ÇUKUR – Artık Hesap Sormak Günü Gelmişse Zamandan

Bölümün sosyal medya hashtagini bölüme özel seçmişlerdi sanki: Heyecanı Yok . Bölüm genelinde en heyecanlı kabul edilebilecek sahne Elvis’in yakalanması olabilir. Konuşma tarzını çok karikatürize bulsam da ‘iyi’ bir kötü idi Elvis. Bunda Saygın Soysal’ın da izleyicide daha önceki projelerinden gelen kredisinin de rolü büyük… Erken veda ettik. İşin kötüsü, adamı Emrah öldürdü, cesetten kurtulmak Yamaç’a kaldı iyi mi ^^

 

 
   
 

 

Dış Kapının Mandalları

 

Bölümün bana göre tartışmasız en güzel sahnesi Selim – Vartolu ve Avukat Nazım arasındaki kapı önü konuşmasıydı. Hele ki ‘hayırdır içerde temizlik mi var?’ tespitine gülmemek elde mi?  Nazım’ın aile ilişkilerini çözen Selim gibi Vartolu’da Nazım’ın Beyefendi’yi alıkoyduğunu anladı anlamasına da yeni ‘beyefendi’ olma yolundaki hedefini tam olarak anlayabildiler mi şüpheli… Ve tarihte ilk defa biri Selim’i bir konuda takdir etti. Selim bunun değerini bilir umarım. O zaman yazıda ‘bip’ olmadığı için gönül rahatlığı ile kadehimi Selim ve Salih kardeşler için kaldırıyorum…

 

 

Nazım’ın babasını Rus mafyasına elleriyle teslim etmesi hem sosyoloji hem psikoloji bilim dalları taraftan detaylı bir incelenebilir ama sözün özünü atalarımız demiş: ‘Ne ekersen, onu biçersin.’ Bu nedenle siz siz olun çocuklarınızı asla ezmeyin! Yoksa bir gün ölümünüz Rus mafyası kasaplarının elinden olabilir.

Peki Beyefendi öldü mü? Bölüm ertesi sosyal medya sohbeti ne kadar ‘ölmedi’ diye aklımı karıştırsa da (Biliyorsunuz kendinizi ^^) benim için bölüm sonunun bağlandığı ‘Asıl benim sevdiklerime kimse zarar veremez’ cümlesi Emrah – Koçovalılar üzerinden yeni bir açılım olduğuna işaretti. Hem ‘eski’ Beyefendi’nin canlı olması ‘yeni’ Beyefendi’nin işlerini zora koşmaz mı?  Tabii Rus mafyasının Koçovalı’lara Beyefendi’nin kıyafetlerini vermesindense (başarılı bir balmumu çalışması ile) kellesini vermesini tercih ederdim ama malum oğlu sevgili babacığının bedenini tek parça olarak istedi ya…

Nedret’e ne demeli… Koçovalı kadınlar arasında en üzüldüğüm kişi idi. Az da olsa sahnesi geldiğinde ‘Hep mi ezilir bir insan?’ diye düşünüyordum.  Ve Emmi ile kuytu köşe çay bahçelerinde buluştuğunda Nedret’i kocasını daha yeni toprağa vermiş bir kadından çok kocası tarafından hem bedenen hem ruhen aldatılmış, sevgi görmemiş bir kadın olarak izledim. O broşu yakasına takıp, Sultan’ın baskılara rağmen çıkartmadan gururla taşıdığında can-ı gönülden destek verdim. Ama neymiş a dostlar; ‘kadının en büyük düşmanı yine bir kadın oluyor günün sonunda’. Daha bir bölüm önce Kahraman’ın ölümünün Salih olmasını aile içinde en olgunlukla karşılayan kişi dediğim Nedret delirmişçesine, anlamadan dinlemeden Saadet’in üstüne giderken benim geride bıraktığım bölümlerdeki Nedret bu değil diye düşündüm. Hele ki ‘Benden başka herkes unutmuş’ onu çıkışında Kahraman’ın yattığı yerde bir tur dönmüş olması beni hiç şaşırtmaz. Annesinden söz açılmışken bölümün sürprizi de unutulan Acar’ın 7 uyurlar misali uykusundan uyanması oldu…

 

 

 
   
 

 

Sultan… Koçovalı’ların (sözde) anası Sultan… Sözde derken öksüz yetim çocuğa kendi evinde olmasa da emin ellere tesliminde kucak açtırmayan analığı bir kez daha mülteciler konusunda da kendini göstermedi mi? Gördük ki anneliği mülteci çocuklarına ce-ee yapmakla sınırlıymış… Ne desek boş, kelimelerin kifayetsiz kaldığı yer. Ben nasıl oldu da bölüm fotoğraflarında ellerine baktığı fotoğrafı görünce sonunda hataları ile yüzleştiğini düşündüm? Nasıl oldu da geçmişte yaptığı hatanın oğlunun katli ile sonuçlanmasında kendine pay biçeceğini ve vicdan acısını izleyeceğimizi bekledim? Şaşırıyorum. Bir insan bu kadar mı zeytinyağı olabilir? (Bugün güle oynaya kahvaltı masasında oturan Paşa’da bile bir damla gözyaşı gördük en azından) bu arada bahsi geçen adamın bir önceki baskında onunda dahil olmak üzere tüm ev ahalisinin hayatını kurtaran adam olması gerçeğini hesaba katmıyorum bile. Ne demişler: ‘İyilik yap, denize at’ (Gerçi işin ucunda Sadiş’in hayatı olmasaydı Vartolu da bu iyiliği yapar mıydı şüpheli^^)

Sultan- Saadet ve sahnede konu mankeni gibi dikilen Sena sahnesi üzerine ailenin gözlerinin içine baka baka Salih’le evlenen, çalgılı çengili nikahındaki şahidinin de İdris Koçovalı olduğu bir Sadiş gördüm ben. Sahi eski Sena olsa birincisinde boş bulunsa bile o ikinci tokadı hayatta attırmazdı, iyi gelmedi ona Sultan’la taze kurduğu ana-kız ilişkisi…

Salih’in intikamına sevdiğine atılan o iki tokat da eklendi, ah bir öğrense…

 

Adam ‘yağuuşuklu’ , net!

 

Koçova kadınlarının kurtarılmasında kahraman Emrah Amir’di…  Bunu kimler biliyor? Hemen hemen herkes. Peki Emrah Amir’in dolaylı aile bağını (bugüne bugün Yamaç’ın kayınçosu yahu) kim biliyor? Sena ve annesi Güzide.  Bunca yaşanan olaya rağmen Sena’nın Yamaç’a Emrah’ın kimliğini hala açıklamıyor olması Sena’nın korkularının değil ne kadar iletişimi güçlü (!) bir evlilikleri olduğunun göstergesi… Güzide Hanım’ın ‘Niye saklıyorsun, anlamıyorum?’ sorusuna katılmamak mümkün mü?

Celasun… Kimliksiz, yersiz yurtsuz Celasun…  Babasının katili Vartolu’ya yumuşayan kalbi bi’ yana, Yamaç’ın onu kandırmasını diğer yana koyduğumda gelgitlerine hak vermiştim doğrusu… Ama İdris Koçovalı’nın teklifini makul ve mantıklı görmek ne mümkün… Oğlu, mirasçısı olma teklifini bir kenara koydum, Koçova’da ‘taht’ yok dediği konum için herkese mavi bocuk dağıtması İdris Koçovalı’da yaşın getirdiği bazı akli dengesizliklerin başladığının göstergesi olabilir mi? Celasun’un bu teklifle akşın ve Karaca’nın gayri resmi amcası olması konusuna hiç değinmiyorum, kaosa gel ^^

 

Mirasa bir ortak daha ^^

 

İtiraf ediyorum ki İdris’in gıyabında ‘oğlum’ bahsinden yola çıkarak ‘bir umut var’ diye düşünüyordum. Ama Koçovalı kadınların kurtulduğu gece Salih’in yüzüne kapatılan o kapı – sizi bilmem ama içim acıdı, onun hiçbir zaman bir ‘Koçovalı’ ol-a-mayacağının açık bir göstergesiydi. Bunu Salih de idrak etse mi acaba? Koçovalı olmadan da Koçovalı’ların babası olmak mümkün. Gerçi Koçova mahallesini düşününce bunun için ne kalp ne kas gücü yeter, biraz da cebinin güçlü olması gerek. Son dönemlerde Vartolu’nun toz işindeki işlerinin pek hatta hiç parlak gitmediğini biliyoruz da nerede geçmişte kazandığı milyonlar?

 

çukur

 

Yamaç Baba’mız bu bölümde de artık üstünde kokmaya yüz tutmuş t-shirtu ile ‘Bu hayatın heycanı meycanı yok!’ eşliğinde aksiyon peşindeydi. Yakışıyor adama delilik, bu net. Hatta ‘deli’ Emrah’la da farklı şartlar altında tanışsalardı iyi anlaşabilirlerdi. (Ya şu t-shirt konusu ciddi ciddi kafama takıldı, adam sabah evinden çıktı, neden temiz kıyafet giymemiş olabilir ki?)

Vartolu’nun çatapatta ‘şimdi’ den önce Yamaç’tan onay alması, ‘Bak fevri hareket edip kendi başına karar almıyor, iyi bir ikili mi doğacak?’ diye düşündürdü. İtiraf edeyim fragman ışığında böyle bir ortak karar beklemiyordum. Eğer konu hata ise, ikisi de aynı hatayı birer kez yapıp Baykal’ı elinden kaçırdı. Biri dans ederek biri plansız programsız hareket ederek.  Yamaç- Salih’in bir gün güçlerini birleştireceğini, bu görev paylaşımı ile Yamaç’ın elini Çukur’un üzerinden çekmeden eski ve özlediği hayata geri döneceğini umuyordum ama bu muhteşem ikili doğmadan öldü. Ne zaman mı? Tam da bugüne kadar aşka hep değer vermesi vurgulanan Yamaç’ın mevzu senin sevdiklerinse onun da sevdiğini önemsizleştirdiği işte tam bu cümlesi ile:

“Ailemden, evimden, benim çatımın altındaki herkesten uzak duracaksın.”

 

 

 
   
 

 

İlaç gibi gelen ön izlemeye yazıyı sonlandıralım. Asın bayrakları Vartolu geri döndü…

 

ÇUKUR – 24.Bölüm Sneak Peek

 

Bu bölüm bahsi geçmedi ama elbet zamanı gelecek:  Meliha Kim? anketine katıldınız mı…

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  burayı tıklayarak  Çukur kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Seviyorum milyonların izlediği dizilerde sosyal sorumluluk uygulanmasını: Otizm eksiklik değil farklılıktır. Fark et, fark ettir!

 

Çukur’da bu bölüm kim ölecek anket sonuçları:

Bir değil iki kişiye veda ettik. Baykal (şüpheli) ve Elvis… Peki anketimiz bölüm öncesi hangi oranlarda kapanmıştı? İşte sonuçlar:

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • DreamyTangerine

  (Biliyorsunuz kendinizi ^^)
  Ahaha biliyoruz tabii ki :)))

 • Buke Oguz

  Selam Asli. Ellerine sağlık yazı geldiğine göre yorumlaşmaya burda başlayacağız demek ki :)))
  Hareketli bir bölümü daha geride bıraktık. Hepimizin tahmin ettiği gibi kadınları Emrah kurtardı çok da güzel kurtardı. Sadece kadınları değil Cukur erkeklerinin de hayatını kurtardı. Türk Marşı eşliğinde güzel sahneydi.
  Baykal’in ölümü , cesedini gösterdikleri halde inandırıcı gelmedi bana , daha doğrusu çok kolay oldu gibi geldi. Ölürken göstermedikleri için olabilir mi acaba? Bu arada gerçekten ölmüş olmasını istemiyorum. Dolaylı olarak Baykal’in ölümü Nazim’in elinden olmuş oldu. Ayla’nin tahmini de tutmuş oldu 👏 Yine de tatmin olmadım ben. Jenerikte adı silinir 10-20 bölüm kadar gosterilmezse inanırım belki 😂
  Evet son sahnede Emrah’in ” asıl benim sevdiklerine kimse zarar veremez yada dokunamaz ” demesi Emrah ve Kocovaliliar arasında yeni bir savaşa işaret olabilir gibi duruyor senin de dediğin gibi. Tabi Nazim’in oyununu fark ederse direk Nazim’a yönelir intikamını ondan almaya kalkar bu da fena olmaz tabi.
  Kim ölür anketinde Baykal demiştim tek oy kullandım. Ama olecebilecekler siralamam Baykal- Elvis’ti. Elvis’i iki bölümde öldürmezler diyerek onu ikinci sıraya koymuştum ama kadınları alikoyduktan sonra yaşama şansı düşüktü zaten. Bu arada öldürenin Yamaç olmamasına sevindim. Yamac ailesini kurtarmasina karsilik tesekkur niteliginde Elvis’i Emrah’a teslim etmeye karar verdi.Yalnız Emrah’in gözünü kırpmadan Elvis’i öldürmesi Yamaç’ı nasıl da şaşırttı.
  Nihayet Yamac Emrah’in Sena’nin abisi olduğunu ogrendi şükür. Sena’nin niye hala sakladığına biz bir anlam veremedik belki Yamaç sebebini anlar tabi Sena’nin dili çözülürse.
  Evet Acar’i nihayet hatırladı senaristler. Çocuğa bir dakikalık bir rol yazmışlar . Bu arada çocuk gormeyeli büyümüş sanki :))
  Nedret ve Sultan’a çok kızdım . Sultan’a hep kiziyorduk da Nedret şaşırttı valla. Neymiş neymiş Saadet kocasının katiliyle fingirdesiyormus. Aileye ihanet etmişmiş. Kizi konusturmadigi yetmiyor
  bir de Sultan’a yetiştirdi. Saadet ailesi uğruna Salih’e aşkını kalbine gömedursun Sultan anasi bir kalemde siliverdi onu yetmedi bir de tokatttt 😠😈
  Bir ara Baykal Nazim’i oyuna getirdi ölen Nazim olacak herhalde dedim ama tuzağa düşen Baykal oldu.
  Laz da layığını buldu oh dedim. Baykal’i deşifre etti en azından. Onu da oldurseler iyi olurdu aslında sonradan Aliço’nun başına bela olmasın da. Aliço Baykal’i öldüreceğim derken az daha Yamaç’in kafayı ucuruyordu. Laz’i ne güzel yakaladı ama :)) Kafasına taş atıp bayılttıktan sonra ” dur dedim durmadın. Niye durmadın. Keşke dursaydın.” diyen Aliço’m seviliyorsun❤❤
  Idris konusuna deginmiyorum deginmeye gerek görmüyorum. Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Celasun’a oglu yerine koyup mirasından pay vermeyi teklif ederek aklınca kan parası mi ödemiş oluyor. Selim bu karara bayılır kesin!
  Selim Vartolu birbirlerine çok güzel güvenmiyorlar.Belki de bu yüzden birbirlerini çok güzel anlıyorlar. Şeytanın ortakları olmak kolay değil tabi .Şeytanın yerini ne güzel de tespit ettiler.
  Salih’in uzaktan uzağa Sadiş’e bakışı, Kocovaliliar eve girerken arkasından bakisi , medete hadi biz kendi evimize gidelim deyisine benim de içim cız etse de, Salih’in o eve girebilme ihtimalinin şu anda çok düşük olduğunu biliyorum. Ne kadar Salih orada dursa da Kahraman’in katili olduğu gerçeği onu daha uzun süre o kapının dışında tutacak. Salih de bu gerçeği maalesef fark etti bu bölüm.
  Yamac ona kızgın olmasa durum farklı olur muydu bilmiyorum. Ama Salih’e kızmakta haksız mi ? Değil…. Yamac her şeye rağmen Salih’e güvendi. Salih Yamaç’a kazık attı. Babasina verdiği sözü tutmak uğruna başta kendi sevdiği olmak üzere tüm kadınları tehlikeye attı. Sonunda pişman oldu mu evet oldu. Ama pişman olması Yamaç’in güvenini kaybetmesine engel olamadı.
  Yamac hata yapmadı mi? O da yaptı. Baykal’i elinden kaçırdı ve bunun bedelini Hale canı ile ödedi. Yamac da hatasının farkındaydı hatasının masum bir insanın hayatına mal olması onun tüm dengesini bozdu.
  Yamac’in Baykal’i elinden kaçırması sonucu Sadis zarar görseydi yada hayatı tehlikeye girseydi belki Salih de Yamac’in verdiği tepkiyi verirdi. Sevdiklerinin canıyla sınanınca insanın gözü bir şeyi görmüyor. Yine de Yamac Saadet’i öğrenince ki öğrenir diye umuyorum , onun halini görünce Salih’e ailemden ve evimdeki herkesten uzak duracaksin sözüne rağmen Saadet ablasını ailesine karşı savunacaktir diye düşünüyorum ve Salih ile Saadet’i destekleyecektir. Ilk etapta Salih için yapmasa da Saadet için yapacaktır bunu çünkü o Saadete kiyamaz gibi geliyor bana. Salih’e kızgın olsa da Saadet’i ne kadar sevdiğini biliyor Yamac yaptığı hatanın farkına varacaktır.
  Yamac ve Salih yer yer kapışacaklar, yer yer birbirlerine destek olacaklardır.Ben muhteşem ikilinin doğmadan öldüğüne inanmıyorum ya o kadar umutsuz değilim. Ilişkileri mutlaka sinanacak , ikisi de hata yapacak pişman olacak ama yeri geldiğinde birlikte hareket edecektir.
  Selim-Salih , Salih- Yamac , Selim Salih Yamaç sahnelerini merakla bekliyorum. Bir de ileride bu üçlüye Emrah da katılır mi diye düşünmeden edemiyorum.( Nazim’in oyununu anladıktan sonra)

  • Buke hoş geldin.

   Doğru yahu, Çukur’un adamlarını da kurtardı. Bak hiç bu açıdan düşünmemiştim. Gerçi ‘şimdi’ sahnesi güzeldi. Dur bi Vartolu’ya <3 bırakayım….

   Öldü tatlım, öldü. Morgda adam yahu. Morgda sahte olacak değil ya ^^. Yalnız insan sarrafı olmakla övünen Emrah'ın Nazım'ı çözememesi enteresan bak. Çözer mi yakında dersin? Çözse de Koçovalı'ların yanında olur mu? Üç bilinmeyenli denklem gibi…

   Gelecek bölüm için en büyük beklentim Nedret'e ne oldudan çok Sadiş'in konusunun nasıl bağlanacağı…

   • Buke Oguz

    Evet canim ” simdi ” sahnesi gercekten cok iyiydi. Senin de dediğin gibi Yamaç’in onayı ile şimdi diyerek taarruzu başlatan Vartolu ve öncesi tabi ki. Rap türk marşını duyduğu anda önce Yamacın bakisi ardından diğerlerinin şaşkınlığı , Vartolu’nun ortalığı karıştırması ve çatışma.
    Sen bilmezsin ben sezon sonunda kalbinden vurulan, kefenin içine sarılıp mezara konan , cenaze namazı kılınan yeni sezonda dirilen karakter görmüş insanım. 😂Yine de kendimi Baykal’in gerçekten öldüğüne inandirma asamasindayim. Dirilmesini asla istemeyeceği bir karakter varsa o da kendisidir.
    Bence Emrah Nazim’i bir an önce çözmeli. Babasının intikamı için Koçovalilarin karşısına dikilirse Emrah Vartolu’nun olduğu bir ortamda Vartolu demez mi ona Nazim Baykal’i kaçırıp evinde saklayan diye. Selim söyleyemez ama Vartolu söyleyebilir. Emrah da Nazim’in oyununu anlar. Kocovalilarin yanında olmaz belki ama Nazim’in karşısında olur. Nazim iki cepheyle birden mücadele etmek zorunda kalır.
    Valla Nedret’e ne olduğu benim de umrumda değil. Ama Sadis’in akıbetini merak ediyorum gercekten. Ve dediğim gibi Yamaç’in ona destek olmasını ve ailesine karşı Saadet’in yaninda durmasını diliyorum. Olur mu dersin?

    • Olur mu bilmem ama olmalı. Eğer Yamaç Sadiş’i ezdirirse gözümdeki değeri ezilmiş hamamböceğinden hallice olur… Sadiş’e bayıldığımdan değil, masum çocukluk aşkının böyle yuceltilmesini garipsiyorum da ama bize anlatılan Yamac kesinlikle Sadiş’in elini tutmalı. Ve madem Çukur evimiz Yamaç babamız herkes de onun sözünü pasa paşa dinlemeli!

     • Gözde E.

      Aynen bizim tanıdığımız Yamaç bu konuda Sadiş’in yanında olur, babaysa babalığını bir göstersin bakalım

     • Buke Oguz

      Aynen Yamaç ondan beklediğimiz gibi davranır diyorum ben yoksa hayal kırıklığı yaşarım. Ona güveniyorum umarım yanılmam :))

     • Buke Oguz

      Yaniii… Özellikle Yamaç’tan Sultan’a karşı bir tepki görmek istiyorum ben. Kimse kadından doğru düzgün hesap sormuyor. En azından bu konuda Yamaç hesap sorsun.

     • Gözde E.

      Hesap soran yok; kadında vicdan azabı, pişmanlık yok; ona atar, buna gider oh ne ala!

   • SuperBirne

    Evet, gördük morgda; ama chok kolay oldu 😒 O yüzden olsa gerek, öldügüne inanamiyoruz 🙂

  • DreamyTangerine

   Buke ellerine sağlık ama Yamaç zaten biliyor Sadiş ve Salih’i…. Sadiş’in intihar girişiminden sonra dertleştiler ya beraber….

   • Saadet’e yapılanları… Kimse anlatmazsa Sena anlatır herhalde. Yoksa onu da mı anlatmaz…

    • DreamyTangerine

     Ha tamam anladım… 🙂

    • Buke Oguz

     Sena’dan anlatmasını bekliyorum ben. Sonuçta mesele Nazım yada Emrah değil. Bunu saklaması için bir neden yok olmamalı. Bu konuya sessiz kalmaz duyarsız olmaz benim bildiğim Sena. Tokat olayina normalde engel olurdu olmadı ama Yamaç ‘a anlatsın en azından.

     • SuperBirne

      Sena bu aralar ketum 🤦

     • Gözde E.

      Ne zaman ketum değildi ki?..

   • Buke Oguz

    Yamaç biliyor ama Salih’e kızgın olduğu için Saadet’ten de uzak duracaksın dedi. Benim demek istediğim Saadet’in halini görür, nelere maruz kaldığını ogrenirse ailesine karşı onu korur destekler kizginligina rağmen Salih ve Saadet e destek verir.

    • Ayla

     Selam yazdiklarin icin parmaklarina saglik. Ha bu arada Eda nin yazisi cikti:)

  • Gözde E.

   Ellerine sağlık Buke. Yazdıklarına katılıyorum, düşüncelerimle paralel. Baykal’ı morgda bile görsek bana da çok kolay geldi bu ölüm, kesmedi beni, bir kandırmacaysa hiç şaşırmayacağım ama ölmüşse çok sevinirim o ayrı 🙂
   Nedret’e senin kadar şaşırmadım, kocasının katili elini sallaya sallaya gezerken kimseyi gözünün görmemesi, fevri davranması normal aslında; geçen haftaki sakinliği daha abesti. Ama Sultan yine cadı, hem cadı; Salih konusunda kendini hiç suçlu bulmuyor orası belli, onun çocuğu evine kabul etmemesini vs anlıyor gibiydim ama kalbi böyle kapkara bir insanı artık anlayamacağım.

   • Buke Oguz

    Nedret’in Salih’e tepkisini anlarım da acısını Saadetten çıkarmasına kızdım ben. Kızı konuşturmadigi yetmiyor bir de anlattığını baştan sona da dinlemedi. Yetmedi Sultan’ a yetiştirdi. Sultan’ın elleri Kırılsin zaten. O kadın zerre pismanlik duymayacak bu bölüm artık emin oldum 😈😠

    • Gözde E.

     Evet, Sultan hep kötü kalacak o belli oldu…

  • SuperBirne

   Salih’in o eve girmesi tabii ki zaman alacaktir; ama bari kapiyi kapatmadan önce birileri iki laf etseydi “Henüz chok erken, biraz zaman ver” gibi. 😢

 • Ayla

  Selam Asli söyle böyle begendigim bir bölümdü. Valla dizilerde gömüldükleri halde dirilen karekterleri gördügümüz icin Baykal icin acaba mi diyoruz? Ama bende ki acaba cok düsük bir oran,öldügüne inaniyorum.

  Emrah in aciga cikmasina sevindim cünkü hala öyle düsünüyorum halleri ve tavirlariyla türk polisine hakaretti. Bu neyin kafasi ya rus kadini icin evime götürün diyor. Hadi kendisi kirli polis ya digerleri Emrah in emiriyle herkesi serbest birakip rus kadini aliyorlar ,sacmalik ötesi. Emrah benim gözümde meslegini hep kötüye kullandi ve kendi cikarlarini gözetti. Tamam yakisikli cocuk orasi ayri:)
  Gönül isterki simdi Yamac in tayfasina katilsin ve ayni tarafta olsun.

  Gecen hafta bircok seyi frsgmandan özetten ögrendik,birtek Sultan konusunda bizi yanilttilar. Cogumuz kadin gerceklerle yüzlesek ondan ellerine bakiyor dedik ama nanik hava aldik.
  Asli yazina oylama sonucuyla baslamani isterdim,Baykal diyenler kazandi,gerci bir allahin kulu Elvis e isaretlememis. Ben var sevinmek cok Elvis öldü:))
  KPA ta harikalar yaratan oyuncu burda benim icin hayel kirikligiydi,tabii bu birazda senarist hatasida.

  Sena yi sevmemekle bu bölümle beraber ne kadar hakli olduguma inandim,Emrah in abisi oldugu bilgisini turşusunu kuracak :(( Haftaya Yamac in sen bunu benden nasil saklarsin deyip Sena yi geldigi yere yollamasini isterdim:))
  Bizler Yamac Salih el ele olsun istedikce Yamac iyice uzaklasiyor . Valla Salih in Selim in aklina uyup yanlis seyler yapmasindan korkuyorum. Selim e güvenim sifir.

  • Merhaba Ayla hoş geldin…

   Heyyo, sonunda öldü diyen biri <3 Ne yazık ki bırak aynı tarafta olmayı çok daha 'manevi' anlamda karşı taraflardalar Emrah ile. Ama ne güzel minnoş minnoş anlaşırlardı.

   Çok iyi hatırlattın ya Aylacım, Bir önceki hafta anket sonucu varsa onu yazıya taşırdım ben hep, öyle garip bir gündü ki, aklımın ucundan bile geçmedi. Yarın ilk iş başına için çok geç ama sonuna ekleyeyim <3.

   Sena'nın bu bilgiyi saklamasının makul ve mantıklı bir açıklaması olabilir mi? Yoksa Sena'dan makul ve mantıklı bir aksiyon beklemek mantıksızlık mı? Off bilemedim…

  • Buke Oguz

   Selam Ayla… Sanırım ikimiz de aynı karakterden bahsediyoruz… Gömülüp dirilen :))))

   • Kim o yahu? Ben bilemedim?

    • Gözde E.

     Poyraz Karayel galiba. Ben hem onu hem de Karadayı Turgut’u biliyorum, hem de 70’lerde ölüp dirilen 🙂 Yani her şey mümkün :))

     • Buke Oguz

      Turgut’un ölümü ayri olaydi zaten. Ölümünü hatirliyorum da dirildigi donemde diziyi bırakmıştım ben büyük ihtimalle. Yanlış hatirlamiyorsam isim falan değiştirmişti öyle birseyler olmuştu.

     • Gözde E.

      3. sezondaydı evet

    • Buke Oguz

     Gözde bilmiş. 😄

  • Gözde E.

   Ya ben Saygın’ı burda da beğendim ya, hatta keşke bu kadar çabuk ölmeseydi Elvis… 🙁 Ben var sevinmemek Elvis öldü 🙁
   Sena’yı geldiği yere yollamaz bence 🙂 Artık bu vesileyle Sena’nın geçmişini öğreniriz diye düşünüyorum, gerçeği, kontrol manyaklığı mı yoksa başka bir şeyler mi…

 • SuperBirne

  Ellerine
  saglik, Asli!

  Nasil ters köseli fragman yapmislar. Biz de acaba Sultan nasil ellerini kana
  buladi diye düsünüp duruyorduk. Meger göz yaslarini siliyormus. Ölen Emmi mi
  yoksa Alico mu diye de bosuna hayiflandim/hayiflandik.
  O
  evde akilli bir Nedret var saniyordum, yanilmisim. Tam bir hayal kirkligisin,
  Nedret! 😑
  Ayrica, cocuklarini geride birakacak kadar da gözü kararmis. Hem Nedret ne zamandan beri sinsi sinsi kapi dinler oldu? 😒
  Sultan’i zaten hic sevmezdim (Defteri kabarik!), Sadis’e attigi tokat… 😡 Ayrica hic de öyle kizlari gibi gördüklerini falan da
  görmedim Sadis’i. Saadet yemek, Saadet corba, Saadet sofrayi kur…

  Senin gibi ben de düsündüm ayni seyi: Benim bildigim Sena, araya girer ve o
  ikinci tokadi attirmazdi. Seni taniyamaz oldum, Sena! 🤦‍♀️😜
  Yamac “Emrah bize niye yardim etti?” diye soruyor. Her seyi anlatmak
  icin uygun bir zaman; ama bizim kiz ne yapiyor?! “bidi bidi bidi, o bir
  polis ve görevini yerine getiriyor” 🤦
  Sabiiirrrr…

  Salih’in yüzüne kapinin kapatildigi sahnede benim de icim ciz etti. Bir de
  Yamac’la kahvenin önünde konustuktan sonra. Herkes cekip gitti, Salih de
  arkalarindan bakti 😢

  Agzindaki kürdan cikinca, Emrah gözüme pek bir sempatik göründü. 🙂 Bu sefer
  de Baykal’in agzinda vardi kürdan. 😬 (Ben kürdan sevmiyorum sanirim) Zaten öldü
  diyemeyecegim; cünkü ben de ikna olamadim Baykal’in öldügüne… 😒🤷‍♀️
  Elvis’in bize bu kadar cabuk veda etmesini beklemiyordum; ama üzüldügümü
  söyleyemem. Mani gibi konusmasina ben alisamadim.

  Yataga
  bile kac gündür giydigi t-shirtle giren insandan, sabah temiz bir t-shirt
  giymesini beklememek lazim 😂😂😂

  Emrah, kurtarilma aninda Güzide’yi görünce onun da kacirildigini anladi gibi geldi bana. 🤔 Bundan önceki bölümde, Sena’nin evine gittikten sonra Güzide’nin de kacirildigini anladigini sanmistim. 🤨

  • Merhaba Sevil, hoş geldin…
   Çok benzermiş düşünceler… Nedret, Sena ve tabii Sultan… Sağdan sağdan getirtti tüm bölüm boyunca…

   Ben de Güzide’yi de anladı Sena’nın evine gidince diye düşünmüştüm. Demek ki onca delirme Sena içinmiş. O zaman bu saplantılı bir aşk değil de ne?

   Bi’ dakika yatağa da o tshirtle mi girmişti? Bak ben onu kaçırmışım…

   • Gözde E.

    Belki tişörtün yedeği vardır :))

    • SuperBirne

     😂😂

    • Buke Oguz

     Ayni seyi dusundum valla. Öyle insanlar vardır.aynısından bir kaç tane alır. Biri kirlenir diğerini giyer 😉

     • Gözde E.

      Ben de aynı değil ama İstanbul serisi dünya tişört var :))

     • Buke Oguz

      İki tane de ben almıştım istanbul tişörtü😄

     • Gözde E.

      İki beni kesmez 😀 10 tane falan olabilir 😀

  • Gözde E.

   Ben de hala inanamıyorum Baykal ölmemiştir. Ama Elvis’i niye sevmediniz ya… 🙁 Keşke birkaç bölüm daha olsaydı en azından, keyifliydi onu seyretmek.
   Bence de Emrah Güzide’nin kaçırıldığını görünce anladı. Benim tahmin ettiğim gibi ondan haberi yokmuş.

   • SuperBirne

    Konusmasini begenmedim 😂🙄

    • Gözde E.

     Yaaa ama çok keyifliydi o kafiyeleri dinlemek <3

     • Buke Oguz

      Elvis’in konuşması fena değildi ya. Beni rahatsız etmemişti. Sevimli bile gelmişti. Ben sadece diziye giriş sahnesini diziyle alakasiz bulduğum için sevmemistim.

 • Ahmet Adar

  değerli yorumlarına teşekkürler.emeğine sağlık. Salih-yamaç tartışmasında salihin güçlerimisi değil,içimisdeki kötüleri birleştrelim demiştim cümlesi ilgimi çekti. Avukat Nasımın Emraha koçovalıları hedef göstermesine üsüldüm.Vartolunun Kahramanın katili olmasını aklayacak hiç bir haklı neden yok. Vartolunun büyük bir fedekarlık yapması gerekiyor,kendisini affettirmek için.

  • Hoş geldiniz… Kahraman’ın katili olmasını hiç bir büyük fedakarlık bile affettiremez. Sizin de belirttiğiniz cümle çok kritikti. Vartolu’nun kötülükleri > Yamaç’ınkiler… İşler çok karışacak ^^