sadişi ve bebeğine kavuşmasina, malesef.
  Ben Kahraman bebek demek istiyorum bebişimize. İdris demek içimden gelmiyor, dedesini sevmediğimden😒 Hem Salihin oğluna koymak istediği isim Kahramandı zaten, Sadişle bu isme karar vermişler madem, biz de öyle demeliyiz😊
  Salih gizli kimyager olarak kardeşlerinin arkasından iş çeviriyor, ona ne kadar kızsak az ama düşmanlık biraz fazla olmaz mı? Yamaç biliyor Salihin içini, hak da verdi abisine, seni anlıyorum diyerek. Çetoya çalıştığını öğrenirse bana niye söylemedin ? diye kızar, azarlar ama anlar sonunda.
  Benim asıl korkum Çeto’nun Cumaliyi ve Yamaçı bana getir, ya da öldür emrini vermesi. Salih için asıl savaş o zaman başlayacak. Ve işin içinden çıkamayıp anlatacaktır her şeyi Yamaça.
  İdris Meliha öpüşmesini hafızamdan silmeye(😩) çalışırken Yamaç- Sena öpüşmesine, yeniden yakınlaşmalarına da bir o kadar mutlu oldum. Hadi gözünüz aydın bekleyen arkadaşlar , sonunda halvet oldular😉
  Ayşe-Kahraman arasında bir ilişki olduğunu 1. sezonda ima etmişlerdi zaten. Ayşe yetimhaneden 16 yaşında çıkmış, Koçovalı evine gelin gelmiş, Kahramanin kötü şöhretinden mütevellit! Akın’ın babası bence de Kahraman’dir. Zaten başka bir şüpheli de yok😉
  Yalnız bana Selim şüpheleniyor gibi gelmedi. ” O sandık kapalı kalsın” diyerek Akın’ın oğlu olmadığını bildiğini söylemiş oldu aslında. Tabi bu durumda merak edilen sorular : Nedret bu ilişkiyi ve Akını biliyor muydu, bildiği halde niye sustu, ailenin diğer üyeleri gerçegi biliyor mu? Kahraman nasıl yengesiyle ilişki kurdu? Selim nasıl bunu kabul etti? Böyle uzar gider bu.
  Ayşe Selime siteminde çok haklıydı, “sen sevdin mi ki?”
  “Beni niye sevmedin” diye babasina sorup duran Selim bey de evlatlarına sevgisini göstermemiş ki!
  Aliçoya bir❤ de benden. En güzel 10 sahne arasına girer Cumali ile yaptığı konuşma. Sultanı kendine getiren Cumali olacak demiştim daha önce ,yanılmadım da. Sultanin birden yürümesine gelince: hasar fiziki değildi , ruhsal olarak yaşadığı çöküntü nedeniyle konuşmamayı ve yürümemeyi tercih ediyordu ,ben öyle anladım .
  Mekeyi sevmesem de üzüldüm ,hak verdim ona. Ama sevdiğini kaybeden tek sen değilsin ,biraz anlayış. Sen Acar’ın ,Nedretin, Paşa’nın cenazesine gittin mi diye soruyorum kendisine.
  Salihin Cumaliyi uyutmak için Medetle esnedikleri ve Medetin Cumaliden korktuğu anlar bölümun güldüren detaylarındandı. ha bir de unutmadan Emminin pavyon patronuyla diyaloğu:)

  • Ayla

   Selam he valla bu sefer halvet mi helva mi herneyse bencede oldular kesin Sena ve Yamac:))
   Ilk cocugumda beninde suyum geldi ama dogum 12 saat sonra gerceklesti. Dizide fazla abartmislar biraz fazla su vardi yerde:) Cocugun cikacagi yerin belirli bir santim sanirsam 10 cm acilmasi gerekiyor zaten doktor dedi henüz acilmamis Sadis icin.
   Bana kalsa bebegin ismini ne Idris ne Kahraman koysunlar Umut koysunlar adini.
   Ogluna her Kahraman dediginde o kötü olayi hatirlayacak herzaman…

   Senarist bence sezon baslangicinda yanlislikla Mahsun a o sahneyi yazdi Kahraman bebegin hayatini kurtarmasini. Cünkü Mahsun da bir gram bile empati yok.
   Wow sen Selim Akin in oglu olmadigini zaten biliyor diyorsun o kadara kadar yani:)
   Ben kuşku safhasinda kaldim.

   • Özge

    Selam Ayla 🙂
    Doğum biligileri için teşekkürler. Bir kere daha anladım büyük cesaret istiyormuş normal doğumla bir çocuk dünyaya getirmek. Bir de Sadişin üstündeki o baskıyı düşününce durumu daha kötü olmadı kurtuldu diye bir oh çektim o an.
    Bebeğin adının Umut olmasını ben de çok istiyordum ama zor artık. Sadiş esaret altındayken-en az 6 ay- bir isimle seslenecektir bebeğe, Salihin son anda İdris olacak dediğini bilmediğini için de Kahraman diyecektir kararlaştırdıkları gibi. Kahramanın ölumünü hatırlayıp üzüleceğini düşünse bebeğin adını Kahraman koymayı düşünmezdi. Demek ki aştı bu durumu.
    Selim eşcinselliği ve üstündeki aile baskısından dolayı abisinden olan çocuğu bildiği halde kabul etmiş, kimse durumunh anlamayacaktı böylece. Bence biliyor:)
    Karaca nasıl oldu, bak on hiç bir diyeceğim yok işte:)

    • Gözde E.

     Eşçinsellikten dolayı kabul etmiştir kısmına katılsam da hala sizin kadar emin değilim Kahraman’dan olduğuna. Net bilgi istiyorum görsel böyle lafla olmaz :))

     • Özge

      Elimizde sadece imalı ” o sandık kapalı dursun ” ve “Akın senin oğlun,ölene kadar söyleyeceğim bunu sözü var. Bir kere karşındaki adam gerçkten çoxuğunun babası ise bunu özellikle belirterek söylemezsin, daha çok “onu sen büyüttün o yüzden Akın senin oğlun” der gibi söyledi Ayşe. Bu sözden hareketle Akın Selimden değildir diye şüpheleniyoruz haliyle. Elimizde başka bir kanıt yok henüz. Ama Selim değilse de o çocuğun babası Kahramandır dememin sebepleri var tabi. İlki Aslının yazıda belirttiği gibi Ayşe’nin Nedretten çok Kahraman’ın yasını tutması . İkincisi için de şöyle bir beyin fırtınası yapalım:))
      Ayşe 16 Selim 17 yaşındayken evleniyorlar. Ayşe zaten evden dışarı adımını atamayan bir kadın, o zamanlarda da küçük bir kız ,kimsesiz biri, değişen bir şey yok. Dışarda kimi tanıyacak da ondan hamile kalıp Koçovalılara bu sizin torununuz diye inandıracak? ZYıf vir ihtimal. Yani çocuğun babası yine evden biri olacaktır, Bu durumda ya Cumali ya Kahraman seçeneği kalıyor elimizde. Cunalinin karakterini biliyoruz , yengesine yan gözle bakacak bir adam değil.
      O olamayacağına göre kötü şöhretini bildiğimiz Kahraman kalıyor geriye. Ya bir gece yarısı sarhoş olup yanlışlıkla olanlar oldu:)) Ya da Ayşeyle herkesten gizli bir ilişki yşıyordu ki bu da çok iğrenç bir ihtimal.
      Sonuç olarak Selim değilse eğer, kesinlikle Kahraman baba Gözdecim:)

     • Nur

      Benzer düşünmekle beraber farklı tahminlerim de var.
      Akın’ın Selim’in oğlu olduğuna inanıyorum ama Selim, Kahraman’ı işaret ediyor ya, bence Kahraman’dan da boşuna şüphelenmiş olabilir çünkü aynı zamanlarda evde Cumali de var ve Cumali’nin istenmeyen aşkı Yıldız konusu var. Ayşe ve Kahraman, Cumali’ye Yıldız için yardım ediyor olabilirler sonuçta hepsi çok genç bunların. Yıldız konusu Cumali, Kahraman ve Ayşe arasında sır olabilir ve bir nedenle Cumali’yi kamufle etmek isterken yanlış anlaşılmış olabilirler mesela gizlice konuşurken görülmek ya da Yıldız gizlice eve gelmiştir o esnada Ayşe ve Kahraman örtbas etmek isterken ellerine yüzlerine bulaştırmış olabilirler. Kahraman bence çapkın değildi libidosu yüksekti ve para ödeyerek tatmin ediyordu bunu. Evdeki yengesiyle ilişki kuracak biri olduğunu düşünmek istemiyorum. Yamaç’la flashback’leri çok tatlı bir ağabey olduğunu gösteriyordu kardeşinin karısıyla ilişki kuracak kadar şerefsiz biri hissim olmadı.

     • Özge

      Her libidosu yüksek olan bu bahaneye sığınıp karısını aldatsa ohoo.. Bana göre aldatan insan şerefsizin en önde gidenidir ,Kahraman da öyleydi. Bu durum onun yengesiyle ahlaksız bir ilişki kuracak bir insan olduğunu düşünmemiz için geçerli bir neden. Keşke diyebilseydik “Yok artık bunu da yapmamışlardır” diye ama Akının babası Kahraman çıkarsa hiç şaşırmam. Aynı şeyi Cumali için düşünmem mesela,o olsaydı şok üstüne şok yaşardık
      Öyle Ayşeyle gizli kapaklı işler çevirdi, Selim yanlış anladı gibi bir durum olduğunu da sanmıyorum, Horzum bu kadar detaya inmez zaten, eğer Akın konusunda flashback göreceksek. Selim’in Akınla ilgilenmemesinin nedenini Ayşe üstü kapalı dile getirdi, Selim de gerçeği biliyor ama nasıl kabul etti,( doğruysa eğer )abisinin yüzüne baktı her gün? Hiç bir tahminde bulunamıyorum

     • alkol kötülüklerin anasıdır belki

     • Özge

      Evet, bence de bir ilişkiden ziyade içkiliyken olma durumu var ortada.

     • Gözde E.

      Yok zaten Selim değilse Kahraman’dır teorisine katılıyorum. Ama Selim ile oğlu ilişkisini görmek de fena olmazdı.

     • Özge

      Selim ile gerçekten baba oğul olsalar bile Selimin İdrisle ilişkisinden beter bir ilişkileri var bence. İdris geçen bölüm demişti ,oğlunla top oynadın mı hiç diye. Ayşe de Akına hiç sevgi göstermediğinden bahsetti. Ben daha çok Akının Salihle muhtelen ilişkisini ve Celasunla neden kavgalı olduğunu merak ediyorum. Kahraman-Akın mevzusunda da Meliha-Salihte olduğu gibi ısrarcı olmak istemiyorum, belki de hiç öyle bir durum yoktu,bilemiyorum hiç, araftayım:) Biz bir kolyeden Meliha Salihin annesi imasını çıkarmıştık, bir sandık lafından da Kahraman Akının babası diye şüphelendik. Her söze fazla mı anlam yüklüyoruz acaba?

    • Ayla

     Benim oturdugum sehirde bir politikaci var,üc cocugu var. Cocuklar yillar önce kizlarimla ayni okula gittiler. Birkac yil önce bizim erkek bildigimiz adam karisindan bosandi ve yerel gazeteye cikti ben kadin gibi hissediyorum kendimi. Simdi kadin kiyafetleri giyip öyle dolasiyor ve politikaya devam.
     Anlatmak istedigim aslinda Selim escinsel olsada ender birsekilde olsada Ayse ile cinsel iliskiye girmistir ve Ayse hamile kalabilmistir. Ha Selim bu iliskiden zevk almismidir iste ona kocaman bir hayir diyorum ben:)

     • Özge

      Sen bunları yazınca netten araştırdım biraz. Eşcinsellik ve biseksüellik farklı kavramlarmış. Biseksüel olan birisi her iki cinse karşı da bir şeyler hissedebiliyormuş. Yani bu durumda Selim de eşcinsel değil biseksüel oluyor. Ama yine de bu durum Akını açıklamıyor hala. Ben Selim eşcinseldir, Ayşeyle ilişki kuramadığı için aslında abisinden olan bebeği kendi çocuğu olarak kabul etmiştir,ailesi de şüphelenmesin diye. Hazır çocuğa konmuştur diye düşünmüştüm. Ama madem çocuk sahibi olma konusunda bir sorunu yok, pekala Ayşeyle birlikte olabiliyorsa abisinden olan çocuğu bile isteye kabule etmesi genişlikten başka bir şeyle açıklanamaz. Senaristimiz bize Akın Selimden değil imasında bulunduktan sonra bu konuyu es geçmez umarım.Kahraman bir de Akınin babası çıkarsa sonunda, rahmetliye küfürlerin ardı arkası kesilmez artık, ben de dahil.

     • Ayla

      O zaman Selim biseksüel diyelim,en azindan erkeklere ilgisi acik acik gözümüze sokuldu:)
      Valla ben Kahraman i oynayan oyuncu sevdigim bir oyuncuydu ama cizdigi Kahraman karekteri bize aktardigi zamanda Kahraman karekterini hic sevmedim. Bunu Eda nin yerinde ilk sezon belli ettimdi zaten. Akin in babasi cikarsa hic sasirmam dogrusu cünkü o kisacik zamanda karisina sadik bir koca olarak yansiltilmadi zaten…

     • Özge

      Ben de Kahramanı canlandıran Mustafa Üstündağ olduğu için sevmiştim karakteri, ta ki o otel odası sahnesine kadar. Ben de senin gibi şaşırmam , Kahraman baba çıkarsa. Ama bak Cumali olsaydı hayal kırıklığı yaşardım mesela. Bir de düşünsene Akın gerçegi biliyormuş, Kahramandan dolayı Salihle bir de o dalaşacak o zaman😫
      Aslında Kahramanın çocuklarının daha büyük olması gerektiğini düşünmüştüm hep, yaşı itibariyle. Akın ve Karaca Akşından büyükler. Tam tersi Acar Selimin oğlu olmalıydı, Akın Kahramanın. Horzum bu senaryoyu da bir yerde görüp çalmış olabilir bak, ya da iç sesimi duydu:))

     • Gözde E.

      Rahmetliye zaten ben yer yer küfrediyorum ki karısını aldatıyordu ki vurulduğu gece de kadınlarla alemdeydi otelde.

     • Özge

      Bir de öyle kahramanlık yapıyormuş gibi bir hali vardı ki, karısını aldatıp 1 saat sonra ailesiyle sofraya oturacak olması vicdanına dokunmmamış hiç! Öldüğüne çok da üzülemiyorum bu yüzden

  • Nur

   Merhaba Özge.
   Sadiş’in hamileyken ve şimdi de yeni doğan bebeğiyle rehin olması beni o kadar bunalttı ki akibetleriyle ilgili hiç bir teoride bulunmuyorum. Salih, karısını ve oğlunu kurtarsın sonra neler olacaksa olsun istiyorum.

   Mahsun böyle biri olarak tanıtılmadı, karakter radikal değişime uğratıldı..

   Salih’in bebeğiyle kavuştuğu sahneyi ben de defalarca izledim, Sadiş’i hiç sevmememe rağmen her seferinde karısına da sarılsaydı, öpseydi diye içimden geçirdim.

   Çeto, Cumali’yi Salih’ten falan isteyemez. Celasun dahi onca tehdite rağmen vermedi ki zaten bölüm itibari ile Mahsun adamları ile tuzağa gidiyor.
   Tahminim; Cumali’yi Yıldız KK’a verecektir.

   Aliço sahnesi muhteşemdi. Onu bir ara ayrı paragrafta yazmak üzere bir kenara ayırdım.

   Uyuşturucu hammadde varillerinin iki kenara karşılıklı dizilip Medet’in Victoria’s Secret melekleri gibi ortalarında podyumda yürür gibi yürümesi ve paltosunu meleklerin kanatları gibi açıp show yapması en güldüğüm sahne oldu. Sahneyi önce algılayamadım. Bölüm bittikten sonra tekrar izledim yine algılayamadım ama Medet’in tavrında bir hoşluk var çıkarmaya çalıştım çıkaramadım sonra düşünürüm diye vazgeçmiştim imdadıma Sosyal Medya yetişti. Sonrasında tekrar tekrar izledim. Halen aklıma geldikçe gülüyorum.

   • Özge

    Ben de Cumali ve Yamaçı isterlerse Salihin dayanamayıp söyleyeceğini umut ediyorum .Yamaç bulmadan o söylesin, araları bozulmasın daha fazla. Cumali Salihe çıkıştığında “rahat dursan söyleyeceğim Cumali abi ” demişti zaten Salih. Yamaça olmasa da Cumaliye mi söyler ilk önce acaba? O da fevri bir adam ,düşünerek hareket etmezlerse Sadişin canı tehlikeye girer diye söylemek istemedi muhtemelen. Sadişe sarılmasını ben de bekledim ama Salih bebeği görünce adeta büyülendiği için aklına gelmedi:) Öyle bakakaldı bebeğe, hala hamile zannediyordu Sadişi, şaşırdı ondan. Keşke hamileyken görseydi, karnı burnunda. Tahmini 10 bölüm daha var Sadişin kurtulmasına, beni de baydı esaret durumu. Yıldız Cumaliyi vermez , ayrıca Yıldız Cumali ilişkisini Mahsun nerden öğrenecek de Yıldızdan Cumaliyi isteyecek ki. Cumali KK’ların eline geçmez,kurtulur bir şekilde.Yoksa tek kurşunla işi i bitirirler hemen.
    Sezonun ilk bölümlerinde Çetoyu komik buluyordum, anlayamıyordum adamı. Mahsuna ise sempatim vardı. Ama şu anda tam tersi Çetoyu daha anlaşılır tutarlı buluyorum, alıştım karakterine zamanla:) Mahsun ise nefretlik.
    Salih Sonbahar kreasyonu deyince Medetin mankenlik yaptığını anlayıp bayağı gülmüştüm orda😃 Çeto’nun Medete bakışları da çok güzeldi

    • Nur

     Evet Sadiş’in doğum yaptığını bilmiyordu ben Salih’in Sadiş doğum yaparken yakınında olmasını çok istemiştim bebeği doğumdan sonra hemen kucağına almasını da.. Maalesef öyle olmadı.

     Mahsun, Yıldız’ı çocukları üzerinden tehdit etmişti sonra Yıldız, Cumali’nin eski sevdiği çıktı, Çukur ship dizisi değil Gökhan Hoca, Cumali’ye aşk yazacak olsa izleyiciyi alıp sürükleyen bir aşk yazardı çünkü bu konuda da çok yetenekli istediğinde aşk dizilerinden daha güzel romantik sahneler yazıyor Cumali’ye Yıldız’ı yazmasının başka nedeni olduğunu düşünüyorum, Yıldız’ın en büyük çocuğu Cumali’den değilse kesin bu muhbirlik için yazdı herhalde. Başka da bir şey aklıma gelmiyor.

     Medet’in podyum sahnesinde yarım akıllı bendeniz varillerde bir şey var diye varillere dikkat ediyordum:) Allah akıl, fikir dağıtırken terazi aramam gibi:))

     • Gözde E.

      Valla Medet’in podyum sahnesine çok güldüm çoook :))) Ama varilleri fark etmedim bile. Yıldız’la shipleme sebebi dediğin bence de ama ben memnunum bu shipten biliyorsun yakıştırdım ikisini.

     • Özge

      Yıldızın çocuğu Cumaliden olamaz en az 12 yaşında olması lazım. Ama dediğin gibi altından başka bir hikaye çıkabilir . 1.sezonda değiliz malesef, bu sezon karakter çok fazla, romantik sahneler uzun uzudıya görmeyeceğiz . Arada Yamaç Sena görürüz belki. Horzum olaylar aksiyonlar derken hiç girmez bu işlere.
      Malesef doğumda Salih yoktu, Sadiş’in bebeği ilk kucağına aldığı anı da göremedik, geçiştirilmeseydi keşke.

  • Gözde E.

   Bekleyen arkadaş ben oluyorum galiba :))) Gelsin artık Yamaç’ım da baba olsun, çok güzel baba olmaz mı ondan da ama 🙂

   • Nur

    Valla hanımlar fan’ı olduğunuz karakterin baba olmasını sakın istemeyin Vartolu fanlarının hevesi ağzından burnundan geldi. Biz çektik siz çekmeyin.

    • Özge

     Dimi ama:)) Bir bebeğimiz oldu, dedik ne güzel ailesiyle büyüyecek, doğumda Sadişin hayali kadar olmasa da sevdikleri yanında olacak, dedesi adını kulağına okuyacak falan. Bütün hayaller fos!
     Sena’nın başına kim bilir neler gelir hamilelikte. O yüzden dizinin sonlarında doğum yapsın, rahat rahat:)) Bir de onun için hop oturup hop kalkmayalım

     • Nur

      Sena uzun bir süre hamileliğini saklar taa ki izleyicide kanser emareleri başgösterene kadar. Sonra açıklar ve çeker gider meşhur evine:) 2 sezondur Sena’nın ayrı ev meselesini çözemedim, kirasını kimin ödediğini bulsam bi uçtan başlıycam. Yamaç kapısına gelir gider bu esnada İstanbul’un kendisine Mafya diyen ne kadar it kopuğu varsa apartmana, apartman çevresine konuşlanır. Kadın Doğum uzmanı mutlaka it kopuklardan birinin adamı olur.. Daha devam edeyim mi:))

     • Gözde E.

      Önceki o güzel evin kirasını Yamaç veriyordu, O tuttu hatta. Bununkini önce Sena’nın Deren, belki şimdi Yamaç.

     • Nur

      Gözde’cim, yanılıyor olabilirim.
      Sena ve Yamaç tanıştığında Sena bir kadının dairesinde oturuyordu 6 aylık geçmiş kirasını Yamaç ödemişti. Daha sonraları Sena başka bir daireye taşındı hatta Sultan da orada kalmıştı hadi onu da Yamaç ödüyordu diyelim. Hastaneden çıktıktan sonraki ev bu ev. Emrah ödüyorsa o sevimli piç zaten geberdi, Yamaç ödüyorsa yeni karşılaştılar anca birikmişleri öder. Deren ödüyorsa; sebebi neydi ki:))

     • Gözde E.

      Hepsi doğru efendim. Ama ben Özge değil Gözde :)) Neyse olur böyle karışıklıklar, alışırım ben Özge, Gamze, Gökçe falan. Kankaya yardım olabilir mi sebep? BZÇ yazıyorum ondan buralardayım bu arada 😀

     • Özge

      Aman aman devam etme😃 Dayanamayacağım. Sena Yamaçla ilk tanıştığında da 6 aydır kirayı ödemiyordu ki şimdi ödesin.😊 Bir de bu kız ne mezunu? Ve niye çalışmıyor? Yamaç’ın da durumu malum, nasıl geçiniyorlar hiç belli değil.

     • Gözde E.

      Mirasyedi olabilirler mi? 😀

     • Özge

      Hiç sanmam😄 Hatırlasana Afganlara vermek için para bulamamışlardı da Cumalinin eski alacaklılarına gitmişlerdi

     • Gözde E.

      Deren için dedimdi

     • Özge

      Bak onun ailesi zengin olabilir. Abisi Nazımin arkadaşıydı, avukat falandı herhalde

     • kesinlikle haklısın

    • Gözde E.

     Bu bakımdan haklısın, Özge’nin de dediği gibi Çukur alınınca yapsınlar.

    • gece gece güldürdün :))))

   • Özge

    Geçen bölüm yazısını ve mesajlarını alel acele okuduğum için kim halvet istiyordu aklımda kalmamış, sendin demek:)) Olsun tabi ki, çok iyi baba olur Yamaçımız ama bunu için vakit var daha.
    Çukur alındıktan sonra Sena hamile olsun, yani eş zamanlı olmalı bu hamilelik bence.
    Sena hamileliğinde Sadiş gibi tehlike altında olmadan kucağına alsın bebeğini. Bir de Yamaç bu kadar sorunla uğraşırken ekstra minik Yamaçı düşünmesin 🙂 Her şey çocuğun omuzlarında malum

    • Gözde E.

     Sen de haklısın finalde olsun bebe. Evet ben ve Büke 😁😁 En sena’cı biziz malum.

  • Özge hoş geldin :).. Akın’ın babası Kahraman diyenler çoğalıyordu. Nasıl oldu muamma ama kesin bana göre de…
   Mahsun konusunda haklısın, karakteri çelişir yazmasına sinir oluyorum Horzum’un. Geçen sezon Vartolu’da da vardı böyle çelişkiler.

   • Özge

    H.buldum 🙂 Horzum bir bakıştan bir sözden binlerce anlam çıkarmamıza neden oluyor sağolsun, Kahraman mevzusu doğruysa bambaşka bir hikaye daha ortaya çıkacak. İlerde aile öğrenirse özellikle İdris- neler neler olur kim bilir.. Tabi Salih için kötü olacak bu gerçek.
    Mahsunun ilk bölümdeki o halinin kaybolmasında Sena’nın etkisi olabilir mi ? Aşk! daha acımasız yaptı onu belki de.

    • Gözde E.

     Aşk ve acımasızlık deme bana, deme! Şu an çok öfkeliyim.

     • Özge

      Der miyim canim hiç:)
      ! koydum ya oraya, ona göre aşk bize göre takıntı. Bu takıntı yüzünden mi böyle dengesiz oldu,yoksa Horzum yine! yazdığı karakteri unutup 360 derece değiştirdi mi demek istedim

     • Gözde E.

      Anlaşılmıştır ☺

 • Gözde E.

  Selamlar herkese. Öncelikle ellerine sağlık Aslı’cığım <3 <3

  Bölümü ÇOK BEĞENDİM. 2. sezonun en sevdiğim bölümü bu oldu. Birkaç mantık hatası olsa da onları bile görmezden göreceğim kadar güzeldi doğrusu bölüm.

  En sevdiğim bir tane sahne yok elbette, sahneler var, hiçbirini birbirinden ayıramıyorum doğrusu.

  İdris'in yeniden özüne döndüğü sahne: İdris eski İdris olunca ne sevindim ne sevindim. Nihayet İdris Baba dönüyor. Ama bu Meliha'nın sadece sözleriyle olsaydı, o öpücük ıyyyyk iğrençti doğrusu. Meliha'yı bunca zamandır bekleyen ben bile hiç sevmedim yaniiii.

  İdris-Celasun-Metin-Kemal-Meke sahnesi: Nihayet Meke'nin triplerini, Celasun'la neden karşı karşıya geldiğini anladık, çok şükür. Meke diziden gitsin diyordum ama artık demeyeceğim. Çünkü O'nun bu tepkisini haklı buldum. Evet, herkesin o esnada bir acısı vardı, ölüleri vardı ama dostluk, kardeşlik, aile olmak iyi günde değil asıl kötü günde bir arada olmak değil midir? Üstelik hiçkimse yoktu diyor, o kadar da olmamalıydı yani…

  Yamaç'ın mahalleye dönüşü-Meke ile kahvehane sahnesi-Cenaze sahnesi: Tek kelime ile efsaneydi. Yamaç'ı Çukur sokaklarında dolaşırken görmeyi özlemişim; mahalleliyi bir arada, aynı paydada buluşmuş görmeyi de. Meke için bu yaptığı çok anlamlıydı. Bir an cenazede sarılacaklar diye de bekledim ama bu da yeter. Bu cenazeden sonra Yamaç'ın yanında olur artık Meke ve başkaları da. Kahvehaneyi görmeyi de özlüyorum. Keşke yeniden açılıp işletilse de arada görsek. Cumali'nin de çatıdan seyretmesi çok hüzünlüydü, orada olamayışı… Meke için bir kez daha üzüldüm elbette bu sahnelerde.
  Bana gıyabında gibi gelmedi, sanki cenazeyi oraya getirmişler gerçekten de gömdüler gibi hissettim. Malum mantık hatası oluyor, takılmamak lazım. Örnek: Sezaryen sonrası çatır çutur yürüyen Sadiş.

  Cumali-Aliço sahnesi: Aliço'nun annesi hakkında söyledikleri çok duygulandırdı. Ailemizi ihmal etmemeliyiz, onları elimizden geldiğince aramalı, görmeliyiz. Aliço'nun geçmişine biraz daha inmek de iyiydi ama annesinin adı ne acaba? Herhangi bir karakterle bir bağlantısı çıkacak mı acaba Aliço'nun? Bu arada bölümde Aliço görünene kadar nerde kaldı Aliço'm diye serzenişlerim oldu ve çıktığı an nasıl mutlu oldum nasıl. Çok seviyorum çoook. Bu arada Aliço-Cumali konuşması ışığında benzer bir konuya da değinen Bizi Hatırla filmine gitmenizi tavsiye ederim, dört dörtlük bir filmdi.

  Cumali-Sultan ve Cumali-İdris sahneleri: Tabii ki ağlayacak kadar duygulandığım sahneler. Belki de kişisel durumumdan beni daha fazla etkiledi. Hem Necip Memili'nin hem Perihan Savaş'ın oyunculuğunu çok beğendim. Sultan Ana'yı sevmem ama O'na bile duygulandım o derece. Ayağa kalkıp sofra hazırlaması bana garip gelmedi. Çünkü düğün günü ayaklanmıştı baya baya. İdris'in attığı tokat da çok yerindeydi. Onları ölümüyle ve bunu saklayarak öyle çok üzdü ki… Umarım Sultan Ana bundan sonra hemen kötü kötü konuşmaya başlamaz, biraz daha iyi birini görürüz, zaman zaman gördüğümüz o merhametli Sultan Ana'yı görelim. Ama Meliha'yı duyarsa bu imkansız onu da biliyorum… :((

  Vartolu-Saadet- Jr İdris sahnesi: Sonunda teyze oldum ve çok mutluyum doğrusu. Ama Vartolu nihayet kavuştuğu Sadiş ve oğlundan hemen ayrıldığı için de çok üzgünüm. Keşke biraz daha görebilseydi onları ya da kurtarabilseydi KK'ların elinden.
  Haaa bir de Sadiş'in bebeğini ilk gördüğü anı da görmek isterdim, mümkünse flashback lütfen.

  Sena-Akşın ve Yamaç'a Sultan-İdris ziyareti de duygulandırdı çok. Akşın'ın hastane sahnesi de Yamaç'ın Sena'yı hastaneye bıraktığı sahneyi hatırlattı. O yüzden çok etkileyiciydi.

  Sevmediklerim: Tabii ki İdris-Meliha öpüşmesi. Bir öpüşme ancak bu kadar iğrenç olabilirdi. Tiksindim resmen. Meliha'nın da diziye gelme amacı hala belli olmadı. Yine diyorum İdris ve Selim'e akıl hocalığına gelmiş olamaz herhalde, bu kadar basit olamaz, olmamalı. Ama her neyse bir an önce ortaya çıksın, Meliha'dan soğumak istemiyorum.

  Vartolu ve Celasun'un arkadan iş çevirmeye, Yamaçlara söylememeye devam etmesi: Sonra boşu boşuna araları bozulacak özellikle VarYam'ın yanarım yanarım ona yanarım. Ben bu yıl küs bir VarYam görmek istemiyorum. Kardeşleri hep yan yana görmek istiyorum. Aralarına şüphe girmesin istiyorum. Vartolu da Celasun'dan Yamaçlardan destek almadan bu KK belasından kurtulamaz ki.

  Mahsun'un Sena takıntısı: Lüzumsuz ötesi. Bir de kendi kendine gelin güvey halleri yok mu.. Deli ediyor beni deli. Ama bir yandan da işe yaramıyor değil. Cenaze sonrası Yamaç'ı yanında Sena var diye vuramadı. Daha evvel de Sena'yı bu yüzden yakalayıp Çeto'ya getirmemişti.

  Akın konusu hakkında ne diyeceğimi bilemiyorum. Sahneyi senin gibi iyi dinlememişim. Daha doğrusu aklıma hiç Kahraman mevzusu gelmedi o anda, ben daha çok oğlunla ilgilenmiyorsun tarzı bir konuşmaya yorup o kafada dinledim. Ben kimin oğlu konusuna net bir yorum yapamayacağım. Ayşe'ye inanıyorum şimdilik.

  Sena'nın bu yeni hali de bana hiç batmıyor. Belki de başından beri karakteri yeterli buluyor olmamdan. Yalnız Sena-Yamaç kesin geliyor bu da burda dursun. Birlikte bir gece daha geçirdikten sonra gelmezse olmaz :))

  Erkan'ın düştüğünü de kaçırmışım aşağıda dediğim gibi muhtemelen tweet atmakla meşguldüm Heyecanı Yok çalmadı diye söyleniyordum. (Utangaç emoji)

  Yorumlarda görüşmek üzere.

  • Özge

   Ben de hala oldum ,erkek tarafıyım malum😜

   • Gözde E.

    Teyze olan bir ben miyim acep? 😀 Büke de olur belki.

    • Ayla

     Ben zaten erkek tarafiyim dolayisiyla hala oldum ve seni kiz tarafi ilan ettim:))
     Gercek hayatta teyze oldum ama hala hic olamadim. Erkek kardesimin hayat arkadasi ASLA cocuk yapmama karari aldi ve kardesimde buna uydu. Artik zaten is isten gecti yaslari gelmis 50 ye:((

     • Gözde E.

      Ben de gerçek hayatta halayım. Teyzelik arkadaş çocuğuna sadece.

     • Özge

      Ben ne hala ne de teyze olabileceğim😩 Tek çocuğum malesef. Kuzenlerimin çocuklarına hala dedirttiriyorum o yüzden:)

    • Özge

     Sadişi Salihten çok seviyosun demek 😊 Teyze olduğuna göre

     • Gözde E.

      Yoook ben Sadiş’i de sevenlerdenim diye teyzeyim 😀

     • Özge

      Canım ben de Sadişi seviyorum😊2. sezonda daha da bir sevmeye başladım ama Salihcimden dolayı hala olmayı tercih ediyorum:))

  • Nur

   Merhaba Gözde. Yorumuna son paragrafından başlayarak düşüncelerimi ekleyeyim.

   Sena bana da batmıyor bu hâli çok iyi.

   Akın konusunun açılmasının nedeni bence çiyan ile başlayan Kahraman Suikastinin perde arkasının aralanması. Ben de Ayşe’ye inanıyorum. Akın bence Selim’in oğlu ama Selim, Kahraman’ın sanıyor.

   Sena, Mahsun
   Ayşe, Çeto
   Cumali, Yıldız(Mahsun’un muhbiri)
   İdris, Meliha
   Sadiş, Fındık

   Çukur, Koçovalılar’ın özellikle kadınlar temelinde aile ilişkilerinin darmadağın olması nedeniyle kaybedilmişti şimdi ise sanırım aynı temelde geri alınacak. Karaca ve bir KK bekliyorum. Avni ya da Özgür olabilir:)

   Koçovalılar’ın kardeş ilişkisinin bozulmayacağı aksine daha da güçlenip Çukur’u alacaklarını tahmin ediyorum. Bir cenazeye daha ihtiyacımız var. Tahminlerim var tabi:)

   Vartolu bir yolunu bulup karısını ve oğlunu kendisi kurtarmalı. Bu bence onun onur meselesi.

   Öpücük gereksizdi. Ben güldüm:)

   Duygusal sahneler çok çok etkileyiciydi.

   • Gözde E.

    Kahraman suikastinin perde arkasının aralanması ne gibi şeyler getirecek sence bize? Cumali-Medet ile ilgili bir çatışma olabilir mi? Ya da herhangi biri ile Selim?
    Yazdığın liste ışığında Karaca – KK teorisi mantıklı geldi. O adamlar hangileri acaba isimlerine dikkat etmemişim bir Lal Fındık’ı biliyorum.
    Cenaze tahminlerin kim??

    • Nur

     Kahraman Suikasti:
     Medet bu hususta çerez. Salih zaten biliniyor. Asıl bomba Selim. Yamaç’ı, Cumali’yi, İdris’i geçtim onlar için zaten şok, Selim’in kendi kızı ve oğlu da kabullenemez ki böyle bir şeyi.

     Cenaze için Sultan’ı uzun zamandır tahmin ediyordum, bölümde Aliço’nun ağzından hem Sultan hem Cumali verildi. Duvar yazısında “Sultan Ölmeyecek” yazılıydı. Aliço’dan anladığım kadarı ile Gökhan Hoca henüz kararsız. Paşa’nın mezarı meselesi var belki kimse ölmez ama Paşa’nın naaşının nakli esnasında Çukur ve KK çarpışabilir. Geçen sezon anlı şanlı bir Mafya düğün baskını izlememiştik. Kızı Düğün sadece infazdı bu sezon belki anlı şanlı bir cenaze baskını izleriz belki. Tabi Batılı Mafya film/dizilerinde cenazenin gömülmesi bekleniyor çatışma ve suikastler cemaat dağılırken filan. Çukur’da da öyle olabilir.
     Avni, bir çok sahnede var biri, sela yı duyup Yamaç’ı takip ettirdiği sahne.

     • Gözde E.

      Tip olarak kafamda kısmen canlanıyor açık kumral olan mı acaba Avni?
      Doğru asıl bomba Selim. Oy oy oy bakalım neler olacak öğrenildiğinde?
      Paşa’nın mezar meselesi dikkatimi hiç çekmemişti, daha doğrusu kimin Çukur’a gömülüp gömülmediği ile bugüne kadar hiç ilgilenmedim Meke’yi duyana kadar. Ama Paşa’nınki de başka yerdedir muhtemelen senin teori mantıklı.

     • baskınlarda kimse ölmüüyor Çukur aleminde 🙂

     • Nur

      Ana karakterlerden ölen olur mu bilemem ama en az bir karakter için ölmüş olabileceği algısı yaratabilirler ve izleyiciyi ya kim olduğunu ya da öldü mü ölmedi mi merakına sürükleyebilirler.
      Çukur halkı ve Karakuzulardan mutlaka ölenler olur, Çukur’da şimdiye değin izlediğimiz en büyük çatışma sahnesini çekebilirler bence.

  • Ayla

   Idris Meliha öpücügünden hoslanan bir yorumcu cikmadi. Dün Salih in düsme sahnesini ararken bu meshur öpüsme gözüme takildi yaw Idris kadini itmiyor basbayagi karsilik veriyor:((
   Bölüm benim icin en iyilerden degildi,gecenlerde hangi bölümdü hatirlamiyorum ama en iyi bölümlerden biri diye yazmistim o bölüm en sevdigim bölümdü.

   • Gözde E.

    Bakalım Büke sevmiş mi ama sanmam. Veriyor tabii meraklı herif cinsel temasa.
    O bölüm de bu sezon 2 numaram.

    • Buke Oguz

     Öpücük olayına çok takılmadım sadece şaşırdım canim :)))

 • DreamyTangerine

  İnanmıyorum tam yorumu gönderecektim ekran kapandı ve tüm yorumum, koca bir emek, yok oldu 😭😭😭 en baştan aynılarını yazmaya takatim yok….
  Bölümü çok sevdiğimi ve en iyi bölümler sıralamamda yer bulduğunu söyleyeyim bari….
  Herkese kocaman bir merhaba! 👋🏻

  • DreamyTangerine

   😭😭😭😭😫😫😫

   • like ı tıkladım ama göz yaşlarına değil okuduğuma dair, yanlış anlaşma olmasın ^^

    • Gözde E.

     +1 aynı sebeple like

     • Nur

      +1

    • DreamyTangerine

     Offf sizin bu likeları amacı dışında kullanma haliniz…. 😑😑😂😂

     • Gözde E.

      Valla benim kendi amacım çok faydalı oluyor, böylece kaçırdığım yorum olmuyor :))

  • Özge

   😞😞 Sinir bozucu bir durum, benim başıma da gelmişti.Umarım tekrar toparlayıp yazabilirsin 🙏

  • disqusda kalıyor ama yazdıkların?

   • DreamyTangerine

    Neeeee? 🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♀️

    • DreamyTangerine

     Baktım yok, daha gönder diyemeden ekran kapandıydı zaten 😣

     • aa draft gibi kalıyor aslında. ama bilemedim şimcik

     • Gözde E.

      Sayfa kapanmazsa çat diye yukarı çıkarsa falan kalıyor evet.

  • Gözde E.

   Tüh ya çok kötü olmuş :(( Merhaba Şölen’ciğim.

  • SuperBirne

   Öfff ne sinir bozucu bir sey 😒 Ayrica yorumundan da mahrum kalmamiza sebep oldu 😕

 • Erkan’cıımın düşme tweetini ekleyecektim. Gizli hesaptan bulduğum için ekleyemedim. Bulan twitterdan gönderiversin ki ekleyeyim 🙂

  • Gözde E.

   Ben fark etmedim bile desem 🙂

   • Özge

    Fark edilmeyecek gibi değildi ama:) düşseydi bir yerlerini kırabilirdi, Allah korusun🙏

    • Gözde E.

     Acaba neye daldıydım?

     • Özge

      Telefon elindeydi belki, o yüzden görmemiş olabilirsin:)

     • Gözde E.

      O hep elimde zaten :)) Belki bilgisayarda tweet atıyorumdur.

     • Özge

      Ne zamandır söyleyeceğim unutuyorum. BZÇ deki Şermin ile Erkan Kolçak Köatendil akrabalığını biliyor muydun? Soyadları aynı, Erkanın kuzenlerinden biriyle evli sanirim

     • Gözde E.

      Aaa yeni evlenmiş demek ki. Çünkü instagram hesabında geçenlerde sadece Taşçıoğlu vardı. Şermin’e gıcık olsam da Medcezir ve MYY Kösem’den beğendiğim bir oyuncu kendisi.

     • Özge

      Evet ben de beğeniyorum oyunculuğunu. Erkan’ın akrabalarıyla takipleşmemesine takıldım ben biraz da. Küsler mi acaba? Necip Memili ve Bülent Şakrak takipteler ama Erkan hiçbirini takip etmiyor,onlar da Erkanı haliyle

     • Gözde E.

      Belki ihmalkardır sadece

     • Özge

      Hiç ihmalkar birine benzemiyor ,başka bir durum vardır belki. Aynı şekilde Miray Daner ile Aras kuzenler ,onlar da birbirini takipte değil:)) Aras Öneri takipte, Öner değil. Öner Erkanı takipte ,Erkan değil. Taktığın şeye bak diyeceksin şimdi, boş vakti olunca insanin böyle şeylerle uğraşıyor işte😃

     • Gözde E.

      😂😂😂 Ahahaha ben de bu tip şeyleri dizi fanlarında görüp uğraştıkları şeye bak derdim. Geçen BZÇde rastladım. 1 tane de bizde varmış meğer 😃

     • Özge

      Ben de öyle fanı olduğum ünlelerin özel hayatıyla ve takip ettikleriyle ilgilenen, biri değilim aslında😀 Ama dedim ya işim gücüm yok,can sıkıntısı. 😉 Dün tesadüfen bir bakayım dedim, ardı arkası kesilmedi,bunlar ne biçim akraba,arkadaş, her gün birlikteler,
      ama takip etmiyorlar birbirini diye şaşırdım ,bir merak ettim sonra. Gerçi hiçbiri sosyal medyayı aktif kullanmıyor, ondan gerek duymadılar belki. Sadece Cumali Abimiz çok ilgili☺ Dizi başlandığından beri hepsinden fazla foto paylaştı Çukurla ilgili.

     • Gözde E.

      Necip baya aktif sosyal medyada seviyor. ☺ Can sıkıntısından sosyal medya yerine başka şeylere sarsak keşke. Kendim için de diyorum.

     • Özge

      Seviyorum Necip’i. Adamın karizması yeter😍
      Ben çok kitap okurum, bu aralar özellikle, boş vaktim çok olduğundan okumaya verdim kendimi. sen de seviyorsan kitap okumayı ,tavsiye verebilirim😊 Ya da yabancı dizi. Kış vakti okumak ve izlemekten başka yapılacak aktivite yok zaten

     • Gözde E.

      Ooo evde o kadar çok kitap var ki okunmayı bekleyen.
      Bir türlü yabancı dizilere başlayamadım ancak yerli.

     • Özge

      Ben 10 senedir yabancı dizi izliyorum, senaryolar ve görsel anlamda daha kaliteli oluyor dizileri ayrıca süreleri de kısa. Game of Thrones 2019 da bitiyor, bitmeden ona başlamalısın,sonra çok spoiler yersen izlemenin bir tadı olmaz:) hangi tür okuyorsun genelde? aşk,polisiye,macera?

     • Gözde E.

      Klasikler ağırlıklı. Polisiye pek sevmem macera da.

     • Özge

      Aaa olmadı ama.😊 ben de dünya klasikleri çoğunlukta. Ama polisiye de yeni başladığım bir tür. Agatha Christie ve Ahmet Ümitin dili çok güzel,en azından bir kitaplarını okumalısın(sadece tavsiye,ısrar değil😌) ,sırf polisiye değil insana bir şeyler katacak, öğretici bilgiler de var içlerinde. Neyse çenem açıldı, dizi kadar kitap muhabbeti yapmayı da sevdiğimden:))

     • Gözde E.

      Ahmet Ümit merak ettiğim bir yazar günün birinde okurum.

    • Adam kaleci olunca düşmeye alışkın tabii, çok iyi toparladı.

   • Ayla

    Bende fark etmedim ve elimde telefon yoktu bile:))) Bir zahmet hangi sahne oldugunu yazsa bu görenler.

    • Oyuncak deposundan çıkarken

     • Ayla

      Gördüm 28.ci dakikada,demek gercekten düser gibi olmus.

    • Gözde E.

     Yamaç’la oyuncakçıda adamları döverken olmalı.

    • Buke Oguz

     Oyuncakcidan kaçarken Salih düşüyordu Yamac son anda tuttu onu.

   • Buke Oguz

    Aaa ben fark ettim. :))

 • Gözde E.

  Yazının devamı geldiğinde haber verin 🙂 Evde seyahat hazırlığım var da. Akşam SAK arasında 2. bölüm de gelmişken yorum yaparım diye düşünüyorum şu an. Teşekkürler, görüşmek üzere.

  • Ayla

   Ben disqus ten girdigim icin sayfaya sadece bizlerin yorumlarini görüyorum Asli nin yazisini degil. Ondan haber veremem,Gözde sen cukur yorumunu Asli nin yorumuna göremi hazirliyorsun? Admin ne güzel magdur olmayalim diye yeni sayfa acip dizinin yarisini yorumlamis. Bakalim diger yari ne zaman gelir? Insanlik hali belki bugün cok yorgundur uyakalabilir.

   • Gözde E.

    Yorumumu yazıyorum, sonra ona göre ufak ekler olabiliyor. Admin sağ olsun, ben zaten pek müsait değildim bahane buldum kendime :))

   • Geldi bile <3 … Şimdi azıcık işim var, sonra yorumlara geliciiim

  • Geldi.

   • Gözde E.

    Ben bir yandan SAK bir yandan yorum yazmaca.

 • SuperBirne

  Huhuu.. Ben geldim! 😝🙋‍♀️

  Aslicim, ellerine saglik! Zamanin nasil gectigini anlamadigim müthis, dolu dolu bir bölümdü. 2. sezonun en güzel bölümü ilan ediyorum. Genel olarak da “en”lerim arasina alabilirim. Sevgili senaristimize de tesekkür etmek istiyorum: Sadis-Salih-bebis birlesmesini rüya olarak yazip zekamiza hakaret de edebilirdi, ne mutlu bize ki öyle bir sey olmadi :-)) Chok dokunakli, duygu yüklü bir sahneydi. Ceto bile bir garip oldu sanki. “Tamam ya al esini, cocugunu; gidin evinize” diyecek sandim, ama birden Ceto oldugunu hatirladi 😬

  Bölüm yorumunda yazmamissin; ama tweetlerinden anladigim kadariyla sen de rahatsizsin bu durumdan: Meliha 😑 Bu kadar zamandir üzerine düstükleri ve büyüttükleri bir konu icin su anki haliyle chok yetersiz bence de. Ilk olarak ne zaman acilmisti Meliha konusu? Asagi yukari 1. sezonun ortalarinda? Meliha konusu hicbir zaman beni pek meraklandirmadi; ama hayatimiza girdi bir sekilde. Yok sayamiyoruz; fakat daha derin bir sey olmasini bekliyor(d)um.

  Ve Meke… 😑 Üzgünüm, ama empati kuramiyorum. Kimse yaninda olmamis, kimse ona bir omuz vermemis… Herkes kendi derdiyle ugrastigi icin olabilir mi, Meke? Sanki bir tek kendi yara aldi…

  Alico-Cumali sahnesi de chok duygu yüklüydü. Farkli sebeplerden dolayi diziden ayrilacak olsa en chok özleyecegim, yoklugunu en chok hissedecegim karakter, benim icin süphesiz Alico olurdu. Oynadigi sahnelere bambaska bir dinamik katiyor. Seni seviyorum, Alico! ❤

  Mahsun, Yamac icin “Benim dedigim mahallede dolasmayacak, benim olana el uzatmayacak; onun olani da alirim” dedi 😱😱😱 Tehlike is coming… Bunu Sena’nin ya da Kocovali ailesinden birinin kacirilmasi olarak algiladim. Gerci Mahsun Sena’ya kiyamiyor :-)))

  Sevgili senaristimiz bize böyle bölümlerle gelsin lütfen 🙂

  • Ayla

   Selam hosgeldin
   Asli yazisinda belirtmis daha yazinin ikinci bölümü gelicek diye,belki orada Meliha tan bahseder. Meliha yi bende aman illede gelsin diye heyecanla beklemedim ve büyük hayel kirikligi oldu. Meke ya karsi derdini anladiktan sonra ben sahsen yumusadim. Celasun icin ise daha bir kareterden nefret ettim. Insan öz kardeslerinin cenazesini kendi halletmez mi? Tamam biricik karin yaralandi,anneciginin dünyasi karardi ama ne bileyim o cenazeleri Meke degil kendi kaldirmaliydi.

   • +1 !!!!

   • Gözde E.

    Annesi ondan da tripte herhalde Celasun ve Akşın’a.

    • Ayla

     Bak bu ondan olabilir

  • Sevil hoşgeldin, en güzel diyemem ama en güzel 2. diyebilirim sanırım. Tam tadında bir bölümdü. Ben de pek sevdim.

   :)) Bir an rüya mı dedim ben gerçi kesitlerde ama… Bana da tam tersi tiksinerek baktı gibi geldi Çeto. Onlarca kez izleyince kafamda kurgulamış da olabilirim :)))

   Meliha’yı part 2 de yazdım. ( kendime not: bir bölüm yazısını bir avazda yazacak vakit yoksa ne soyunursun blog işine be kadın!) Kesinlikle hak veriyorum sana, üstelik düşünsene bir de beni meraklandırmıştı. Tam bir hayal kırıklığı!.

   Aliço’da <3

   • Gözde E.

    Kendine not: Yaz sen yaz, bir avazda yaz, 2 avaz, 3 avaz. Güzel yazıyorsun yeter ki yaz.

   • SuperBirne

    “Yazinin devami gelecek” kismi gözümden kacmis 🙈

  • Gözde E.

   Selam Sevil, hoş geldin. Kesinlikle benim de bu sezon en beğendiğim bölüm oldu bu net. Aliço ayrılırsa yazmışsın, bir an ciddiye alıp üzüldüm vallahi. Lütfen ihtimaline bile girmeyiniz, Aliço’msuz Çukur düşünemiyorum 🙁
   Meke konusunda ise tam tersi düşünüyorum yorumumda da yazdım zaten.
   Çeto’nun son sahnedeki tavrını hiç fark etmedim tamamen Vartolu-Sadiş-Jr. İdris’e odaklanmıştım.

   • SuperBirne

    Hemen kurtuluyoruz o ihtimallerden :-)))

 • Nur

  Merhaba Aslı. Ellerine sağlık.

  Bölümü çok beğendim ve çok duygulandım. İki kez izledim. Hem yayın günü TV’den hem de dün Puhu tv’den. Yazacak çok şey olduğundan ayrı başlıklar açmak daha doğru olacak. Şimdilik senin yorumların hakkındaki düşüncelerimle başlayayım.

  Sadiş’in doğumu ertelemeye çalışması tam kendine yakışır bir hareketti. Yaşı doğum için sakıncalı sınırlardayken Erbaa’da travmatik bir baskınla rehin alındı aylardıd kilerde hem ruhen hem fiziken sağlıksız koşullarda yaşıyor bir de üstüne kendince doğum ertelemeye çalışıyor. Pes yani. Neyse ki bebek sağlıklı doğdu ve babası kucağına alabildi. Salih’in bebeğini kucağına alması çok güzeldi ondan ayrılması da bir o kadar gözlerimden yaş getirdi. Çeto’nun bile bir damla yaşın gözünde belirdiği sahneydi.

  Salih’in Sadiş için yardım almasını istemeyenlerdenim. Karısını ve bebeğini kendi gücüyle, aklıyla çoktan kurtarması gerekiyordu ama saklamasını anlamlandıramıyorum tıpkı Yamaç’ın Ersoy’u saklamasını Cumali’nin de anne ve babasıyla görüştüğünü saklaması gibi.. Bu dizide bir tek Sena saklardı bir şeyleri şimdi herkese sirayet etmiş durumda. Hikaye de tıkanmadı ki uzatmak için zorunlu diyelim. Tuhaf yani.

  Muhittin’in gıyabi cenazesi demişsin, ben naaşının nakledildiğini sandım.
  Savcılık mı:))

  Yamaç’ın yürüyüşü çok güzeldi, arkasında biriken kalabalık Çukur’un bir araya gelindiğinde gücünü temsil ediyordu. Çukur halkının niye bu denli sindiğini çözemediğim için buna da şükür dedim.

  Meke’yi sevmiyorum. Muhittin’in Çukur’da gömülememesinin nedeni Karakuzular ve Meke babasını katledenlerin gönüllü işbirlikçisi. Metin, karısı, oğlu ve kardeşi ve yengesi halen Çukur’dayken stadyumda İdris Babanın fotoğrafını kucaklamıştı ki bu hareket kendisinin ve onların hayatına mal olabilirdi, Efe 18 yaşında kendini kurşunlara hedef yapmıştı Meke adisi babasını Çukur’a gömemiş sorumlusu Koçovalılar’mış..
  Çukur’da kalanlar içinde şu bölüme kadar Metin, Kemal ve Efe’den ( Efe çıkmıştı ama olsun( başka ADAM gibi adam görmedim. Celasun’un durumu genellemeye sığmıyor.

  Cumali, Aliço ve diğerlerini ayrı ayrı başlıklara bırakıyorum zira hepsi uzun uzadıya yazılacak şeyler.

  • Hoş geldin Nur 🙂
   Sadiş’in doğumu geciktirmek istemesinin mantıklı nedeni vardı ama bebeği Karakuzular’a teslim etme korkusu, bana çok mantıklı geldi doğrusu. Aa Çeto’nun göz yaşı mı? Yukarıda Sevil’de belirtmiş. Bir bana mı tiksinerek baktı gibi geldi? Tekrar bakıcam ilk fırsatta. Eğer dediğiniz gibiyse ne hayal gücüm varmış ama…

   Hep bir gizem değil mi? Bu ne yahu… Ben babamın oğlu ilişkisi zedelensin istemiyorum. Ne yazık ki Salih’in sakladıkları Yamaç’ın sakladıklarından daha tehlikeli bu ilişkinin akıbeti için.

   nakledilmesi için savcılık kararı gerek ya, ondan dedim gıyabi diye ama Çukur dünyasında nakil de diyebiliriz tabii…

   Ben galiba Meke’ye yumuşadım konu ‘baba’ olunca ama sen de haklısın tabiii…

   • Nur

    Her ikisinin de tehlikeli olmasını geçtim; sebepsiz..
    Bu sezona ait aklıma gelen sebepsiz sırlar:

    İdris’in Meliha anması ve sonrası olanları ‘Selim hariç’ herkesten gizlemesi.

    Sena’nın bebeğini kaybettiğini Yamaç’tan gizlemesi.

    Cumali’nin yaşadığını ailesi öğrendi ama hem hasımları hem Meke ve çetesi, Celasun, Metin, Kemal vs bildikleri halde Çukur’un kalanından gizlemesi.

    Selim konusunu herkesin birbirinden gizlemesi.

    Salih’in Sadiş ve oğlunu, KK tehditiyle yeni kimyager olduğunu gizlemesi.

    Yamaç’ın Ersoy’u gizlemesi.

    Celasun’un KK tehditini gizlemesi.

    Mahsun’un Sena zaafını Çeto’dan gizlemesi.

    Yıldız’ın Mahsun tehditini gizlemesi.

   • Özge

    Evet gözyaşı vardı o sahnede 🙂 dikkatinden kaçmış olabilir. Fotosunu atıyorum buraya da. Emin olursun o zaman:)

    https://uploads.disquscdn.com/images/6410499b9baa0914f7718f81dd9c1c66b6291a31ac14cd9f9a7165009934e961.png

    • Gözde E.

     Vay arkadaş.

     • Özge

      Aynen vay arkadaş diyorum ben de. İlginc bir karakter Çeto Bey

   • Gözde E.

    Valla ben de nakledildiğini düşünüyorum, Çukur dünyasında savcılık kararı aramadım.

 • Ayla

  Selam Asli,demek yazinin ikinci bölümüde gelicek. Merakla bekliyorum tabii sen orasini pek irdemeyelim,pek sormayalim dedigin yerlere soruyorumda irdeliyorumda:))

  Cok duygusal ve dolu dolu bir bölümdü. Yanaklarimdan yaslarin süzüldügü sahne Idris in öldü bildigi oglu Cumali ile karsilasmasiydi. Sultan la karsilasmasida duygu yüklüydü,ben demistim ama Sultan i kendine getirecek ve ayaga kaldiracak olan Cumali olacak. Ama tabii Sultan in böyle birden bire ayaklanmasi ogluna hemencecik sofralar hazirlamasi bayagi bir mantiksizdi orasi ayri:)))
  Sena Selim i araci edicegine Alico ile kendisi konussaydi böyle böyle Cumali yi ikna et babasina gitmesi icin deseydi daha iyi olmazmiydi? Alico kafadan sakat biri degil anliyor söylenenleri…
  Bu arada Alico Cumali yi baba evine gitmesi icin ikna ederken kendi hayatindan bir kesitte verdi,kendi annesi oglunu son bir defa görememis,annesinden kendisine gelen bir mektubu Cumali ye aktardiginda gözlerim doldu:( Alico nun gecmisini cok merak ediyorum,komutanlari tarafindan sevilen keskin nişanci olan adam nasil bu hale geldi. Belliki annesinin kendisini son bir defa görememesi Alico da derin yaralar acmis ayni hatayi Cumali nin de yapmasini istemiyor yüregi cok güzel olan Alicomuz.
  Ücüncü duygusal sahne Salih in ogluyla ilk karsilasmasi ama Saadet ve oglunu yine kurtaramadi. Daha gecen bölüm Ceto ya sana istedigim mallari getirecegim ama bir sartla karim ve bebegimizi serbest birakacaksin demeliydi. Ehh Sadis ve bebegini gördün hepsi bu… Hala iddia ediyorum Yamac ile konusmasi gerekiyordu Saadet konusunu.
  Simdi Yamac KK larin bulduklari bulacaklari her kimyageri ortadan kaldirmak istiyor dogal olarak. Ama Salih haftaya da karisini kurtarmak icin Yamac in arkasindan is cevirip tekrardan kimyager olup Cetolara yardim edicek:((

  Ersoy kefeni yirtti ve tekrar Mahsun ve Ceto nun gözdesi oldu:)) Ikilinin Zühtü türküsü esliginde hastane ziyareti komikti:))
  Meliha Idris e tokadi bastiginda yüregimin yaglari eridi yalan yok Idris i pek sevmem. Ama kadin Idris in dudaklarina yumulunca bu Sultan a yapilir mi diye ayaklandim:)) Idris bey Idris bey sen ki onca seyler yasadin kayiplar verdin,herseyini kaybettin kapida eski metresinle öpüsmeler hic sana yakistiramadim:(
  Yakinda tensel olarak Sultan i tekrardan aldatirsa hic sasirmam. Ama Meliha tokadi bir ise yaradi cünkü Idris sahalara geri döndü. Emmi ve Selim in meyhaneyi basma sahnesi ve Idris in arslan parcasi diyerek ayni mekana dalmasi güzeldi.
  Idris Kemal,Metin Celasun karsilasmasindan cok etkilenmedim cünkü coktan olmasi gereken bir sahneydi. Ama Meke Idris / Meke Celasun yüzlesmesinden etkilendim. Horzum iyi bir hamle yapti ve Meke yi affettim. Cocugun derdini anladik,megersem Celasun un kardeslerinin cenazelerini tek basina kaldirip kemikleri kirilacisina dövülmeyi göze alip cukur a gömmüs ama babasini gömememis. Sonrasindan temsili bir cenaze töreniyle Yamac onun gönlünü almasini bildi. Umarim temsilidir cünkü bir cenazeyi bir yerden baska bir yere nakletmek mahkeme karari gerektirir.
  Cukur sakinlerini kendi tarafina cekmesi Yamac icin ne kadar kolay aslinda,onlara ilgi ve sefkat gösterdiginde onlarin derdini dinlediginde zaten hersey kolay olur. Mahalle yavas yavas birlik beraberlige dogru adam atiyor ve ben eski cukur mahallesini cok özledim. Hep diyordum ailenle baglari kuramadiktan sonra Cukur u almisin ne yazar. Ama artik aile tekrardan birbirini kollamis ve kenetlenmis durumda. Artik kim tutar bizimkileri:))

  Selim ile Ayse de karsilasti bana sanki Selim Akin in kendisinden olduguna karsi süphelendigi hissi verdi ya size? Daha ilk sezon konusulmustu buralarda Akin Kahraman in oglu olabilir mi diye…. Ehh flörtöz Ayse bu belli olmaz:))
  Mahsun sacini basini yolsun Yamac cukur mahallesine girdi diye. Pislik Mahsun bu bölüm sinirlerimi gerdi Sena takintisi ile:(((
  Ha bu sefer Sena Yamac öpüstügünde kesin aralarinda birsey oldu,yani bebek yolda:))
  Bu seferde hamile Sena yi rehin alir bu kacik adam.
  Bölümde Salih in hala Yamac in arkasindan is cevirmesinden hoslanmadim,mesela altinlari almalari. Ben altinlar Veysel ve adamlarinda sandim ama Cumalideymis.
  Bak Salih bey Medet in el bombasi yüklü ceketi bile Saadet i kurtarmaya yetmedi.

  • Merhaba Ayla, hoşgeldin…
   Yazının devamı da geldi 🙂
   Erkan’nın düşmesinin videosunu bulursam ekleyeceğim ama Yamaçla gittiği depodan çıktığında, bakarsın.. 🙂

   Gelelim yorumuna notlarıma: Yahu Sena Aliço’yu nerden bulsun? Adam dere tepe geziyor 🙂 Ama ama Cumali – Aliço sahnesinde ne ağladım. Ben de merak ediyorum Aliço’nun geçmişini…

   Bence de Yamaç’la konuşması gerekiyordu ama ben Yamaçla konuştuğunu yada bu bölüm konuşacağını da düşünüyorum :)) Yoksa gerçekten sarmal olacak…

   Bütün altınları verdi diye düşünmüştüm Cumali, bir kısmını vermiş anlaşılan :))) Ama hırsızlık olayını ben de sevmedim.
   Akın’ın babası kim. Al sana tartışılacak bir konu daha. Seviyorum Horzum’un bu yeni açılımlarını :))) Bence de Kahraman ^^

   • Gözde E.

    Cumali ve altın vermek olayını ben niye kaçırmışım? Bu aralar dikkatsizim sanırım, mümkünse minik bir özet lütfen?

    • Ayla

     Gecen bölüm Yamac ve tayfalari baskin yaptiklarinda cansiz mankenlerde altin aradilar ve buldular. Veysel ve adamlarida Yamac a yardim etmisti. Cumali de Veysel e toplayin altinlari alin gidin demisti. Bende yorumumda belirttim neden altinlarin hepsi Veysel e kaldi? Ama bu hafta gördük ki altinlar Cumali de,yada bir kismi Cumali de.

     • Gözde E.

      Teşekkür açıklama için 🙂

   • Buke Oguz

    Ikinci parti altınlardı evde olanlar. Depodaki altınları Veysel’e verdiler. Ersoyun vurulduğu baskındaki altınları kendilerine aldılar. Cumali ikinci baskından önce o altınlar benim olacak gibi birşeyler demişti.

  • Özge

   Sultana bu yapılır mı diyorsun da adam Salihi yapmış, öpüşmesine niye şaşırdın ki, klasik İdris:))))
   Kim derdi ki Mekeyi bir gün affedeceğiz? E haklıymış bizim oğlan, anca anlayabildik.

   • Gözde E.

    Ben şaşırmadım da tiksindim. Çok itici geldi.

    • Özge

     Hem de ne tiksinme😫 Şu anda bunları yazarken bile gözümün önüne geliyor, İdrisin her sözünü hareketini nasıl ciddiye alacağım bundan sonra, bilemiyorum.

  • Gözde E.

   Hamile Sena’yı rehin alıp tekrara düşmesin lütfen senaryo. Sena’ya kıyamaz hem Mahsun, yaşasın gereksiz de olsa aşk 🙂

  • Buke Oguz

   Selam Ayla :)))
   Depoda mankenlerin içinde buldukları altınları Veysel ve adamlarına verdiler.
   Ikinci baskın yani Ersoyun yaralandığı baskındaki altınlardı evdekiler. Cumali baskına gitmeden ” o altınlar benim olaccak” gibi bir cümle kurmuştu.