İzledim

SON YAZ – Çiçek Sulamaya Elimiz Varmıyor

Bu bölüme, böyle bir sezon finaline bu reyting ne kadar az! Son Yaz sezon finali reytingler Total 4,03 reyting ile 5.  AB  4,84 reyting ve ABC1 de 4,70 ile 2. sırada…Bölüm yorumu Elma Şekeri ‘nden… Keyifli okumalar…

 

Yine sona bırakmadan baştan söyleyeceğimi söyleyeyim. Bildiğin ciğerimizi söktünüz yahu… Tam aksiyon, heyecan arada gerilim, küçük aşk oyunları, oyunlar falan tamam da sezon finalinde Canan yengemizi öldürmek de neyin kafasıdır acaba?! Zaten hepimiz gerim gerim yaşıyoruz hayatı, sinirlerimiz laçka, iki kuruşluk keyfimizi de aldınız gittiniz Eylül’e kadar…

 

 

Selim ile Canan’ın beyazlar içindeki düğün mekanı, eğlenceler, buluşmalar derken ne zaman birileri bu düğünü basacak da senaristler sezonda acaba kaç kişi kurtardı, kaç kişiyi gömdü diye bahisleri açarız diye dakikaları sayıyordum ki; hiç beklemedik yerden vurdunuz bizi!

 

 

Hoş biz de anlamalıydık aslında; Akgün’ün hayalinde Selim Savcı’nın tek başına evli ve çocuklu #Akmur’u karşılamasından, çiçekleri rahat rahat sulamasından, ortada Canan’ın olmamasından ama… Bir umut; patlayan arabadan başrol kurtaran senaristlerimiz yine de ambulansta kalbini çalıştırdık diye sezonu Canan yenge ile açar mı ki?!

Canan sadece bir dizinin başrolü olmaktan öte aslında ailesini bir arada tutmak için verdiği mücadele, çocuklarına ayaklarının üzerinde durmalarını gayet naif bir şekilde öğretmiş, sevdiklerinin her zaman arkasında durmanın ne kadar önemli olduğunu gösteren örnek de bir karakterdi. Bu kadar kötülüğün arasında harcadınız be Canan yengeyi..!

 

 

Bu konuda daha çok yazarım da; birazcık tam da iyi dediklerimizin bizi yolda bıraktığı anlara değinelim. Mesela Selçuk Taşkın! Bayram sabahı oğluna el öptürüp, mendille harçlık veren, oğlunun bir sözüyle ölüme giden Selçuk Taşkın bildiğin karısını öldürtmek için tetikçi tutmuş, katil ruhlu bir adam çıkıverdi. Gökhan zaten hasta kendi kendini yok eder kurtuluruz diyorduk Akgün’ü katil yaptı da gitti! Selim Savcı artık ne yapacak da bu Akgün’ü kanlı çevresinden kurtarıp kendine damat yapacak bilinmez.

 

 

Ama bölümün en keyifli yanlarından biri de Ahmet’in küçük ve iyi adam Soner ile buçuk Eray’a racon kesmesiydi. Tam zamanında, tam ayarında… O boyalı saçları ve bıyıklarıyla kendisini ciddiye almakta zorlansam da; söyledikleriyle roket takımını barıştırmayı ve bir arada tutmayı başardı. Farkındaysanız artık Eray’a gevşek de demiyorum. Bir kendine geldi gibi çünkü…O olmayınca gözlerim arıyor hani…

Ama şu Naz ve Soner ikilisini harcadınız ya senaristler size pes diyorum. Bu arada Soner’in abisi kim? Abisinin bir telefonuyla İstanbul’a gitmek de neyin nesi, hiç akıl erdiremedim. Herhalde “diziyi İstanbul’a taşıyoruz, karakterlere de İstanbul’a gitmeleri için bir kulp bulacağız elbet” kafaları..!

 

 

Tam da yeri gelmişken; karakterleri kadar Ege’nin güzel havası, denizi, sakinliğiyle daha da izlenir hale gelen diziyi herkesin kaçmaya çalıştığı İstanbul’a taşıma fikri de beni pek sarmıyor. Gerçekten taşınıyor muyuz İstanbul’a? Eeee kimler gelecek, kimler kalacak, kimler hayatımızdan çıkacak?

Ayrıca bir itirafım da var. Bu bölüm Fatih’in Metin’in babası Boran Yaman ile işbirliği yapıp yine Selim Savcı’ya kazık attığı oltasına takılır gibi oldum ama hızlı toparladım. Fatih bu haliyle çok daha iyi olmadı mı ya? Serap, Kaan, Fatih’ten ne kadar güzel bir aile olacaktı. Hala olabilir mi yoksa?

 

twitter

 

Artık sona gelmişken bir tur daha çemkireyim de şu senaristlere rahatlayayım. Ne istediniz yahu Selim savcımdan da?! Canan’ın oyununa gelip; ayrılacaklarını sanıp kendini evlenme teklifinin ortasında bulmasıyla yaşadığı şapşiklik, düğüne hazırlanırken ki heyecanı, Akgün ile atışmaları, göreve tekrar geri dönmesindeki mutluluk derken savcımız da bir kendine geliyordu ki; o da yarım kaldı.

 

 

Ben onu bunu bilmem; ya Kara Ailesi’ne de, #SonYaz seyircisine de Canan’sız hayatın nasıl olacağını alıştıra alıştıra bizi germeden gösterirsiniz ya da o Canan aramıza dönecek.!

Selim Savcı anahtarı saksının altından alır, çiçekleri de sular ama hiçbir şey eskisi gibi olmaz ona göre…

 

 

Göz atmanızı öneririz: Son Yaz Bölüm Yorumları

 

Son Yaz sezon finalinde henüz Canan’a döktüğümüz göz yaşlarımız dinmemişken ekrana gelen “Akgün Gökalp Ekinci’nin anısına” yazısı sizin de dikkatinizi çekti mi?  Akgün Gökalp’e de ismini veren kişi, dizinin senaristi Cenk Boğatur’un yıllar önce genç yaşta bir trafik kazasında hayatını kaybeden yakın arkadaşı. Nur içinde yatsın… 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap