İzledim

AŞK MANTIK İNTİKAM – Aşk Avı Başladı

Aşk Mantık İntikam 3. Bölüm reyting bir önceki  bölüme göre artarak yükseliyor. TOTAL’de +1,40, AB’de +1,59 ve ABC1’de +1,76 reyting artışı gösteren dizinin bu haftaki durumu; TOTAL’de 5,36 reyting ve AB’de 4,39 reytingle 2. , ABC1’de 4,85 reytingle 3. oldu. Bölüm yorumu konuk yazarımız Elma Şekeri ‘nden… Keyifli okumalar…

İtiraf edeyim bu sezon bazı yayına girenleri gördükten sonra şöyle hem eğlenip hem de alttan alttan saydırıp heyecanlı, çekirdek çitlemeli sahneleri olan bir yaz dizi çıkmayacak diye hafiften umutsuzluğa kapılıyordum ki; Aşk Mantık İntikam kavurucu sıcakta içilen buz gibi limonata kıvamında şahane geldi!

Aslında ilk bölümden sinyal çakmaya başlamışlardı ama bu bölümde vitesi yükselttiler. Her ne kadar Ozan’ın sürekli Esra’yı suçlayıp, “sen bana ne yaptın ki ne yaşadın ki ne zorluk çektin ki, sen beni yarı yolda bıraktın” hallerine ifrit olsam da didişmeli ve bol voltajlı halleri oldukça keyifliydi…

 

 

Bölüm açılışı da yine didişmeli, elektrikli ve kolları altınları sayesinde şıngırdaklı Zümrüt Hanım sayesinde kahkahayla oldu. Ozan’ın artık her gün yolunu arşınlar olduğu mahalleye gelmesi ve Esra’yı hiç dinlemeden, anlamadan hatta dinlemesine bile gerek yok; “Esra öyle bir şey yapmaz” bile demeden müşteri verilerini çalmakla suçlayıp, gerçekler Çınar sayesinde ortaya çıkınca Esra’dan özür dilemeye çalışmasıyla olanlar oldu. Ozan ile Esra arasında bir yumuşama olur mu derken “Oğluşummm” diye beklenen ses duyuldu ve anneler müsabakasıyla işler yine karıştı!

Ama o Zümrüt’ün balkon tırabzanından dar eteğiyle tırmanmaya çalışması ve Ozan ile Esra’yı ayırmak için verdiği mücadele takdir edilesiydi.

 

 

Esra’nın aklanıp şirkete dönmesiyle Ozan yine bir atarlara bağladı ama yazık Çınar ne kadar sevindi. Her dizide olduğu gibi esas kızımızın en yakın arkadaşı olmakla mükellef ama ona aşık olup açılamamakla görevli karakterimiz… Ki bu dizimizde o Çınar oluyor, şartsız koşulsuz Esra’ya güvendi; “o yapmaz” dedi ve Esra’nın şirkete dönmesini sağladı. Aferin sana Çınar!

Bir aferin daha da şimdi geliyor! Bunlar nasıl bir şirkette çalışıyorlarsa ki artık şirkete büyük müşteri getiren ya da büyük bir iş başaran CEO ile akşam yemeği ödülünü alıyor. Artık ödül mü, ceza mı o da belli değil. Normal şartlarda Allah aşkına kim CEO ile kasıntı kasıntı akşam yemeği yemek ister ki; hangi CEO da çok yakın mesaisi olmayan bir çalışanıyla akşamını geçirecek kadar zaman harcamak. Bu senaristler iş dünyasını nasıl hayal ediyorlarsa artık?!

 

 

Neyse hadi bu dizi diyelim, oraya takılmayalım. Şirkette Ozan Korfalı ile akşam yemeği ödülünü kazanmak için başlayan yarışta Esra’yı başarıya götüren son dakika golüyle yine Çınar oldu ve yukarıda sözünü verdiğim gibi 10 puanı benden kaptı. Esra için muhteşem bir jest yaptı üzülmesin diye… Nasıl da cool… Hiç anlaşılmayacak şekilde bitirdi işi…! Bir de “seni benim yanımda kimse üzemezler” falan…

Sonuç ne peki? Kızı yine Ozan kaptı. Hoş buna kapmak da denemez aslında her iki taraf da birbirinden intikam almaya odaklı olduğu için Esra’nın da Ozan’ın da kafasında ayrı tilkiler akşam yemeğinde buluştular. Yalnız Ozan sen anaokul çocuğu musun nedir?! Sırf Esra’yı sinir etmek için alerjisi olduğunu bile bile tüm salatalara fesleğen koydurmalar, balık sevmemesine rağmen balık servis ettirmek falan filan… Sen CEO oldun ama hala ezik misin yoksa!

 

 

Eee Esra’yı en çok sevdiği elbisenin içinde görüp ayarı kaçtı adamın zaten; bir de Esra’nın en sevdiği parfümü sıktığını anladığında intikam ateşini iyice bir harladı. O kadar harladı ki; evli olduklarında hayalini kurdukları evi satın aldığını göstermek için Esra’yı o eve götürüp aşağılamaktan geri durmadı!

Yok “benimle iyi günde de zor günlerde de beraber olacak, beni sevecek, benim de seveceğim. Evleneceğim kadın ile oturacağım yer” falan deyip Esra’nın kalbini incitmeler… Ne oldu Ozan Efendi evi aldın da ne değişti hayatında, ev hala boş!

Daha dizinin başında annesi ile konuşurken “Esra ile de bir şey olacağı yok” da diyerek; “istemem yan cebime koy” hallerindeki Ozan’dan buraya nasıl geldik anlamadım.

Hatırlar mısınız İbrahim Tatlıses’in bir şarkısı vardı ve nakaratını da garip bir vurguyla söylerdi hep de o söylenişi taklit edilirdi. “Aşıksın, aşıksın, aşıksın sen arkadaş…!” İşte tam da o şarkıdaki gibi Ozan’cım sanırım senin yaptığın her şey aşktan!

Bu arada şu dizilerde gıcık olduğum sosyal bir durum da var onu da söylemeden geçmeyeyim. Arkadaş, kadın da olsa erkek de olsa birini arabanla bir yerden alıp bir yere götürdüysen gideceği yere bırakmak da adaptandır. Baktım Esra ağlamaklı olup evden kaçarcasına çıktı, Ozan beyimizde hiç tık yok. Bu kız bu saatte nereye gider, nasıl gider, cebinde taksi parası var mı? Yok, tınnnnn! Bin arabana git, sonra fosur fosur uyu, kız ne yaparsa yapsın! Biraz empati ve nezaket lütfen!

 

twitter

Gelelim, annesi Menekşe’nin “avcı iken av olma” uyarısına rağmen Ozan’ı kendisine aşık etme ve intikam alma planları yapan Esra’nın yediği gol ile uyandığı sabaha… O kadar aşağılanmadan sonra ofis hayatı bitti derken güçlü kadın Esra, annesinin de gazıyla, eee tabii Çağla’nın da aksiyonuyla Ozan’ın burnunun dibine yine girmeyi başardı.

Vee sonrasında çirkinleşme sırası da Esra’ya geçti bile… Sağ olsun önce Ozan’ın gitar çalmayı öğrenirken korkunç sesiyle şarkı söylediği videoyu servis edip tüm şirketin izlemesi sağlayarak önce ilk vuruşu yapıp rakibini sersemletti sonra da zambak çiçeğine alerjisi olan Ozan’a asansörde bir demet çiçekle son vuruşu çaktı ve nakavt!

Fotoğraf: @Marleey_Sarfati

 

Ozan’a karşı çirkinleş alabildiğine Esra’cım. Bizden sana açık çek! Hoş biz Zümrüt gibi elimizde çek defteriyle dolaşmıyoruz ama gönlümüz zengin. Bu arada o Zümrüt’ün elinde çek defteriyle Esra’yı oğluşundan uzak durması için para teklif etme sahnesine de selam olsun, çok güldüm. Zümrüt demişken Menekşe ile atışmalarının dizinin eğlenceli dozunu yükselteceğini biliyorduk da bu yükseliş erken başladı. Hoş iyi de oldu. Her ikisinin birbirlerine itibar suikastları yapmak için verdikleri mücadelenin sonunda olan Eko’ya oldu ama ona da her şey müstahak zaten. Kız sevdasına annesi Menekşe’nin arkasından iş çevirip bir de yakalanınca Zümrüt’ün himayesine girmek zorunda kaldı. Bir de üzerine palyaçoya döndü. Ama Zümrüt ile yaptıkları alışveriş sonrası girdiği hal nedir Eko’nun yahu. Gördükçe gülesim geldi.

Yazdım yazdım da Ozan’a saydırma işini bu kadar ile bırakacaktım sanmadınız değil mi? Yetmezzzzz. Ozan’a ne desem yetmez.

 

 

Şu Ozan’daki sürekli Esra’yı kendisini yarı yolda bırakmakla suçlamasına bu bölümde; “bir-iki fatura ödedi diye, şirketten hak iddia edecek diye atarlanma” eklemesine daha da gıcık oldum diyeyim ve finalde senaristlerin sabaha kadar terasta kilitli tutmasını beklediğim Ozan-Esra çiftimizin Çağla’ya adeta basılmalarına geleyim.

Gerçekten “eyvah basıldık” halleri nedir ya?! Bari sabaha kadar çiftimiz iyice bir hesaplaşsalardı. Hoş Esra da kendi kaşındı, Çağla’ya gaz verip Ozan’a bilmeden koşar adım yürütürsen olacağı buydu. Bakalım o terastan bu üçlü nasıl çıkacak?

Bu arada siz anladınız Aşk Mantık İntikam‘ı sevdim belli ama izlerken şu Esra’nın her sahnede giydiği kıyafetler, renkleri de gözüme ayrı bir hoş geliyor onu da söylemeden bitirmeyeyim. Ha keza Ozan da öyle… Çağla zaten bir içim su, ne giyse yakışıyor da hele kırmızılara büründüğünde ekran alev alıyor adeta… Aşk Mantık İntikam dizi kıyafetleri için Styling Aslı Parlak ve parlaquestyling ekibine de ayrı bir tebrik ekrana tam bir yaz havası getirmişler izlerken içim açılıyor.

 

 

Veee terasta bıraktığımız çifti bakalım yeni bölümde nerede göreceğiz diyelim ve çitlenecek çekirdekleri de Cuma’ya hazır edelim gençler.

Unutmadan; Aşk mantık intikam hangi kore dizisi merak edenler için; 2014 yılında Güney Kore’de romantik komedi kategorisinde yayınlanan Cunning Single Lady dizisinden uyarlama

 

Göz atmanızı öneririz: Aşk Mantık İntikam Bölüm Yorumları

 

YORUM

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap