İzledim

Bugün günlerden ŞAHSİYET

Bugün günlerden Şahsiyet …  Hem de 3 bölümü ile birlikte, saat 21:00’de Puhu TV’de…

 

Bu yılın gerek konusu ve kadrosu gerekse fragmanın yarattığı izlenim nedeniyle en merakla beklediğim projesi Şahsiyet başlıyor <3 Onur Saylak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Hakan Günday’ın kitabından uyarlama Daha’yı yakın zamanda izlemiştim (yazısı için > Daha – Boş Hayaller Peşinde Böcek Olmak mı Yoksa Kendi Hapishanenin Tanrısı Olmak mı?) Filmin ertesinde bu ikilinin imza attığı dizi projesini merakla beklemem kadar doğal bir şey olamaz.  Hele ki kadroyu görüp heyecanlanmamak hiç olmaz: Haluk Bilginer’in yanı sıra Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili başta olmak üzere birçok önemli oyuncu ve uzun zaman sonra kamera karşısına geçen Müjde Ar… Şahsiyet’in görüntü yönetmenliğini ise yine Onur Saylak’la Daha filminde birlikte çalışmış olan Feza Çaldıran yapıyor.

 

şahsiyet

 

Çok güzel bir kadro değil mi? Şimdi soruyorum size, bu diziyi izlemeye vakit ayırmayalım da n’apalım?  (Finale Fi gibi yürümez inşallah, Âmin!)

“Şahsiyet”te 65 yaşındaki adli kâtip memurluğundan emekli olan Agah (Haluk BİLGİNER) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra’nın (Cansu DERE) kesişen yolları, heyecan dolu bir hikâye olarak karşımıza çıkacak.

 

şahsiyet

 

Şahsiyet ilk bölüm 80 dakika… Yabancı dizilerde 40 ila 60 dakika’ya kalpler bırakan yine de hikâye onu çekiyorsa yerli dizi yersiz uzun diye söylene söylene 2 saatten fazla ekran başında geçen benim gibi biri için gülümseten süreler…

Bu akşam için hazırsanız işte ilk bölüm özeti ve fragman;

şahsiyetEmekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agâh’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur. Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da Agâh, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

Peki, Agâh ve Nevra’nın adım adım birbirlerine yaklaşmaları sadece bir tesadüf mü yoksa büyük bir bulmacanın eksik bir parçası mı?

Şahsiyet Fragman

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap