ÇUKUR – Babalar ve Oğulları , Sevilenler ve Sevilmeyenler

Babalar ve Oğulları … Bölüm öncesi sosyal medya etiketi ‘Babalar ve Oğulları’ olarak belirlenince, ‘İşte gönlüme göre bir etiket seçilmiş’ dedim. Ne ön izleme ne de fragmanlar -ki fragmanlardan biri ön izlemeyle neredeyse aynıydı, bölüm için koşarak ekran karşısına geçme isteği uyandırmamıştı ama bu etiket bana göre hikâyenin temeli… Blogumun sürekli ziyaretçilerinden Ayla’nın yorumu durumu çok güzel özetliyor, altına imzamı atarım: ‘Ben bu hikâyede oğul görüyorum ama baba göremiyorum’ (Bir bölüm önce sinirlerimi zıplatsa da yine de Muhittin’i ayrı tutarım)

Bölümün ilk dakikalarını kaçırdım, televizyon başına geçebildiğimde Çukur’da Sultan Ana’nın geri dönüş şenlikleri vardı. Geçen hafta kapanışı Vartolu ile metamorfozu sona erdiren ‘Bir dirhem mutluluğu bize çok görenlere bu dünyayı dar edeceğiz!’ repliğiyle kapattığımız için açılışı nasıl yapacağımızı merak ediyordum ki; geriye dönüp baktığımda açılışın ‘Neden?’ diye sorduğum ama yine de sevdiğim bir Emrah sahnesi olduğuna az da olsa şaşırdım diyebilirim. Emrah ‘amir’ olmayınca daha bir tatlı mı oldu nedir? Dayak başlamadan önce terziden Nazım hakkında az da olsa istihbarat alması da kardeşler arasında tam bir birliğin başlamadığına işaret değil mi?

 
   
 

Babaların sevilmeyen oğulları koalisyonunu sevdim. Bu koalisyonda Nazım’ın da dediği gibi eksik olan sandalyeyi doldurma ihtimali olan Selim’in kararı çok önemli. Masaya oturacak mı? Yoksa bu ekibin karşısında Yamaç’a ve Koçovalı’lara siper mi olacak? Selim de en az Nazım kadar iyi bir oyun kurucu olabilir. Yamaç’la güçlerini birleştirmesi koalisyona ciddi bir zarar verecektir.

 

Takım

 

Koalisyondaki görev dağılımı tam da içime sinmedi. Nazım olayın beyni. Hala babasının planını neden tamamlamak istediğine dair bir ipucumuz yok… Emrah sadece babası için mi bu planın içinde? Sena’yla bağlantısı varsa – ki kesin, Sena ilişkisi hala tam (tam da ne, azıcık bile!) açıklığa kavuşmuş değil. Bu üçlüden sadece Vartolu’nun elle tutulur bir amacı var ki, o amaç uğruna Beyefendimiss’in sevilmeyen oğullarından çok büyük destek gördüğü aşikâr. Hele ki bu bölümde Vartolu için Çukur’u hediye paketi yapmadıkları kalmıştı.  Vartolu’yu bu kadar vasıfsız göstermeseniz mi acaba?

Yeni düzen ne nizam da Vartolu’nun tek vasfı (haraç işini hariç tutuyorum) beyaz toz işinde adamlarını gestapo sistemi gibi çalıştırmakla sınırlı kaldı. Ama nasıl Aras Bulut Bey’cim güzel sinirleniyorsa (İçerde’den beri hep söylerim) Erkan Bey’cim de öyle güzel sinirleniyor. Hatta bu bölüm imalathane de nereyse sinirden kudurdu ^^ Bize böyle sahnelerle gelin <3

 

Rakip takım

 

Anlaşıla o ki Celasun babalar ve oğulları seviyesine geçemedi. Oğuldan çok Meke’yle aynı kaderi paylaşan güvenilir adam kategorisinde. Tabii öyle telaşlı günler yaşanıyor ki İdris Koçovalı da Celasun’a verdiği sözleri oğullarına anlatamadı. Selim’in kırılma noktası bu olabilir mi?

 

Yamaç ve Saadet Abla’sının arasına hiçbir olay, hiçbir kimse giremez, bu net!

 

Bölümün belki de tek sevdiğim sahnesi Yamaç’ın Saadet’le konuştuğu an olabilir. Son günlerde öyle çekmiş ki Koçovalı’lardan, Yamaç elini uzattığında yeni bir tokat daha korkusu yaşayan Saadet yüreğimi dağladı. Özlenen Yamaç işte bu:

– İstersen yanına gidebilirsin.

– Hiçbir yere gidemem ben. Ben bu evin kızıyım.

-Gitsen de kalsan da sen bu evin kızısın. Bunu unutanlara hatırlatıcam sen merak etme.

 

Yamaç’ın annesine bakışı <3 <3 <3

 

Sultan özür diledi mi sandınız? Sözlerinden, tokadından pişmanlık duyduğu, bir gaflet dalalet içinde istemeden(!) gerçekleşen o an için vicdan azabıyla yanıp tutuştuğunu ve Saadet’e ‘ana’ olarak elini uzattığını mı düşündünüz? Sahne yattığı yerden ince ince laf sokan Sultan’a dönüşünce ‘Hah, bizim tanığımız, bildiğimiz Sultan işte bu!’ dediniz değil mi? En azından Sultan bacaklarının diyetini isterken eski defterleri açmasına İdris’in“Oralara girersen haklı çıkamazsın işin sonunda. Belki göndermeseydin bunlar olmayacaktı, iş buna dönmeyecekti.” haklı çıkışı sinirimi biraz olsun dindirdi. Gerçi Sultan Hanım bu cümleden bir çıkarım yaptı mı? Tabii ki hayır!

Bu tweete katılmamak mümkün mü?

 

 

Sena, Akşın ve Karaca doğum günü organizasyonuna, alışveriş sahnelerine hiç değinmeyeceğim. Hele ki bu içi boş sahnelerin tek elle tutulur anı olan Sena’nın kabin çıkışında Emrah’la karşılaşmanın da içi doldurulmayınca… Eminim ‘Şimdilik bu kadar bil yeter!’ beni olduğu kadar birçok izleyiciyi tatmin etmekten çok uzak…

4 dakikalık aile yemeğinden bana kalan ise: Erik Satie: Gnossienne No. 1 (Hala son zamanlarda hangi filmde vardı hatırlamaya çalışıyorum…)

 

Mutlu Aile Tablosu

Meliha Kim?

Varsın yazım ekibi unutsun, biz yorumcular Meliha’nın kim olduğuna dair ne çok kafa yorduk. Artık yazım ekibi de Meliha’yı tozlu raflardan gün yüzüne çıkartmaya karar vermiş olmalı ki Selim fotoğrafı ve arkasında yazılı olan notu gördü. (Selim ne alaka? ‘Beline silah yerine boynuna kravat takan düşman’ aydınlanmasından sonra Nazım’a doğru yola çıktığını düşündüğüm ama elinde bir paket turfanda erikle Aliço’nun mekânında ortaya çıkan Selim ^^)

Konuya ilişkin anketimizde üç soru vardı?

Meliha – Hale ilişkisi, Meliha –  İdris ilişkisi ve Beyefendi’nin Çukur’a düşmanlığının ana sebebi olabilecek Meliha – Beyefendi ilişkisi. Bu sorulardan biri cevabını buldu, bir diğerinde ise seçenekler neredeyse bire indi. Sonuçlara göz atalım mı?

Anketin bu sorusu kapandı. Büyük aşkı seçeneğini işaretlemiş olan katılımcılara (~%77)  tebrikler…

 

Ses kayıtlarına göre Hale ‘Meliha Hanım’ diyor. Demek ki annesi olamaz, en azından ‘anne’ bildiği kişi olamaz. İnsan teyzesi hakkında koşuşurken adının sonuna ‘Hanım’ ekler mi?  Eğer katılımcılardan anne / teyze seçeneğini işaretlemeyenler haklı ise peki nedir bu benzerliğin nedeni? 

Sizce Meliha Beyefendi arasında bir ilişki var mı?  Anket sayfasına gitmek için tıklayın > Meliha Kim?

 

 
   
 

 

Müjdemi isterim Selim. Bir kez daha baba oluyorsun ^^ (biliyorum henüz teori aşamasında ama ben şimdiden müjdemi isteyeyim de…)

 

Selim için kötü bir haberim var: Ayşe – Cemil vuslatı çoktan gerçekleşmiş. Üstelik Cemil alev alev yanmaya devam ediyor. Bu açılım Ayşe’nin bebek beklemesi, koşarak Sena ile dertleşmesi ile devam eder mi dersiniz?

Sadiş Salih’e iyi geliyor olabilir ama Saadettin’e hiç iyi gelmiyor. O rakınrolculara çaldırdığı ‘Akşam Olur Karanlığa Kalırsın’ le kendinden geçerken hem can-ı ciğeri Medet’i hem üretim tezgâhı elinden gitti farkında değil…

Olur da Medet ölürse Vartolu Medet’in intikamı uğruna Çukur’u yakacağını dile getirdiğine göre yüce gönüllü Sultan Ana Medet’i bağışlar…

 

Işınla Beni Scotty

 

Işınlanma teknolojisinin ilk uygulayıcısı, istihbaratın tek tabancası Aliço koalisyonun tüm kanatlarını çözdü çözmesine de bu üçlünün içinde en sevdiğim Vartolu – Emrah oldu.  Gerçi çetrefilli ilişkileri sırasında ‘gece gece bu işin içinde bu iş varsa alırım o kürdanını’ cümlesini duyduktan sonra ‘Ay inşallah, yine ortaya çıkan o kürdandan kurtuluyor muyuz yoksa’ demiş olsam da mutlu sonla karşılaştık, kahve için bile sözleştiler baksanıza…

Unutmadan Saadettin Bey’cim olur da beni de davet ederseniz, ben de kahvemi orta içerim ^^

 

ÇUKUR – 26.BÖLÜM SNEAK PEEK

 

 

Gelelim ön izlemeye: “Çukur’un babası olacaksan eğer Saadet’in kocası olamazsın!”

Saadettin Sadiş’inin Cemil ile evlendirilme riskini öğrenmiş olmalı ki çiçeksiz, çikolatasız kız isteme töreni yapıyor. Sahi, öyle bir durum olsa ‘Allah’ın emri peygamberin kavli ile kızınız Saadet’i oğlumuz Salih’e (Saadettin’e) istiyoruz’ cümlesini kim kurabilir ki?  Ama İdris Koçovalı Vartolu’nun ‘Çukur’un Babası’ olmasından çok Saadet’in ‘Çukur’un Anası’ olmasından endişeli besbelli. Kendi tahtını Yamaç’a gönül rahatlığı ile teslim etti ama Sultan Ana faktörünü de hesaba katması lazım değil mi? Halbuki Sadiş hem kendi evlatlarına hem de Çukur’a Sultan’dan çok daha iyi ana olur besbelli…

İdris Koçovalı pazarcılıkla geçindiği ne kendinin ne de oğullarının boğazından haram lokma geçmediği için biricik(!) kızı Saadet’i korumak istemesini, Vartolu’ya ‘Kızımı yaşadığın hayatın içine sokmayacaksan al götür evlen’ demesini normal karşılamak lazım ^^

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  ÇUKUR kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Buke Oguz

  Ellerine sağlık Aslı :))) Eda ile birlikte salı yazılarına iyi alistirdiniz bizi teşekkür💖 Hep böyle erken bulusmak dileğiyle yorumuma başlayayım :)))
  Cemil Ayşe meselesi ile başlayayım. Birlikte olduklarını hiç sanmıyorum ben. Kadın adamın evinde en fazla hafta kaldı. Otelde manikür yaptı Ayşe ona. Evinde de kahvaltı hazırladı. Daha o gün Selim ile konuş döneyim demeye başlamıştı bile. Sonra Selim vuruldu zaten. Yani birkaç bakışma
  göz süzme, ellerin kazayla birbirine değmesinin ötesine gittiğini sanmıyorum ben. Birlikte olan kadın, o adama bu kadar rahat kocama döneyim der mi ? Bence yanlış alarm 😂😂 Ayşe adamın hislerinin farkında belki kendi de hissediyor birseyler adama kapılmaktan korkuyor olabilir. O nedenle başından atmak için Saadet’le evlendirme fikrini attı ortaya 😈😈

  Yamaç Saadet sahnesi ile ilgili yazdıklarına aynen katılıyorum. Benim de tek aklımda kalan, beni tek etkileyen sahneydi. Saadet’in tepkisi o tepkiye karşılık Yamaç’in hali çok doğal ve dokunaklıydı.

  Medet kesinlikle ölmeyecek ondan eminim. Sultan’ın istediği Vartolu’nun ölmesi … O da oğlunu öldürdüğü için değil yani yanlış anlaşılmasın. ..Kocasının oğlu olduğu için. Tetiği çeken el başkası olduğu halde kendini vuranı Vartolu olarak gördüğü için ölmesini istiyor.

  Sultan ne pişman olur ne vicdan azabı çeker ne de birinden içtenlikle Özür diler. Saadetten de özür dilemedi aslında. . Saadet ‘e suçluluk hissettiren onu sindirmekti amacı. Saadet kendini suçlu görecek, ailemin gözünden düşmemek onların saadet kızı olarak kalabilmek için her isteklerine boyun egecek.

  • Ayla

   Ahh ben Acar i sanki o sıkıcı aile yemeginde hatirliyorum.
   Benim ise en cok merak ettigim Selim Yamac ve babasinin karsisinda mi yoksa yaninda mi? O sandalye ye oturacak mi?

   • Buke Oguz

    Yemek sahnesini bir daha açıp bakayım en iyisi çünkü kafama takıldı başka takılacak başka bir şey kalmadı gibi😂 Fotoda yok ama öncesinde yada sonrasında sofrada olabilir tabi ki olsun yani…
    Selim konusunu ben de merak ediyorum. Bir iki bölüme çıkar kokusu. Bu hafta öğrendiklerini Yamac’a anlatırsa doğru yolda demektir😉

   • Buke Oguz

    Acar masadaymiş. Selim amcasının yanında oturuyormuş.😄👏👏

  • Buke Hoşgeldin <3

   Hadi bakalım yaz kenara Ayşe – Cemil hakkında düşündüklerini yakında kokusu çıkar. Tamam bebek ütopik olabilir ama renk katar :)) ama vuslat garanti.. Cemil'in bakışı bakış değil…

   Çok doğru Medet'in ölmesini Vartolu'ya vereceği zarardan dolayı isteyen Sultan. Tüm sinirbozucu emojileri ekledim varsay, bilgisayardan yazıyorum da…

   Aşağıda yazmışlar, Acar vardı… Acar'ı bırak, paşa ve emmi bile vardı.. (Yine o sinir bozucu emojiler)

 • Gözde E.

  Ellerine sağlık canım <3 Valla ben bölümü bitirdim bir baktım iki yazı da yayınlanmış 🙂
  Benim yorumum Selim artık Yamaç'ın ve ailesinin tarafında olacak. Gidip o masanın 4.'sü olursa büyük hayal kırıklığı yaşarım.
  Ayşe ile Cemil birlikte olmuş olabilirler ama hamilelik seviyesinde değildir o ya.
  Meliha bence de Nazım'ın annesi. Ama Hale konusunda kesin hiçbir şeyi diyemiyorum hala, ikizi kadar benzemek mümkün mü ki?
  Vartolu'nun ona buna bağırmasını ben sevmedim. Medet'in burnunu koparıyordu 🙁

  • Ahmet Adar

   meliha ,nasımın annesi olabileceği benim de aklıma geldi.olabilir.

  • Hoş geldin Gözde <3

   Medet dayak arsızı olmuş çocuklar gibi ama :))) Başka dilden anlamıyor…

 • pride&prejudice

  Meliha bence Nazim’in annesi…Nazim ‘in annesini bilmiyoruz;) Ben bu Meliha ya cok takilmadim acikcasi…Ama Salih icin uzluyorum. Dizi basladigindan beri Yamac favorimken suan Salih favorim…Diziyi tam seyretmeden okudum aslinda… Sultan’in ayaklarina degil konusma merkezinde hasar olsaydi keske diyorum…

  • Merhaba Neslihan… Ay ne güzel bir dilekti bu… Gerçi Perihan Savaş ve konuşma engelli bir hastayı canlandırma performansı, ay düşündüm de izlemek istediğimden emin değilim 🙁

   • Gözde E.

    Gözleriyle oyar milleti be :))

 • SuperBirne

  Merhaba, Asli! Ellerine saglik!

  Selim, kizgin oldugu icin Cukur’un karsisindaydi önceleri. Simdilik siniri gecmis ve sakinlesmis gibi. Hangi tarafta olacagini ben de chok merak ediyorum. Eger olur da Nazim’in tarafini secerse yine santaj olayindan dolayi olur diye düsünüyorum. Nazim her ne kadar “tek kopya” dese de, ben pek inanmadim. 😕

  • Hoş geldin Sevil <3… Vallahi ben olsam tek kopya yapmazdım. Nazım niye yapsın diii mi ya ^^

 • Ayla

  Asli selam ayy yorumunda banada yer vermissin cok hosuma gitti tesekkürler.
  Seninde Eda da asagi kalir yanin yok hiz konusunda kalemine saglik keyifle okudum.
  Muhittin e karsi gecen bölümden beri sinirim gecmedi hala,zaten bu bölüm kendisini görmedik iyi oldu:)

  Bende bu babalar tarafindan pek sevilmeyen ogullari sevdim. Dizide en cok merak ettigim Selim o sandalyeye oturacak mi ve oturdugunda Yamac in yaninda mi yoksa karsisinda mi olacak?
  Vartolu nun o sinirlendigi gestapo sahnesini senin aksine ben sevmedim Asli.

  Sena kocacigindan hala Emrah in söylediklerini saklamasiyla ona gicikligim tavan yapti:(( Bu kiz degismiyecek,birde neydi öyle makjaj markasi ve KIRMIZI dudaklar gözümüze gözümüze sokuldu.
  Bence o aile yemegine Erik Satie gitmemisti,tabii bu benim fikrim. Daha Baska bir müzik olabilirdi.

  Yapma Asli Ayse Cemil vuslati ne zaman oldu? Ben hic öyle sanmiyorum,hem kadin hamile kalsa dokunmadigi karisinin hamileligine inanacak göz yok Selim de.
  Valla Alico nasil ordan oraya isinlaniyor sasiriyorum. Birde kim hangi tarafa cekerse oraya gidiyor. Idris e ayri hizmet Yamac a ayri simdide Selim icin calisiyor.
  Selim in de Nazim a giderken eriklerle Alico ya gelmesi ne oluyoruz dedirtti bende. Ahh o erikler e icim gitti,nasilda büyük büyüktüler. Gecenlerde burada Türkiye den can erik buldum ufacik minnaciktilar.
  Idris Kocovali ile yazdigin ironi dolu son cümlene cok güldüm cok:))

  • Hoş geldin Ayla’cım… Hem yazıma hem yorumlara… <3… Böyle böyle seni konuk yazar yapacağım belki bir gün… (Mesela İstanbullu Gelin yazsana <3)

   O masanın fotoğrafını görünce 4.sandalye ve önünde kaldırılmamış servisi görünce acaba yemeğin ilerleyen saatlerinde Selim gelecek mi dedim açıkçası… Ama gelmedi ^^. (hani 4 kişilik servis açılan masada 3 kişi olunca hemen boş servis alınır ya) Ama o Selim o masada (temsili) oturacak… Belki yarın belki yarından da yakın…

   Dilancıım marka yüzü oldu diye markası yapım firmasına ciddi para verip kendine özel sahne yazdırmış. Vay be… Beni de çok rahatsız etti.

   Yemeğin sözsüz olmasını sevdim… hoops, yeğen geldi Ayşe – Cemil'i sonra daha detaylı yazacağım <3

   • Gözde E.

    Avon bastırmış parayı valla kafa çalışıyor firmada ama kırmızı ruj sadece Sena’ya yakışmıştı onu bilsinler. Hepimiz heves edip alıyoruz ama elimizde kalıyor o kırmızılar 🙂
    Yemeğin sözsüz olmasını ben de sevdim. Müzik bana da tanıdık geldi ama hala hatırlayabilmiş değilim nerde duydum…

    • Çok severim… Ama beyaz tenli olmama rağmen bana da hiç yakışmaz 🙁

    • benim yakın zamanda izlediğim bir filmde de vardı. Daha olabilir mi acaba diye baktım ama bulamadım soundtrack listesini…

     Çukur’da daha önce çalmıştı. Şarkıcı çocuğun ölümünde galiba

     https://www.youtube.com/watch?v=NlofCrcQIUw

     • Gözde E.

      Hah evet

    • DreamyTangerine

     Dördüncü bölümün sonunda çalan parçanın enstrümantal hali…
     https://youtu.be/Dbhcv1S6mHU

     • Hafızama alkış recaaa edeyim…

     • DreamyTangerine

      👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

     • Gözde E.

      Alkış 🙂

  • Gözde E.

   Selim iyi çocuk olacak temennim sürmekte 🙂

  • Evet, gelelim sorunun cevabına ; Ayse Cemil vuslati ne zaman oldu?
   Günler boyu adamın evinde kaldı. Zaten bir ‘erkek’ tarafından ilgi görmeye açtı. Cemil’de ilgili olunca, ateşle barut… Şimdilik bir teori ama tutarsa şaşırmam ^^
   Selim durumun farkında, kabul edebilir de, bilemedim ki… İtiraf ediyorum ki Ayşe’nin Kahraman’ın ölümüne çok üzülmesine çocukların (karaca ve Akın) babasını bile Kahraman zannetmiştim :pp

   • Ayla

    Ben hala ikna olamadim ama vuslat olmussa sana helal olsun derim:))
    Cemil i ilk yanina aldiginda Selim ben Cemil le gay iliski istedigini sanmistim:))
    Ayse cok mutsuz bir kadin,kocasindan gerekli ilgiyide göremiyor ama ne bileyim adeta Sultan in baskisiyla yasiyor ve kocasini aldatacak cesareti ben onda göremiyorum…

    • İzleyip göriciiiiiz 😈😈😈

 • Ahmet Adar

  enteresan ,aydınlatıcı yorumların için çok teşekkürler.Melihanın sırrını çok merak ediyorum.Alperen duymasın gelecek ay yapım projesinde baş role hasırlamak için baştaki adam dövmesi sahnelerinden hoşlanmadım.Dilan Çiçeğin göbeğinin açıkta olmasını garipsedim.Vartolunun koalisyon ortakları ile Koçovalılar arasında kim daha suçlu kıyaslamasının yapılmasını yanlış buluyorum.uyuşturucu üretimi mi?yoksa silah ticareti mi karşılaştırmasını da öyle.benim tahminlerim aliçonun istihbaratı ile yamaç ile vartolu koalisyonu arasında svaş çıkacak..vartolu saadet için cemili öldürecek,selimin hain olduğu açığa çıkacak.Ayşenin cemilden hamile olması ihtimalini gündeme getirdiğin için tebrik ederim.sena dahil,kocovalı kadınlarından hiç memnun değilim.kadınların senaryo içindeki durumlarının önceden belirlenmemesi handikap olmuş.

  • Merhaba hoş geldiniz…

   Sizin yazdığınızı twitterda da okudum.Alperen Duymaz’a özel yazılan sahnelerin bir sonraki projesinin esas oğlanı olabilmesi için parlatma çalışmaları olmasına dair. Demek siz de böyle düşünüyorsunuz…

   Biz izleyici olarak tüm illegal işleri aynı kefeye koyabiliyoruz ama işin içinde olan karakterler kendi işlerini sgk’lı devlet memuru gibi yasal görebiliyorlar. Ne ilginç değil mi? Ön izlemede bütün hayatı boyunca ekmek teknesini silah kaçakçılığına, haraca kuran İdris Koçovalı uyuşturucuya ‘tü kaka’ diyebiliyor. Zaten silahlarda mermi yerine çiçek atıyor herhalde…

   Yamaç – koalisyon savaşları çok yakında… Selim’in de hain olduğu er geç ortaya çıkacak da sizce ne zaman?

   Kadınlar konusunda size katılıyorum, dalgalı bir denizde yolculuk eden pet şişe misali… içi boş, rüzgar nereye doğru eserse o yöne doğru gidiyorlar… (kendim yazdım kendim sevdim benzetmeyi, unutmasam da bir yazıda kullansam ^^)

   Lütfen yorumlar artınca da uğrayın, bi’ görünüp bi’ kaybolmayın…

   • Ahmet Adar

    fikirlerime katılmanısdan gurur duydum.yorumlar çoğalınca tekrar değerlendirme y yapmak ilginç olacak.

    • Gözde E.

     Ranini’ye de gelin

  • Gözde E.

   Alperen Duymaz’ın Ay Yapım’la yeni projesi olduğunu bilmiyordum ama O’nu bu yüzden parlatmak için içi boş sahneler çekmeye ne gerek var…Ben de kadınları seyretmek istiyorum ama aradığım tadı bir türlü bulamıyorum onların sahnelerinde… Bu da dediğiniz gibi senaryonun bu konudaki zaafı, kesinlikle onlara el atıp toparlayacak bir senarist desteği gerekiyor.

   • Ahmet Adar

    ayni fikirleri paylaştığımısa sevindim.

 • DreamyTangerine

  Merhaba Aslı… ellerine sağlık.
  Kendi adıma söylemek gerekirse, ilk defa bu kadar bommmboş bir bölüm izledim Çukur’da. Eda’nın yazısının altına yazmayı unuttum, buraya yazayım, orada da bilahare konuşuruz, Emrah’ın Sena’yı uzaktan izleyerek (helloooo stalker!) mağaza kabininde yakalaması, akabinde şimdilik ne manaya geldiğini bilmediğimiz üstü kapalı lafları beni çok rahatsız etti. Dediğinden Sena’nın da henüz bir şey anlamadığını düşünürsek Emrah’ın bu tutumu direkt kızı huzursuz etmeye yönelik bir psikolojik taciz. Tabii buradan yine geliyoruz ama neden? sorusuna… Soruların cevaplarını alacağımız bölümler de izleriz umarım.
  Selim’in şimdilik ne yapmak istediğni anlamadım, bir şeylerden emin olmak istiyorum dedi ama ne? Belli ki ona göre pozisyon belirleyip okeye dördüncü olacak mı olmayacak mı karar verecek. Belirttiğin detayı sevdim, bu kararında babasının Celasun kararı etkili olabilir.
  Bu arada resim seçimlerine ve resim altı yazılarına bayıldım. Hele ilk resim, Vartolucuğumuzun şimdiye kadar ki en karizma pozu olabilir!!!

  • Hoş geldin Şölen <3 Önce hemen bir 'bence' ekleyeyim; en karizma Vartolu foroğrafı çiçekçiye 'sus' derken…

   Yahu şu Emrah – Sena ilişkisine artık ne desek boş, hani nasıl Sultan laf anlamıyor kendi bildiğini okuyorsa yazım ekibi de kafasına bir doğru yerleştirmiş, o doğru yolunda benim bildiğim doğrudur diyerek ilerliyor. Nedir bu gizem? Kız o kadar tedirgin ki 'ne diyeceksen dışarıda de' diyebiliyor. Bu sırf onu camdan attığı için mi yani?

   • DreamyTangerine

    Ay yok ya orada at hırsızı gibi… 😀 😀

    • Hmm… Jantiiiii seviyoruz, peki ^^

     • DreamyTangerine

      🤤🤤

     • Gözde E.

      Janti giyinsin ama saçlar yapıştırılma olmasın. Bu bölümdeki bordo takım yakıyordu <3

     • yine de Nur’un ısrarla söylediği parçalı gömlek fit pantolondaki havası yok…

     • Gözde E.

      O efsoydu ya <3<3

     • DreamyTangerine

      Erkan kendi de çok beğenmiş olmalı ki, instagramında patlaşmıştı 😍😍

     • DreamyTangerine

      😍😍

    • Gözde E.

     At hırsızı 😀 😀 😀