Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’lu ACI TATLI EKŞİ 22 Aralık’ta vizyonda

zge özpirinçci buğra gülsoy 2Aşk Yeniden’de çok tatlış bir enerjileri vardı, şimdi de bir filmde buluştular. Evet, Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’dan bahsediyorum. Buğra Gülsoy’un kaleminden Acı Tatlı Ekşi 22 Aralık’ta izleyici ile buluşacak.

Oyuncu kadrosunda Yusuf Akgün, Gözde Türkpençe, Osman Alkaş, Füsun Demirel, Rahmi Dilligil, Ferda Işıl ve Somer Karvan’ın yer aldığı film 2013 yapımı A Wedding Invitation filminin resmi bir uyarlaması olarak çekildi.

 
   
 

 

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, Andaç Haznedaroğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmin konusuna göz atalım mı?

Uzun yıllardır birlikte olan Murat (Buğra Gülsoy) ve Duygu (Özge Özpirinççi) için artık sıradaki adım evlilik gibi görünmektedir, bu nedenle Murat, Duygu’ya evlenme teklifinde bulunur. Ancak Duygu hazır olmadığını söyleyerek bu teklifi reddeder ve ikili, 5 yıl sonra hala yalnız olurlarsa evleneceklerini taahhüt eden bir anlaşma imzalayarak yollarını ayırır. 5 yıl sonra artık evlenmeye hazır olan Duygu, Murat’ı bulur, ancak Murat kendine bambaşka bir hayat kurmuştur ve başka biriyle evlenmeye hazırlanmaktadır.

Hikayenin başlangıcı biraz klişe, ama hoop hemen ilk cümleye dönüyoruz: Başrol oyuncularının uyumu. Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy ikilisi en klişe konuyu bile izlenir kılabilir. Farklı bir uyumları var. Acaba bunun nedeni birlikte rol aldıkları projelerin dışında özel hayatlarında da iyi arkadaş olmaları olabilir mi? (Kaynak bireysel  instagram profilleri ^^)

zge özpirinçci buğra gülsoy 2Filmde bizi bekleyen eğlenceli bir aşk hikayesi… Okul yıllarındaki arkadaşlıkları aşka dönüşen Duygu ve Murat ilişkilerini ‘Benim için ne yaparsın?’ temalı bir oyun ile kurguluyor. Hazırladıkları kartlardan çekip bulundukları ortama uysun uymasın karttaki eylemi yapıyor, düzene kafa tutuyorlar. Büyük eğlence bir gün bitiyor ve gerçek dünya ile yüzleşiyorlar.  İlişkilerine bir ‘es’ verip beş yıl sonra eğer hâlâ bekarlarsa buluşup evlenmek üzere ayrılıyorlar. Esas kızımız hayalini gerçekleştirip yurt dışına okumaya giderken esas oğlan da kendi hayalini gerçekleştirip şef oluyor. 5 yıl sonra… Devamını da filmde izleyelim, değil mi ya ^^

Anlaşılan aynı hayatta olduğu gibi film de izleyiciye çok farklı tatlar bırakmaya aday… Adı üzerinde: Acı Tatlı Ekşi … Merakla bekliyoruz.

ACI TATLI EKŞİ FRAGMAN

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

İlgili diğer Yazılar

  • badem

    Müthiş dokunaklı bir filmdi. Sinemada kaçırmış olanların mutlaka seyretmesini öneririm.