İzledim

BAY YANLIŞ – Kaderden Kaçılmaz

Bay Yanlış  2. bölüm reytingleri ilk bölümden biraz daha iyi: Total 4,62, AB 4,11 ve  ABC1’de 4,34 . Bölüm izlenimleri konuk yazarım Gözde ‘nin kaleminden. Keyifli okumalar ^^

(For my foreign followers, please go to select language section on the top right side of the screen for google translate.)

 

Şu an bu satırları yazarken yüzümde tatlı bir tebessüm. Ne kadar akıcı, ne kadar keyifli bir bölümdü, sizce de öyle değil mi? İlk bölümden kat kat iyiydi kesinlikle. Hiç boş sahne yoktu, başından sonuna kadar Ezgi ve Özgür’le diğer kahramanlarımıza kapılıp gittim. Bir anda bölüm sonu geldi çattı. Şimdiden haftaya cuma gelse demeye başladım vallahi.

 

bay yanlış can yaman özge gürel

 

Özge Gürel ile Can Yaman arasındaki uyum kesinlikle Dolunay’dakinden çok daha fazla. Her sahnelerinde ekrandan kalpler fışkırıyordu yine. Hangisini daha çok sevdim karar veremiyorum. Hepsinin ayrı bir tadı var demek daha doğru olur.

Ezgi şu an aslında kalbini hiç çarptırmayan bir adamla evlenebilmek için tuhaf bir çabanın içinde. Özgür de sanki kendisi ilişkilerde çok başarılıymış gibi O’na ilişki koçluğu yapıyor. Aslında Ezgi bunu, ayrıldığı sevgilisi Soner ile aşık atmak için istiyor. Soner üç ayda nişanlandı ya, O da hemen birini bulmalı ki gururu kurtulsun. Evet, aile kurma hayali de bunun sebeplerinden biri. Çünkü anne babası o beş yaşındayken boşandığı için aile sıcaklığını yaşayamamış. Evlenmeye eskiden beri fazla takık olması bu yüzden. Belki de ilişkilerdeki hatalarının esas sebebi de bu evlenme takıntısı. Aslında üç çocuk hayaliyle de tam Sevim’in hayalindeki gelin adayı değil mi Ezgi? Özgür ise muhakkak bir şey yaşamış olmalı 48 saatten uzun bir ilişkisi olmaması için. Belki de sadece bağlanma korkusu yaşıyor. Ne yazık ki bu bölümde de yine buna dair tek bir şey öğrenemedik maalesef… Özgür bu açıdan bakıldığında Ezgi’ye hiç de ilişki koçu olamayacak bir adam. Ama verdiği taktikler işe yarıyor mu, yarıyor. Hakkını yememek lazım. ^^

 

bay yanlış can yaman özge gürel

 

Ama Serdar bunca çabaya değecek biri mi orası meçhul. Belki de Ezgi’yi hiç mutlu edemeyecek. Henüz hakkında hiçbir şey bilmiyoruz mesleği ve teniste çok başarılı olduğundan başka. Ama Özgür’ün verdiği taktikler olmasa Ezgi ile tek gecelik bir ilişki yaşayacak birine de benzemiyor, bu konuda Özgür’ün fikrini abartılı buluyorum. Ayrıca Özgür’ün Serdar’ın fiziği üzerinden yaptığı kıyas, bu kendini fazla beğenen egolu, aşırı özgüvenli hali de içten içe bir eksikliğin göstergesi.
Özgür’ün Ezgi hakkındaki analizleri de kesinlikle çok yerinde. Her ne kadar arada O’nu kıracak şeyler de söylese O’na gerçekten değer verdiği apaçık. Bunu Ezgi’ye göstermesi ise aslında o kadar da Bay Yanlış denecek biri olmadığını gösteriyor.

Geçtiğimiz bölümü ikisinin de birbirlerine yaptığı teklifle noktalamıştık. Ezgi, Özgür’ün teklifini kabul etmedi çünkü O’na kapılmaktan korktu. Ama gördüğü rüyanın etkisiyle fikrini değiştirdi ve ikilinin arasındaki anlaşma başlamış oldu. Gördüğümüz rüyaların mutlaka bizim için bir anlamı olduğuna inananlardanım. Bilinçaltımızın yansıması çoğunlukla. Ezgi’nin eski sevgilileri ve Özgür’ü bir arada gördüğü kabus da, daha sonra Özgür’le yakınlaştığını gördüğü rüya da böyle. Ezgi kabusu sayesinde Özgür’den tavsiye alması gerektiğine ikna oldu. Çünkü başta dediğim gibi evlenip yuva kurmaya, bir aile sahibi olmaya, kendisine gerçekten değer verilmesine, ilgi görmeye aç ve bu taktiklere ihtiyacı var.

 

bay yanlış can yaman özge gürel

 

Cansu ve Levent’in ilişkisindeyse yolunda gitmeyen şeyler olduğu besbelli. Cansu aşık olduğu için değil de evlenilmeye uygun biri olduğu için Levent’le birlikte gibi duruyor. Levent ise başından geçen evlilik ve kızının tepkisinden korkusu nedeniyle Cansu’yla daha çok keyifli zaman geçirmenin peşinde. Yani aralarındaki ilişkinin aşk temelli olmadığını ya da başta vardıysa bile artık kalmadığını düşünüyorum. Cansu ne yazık ki iddia ettiği gibi bu yılın sonunda evlenmiş olamayacak gibi görünüyor. Bir yıl olmuş ama adam daha Cansu’yu kızıyla bile tanıştıramamış, yakın çevreleri hariç gizli saklı bir ilişki yaşıyorlar. Böyle aşk mı olur? Gerçekten aşık bir adamın korkuları olabilir ama onları yenmesi bu kadar da uzun sürmez. O yüzden Cansu, lütfen o saçma sapan kitaptan taktikler almayı bırak ve resti çek. Levent’le evlenememek dünyanın sonuymuş gibi davranma artık. Önemli olan dört karatlık bir tek taşla evlilik teklifi almak, zengin ve kariyerli bir koca bulmak değil; gerçek aşk temelli bir beraberliğin uzun ve mutlu olması. Levent’in kızı ise çok minnoş. Herhalde yakında eski eşini de dizide görürüz.

 

bay yanlış can yaman özge gürel

Yeni çiftimiz

 

Deniz ile Ozan ise birbirlerini görür görmez aşık oldular. Daha karakter tanıtımlarını okuduğumda bu aşkın geleceğini hissetmiştim. Evliliği yolunda gitmediği için ilişkilerden uzak duran, kariyerine odaklanmış ve arkadaşlarının da devamlı davranışlarını sorgulayan Deniz, bakalım ilerleyen zamanlarda da bu kadar kontrollü olabilecek mi? Ozan ise bir yıllık yalnızlığın ardından hissettiklerinin peşinden sonuna kadar gitmeye kararlı. Galiba Ezgi ve Özgür’den önce en yakın arkadaşlarının ilişkisine tanık olacağız. Deniz’in işyerindeki rakibi İrem, Ozan konusunda da rakibi olacak mı ne dersiniz? İrem bana yemeklerine hayran olduğu Ozan Şef’in yakında kendisine de hayran olacak imajı verdi. Unutmadan, Deniz’in -yanlış anlaşılma üzerine söylenmiş bile olsa- kadınlarla ilgili verdiği mesajlar da çok iyiydi. Özellikle kadına şiddetin bu kadar arttığı dönemde bu replikler için senaristleri kutlarım.

 

bay yanlış can yaman özge gürel

 

Sevim ve Nevin’i ise bu bölüm fazla görmedik ama özellikle Nevin’in Soner’in gizli stalkçısı olmasını çok sevdim, zamana uygun bir durum yazılmış. Doğrusu bu yaş grubu sosyal medyada bizlerden çok daha fazla vakit geçiriyor. Birçoğu hepimizden çok paylaşım yapıyor Instagram’da falan. ^^

 

bay yanlış can yaman özge gürel

Alev alev <3

 

Ezgi, Özgür’ün verdiği taktikler sayesinde Serdar’ın ilgisini fazlasıyla kendi üzerine çekmeyi başardı. Ama Ezgi’nin Özgür’ün de ilgisini çektiği apaçık. Özgür’ün tenis turnuvası partisinde telefonda ettiği iltifatlar, birlikte elbise bakmaya gittiklerinde seçtiği kırmızı elbisenin içindeyken Ezgi’nin “Var ya kesin beni görür görmez aşık olacak.“ demesi üzerine yüzündeki ifade her şeyi belli ediyor. Belki de bu durum yüzünden bu bölümde Özgür’ü başka bir kadınla hiç görmedik. Ezgi’nin de ikisini neredeyse öpüşecekken gördüğü rüya olsun, yemek yaparken aklına gelmesi olsun Özgür’ü aklından çıkaramadığı ortada. Özgür, tenis turnuvasına gitmeden evvel Ezgi’nin saçlarını açarken ekrandan çıkan alevleri de atlamamak lazım. Hem Cansu ne demişti akşam kızlarla yemekteyken Serdar’la karşılaştıklarında: “Kaderden kaçılmaz.” Ama yanlış kişi için söyledi bunu. Birbirlerine aşık olmak Ezgi ile Özgür’ün kaderi, kaçış yok. Acaba kızlar ne zaman öğrenecekler Ezgi’nin Özgür’le bu derece samimi bir ilişki içinde olduğunu?

 

bay yanlış can yaman özge gürel

 

Ezgi ve Özgür sadece taktikler üzerine konuşmak için bir araya gelmiyorlar. Aslında gerçekten aralarında güzel bir arkadaşlık da başladı. Ezgi, Özgür’ün içindeki merhametli, duygulu, bambaşka adamı gördü. Özgür’ün mağazada Ezgi’nin Soner’le karşılaştığını ve konuşurken çektiği üzüntüyü uzaktan görüp gidip O’na sarılıp sevgilisi numarası yapması ne kadar da ince bir hareketti. Özgür Ezgi’ye gerçekten değer veriyor ve bunu somut olarak göstermiş oldu. Soner, Ezgi kendinden daha yakışıklı, karizmatik bir adam buldu diye nasıl da bozum oldu. İçimin yağları eridi valla. ^^ Ezgi, hem çok güzel, hem de çok iyi kalpli bir kız. Mutlu olmayı hak ediyor.

 

bay yanlış can yaman özge gürel

Bu ne güzellik

 

Özge Gürel’in Ezgi’yi çok yürekten oynadığını ve dizide inanılmaz güzel göründüğünü de atlamayalım. Gözlerimiz kamaşıyor doğrusu. Can Yaman’ın yakışıklılığı, karizması da zaten aşikar.

 

bay yanlış can yaman özge gürel

 

Ezgi, Özgür’ün yanında çalışmasın demiştim geçen haftanın yazısında ama senaristlerimiz bu yolu seçti. Ezgi, Deniz vasıtasıyla Ozan’la Özgür’ün ortak olduğu yeni mekanda halka ilişkiler sorumlusu olarak çalışmaya başlayacak. Deniz de aynı mekanın şirket avukatı oldu. Bu durum sadece Ezgi-Özgür değil, Deniz-Ozan ilişkisine de faydalı olacak gibi görünüyor. Bir de manasızca kavga edip anlaşmayı bozan çiftimizi tekrar bir araya getirecek gibi. Hem yan yana evler, hem aynı iş yeri, kahramanlarımız birbirinden kopamayacak bu şekilde.

 

bay yanlış can yaman özge gürel

Özgür’ün evi

 

Yalnız dizinin tüm mekanları çok güzel. Hele Özgür ve Cansu’nun evlerine bayılıyorum.  Bay Yanlış Özgür’ün evi nerede diye merak ederken internette bir habere rastladım;  Özgür’ün evi gerçekte şarkıcı Linet’e aitmiş. Ataşehir’de bulunan ev dubleksmiş, 17 ve 18. katlarda yer alıyormuş. Evin terasında havuz olması ve terastan görünen Adalar manzarası cidden muhteşem.

Özgür’ün maddi durumuyla o evde oturması mantıklı görünüyor, peki Cansu nasıl böyle bir evde oturabiliyor? Özel bir hastanenin halkla ilişkiler sorumlusu böyle bir evin kirasını kolay kolay ödeyemez, belki de ev hastanenin de sahibi olan sevgilisi Levent’e aittir.

Dizide bu hafta oldukça kalabalık sahnelerimiz de vardı, tıpkı geçen haftaki gibi. Açıkçası pandemi döneminde bu sahneleri gördükçe ekrana “Korona var, hani maskeniz?!” diye bağırasım geliyor. İnşallah ekipten hiç kimse virüse yakalanmaz.

 

 

bay yanlış can yaman özge gürel

Rüyalar gerçek olsa 😉

 

Ozan, Ezgi’yi işe aldı ama Özgür’ün bundan haberi olmadı. Görüşmeye geldiği gün teğet geçtiler birbirlerinin yanından. Aslında Özgür de Ezgi’nin iş aradığını duyunca aklından bu işi teklif etmeyi geçirmişti ama aynı iş yerinde olmaya cesaret edemedi. Sadece aralarındaki bu didişmeli durumdan mı yoksa O’na karşı hissettiklerinin farkına varmaya başladı da onun için mi? Sizce?
Mesela Ezgi, Özgür’den etkilendiğinin farkında ve bundan kurtulmaya çabalıyor bir yandan. Rüyasında Özgür’ün kendisine aşk itirafı yaptığını ve nerdeyse öpüştüklerini gördü. Soner’e karşı yaptığından dolayı da önemsendiğini hissetti, Özgür’ün dışardan kolay kolay görünmeyen özelliklerini fark etti ve yüzüne karşı dile getirdi. Amaaa Özgür’ün muzurluğu sayesinde yanıldığını düşünüp hedefe kitlendi.

Ezgi: Bugün yaptığın şey benim için çok kıymetliydi. Uzun zaman sonra ilk defa önemsendiğimi hissettim. Nerdeyse unutmuştum bu duyguyu. Bir kalbin olmadığına emindim ama kafamı karıştırdın. Aslında çok hassas ve iyi kalpli birisin, duygusalsın.
Özgür: Eee… İtiraf edeyim. Esasında konu sen değildin. Yani seni terk edip başıma sardığı için ben o elemandan bir nevi böyle intikam almak istedim aslında.

Aslında Özgür tabii ki bunu Ezgi’yi önemsediği için yapmıştı ama kendinden, kendi duygularından kaçtığı için O’na böyle cevap verdiğini düşünüyorum ben. Ezgi’nin bu sözlerinden sonra yüzü her şeyi itiraf etti bize. Bakalım Özgür ne zaman gerçeği önce kendine, sonra Ezgi’ye itiraf edebilecek?

 

bay yanlış can yaman özge gürel

Kaderden kaçamayanlar

 

Sevim, Özgür’e bir gün önceden gelmesinin daha doğru olduğunu söyleyince o akşam Serdar’la randevusu olan Ezgi haliyle bunu kabul etmek istemedi ve bu seferki didişme daha sert oldu ve aralarındaki anlaşma bozuldu. Ama Ozan, Ezgi’yi ortağıyla tanıştırmak için mekana çağırınca kaderden ve birbirlerinden kaçamayan ikilimiz yine bir araya gelmiş oldular. Bölüm böyle sona erdi. Bakalım haftaya ikilimiz nasıl tekrar beyaz bayrak çekip bir araya gelecek?

 

*Tweetiyle yazıma renk katan  Ayfer AKAY‘a çok teşekkürler.

 

Bay Yanlış hakkındaki diğer yazılar için tıklayın.

 

Bay Yanlış 3.Bölüm Fragmanları

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap