İzledim

BAY YANLIŞ – Ezberlerimi Unuttum Seninle

Bay Yanlış reytingleri 12.bölümde bir önceki haftaya göre daha düşük geldi. Bu bölüm Total’de 3.58 reytingle 8. AB’de 2.65 reyting ile 8. ABC1’de ise 3.60 reytingle 7.oldu.

Bölüm izlenimleri konuk yazarım Gözde ‘nin kaleminden. Keyifli okumalar ^^ (For my foreign followers, please go to select language section for google translate. On the top right side of the screen for desktop, Last line on the hamburger menu bar for mobile)

 

Aşk için nelerden vazgeçebilirsiniz? Aşık olduğunuz insan için neleri feda edebilirsiniz? Siz ne cevap verirsiniz bilmem ama Özgür’ün Ezgi’ye olan aşkı o kadar büyük, o kadar değerli ki; onun için her şeyden vazgeçebilir.

Bu bölüm yaşananlarla Ezgi ve Özgür’ün aşklarının her güçlüğü nasıl yenebileceğini, birbirlerinin hayatlarını ne kadar güzelleştirdiklerini, birbirleri için ne kadar değerli olduklarını gördük. Onlar her şeyden vazgeçebilir ama birbirlerinden asla.

 

 

Tolga, Ezgi’ye iftira atıp Özgür’ü bir seçim yapmaya zorladı ve Özgür La Gabbia’dan vazgeçti. Özgür’ün Ezgi’ye olan aşkı her şeyin üzerinde. O yetenekli ve azimli biri, işini kaybetse, sıfırdan başlaması gerekse yeniden tepeye çıkabilir ama böyle bir aşkı bir daha bulamayabilir. Bu yüzden kalbini yeniden attıran kadının kıymetini sonuna kadar biliyor. Ayrıca kıvrak zekasını kullanarak Tolga’nın yeni mekanı aldığı fiyattan kendisine satmasını da şart koştu. Çünkü o da Tolga için en önemli hedefin La Gabbia olduğunu iyi biliyordu.

Ezgi ile Özgür ilişkileri hakkında konuşurken ne dedi Özgür?

 

“Sanki hem tecrübesiz ürkek bir çocuğum senin karşında, hem de böyle her şeye gücü yetebilecek bir adam gibi hissediyorum kendimi, koca bir adam gibi hissediyorum.”

 

Evet, Özgür’ün her şeye gücü yetebiliyor Ezgi için. Onu uğradığı iftiradan kurtarabilmek için yapması gereken neyse hiç tereddüt etmeden yaptı. Ezgi’nin canı daha fazla yanmasın diye kendi canını yakmaktan çekinmedi. Binbir emek harcamıştı La Gabbia’ya. Ama Ezgi de onu tekrar aşka inandıran, kalbinin yerini hatırlatan kadın. Geçmişten gelen yaralarını saran kadın. O da Ezgi’nin kırılan kalbini onaran, onu yeniden gerçek aşka, gerçek bir ilişkiye inandıran adam. Onlar birbirleriyle yeniden doğdular. Aşkla yeniden hayat buldular. İnsan bu duyguları yaşadığı biri zor durumdayken hiç mal mülk, para düşünür mü? Özgür de düşünmedi.

 

 

Özgür’ü bu bölüm drama kayan bir duygusallıkta gördük. Ezgi uyurken başucunda gözleri dolu dolu haliyle minik bir kedi gibiydi. Ona sarılıp her şeyin yeniden güzel olacağına ikna etmek istedim. Bugüne kadar hep romantik komedi işlerde gördüğümüz Can Yaman drama da başarılı olabileceğini hissettirdi.

 

 

Özgür’ün Ezgi’ye bıraktığı not ise çok romantik değil miydi? Sıradan bir gitme notu yerine ona olan hislerini anlatan kelimeler çok daha anlamlı. E tabii güne böyle sözlerle başlayan bir kadının günü de en güzel şekilde başlar. ^^

 

“Kokunla güne başlamak dünyanın en güzel duygusu…”

 

Özgür, yeni mekanla Ezgi’yle yepyeni, daha mutlu, huzurlu bir hayata başlangıç yaptı. Yeniden birlikte çalışmaları da çok güzel oldu. Çünkü onlar birlikte çalışırken birbirini besleyen bir çift. Bir yandan Ezgi kendi yeteneklerini sergiliyor, bir yandan da Özgür’ün mekanı için iyi şeyler yapılıyor.

 

 

Romantik komedilerin olmazsa olmazı başrol çiftin mutfakta birlikte yemek yapmasıdır. Nihayet EzGür de birlikte yemek yapan çiftler kervanına katıldı. Neyse ki bir yandan cilveleşirlerken elini kesen olmadı. ^^

 

 

 

 

Deniz ve Ozan sahnelerinin yine tadına doyamadım. Ve lütfen öpüşmelerini telefonlarla kesmeyelim. Bölüm boyu bir kerecik öpüşmedi bu minnoş çift. Bir tatlı buse OzDen severlerin hakkıdır.

 

 

İlişkilerinde en sevdiğim şey Ozan’ın Deniz’in kararlarına saygı duyması, asla baskı yapmaması, yürümek istediği yolda ona eşlik etmesi. Bir ilişkide en çok arzulanan şeylerden biridir bu. Deniz çok şanslı, Ozan ideal bir erkek.

Deniz’in İrem’in yaptıklarından dolayı eski çalıştığı yeri şikayet edeceğini de sanmıyorum. Sonuçta oradan başka ekmek yiyenler de var. Şimdi yeni ofisinde oradaki çekişmelerden uzak, daha huzurlu olacak.

Özgür’ün Deniz’e “Yenge” diye hitap etmesi detayına da bayıldım. E biliyor arkadaşının Deniz’e evlenecek kadar aşık olduğunu. Deniz şaşırdı ama çok da mutlu oldu bence. Kim olmaz ki? ^^

 

 

Cansu ve Levent ilişkisinde başta çok şüphelerim olmasına rağmen şimdi resmen evleniyorlar yahu. Levent gerçekten Cansu’yla birlikte olmak istiyor, hatta onu ailesinden istemeye bile kabul etti. Bu sürecin Cansu’nun istediği gibi olacağını söylemesi önemli bir detay. Zeynep’in, annesi Işıl’ın doldurmasıyla Cansu’yu bezdirmeye gelmesi o kadar hayatın içinden bir durumdu ki. Pek çok boşanmış çift çocuklarını diğer ebeveyne karşı dolduruyor. Karşı tarafın hayatına biri girmese de ona olan hıncıyla hatalar yapabiliyor. Ama Işıl’ın bu planı tabii ki suya düştü, çünkü Cansu Levent’in bir parçası olan Zeynep’e gerçekten değer verdiğini gösterdi. Onunla sanki annesiymiş gibi ilgilendi. Cansu’dan çok iyi bir anne olur kesinlikle. Şimdi Işıl’ın yeni hamlesinden ziyade onu kimin oynayacağını çok merak ediyorum. Sizin adayınız kim?

 

 

Annelerin bu bölümde önce mecburiyetten, daha sonra ise gerçekten barışması çok sevindiriciydi. Sevim’in bu kadar çabuk ve içten bir şekilde Ezgi’den özür dileyeceğini de beklemiyordum doğrusu. Dizideki ailevi ilişkiler böyle daha güzel ve diğer dizilerden farklı. Yeniden böyle yazılması akıllıca.

Ezgi’nin sırf Özgür’le sevgili diye yaşamak zorunda kaldığı şeyden kim olsa etkilenir, ona söylediği kötü şeylerden pişman olurdu. Fitnat da artık biriyle uğraşacaksa gitsin Tolga’ya salça olsun. Diziyi seyrederken fark etmediğim ancak Twitter’da yakaladığım bu ana da bayıldım. E ama Özgür haklı, Fitnat’ı susturmak şart. ^^

 

 

Acaba bu bir doğaçlama mı? Can Yaman oyununa doğaçlamayı çok fazla katan bir oyuncu. Bu doğaçlamaları -aşırıya kaçmamak şartıyla- seviyorum. Mesela Ezgi’nin saçlarıyla oynaması güzel ama bu bölümde biraz gözümü yordu yalan yok. Şu şekilde sarılması ise çok ponçik değil mi? ^^

 

 

Hoşça kal La Gabbia

 

 

Tabii ki yeni mekana Gizem hariç tüm çalışanların gelmesi gerekliydi. Özellikle Emre’nin. ^^ Dizinin başından beri yeni mekan açıldığında bu sorun nasıl çözülecek diye merak ediyordum. La Gabbia’yı direkt devre dışı bırakmak başarılı bir senarist hamlesi. Yalnız yeni mekana geçmeden önce restoranda çıkardığı yangını itiraf eden Emre’nin, Gizem’in yaptıklarını da söylemesini beklerdim. Gizem’in yanına kar mı kalsın yaptığı kötülükler?

 

 

Tolga, şimdi La Gabbia’yı işletecek ancak Özgür’ün işletmeciliği ve Ozan Şef’in yemekleri olmadan orası aynı ününü koruyamaz. Tolga da sadece eskiden babasına ait olan yeri aldığıyla kalır. Zaten ben artık boş duracağını düşünmüyorum. Diziye sadece restoranın devreden çıkması ya da EzGür ilişkisinin sağlamlaşması için gelmiş olamaz. Mutlaka kötülüklerini sürdürecektir.

 

Ezgi’ye atılan iftirada Serdar’ın da parmağı olduğu belliydi ama asıl İrem’i kullanmış maşa olarak. Ruhsat için dosyadaki evrakları değiştiren İrem, Ezgi’nin bilgisayarından da mail atmış. Ama tabii Serdar tarafından kullanılan ve Ezgi’ye nispet için kadınlık gururu da harcanan İrem’in ona hamle yapacağı belliydi. Serdar’ı önce hastaneden, sonra da diziden gönderirsek iyi olur. Sözde Ezgi’ye değer veren Serdar ona kötülük yapmaktan zerre çekinmemiş. Zaten Serdar’ın Ezgi’ye aşık olmadığını, onu savaş ganimeti gibi gördüğünü hep yazmıştım, yanılmadığıma sevindim.

 

 

Yeni mekanın açılışı için belirlenen temaya bayıldım. Tam da mekan sahiplerimizin şu an hayatlarındaki en önemli şeyi yansıtıyor: Aşk. Ve Ezgi’nin sloganı Aşk Sonbahara Yakışır‘a bayıldım. Aşk sonbahara çok yakışır elbette ama bence her mevsime.

 

Açılış gecesi küslükler bitmiş, tüm sevenler mutlu, her şey çok güzel giderken illa bir sorun çıkmasa olmazdı. Tam EzGür ve diğer çiftlerimiz aşkın büyüne kapılmış göz göze dans ediyorken polisler geldi ve Ezgi’yi sordular. Muhtemelen bu yeni sorun Serdar’ın işidir. Çünkü İrem tarafından deşifre olup hastanedeki işinden de olunca iyice hırslanmıştır. Ama ne yapmış olabilir? Bu sorunun yanıtını gelecek bölümde öğreneceğiz. Fragmanlara göre yeni bölümde çok eğleneceğiz.

 

 

Ve son bir kare de FOX yeni sezon tanıtım çekimlerinden gelsin. EzGür ne kadar da güzel değil mi?  Bayıldım canım çiftime.

 

*Tweet’leriyle yazıma renk katan CanYamanMéxicoOficialClub??? Canan ‘a çok teşekkürler.

 

Bay Yanlış bölüm yorumları için tıklayınız.

 

Bay Yanlış 13. Bölüm Fragmanları

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap