İzledim

UZAKDOĞU’dan – Boys Love Drama

Uzakdoğu’dan kategorisi uzun zamandır sessizdi. Taze bir yazı ile canlandı. Kategorinin yazarı  Elif‘in değerlendirmesiyle Boys Love Drama’lara doğru bir yolculuğa ne dersiniz? Keyifli okumalar ^^

 

Boys Love Drama izlediniz mi? Yanıtınızı bilmiyorum ama ben Bromance ve Boys Love dramalarını her zaman sevmişimdir. Diğer dramalarda çoğunlukla iki aşık olur ve onlar çevreleri ile mücadelelerini izleriz. Bir yığın dedikodu, saçma sapan tesadüfler, melek esas kız ve yakışıklı prens öyküleridir izlediğimiz… Oysa Boys Love türünde asıl mücadele toplumsal kodlanmalar ve üst benliklerin alt benlikler arasında yaşanır. Yalan dolan entrika çok sık karşılan olgular değildir. Bu yüzden de Boys Love dizileri benim favorilerimdendir.

Boys Love türünün ortaya çıkışı Japon mangalar sayesinde olduğundan boys love dramalarının ilk örneklerini de Japonlar vermiştir. Takumi Kun serisi 2010 yapımı en popüler Japon Boys Love serisidir. Bugün dünyanın pek çok ülkesinin yapımlarında Boys Love yan karakterler üzerinden işlense de Boys Love dramaların ana vatanı Uzakdoğu coğrafyasıdır. Asya pasifik ülkelerinde boys love tutkusu o kadar ileri boyutlara varmıştır ki jpop ve kpop erkek idol grupları shiplenir ve fan servis yapılır. Tayvan ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde de bu dramalar çekilse de Tayland Boys Love serilerini tüm dünyaya sevdiren ve kült işler yapan ülkedir.

 

Buraya kadar okuduysanız eğer bu türün ilginizi çektiğini düşünüp size başlangıç düzeyi için tavsiyeler verebilirim değil mi?

 

1: Advance Bravely : Büyük bir kültür şoku yaşamamak için daha çok bromance sayılabilecek Tayvan yapımı bu diziyi izlemelisiniz. Türkçe alt yazısı olan bu dizinin konusuna gelince; Xia Yao, zengin ve çok yakışıklı bir adamdır. Yuan Zong ise eski bir asker v.i.p müşterileri olan bir koruma şirketinin sahibidir. Bir gün kız kardeşi Yuan Ru, Xia Yao’ya aşık olur ve abisinden yardım ister.

 

Boys Love Drama

 

2: Sotus the Series : Tayland baş yapıtlarından biri olan bu dizi mühendislik fakültesine başlayan çaylakların kıdemlileri tarafından eğitildiği ve bu süreçte yaşanan bir aşk hikayesi. Sizi rahatsız etmeyecek kadar naif ve çok sıcak… İki sezonu olan bu dizinin çifti sizi kendisine aşık edecek kadar güzel.

 

3: Puppy Honey: Gençlik dizisi kategorisinde olsa da yan karakterleri diziyi alıp götüren Pick ve Rome olduğundan ve Rome dünyanın en tatlı ukesi olabileceğinden benim favori dizilerimden. 6 bölümlük iki ayrı sezona sahip diziyi mutlaka izlemelisiniz.

 

Boys Love Drama

 

https://www.youtube.com/watch?v=vnE4yx07zAM&authuser=0

 

4: Together With Me: İki çocukluk arkadaşının yıllar sonra üniversitede tesadüfen karşılaşması sonucu başlarından geçenlerin anlatıldığı dizi son yılların en popüler serisi. Tüm dünyadan fanları olan serinin en büyük artısı kuşkusuz oyuncuların kimyası. Yan karakterlerin altı dolu hikayeleri de seriyi öne çıkarıyor.

 

Boys Love Drama

 

5: Kiss Me Again: Yine okul konulu bir dizi. Çalışkan ve sevilen Kao ile onların çetesine giren başı beladan kurtulmayan Pete etrafında şekillenen dizinin 2019’da yeni sezonu yayınlanacak.

 

Bu kategori ile ilgili diğer yazılar için Uzakdoğu’dan    kategorisine göz atmayı unutmayın…

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap