ÇUKUR – 4. Sezon Fragmanları

Çukur yeni sezon Eylül ayında ekranlarda olacak ama henüz hangi Pazartesi belli değil. (Edit: 7 Eylül 2020 Pazartesi)

Şimdilik elimizde iki fragman var; ilki Yamaç Koçovalı ile Arık Böke Erdenet savaşı üzerine ikincisi ise Koçovalı Biraderler’in İdris Baba’nın ölüm yıl dönümünü anmaları. (Sizi bilemem ama ben  – hakkı verilerek yazılan – Koçovalı Biraderlerin her sahnesini Çukur’un diğer sahnelerine tercih ederim)

 
   
 

 

Çukur 4. Sezon Fragman 1 

Çukur 4. Sezon Fragman 2

“Babaları unutmak mümkün değil, gözünün içine bakarsın konuşurken. Beni seviyor mu, benden razı mı, benden memnun mu? Kahramanım dersin çocukken, düşmanım dersin gençken. Hayatın babanı yendiğin zaman başlar. Daha doğrusu sen öyle zannedersin! Daha doğrusu sen öyle sanırsın. Bitti dediğin yerde, onu yendim dediğin yerde; hayattan nasıl büyük bir kazık yediğini anlarsın.”

 

 

Çukur 4.Sezon Fragman 3

“Niye kafana sıkmadın Bebe?”

Üçüncü fragman gösteriyor ki Yamaç’ın göğsü süzgeç oldu. Bu kaçıncı silahla yaralanma?

 

Bu sezonda ana düşman Erdenet Ailesi. Önce son bölümde tanıştığımız Arık Böke Erdenet ile Barış Arduç dahil oldu kadroya, yeni sezonda da usta oyuncu Mustafa Avkıran, Çağatay ve Arık Böke Erdenet’in babası Cengiz Erdenet karakteriyle hikayeye dahil olacak. Erdenet ailesindeki genişleme ‘baba’ ile sınırlı değil; İrem Sak, Arık Böke Erdenet’in kuzeni Seren karakteriyle diziye katılıyor. Baba, oğul, kuzen…  Anlaşılan o ki; Koçovalılarla Çağatay üzerinden karşı karşıya gelen Erdenet ailesinde Cengiz Erdenet’in ipleri eline alması ile bu sezonda Çukur’da kartlar yeniden dağıtılacak.

 

Peki son bölümde – gerçi salgından önce diye düzeltmem lazım, son bölüm Çukur Evde’yi Erkan Kolçak Köstendil’in emeğine saygı duysam da bölümden saymıyorum, ne olmuştu?

Yamaç Koçovalı liderliğindeki Çukur, Çağatay Erdenet’in elinden kurtulmayı başarmıştı. Çağatay’ı tuzağa düşürmek için ortak bir plan yapan Yamaç ve Salih, Yamaç’ın polisle iş birliği yapması, Salih’in oyun kurucu yeteneği sayesinde kanıtlarla beraber Çağatay’ı polise teslim etmişti. Gerçi Çağatay, Erdenet nüfuzunu kullanarak hapis cezasından kurtuldu ama fakat babasının gazabından kurtulamadı. Erdenet ailesi Çukur’a karşı oyuncu değişikliğine gitti desek yanlış olmaz. Çağatay çıktı, yerine Çukur’u daha ciddiye alan ve ilk günden tek başına Çukur’a giderek Yamaç’ın karşısına dikilen Arık Böke Erdenet girdi. Ve bölüm finali…

Yeni bölüm ile ilgili bir çok spoiler düşüyor sosyal medyaya. Kendi adıma gözlerimi kapatıyorum ama en büyüğünü duymazdan, görmezden gelmek ne mümkün.  Resmi bir açıklama olmasa da, Azer’in 3.bölümde ayrılacağı ve bir başka projede başrol olacağı konuşuluyor.  Bakalım geçtiğimiz sezon hakkı verilmeyen Azer Koçovalı hikayesi üç bölümde nasıl toparlanacak?

Yeni sezonun ilk bölümüne çok az kaldı. Hazır mısınız?

Pandemi süresince yayına giren yazı ve yazı altı yorumlara göz atmak için tıklayın.

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  İtiraf ediyorum Sezon 4. 1. Bölüm fragmanını seyrettim :)))

 • Gözde E.

  3. fragman neydi öyle ya… Ciğer kalmadı. Amaaaa Twitter’da Ayten’in şu yorumu çok iyi bu fragmanla ilgili: Cumali “Niye kafana sıkmadın bebe” 1 İyi de ikisine de bu hak verilmedi orada bu duyuluyor olmalı 2 Duyulmuyorsa bile bi baba olarak o neden kendi kafasına sıkmıyor bu denmiyor da Yamaç’a mevzu yapılıyor NOT: Vartolu’nun abiliği hepsinin abiliğinden büyüktür

 • kreatinizm

  Merhaba

  Çukur 7 Eylül başlıyoo diyorlar. Pandemi yorumcuları da yavaş yavaş dönüyor galiba burağlara. Hadi üşüşün de tartışalım.

  Bu spoiler denen illet her yerde karşıma çıkıyor ve ben de kendimi izlemekten, okumaktan alamıyorum. Fragmanlara gelince 2.fragman harika olmuş. Fragmanda okunan text dizide de okunacak mı bilmiyorum. Bence fragmana özel. Yazanın eline sağlık. Diziyle çok iyi örtüşmüş. Gökhan Bey’in yazdığını sanmıyorum.

  Velhasıl kelam benim için bir bırakılamayan kötü bir hastalık olan bu dizide bazı şeylerin iyiye gittiğini gördüm. Misal geçen sezon ortada olan 0 senaryonun bu sezon … korkusuyla hızlı akacağını düşünüyorum. Çünkü bu sezon son şans. Geçen sezon Ocak ayından itibaren düşülen tabloya gerilerse bu dizi, 5.sezonu görmez. Bu etrafta dönen bu sezon son işleri de palavra. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı bakacaklar yollarına. O yüzden Gökhan Bey’i korku sardı. Hızlı akıtacak her şeyi. Bu da bize müthiş bölümler algısı oluşturacak. Ha ilk bölümü güzel yazar bu Bey. S1 B1 kötüydü sadece. Diğer sezonların ilk bölümlerinde harika açılışlar yapmıştır. Burada da yapacaktır. En önemlisi gereksiz karakterlerin diziden arındırılması. Azer karakterini burada eski yorumcu bir arkadaş da vardı Nur, onunla baya tartışmıştım. O karakterin sindirildiğini savunuyordu ben ise tam tersi ortada karakterin olmadığını. Bu karakter ölüydü zaten. Öldürmemek için diretildi buraya kadar. Yani 3.sezonda Çağatay Erdenet var iken çoktan öldürülecekti bana kalırsa. Hikayesi falan yoktu defalarca söyledim. AzKar denen illet uğruna hayatta kalması için göz önünde bulundurulmadı çünkü dizi yazılırken ona yeni bir hikaye bulunamadı, vakit ayrılamadı. Öldürmemek için uğraştığı bu karakter ölecek ve oyuncu Ay Yapım’ın yeni bir dizisinde boy gösterecek. Partneri de Dilan Hanım… Şimdi göreceğiz bakalım. Hangisi daha kötü :))

  Cengiz Erdenet için kafamdaki profil farklıydı. Meğer karakteri farklı kurmuşum kafamda. Mustafa Avkıran bakalım nasıl bir izlenim yaratacak. Yapım şirketi böyle öne PR’ı yüksek oyuncular attırıp beklenti yükselttiriyor sonra iyi bir oyuncu ile çok iyi odak kaybettiriyor. Aslında çok mantıklı bir hareket bunlar. İzleyiciyi iyice ısındırtıyorlar karaktere bu şekilde. Çünkü yüksek birinin gelmesi beklentiyi arttırıken böyle düşük PR ile birinin gelmesi beklentiyi aşağıya itiyor. Sonra yüksek bir patlamayla izleyici iyice işin içine çekiliyor.

  İşkence kısmı varmış bir de. Moğol soyu ya işte öyle haberler dönüyordu. RTÜK ne kadar karışacak merak konusu. Seren hanımefendi de Efsun ve Nehir gibi başımıza bela olmaz umarım. Ship falana girmezler de düzgün şeyler izlesek. Eli silah tutuyor, umarım yalandan değildir. Adam vurmuş diyorlar ama bilemedim. Arık’ın sağ kolu olacak gibi izlenim var. Sağ kol demişken Ferit Kaya yani Murtaza da Arık’ın adamı olacakmış. Kuzgun’a selam çakıyor yapım. Buna sevindim mesela. Bir de ata biniyormuş hanımımız. Erdenetlere yeni bir aile geleneği açıldı. Ata binmek. Bol atlı sahneler bizi bekliyor.

  Arık Böke karakterinden bir şey beklemiyordum. 6 ay geçti koskoca 6 ay. Gökhan Bey insan gibi, yol değiştirmeden gidecek mi bakalım? Bir de Mahsun’un çok fotoğrafını görüyorum sürekli Yamaç’la sahnesi var. Hoşuma gitmedi. Mahsun çok öne çıkacak bu sezon. Ben Mahsun’u bu haliyle hiç sevmiyorum. Gelmesi de manasızdı. Cihangir çıkınca ilk sezondan biri gelecek lafları çıkmaya başladı. Emrah gelemez çünkü yeni dizisi varmış galiba. Baykal Bey EDHO’dan ölerek ayrılmıştı ama bu sezon yeni bir işi var yine öyle biliyorum. Paşa desen olabilir aşağıda yazılmış. Elvis falan diyenler gördüm başka yerlerde. Elvis’in kafasına sıkmışlardı galiba bilmiyorum. Neyse işte yine karaktere boğacak diziyi. Akın Koçovalı da p.ç oldu. Bari Azer’i Akın öldürsün.

  Neyse çok yazdım, yazacağım şey çok aslında da uzatmayayım. Bu sezona dair beklentim olmadan izleyeceğim. Heyecanım yok. Tam 1 hafta sonra dizi yayında olacak. Azer öldü. Umarım Karaca da ölür. Ohhhhh bayram. Anti Azer-Efsun-Karaca-Nehir biri olarak 2 taş indi. Kaldı 2. Hadi sıra Nehir ve Efsun’da. Rastgele!

  • Gözde E.

   Selam. Anti Efsun mu gördüm? Gözlerim parladı 🙂

   Ata binmek vs deyince bir yükseldim, at binen karakterler, at üzerinde sahneleri genel olarak dizi ve filmlerde seviyorum, estetik oluyor bayağı.

   Baykal Bey’in EDHO’da öldüğünü bilmiyordum ben, Paşa yerine o ya da Elvis’i tercih ederdim doğrusu. Bana göre hem iyi yazılmış, hem albenisi olan karakterlerdi. Tabii iki oyuncu daha önceki işlerinden zaten beğeniyor olmam da bunda etken elbette.

   Mustafa Avkıran akla gelmemişti hiç ama Kınalı Kar’dan aklımda kötü karakter algısı yaratmıştır. Kuzey Güney’de Sami’yi bile hep sert görürdüm öyle olmadığı sahnelerde bile.
   Akın’ı bu sezon toparlasınlar, p.ç oldu yorumuna katılıyorum.
   Mahsun’u çok severim, severdim, ölümüne de üzülmüştüm ama bu hali sıkıcı olmaya başladı kesinlikle.
   AzKar ve Nur konusuna biraz fransızım ama bence Nur geri döner :)) Onu biraz tanıyorsam sezon başladıktan sonra döneceğini düşünüyorum.

   • kreatinizm

    Selam

    Evet Anti Efsun’um en koyusundan 🙂 Azer-Nehir-Efsun üçlüsünü baya gömdüydüm 3.sezon izlenimlerinde. Nur ile baya tartışmıştık hatta. O Azer fangirlleri gibiydi. Ben ise komple alayına bodoslama saydırıyordum. Özellikle de biricik Gökhan hocalarına. Neyse işte bana kalırsa bu üç karakter Çukur’u mahvetti. İşte komplolar vardı burada. Efsuna özellikle özen varmış, Aras Cihangiri yiyormuş vs diye. Ben de o kısımarda buralar Efsun-Azer ile dolunca giydirmiştim bi güzel.

    Baykal Bey’in dönmesi demek 3.sezonu yazılmamış kabul etmek demek. Efsun’u, Makbule’yi yok saymak demek. Bana uyar ama harcadığım zamana ve bana hakaret de olur bu. Efsun-Yamac ilişkisi yok sayılır. Yine bana uyar ama bu sefer Nehir-Yamaç olur buna da katlanamam.

    Mustafa Avkıran Kuzey Güney Sami yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Yumuşak olduğu anlards bile sert. Bozulmayacak bir sertliği var. Mesela Cumali’nin sertliği ilk bölümlerde bile bozulacak hissi uyandırıyordu ama Mustafa Avkıran da yok bu. Bu yönden iyi. Tabii karaktere de bağlı bu. Spoilerlardan anladığım kadarıyla Erdenet Vakfında çocuklara yardım sahnesi vardı. Mekan seçimleri falan da çok önemli burada. O vakıftaki sahnede bir fotoğraf görmüştüm. Arık babası çocukları kamera önünde severken aynı bir adamı gibi ellerini öne bağlamış bekliyordu. Çok garip mesela. Merak uyandırıyor böyle şeyler.

    • Gözde E.

     Ya yalan olmasın AzKar’ı ben de beğeniyordum ama fan değildim. Yamaç’ı da Nehir’e yakıştırdım, aralarında deli enerjisini sevmiştim 🙂 Ama bu Efsun’la olan üçgen, sosyal medyayı basan shipçilerden fenalık geldi. Çukur’u VarYam gibi ship’lerle anmak istiyorum. Nehir için çok farklı bir hikaye hayalim vardı, buralarda da benzer şeyler konuşulmuştur muhakkak. Altı çok dolu bir karakter beklemiştim. Mesela O’nu kurtaran Mahsun değil de Nehir ya da adamıdır teorisi gibi.

     O spoilerları hiç görmedim, çok mutluyum :))) Nerden buluyorsunuz onları?

     • kreatinizm

      Ben ne AzKar’ı ne EfYam’ı ne de NehYam’ı sevdim. Fakat aralarında objektif baktığımda en kötüsü AzKar’dı. Oyuncuların uyumu 0 bile değil eksilerde benim için. Karşılıklı diyaloglar kısaca partnerlik dersek Azer ve Karaca yani Ece Yaşar ve Cihangir Ceyhan sınıfta kaldılar. Çok çok kötüydüler. Nehir-Yamaç ilişkisindeki o aşırıya kaçan şeyler, Nehir’in abartı tavırları çok kötü. Soğuk Aralık ayında sahne çıkınca balkona çıktım o dereceydi. Fakat her türlü Azer-Karaca’dan iyi performans olarak. Hazal çok da sırıtmadı dizide. Dizide ondan daha önce yer alan Cihangir ve Ece’den daha adapteydi Çukur’a. Daha önce de demiştim. Selim gibi Aliço gibi Vartolu gibi adamlarda derinlik göremedik. Nehir de Efsun da görmeyi nasıl beklediniz şaşırdım. Efsun ve Yamaç’a gelince de sığ, basit bir aşk. İmkansız asla değil. İki üç cümleyle aralarındaki her şeyi hallettiler. İmkansızlık yok sözde imkansız. Sürekli bir cinsel tansiyon. Hır gür gırla. Performans olarak da çiftler arasında en iyisi. O da iki oyuncunun tecrübesinden ve kalitesinden kaynaklı. Ha şunu da diyebilirim bir hikayesi var mı? Evet var. Yalan yok dizi yayındayken izlemedim tüm çift sahnelerini. Pandemi döneminde evde izledim kolajları. Sadece Efsun ve Yamaç’ın hikayesinde önceki bölümlerle bağlantılı şeyler bulabiliyorsunuz. Yani bunlar neden bunu konuşuyor, neden bu konular dönüyor sorusunun cevabı çiftte var ama diğerlerinde yok. Nehir ve Yamaç’ta da az da olsa bu durum var ama Azer Karaca da sıfır yani tamamen rastgele gelişiyor. Efsun ve Yamaç’ta da bir uyum göremedim kendimce. Hiçbir çiftten bir şey alamadım ben.

      Spoilerlar instagramda birkaç sayfa dahilinde ortaya dökülüyor. Setten videolar, fotoğraflar düşüyor. Misal Arık Böke’nin 2-3 tane fotoğrafı düştü farklı kombinlerle. Mesela kavga sahnesinde Yamaç’ın ayağından tutup yerde sürükleyerek götürdüğü bir video var. Seren’in iki farklı fotoğrafı var. İlk fotoğraf çok kötüydü bence. Tamamen bir erkek modellemesi gibi. Mahsun’un tarzına çok benziyordu. Hatta Seren ve Mahsun birbirlerini takip mi ne edeceklerdi. Seren yüksek ihtimal Mahsun’a getirildi. Fotoğrafları görürseniz anlarsınız ne demek istediğimi. Seren’in kahve önünde Cumali’ye laptop verirken ki bir fotoğrafı var mesela orada güzel. Motora binmiş deri ceketli falan.

  • Hoşgeldin Kreatinizm,

   Sen bu sezon başarılı geçerse 5.sezon olur mu diyorsun? Ben olacağını sanmıyorum. Olursa da ana karakterlerden ciddi bir kadro ayrılır, çünkü Eylül’den Haziran’a her hafta için 2’şer saatlik dizi çekmek demek kendini geliştireceği, kendine katma değer katacak projelere ‘hayır’ demek. Ha evet derse de Erkan KeKa gibi oluyor işte… (Gerçi taktir ediyorum adamı iki arada bir derede dünya turnesi yaptı, oyun yazdı, futbol oynadı vs.) Yurtdışı projeler gibi yılda 4 ay kapanıp bir sezon çekmiyorlar ki bu adamlar…

   5.sezonu istese istese Gökhan Horzum ister, Ay Yapım ister… Ha bir de sen istiyormuşsun 🙂

   AzKar’ın sonu ^^. Gökhan Horzum’un en hoşlanarak yazdığı katliam olacaktır. Acaba Karaca’da gidiyor mu? Celasun konusu açılmayacağına göre o da gitsin bence, yoksa bıdı bıdı devam eder fandom. Karaca’nın aşığı Azer’in gitmesine sevindim doğrusu ama karakterin hakkı verilseydi de öyle ölseydi isterdim. Bu karakter hiç gönlüme göre olmadı. Dilan’la da hiç yakıştıramadım ya, hadi hayırlısı…

   İlk sezondan gelecek kişi kim olabilir cidden, hiç bir kişi gelmiyor aklıma. Ama Baykal olsun isterim.

   Pandemi sırasında başa sarıp sarıp izlediyse ne esinlemeler almıştır diziden kim bilir 🙂 İzleyen bilir (Kafiye yaptım)

   • Gözde E.

    5. sezonu bir de Büke ve Nur ister 🙂

    Hangi dizi o ya, bana da deyiverin.

    • kreatinizm

     Sons of Anarchy idi galiba dizinin adı. 3.sezon izlenimleri altında bir arkadaş açıklamıştı bunları, tam aklımda değil.

   • kreatinizm

    Hoşbuldum Aslı

    Yanlış anlaşılmasın 5.sezonu istemiyorum. Bana kalsa 2.sezonda bitmeliydi. Hatta ilk sezonda bıraksalardı tadından yenmezdi. Bu sene de pandemi araya girecek benden söylemesi. Final falan olmaz Çukur bana kalırsa. Yine ara verilecek görürsünüz.

    5.sezonu Gökhan Horzum Beyefendi tabii ki ister. Zaten geçen sezondan beri o kafada. İzlensin de yeter diyor. Beğenilmezse ben revize ederim ne var ki diyerek hikayeyi sıvıyor.

    AzKar’ın sonu olunca sevindim. Anti karakterlerim gitti kurtuldum. Kendisi de sevmiyor gibiydi bu çifti dediğin gibi keyifle yazar. Karaca’yı yaşatıp Celasun ile yazarsa koca bir çarpı atacağım üstüne.

    İlk sezondan gelecek kişi Paşa olursa çoğu şey değişir. Kalanı bence bir şey kazandırmaz fazla.

    Valla o diziyi kim yorumlamıştı burada hatırlamıyorum siyah ekranlı bir arkadaş vardı adı aklımda değil, umarım devam etmez Gökhan Bey bu esinlenmeye.

 • baiano

  selamlar
  Siteye uzun süre sonra yazma girişimde bulundum. Çukur iddialı başlayacak gibi duruyo. Spoilerlar falan cıkıyor önümüze o biraz kötü oldu. onun dışında benim gözüme carpan ilk sey efektler ve ışık. bu sezon sinema filmi tadında olmuş görüntüler. ilk fragman adeta bir film fragmanı gibiydi çekimler, açılar, ışıklar hepsi birlikte.birde büyük bir duyuma göre uğur yıldıran pandemi dolayısıyla geri dönmüş ve aksiyon ekibine katılmış. erdenet ailesine katılacak üyelerin artması gerekiyo bence. hikaye onlara dönsün birazcık. 3.bölüm düğün katliamı demişsiniz. çok doğru hatta en mantıklısı. bir de cukur ekibinden bir arkadas dügün temalı bir fotograf paylasmıstı. dügün olacak ve orada dügünü basan azer (büyük ihtimal yamacın damla-cumali düğününde uyguladığı taktikle azerin canını aldıracak) veya arık böke erdenet azeri dolduruşa getirip kocovalıların üstüne salacak ve hem kocovalılardan can aldıracak hem de azeri saf dışı edecek.

  ben cengiz babanın neler yapacağını merak ediyorum onunla ilgili her şey kapalı kutu. güzel karakter olur inşallah.

  dikkat spoiler-spoiler-spoiler görmek istemeyenler okumasın bu kısmı

  ————————–
  setten gelen fotoğraflar ve bilgilere göre seren ve cengiz birini öldürüyorlar bir kapalı arazide. üstüne gazeteci emir mahallemizdeki büyük cukur logosu üstüne asılarak meydan okunacak. bir diğer meydan okuma arık bökenin pazara gelip yamaca koyacağı posta oluyor. fakat bizim cukur halkı orada cukur evimiz yamac babamız nidalarıyla savaşı kızıştıracak. seren ve arık yamacın idrisi vurduğu görüntüleri bulacak. (nasıl bulacaklar merak konusu) en son timsahtaydı bunlar nasıl ele geçirecekler merak ediyorum. seren motoruyla kahveye gelip laptopu cumaliye verecek. cumali de yamaça tam 3 el sıkacamıs. müthiş açılış yapacak cukur her sezon oldugu gibi. ayrıca ölümler de art arda gelince, yeni karakterler ve bu sezonki o havanın degisimi müthiş şeyler bizi bekliyor.
  —————————-

  neyse geçen sezon shiplerden ağzı yanan gökhan horzum bunu azaltacak gibi. en önemlisi azkar gitti bir oh çektim. göz kanatan uyumsuz bir çiftten ve azerin kötüleştirilen senaryosundan kurtulduk. keşke senaryosu aksiyon üzerinde kalsaydı fakat azer karakteri asla yamaçın buyruğu altına girecek gibi durmuyordu girseydi de cok zorlama olurdu hayırlısı diyelim. efyam nehyam kısmına gelince de efsunun artık aşk hayatından bir nebze uzaklaşıp erdenetler ile bağını görmek mantıklı olur. suna yıldızoğlu kim olacak? efsunun annesi mi yoksa erdenet annesi mi? ayrıca ilk sezondan cok önemli bir karakter geri dönecek deniyor bu sıralar. paşanın adı geçiyor. emmi ölürse paşa ile o kısımı kapatabilirler. ayrıca mihribanın da bir sırrı var deniyordu paşanın gelmesiyle idris ve geçmişi iyice aydınlatılır ve şüpheler ortadan kalkar.

  valla onu bunu bilmem cukur harika dönecek gibi bir his var içimde. hadi bakalım hayırlısı….

  • Hoş geldin 🙂 Ben Hashtag’e hiç bakmıyorum. Azer’i bile Gözde söylemese fark etmezdim. Tamamen boş bir zihinle başlayacağım <3 yorumu okumamalıyım okumamalıyım okumamalıyım

   • Gözde E.

    Azer’i Ayten’den öğrendim 🙂 Sonra Birsen Altuntaş yumurtladı. Hiç sevmiyorum bu tip haberleri!

  • Okudum! Ooo Seren dişli bir karakter yani, eli silah tutuyor hem de şeklen değil? Cengiz’in tetikçisi gibi mi çalışıyor? Anlamadım. Video ellerine nasıl geçer? Bilemedim. Bildiğimiz çerçeveden mantıklı bir yöntem çıkmıyor doğrusu. Ama o kaset elbet bir gün ortaya çıkmalıydı. Cumali gibi bir adamın sorgu sual yapmadan “salih gitti öldürdü” kabullenmesi o kadar saçmaki. Neyse Seren demişken Sadiş gibi bir karakter değil yani fandom onu hemen Vartolu’ya yakıştırır, malum onun yanında güçlü karakter istiyorlar ya hep ^^

   AzKar’a üzülmedim ama Azer Kurtuluş’un hikayesinin farklı olmasını isterdim. Ama İstanbul uyuşturucu piyasasının lideri olarak kendi savaşını veremeyip yancı olarak daha fazla devam edemezdi. Geri sayım hızlı oldu umarım temiz olur.

   Hayda biri daha mı diriliyor? Meliha’nın sırrı için olmalı. Ama keşke Baykal Beyimisss olsa ^^

   • Gözde E.

    Baykal Beyimisss başka diziden çıkıp hemen bize gelsin, kabulüm 🙂 EDHO’da oynuyor diye biliyorum.

  • Gözde E.

   Aslında Çukur fragmanlarını bile seyretmeyen ben (Sadece yeni sezon fragmanları) okudum. Heyecanlandım. Hemen unutmalıyım :)))

 • Gözde E.

  Azer ile Karaca birlikte ölür ve diziye veda eder diyorum. Olay Karaca’nın düğününde olur. Üzgünüm Azer boşu boşuna harcandı…

  Arık Böke ve Cengiz Erdenet’e yükselmiş durumdayım. Bir de Selim ile Cumali’nin babalarının Yamaç’ın öldürdüğünü öğrenecekleri ana.

  Ve ben de o bölümü Çukur’un 3. Sezon son bölümü saymıyorum senin gibi.

  • Düğünde katliam vol2.

   • Gözde E.

    Aynen. Sence Azer nasıl ayrılır diziden?

    • Ölerek ^^

     • Gözde E.

      Yanında Karaca, bir de Celasun’u alırsa :))