Anket

ANKET – Yamaç’ı Kim Vurdu?

Çukur’da Sezon finali gibi bir son ile bitirdik 2018 yılını. Sona bakar mısınız? Üç belki de daha fazla süre Yamaç ’ı kim vurdu ? sorusuna cevap arayacağız.

Çukur’da büyük kayıp yaşayan Çeto ve Mahsun, geri çekilinse de Çukur’a Koçovalıları sokmamak için bir yol arıyor. Aradığı yardımı bulduğunu düşenen Çeto ikna turlarına başlıyor. Gelen mesajın üstünde ormana buluşmaya giden Yamaç’ı kötü bir sürpriz bekliyor. Yamaç’ın beklediği buluşma gerçekleşse de gelen bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlayan Yamaç sinirlenmeye başlıyor. Hiç beklemediği anda kurşun yiyen Yamaç sadece neden diye sorabiliyor. Yamaç, ikinci kurşunu yedikten sonra ayağa kalkmaya çalışsa da bu sadece işleri daha kötüye götürüyor. Yamaç, yuvarlamaya başlarken anılarını hatırlıyor ve düştüğü yerde kalıyor. 

 

 

 

Bu anket ve altındaki yorum bölümü tam da bu nedenle, Yamaç’ı kim vurdu? üzerine beyin fırtınası için var:

Öncelikle Ersoy’un ortadan kaldırıldığı, işin gerçeği katledildiğini bilmeyen Yamaç Ersoy’a söz verdiği üzere Karakuzular’ın liderleri Çeto ve Mahsun’un kellesini eş zamanlı almak için sıcak aile yuvasından ayrılıverdi. Görev adamı Yamaç. Özellikle de geride bıraktığı tabloyu bozmamak için her şeyi yapabilir.

Bekledi… Bekledi…

Gelen arabadan inen, orta yapılı adam (erkek olduğu net!) Yamaç’a iki el sıkarken ağzından dökülen kelimeler (şaşkınlıkla) “Neden?” oldu.

Kurşun yaraları öldürücü olmayabilir, ama o yaraların üstüne bir de yuvarlanması, ıssız bir ormanda olması, yerini kimsenin bilmemesi (şimdilik bilmediğini düşünüyoruz) kan kaybı riskini doğuruyor tabii ki…

Yamaç’ı vuran her kimse tanıdığı biri! Ama kim, kim, kiiim?

 

This poll is no longer accepting votes

Yamaç'ı kim vurdu?

 

Benim teorim Yamaç’ı vuranın Medet olduğu yönünde. Yamaç’ı seviyor mu? Evet. Saygı da duyuyor. Ama onun önceliği abisi Saadettin. Onun intikamı adına daha önce de silah doğrultmadı mı? ‘Çukur Evimiz Salih Babamız’ amacıyla değil; belki Cumali’yi sindirmek için, belki her şeyi geride bırakıp abisi yengesi ve minik yeğeni ile Erbaa’a dönebilmek için. Bu eyleminin abisini her şartta çok üzüleceğini bilse de, o küçük beyni kandırılmaya / ikna edilmeye müsait. Örneklerle tescilli.

Üstelik Çeto’nun Koçovalılar’ı içten bitirme eylemini talep ettiği kişiden biraz olsun çekindiği belli. Mahsun’a söyledikleri teklife cevabın ne olacağından da pek emin olmadığının göstergesi. Bu da Medet ile uyuyor sanki…

Haydi beyin fırtınasına, sizce Yamaç’ı kim vurdu? Yamaç’ı kim kurtaracak ? Yoksa Yamaç ölecek mi? (Ağlarım!, hem de çok)

 

çukur yamaç ı kim vurdu

 

 

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Arıza Aşk 101 Babil Bay Yanlış Benim Tatlı Yalanım Bir Zamanlar Çukurova Çarpışma Çatı Katı Aşk Çukur Darısı Başımıza Diğer Yerli Dizi Elimi Bırakma Erkenci Kuş Fazilet Hanım ve Kızları Ferhat ile Şirin Final Yapanlar Game Of Thrones Gülperi Haftanın EN'leri Hayat Şarkısı Hayat Sırları Hekimoğlu İyi Günde Kötü Günde Kızım Kuzgun Masumlar Apartmanı Menajerimi Ara Meryem Özlenenler Sadakatsiz Şahin Tepesi Sahne Sanatları Şahsiyet Sefirin Kızı Sen Çal Kapımı Sevgili Geçmiş Sinema Siyah Beyaz Aşk Tehlikeli Karım Ufak Tefek Cinayetler Uzakdoğu'dan Vatanım Sensin Yabancı Dizi Yüksek Sosyete
Bir Zamanlar Çukurova
BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – Öyleyse Sen Unut Beni, Yeter ki Benden İsteme
Hekimoğlu
HEKİMOĞLU – Zamana Karşı Bir Ölüm Kalım Meselesi
Sen Çal Kapımı 20
SEN ÇAL KAPIMI – İki Kırık Kalp Bir Aşk
Anket
Hekimoğlu
Ne Kadar İyi Bir Hekimoğlu İzleyicisisin?
menajerimi ara baris ve emir
MENAJERİMİ ARA – Barış mı Emir mi?
Sen Çal Kapımı EdSer
SEN ÇAL KAPIMI – En Sevdiğin Çift Kim?
Copy link
Powered by Social Snap