ANKET – Yamaç’ı Kim Vurdu?

Çukur’da Sezon finali gibi bir son ile bitirdik 2018 yılını. Sona bakar mısınız? Üç belki de daha fazla süre Yamaç ’ı kim vurdu ? sorusuna cevap arayacağız.

Çukur’da büyük kayıp yaşayan Çeto ve Mahsun, geri çekilinse de Çukur’a Koçovalıları sokmamak için bir yol arıyor. Aradığı yardımı bulduğunu düşenen Çeto ikna turlarına başlıyor. Gelen mesajın üstünde ormana buluşmaya giden Yamaç’ı kötü bir sürpriz bekliyor. Yamaç’ın beklediği buluşma gerçekleşse de gelen bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlayan Yamaç sinirlenmeye başlıyor. Hiç beklemediği anda kurşun yiyen Yamaç sadece neden diye sorabiliyor. Yamaç, ikinci kurşunu yedikten sonra ayağa kalkmaya çalışsa da bu sadece işleri daha kötüye götürüyor. Yamaç, yuvarlamaya başlarken anılarını hatırlıyor ve düştüğü yerde kalıyor. 

 
   
 

 

 

 

Bu anket ve altındaki yorum bölümü tam da bu nedenle, Yamaç’ı kim vurdu? üzerine beyin fırtınası için var:

Öncelikle Ersoy’un ortadan kaldırıldığı, işin gerçeği katledildiğini bilmeyen Yamaç Ersoy’a söz verdiği üzere Karakuzular’ın liderleri Çeto ve Mahsun’un kellesini eş zamanlı almak için sıcak aile yuvasından ayrılıverdi. Görev adamı Yamaç. Özellikle de geride bıraktığı tabloyu bozmamak için her şeyi yapabilir.

Bekledi… Bekledi…

Gelen arabadan inen, orta yapılı adam (erkek olduğu net!) Yamaç’a iki el sıkarken ağzından dökülen kelimeler (şaşkınlıkla) “Neden?” oldu.

Kurşun yaraları öldürücü olmayabilir, ama o yaraların üstüne bir de yuvarlanması, ıssız bir ormanda olması, yerini kimsenin bilmemesi (şimdilik bilmediğini düşünüyoruz) kan kaybı riskini doğuruyor tabii ki…

Yamaç’ı vuran her kimse tanıdığı biri! Ama kim, kim, kiiim?

 

Yamaç'ı kim vurdu?

 

Benim teorim Yamaç’ı vuranın Medet olduğu yönünde. Yamaç’ı seviyor mu? Evet. Saygı da duyuyor. Ama onun önceliği abisi Saadettin. Onun intikamı adına daha önce de silah doğrultmadı mı? ‘Çukur Evimiz Salih Babamız’ amacıyla değil; belki Cumali’yi sindirmek için, belki her şeyi geride bırakıp abisi yengesi ve minik yeğeni ile Erbaa’a dönebilmek için. Bu eyleminin abisini her şartta çok üzüleceğini bilse de, o küçük beyni kandırılmaya / ikna edilmeye müsait. Örneklerle tescilli.

Üstelik Çeto’nun Koçovalılar’ı içten bitirme eylemini talep ettiği kişiden biraz olsun çekindiği belli. Mahsun’a söyledikleri teklife cevabın ne olacağından da pek emin olmadığının göstergesi. Bu da Medet ile uyuyor sanki…

Haydi beyin fırtınasına, sizce Yamaç’ı kim vurdu? Yamaç’ı kim kurtaracak ? Yoksa Yamaç ölecek mi? (Ağlarım!, hem de çok)

 

çukur yamaç ı kim vurdu

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Pingback: ÇUKUR - Efsane Evine Geri Döndü()

 • Pingback: ÇUKUR - Kökünüzde Ölüm Var()

 • Gözde E.

  Bu akşamki etikette bu anketten ilham aldıkları kesin :)))) #YamaçıKimVurdu

 • Büyük gün YARIN

  • Buke Oguz

   Merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum. Yarın olsa da izlesek artık 💃💃😘

  • Gözde E.

   Feci heyecanlıyım. Çok az kaldı. Kimin vurduğu bu bölümde gösterilmezse küfrederim ama.

   • Buke Oguz

    Gösterilmedi. 😱😂😫

    • Gözde E.

     Kim bilir kaç bölüm daha bekleyeceğiz… 🙁

 • Buke Oguz

  Yamaç’ı Kim Vurdu? Bir ben yokum listede 🤣🤣
  https://twitter.com/cukurdizi/status/1085905911598596096?s=19

  • Gözde E.

   Ankette ilk 3 : Medet – Metin – Aliço şu an. Aliço’m en ters köşe isim bu üçünden.

   • Buke Oguz

    Hâlâ üçü de değil diyorum. Aliço’m ters köşeden ziyade hayal kırıklığı olur valla benim için.
    Ha Selim O’nu Yamaç’ın iyiliği için diye kandırıp “vur ama öldürme, sen vurmazsan kuzular öldürecek” falan dediyse bilemem.

    • Gözde E.

     Ben de Selim öyle demiştir diye düşünüyorum doğrusu Aliço olabilir derken.

     • Buke Oguz

      Öyle bile olsa Yamaç’ın gözünün içine bakarak, O “neden” diye sorarken ikinciyi sıkar mı Aliço bilemedim. Kendini göstererek , ne Metin ne Medet ne de Aliço vurabilir gibi geliyor. Bakalım bu üçünden biri mi, videodaki diğer kişilerden biri mi, Çukur’dan başka biri mi? Meselâ şu çocuklarını kuzular aldı diye Yamac’a diklenen adam. Sonra yardım etti ama geçen sezon tapuları ipotek ettirmesi için Muhittin’in aklına giren de oydu.( Videodakilere kondurmayıp alakasız bir hain arıyordu 🙈)

     • Gözde E.

      Ara ara belki de bulursun :))

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Hadi ilkini sıktın, ikincisini nasıl sıkacaklar? Artık vurulduğu sahnede vuranında yüz ifadesini göreceğiz. Birinci sezonda Celasunla ilgili bazı sahnelerde , sanki Celasun Çukur’un sahibi olacak izlenimi almıştım.

      Ama senaristi tutarsız bulduğum için bu sahnelere yorum yapmamıştım. Söylediğim sahneler dizinin ilk bölümlerine ait.

     • Buke Oguz

      Aynen vuranın yüz ifadesini merakla bekliyorum. Bakalım kim ve hangi geçerli mazereti sunacak? Ateş ettiği kişinin Yamaç olacağını bilerek mi gitti yoksa ilkini sıkınca mı fark etti?

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Oyumu Celasun’a verdim. Çukur celesun vurmuş gibi bir video yayınladı. Sanırsam tüm şüpheli karakterlere bunu yapacaklar. Ben önce Celasun videosunu yayınlayarak ters köşe yaptıklarını düşünüyorum. Gelelim neden Celasun. Bu sezon KK bu konu üzerinde çok baskı yaptılar. Cumali’yi nerdeyse vuracaktı, son anda KK saldırınca yarım kaldı. Evlerinin yerini söyledi. Son anda vazgeçti. Celasun’un annesi KK tuttuğu evde oturuyor. Büyük ihtimal annesi ile tehdit edildiğini düşünüyorum.

    • Gözde E.

     Neden olmasın? Son 2 gün. Merakla bekliyoruuum. :))

 • Gözde E.

  Aliço’nun aldığı oy baya yüksek. 🤔

 • Pingback: Aslı'nın Sureti ] ÇUKUR - Koçovalı Brothers için Aile Her Şeydir()

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Yamaç’ı kim vurdu?
  Senaristimiz bu konuyu dizinin akışına göre mi, yoksa Aras’ın askerliğinden dolayı mı yazdı? Çünkü ikisinin arasında çok fark var. Bunu herhalde kim ve neden sorularına cevap aldığımızda göreceğiz. Eğer askerlikten dolayı doğacak boşluğu doldurmak için yazdıysa bana göre bizim Salih-Cumali ödeşmemize yazık oldu. Çünkü ben Cumali’nin eline silah alarak o kurşunu çok rahatlıkla Salih’e sıkmasını bekliyordum. Belki ilk sıktığı an pişman olacaktı.Biz daha farklı bir senaryo izleyecektik bu konuda, ama güme gitmiş oldu. Yapacak birşey yok. Senarist yazdığı hikaye ile öldü mü? ölmedi mi? sorusuna değil, kim ve neden yaptığa dikkatleri çekerek bence çok iyi yaptı.

  Gelelim kim ve neden yaptı? Buna bakmadan önce Çeto ve konuştuğu gizemli kişiye bakalım. Karakuzuların bir numarası mı? sanmıyorum. Mahsun’un sözlerine bakarsak Mahsun’un pek hoşlanmadığı biri. Saçlarından dolayı kadın diye düşünüyorum. Bu Mahsun’un neden hoşlanmadığınıda gösterir.Dikkat edersek etraflarında hiç kadın yok. Çeto’nun konuşma tarzına bakarsam , sanki karşısındaki kişi Meliha. Çünkü Meliha’nın Selim’e ve İdris’e verdiği nasihatlar aklıma geldi. Bu tür bir tarzı var. Yani o konuşmadan o havayı aldım. Meliha’nın bir numara olma durumunu Musa Uzunlar’ın diziye dahil olması ihtimali nedeniyle geri plana attım. O kişi kimse Çeto onun planı yapmasını istiyor. Yani Yamaç’ın vurulma olayını o kişi planlıyor. Yamaç nasıl tuzağa düşüyor. Ersoy’un telefonundan atılan bir mesaj ile. Ersoy’u en son gören kişiler olarak telefon KKlarda olmalı.

  Gelelim Yamaç’ı kim vurmuş olabilir. Çukur’un çocukları Celasun, Metin, Meke, Kemal mi?

  Yoksa Çukur’a sonradan gelen Medet ve Aliço’mu?

  Çukur’un çocukları olarak en güçlü aday Metin oluyor. Metinse büyük bir ihtimal bir tehdit altında bunu yapmış olabilir. Bu da bu konunun Aras’ın askerliği nedeni ile oluşan boşluğu doldurmak için yazıldığını ortaya koyar.
  Genel kanı, çekimlerdeki kişinin Medet’i andırması nedeni ile Medet olduğu yönünde. Neden olarak organ nakline ihtiyaç duyması ve bu nedenle KK larla anlaşarak Yamaç’ı vurması. Eğer senarist böyle bir hikaye yazarsa bence o işi bıraksın. Biz karakterleri izliyoruz neler yapabileceklerini biliyoruz. Elinde silah ile çatışmalara giren , daima ölüm riskli ile yaşayan biri bu nedenle Yamaç’ı vurmaz. Çünkü raconlarına terstir. Ayrıca Salih’in Yamaç’ı ne kadar sevdiğinide biliyor. Karısı ve oğlu tehlike altındayken bile Salih onları satmamışken (Hayatlarını tehlikeye atmama anlamında) Medet böyle birşey yapmaz. Bu nedenle Medet Yamaç’ı vurmaz. Ama aslında Medet başından beri KK bir numaralı adamıysa olabilir. Baykal’ın gidip Çukur için Vartolu^yu bulması tesadüf değilse, birileri Baykal’ı buna yönlendirmişse olabilir. Belkide KK bir numarası Salih’in idris’in oğlu olduğunu biliyordu. Belki çoçukluğundan beri takip ediyordu ve belkide bir şekilde Medet’i yanına yerleştirdi. Bu anlamda hikaye bağlanırsa itiraz etmem. Çünkü sonuçta biz Medet’in geçmişini bilmiyoruz. Aynı şey Aliço içinde geçerli. Aliço’da Çukur’un çoçuğu değil ve bizde onun geçmişini bilmiyoruz. Belki o da birileri tarafından oraya yerleştirilmiş olabilir. Buluşmaya gelirken peruk takmış olabilir Çeto ile.Bu Masun’un ondan neden hoşlanmadığını ve Çeto’nun neden Mahsun’a makineni bacaklarının altına al espirisi yaptığını gösterir. Sezon başında Yamaç Aliço’ya askerlikle ilgili kayıtlarını bulamadığını söyledi. Yani oda şüpheliler içinde. Ama ben bu ihtimali zayıf görüyorum.

  Yamaç’ın gözünün önünde geçenler sevdikleri mi, yoksa içlerindeki hain için ipucu mu? Sevdikleri desek tüm sevdikleri yoktu, acaba hain onlardan biri olduğu için mi? Eğer onlardan biri ise ibre yine Metin’i gösteriyor. Bu akşamlık bu kadar. Bu yazdıklarım içinde en güçlü aday mantıken Metin oluyor ama daha oy kullanmadım.:))

  • Gözde E.

   Ben de yılbaşı videosuna incelemece gözüyle baktım :)))
   Güzel döktürmüşsün, bence salt askerlikten değildir ya, muhakkak bir amacı vardır, KK hikayesini bitirmemek içindir diye düşünüyorum.

  • Nur

   Senaryonun değiştiğini düşünüyorum.

   Yamaç, Kemal’den silah istedi ama gelen silahların dürbününden Çeto ya da Mahsun’un hedef alındığını görmedik. Yamaç’lar sevkiyat esnasında tek bir el ateş etti o da karambol yaratıp suçu KK’ın üstüne atmak için diye açıklandı. O kadar silah orda kullanmak için değilse nerde kullanmak içindi? Koçovalılar ne köşke girdi ne Çukur’a ne de kahveye?? Bence köşke de Çukur’a da gireceklerdi (belki girdiler de?)ama senaryo değiştirildi ve ertelendi

   İdris’in evinde aile buluşması sahnesi bende apar topar çekilmiş hissiyatı uyandırdı, Vartolu’nun depoda rehin kalıp Meke ve adamları tarafından kurtarılması da öyle.. Tuhaflıklar hissettim. Ama çok eğlenceliydi:)

   Bölüm, kurgusu, akışı vs son anda yapıldığını hissettiğim değişikliklerle (?) acaip eğlenceli bir hâl almıştı. Bunları bölüm yazısı altında yazacağım ama bazı yerlerin değiştirildiği kanaatindeyim.

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Benimde yazacaklarım var, bende bölüm yazısı bekliyorum.

 • Organ nakli diyoruz da organ cansız bedenden alınmaz. organ doktor tarafından alınır. Lal’in olduğu gibi balta ile alınmaz. O zaman testler niye? Of durum çok karışık. Keşke 46 daki gibi bir bağlantı olsa organ nakline… (seyreden olmuş muydu?)

  • Gözde E.

   Ben seyretmedim. Peki ölümden sonra organlarımı bağışlıyorum olayı nedir?? Bilmediğimden soruyorum.

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Beyin ölümü olunca organlar bağışlanıyor. Diğer organlar makine yardımıyla çalışıyor. O testler büyük ihtimal birine organ aranıyor. Buda büyük ihtimal Meliha. ama Meliha’nın bundan haberi var mı? Az sonra…

 • Buke Oguz

  Cetonun konuştuğu kişi bayan gibi geldi bana. Siyah gibi saçları vardı sanki. Önce Meliha dedim ama Yamac Melihayi tanımıyor. Oysa ateş eden çok iyi tanıdığı biriydi. Bu durumda ateş edeni kadın olarak düşündüm ve Çukurdan olup ateş edebilecek tek kadın isim Yıldız olabilir gibi geldi. Ne de olsa zamanında Kuzulara casusluk yapmıştı.
  Vuran kişinin siluetine bakınca erkek gibi duruyor ama Medetten çok Alıco’ya benzettim ilk görünce. Ama Alico olsun istemem ki Alico Yamaç’ı çok severken böyle birseye kalkışmaz. Kalkışıyorsa da başından beri oyun oynuyor demektir. Bunu kabul etmiyorum. Geriye bir isim kalıyor Meke… Yamaç Meke’nin ateş etmesine de şaşırır çünkü araları eskiden iyiydi ve yeniden araları düzelmişti. Cenaze olayından sonra bizimkilere Çukur’da baskın yediklerinde yardım etmişti.
  Medet’in yapması için bir sebep yok ki o sadece Vartolu’dan emir alır. Salih de bu emri vermeyeceğine göre Medet olması çok aklıma yatmıyor. Ilk ates ettiginde de Vartolu’yu öldü biliyordu. Beyni yıkanmıştı.
  Yani Yıldız yada Meke diyorum. Ama henüz oyumu kullanmadım.
  Emmi niye o aile ortamında yok diye düşünmedim değil ama Emmi de yapmaz yapmışsa çok şaşırırım.

 • pride&prejudice

  Off sonunda basardim buraya yazmak icin iki gundur ugrasiyorum. Yyinnsaatinde izleyemedigim bolumu twitterdaki spoilerlari bilerek seyrettim.medetten suphelenildigini bilerek seyrettim. Medet Ersoy un arabasiyla niye gelsin? Yamaci arayan ses kimin sesiydi? Ersoy un oldugunden emin miyiz?
  Selim bulacak herhalde Yamac i…
  Benim asil takildigim konu neden 3 hafta ara..???

  • Buke Oguz

   Ersoy’un telefonundan mesaj geldi Yamac’a. Ersoyun öldüğünü bilmediği için onunla buluşmaya gittiğini sanıyordu Yamaç.
   Ersoyun boğazını kesti Ceto. Lâl’e de organlarını alması için “kes” emrini verdi. Yani yaşıyorsa mucize olur.
   Özel kanallarda üç hafta boyunca hicbir dizi yayınlanmayacak şeklinde haberler var. Tam içeriğini bilmiyorum ama önceki senelerde de olmuştu. Sadece Çukur’a özel bir durum değil yani :))

   • pride&prejudice

    Tesekkurler memleket disinda kalinca haberleri idrak edememisim. Evet dogru Lal aletler ile gitti. Ersoy un yerine Medet in gelmesinin isin icinde Vartolu nun oldugunu gosterir ki bu bolumden sonra Salih bu riski nasil okur. Bayagi ilginc bir plan var altinda bence😉

    • Buke Oguz

     Rica ederim :)))
     Medet konusu aklıma yatmıyor hala. Bakalım bu işin altından ne ve kim cikacak?😄

     • pride&prejudice

      Benim de aklim pek yatmadi bakalim sabirla bekliyoruz

     • Gözde E.

      Zor tahmin edilebilir bir şey çıkmasını bekliyorum Baykal Beyefendimiz ile bir alakası olmayan Karakuzular gibi. Malum yazın çok emindik Çukur’a konanların kesin O’nunla bağlantısı olduğuna.

    • Lal aletlerle gitti derken. Organ Mafyası olamaz. Balta vardı elinde 🙂 Bunlar tarikat falan mı?

     • pride&prejudice

      Lal tarzı adamlar temizlikçi amerikan filmlerinden esinlenmiş Horzum😯

     • Gözde E.

      Lal Fındık’ın o halini görünce aklıma Metin bavul Cemil geldi 🙁

     • Buke Oguz

      Aynen ya… Ikinci kasabimiz dedim 😨😨

  • Gözde E.

   Kanalların reklam anlaşmaları yenilendiği için diziler yeni yılın ilk haftası yayınlamıyordu, bu yıl Büke’nin de dediği gibi üç hafta yayınlanmayacakmış özel kanallarda. Ekonomik krizin etkisi olsa gerek.

  • Teknik sorunlar 🙁

   Yanac’ı kimse aramadı. Mesaj geldi. Ersoy’un telefonundan. Ersoy öldü. Telefonu kimde olabilir?
   a)Çeto
   b)Mahsun
   c)Lal

   Lal öldü. Telefonu kimde olabilir?
   a)Selim
   b) Salih – ki olamaz zaten telaşı vardı, çocuğunu bulmuş, telefondu strateji peşinde mi olacak.
   c)Medet
   d)Celasun

   • pride&prejudice

    Yamaç a Ersoy un telefonundan mesaj gelmiş Veto nun kemerlerde konuştuğu Mahsun u da tanıyan kimse Yamaç organizasyonu onun işi bana göre Ama Yamacın da o kişiyi tanıdığı kesin,aras herhalde 5 ocak da gidiyor askere 18 gün zaten bir de yaralı bulunacak da tedavi olacak o sahneleri cekmislerdir😉

  • 1 hafta ara oluyor reklam anlaşmaları için. Ama bu sene bir de 31 Aralık’a denk geldi pazartesi. yani iki pazartesi kayıp. Bu nedenle oldu 3 hafta. Bir de Aras’ın bedelli askerlik işi varmış. Ona denk gelmiş.

 • Bu akşama 🙂

  • Sivas Li

   yazmaktan vazmi gectiniz;)

   • Olur mu… Zaman problemi 🙁 Hafta sonuna kaldı… Ama bölüm o kadar güzeldi ki, dolu dolu bir yazı gelecek…

 • Nur

  Medet’i işaretledim.

  Benim teorim şöyle;

  Yamaç bir plan dahilinde vuruldu, ölmesi istenmedi. Kalpten uzak 2 noktaya ateş edildi. Tetikçinin yakın mesafede hedefi çok iyi isabet ettiren keskin nişancı olması gerekiyor Çukur’da bu kişi Kemal ama Kemal, Yamaç’ın bilinç kaybı esnasında severek gözünün önüne gelenlerden. Gözünün önüne gelmeyen Aliço var o uzak mesafe keskin nişancısı.

  (Yamaç; yaşayanlardan Salih, Medet ve Aliço’yu, ölenlerden Kahraman dahil hiç bir erkeği anmadı. Sena hariç ailesindeki kadınlardan kimseyi anmadı. Yaşamla ölüm arasında ince çizgide Meke ve Celasun gözünün önüne gelirken annesi Sultan’ı görmemesi tuhaftı?)

  Yamaç bir tuzağa gitti ama o tuzak başka bir tuzakla engellendi ve hayatı kurtarıldı diye tahmin ediyorum. Bu da ancak öldü sanılmasıyla mümkün olur. Böyle bir planı yapacak tek kişi bence Selim.

  Selim KK’ın 1 numarasının Çukur’u rant için değil Koçovalılar’dan intikam için istediğini çözmüş olmalı. Koçovalılar’a ölümcül darbe tam tekrar toparlandıkları anda Yamaç’ın ölümüyle gelir. Selim, Medet’i kullanmak için Salih’i ikna eder. Ersoy’un telefonunu Lâl almış olabilir Lâl’i öldürdüklerinde üzerindeki telefonu almış ve Ersoy’un telefonu olduğunu anlamışlardır. Telefondaki notlardan organ işini öğrenmişlerdir. Telefonu tekrar Lâl’in üzerinde bırakıp şüphe çekmemişlerdir, Medet’i Çeto’ya yollamışlardır..

  • Gözde E.

   Sana vaaays diyorum. Muhteşem.

   • Nur

    🙂 Daha bu ne ki:) Mahsun’un annesinin Meliha olup olmadığını, annesini hatırladığı sahneyi cep telefonumun kullanmayı beceremediğim imkânları ile çözmeye çalıştığımı söylesem. Şenay Gürler’in burnunun ucunda küçük bir sivilceye benzer yağ dokusu var Mahsun’un annesinin burnunda da var, dişler ve dudaklar aynı çene ile oynanmış sanki. Mahsun’un annesi burundaki o dokudan dolayı Meliha:)) Yani çok benziyor.. Tabi sonra bunların hiç biri çıkmıyor ama olsun. Ben fan olarak elimden geleni yapıyom:))

    • Gözde E.

     Valla bana da Mahsun dizi içinden biriyle bağlantılı çıkacak gibi geliyor.

  • DreamyTangerine

   Anlamadım sanırım, Selim uzun vadede Çukur’u kurtarabilmek adına Yamaç’ın KK’ların onu öldü sanması için mi Medet ve/veya Salih ile bu oyunu kurdu? ölümcül olmayacak şekilde yaralanacak ama KK’kar öldü sanacak.🤯🤯🤯

   • Nur

    Akıl yürütmem şöyle;

    Öldürmek istemedi.

    Bir tetikçinin marifeti gövdenin ölümcül alanlarına en az atışla isabet ettirmesi olduğu gibi istendiğinde isabet ettirmemesi de olur. Sağa ateş etmesi kalpten uzak olması içindi.

    Farın önüne geçip yüzünü gösterdi!

    Yamaç’ın tanıdığı herhangi biri,mesela Metin,ailesi tehdit edildiği için Yamaç’ı vurmak zorunda kalsaydı yüzünü göstermezdi. Yamaç’ın kendisine geldiğinde etrafında olmayacak tek HAİN Medet.

    KK’ın 2 numarası Çeto organ arıyor (bir nedenle?) Medet’in organ nakline ihtiyacı olduğunu Salih söylediği için biliyoruz.
    Medet dışında kalanların gerekçesi ne, bilmiyoruz.

    Ölümcül ateş etmeyip üstüne yüzünü gösterdiği Yamaç’ı terketmesi birinin onu canlı bulması için olabilir ancak. Selim’in yetişeceğini ancak Selim’le anlaşmalı olan kişi bilebilir.

    Selim, Salih’in dışında hiç kimseyi Yamaç’ı vurmak gibi bir plana ikna edemez. Salih’i ikna etmesi Medet’i dahil etmesi demektir.

    Ersoy’un infazını Çeto, Mahsun ve Lâl gerçekleştirdi. Telefonunu bu üçünden biri almıştır. Telefonuyla doku/kan vs tahlillerinin fotoğraflarını çekmişti. Çeto fotoğraflardan haberdar olmasa bile Mahsun’dan gizli işler çevirdiği için telefonun Mahsun’un eline geçmesini istemez. Lâl’e vermesi en büyük olasılık. Lâl’i Selim ve Salih öldürdü. Lâl telefonu imha etmediyse öldüğünde üzerindedir.
    Ersoy’un telefonundan mesaj yollanması Selim için sorun değil. Tetikçi Medet değilse Ersoy’un telefonu ya Çeto’da ya da onun verdiği birinde. Bu durumda hain niye öldürmedi, niye yüzünü saklamadı,soruları yanıtsız.

    Selim’in Yamaç’ı vurdurtmasının tek nedeni onun öldürülmesine engel olmak içindir. Başka hiç bir neden olamaz.
    Meliha’nın İdris’e nihai darbeyi Yamaç’ı öldürterek vuracağına dair teorimi haftalar önce yazmıştım. Çiyan’a vurdurtur demiştim ama tabi tahminim o yönde çıkmadı. Bunda da çıkmayabilir ama başka türlüsü mesela Metin’in vurması gibi; hiç dayanağı yok bende..

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Medet’im yapmaz:((( Nedir bu oranlar.. :)))

  • Gözde E.

   Peki sence kim?

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Tehdit dışı bir nedenle yapıldıysa benim düşüncem Aliço veya Medet. Tanıdığımız Medet organ nakli için Çetolarla anlaşmaz.Bunlar başından beri haindirler. Aslında göründükleri gibi değiller. Tehdit ile yapıldıysa metin olabilir. Bir ihtimal belki selim. Yamaç’ın film şeridi sevdikleri mi, yoksa hain o isimlerden biri olduğu için mi gösterildi. Burasıda önemli.

    • Gözde E.

     Aliço benim de aklımdan geçip geçip duruyor açıkçası. Son sahneyi bir daha seyredeceğiz bakalım bir düşünelim.

 • DreamyTangerine

  Aslı bu arada nacizane fikrim herkesin bir oy hakkının olması…hepsine birden oy verip sonra da ben bildim demek olur mu? 🤪🤪

  • bir yaptım zaten

   • 3’de kalmış. Hemen düzelttim.

 • DreamyTangerine

  Düz bir insan olarak ben de çoğunluk gibi Medet’den yana kullanıyorum oyumu.
  Yamaç kimi görünce şaşkınlık ve acıyla (kurşun yarasının acısı değil de ihanetin acısı) neden diye sorar? Herhalde KK’lardan biri için değil.

  • Gözde E.

   Selim peşine düştü ama 🤔 Aliço aklımdan geçenlerden. Emmi, Kemal, Metin bence değildir. Meke?? 🤔

   • DreamyTangerine

    O da incecik tıfıl bir çocuk… bir de epeydir yanlarında değil, Yamaç o kadar şaşırır mı?

    • Gözde E.

     Şaşırmaz evet

   • Buke Oguz

    Meke’yi ben de düşündüm.

  • Metin hayatta yapmaz. O ki İdris babanın resmini çiğnemedi.

   • Badi

    Slm ama neden alico oda hayatta yapmaz

    • Aliço hiç hiç hiç yapmaz… O kadar yapmaz ki seçeneklere yazmak bile gereksiz derken, birileri işaretlemiş. Neden ki? 🙁 Aliço’mm

     • Gözde E.

      O biri ben 😂 Şaşırtıcı olur diye.

   • Badi

    Benim yazim yayinlanmiyor neden acaba

    • Spam’e düşmüş 🙁 açtım

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Bence Aliço’yu da eklemelesin.

  • Gözde E.

   Benim de aklımdan geçenlerden. Hayal kırıklığı yaratan biri olarak en güçlü aday o.

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Genel kanı Medet, özellikle görüntülerdeki kişi ona benziyor ama o kişi figüran yada asıl vuran kişi olmayabilir. Bölümü tekrardan izleyip öyle oylacağım.

  • Benim bu aksamki program iptal mis gibi izler bölüm yazısını yazarım 😍

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    :))

 • Gözde E.

  Upuzun şıkkı ben ekledim. Sürprizlere açığım 😁

  • Upuzun şıkkı kısaltacagım haberin ola

   • Gözde E.

    Tamam ☺

 • Gözde E.

  Kaç hakkımız var?
  Peki Çeto’nun konuştuğu kişiyle bu aynı kişi mi sizce?

  • Tek yaptım galiba. Ayla duy sesimi 😍

   • Gözde E.

    Deneyeyim.

    • 3 olmuş ya… düzelttim.

 • Ahmet Adar

  Medet

  • anketin başlangıç / bitiş tarihi hatalıymış 🙂

  • bence de…