Haberler

Strike – Serinin 3. Hikayesi Yayınlandı

Harry Potter’ın yaratıcısı J. K. Rowling’in karakter yaratma konusundaki yeteneği malum. Bu aralar favorim, yazarın diziye uyarlanan eserlerinden Strike serisi. Ben direk dizi ile tanıştım ama romanlar konusunda gülümseten bir detay var. Bu polisiye roman serisinin ilk kitabı “Robert Galbraith” takma ismiyle yayınlanmış.  Satışları dip rakamlarda olunca yazarın ismi açıklanmış ^^ Yazar yine de bu seriyi takma isimle yazmaya devam ediyor ama herkes J. K. Rowling’ın kalemi olduğunu biliyor.

BBC One  Strike serisinin yayın haklarını alarak eser(ler)i mini diziye çevirdi. Mini dizi… En sevdiğim… Ağustos sonunda ilk kitaptan uyarlama sezon ekran karşısına geldi. (The Cuckoo’s Calling 3 bölüm) Bu üç bölümlük ilk sezonun bitişinin hemen ardından ikinci kitaba dayanan iki bölümlük sezon geldi (The Silkworm 2 bölüm) ve üçüncü kitaba dayanan iki bölümlük üçüncü sezon ise 2018 yılı için planlanmıştı (Career of Evil 2 bölüm) ve henüz ilk bölümü yayınlandı (hemen izlendim tabii ki ^^)  2. Bölüm 5 Mart’da.

 

 

Bu mini dizideki ana karakterler Cormoran Strike ve yardımcısı Robin Ellacort. Cormoran, ünlü bir model olan annesi öldükten sonra askere yazılıp Afganistan’a giden ve bir bacağını Afganistan Savaşı’nda kaybetmiş özel dedektif. Aile ilişkilerini de örneğin ünlü bir rock starın gayrimeşru çocuğu olduğunu, babasıyla ilişkisinin olmadığını ama arada bir üvey kız kardeşiyle görüştüğünü bölümler içinde öğreniyoruz. Robin ise işçi bulma kurumu vasıtasıyla Cormoran için bir haftalığına sekreterlik yapmaya geliyor ve kendi isteği ile çalışma süresini uzatarak hikâyenin vazgeçilmez bir parçası oluyor. Dedektifliğe ilgisi olan Robin, Cormoran’un en büyük destekçisi… Cormoran Strike’ı Tom Burke, Robin’i ise Holliday Grainger canlandırıyor.

 

 

Robin’i mi Cormoran’ı mı daha çok seviyorum emin değilim ama emin olduğum bir tek şey var Robin Cormoran ship ship ship <3 (Bu nedenle de Robin’in evleneceği adam Matthew’a gıcık oluyorum ya…)

Tema Polisiye. Abartısız, günlük hayatın tam içinden diyaloglar, güzel -hele ki Londra’yı çok seven biri olan benim için çok daha güzel, sahne planları… Tadında aksiyon… Farklı kitaplardan uyarlama olduğu için birbirinden bağımsız derli toplu ilerleyen ve düzgünce sonlanan hikayeler… Bir izleyici daha ne ister?

İzleyin, pişman olmayacaksınız…

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
emily in paris
EMILY in PARIS – Paris’te bir Amerikalı
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap