UZAKDOĞU’dan – 2018 En İyi 10 KDrama

Uzakdoğu’dan kategorisi  yıla EN İYİ 10 KDRAMA ile veda ediyor. Kategorinin yazarı  Elif‘in 2018 değerlendirmesine göz atmaya ne dersiniz?  Keyifli okumalar ^^

 

 
   
 

2018 yılına veda ederken bu yıl Kdrama dünyasının enlerini sizinle paylaşmak istedim. Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha kısır bir sezonla karşılaştık. Özellikle sezonun ilk yarısı oldukça sönüktü. Neyse ki yaz aylarından itibaren yayına giren diziler durumu kurtardı da yine çok iyi işler izledik.

 

Ben bu yılın en iyi 10 kdrama’sını sizin için derledim. Bakalım sizler hangilerini izleyip beğendiniz?

 

KDrama
What’s Wrong with Secretary Kim

 

What’s Wrong with Secretary Kim: Bu yıl en eğlendiğim ve dünya genelinde de epey popüler olan bu dizinin konusu aslında pek bilindik Kore klişelerinden… Yakışıklı başarılı ve oldukça ukala olan ceo ve onun ideal sekreteri arasında geçen bu hikaye sekreterimizin işinden ayrılmak istemesi ile başlıyor. Park Seo Joon ve Park Min Young arasındaki uyum inanılmaz.

 

Mr. Sunshine: Netflix Tvn ortak yapımı sezonun en pahalı dizilerinden biri olan Mr. Sunshine dev oyuncu kadrosuna sahip. Bu dizinin senaristi Goblin, Secret Garden,Descendants of the Sun, The Heirs gibi efsanelerin yaratıcısı Kim Eun Sook. Sırf bu isim bile diziyi izlemek için başlı başına yeterli bir neden. Hikayemiz Japon işgalinden hemen önceki dönemi anlatıyor. 24 bölümlük bu dizi kurgusu, oyunculukları ve efsane sonu ile kesinlikle izlenmeli.

 

Life On Mars: Bilim kurgu ve polisiye seviyorsanız kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden. Bana göre bu yılın en iyi polisiye hikayesi olan Life on Mars’ın konusuna gelince başarılı bir suç analisti bir dava sırasında kafasından vurulur, uyandığında kendisini 1988 yılında bulur ve olaylar gelişir.

 

KDrama
Park Bo Gum

 

Encounter: Park Bo Gum isminin bende yarattığı yüksek doz endorfin etkisini bilirsiniz. İşte bu dizi o etkiyi kat be kat arttırmış durumda. Henüz 8 bölümü yayınlamış olsa da bu diziyi izlemek benim için mutlu olma sebebi. Elbette konusu da diğer oyuncular da çok iyi… Özellikle eski eş rolünde Jang Seung Jo oldukça başarılı. Bo Gum aşkıma rağmen onunla empati kurup onun için üzülebiliyorum ki bu büyük bir oyunculuk gerektiriyor.

 

The Beauty Inside: Sinema versiyonu benim için kült bir iş olan bu drama en az sinema versiyonu kadar başarılı. Ayda bir kez bedeni bir haftalığına değişen bir oyuncu ve onunla reklam anlaşması yapmış bir hava yolu şirketinin başkanının hikayesi. Ki başkan geçmişte yaşadığı bir kaza sonrası Prosopagnoz (yüz körü) hastası ve bunu herkesten saklıyor. Dizi bu ikili arasında yaşananları anlatıyor. Yılın en eğlenceli romantik komedisi diyebilirim.

 

Guest: Bu yıl korku gerilim türünde büyüler, cadı avları, iblisler, şeytanlar çokça konu edildi aksiyon dizilerinde ve bana göre bu türün en başarılı örneği Guest’ti. Konusuna gelince psişik güçleri olan bir taksici, şeytan çıkaran bir rahip ve bir dedektif arasında geçenler diyebilirim.

Guest’den Ost;

 

 

KDrama
Memories of the Alhambra

 

Memories of the Alhambra: Bu dizi de Netflix Tvn ortak yapımı ve senaristi W gibi bir efsanenin yaratıcısı. Bu yüzden henüz 6 bölümü yayınlanmış bir dizi olsa da dev oyuncu kadrosu ve referanslarını düşününce yılın en iyi dizilerinden biri olacağından şüphem yok. Dizinin konusuna gelince insanın dünya ile arasındaki algılarını bozabilen bir artırılmış gerçeklik oyununun geliştiricisini bulmak için İspanya’nın Granada şehrine giden bir yatırım şirketinin CEO’sunun (Hyun Bin) İspanya’da pansiyon işleten Koreli bir kadınla (Park Shin Hye) karşılaşması sonrası gelişen olayları anlatıyor.

 

Eulachacha Waikiki: İşleri yolunda gitmeyen 3 arkadaşın iflasın eşiğindeki pansiyonlarına gelen bir bebek ve o bebeğin annesi ile yaşadıkları komik olaylar sizi kahkahalara boğacak… Ben izlerken çok gülmüştüm.

 

100 Days My Prince: Exo grubundan D.O için ne düşündüğümü bilirsiniz; onu çok başarılı bulurum ve bu dizi onun ilk baş rolü olduğu için merakla beklediğim dizilerdendi. Baş rolü paylaştığı kız ile uyumlarını beğenmesem de konu ve oyunculuğunu sevdiğimden listede bulunsun dediğim tarihi romantik komedilerden…

100 Days My Prince’den ost;

 

Voice 2: Bu sezon ilk 6 bölümü harika olan ama sonrasına anlam vermediğim bir hız ve olmamışlık hissi ile beni buruk bırakan bu diziyi de listeme eklemeden edemedim. Eğer benim gibi polisiye tutkunu ve katil seviyorsanız bu sezonun katili de çok başarılı yazılmış. Ama belirttiğim gibi ilk 6 bölüm çok daha güzeldi.

Voice 2’den ost;

 

Siz de kendi en’lerinizi yorumlara eklemeyi unutmayın!

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • özlem sarıçam

  bu senenin enleri arasında I’m not robot’u unutmamalısın bence. Kesinlikle çok eğlenceli bir diziydi..
  Bu sene benim beğendiğim dizilerden birisi de ”Because this is my first life” dı. O kadar gerçekçi sağlam karekterleri olan bir romantik komediydi ki bence 2018 in enlerinden olabiir..
  What’s Wrong with Secretary Kim e gelince benim ilk izlediğim kore dizisi olduğu için yeri bir başka.. Şimdi bir dünya Kore dizisi izlemiş bir insan olarak gönül rahatlığı ile kesinlikle çok eğlenceli ve güzel bir diziydi..