Haberler

Strike – Serinin 3. Hikayesi Yayınlandı

Harry Potter’ın yaratıcısı J. K. Rowling’in karakter yaratma konusundaki yeteneği malum. Bu aralar favorim, yazarın diziye uyarlanan eserlerinden Strike serisi. Ben direk dizi ile tanıştım ama romanlar konusunda gülümseten bir detay var. Bu polisiye roman serisinin ilk kitabı “Robert Galbraith” takma ismiyle yayınlanmış.  Satışları dip rakamlarda olunca yazarın ismi açıklanmış ^^ Yazar yine de bu seriyi takma isimle yazmaya devam ediyor ama herkes J. K. Rowling’ın kalemi olduğunu biliyor.

BBC One  Strike serisinin yayın haklarını alarak eser(ler)i mini diziye çevirdi. Mini dizi… En sevdiğim… Ağustos sonunda ilk kitaptan uyarlama sezon ekran karşısına geldi. (The Cuckoo’s Calling 3 bölüm) Bu üç bölümlük ilk sezonun bitişinin hemen ardından ikinci kitaba dayanan iki bölümlük sezon geldi (The Silkworm 2 bölüm) ve üçüncü kitaba dayanan iki bölümlük üçüncü sezon ise 2018 yılı için planlanmıştı (Career of Evil 2 bölüm) ve henüz ilk bölümü yayınlandı (hemen izlendim tabii ki ^^)  2. Bölüm 5 Mart’da.

 

 

Bu mini dizideki ana karakterler Cormoran Strike ve yardımcısı Robin Ellacort. Cormoran, ünlü bir model olan annesi öldükten sonra askere yazılıp Afganistan’a giden ve bir bacağını Afganistan Savaşı’nda kaybetmiş özel dedektif. Aile ilişkilerini de örneğin ünlü bir rock starın gayrimeşru çocuğu olduğunu, babasıyla ilişkisinin olmadığını ama arada bir üvey kız kardeşiyle görüştüğünü bölümler içinde öğreniyoruz. Robin ise işçi bulma kurumu vasıtasıyla Cormoran için bir haftalığına sekreterlik yapmaya geliyor ve kendi isteği ile çalışma süresini uzatarak hikâyenin vazgeçilmez bir parçası oluyor. Dedektifliğe ilgisi olan Robin, Cormoran’un en büyük destekçisi… Cormoran Strike’ı Tom Burke, Robin’i ise Holliday Grainger canlandırıyor.

 

 

Robin’i mi Cormoran’ı mı daha çok seviyorum emin değilim ama emin olduğum bir tek şey var Robin Cormoran ship ship ship <3 (Bu nedenle de Robin’in evleneceği adam Matthew’a gıcık oluyorum ya…)

Tema Polisiye. Abartısız, günlük hayatın tam içinden diyaloglar, güzel -hele ki Londra’yı çok seven biri olan benim için çok daha güzel, sahne planları… Tadında aksiyon… Farklı kitaplardan uyarlama olduğu için birbirinden bağımsız derli toplu ilerleyen ve düzgünce sonlanan hikayeler… Bir izleyici daha ne ister?

İzleyin, pişman olmayacaksınız…

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Arıza Aşk 101 Babil Bay Yanlış Benim Tatlı Yalanım Bir Zamanlar Çukurova Çarpışma Çatı Katı Aşk Çukur Darısı Başımıza Diğer Yerli Dizi Elimi Bırakma Erkenci Kuş Fazilet Hanım ve Kızları Ferhat ile Şirin Final Yapanlar Game Of Thrones Gülperi Haftanın EN'leri Hayat Şarkısı Hayat Sırları Hekimoğlu İyi Günde Kötü Günde Kızım Kuzgun Masumlar Apartmanı Menajerimi Ara Meryem Özlenenler Sadakatsiz Şahin Tepesi Sahne Sanatları Şahsiyet Sefirin Kızı Sen Çal Kapımı Sevgili Geçmiş Sinema Siyah Beyaz Aşk Tehlikeli Karım Ufak Tefek Cinayetler Uzakdoğu'dan Vatanım Sensin Yabancı Dizi Yüksek Sosyete
Menajerimi Ara
MENAJERİMİ ARA – Ben Bir Deli Yürek
Çukur dizi
ÇUKUR – Meğer Taşa Tohum Ekilmez imiş
Bir Zamanlar Çukurova
BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – Öyleyse Sen Unut Beni, Yeter ki Benden İsteme
Anket
Hekimoğlu
Ne Kadar İyi Bir Hekimoğlu İzleyicisisin?
menajerimi ara baris ve emir
MENAJERİMİ ARA – Barış mı Emir mi?
Sen Çal Kapımı EdSer
SEN ÇAL KAPIMI – En Sevdiğin Çift Kim?
Copy link
Powered by Social Snap