İzledim

AŞK MANTIK İNTİKAM – Her Şey Aşktan

Aşk Mantık İntikam 4. Bölüm reyting bir önceki  bölüme göre düşüş gösterse de zirveyi kimseye kaptırmış değil. Total: 5,20 reyting, AB: 4,10 reyting ve ABC1 4,73 reyting. Bölüm yorumu konuk yazarımız Elma Şekeri ‘nden… Keyifli okumalar…

Havanın sıcaklığı zaten beter etmiş, hayat yormuş, mutluluğa hasret kalmışız derken Aşk Mantık İntikam eğlenceli bir bölüm ile yaz akşamımıza serin limonata tadında keyif kattı adeta!

Ozan ve Esra çiftini Çağla’ya yakalanmış halde terasta bıraktığımız yerden Çağla’nın hiiççç şüphesini çekmeden çekip çıkarmayı bildik Allah’ımıza bin şükür.

Asıl macera ise Esra’nın geçen bölüm öç almak için Ozan’ın alerjilerini azdırması ve Ozan’ın her yerinin hatır hutur kaşınmasıyla başladı. Esra da bu çocuğu seviyor mu, “girdik bir oyuna sonuna kadar” mı diyor anlamadım ama eskiden kalma reçetelerini uygulamak için Ozan’ın evine dalmasıyla ve alerjisini hafifletmek için hazırladığı karışımla Ozan’ı bir sersemletti; bir de üzerine krem sürmek için “soyun” diye verdiği direktif karşısında Ozan’ın şaşkınlığı görülmeye değerdi.

Artık her dizinin olmazsa olmazı başrol erkek oyuncumuzun üstünü bir soyup, baklavalarını gösterelim, başrol kadın oyuncumuzu da bu şekilde birkaç dakika hisli hisli baktıralım tribine yoksa “bizim senaristler de mi girmiş” diyecek oldum ki; Esra hiç o potaya girmeden Ozan’ı kremledi ve baktı işine… Aferin size ilk 10 puanımı veriyorum.

 

 

Ozan’ın geçen bölümden devrolan “kıskançlık” halleri bu bölümde aslında hafiften dozunu artırdı gibi… Her ne kadar esas çiftimiz Ozan ve Esra olsa da Çınar’ın Esra’ya karşı davranışları, hassasiyeti, alçak gönüllülüğü çok sevimli değil mi ya?! Esra’nın mahallesine gidip, aile kavgasına şahit olmasına rağmen orada bulunmaktan bile zevk alması Menekşe’nin yemeklerini yerken ki hareketleri ve Menekşe’nin dükkanını kurtarmak için yaptıkları…Sonradan dizide çatışma yaratmak uğruna bu Çınar’ı yoldan çıkarmazlarsa 10 numara 5 yıldız bir çocuk… Çınar bu şekilde giderse Ozan’ı kıskançlıktan iyi kudurtacak belli!

 

 

Çağla’ların evindeki doğum günü partisinde Esra’yı o havalı haliyle görünce ne kadar çaktırmasa da Ozan efendinin içinin yağları bir eridi. Bir de üzerine Çınar’ın Esra’ya ilgisi ve ondan hoşlandığını adeta coşarak belli etmesiyle Ozan’a bir haller oldu bir kere… Parti sırasında evin içinde Esra ile Çınar’a yakalanmamak için kızı elbise dolabına saklamalar, yok “şirketimde böyle şeyler” istememler… Çınar’ın ayak sesleri kesilmesine rağmen “belki gitmemiştir” diye Esra ile kapalı alanda kalma süresini uzatmalar…

 

 

Tam “bizim ikili arasında kıvılcımı çaktık mı” derken bir baktık ki; partide geleneksel “ben senin için nelere katlandım”, “sen benim için ne yaptın ki” replikleri başlamış bile… Bu sefer başlama vuruşu da şirketin en gereksizi, hasedi ve sinsirella’sı Gaye’nin “Ozan beyin eski karısı…” diye başlayan parti gıybetiyle oldu. Bu sefer de soracağım gerçekten; “Siz böyle patronun bulunduğu ortamda eski karısı hakkında ulu orta gıybet yapacak, fütursuz çalışanların” varlığına nereden kanaat getiriyorsunuz anlamıyorum.

Neyse buraya takılmayalım ama Gaye’nin gıybeti karşısında Ozan’ı Esra yani eski karısı hakkında “benim hiç umurumda değil” halleri yine ağzının ortasına vurmalıktı. Esra da hoş altında kalmadı ama olan Çınar’a oldu. Hem Ozan’ın hallerine sinirlenen hem de sarhoş olan Esra partiyi erken terk edip bir de Çınar’ı yanında istemedi, kötü de davrandı. Bizim sevimli sarı kafalı prensi üzdü.

Sarhoş haliyle sokağa çıkıp, “taksi bulurum ben” diyerek efelenen Esra kızımız; villalar bölgesinde taksi bulamayacağını geç de olsa anladı da neyse ki Ozan Efendi çabuk yetişti ve arabasına aldı.

 

 

Sızan Esra’mızı mahalleye evine götüremeyeceğini anlayan Ozan, Esra’yı evine getirdi ve hadi ikinci kıvılcım mı çakıyor derken hooop sabah oldu. Ozan yine gıcık Ozan… Neydi o haller, “Yok ben seninle mezarda bile yan yana yatmam”… Ama kızı nasıl ayıltacağını da unutmamış; yapmış tostu, hazırlamış ağrı kesiciyi de kendine getirdi Esra’yı…#herşeyaşktan Ozan Efendi!

Bu arada Musa’nın Ozan’ın evine dalıp; yengeyle başlayıp, Esra, Esra Hanım ile devam eden şaşkınlığı ve yenge müessesesini bu kadar sahiplenmesi süperdi.

twitter

Esra’nın evde olmadığını anlayan Menekşe’nin kızını arama telaşına düşmesi üzerine Esra’nın; yalan söylememek için telefona yapraklarla hışırtı yapması, telefonu konuşmadan kapatmaya çalışma taktiklerine de yine çok güldüm. Ozan’dan gelen “biz ergen miyiz” bir de üzerine “Merve’lerdeyim de tam olsun” tavsiyesine de ayrıca ikinci 10 puanımı veriyorum!

Vallahi kızlar, erkekler bundan sonra anne ya da babalarınızla konuşurken telefonlarınızda gerçekten hışırtı olsa yemeyecekler bunları hiçbiri. Göstermeyin böyle numaraları TV’lerde yakmayın biz çocukların başını… Zaten tünele girmeye korkak olduk biriyle konuşurken… “Tünele giriyorum, telefon her an kesilebilir” desek “hadi oradan bizi mi kandırıyorsun” diyen biri çıkıverecek bir gün, tam olacak.

Ozan’ın Esra’nın güne devam etmesi için ona aldığı elbiseye sürprizine ne diyeceğiz bu arada? Bir de zevkli adam gıcık! Kıza yakışanı biliyor. Zaten Çağla’ya aldığı kolyeden sonra bilenmiştim Ozan’a. Esra’cığa çöp alma, kızı icralarla uğraştır; Çağla’ya kolye al. Bu elbise azıcık gazımızı aldı.

 

 

Tam elbise demişken; bu bölüm de Esra’nın da Ozan’ın da stiline yine bir övgü yapasım var onu da söyleyeyim. Esra yine tam bir yaz esintisi gibiydi, içimi açtı hele o saçlarıyla ekranı ışıldattı. Ozan’ın da tam jenerasyonuna ve yaşam ortamına göre tarzı çok yerinde. Parlaquestyling ekibine de üçüncü 10 puanı atıyorum.

Aşk Mantık İntikam 4. Bölüme dair diğer yazıyı okumuş muydunuz?  Hayatta Kalma Sanatı

 

 

Ve gelelim mahallenin has kötüsü Zümrüt’e… Ben Zümrüt ile Menekşe anneler, dizide tatlı tatlı atışır ama kimseye zarar gelmez, eğleniriz diyordum ta ki Zümrüt’ün Menekşe’ye attığı iftiraya kadar. Menekşe’nin Ozan’ların uygulamasına dahil olmasıyla işleri açıldı, kadının yüzü güldü. Bunu hazmedemeyen Zümrüt ne yaptı? Düşmana bile yapılmayacak bir hareket ile para ile adam tutup Menekşe’nin yemeklerinden zehirlenmiş gibi gösterdi; kadının dükkanını mühürletti. Bir de mühürletmeden kadının dolmalarını, tatlılarını yedi yedi semirdi. Zümrüt dizide bir ara Menekşe’lere “has fakir” diyerek dalgasını geçti ama kendisi de “has kötü” çıktı ona ne desek ki?!

Tüm bunlara bir de Menekşe’nin başına gelenlerin Ozan’ın şirkette duyulması, Menekşe’nin Esra’nın annesi olması ve dükkanın da ailesinin işletmesi olmasının öğrenilmesi eklendi. Pastanın çileği de kondu yani…!

 

 

Bakalım haftaya Esra’yı bu feci durumdan kim kurtaracak? Sarı kafa prens Çınar mı, gıcık prens Ozan mı?

 

Göz atmanızı öneririz: Aşk Mantık İntikam Bölüm Yorumları

 

YORUM

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap