BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – Mutluluktan Bir Haber Ver Dilek Taşı

Bir Zamanlar Çukurova  yine Perşembe’nin lideri, Tebrikler… Dizinin 12.bölümü Total’de 14,08 reyting, 29,68 share ile; AB’de 10,79 reyting, 23,26 share ile ve 20+ABC1’de 13.94 reyting, 27,72 share ile her üç kategoride de birinci…

Konuk yazarım Gözde dizinin 12. bölüm izlenimlerini kaleme aldı. Öncelikle keyifli okumalar ^^ Ardından da yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

Herkese merhabalar. Nihayet 3. Bölüm’den beri beklediğimiz ZülMaz buluşması gerçekleşti. Ama ne yazık ki sevincim kursağımda. Çünkü bu buluşmanın gerçekleşebilme sebebi her hatırladığımda öfkeyle dolmama sebep oluyor.

Geçtiğimiz bölümü Züleyha’nın başına silah dayaması ile noktalamıştık. Geçirdiği buhran sonucu Adnan bebeğe rağmen o tetiği çekeceğine emindim, öyle de oldu. Tahmin ettiğim gibi silah boştu. Zaten Demir’in bu durum karşısındaki fazla rahat tavırlarından buna ihtimal vermiştim. Sabah Züleyha odadan çıktığında silahtaki kurşunları çıkarmış.

Ben Züleyha’nın tetiği çekecek hale gelmesinden biraz olsun ders çıkarır Demir diyordum; O’na karşı daha anlayışlı, daha yumuşak olur, kendi kendine dışarı çıkmasına da artık izin verir diye düşünüyordum. Ama yanıldım, Demir daha da sertleşti, istediği yere gidebileceği söyleyip çiftlikten tek başına çıkmasına izin vermesi bu durumu değiştirmiyor. Adnan bebeği yine annesinden ayırıp bu defa da köylülere emanet etti. Üstelik bu, geçen seferki gibi kadar kısa da sürmedi, günlerce ayrı kaldı anne – oğul. Tabii ki oğlundan ayrılamayacağını çok iyi bildiği için Züleyha’ya gidebileceğini söyledi.

 

Bir Zamanlar Çukurova 12.Bölüm

 

Züleyha’nın intihar etmeyi beceremeyip eve döndükten sonra her yerde bebeğini araması, bunun için çalmadık kapı bırakmaması, saatlerce konağın kapısının önünde oturup üşümesi, sağanak yağmur altında ıslanmış hali çok dokundu bana. Hilal Altınbilek öyle güzel oynamış ki bu sahnelerde yürekten hissettirdi Züleyha’nın acısını. Ardından günlerce bebeğinden ayrı bırakıldı ve devamlı bunu hak ettiği söylendi. Hangi anne ne yaparsa yapsın daha minnacık bebeğinden ayrı bırakılmayı hak etmiş olabilir ki? En namussuz anne bile asla evladından ayrılmayı hak etmez. Bunu Züleyha’ya reva gördüğü için, böyle bir yöntemle O’nu hizaya sokmaya çalıştığı için Demir’e karşı inanılmaz öfkeyle doluyum şu an. Bu yaptıklarından sonra Züleyha ve Adnan bebekten ayrılmasa ne olur? Gerçekten mutlu olabilir mi? Bir gün Züleyha O’nu sevebilir mi? Demir’in bu isteği artık imkansız. Evet, Züleyha Yılmaz’la görüşebilmek için Demir’e kendisini sevdiğine dair yalan söyledi, bu da doğru. Ama bu yalana kanmayabilirdi Demir. Yalan söylediği için de, evden kaçtığı için de bebeğinden ayrı kalma cezasını hak etmez hiç kimse. Annesinin kokusundan ayrı kalmasın diye Adnan bebeğe Züleyha’nın kıyafetini götürmesi de beni zerre yumuşatmadı Demir’e karşı.

Züleyha’nın bebeğini ararken Cengo’nun evine, Nihal’e gitmesini normal karşılasam da daha evvel hiç evlerine gitmemişti, nasıl buldu orayı? Ama bu olay eminim ki Züleyha – Nihal dostluğunun temelleri olacak ve Züleyha O’na gerçekleri anlatacaktır. Demir’in arkasından sesini duyuramadan “Senin değil o.” diyen Züleyha elbet bunu bir başkasına da söyleyecek geç olmadan. Bu yüzden Demir – Cengo dostluğunun bozulmaması iyi oldu ama gerçekleri bilen Cengo haksız yere Yılmaz hakkında sansürlenecek sözler sarf etmesin.

 

Gülten’in Züleyha kapının önünde beklerken kendini affettirmeye çalışan konuşması çok gecikmiş bir konuşmaydı. İşler bu hale gelmeden gelip her şeyi anlatıp özür dilemeliydi. Hem zaten hala birçok şey var söylemediği. Züleyha acaba bunu fark edip O’nu yanından temelli uzaklaştıracak mı artık?

 

Hünkar’ın Demir’in verdiği bu ceza karşısında hiçbir adım atmaması çok acımasızcaydı. Bir anne olarak nasıl Züleyha’nın bu acısına göz yumabilir? Kendisi, hatta Haminne bile bebeği özlerken O’nunkine nasıl kayıtsız kalabilir? Bebeğin gerçek babasını bilirken, Züleyha’ya muhtaçken nasıl O’na bu kadar kaba davranabiliyor? Yaşadıklarından sonra kaçmasını nasıl anormal karşılıyor? Bir de kalkıp kendisini Yılmaz’ın vurduğunu söylemez mi? Neden “Demir Yılmaz’ı sırtından vuracaktı, Yılmaz haklı olarak kendini korumak isterken yanlışlıkla beni vurdu.” demiyorsun Hünkar Hanım? Diyemezsin, çünkü sen sadece kendi lehine olacak şekilde konuşmayı bilirsin, insanların hayatlarıyla oynamak senin için çok doğal.

 

Bir Zamanlar Çukurova 12.Bölüm

 

Hünkar aynı şekilde Yılmaz’la çırçıra gidip görüştü. O’na da yalanlar söyleyip canını yaktı hiç acımadan. Temyizini niye yırttığını söylerken ne kadar da rahattı. Hünkar’dan nefret etmekte sonuna kadar haklı Yılmaz. Züleyha’nın kendisi hapse girer girmez Demir’e aşık olduğunu, O’nunla birlikte olup hamile kaldığını duymak Yılmaz için ne kadar ağır olmalı. Hünkar bu görüşmede torununun ailesini parçalamamak çekip gitmesini de istedi. Yılmaz bunları Züleyha’dan duyarsa inanacağını, gideceğini söyledi. Bir de Hünkar hamile kalıp evlendiğini söylendiğinde açıkçası ben Yılmaz şüphelenir diye bekledim ama aklına bile gelmedi bu ihtimal. Acaba ne zaman bebeğin kendinden olabileceğine dair şüpheleri başlayacak? Bir an önce kavuşsun istiyorum baba – oğul. Öyle güzeldi onların sahneleri. Hünkar’ın bu konuşması çok akıllıcaydı yalnız bunu da kabul etmek lazım.

 

Bir Zamanlar Çukurova 12.Bölüm
Yıllar geçse de hala kalbinde aynı aşk

 

 

Bu görüşmeyi Fekeli ile paylaşan Yılmaz’ın her defasında Züleyha hakkında olumsuz düşünmeye hazır olmasına kızıyorum ama artık. “Onca zaman birlikte olduğun kadını hiç mi tanıyamadın?” diyorum. Büyük ihtimalle ümitlenip hayal kırıklığı yaşamamak için böyle düşünmeyi tercih ediyor, kendince haklı bir yerde. Tabii ki her bölüm olduğu gibi Fekeli yine sözleriyle Yılmaz’a ışık oldu:

 

“Seni sevmeyeni bal olsa da unut, seni seveni zehir olsa da yut.”

 

Keşke Fekeli’nin bu cümlesinde olduğu gibi Demir de kendini sevmeyen Züleyha’dan vazgeçip O’na özgürlüğünü verebilse, hem de oğluyla birlikte. Züleyha O’na “Sen beni böyle mi seviyorsun işkence ederek?” derken çok haklı. Ancak ne yazık ki Demir bunun farkında bile değil; sadece kendi yaşadıklarına, kendi sevgisine odaklanmış durumda. Züleyha’yı çok sevmesi, O ve oğlu için para harcaması önemli sanıyor karşısındakinin mutlu olması için. Keşke gerçek sevginin gerekirse sevdiğinden ayrı kalmak olduğunu anlayabilse.

 

 
   
 

 

Fekeli’nin Yılmaz’a söylediklerinde kendi geçmişinin izlerini taşıdığını düşünüyorum. Ama bu geçmiş hakkında kaç bölümdür çok az şey öğrenebildik. Hünkar’la olan ilişkisinin detaylarını öğrenmek için sabırsızlanıyorum doğrusu. Umarım senaristler bizi daha fazla bekletmezler.

Bir yandan da Fekeli’nin ölmediğinin nasıl ve ne zaman ortaya çıkacağını merak ediyorum. Bunu ilk Hünkar öğrenecekmiş gibi geliyor. Ama yaptığı bu planla Yamanların aklını karıştırmak muazzam bir fikir. Demir şimdi de koğuşta birlikte 28 gün geçirdikleri için Yılmaz’ın arkasındaki kişinin başkası olduğunu düşünüyor. Bu konuyu araştırmak O’nu daha da meşgul edecek.

Yılmaz’ın bu konuşmada asla Demir ve Hünkar’ın canını almaktan yana olmadığını duymaktan da memnun oldum, Naci’yi mecburen de olsa öldürdüğü için devamlı vicdan azabı çeken bir adamdan böyle düşünmesini beklerdim. Umarım Demir de bir gün devamlı Yılmaz’ı öldürme isteğinden vazgeçer.

 

Hastaneden erken çıkmanın etkisiyle rahatsızlanan Hünkar, Sabahattin’in doğru teşhisi sayesinde vaktinde hastaneye yetişti ve ölümden döndü. Sabahattin’in ne kadar iyi bir doktor olduğunu bu sayede de olsa hatırlamaları güzel, ayrıca bundan hiçbir çıkar sağlama niyeti olmadığını görmeleri de. Bu sayede Demir geçen bölümlerdeki gibi O’na üstten bakmak gibi bir hataya tekrar düşmez belki.

Hünkar hastanedeyken Demir’in yanına geldiği ve O uyurken yaptığı konuşma bir şeyi tekrar gösterdi: O, annesiyle yaşamanın ve Hünkar’ın da tavırlarının etkisiyle hala büyüyememiş bir adam aslında. Karakterindeki bozuklukların temel sebebi de burada yatıyor.

 

Bir Zamanlar Çukurova 12.Bölüm
Boşanalım Şermin

 

 

Şermin’den boşanmaya kesin kararlı olan Sabahattin evi terk etti. Kendisi sanki kocasına değer veriyormuş, Veli’yle gizli gizli görüşmüyormuş gibi terk edildiği için küplere bindi Şermin. Tabii ki egosuna yediremedi bu durumu. Adamcağız “Boşanalım Şermin.” deyip dururken yeni birini buldum diye düşünüp kabul etmeyecekti hiç kusura bakmasın hanımefendi.

Aslında gözünü biraz açsa hem kocasının değerini anlar hem de Veli’den yine kazık yemezdi. Şermin’in on bin lira kaptırdığı yetmezmiş gibi bir de ailesinden kalma mücevherlerini kaptırdı ve iş ortaklığı yaptığını sandı Veli’yle. Artık bu yediği kazıktan sonra akıllanır umarım. Kötü bir karakter de olsa yaptıklarından pişman olup bundan sonra doğru bir insan olmaya çalışsa hiç fena olmaz.

Bir de Sabahattin davayı açtığı için çiftliğe boşanma celbi geldi ve Fadik’in eline geçti. Celbi hemen Hünkar’a götürdü ve üstüne boşboğazlık edip Gülten’le ilişkisi olduğundan bahsetti. Meğer Hünkar da onları görmüş ancak Yılmaz’la ilgili konuştuklarını tahmin etmiş.

Tabii bu durum Şermin’in de kulağına gitti ve Gülten’in üstüne saldırdı. Gülten bunu hak etmiyordu elbette ama bu süreç sonunda Gülten’le ilgili teorim nihayet gerçekleşti ve artık Yamanlar Çiftliği’nde değil.

Haliyle zaten tüm çiftliğin ve tarlalardaki ırgatların bile dilindeydi Gülten ve Sabahattin. Bu son olaydan sonra Gaffur O’nu yaşlı bir adamla evlendirmeye kalktı ve bunu duyan Gülten kapatıldığı ahıra gidip intihara teşebbüs etti. Bu dedikoduları duyan Yılmaz Gülten’le konuşmaya gittiğinde intihar edeceğini öğrenip O’nu kurtardı. Ben Gülten’i Yılmaz kurtarmasın istiyordum. Çünkü bu yüzden çiftliğine alıp sonra da evlilik olabilme ihtimali söz konusu. Gaffur kurtarsın, ağabeyi olarak pişman olsun istiyordum. Ama kardeşini ararken bile yüzünde Yılmaz kadar bile endişe yoktu doğrusu. Yılmaz’ın kurtarması nihayet beklediğim gibi Gülten’in artık onların çiftliğine gitmesine sebep oldu. Umarım orda Yılmaz’la değil Çetin’le evlenme süreci başlar.

 

 

Yılmaz’ın Gülten’i kurtardıktan sonra ahırda Gaffur’u bekleyip O’na tokat attığı sahnede içinin yağları erimeyen yoktur. ^^ Özellikle geçen hafta Gülten’e yaptığı işkenceden sonra bunu fazlasıyla hak etti. Yılmaz elini kana bulamayacak olsa boğazına dayadığı bıçakla O’nu öldürmesine de itirazım olmazdı.

 

Gaffur bir tokat da ırgatların Yılmaz’ın tarlasına gittiğini öğrenip kaç gündür sakladığı için Demir’den yedi. Yine de hata bile yapsa Demir’in kahyasına bunu yapmasını yanlış buluyorum. Şiddet yerine sadece sözle tepkisini göstermeliydi. Demir bu gerçeği Seher’den öğrendi. Ben Seher de Yılmaz’ın tarlasına gitti sanmıştım geçen bölüm. Keşke çekimler beni bu hataya düşürmeyecek şekilde yapılsaydı, O’nun huğlarda kaldığını net bir şekilde görseydik. Belki ilerde bu sadakatinden dolayı Yılmaz’ın tarlasına köstebek olarak gönderilir.

Demir esasında Gaffur ve ailesini çiftlikten de kovdu ancak şanslı Gaffur dört ayak üstüne düştü yine. Saniye hamileydi ve Demir bu yüzden kararından vaz geçti. İkisi de kötü karakter de olsalar bebek haberine sevindim. Her şeye rağmen onlar dizinin bana göre olmazsa olmazlarından. Onların cilveleştiği, tatlı diyaloglarının olduğu sahneleri keyifle seyrediyorum. Saniye’nin Gaffur’a bebek müjdesi verdiği sahnenin de diyalogları çok iyi yazılmıştı, çok keyiflendim. Saniye rolüyle ilk defa seyrettiğim Selin Yeninci bu bölümde de döktürdü, umarım yıllarca hep böyle başarılara imza atar.

 

 
   
 

 

Sabahattin daha sonradan eve döndü ancak neden döndüğüne bir anlam veremedim. Hünkar’la konuşmaya geldiğinde O’na Züleyha ile ilgili gerçekleri bildiğini söylemesi de iyi oldu. Ama keşke susacağını söylemeseydi. Hünkar biraz korksa hiç fena olmazdı.

 

Yılmaz’ın çırçır için yaptıkları dikkat çekti. Demir sanayileşmek istiyordu, O’ndan önce Yılmaz bunun ilk adımını attı. Yeni makineler getirtti. Çalışma şekli, işçilere olan yaklaşımı da on numaraydı. Onlarla birlikte makineleri taşıdı, makineleri bozmaktan endişe eden usta başına işçilerinin daha değerli olduğunu söyledi, gece mesaide onlara yemek dağıttı ve birlikte yedi. Bütün bunları onlara gerçekten değer verdiği için yaptığı, derdinin sadece ses getirmek olmadığı ortada. Kendisine verilen işi layığıyla yapmak istiyor. Bu işçilerin yaşadığı hayattan geldiği için de onların yaşadığı zorlukları, çektiği sıkıntıları iyi biliyor ve aynısını onlar yaşamasın istiyor. Hem çırçırda, hem tarlalarla böyle davranmamasını söyleyen şehrin ileri gelenlerine de aynı şeyi tavsiye etmesi yerindeydi. Çalışanlar mutlu olursa daha verimli çalışırlar çünkü.

O, şehir kulübünde şehrin ileri gelenleriyle bir aradayken Demir de oraya geldi ve Yılmaz’ın konuşmalarını duydu. Duyduklarından dolayı öfkelenmesinden memnun oldum açıkçası. Çünkü Demir altında çalışanlara zaman zaman iyi davransa da üstten bakıyor. Demir ve Yılmaz’ı birbirinden ayıran en önemli farklardan biri bu kesinlikle. Eminim Yılmaz kısa sürede işleri büyütecek ve Demir’in en ciddi rakibi konumuna gelecek. Fekeli’nin parasıyla bile olsa bunu hak ediyor. Eğer O da iyi bir eğitim almış olsaydı çoktan daha iyi yerlere gelmişti.

 

Demir nihayet Züleyha’yı Adnan bebeğe götürmeye karar verdi. Ama meğerse sadece bebeği camdan göstermekmiş niyeti. Züleyha nasıl da umutlandı bebeğine giderken, nasıl sevindi onu görünce. Ama Demir ne yazık ki seviyorum dediği kadını yine üzdü, ağlattı ve Züleyha bir daha O’na yanlış yapmayacağına dair Demir’den özür dilemek zorunda bile kaldı. Demir buna rağmen bile anneyle bebeğini kavuşturmadı ve şart koştu. (Pes artık!) Valla benim de Züleyha gibi umutlarım söndü ekran karşısında. Demir’e öfkem de o kadar büyüdü ki bu son hareketiyle televizyona bir şey fırlatma seviyesine geldim. İnanıyorum ki ZülDem’ciler de Demir’in bu yaptıklarını asla onaylamıyorlardır.

 

Aylar sonra ilk kez sevdiğinin sesini duymak

 

 

Demir’in şartı meğerse Züleyha’nın Yılmaz’ı arayıp buluşmaya çağırmasıymış ve Hünkar’ın söylediklerini O’nun yüzüne karşı söylemesiymiş. Züleyha Yılmaz’a telefon ettiğinde, aylar sonra ilk kez konuştuklarında nasıl da heyecanlandılar, nasıl da titriyordu sesleri. Nasıl da hem sevinçten, hem korkudan dolu doluydu gözleri. Onlar için nasıl duygulandım, nasıl da güzel seviyorlar birbirlerini.

 

Bir Zamanlar Çukurova 12.Bölüm
Züleyha en güzel elbiseyi giyse de…

 

 

Züleyha telefon ederken Demir ve Hünkar başındaydı. Üstelik Züleyha’yı buluşmaya kendi elleriyle hazırladı Demir. Fragmanlar ışığında Züleyha’nın -hele de bu kadar aşırı süslenip püslenip- Yılmaz’la buluşmaya Demir ya da Hünkar’ın bilgisi dahilinde gideceğini tahmin etmiştim. Oğluna kavuşmak için bunu yapmak zorunda bırakılan Züleyha’ya o kadar acıdım ki. Herhalde O’nun yerinde ben olsam anneliğim bana da aynısını yaptırırdı.

 

Bir Zamanlar Çukurova 12.Bölüm
Heyecan ve korku dolu bekleyiş

 

 

Ve ZülMaz aylar sonra ilk defa şehir kulübünde bir araya geldiler. En son aynı yerde birbirlerini görmüşlerdi, şimdi ise birbirlerine dokunacak kadar yakınlardı. Yılmaz’ın beklerkenki hali, Züleyha’yı gördüğünde korkuyla karışık gülümsemesi, Züleyha’nın gözlerindeki yaşlar… Öyle dokunaklı bir buluşma sahnesiydi ki. Züleyha titreyen sesiyle “Merhaba Yılmaz.” diyebildi zar zor.

 

Bakalım gelecek bölümde neler konuşacaklar? Züleyha Yılmaz’a mecbur kaldıklarını mı söyleyecek, yoksa gerçekleri anlatacak ve birlikte mi mücadele edecekler? Züleyha Yılmaz’a yalan söylerse Yılmaz inanacak ve gitmeye karar verecek mi? Eğer gitmeye karar verirse O’nun yolundan ne döndürecek?

Aklımda birçok soru ve Züleyha’ya yaşatılanlardan dolayı öfke içinde ayrıldım ekran karşısından. Ancak yine dört dörtlük bir iş seyrettirdikleri için başta yönetmen Murat Saraçoğlu olmak üzere tüm ekibin ellerine sağlık diyorum.

 

Peki sizler bu bölümü nasıl buldunuz?

 

 Kapak fotoğrafı için teşekkürler bir_zamanlar_cukurova_55

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Bir Zamanlar Çukurova  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir Zamanlar Çukurova Fragman 13. Bölüm Fragman

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Özge

  Dedikoducu Fadik’in hazin sonu😃☺ Üzüldüm diyemeyeceğim valla

  • Gözde E.

   Ben de üzülmedim. Yazımda az ve öz bu konudan bahsedeceğim elbette.

 • Gözde E.

  Bu akşamki etiketimiz: #VazgeçGönül
  Herkese iyi seyirler 🙂 Öfkelenmeyelim, sakin olalım 🙂
  @disqus_43cOsdWIZm:disqus @zge_z:disqus @ahmetadar:disqus @bukeoguz:disqus @disqus_1mt2w2idMZ:disqus Neslihan seni etiketleyemedim…

  https://twitter.com/bzcdizi/status/1070694354069712897

  • Buke Oguz

   Vazgeç gönül şarkısını da çalarlar mi acaba? Çok severim ama o dönemin sarkisi değil.
   Demekki Züleyha Demirin istediklerini söyleyecek ve Yılmaz inanacak:(((

   • Gözde E.

    Keşke çalsalar ama dediğin gibi o dönemin şarkısı değil.
    Yılmaz ilk başta inanacaktır ama sonra biraz düşünürse anlayacaktır gerçekleri söylemediğini.

    • Özge

     Anlamadı😞

     • Gözde E.

      Ay yazıda bol bol ona söveceğim galiba bu hafta da.

     • Özge

      Yok ,o kadarını da yapma canım ,kıyamam ben ona :))

     • Gözde E.

      Doğruya doğru ben de kıyamam Yılmaz “Bey”ciğime

    • Buke Oguz

     Anladı mı canim so bir saatte… Ben uykuya teslim oldum da 🙈🙈

     • Gözde E.

      Nerdeeeee. 🙁 Anlamadı bir de yine ölüm tehlikesi! Yeni bölüm yazısında görüşmek üzere 😉

  • Özge

   Sabo bir ayrılamadı konaktan, yine geldi Hünkar’ın dediği gibi :))) Demir Gülteni koruyunca helal olsun ama dedim , yalan yok😃

   • Gözde E.

    Kırk yılda bir Demir’den güzel hareketler gördük.

    • Özge

     Aynen karakterinde bir gelişme var. Yoruma saklıyordum ama şimdi de söyleyeyim bari:) Züleyha ile sahnelerine bakarsak davranışlarında konuşmasında da bir yumuşama var. Senarist dengelemeye çalışıyor sanırım, kötüden ortalama bir karaktere dönüşecek belli ki

     • Gözde E.

      Bence çok fazla bir gelişme yok. Yani Züleyha onunla iyi konuştuğunda hep böyleydi kendileri.

     • Özge

      Özür diledi beyefendi hazretleri, en büyük gelişme bu bence

 • Özge

  Demire bol sövgülü yazın için teşekkürler Gözde. Ben de tekrarlamak istemiyorum aynılarını, senin gibi öfke doluyum. Sınırın yok mu be adam demiştik ya daha önce, bu anlamda Demir şaşırtmadı bizi yine. “Seni çok sevdiğim için çocuğundan ayırdım” dedi Züleyha’nin gözlerinin içine bakarak, şaka gibi! Varsa yoksa kendisi, egoist adam. Başkalarının çektiği acılar umrumda bile değil. Yılmaz “evet makine aldım, tarım yapacağim” derken kıskançlıktan geldiği hale oh olsun dedim. Onun hayalini nefret ettiği Yılmaz gerçekleştirecek. Çalışanlarını ofiste sıraya dizip azarlaması bile onun o büyük idealini gerçekleştiremeyeceğini gözler önüne seriyor. Sanki onun şirketinde çalışmaları lütufmuş gibi, sanki o insanlar emek vermiyormuş gibi konuşması sinir bozucuydu.Oysa Yılmaz öyle mi ? İşçilerle birlikte yemek yediği, sizin canınız daha kıymetli dediği anlarda gönlümü fethetti yeniden😍 Keşke günümüzde de onun gibi işçi haklarını gözeten patronlar olsa..
  Züleyha’nın oğlunu ararkenki haline çok üzüldüm, Demirden haklı olduğu halde özür dilediğinde nerede o kararlı halin desem de çocuğu söz konusu olduğundan haklı buldum en nihayetinde. Nihalle dost olmalarını çok isterim ama Demirden bu kadar korkarken, Cengo’nun da kulağına gider diye Yılmazı anlatamaz . Onunla dostluğunda Yılmaz meselesi hep dışarda kalmak zorunda. Ayrıca Nihal de çok hoş bir kadın, iyi kalpli birine benziyor, Cengo nasıl sevmemiş böyle bir kadını?
  Veli’nin Şermin’e oynadığı oyunu izlemek keyifliydi ya, ben Şermin’e hiç üzülmüyorum bu anlamda. Kafasını kullanıp kanmasın, ne kadar tanıyor ki elin adamına güveniyor? Onun iyi olacağı falan yok bu bu gidişle. Bir de aldatılıyorum diye Gültene ve Sabahattine saldırıyor ama hepsi suçluluk duygusunu bastımak için aslında. Çünkü Veliyle flörtleşen, henüz olmasa da aladtmaya niyetli olan asıl kendisi. Veli, Şermin konuşurken tahammül bile edemiyor, bence sonunda Füsunla Veli kaçsın.Şermin de hem paralarından hem aşkından olsun😉
  Saniye’nin hamile olduğunu anlatmaya çalıştığı sahne en güldüğümdü, Gaffur anlamayınca “Allah senin gibi kocayı” demesi😀 Saniye anne olacağı için sevindim ama babası Gaffur ,onun adına sevinemedim. Kız kardeşine yapmadığı kötülük kalmadı, böyle bir rol modelin nasıl bir baba olacağını az çok tahmin ediyoruz.
  Gaffurun şansı bu dizide kimse de yok gerçekten. Bebek sayesinde önce kovulmaktan ve Demirin gazabından, sonra da Yılmazın elinden kurtuldu. Bir de ilerde Demirle dünür oluyorlarmış ,Gaffurla Saniyenin kızı ,Adnanla :))
  İpten kurtulan Gülten sonraki sahnede sapsağlam bir halde Fekeliyle sohbet etti. Halbuki biz SAK’da Mercanın iyileşmesi 6 ay bekledik. :))
  Ve kalbimizden vurulduğumuz an Züleyha Yılmaz karşılaşması💔 Gözünde yaşlarla çekine çekine Yılmaza bakması,Yılmazin hayranlığı.
  Züleyhanın Demir tarafından giydirilen elbisesi, takılarına, o aşırı şık haline olsun Yılmaz nasıl bir tepki verecek acaba? Önce Hünkar’ın “Züleyha ile Demir aşık oldular ” sözüne inandı, sonra Gültenin dedikleri hatırlayıp kabullendi hemen. Gözlerine bakinca anlayacağina inanıyorum, şüphelenir en azından. Ama bebeği Züleyha söylemeden anlamayacaktır. Nerden aklina gelsin ki böyle bir ihtimal? Demirle ogittikten hemen sonra sevgili olduğunu ve evlenmeden hamile kaldığını düşündü. Ne yazık ki finale doğru öğrenecektir bu
  gerçeği:(

  • badem

   Merhaba Özge,

   Ne güzel özetlemişsin, tüm fikirlerine katılıyorum. Onca gaddarlığı ve kötülüğü seyrederken yeterince cinnet geçirdiğim için aynı şeyleri bir de yazarak öfkemi tekrar hatırlamak istemedim. Demir’in de,Şermin’in de,Gaffur’un da dibe vurduğu günleri göreceğiz inşallah diyorum:)
   Gaffur’un kızı ile Adnan’ı shiplemiş olmana bayıldım.Eski düşmanlar, yeni dünürler… Gerçekten çok eğlenceli olur:)

   • Özge

    Merhaba :)) Bade mi Badem? Yanlış telaffuz etmiyim ismini.
    Dimi ya, Gaffur kızı Yamanların gelin olsun diye neler neler yapar, güzel sahneler görürüz ama bu dediğimizin bir 25 yılı var😊 Dizinin O kadar zaman atlaması yapacağını sanmam.Yine de Gaffurun kız bebeğini Adnanla evlendirip zengin olmayı hayal etmesini izlemek isterim😉

    • badem

     İsmim Bade.Hassasiyetin için teşekkürler Özge:)
     Bence de o kadar zaman atlaması yapmaz. Yılmaz,Züleyha’nın zorla evlendirildiğini ve Adnan’ın kendi çocuğu olduğunu öğrensin, şimdilik başka da bir hayal istemiyorum:)

     • Özge

      :)) Hoş geldin Bade:) Azla yetinmeyelim ya, Demirin babası da Fekeli çıksın:)) Daha nice entrikalar olacak..

     • Gözde E.

      Özge’ciğim bu arada @disqus_43cOsdWIZm:disqus benim en yakın arkadaşım olur. O beni dizi yorumları okumaya bulaştırdı, ben de onu yazıların altına yorum yazmaya :)))
      Fekeli gibi bir adam Demir’in babası çıkmasın nayır nolamaz!

     • Özge

      Aa gerçekten mi:)) Ne güzel, benim de dizi konuşacağım arkadaşlarım olsaydı keşke. Şanslısınız siz 😉
      Entrika artsın amacıyla dediydim, yoksa canı gönülden istemiyorum baba oğul olmalarını😊

     • Gözde E.

      Entrika için seni Yasak Elma’ya yollayayım alası var 😂

     • Özge

      Aman aman kalsın.istemem😃 Kimin eli kimin cebinde belli değil orda.

     • Gözde E.

      Pazartesi akşamı abimlerde açıktı, cepten kulaklıkla Çukur seyrederken bir yandan onu da gördüm aman Allah, olmayan kalmadı :))

     • Özge

      Ben de sabah tekrarlarında denk geliyorum, çok fena gerçekten:)) Halit Alihan’ın hem annesiyle hem ablasıyla😦

     • Gözde E.

      Ablasıyla da mı olmuş? Abbov

     • Özge

      Ablasının eski eşi zaten. Ama annesiyle de sevgiliymiş. Yeni anladı Alihan,dövdü hatta

     • Gözde E.

      Yeni anladı olayına da tanık oldum, döveceğini de fragmanda görmüştüm.

     • Özge

      Şimdi de Alihanla Ender evlenecek:)) Eski eniştesinin eski eşi ile :)))

     • Gözde E.

      Evlendiler bile 😂😂

     • Özge

      Gerçkten mi:)) Kaçırmışım orayı:))

     • Gözde E.

      Bölüm sonunda Ender geldi söyledi Zeynep’e hem de herkesin içinde.

     • Özge

      Günlük dizilere bağlamışlar:)) Daha da barışamazlar artık

     • Gözde E.

      Yılmaz çocuğu ancak sezon finalinde öğrenir. Ama gerçekleri ocaktan sonra öğrenebilir gibi geliyor bana en geç.

    • Gözde E.

     Gaffur hayal kursun sadece. Ama Zülmaz’ımın oğluna asla onların kızını almam.

     • Özge

      Tipik bir oğlan anası:)) Niye önyargılısın ama canım? Annesi babası kötü diye kızın ne suçu var, iyi biri olacak ve sevecekler belki birbirlerini:))

     • Gözde E.

      Tamam tamam biraz daha az kaynanalık yapayım belki kız iyi çıkar ☺

     • Özge

      Hem iyi hem annesi gibi güzel olucak bence😊 E bir de beraber büyüyecekler ,yakından tanıyacaklar birbirlerini😉

  • Gözde E.

   Hoş geldin Özge, çok teşekkür ederim 🙂
   Ben yine de Nihal’e anlatacağını düşünüyorum, her başrol hatunun bir dostu olmak zorunda, olsun da ve Gülten de gittiğine göre Züleyha için tek aday Nihal gibi görünüyor şu an. Cengo şapşirik ya 😀
   Benim yüreğim bu aralar daha yufka Şermin’e bile üzülebiliyorum desem :))) Füsun Veli ile kaçmasın ya, çok hoş kadın o iğrenç Veli ile olmasın.
   Sabahattin eve neden geri döndü sen anlayabildin mi? Ya da duyduk mu? Ben mi kaçırdım?
   Doğru dedin valla Mercan 6 ayda kendine geldi 🙂 Ama Mercan çok daha uzun süre havasız kalmıştı yanlış hatırlamıyorsam, Gülten ipi geçirdi hop beyaz atlı prensi geldi.
   Yılmaz nasıl bir tepki verecek hiç kestiremiyorum ama gidip salak salak konuşursa ıslak odunla döverim O’nu!

   • Özge

    Füsun Şerminden daha akıllıdır muhakkak. Şermin çifte darbe yesin diye istemiştim kaçmalarını ama haklısın, kadına yazık olur. Sabahattin’in eve geldiği anı çok dikkatli izlemedim mi nedir ,hatırlayamadım:) Ben de kaçırmış olabilirim. Amacını ise hiç anlayamadim. Eşyalarını mı topluyordu acaba? diyeceğim de gittiğinde götürmüştü bavulunu. Nefessiz kalma aninda saniyeler bile önemli, 30 saniye bile ölmesi için.yeterdi. Öyle Mercanda olduğu gibi dakikalarca asılı kalıp sonra kurtarılması saçma yani. Gülten hala umutlu Yılmazdan, onu seveceğine inanıyor, kendini daha da yıpratacak bu karşılıksız sevdayla. Senin gibi Çetinle olmasını, umutlarının tamamen bitmesini istiyorum. Ama sanki Çetin Gültenden hoşlanacak, bizim kız bu platonik aşkı fark etmeden Yılmaza yazmaya devam edecek gibi.. Yılmaz o kadar saf ki Gülten”in hislerinin bitmiş olabileceğini akıl edemiyor hala. İyilik yaptım zannediyor ama onun iyiliğini yanlış anlayabileceğini de düşünemiyor..

    • Gözde E.

     Yılmaz’ı bu yüzden seviyoruz iyi kalpli çoook. Valla Bade de sadece teori geliştirmiş demek ki söylenmedi.

   • badem

    Sabahattin’in eve dönme amacı, Gülten ve kendisine atılan iftiralardan sonra “benim alnım açık,başım dik”mesajı vermek olabilir mi? Eve dönmese “Gülten’le daha rahat buluşabilmek için evden uzaklaştı”dedikoduları yürüyebilirdi. Buna mahal vermemek için dönmüştür güzel kalpli,düşünceli Sabo:)

    • Gözde E.

     Mantıklı. Sabo’ya hayranız galiba. O halde siz Sabo’yu alınız ben Yılmaz’ı. 😅

     • badem

      Karakterine hayranım evet ama Yılmaz’a komple:) Bulduğumuz ilk boşluktan içeri girmeye çalışmayalım lütfen:)

     • Gözde E.

      Ahahahaa :))))

     • Özge

      Bana kim kaldı😃 Gaffur mu😱

     • Gözde E.

      Fekeli? Demir? Cengo? Çetin?

     • Özge

      Fekeliyi alıyım o zaman😉 Ama çok yaş farkı var ya😌

     • Gözde E.

      Demir’i al 🙂

     • Özge

      Ne diyorsun sen Gözde:))) Demirle hayatta olmaz, korkudan bakamam yüzune 😃

     • Gözde E.

      Ahahahaha. Murat Ünalmış hoş adamdır, ilk defa kötü rolde oynuyor ve iyi de oynuyor baksana tepkine 🙂

     • Özge

      Hoş adam ama ne zaman ne yapacağı belli olmuyor, istemez o yüzden:))) Tabi ki Demiri iyi canlandırmasa öyle bir tepki vermezdim, hakkını veriyor

     • Gözde E.

      Yusuf’ken bayılırdım şimdi nefret ediyoreee. Şöhret’te nötrdüm, bilmem seyrettin mi, ilk dizisiydi ve dublajlıydı hatta.

     • Özge

      Yusuf iken de çok sevmiyordum karakterini. İzlemem mi Şöhreti:) ama orda Tuğrayı daha çok seviyordum :))

     • Gözde E.

      Yusuf da biraz bencildi evet. Ama Havva’ya aşkına laf yok. Şöhret zamanı sen çok minnak değil miydin ayol :)) Tuğra Atilla Saral mıydı, ben de sevdim O’nu sonradan ve destekledim.

     • Özge

      Ben Yusufla Toprak’ı yakıştırıyordum, ablasından daha iyi kalpli, yalansız dolansız bir kızcağızdı:) Yusufla olmadı ama neyse ki Lale Devrine transfer oldu da Çınarla güzel aşklarını izleyebildik böylece.
      Evet 12 yaşında falandım Şöhret başladığında. Zaten dönen entrikaları da çok anlamıyordum o zamanlar 🙂 Birkaç sene evvel bölümlerin tekrarını izleyince anlayabildim nihayet 🙂 Atilla Saralın karakteri Tuğra Soygüderdi, Murat’tan daha karizmatikti dizide, Murat daha genç ve toydu tabii;)

     • Gözde E.

      Murat’ın oynadığı karakter biraz şaşkalozdu da :))
      Aaaa Toprak’la yakıştırıyordun demek. Ben O’nu biraz mıymıy bulurdum ve Yusuf’la yakıştıramazdım. Ama Çınar’la on numara olmuşlardı kesinlikle. Ah ne günlerdi.

    • Özge

     Bu hiç aklıma gelmemişti :)) Olabilir aslında, iyi niyetinden şüphe etmiyoruz da biraz açık gözlü olsa Sabo’n keşke :))

     • Gözde E.

      Aslında açık gözlü de fazla alkolden bunu gösteremiyor 🙂

     • Özge

      Kim, Sabo mu alkolik? Yok be fazla içtiğini görmedikki adamın.😃

     • Gözde E.

      Alkolik ya Şermin’e katlanmak için içip duruyor işte.

     • Özge

      Kendini kaybedecek derecede değil ama ya. Artık tek tabanca olduğuna göre daha akıllı davranır:))

 • Ahmet Adar

  Gösde hanım fragman müthiş.Hünkar Fekelinin yaşadığını öğreniyor.Demir hastahanede Fekelinin annesinin odasına geldiği öğrenince çılgına dönüyor.Fekelinin evini patlatıyor.

  • Gözde E.

   Fragmanı seyretmekten kaçıp spoiler’ı yedim sağ olun Ahmet Bey 😂

  • Özge

   İlahi Ahmet Bey😀 Nr güzel spoiler verdiniz fragman izlemeyen yazarımıza ve bana. Ben de normal bir yorum diye okumaya başladım

   • Gözde E.

    İtiraf ediyorum bazen ilk ya da ikinciyi seyrediyorum aşırı meraktan. 🙈🙈 Patlamayı ve Hünkar Fekeli karşılaşmasını duymuştum ama nere patlıyor bilmiyordum.

    • Özge

     Ben 2,3 kere izlemeden anlayamıyorum izlediğimi😊 İlk defa da hep bir şey kaçırmışım gibi geliyor. Hünkardaki nefrete bak ya, adamin evini patlatmak ne demek. psikopat😠

     • Gözde E.

      Hünkar mıymış o? Ben demir sandım seyretmeden.

     • Özge

      Ben niye Hünkar diye hatırlıyorum?😊 Demir olması daha muhtemel tabi.

 • badem

  Merhaba Gözde,
  Öncelikle bol yorum ağırlıklı yazın için kendi adıma teşekkür ederim 😊
  Yaptığın tüm yorumların altına imzamı atıyorum. Tekrar aynı şeylerden bahsederek yeniden canımızı sıkmanın alemi yok.
  Eğer sen yazmamış olsaydın ben muhakkak ekleyecektim,ki bu noktayı atlamamış olduğun için de sana ayrıca teşekkür ederim 😊, nedir o nokta diye soracak olursan;Fekeli’nin söylediği ” Seni sevmeyeni bal olsa unut,seni seveni zehir olsa da yut” sözüne aşık olmayan yoktur herhalde.Bu sözün fikir babası kimse kendisine sevgilerimi iletiyorum😊 . Ve de ekliyorum: Fekeli sabaha kadar konuşsun,biz dinleriz:)
  Yılmaz’ın Gaffur’un boğazına bıçak dayadığı ve Sabahattin’in Şermin’ e tokat attığı(kadına şiddete sonuna kadar karşıyım,o ayrı) sahnelerde içinin yağları eriyen tek ben değilimdir herhalde:) Buradan senaristlerimize seslenerek Sabahattin’in sahnelerinin arttırılmasını talep ediyorum lütfen. Ortalık yangın yerine dönmüşken aklı selim,içten pazarlıksız,rasyonel insanlara ihtiyacımız var,değil mi ama?
  Son sahneye gelecek olursak …Elbette ki ben de Züleyha’nın buluşmaya süslü püslü gidecek olmasını işin içinde bir oyun olduğuna bağlamıştım. Yanılmadık:( Gönül ister ki Züleyha tüm gerçekleri anlatsın Yılmaz’a , birlikte kurtarsınlar evlatlarını. Çünkü Yılmaz eski Yılmaz değil,her şekilde Demir’i alt edebilir.Ama senin kadar tecrübeli olmasam da arkadaşım,naçizane tecrübeli bir seyirci olarak öngörüyorum ki senaristlerimiz bunu söyletmeyecekler,ZülMaz arasında ipler tamamen kopacak ve en erken sezon finaline kadar bize kurdeşen döktürmeye devam edecekler:(

  • Gözde E.

   Fekeli ah canım Fekeli 😍 Müsadenizle “Sen hep konuş ben hep dinlerim.” demek istiyorum bininci kez. 😁
   Sabahattin sahneleri artsın ama Boşanalım Şermin demesin olur mu 😂😂😂
   Son sahneyle ilgili senaristler bizi şaşırtmayı sevdiği için her şey olabilir diyorum hiç belli olmaz valla. O yüzden bekleyip görelim.

   • badem

    Ay hadi inşallah demek istiyorum..

  • pride&prejudice

   Fekeli bu dizinin olmazsa olmazi, bilge kisisi, hayatta gordugu acilar yuzunden yasam felsefesi muthis bir karakter…

 • pride&prejudice

  Hunkar nasil bu hale gelmis ve onun yetistirdigi de tabii ki Demir gibi olur. Annesine bu kadar sevkatli, disaridan bu kadar iyi gibi gozuken ama aslinda yalanlarla insanlarin hayatlarini acitan bir kadin Hunkar. ve oglu da hasta. ACaba bu kocasi Adnan dan mi kaynaklaniyor. Yoksa oncesinden mi? Gaffur un yedigi her tokati hakettigini dusunuyorum. Bizim cografyada siddet ozellikle o zamanlarda normal birseydi. Hala da siddet iceren bir toplumuz. hatta gittikce de artiyor. siddet ayrica sadece fiziksel de olmuyor. Gaffur un Gulten’e uyguladigi siddet tokatlardan daha korkunc! Gulten sonucta kendini oldurecek hale geldi ki kadinlara siddet maalesef cografyamizda bu sekilde sonuclanabiliyor. Ama yine ne yazikki kadina siddeti uygulayan erkegi yetistiren de bir kadin!erkek cocugu yetistirmek cok onemli. ama bizim cografyada bu saglikli hale nasil gelecek bilemiyorum. Cunku egitimli anneler bile ogullarini dejenere edebiliyorlar…siddetin bitmesi icin annelerin ozellikle ebeveynlerin bilincli olmasi gerekiyor. Haftaya acilis sahnesi merakla bekleniyor. Bakalim Zuleyha Demir’in istedigi gibi konusacak mi? ki ben eminim…

  • Gözde E.

   Selam Neslihan, hoş geldin. Hünkar-Adnan, Adnan-Demir, Yamanlar-Fekeli geçmişini görmek istiyorum. Demir’in kötü olmasını daha inandırıcı kılmak için de lazım bu.
   Şiddet konusunda yazdıklarına katılıyorum.
   Son sahneyi ben de çok merak ediyorum.

  • Buke Oguz

   Hastane odasında Fekeli’nin Hünkar’a söyledikleri ışığında Hunkar’ı bu hâle ailesinin getirdiğini düşünüyorum. Fekelinin bahsettiği bir hapishane olayı var ve Hunkar’ın oni hiç görmeye gelmediğinden dert yanıyor. Bu olay Hunakr evlenmeden önceki döneme ait diye anladım ben. Ben ailesi o dönem Fekeli hapse girince Hunkar’ın hamile olduğunu anladılar ve Adnan Yamanla evlendirdiler diye düşünüyorum.Belki Hunkar Fekelinin hapsi girdiğini bile bilmemiş kendini terk ettiğini düşünmüş bile olabilir. Fekeli Demiri Adnan’ın oğlu olarak biliyor… Bir nevi Züleyha Yılmaz olayı ikinci Fekeli Hunkar olayı yani tarih tekerrürü gibi bir durum sanki.

   • Gözde E.

    İlk teoriye okey ama Demir Fekeli’ye altta da yazdım ııh 😒

    • Buke Oguz

     Bu klişeye girilmemesini ben de isterim ama hikayenin gidişatı bu yönde ilerleyecek hissine kapıldım.

   • Özge

    Katılıyorum sana. Hünkar da Züleyha gibi Adnanla evlenmeye mecbur kalmış olabilir, Demir Fekelinin oğludur demiştim ben de. Ama Gözde, ” Hünkar Züleyha’nın yaşadıklarını yaşasa onu anlamaz mıydı?” diyerek bu teorimizi desteklemedi😀 Aslında hangisi hikayeyi daha iyi bir yere götürür emin değilim. Yaş olarak birbirlerine çok yakın Murat Ünalmış ve Kerem Alışık, baba-oğul gibi durmuyorlar hiç. Ve bu durum Fekelinin Yılmazla arasını da açabilir, sonuçta öğrenirse, Yılmazın oğluna karşı düşmanlık yapmasını, onu bitirmesini istemeyecektir. Bir yandan da klişe olmasına rağmen güzel dolu dolu sahnelerde görebiliriz bir baba-oğul olması durumunda .

    • Gözde E.

     Ama Kerem Vahide’den 5 yaş büyük, Vahide Murat anne oluyorsa Kerem de pekala Murat baba olabilir. İyi işlenen her şeye varım ben aslında ama bu teori bir de dediğin gibi YılFek açısından beni endişelendiriyor.

     • Özge

      Yakında çıkar kokusu, 10 bölüm daha bekleyelim:)

 • Buke Oguz

  Selam Gözdecigim ellerine kalemine sağlık:)))
  Bölümü izlerken baştan sona sinir harbi yaşadım ama güzel bölümdü.
  Demir’de de Hunkar’da da insanlık, insaf yok bu kesin.

  Tamam ben arabadan atlama olayında da tetiği çekme meselesinde de oğluna rağmen yapamaz, bu oğlunu Yamanlara bırakmak demek diye düşündüğüm halde Züleyha iki olayda da oğluna rağmen ölmeyi göze almış olabilir. Ama ne yaparsa yapsın hiçbir şey bir anne ile bebeğini ayırmak için haklı bir sebep OLAMAZ !!! Kadın için özellikle tetiği çekme sahnesi bir nevi cinnet anıydı. Demir onu durdurmak yerine o tetiğe basması için tahrik etti. O da çaresiz çekti tetiği. Ben Demir ciddi olduğunu anlayınca silaha müdahale edecek tetik boşa patlayacak derken silah boşmuş. Demir kurşunları çıkarmış.

  Bölüm boyunca gerek Demir gerek Hünkar psikolojik olarak eziyet ettiler Züleyha’ya. Hele Hünkar’ın Yılmaz ile konuştuktan sonra eve geldiği sahnede , tv den içeri girip Hunkar’ı boğazlayasim geldi resmen. Zuleyha’yi duymazdan görmezden gelmesi, oğlu için çırpındığını gördüğü halde ağzını açıp tek kelime etmeyişi, Züleyha sesini yükseltince onu odasına yollaması… Nefretliksin Hünkâr.

  Hünkâr Yilmaz sahnesini izlerken daha Züleyha’dan Yılmaz’a gidip Demir’i sevdiğini, O’nu unuttuğunu, peşini bırakmasını söylemesini isteyeceklerini tahmin ettim zaten. Züleyha’yı buna ikna edecek son olay , Demir’in O’nu oğluna götürmesi, uzaktan göstermesi ama koklamasına, sarılmasına , kucağına almasına izin vermemesi oldu. Züleyha’yı özür dileyecek noktaya ve oğlu için sevdiği adamdan vazgeçecek noktaya getirdiler.
  Önümüzdeki hafta Zuleyha’nin Yılmaza soykeyeceklerinden çok, Yılmaz’ın Züleyha’nın halinden tavrından, gözlerini kaçırmasından , sesinin titremesinden neler anlayacak onu merak ediyorum.

  Eğer Yılmaz Züleyha’ya inanırsa çok kızacağım çok.Bu kadar iyi tanıdığı kadının yalan söylediğini anlamayacak kadar öfkeden gözü kör olmuş bir Yılmaz yazmaz inşallah senaristler.

  Demir karakteri her bölüm beni daha da fazla öfkelendiriyor. Her bölüm daha fazlasını yapamaz diyorum ama yapıyor. Züleyha’ya güvenmiyormuş da, onun kendini sevmesi için çırpınıyormuş da , artık yorulmusta … Allah aşkına kadın seni sevsin diye ne yaptın Demir Yaman ?
  Onunla evlenmeye karar verdin kıza fikrini bile sormadin. Evlilik teklifi bile etmedin. Başka bir adamı sevdiğini bile bile onunla evlendin. Gerçekleri bildiğini ondan sakladın. Her türlü zorbalığı, psikolojik baskıyı yaptın Yılmazın adını duydukça. Giyeceği gelinliğe, kıyafete bile kendin karar verdin. Başka birini sevdiğini bildiğin halde evlenmen yetmedi bir de onunla birlikte oldun. Tamam onu Paris’e görürdün gezdirdin alıveriş yaptınız. Ama bunlar bir kadının seni sevmesini sağlamaya yetmiyor işte. Sonra da yaptıklarının adı sevmesi için çırpındım oluyor. Yahu oda hapsine aldın, bebeğinden ayırdın bunun daha ötesi mi var!!!

  Üçüncü itici karakterimiz Şermin … Bu kadın için annelik sadece kendi doğurduğunu sevmek demek herhalde. Zuleyha’nin halinden , bebeğin annesinden ayrı kalmasından bölüm boyu keyif aldıkça ben ondan iyice tiksindim. Bir de Veli ile ilgili durumu ortada ama o ne yapıyor “aldatılıyorum” naraları atıyor. Anlayıp dinlemeden Gülten’e saldırıyor. Şermin Veli’den iyi bir kazık yediğinde hiç üzülmeyeceğim onun için. Veli sömürdükçe sömürüyor hem Şermin’i hem Füsun’u … Enayiliklerine doymasınlar. Yalniz Veli Fusun’dan

  • pride&prejudice

   Sermin’in bir an once Veli tarafindan dolandirildigi ortaya ciksa da soyle bir zevkle seyretsem diyecek kadar Sermin’e sinir oluyorum. Hele Gulten’e saldirmasi sanki kendisi sutten cikmis ak kasik…Beter ol Sermin diyorum baska birsey demiyorum…Annelerin cocuklarina olan sevgisi bu dizinin satir aralarinda cok guzel isleniyor. Saglikli olmayan sevgiler sorunlu yetiskinlere neden oluyor. Anne oldugumdan beri bunu savunuyorum.

   • badem

    Şermin’in Veli’den kazık yemesine ek olarak ben Sabahattin’in yeni bir aşka yelken açmasını öyle çok istiyorum ki Şermin iyice deliye dönsün:) Çünkü ona göre Sabahattin pısırık, ezik, aza kanaat eden biri ya, onu kimse istemez veya beğenmez. Çift taraflı darbe yakındır:)

   • Gözde E.

    Kesinlikle satır aralarında işlenme durumu doğru ve yerinde. Bu tip şeyleri görmeyi seviyorum.

   • Buke Oguz

    Evet annelerin çocuklarına takintili sevgilerinin cocuklarini takintili bireyler haline getirişi güzel veriliyor.

  • badem

   Merhaba Büke,
   Gülten – Yılmaz evliliğinin olabilme ihtimali maalesef benim de aklımı kurcalıyor. Züleyha’dan red cevabı alacak olan Yılmaz’ın onu unutabilmek adına Gülten’e evlenme teklif etmesi bana hiç de uzak gelmiyor 🙁 Umarım Yılmaz böyle bir delilik yapmaz. Daha önceki bir yorumumda da belirtmiş olduğum gibi ben Gülten ve Çetin ilişkisini destekliyorum. Ki zaten Gülten Yılmaz’ın aşkından ancak kalbine girecek yeni bir aşkla vazgeçebilir.

   • Gözde E.

    GülÇet ‘in yanındayız. 😍 Senaristler duyun sesimizi!

   • Buke Oguz

    Merhaba Bade.. Umarım Yılmaz böyle bir hata yapmaz. Gülten Çetin bence de uygun. Ama Gülten uzun süre onu görmez gibi geliyor. Yılmazın onu eve getirmesi kızın yine umutlanmasına sebep oldu muhtemelen.

    • Gözde E.

     Ama Züleyha ile buluşmaya gitti hala mı umutlanıyor? 🤔

     • Buke Oguz

      Hayatini kurtarıp yanına alınca yeniden umuda kapıldı diye düşündüm nedense

     • Gözde E.

      Kapıldı ama yine hevesi kursakta kaldı.

     • Buke Oguz

      Öyle de olmalı zaten.

  • Gözde E.

   Selam ikizim, teşekkür ederim. 😘
   Hünkar nefretlik ama onu Hünkar yapan da bu kibri bu tarzı. Yine de hayranım hala.
   Yılmaz eğer gerçekleri duymazsa ve Züleyha’nın tavrından anlayamazsa bunu sadece hayal kırıklığı korkusuna bağlarım ben yine. ve sonuçta dese bile burda kalmasına sebep gerekmekte mantıken er geç anlayacak ki kalsın.
   Demir biraz da 70lerdeki bir adam olarak böyle davranıyor diyorum bazen ama yine de fazla geliyor bu ego kibir bu hep bana hep bana. Onun yaptıklarını döneme bağlayıp normal görebilir miyiz?
   Şermin kazık yesin istiyorum ama pişman olup iyiye evrilse fena mı olur? Bence de FüsLi ship 😍
   Hünkar görmedi bence ya Fekeli’yi. Peki sence Demir baba Fekeli mi?
   Yılmaz Gülten’le evlenmesin. Betül ya da yeni birine razıyım. Ama sadece konağa girsin diye Betül isterim yoksa Züleyha’dan başkasıyla evlilik hayır.

   • Buke Oguz

    Ben Fekeli’nin Demir’in babası olduğunu başından beri düşünüyorum…
    Anne tarafı Adana Kozanlı olan biri olarak söylüyorum ki Adana erkekleri genel olarak kabadır… Ama yine de bu tavrını döneme bağlayıp hak veremiyorum kendisine.
    Sermin kolay kolay pişman olmaz gibi geliyor ondaki pişkinlik kimsede yok. Ileride pişman olursa da emin olana kadar temkinli yaklaşırım ona.
    Kimseyle evlenmesin Yılmaz.

    • Gözde E.

     Yıldız Tunç’un Binbir Gece’sinde mesela baya pişman olan kötü karakter vardı. Diğer dizilerini hatırlamasam da yine aynı senaryo mantığını bekliyorum ben.
     Demir Fekeli oğlu çıksa şaşırmam. Ama ister miyim hareket katacak bile olsa? Hayır sanırım 😏