ÇARPIŞMA – Zaaflarımız Sonumuzu Belirlerse

” Zaaflarımız Sonumuzu Belirler”  Kadir için seçtim bu başlığı, Kadir’in sonunu merak ettiğim için.  Gerçi bölümün başlığının ‘Haydi’ olmasına taa bölümü izlerken karar verip, hatta ‘boş vakti olan bir gönüllü- yok mu ZeyKad fandomdan biri? sayıverse’ diye de içimden geçirmiştim. Çünkü Haydi’lerin en güzeli Kıvanç Tatlıtuğ tarafından söylenendir.

 

Ama Kadir’i düşününce diline pelesenk ettiği haydi’den daha derin olan konu zaafları: “Sen annemle ilgili ne biliyorsun Veli, söyle”

 

çarpışma 3.bölüm zaaflarımız

 

 

Veli’yi sevdim. Zaten dizilerde kapkara karakterinin içindeki iyiliği, kalbinin kararmasının nedenlerini kademe kademe açtıkça daha da çok severim. Tam da bu nedenle daha ilk bölümden sevdiğim Veli’yi bu bölümde daha da çok sevdim. Kadir üzerinden hayattan intikam almaya çalışan bir birey benim için.

 

çarpışma 3.bölüm zaaflarımız

 

Günün sonunda dizide Kıvanç Tatlıtuğ ve Onur Saylak olunca, bu dizi her şartta izlenir… Hele ki bölümün ilk dakikaları, her iki karakterin geçmişinin etkisi ve yollarının bir kez daha kesişmesinin sonuçları… Bölümün bu dakikalarına 10 üzerinden yıldızlı 10 vermek istiyorum, oyuncuların performansları, seçilen müzik, mekan – Sirkeci garı, Orient Express Restoran pek severim ve elbette Uluç Bayraktar’ın dokunuşu…

Hikayede ortaya karışık biraz mantık, biraz akış hataları yok değil. Özel ilgim replikler de pek iyi değil doğrusu ama öyle bir an geliyor ki bütün olumsuzluklar siliniveriyor. İşte bu sahnede olduğu gibi.

 

“Bir gün benim kaybettiklerime sen sahip olacaksın. İşte o zaman ben eksilteceğim seni. Duydun mu beni? Sana söz veriyorum. Seni bütün zaaflarından paramparça edeceğim.”

 

çarpışma 3.bölüm zaaflarımız

 

Ve en büyük zaaflardan biri de ‘aile’ … Veli’nin dediği gibi: “Zaafın varsa kural yazamazsın diyorum, aile mesela…”

 

çarpışma 3.bölüm zaaflarımız

 

Zeynep ise zaafı olmasın diye değil bambaşka nedenlerle sevdiği adam ile aile kur(a)mayanlardan.

Zeynep Kadir’in ilişkisi yine pek çoğumuzun tahmin ettiği gibi aşk temelindeymiş ama Kadir’in meslek seçimi, Zeynep’in babasının o daha çocukken şehit olmasının yarattığı kayıp etkisiyle yine bir gece acı bir haberle uyanmamak için, yine bir gece çocuğunun babasız kalma riskinin normal şartlardan biraz da yüksek olduğunu tecrübe ettiği için Kadir’in hayatından çıkmayı tercih etmiş. Oysaki Kadir’in polis olmak istemesinin gerisinde kendi eksiklerini tamamlamak olduğunu bildiği halde… Sizce de biraz bencilce değil mi?

 

Zeynep: Anneni buldun mu?

Kadir: Aramadım ki hiç!

Zeynep: Neden?

Kadir: İnsan sevdiğini arar. Beni sevse yetimhaneye bırakmazdı di mi? Neden arayayım ki?

 

çarpışma 3.bölüm zaaflarımız

 

Zeynep Kadir’i terk etmiş demek pek de doğru değil aslında. Sevdiğini onu seven birine teslim etmiş. Peki emin ellerde olduğuna inançla hem kendine hem de geride kalanlara bıraktığı acıyı hesaba katmış mı? Hayır. Çocuklarının yaşlarına göre eş zamanlı olarak güvenli limanlara sığınmışlar.

 

 
   
 

 

 

çarpışma 3.bölüm zaaflarımız

 

Kadir Kerem’i eliyle koymuş gibi buluverdi. Kerem’in sessizliği, Kadir’in içtenliği çok güzeldi. Bu aksta sevdiğim Kerem ve Cemre’nin karşılaşmasının olayların seyrini değiştirecek olması. Nasıl da içtendi “Seni (kanlı canlı karşımda) gördüğüme sevindim. Harbiden sevindim.” derken. Kerem’in gardiyanın aklını başına getirmesiyle attığı adım, çok akıllıca… Yakup ve yeni Eyşan’ınımızı bulabilecek tek kişi Cemre olacaktır, bu net. Ama bu yolda Belma ve özellikle Demir büyük çelmelerle onu bu yoldan alıkoyacak. Demir’in de pek temiz bir geçmişi yok. Ama her ne olursa olsun konumuz ship! cephesinden değerlendirdiğimizde CemKer ZeyKad’dan çok daha enerji dolu olacak.

Konumuz çarpışma ile kesişen hayatlar ise, bakalım akalım bu bölümde kim kimle tanıdık çıktı? Bölümün bombası Cemre’nin babası Selim’in ‘kötü’ler tarafından olmasıydı ki bunu hemen hemen her izleyici ilk bölümden tahmin etmişti. Ama zincirin en üst halkası değil? Peki en üst kim? En üstün telefonu mutlak açılmak durumunda olduğuna göre Cansız = Selim denklemi yanlış olamaz. Bu sahneye zorlama repliklerle bağlantı kurulmaya çalışılması biraz komik olmuş doğrusu…

Gizemli ‘kötü’lerden birini bulduk. Peki ya diğeri? Veli’nin köstebeği kim? Ses değiştirici de kullanıyor bak sen… Gençten bir erkek sesi, Kadir’e yakın olanlardan besbelli. Demek ki teşkilatta bir ‘kötü’müz var. Ama ben inanıyorum Haydar ‘da babacanlığı ile gönülleri fethedecek minnoş bir amir değil.

Emniyet demişken, polislere mafyacılık yaptırılması hiç de hoşuma gitmiyor. Oyun kursun ona vardım, ama böylesi – teşkilata saygısızlık için değil üstelik sadece hikaye için değerlendirme ile, hiç hoş değil. Neden mi? Hayatın içinden bir akış yok da ondan… Sen galeri basıp aracın camlarını indireceksin, elini kolunu sallayarak gideceksin, öyle mi? Gerçi bu galeride Çukur’dan galiba silah ticareti de işin içine girmiş falan? Her şekilde konuyu Çukur’a bağlayan izleyici profili^^

 

çarpışma 3.bölüm zaaflarımız

 

Ve Uluç Bayraktar’ın vazgeçilmezlerinden İstiklal Caddesi çekimlerine <3 bırakarak yazıyı en büyük korkumla bitirmek istiyorum: Günlerden Cumartesi. Hala fragman yok. Bunun nedeni “Gidişata bakalım, erken final ile konuyu çabuk toparlamamız gerekir, stoklu gitmeyelim” olması. Aman diyorum, daha şimdi başlıyoruz…

Yazıyı tweetlerini alıntılayarak renklendirdiğim   melanie ‘e  teşekkürler <3

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çarpışma  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

ÇARPIŞMA 4. BÖLÜM FRAGMAN

 (8.12.2018 – 19:00  Hala yok) 

 

Sarıyer Marşı  –  Ferhat Göçer

Madem fragman ekleyemedim yazıya, yarı kan Sarıyer’li olarak Sarıyer Spor Marşı’nı ekleyeyim ^^

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • badem

  Resmi twitter sayfasından dizinin devam edeceğine dair bir açıklama yayınlandı. Şimdilik endişelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz arkadaşlar 🙂 @aslininsureti:disqus @ahmetadar:disqus @disqus_1mt2w2idMZ:disqus @nbsami:disqus @disqus_ocsPrnxn3C:disqus @disqus_QtIhiKM2z9:disqus

  • Ahmet Adar

   Teşekkürler.

  • Gözde E.

   Teşekkürler.

  • pride&prejudice

   Ben persembe aksamlari onceligimi zaten Carpisma ya verdim hikayesi daha cok ilgimi cekmeye basladi ozellikle Veli’nin hikayesi;)

 • badem

  Benim için bu bölüm tam anlamıyla Kıvanç şovdu.Atar gider yapan Kadir, sinirli Kadir, duygusal Kadir…Her ruh halini çok iyi yansıtmış, duygusunu,inandırıcılığını,her şeyini çok beğendim.
  Bölümün beğendiğim diğer yanı,flashback sahneleriydi. Özellikle Kerem’in babasını bıçaklama sahnesi etkileyiciydi.Zeynep-Aslı yüzleşmesinde ise Zeynep’in korkularını anlayabildim.Çok sevsen de ayrılmak zorunda kalabiliyorsun işte böyle. Öte yandan Kadir’in Aylin’in babası olma ihtimali de ortadan kalkmış oldu.
  Selim’in Veli ile işbirliği içinde olacağını tahmin eden arkadaşları tebrik ediyorum. En üstteki zatın Haydar müdür olacağını düşünmüyorum. Yepyeni bir karakter de olabilir.
  Alperen Duymaz’ı hiç seyretmişliğim yoktur.Bu bölüm gayet iyi iş çıkardı. Çok acıdım Kerem’e. Dört bir yandan hayatın sillesini yemiş bir adam… Kadir’e hiçbir bey anlatmamasını da anlayabildim. Anlatsa,Kadir onu ceza almaktan kurtarsa ne olacak? Ailesi yok, sevdiği kadın kendisine ihanet etmiş, en yakın arkadaşı kazık atmiş ve onları nerede bulabileceğini bilmiyor. Yapayalnız…
  Cemre-Kerem yüzleşmesi başarılıydı.Aralarında elektriği hissettim. Cemre güçlü,ne istediğini bilen bir kadın ama öte yandan Kerem’le benziyorlar da. O da en yakınlarının ihaneti uğramış, görünüşte ailesi var ama o da yapayalnız. İki yalnız insan birbirlerinin yaralarını saracaklar. CemKer’i ZeyKad’dan daha çok merak ediyor olabilirim.
  Son olarak; Kıvanç sen muhteşem bir detaysın 🙂

  • Ahmet Adar

   Cemre ile Kerem arasındaki elektriği hissetmene sevindim.Bende Cemre-Kerem sahnesinden etkilendim.Keremin Babasını biçaklama sahnesinde de duygulandım.Köşeye sıkışan Belmanın yapacağı kötülükleri merakla bekliyorum.Yakup ile Meral de ilgimi çeken bir çift.İkisi de çok iyi oynuyorlar.

   • badem

    Bana Belma’dan ziyade Demir kötülük yapma potansiyeline daha yakın görünüyor. Emniyette Kadir ile olan bakışmalarından ve yüz ifadesinden bunu hissettim.

    • Ahmet Adar

     Evet,haklısın ,Demir de bir sinsilik ve kötülük yapma potansiyeli var.Yükselme hırsı farkediliyor.Acaba,Selimin para aklama işleriyle de alakası var mı?Kadir-Demir çatışması Kerem -Demir çatışmaları olasılık dahilinde.

     • badem

      Belma “bu işten sıyrılmanın tek yolu var,onun da ne olduğunu iyi biliyorsun,zaten hep Selim’in yerinde gözün vardı ” dedi Demir’e hatırlarsanız.Bunu Selim’i ortadan kaldırmak olarak anladım. Demek ki Demir bu kadar ileriye gidebilecek kadar tehlikeli biri.

     • Ahmet Adar

      Yani Selimi oynayan Mustafa Uğurlunun seride ömrü kısa mı olacak,Bir başka yorumda da bunu duymuştum.

     • badem

      Sanmıyorum Ahmet bey. Demir teşebbüs edebilir ama öldüremez bence

     • Gözde E.

      Mustafa Uğurlu’yu hem tip olarak Cemre ile gerçek baba-kız gibi gördüm, hem de Veli’nin işbirlikçilerinden. Kolay kolay ölmez bence.

   • Gözde E.

    Yakup ile Meral’i ben de çok beğeniyorum oyunculuk anlamında.

  • Gözde E.

   Selam. Tüm yazdıklarına katılıyorum. Peki Zeynep’in elektronik kelepçeyle kapatıldığı evdeki halini nasıl buldun? Bir de bu bölüm endişeli değildi eskisi kadar, sence Kadir’e güveninden mi, yoksa oyuncunun yeteneksizliğinden mi?

   • badem

    Yeteneksizlik mi? Bu söylediğini duymamış olayım:) Tabii ki Kadir’e olan güveninden…

    • Gözde E.

     E Elçin’in yer yer oyunu zayıf napayım 🙁

     • badem

      2-3 sahne var diye genelleme yapmayalım derim:)

     • Gözde E.

      Tamam yapmamayım bariii, seni mi kıracağım 🙂

     • badem

      Teşekkür ederim:)

 • Ahmet Adar

  4×2 fragmanda kerem ile annesinin Ahmet Kaya şarkısı eşliğinde hesaplaşması Keremin annesinden gençliğinin hesabını sorması çok hoştu.Alperen ile annesi rolündeki Gonca Cilasun karşılıklı döktürmüşler.Kıymetli tiyatrocu Gonca Cilasunu Karagülden sonra ayyapım serisinde görmek büyük keyif.

 • Gözde E.

  Bir ben hala seyredememişim bölümü yine 🙂 Ah bu ben :)) 4. Bölüm fragmanı bile çıkmış hatta.

  • Nur

   Merhaba Gözde. Çok bir şey olmadı, atlaya atlaya bile izleyebilirsin.

   • Gözde E.

    Yine kısaysa arada vatsapta instagramda dolana dolana seyrederim 😂 Ama önce Şahin Tepesi yazısı. Başlık kapak giriş var sadece.

    • badem

     Bence çok şey oldu Gözde. Atlamamalısın.

     • Gözde E.

      Hiç huyum değildir zaten.

 • Ahmet Adar

  Güsel yorumların için emeğine sağlık Aslı hanım.Elektrik kesintisi nedeniyle sabah yorumlarımı
  klavyeye dökemedim.Seninde belirttiğin gibi çarpışma nedeniyle kesişen hayatlar ortaya çıkmağa başladı.Serinin sırları belirlendi.Kadirin annesi kim?Çocuk yuvasında dağıttığı hediyelerden varlıklı olduğunu anladık.Bence mutlaka Selimle bağlantılı.Veli de bunu biliyor.Çünkü Selime sen benim ayağıma geleceksin dedi.Selimin üstündeki Patron kim?Ben Haydar olacağına pek ihtimal veremiyorum.Emniyetteki köstebek kim.?zeynepin ayrılış gerekçelerine ikna olmadım.Elçin Sangunun salt iyi karekteri oynaması kendi açısından handikap.Ben Melissa Aslı Pamuğun arayıştaki,bunalımlı Cemre karekterini dha çok sevdim.Yine Rojda Demirerin fettan,tehhlikeli kadın Belma ve Merve Çağıranın eyşan tiplemeli bencil Meral karaekterlerini oynamak daha avantajlı gibi geldi.

  • Nur

   Veli, Kadir’in annesini tanıyor şayet örgütün başındaki kişi o ise Selim de tanıyordur. Kadir’in annesi Veli’nin patronuysa Kadir’i bildiği halde sakladığı için Veli’ye ödetir bunu. Yine ihtimalden yola çıkarsak Selim, kadını tanıyorsa bile Kadir’i tanımıyor zaten, bu anne-oğul ilişkisinden haberi yoktur. Kadir’in annesi Selim’le de evlenip ayrıldıysa ve Cemre ile Kadir kardeşlerse bana aşırı gelir, bunu şimdilik yok sayıyorum.

   Yeni gelen kız Veli’nin halihazırdaki bilinmeyen köstebeği olamaz zira yeni geldi:) İkinci bir köstebek olabilir?

   Haydar’ın çeteye çalışma ihtimali bence sıfır.

   Belma’yı ben de sevdim. O cephede Demir’e henüz alışamadım. Yakub ve Meral cephesinde de Meral’e alışamadım.

   Cemre bana soğuk geldi Kerem’le yakınlaşınca fikrim değişebilir.

   • Ahmet Adar

    Kadirin annesinin örgütün başı olduğu fikeini sevdim.Hep annesini konuşuyorus da babası kim peki o belli mi,Bu sene yeni başlayan üç seri yetimhane arkadaşlarının hikayesiymiş.Biri çarpışma diğeri beren akyıldıs ile Buğranın Tv8 deki serisi,3üncüsü hangisi acaba?

    • Nur

     Kadir’in annesinin ‘Barones’ olması fikrine nötr’üm, olabilir de ama oyuncu çok iyi seçilmeli zemini çok iyi hazırlamalılar.

     Kadir ‘ Baba Yarası’ından bahsetmişti ya, babasını tanıyor diye düşünmüştüm, o söze başka anlam yükleyemiyorum.

     Şu an izlediğim Çukur var, yetimhane orda yok. Çarpışma ve Şahin Tepesi’ni siz de biliyorsunuz. Diğer dizileri izlemiyorum Gözde bir çoğunu biliyor ona sorarız.

     • Ahmet Adar

      Tilbe Saran süper Mafya Baronesi olur.

     • Nur

      Tilbe Saran’a Google’dan bakarım. İsmen tanıdık gelmedi, daha önce izlediysem bile dikkat etmemişim.

     • Ahmet Adar

      Tilbe Saran efsane bir oyuncudur.Şeref Meselesinde,cesur ve güselde oynamıştı.İstanbullu gelinde Psikiyatristi canlandırıyor.

     • Gözde E.

      Bence de güzel olurdu tekrar Kıvanç anne oynasa ama İG’de maalesef 🙁

     • Gözde E.

      Adım geçmiş :)) Ahmet Bey benden iyi bilir valla 🙂

    • Nur

     Aaa Çukur olabilir. Bu sezon katılan 3 karakterin yetimhaneden arkadaş olduklarına dair tahminler vardı henüz geçmişlerini göstermediler ama onlardır sanırım. Çeto, Mahsun ve Ersoy karakterlerin isimleri.

     • Ahmet Adar

      Şahin tepesindeki Demir de yetimhanden,Buğra gülsoyun serisinde demir,cemal,asu yetimhaneden,Çarpışmada kıvanç,elçin ve serap ösaltun ‘un karekterleri yetimhaneden,çukurdan da Mahsun,Çeto,Ersy yetimhanede yetişmişler,bugün geriye dönüşlerle gençliklerini seyredeceğis,gençliklerini oynayacak oyuncular seçilmiş.Senaristler arasında yetimhane ve Demir ismi modası var demek ki,Çarpışmada Hakan Kurttaş Demir,Çukurovada Murat ünalmış Demir Yaman,Şahin tepesinde Murat Aygen Demir Akdora,tv 8 de Buğra Gülsoy Demir

     • Nur

      Neymiş bu Demir böyle:) Hiç de sevmediğim bir isimdir. Senaristler arasında fazlaca tesadüf olmuş.

   • Gözde E.

    Kadir-Cemre kardeş çıkabilme teorisini ben de sevmedim.

  • badem

   Merhaba Ahmet bey,

   Bence de patron Haydar amir değil.Yepyeni bir karakter de olabilir. Zeynep’in ayrılık gerekçesi tatmin etti beni. İkinci kez en sevdiğini kaybetme korkusu… Aynı acıları tekrar yaşamamak adına severek ayrılmayı tercih etmiş. Öte yandan kıvırcık polis ile yeni gelen kadın polisi ship’ledim bile:)

 • pride&prejudice

  Arabanin camini kirdigi ve faturayi emniyet’e gonderin demesi bana cok antipatik geldi. Vergilerimiz boyle mi harcaniyor?! persembe gecesi 3 dizi beni bunaltti hangisini seyredecegimi sasirdim. Muhtesem ikili’ deki polisler daha sevimli…Zeynep’in Kadir’ i secmemesi ile ilgili yaptigi konusmayi ilk seyrediste anlamadim iki uc defada jeton dustu. Gerizekali oldugumu dusundum . Cocugu kacirilmis anne yatagina uzanmis video seyrederek mi cocugunun bulunmasini bekler. sanki cocuk kampa gitmis!!!

  • Gözde E.

   “Cocugu kacirilmis anne yatagina uzanmis video seyrederek mi cocugunun bulunmasini bekler. sanki cocuk kampa gitmis!!!” Bu cümlenin altına imzamı atıyorum. Kadir bulur diye güvense bile endişeli olur insan biraz.

   • Nur

    Yeni bölüm birazdan başlayacak dizinin SM hesapları yeni bölümden bir post paylaşmış Kadir ve Zeynep’in Menemen iddiası! Menemen soğanlı mı soğansız mı olur? Bana yanlış geldi sonuçta bu çift balayında değil..

    • Gözde E.

     Sorma sorma ben de gördüm gözlerim açık kaldı!

 • Slm aslı… Doğrusunu söylemek gerekirse ben bölümü biraz unuttum. Yine de toparlamaya çalışacağım. Ama öncelikle belirtmek istediğim ikinciden sonra bu bölümün biraz hayalkırıklığı olduğudur. Reytingler için daha iyi bir bölüm bekliyordum.
  En büyük hayalkırıklığı sebebim kadir karakteridir. Onlar ne biçim hal hareketlerdi öyle? Nerde görülmüş polisin kafasına göre araba parçaladığı? Amerikan dizilerinden özenti işler. Ama bizde bunlar sevilmiyor ve de tutmuyor. Acil düzeltilmesi lazım. Kadir çok fazla özgüvenli bir karakter. Nerdeyse mantık sınırlarının dışında. Ben kıyamet olacağım, sana söz kesin bulacağım gibi cümleler. Keşke biraz daha mütevazi olsa. Ezik de olsun demiyorum ama nereden biliyorsun kızın ölmediğini? Neye dayanarak bu kadar kesin konuşuyorsun? Bulmak için herşeyi yapacağım de. Ama bu kadar kesin umut verme. İlk iki bölümde acısını çekerken kadir bana çok asil, hoş bir adam görünmüştü. Bu bölümde baya kıro, kendini bir halt zanneden, kaba bir adam izledim. Umarım bu aşırılıklar törpülenir. İçerde sarpı sırf o kasıntı halleri yüzünden sevmezdim. Kadir onun yüzle çarpılmış hali gibiydi.
  Veli.. Evet hikayesi çok trajedik ve onur saylak hakkını vere vere oynadı ama eminim Kadirin elinden gelen bir şey yoktur. Onun suçu da değildir. Veli acısıyla kendine hayali düşman yaratmış kafayı da ona takmış. Daha altı dolu bir düşmanlık izlemek isterdim. Bana yetersiz geldi. Yine de veli kadir etkileşimi çok keyifli.
  Zeynep.. Her fırsatta Kadirin boynuna atlamasından bezdim. Buradan çıkardığım tek sonuç kadiri çok özlemiş ve sarılmak için bahane arıyor. Kızının kederini oyuncu olması gerektiği düzeyde veremiyor. Ama dizide bilerek bu keder geri plana da atılıyor. Ortada kayıp bir çocuk mu var yoksa birinin arabası mı çalınmış tam belli değil. çocuk erken bulunup Zeynep kadir etkileşimi başka bir nedenle devam etmeli. Yoksa Zeynep gerçekten biraz ilgisiz anne gibi duruyor. Benim çocuğum kaybolsa ortalığı ayağa kaldırırım. Tek güvencem de kadir olmaz açıkçası. Bu kısımlar bana aşırı saçma geliyor. Zeynepin yıllar önce kadiri mesleğinden ötürü terk etmesine gelince ben bunu çok tuhaf bulmadım. İnsanlar ne sudan sebeplerle ayrılıyor. Ama eğer çok seviyorsan, çok aşıksan bunu yapamazsın. Demekki kadiri kendinden geçecek kadar çok sevmiyor. Ama öyleymiş gibi gösteriliyor. Burada da bir tezatlık görüyorum.
  Kerem.. Burası zaten o kadar ileri mantık hataları ile dolu ki yazasım bile gelmedi şimdi bunları. Oyuncu başarılı. Keremin hüznünü, arkadaşları tarafından sırtından vurulduğu için yaşadığı kederi içli içli çok iyi yansıttı. Cemrenin odaya girdiğinde gülümsemesi çok tatlıydı. Neyseki gardiyanon sözünü dinledi de kendisi için adım attı. Ya bu çocuğu suçlayacak tek şey cemrenin ifadesi. Durumu reddetse aleyhinde delil yok. Ne kurbanlık kuzu gibi herşeye tamam diyor. Neyse aşk acısından yaşadığı şoklara verelim.
  Cemre… Benim için bölümün yıldızıydı. Evet kendisini ilk bölümlerde hiç sevmemiş, seveceğimi de düşünmemiştim. Ama işte önyargılı olmamak lazım. Cemre bence keremi gördüğü ilk an aşka düştü. Zaten ikisinin karşılaşmasındaki duygusal havayı çok başarılı bulmuştum. Neyse cemre tabiki bunu reddediyor ve içten içe tüm duygularına set çekip bunları terse çevirip kereme saldırıyor. Pekala keremi camın arkasından tanıdı. Orada işi bitirebilirdi. Ama illaki o gözleri bir daha görmek istedi. Dilinde sert cümleler var. Ama bakışlarında bir soru soruyor. Sen kimsin? Lakin kendisi de bunun farkında değil. Merak ediyorum Kerem ona pişmanlığını, yanlışlıkla yaptığını anlatsa ne yapardı? Ne düşünürdü? Aynı öfkeyi o şekilde devam ettirebilir miydi? Aralarında şimdilik uçurumlar var. Ama bir açıdan birbirlerinin aynısılar. Hayatta yalnızlar ve güya sevdikleri onları aldatıyor. Yalnız cemre demiri keremin merali sevmesi gibi sevmiyor. Bu çok belli. Bu cephe bu bölüm çok hoşuma gitti.
  Demir belma.. Bunları ilk bölümlerde gereksiz bulmuştum. Pişmanım hakim bey.. Kesinlikle izlemesi zevkli karakterler olmuşlar. Demir aslında cemre umursuyor. Tamamen parasının peşinde değil. Ama önceliği tabiki para. Ayrıca cemrenin kendisine karşı soğuklupunu ateşli belma ile gideriyor ki tam win win durumunda. Ama sarışın çocuk çok limon sıkacak keyiflerine.
  Selim..bekliyorduk, şaşırmadık. Ama sadece büyük patronların maşası durumunda galiba. Fazla bir önemi yok. Galiba gidicilerden birisi. Veli bunun başını yakabilir.
  Bir de ismini unuttum sarışın çocuk efexan mıydı neydi yapım açıklama yapmamış mıydı ayrılmayacak mıydı? Çok aşırı rahatsız ediyor beni. Koca ay yapımın taciz yaptığı kesin olan birisine hala tepki vermemiş olması da çok rezilce.
  Genel bölümde çok mantık hatalarıyla doluydu. Yordular beni. Yazasım gelmedi şimdi. Hep böyle mi gidecek? Başlarda olur dedik, toparlanacak diye umut ettik ama sanki aksine daha çok arttı. Açıkçası ikinci bölümde artan hevesim bu bölüm içimde patladı..
  Böyle işte aslı.. Hep olumsuz yazdım. Bir olumlu yorumla yazımı bitireyim. Kıvanç istiklalde yürürken çok hoştu. Alperen de güzel çocuk. En azından dizide gözlerimiz bayram ediyor..
  Kalemine sağlık. Hoşçakal…

  • Nur

   Ellerine sağlık Gamze.
   Efecan’ın taciz iddiası yargıda, Yapım yargı kararını bekliyor dolayısıyla ” Masumiyet Karinesi” esası geçerli.

   Cemre bu bölüm iyi değildi. Karnından bıçaklanmış üstüne trafik kazası yapmış biri yakınlarından habersiz şubede, orda, burda.. bir de onlar endişelendiğinde sürekli sinirlenip ayar veriyor. Olmadı böyle. Kerem’le yüzleşmesi ve ikide bir ‘senin gibiler’ sözlerinden çok rahatsız oldum senarist falan yok bu dizide yani ismi var da kalemi yok Cemre çok düşük profilliydi.
   Diğer karakterler ve olay akışlarında hemfikiriz.

   • Bence keremle yüzleşmesinde tamamen hislerinden dolayı saldırgan davranıyor. Kendini bastırmaya çalışıyor. Ama kendisi de yaptığının farkında değil. Kerem ona cevap vermedikçe daha çok sinirlendi. Aynı şekilde hapiste sorusunun yanıtıda moralini bozdu. Çünkü öyleyse Kerem düşündüğü gibi kötü değil??
    Bıçaklanması demekki çok derin değildi. Ve sırf keremi görebilmek için o kadar kendisi takip etti işlerini bence. Demir de yapabilirdi. Ama hayır hepsini kendisi yaptı? Neden sence?
    Azar olayında katılmıyorum. Hepsine düzgün cevaplar verdi. Ama çok ısrarcı oldular ve Cemrede çom sıcacık, anlayış timsali bir karakter değil. Tepkisini direkt belli ediyor. Bu özelliği benim çok hoşuma gitti.

    • Nur

     Farklı algılamışız. Belki de bölümden beklentilerim farklıydı ve zayıf bulunca her şey battı ve Cemre de nasibini aldı:

    • Sana katılıyorum. Bıçaklanırken göz göze gelmemiş olsaydı bir kez daha gözlerine bakmak istemezdi.

     • Ben de olsam o gözlere bir daha bakmak isterdim :)))

     • Yakışıklı bir bey. Kit’e hem yakışıklılıkta hem oyunculukta 5 basar da… Milyon $ları Kit aliyor maalesef. (pislik karısını aldatmış bu arada, daha yeni evlendi.)

     • Önceden de aldatmış meğerse. Kız affetmiş. Bir yapan hep yapar boşuna dememişler aslı
      Bence de kitten daha hoş ve oyunculukta daha iyi

     • Gözde E.

      Kit kim?? Bana da deyin

  • Gamze Hoşgeldin. Bizde polis karakterleri pek iyi yazılamıyor. polis karakterini yazamıyor muyuz? Ya arka sokaklar oluyor ya mafyadan bozma Kadir gibiler :(… Bir de hiç uyarı da yok!… Bu ne ya…

   Sosyal medyada Zeynep’in sürekli Kadir’e sarılması için buldu tabi Kıvanç’ı sürekli sarılıyor gibi bir şey okudum 🙂 Ben de olsam ben de sarılırdım.

   Zeynep çocuğunu değil de gözlüğünü, kitabını, cüzdanını kaybetmiş gibi değil mi? Sadece bir an, tek bir an çocuğunu kaybetmiş anne!. O da diğer bölümün sonunda, ben çalıştığım bankayı soydum. Bugün olsa yine yaparım demesiydi.

   Kadir’den ayrılma sebebini tahmin etmiştik. Kendi yaşadıklarını evladının yaşamasını istemiyorsa çocuk sahibi olmaz. Bunu tercih eden birini tanıyorum. Küçük bir ihtimal bile olsa – erken yaşta kaybetti babasını, benim yaşadıklarımı çocuğum yaşamamalı dedi. Onun düşüncesini mantıklı bir çerçeveye oturtabiliyorum mesela. Ama kendi için böyle bir risk yok ki, koparsan zaten kaybetmiş olacaksın… Saçma!…

   Ben dizi shipimi seçtim. CemKer <3…

   Hakan Kurdaş'ın oyunculuğunu pek severim ben.. Güzel delirir, güzel üzülür. Daha çok izlemek isterim Demir'i.

   İstiklal Caddesi sahnesi çok güzeldi ama benim için efsane bölüme giriş… <3

   • Aslı ben kıvancı çok severek izlerim. kuzeyden beri buluşamamıştım. Çok izlemek istiyorum yani. Ama bu bölümdeki kadir sinir katsayımı tavan yaptırdı. Ne biçim tavırlar onlar ya? Nereden tutsan elinde kalıyor. Kereme yaptığı destek konuşması bile kıroca. Tam bir gelişmemiş, beyinsiz, kaba saba sokak kabadayısı. Herkese bir afralar, tafralar.. Yeni gelen genç polise senden olmaz falan demesi. Daha da gelmiyor şimdi aklıma.. Off çok kötüydü

    • Nur

     Kadir bir de sokaktan bahsediyor ama kendisi sokaktan değil ki, yetimhaneden. Acaba yetimhaneden kaçıp sokaklarda mı yaşamaya başladı ama bu durumda okullara gidemez ve dolayısıyla Akademi’de de okuyamaz. Ne kadar tutarsız.

     Kadir’in 5 gün önce önünde kızı ve karısının paramparça olduğu stadın içinde spor takımının marşını okumasına ne demeli:)

     O kız bizim kıvırcığın shipi galiba:) Ama zamanlaması pek olmadı zira yeterince saç baş yolduracak öge var dizide bir de kız için saçımızı başımızı yolcaz:)

     • Gözde E.

      Acaba Kadir evlatlık mı verildi mahalleden bir aileye? Evlatlık kurallarını bilmiyorum tabii ama illa zengin olmak gerekmiyordur herhalde, bakabilmek yeter sanırım.

     • Nur

      Evlatlık gibi de gelmedi bana. Belki yetimhaneden bir ara kaçıp sokaklarda yaşayıp tekrar yetimhaneye dönmüş olabilir. Ben de çok net bilmiyorum kuralları okulda 2 arkadaşın bize tuhaf gelen bir tanışıklıkları vardı çok sonradan aynı yetiştirme yurdunda kaldıklarını söylemişlerdi, her ikisinin de aileleri vardı aslında, kardeşleri de vardı ama anne-babaları ayrıydı. Onlardan yurt anılarını dinlerdim. Çok sıkı kuralları olan yerlermiş.

     • Gözde E.

      Annemin de öğrencileri vardı, bayramlarda bizim kapıya gelir harçlık isterlerdi 🙂

    • badem

     Merhaba Gamze,
     Kadir’in tavırları beni hiç rahatsız etmedi.Aksine manyak ve deli bir polisi çok iyi yansıtmış. Atarlı giderli tavırlarını da sevdim. Arka Sokaklar’daki Mesut komiser de aynı böyle. Bu nedenle bence çok takılma ve Kıvanç’ın tadını çıkarmaya bak derim:)

   • Nur

    Polisiye yazılır aslında ama reytinglerde ilk 5’in içinde olamayacağı hesaplanırsa düzgün yazılabilir. Ben Behzat Ç ve Kanıt’ı severek izliyordum.

  • Ahmet Adar

   Ben de Cemreyi bölümün yıldısı olarak gördüm.Cemre-Kerem yüsleşmesi çok güseldi.Cemrenin ısrarla niye geri dödün diye sormasından etkilendim.Cemre gerçek ,çıkarsıs sevgi ve aşk arayışını iyice belli etti.Belma rolünde Rojda Demireri seyretmek çok keyifli.Köşeye sıkışınca tehlikeli olurmuş.bakalım nasıl bir atak yapacak.zeynepin Kadirden ayrılış gerekçeleri beni ikna etmeğe yetmedi.Senaryonun en ince halkası bence bu ayrılık sebebi.Kadirin beğenmediği kadın polisi Buçe buse kahraman oynuyor.Henüs 19 yaşında.daha önce kötü çocuk filminde oynamış.ilk serisi.Kıvancın ağabeyi Cem Tatlı tuğun ajansından.Senaryoda mutlaka torpilli ve sevimli bir karekter olur.Ayni ajanstan Gökşen Ateş de Kusey-güneyde venüs rolüyle,çukurda Yıldıs rolüyle parlatılıyor.Ben oyunculukta torpilli yükselişleri sevmiyorum.

   • Ne yazıkki çok az isim dışında ben bu dönemde torpilsiz kişi olduğunu düşünmüyorum. Çukurda yıldızı örnek veriyorsunuz. Kadın en azından oynuyor. Asıl sıkıntı başrol Dilan hanım.. O kadroda ne işi var çözemiyorum. Güzelliği dışında tamamen alakasız. Hiç rol yapamıyor. Hep aynı bakışlar. Ek olarak arasla uyumları sıfır. Bu kadar elektriği sıfır iki insanı biraraya getirmek büyük bir başarısızlık örneği mesela.
    Arası zaren öbgz de inci hoca dışında kimseyle bugüne kadar tamam olmuşlar diyemedim. İçerdedeki kızla tatlıydılar ama çekim yoktu. Dilanla zaten resmen baygınlık vericiler.
    Ama mete inci hoca ekranlarda hatırladığım en masum aşk hikayelerinden biridir. Bir öğretmen öğrenci aşkı ancak bu naif şekilde verilirdi. Yok artık öyle ince, derin diziler.
    O polis kızın muhbir olabileceğine dair yorumlar var. Ben pek sanmıyorum. Muhbir zaten oradaki daha kıdemli polislerden biridir. Kız kıvırcık polisimizle ship de olabilir.
    Zeynepin kadiri terk etmesi mantığının aşkının önüne geçebildiğini gösteriyor ki bu da büyük bir aşk yaşamadığının göstergesidir. Normal hayatta pek yok ama biz dizilerde öyle büyük aşklar, büyük fedakarlıklar, kendinden vazgeçişler izledik ki şimdi zeynepin aşkı çok basit ve sıradan kaldı. Kızı kaçırılmasa Kadirin adını da anmayacaktı. Öyleyse kızın kaçırılmışken sen nedir düştün kadir derdine. Bunlar hep çiğ geliyor bana. Diziden soğudum resmen bir bölümde

  • Gözde E.

   Oy oy oy bölümü baya gömmüşsün. Umarım 4’ü beğenirsin. Ben de herkes gibi CemKer ‘ciyim ama ZeyKad’cıyım diyemiyorum.

 • Nur

  Merhaba Aslı. Ellerine sağlık.

  Dizi halen sorunlu.
  Anladığım kadarı ile hikayenin temeline ‘Aşk’ konulmuş aşkı süslemek için, ‘Suç-Polis-İntikam-Aile-Entrika, vs gibi unsurlar destekleyici olarak kullanılmaya çalışılmış ama bunların işlenişi sorunlu.

  Mesela Kerem-Cemre aşkından başlayayım. Yakınlaşmanın temeli bir suça dayanıyor dolayısıyla ‘Polisiye’
  Kerem bir soygun yapıyor Cemre’yi bıçaklıyor Kerem fail Cemre mağdur Cemre aynı zamanda avukat.
  Allahaşkına bu nasıl bir polisiye?
  Kerem suç mahalline bir araba ile gidiyor, araba kimin? Eve girişte zorlama yok, Niye?
  Alarm çalışmadı, ev sahipleri kurmayı unuttuk diyorlar ama ya unutmadılarsa? Evde kasaya nokta atışı ile ulaşılmış, kasanın yeri çok gizli, bunun açıklaması ne? Cemre bıçaklanıyor kan temizlenmiş hırsız temizlese hırsız kaçıyor ve zaten kaza yapıyor. Hırsızın kaza yaptığı arabada bir kolye dışında diğer mücevherler yok, Yakub kaçarken Cemre’nin çantasını almıştı çanta arabada yok, Cemre eve geldiğinde hırsız evdeydi ama aynı zamanda yukarıdan ses geliyordu ve Belma itiraf etti ama olay silsilesi garip ve daha da garibi suçlu kaçış yönünde değil geliş yönünde kaza yapıyor. Bunlar aklıma gelenler.. Ortada saçma sapan bir polis soruşturması var avukat aynı zamanda mağdur suçluyu tehdit ediyor mahkeme, muhakeme, hakim, savcı, karşı tarafın avukatı gibi unsurlar yok sayılıyor, Cemre’nin konuşmaları tam kenar mahalle ağzı ve Kerem şubeden hapishaneye yollanıyor!! Polisiye bir dizide olmayacak hatalar. Şayet bu olayı gerçekliğe oturtmaya kalksak Kerem çıkarıldığı mahkemede serbest kalır ve üstelik iyi bir avukatla Gür ailesine komplo soruşturması bile açtırır:)

  Veli’nin intikam motivasyonunun altı bomboş yazı uzayacak diye oraya şimdilik girmeyeceğim.

  Kadir ve Zeynep’i tekrar bir araya getiren kaçırılan ufaklığı seyirci harici düşünen yok.

  Selim, Veli görüşmesi iki akılsızın mafyacılık konuşması gibiydi.

  Kadir’in annesi olduğu ima edilen zengin kadının kolu Çukur esintisi dolayısıyla 1 numaranın o olması olasılık dahilinde.

  Tutarsızlıklar çok yoğun.

  • Nur ellerine sağlık. Ben de bu saçmalıkları fark edip bölümü biraz da sinir olarak izledim. Yazmaya üşenmiştim. Çok saol..
   Bu dizi hep böyle mantıksız, tutarsız mı devam edecek? Tmm alışkınız Türk dizilerinde saçmalıklar olur. Ama ilk bölümlerde böylesi ardı ardına hatalar çok yorucu. Seyirciyle dalga geçer gibi.
   Ana nokta aşksa orası da nasıl olacak bilmiyorum. Bana Zeynep Kadire sarıldığında Kadirin onu koklaması bile battı. Bu kadar erken olmamalı. Eşine ihanet değil mi bu? Zeynep’i o kadar çok seviyorsan aslıyla niye evlendin? Eminim aslıyı uyarmıştır. Aslı da olsun ben beklerim gibi şeyler demiştir. Seyirciyi ikna etmek için bunları verecekler. Ama ben ikna olamıyorum. Ben ölsem eşim iki gün geçmeden eski sevgilisinin saçlarını koklamaya başlasa.. Ne berbat bir durum ya.. Bu işi nasıl ayarlayacaklar çözemiyorum. Sanırım ayarlayamayacaklar da.

   • Nur

    Merhaba Gamze, ben de teşekkür ederim.
    Dizinin sorunu izleyip izlememekle ilgili değil, tamam yine izlerim ama etkisi altına girmeden, vakit geçirmelik olarak.

    Polisiye severim,
    Dizide hem polislerin hâl ve hareketleri olması gerektiği gibi değil hem de olayların işlenişi akla aykırı.

    Aksiyon severim,
    Aksiyon yapacak karakterler çok silik. Kerem’in ağzını bıçak açmadı, içki içti, kendisini dövdürdü, kuzu kuzu hapse yollattırdı.. Asıl araba camını kıracak, birinin başı akvaryuma sokulacaksa sokacak karakter Kerem olmalıydı. Baydı beni.
    Kadir, aksiyon içinde olacaksa bu soruşturma mahallinde olmamalı. Silahlı çatışmalara girmeli, birilerini dövecekse, arabalarını kıracaksa Amir kimliği gözetilmeli ve ona uygun pozisyonlar yaratılmalı.

    Veli, çok pasif. Vurdusu kırdısı yok anca tehdit, ha bir de elinde küçük bir kız! Veli, intikam için polisin peşine düşeceğine ailesini katledenlerin peşinde olmalıydı. Kadir’e sadece kırgın olabilirdi ama Veli’nin intikam motivasyonu ve hislerini yönelttiği odak inandırıcı değil.

    Aileyi severim.
    Aile, anne-baba-çocuklar-kardeşler-büyükanne,baba ve yakın akrabalardır. Bir adet annemiz var, Zeynep, nezarette aklına eski sevgilisi ile çocukluğu geliyor.. Ya senin kızın kaçırılmış aç mı, tok mu, ölü mü, diri mi, tacize mi uğruyor, dilenci çetelerine mi verildi, üşüyor mu, uyuyabiliyor mu?? İnanılır gibi değil.. 1 adet eş/babamız var, Kadir; karısı ve kızını unutmuş gibi ha bire eski sevgilisiyle sarmaş dolaş.

    Mafya düzenini izlemeyi severim;
    Veli’nin Galip’ten parayı istememesi zaten mafya kurallarına aykırıydı hadi o bölümdeki tutarsızlıkları es geçtim Selim, küçük kızın konusu beni ilgilendirmez diyor. Tam bir komedi. Nasıl ilgilendirmez ya? Organize suç işliyorsunuz çete suçların tamamından sorumludur o yüzden çete davası ağır cezada görülür bireysel davalardan farklı ortak iddianame ile yargılanırlar. Ve Selim bir avukat:)

    Aşk severim;
    Çiftleri yakınlaştıran unsurlar önemlidir, yolculukları önemlidir.

    Dizinin her bir unsuru dökülüyor, saçılıyor. Diyaloglar zayıf. Bir bölümden otursam tonla tutarsızlık, sığlık çıkarırım. Halbuki potansiyeli var ve izleyici 4 gözle derinlik, tutarlılık bekliyor.

    • Dizinin sorunlarını çok güzel özetlemişsin. Nereden tutsak elimizde kalıyor. Hani bak şu kısmı on numara olmuş diyebileceğimiz hiçbir şeyi yok. Oyuncuların tümünün çok güzel olduğu gerçeği dışında. Umarım biz biraz saçmalayarak yazalım da millet nasılsa bunları tablo gibi izler kafasıyla senaryo yazmıyorlardır. Ama şimdilik öyle gibi.
     Veli ailesini katledenleri yok etmiştir diye düşünüyorum. Onu da yapmadıysa yuh artık kötü adamım diye ortalıkta gezinmesin.
     Çocuk mevzusuna çok acil çözüm getirilmeli. Zeynepin tavırları çok çirkin kalıyor.
     Kadirin ailesinin ölümü keşke en azından bir yıl falan önce olsaydı. Şimdi ne yazsalar bana çirkin gelecek gibi.. Hepimiz sorgulayacağız hani sen ölmek istiyordun diye..
     Keremin yılgınlığı bu bölüm beni çok sıktı. Zaten önceki bölümlerde de genel olarak hep bir vazgeçmiş böyle pes etmiş havası var. Cemre ona fazladan enerjisinden bir parça versin.
     Cemrede kusur bulamadım. Güçlü, çalışkan, akıllı, ne istediğini bilen, demiri de sevdiğini sanıyor işte. Bir de çok azimli.zegnepin aksine demire hiç bel bağlamadı. Onun çocuğu kaçırılmış olsaydı Kadirin onu durdurmaya çalışma hareketlerine çok fena azarlayarak tepki verirdi. Zeynep de bir kadir desin öyle devam etsin. Ay yazdıkça sinir oluyorum. Bu kadar yeter:))

     • Nur

      Kadir’in ailesini en az bir yıl önce kaybetmesini ben de isterdim hatta kazayı onların ölüm yıldönümünde yapabilirdi ama dediğin gibi öyle olmadı ve Zeynep ile aşka yönelik sahneleri beni irrite ediyor.
      Senin de dediğin gibi oyuncuları izliyoruz, beni polisiyesi çekmedi, mafyası çekmedi, aşkları çekmedi, ailesi çekmedi. Tek umudum Ay Yapım Kıvanç’ı böyle bir senaryoda bulundurmaz senarist takviyesi falan bir şeyler yaparlar.

     • Çok güzel fikirmiş. Bir yılın sonunda kadir dayanamaz ve intihar ederdi. Olaylar da öyle gelişirdi. Biz de derdik ki hayat devam ediyor.. Şimdi diyemiyoruz.. Şimdi bize batıyor.
      Hadi senarist düşünemedi. Bu projedeki onca insanın da aklına gelmedi mi ailesini yeni kaybetmiş adamın aşk yaşamasının insanları rahatsız edeceği? Biraz zaman verilmesi gerektiği? Çok enteresan ya

     • Nur

      Bölümden sonra Senaristin ismini Google’a yazdım hakkında bir iki şey okudum ve karar verdim ki ismi geçen senarist bu diziyi kabataslak belki 5-6 sayfa bir proje olarak verdi ve aniden başlıyoruz dediler:)) Senarist belki çekim esnasında Whatsapp’dan diyalog falan yolluyor:)) Ya valla gülüyorum olan bitenin bir açıklaması olmalı. Mesela ” Seni zaaflarından paramparça edeceğim” cümlesinde zaaf yanlış! Başka bir kelime olmalıydı. Zaaf negatif yüklemi olan bir sözcük TDK’ya şimdi bakamam ama bir şeyin dozundan azı ya da fazlası. Oysa ki aile sevgisi fazla da olsa zaaf değildir. Bilmiyorum ya.. çok tuhaflıklar var. Oturmuyor bir türlü.

     • Ben bunu içerdenin ekibi yazıyor diye biliyordum. Şimdi baktım da hep yarım bırakmış projeleri? Böyle devam ederse mutlaka senarist desteği gelir.

     • Kİm yazıyormuş?

     • Ali Aydın

     • baktım twittera yok herhalde kendisi 🙂

     • Twitter bilmiyorjm. Ben Google kullandım :)) oradan bak eski projelrinin durumu bir garip

     • Ben kısa kısa çalışmış sanki. Bir hikayeyi başlayıp bitirmemiş

     • Gözde E.

      @disqus_ocsPrnxn3C:disqus
      @disqus_1mt2w2idMZ:disqus Küf filminin yönetmeniymiş aynı zamanda senarist Ali Aydın. Seyreden var mı?

     • zaaflarından paramparça edeceğim cümlesinde hata yok ki. Zaafı var. Onlar için her şeyi yapar, önceliğidir. Öylesine değerlidir. Değerli olduğu için daha çok acıtır. Zaaflarından her kim ise, her ne ise, oradan vuracağım seni diyor.

     • Kendimle çelişmeyeyim, Sarıyer Spor’da Kadir’in zaafı mesela. Ama canlı bombayı da Veli yapmış olamaz. Canlı bombanın mantığına aykırı :))

     • Sarıyerspor zaaf değildir ama tutkudur sanki? Zaaf elinden alındığında seni üzecek herşeydir? Spor taraftarlığı elinden nasıl alınır? Veli o kadar intikam peşindeyse nerdeyse on yıl olmuş neden boş durmuş? Belki eşine çocuğuna kıyamadı? Mesleğini alabilirdi çok rahatlıkla. Pusu kurmak çok zor bir şey değil. Poyraz karayele iftira atmışlardı mesela

     • Taraftar değil ki ama Kadir sadece… Neredeyse onun ailesi gibi takınm.

     • Nur

      Orda takıldığım ‘zaaf’ oldu. ‘Sevdiklerin’ gibi, ‘canından can’ gibi bir sözcüğü tercih ederdim daha edebi, derin ve vurucu bir şey beklerdim. Ama zaten Veli’nin Kadir’den intikam almak istemesi de aklıma yatmadı o yüzden cümlenin etkili ya da etkisiz olması bir şey ifade etmiyor aslında.

     • Gamze geçen bölümde konuşamadık, çocuğundan koparılan anne olarak hep Hülya geliyor aklıma. Burcu Biricik’in duyguyu geçirmesini tek geçerim… Klasik hayat şarkısı sendromu 🙂

     • Hayat şarkısının replik ve mantık kurgusu olarak şu anda yanından geçemez bu dizi şu anda. Oradaki atmosfer ne kadar sıcak ve doğaldı. Tabi ben ilk sezondan bahsediyorum..

     • hikaye olarak kesin! Hatta 2.sezon bile buradaki mantıksızlıklardan iyi olabilir. Yok düşündüm de Cem aklıma geldi olamaz :))))))))))

     • Gözde E.

      Cem olaylarından o kadar bezdim ki son 9 bölüm bekliyor. Ama her türlü Hülya yazım ve oyunculuk olarak Zeynep’e fark atar.

  • Merhaba Nur hoşgeldin, Kerem’in hırsızlık hikayesi hukuki açıdan hiç tutarlılığı yok. Zaten hikayenin genel bir tutarlılığı yok :))))

   Bir dakika ben neyi kaçırdım? Kadir’in zengin annesi nereden çıktı?

   • Nur

    Kadir’in annesinin konusu açıldığında Çocuk Esirgeme’de çocuklara hediye dağıtan kırmızı mantolu bir kadının kolu göründü . Son Kadir-Veli yüzleşme sahnesi içinde olması lazım.

    • Cemre ile kardeş çıkarlarmış 🙂

     • Bu geçen hafta senin yazında konuşuldu ve herkes umarım suyunu çıkarmazlar tesadüflerin dedi. Bakalım

     • off geçen hafta pek uğrayamadım ki… kurumsal hayat (sinirli emoji)

     • Nur

      Asla ve asla böyle bir şey yapmamalarını temenni ederim. Gerçekten hâlâ Kıvanç’tan dolayı Alperen’den dolayı izleyesim var ama Kadir ve Cemre kardeş çıkarlarsa çok fazla olur.

     • Gözde E.

      Yukarıda da yazdım buna hayır!