SEVGİLİ GEÇMİŞ – Geçmişin İzleri

Sevgili Geçmiş’in ekran yolculuğuna ikinci bölümü ile devam ediyor. Reytinglerde bir sıçrama yok; AB’de 8.sırada,  4.21 reyting, 9,51 share,  ABC1’de 9.sırada,  4.41 reyting, 9.65 share, ve Total’de 8.sırada,  4.55 reyting, 10.13 share…

Konuk yazarım Fanalbo dizi hakkındaki izlenimlerini yazmaya devam ediyor. İşte ikinci bölüm izlenimleri… Öncelikle keyifli okumalar, ardından da yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

Sevgili Geçmiş’in ikinci bölümünü de geride bıraktık. İkinci bölümde ilk bölüm gibi çok hızlı geçişlerle başladı. Öyle hızlı ki Tekin Malik’i gömen kızlar eve döndüklerinde evi temizlemediler ^^ Olur şey değil… Salon, yatak odası hala olayın şahidi gibiydi. Sinan’ın bir koşu eve gelmesi, hatta kapıya dayanması, ve İpek’in onu içeriye alması ile bu durum kaosa dönüşebilirdi. Sinan babasını ararken yukardaki odaya da çıktı, son anda kapının açılmasını önleyen İpek durumu kurtardı. Sinan’da bu büyük kurtarıştan habersiz İpek’in üstüne yürümesine dair hatasını anlayıp özür diledi.

 

sevgili geçmiş bölüm 2

 

Sinan çok öfkeliydi… Çocukken babasını bıçaklaması sebebiyle ıslahevinde yattığı için mi yoksa Tekin Malik’in genlerini taşıdığı için? Bu konu bende soru işareti bıraktı. Sinan’ı canlandıran Seçkin Özdemir’i çok beğenirim ancak bu sakal pek yakışmamış ona  sanki. Ne dersiniz? Benimle hemfikir olmayabilirsiniz, zevkler ve renkler…

 

sevgili geçmiş bölüm 2

 

Deren kız kardeşlerini bırakıp İzmir’e dönmeye karar verdi. O kadar paniklemişti ki otelden çıkarken Sinan’ın ve Kenan’ın sorularına mahzur kaldı. Nitekim Kenan Deren’in boynundaki izleri görünce şüphelendi onu seyahate yalnız göndermedi. Kenan Deren’den çok etkilendi değil mi? Şimdilik ilk çiftimiz onlar oldu. Hayırlı uğurlu olsun ^^

 

 

Bir diğer çift olarak görülen Sinan ve İpek ise yakın zamanda bir çift olamazlar bence; zira İpek Sinan’ın babasının eşi iken ve baba da ortada yokken bu ilişki için çok erken, olursa da sanırım içlerinde yaşayacaklar.

 

sevgili geçmiş bölüm 2

 

Cemal karakteri iyi mi kötü mü? Kızları bir araya getirirken iyi ama Çilem’i inceden inceye etkileyerek ailesinden intikamı için kullanacakken kötü… İzleyici gözünden bu gizem çok ağır işliyor. Yazım ekibi izleyicinin ekran karşısında bulmaca çözmeyi sevdiğini sanıyorsa çok yanılıyor. Naçizane tavsiyem Cemal Cahide ve Mehmet Karalar’ın hikayesini flashbacklerle göstermeleri. Bölümde başka bir eleştirim de seçilen kıyafetlere:  İpek kendi evinde misafir gibi botlarla geziyor, sabah kahvaltı hazırlarken bile topuklu ayakkabılarla…

 

Tekin’in arabasının izini sürdü komiser ve Azra arabanın içinde. Çok yakında tespit edilebilir, onun işi zor. Refik ve Sinan çatışarak Tekin Malik’i aradılar İpek pek bir rahattı. Annesi bir şeylerden şüphelendi ancak şimdilik sessiz kaldı.

 

Deren’in Çilem’le sahnesi çok duyguluydu onu intihardan vazgeçirdi. Sanırım Çilem ilerde Deren’le yakınlaşır. Bu sahnelerde Elifcan Ongurlar’ın ve Melisa Sezen’in performansları çok iyiydi. Alkışlar…

 

Refik’e çok kızdık ancak o Tekin’in eli kolu olan bir karakterdi ve haciz sebebi ile ona ulaşmaya çalıştı bütün bir bölüm… Yüzüğü Sinan’ın arabasına koyup onu suçladı ama bakalım yeni bölümde Sinan nasıl kurtulacak…

 

 

Cahide’yi çok az gördük. Sözde Ece Uslu başrolde ama biz kasabada kız kardeşleri izliyoruz hala… Haftaya ben yine izleyeceğim, unutmadan gelecek bölüm için dileğim umarım Cahide’yi daha sık görürüz…

Tweetleriyle yazımı renklendiren  Nazlı‘ya  teşekkürler…

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Sevgili Geçmiş kategorisini ziyaret edebilirsiniz…

 

Sevgili Geçmiş 3.Bölüm Ön İzleme

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Nur

  Sosyal Medya’da diziden bir ekran görüntüsü paylaşılmış. İlçe emniyet müdürünün Tekin Malik’in bilgilerine baktığı ekranın görüntüsü. Tekin Malik’in annesi ve babasının soyadı Karalar. Tekin’in, ölen eşi Zeynep’in ve Sinan’ın soyadı Malik.
  Tekin’in babası ve annesinin soyismi Cemal ile aynı. Cahide’nin ölen eşinin soyismi de Cemal ile kardeş olduğundan Karalar’dı.
  Tekin, Karalar ailesinden ama soyismini değiştirmiş. Tekin, Cemal ve Mehmet kardeş olabilirler? Mehmet’i yani kızların babasını Tekin öldürmüş olabilir?

  • hande aykan

   Eğer öyleyse güzel teori imiş. Bu bölümde İpek Tekin için onu ailesi bile sevmemiş gibi bir cümle kurmuştu.

   • Nur

    Tekin Malik:
    Doğum yeri: İzmir
    Doğum Tarihi: 1971
    Anne Adı: Asude Karalar
    Baba Adı: Lütfü Karalar
    Eşi: Zeynep Malik (ölü)
    Oğlu: Sinan Malik
    —-
    Ekran görüntüsündeki bilgiler böyle.

    Tekin, Güneşli Bahçe’ye 15 yıl önce geldi gibi bir cümle hatırlıyorum.

    Net bir tahminim yok ama yine de bir tahminde bulunayım.

    Cemal, Metin ve Tekin 3 erkek kardeşler. Metin, Cahide ile evli 3 kızları var. Cemal, Cahide’ye aşık. Tekin bir tartışmada ağabeyini öldürmüş olabilir. Cemal gerçeği bilse bile Cahide kendisine kaldığı için susmuş olabilir. Tekin cinayetten sonra kasabadan ayrılıp Zeynep ile evlenmiş ve belki de Zeynep’in soyadını almış olabilir?
    Zeynep öldükten sonra Güneşli Bahçe’ye gelip orda İpek’in babasının mülklerini almış olabilir.
    Bu tahmine göre İpek ve Sinan amca çocukları oluyor. Çift olmaları uygun değil aslında. Her ikisi de henüz bilmiyor ama sonuçta soyisim tesadüfü bir benzerlik değilse, kuzenler. Tesadüf olduğunu düşünmek anlamsız yüzbinlerce soyisim seçilecekken niye Karalar soyismi olsun ki? İpek ve Sinan çiftini akraba yapmayacak şey Sinan’ın babasının Tekin Malik olmaması olur. Belki Sinan, Zeynep’in önceki kocasından oğludur kocası öldüyse falan Tekin’le evlenmiştir??

 • hande aykan

  İçinizde izleyen var mı bilmiyorum ama bu dizinin senaristi HTGAWM ve Sense 8 dizilerini izlemiş ve içselleştirmiş gibi hissediyorum ben. İlk bölümde soyguncu arkadaşlarının Azra’nın gözünün önünde vurulması, 2. bölümde Deren’in üvey annesinin kardeşinin dolandırıcılık suçunu kıza kabul ettirmeye çalışması Riley ve Sun karakterlerinin başlarına gelenleri anımsattı. Ben Cemal karakterinin bu kadar planlamacı olmasına şaşırmıyorum. Adamın takıntılı olduğu dosyayı masaya yamık koymaya bile dayanamamasından belli zaten. Bence o Cahide’yi teklifini kabul etmesini sağlamak için içeride kalmasına müsemma gösteriyor. Ya da kardeşini o öldürdü ve kadının suç süresini tamamlamasını bekledi. Ben kızların hikayesine daha çok odaklandım. Kızlar arasındaki kimya gerçekten iyi. Oyuncu seçimleri yerinde olmuş.Cesetten kurtulduktan sonra evi temizlemeyi göstermemelerine ben de takıldım. O konuda biraz eksik kalmışlar. Ancak dizi ilk 4 bölümden sonra oturur diye düşünüyorum. Bence her yeni dizi oturmak için 4 bölüme ihtiyacı vardır. Dizide beni etkileyen en önemli öge bu dizideki her karakterden ayrı bir hikaye çıkabilecek potansiyele sahip olması. Üstelik henüz hiçbir karakterin tam olarak arka planı açılmadı. Henüz kısıtlı bir kısmını görüyoruz ilerde daha da açılacaktır diye düşünüyorum.

  • Nur

   Merhaba Hande. Hoş geldin.
   Bahsettiğin dizileri izlemedim. Sense 8 dizisinin ismini duymuştum sadece.

   Sevgili Geçmiş bir parça Şahin Tepesi’ni hatırlattı bana hatta arada çalan bir müzik var Şahin Tepesi’nin müziklerinden birine çok benziyor.

   Dizinin önümüzdeki hafta 4.bölümü gösterilecek gidişat daha net belli olur.

   • hande aykan

    Evet gidişatı belli olacak. Ben şimdilik diziden gayet memnunum. Kızlar ve onlarla ilişkilendirilen erkeklerle olan enerjileri gayet iyi. Ben çift uyumlarını çok beğendim ama en önemlisi de kızların uyumunu sevdim.

    • Nur

     Fox TV, Cuma akşamına Ferhat ile Şirin’i koyacakmış. Dizinin fragmanını izledim ve çok beğendim zaten Cansu Dere’yi de çok severim Ferhat ile Şirin’in ilk bölümünü izleyeceğim şayet ilgimi çekerse iki dizi arasında seçim yapmam gerekecek. Birini netten diğerini TV’den izlemek ya da reklam aralarında birinden diğerine geçmek gibi şeyler yapamıyorum.

     • Fani Albohayre

      Ferhat Sirin tanıtımı bana carpıcı gelmedi nedense

     • Nur

      İlginç yaa.. Tanıtımı çok beğendim ben. Masalsı hava yansımış. Bilemiyorum. Bir kez izledim ve izlediğim esnada ‘çok güzel’ diye düşündüm.

     • hande aykan

      Ben her ikisini de izleyeceğim ama reklam aralarında değil. Bir diğerini gündüz ya da 00.00 sonrasında izliyorum. Cumartesi günleri öyle yapıyorum. Önce Kuzey Yıldızı İlk Aşk daha sonra Her Yerde Sen. Çarşamba günleri önce Afili Aşk daha sonra Sen Anlat Karadeniz ile aynı metodu uyguluyorum.

     • Fani Albohayre

      İşiniz zor ancak sak final sanırım

     • hande aykan

      Yok o kadar da zor değil. Benim haftalık programım
      Pazartesi: Vuslat
      Salı: EDHO, Elimi Bırakma
      Çarşamba: Afili Aşk ve son bölümünü verecek olan SAK
      Perşembe: Mucize Doktor
      Cuma: Sevgili Geçmiş ve (atlaya atlaya da olsa) Hercai
      Cumartesi: Kuzey Yıldızı İlk Aşk ve Her Yerde Sen
      Pazar: –
      Bu program önümüzdeki haftadan sonra
      Pazartesi: Vuslat
      Salı: EDHO, Elimi Bırakma ve Azize
      Çarşamba: Afili Aşk
      Perşembe: Mucize Doktor
      Cuma: Sevgili Geçmiş,Ferhat ile Şirin ve (atlaya atlaya da olsa) Hercai
      Cumartesi: Kuzey Yıldızı İlk Aşk ve Her Yerde Sen
      Pazar: –
      şeklinde olacak.

     • Fani Albohayre

      Carsamba ben Kuzgun izliyordum bitince Kurşuna gectim tek dizi yetiyor

     • Fani Albohayre

      Cansuyu bende severim ama dizinin iyi bir tanıtıma ihtiyacı var bize ne verecek belli degil

     • Nur

      Tanıtımı beğendim ben. Cansu’nun süper karizması şimdiden beni etkiledi. Tolga’yı ilk kez izleyeceğim. Leyla Tanlar’ı Paramparça ve Şahin Tepesi’nde izlemiş ve beğenmiştim. Hikaye aslında çok güzel ve günümüze nasıl uyarlandığını merak ediyorum.

     • Fani Albohayre

      Güzel dedim ya ben şimdilik sevgili gecmişteyim tabii devam ederse

  • Fani Albohayre

   Agir gidiyorlar izleyici bulmaca gibi diziden uzaklaşır nitekim bu hafta düşüş var

   • hande aykan

    Orası doğru. Mesela Vuslat’ın hali ortada.

    • Fani Albohayre

     İzleyen vardı vuslatı ben izlemedim

     • hande aykan

      Ben o dizinin büyük bir takipçisiyim ama fazla reyting alamıyor o yüzden onu örnek verdim.

 • Ahmet Adar

  Güzel yorumların için emeğine sağlık ,Fanalbo.Bende canlı yorumlarda da belirttiğim gibi Cahide-Cemal- Mehmet karaların geçmişine dair flash-becklerin gerekli olduğu konusunda ayni fikirdeyim.Ben oyunculuklardan ziyade senaryonun sağlamlığına,mantık çizgileri içerisinde olmasına,gerçeğe uygunluğuna,tutarlılığına önem veriyorum.Bu nedenle Ece Uslunun senaryoya geç dahil olmasında bir beis görmüyorum.Sizin de belirttiğiniz gibi genç oyuncular Sevda Erginci,Melis Sezen,Özge özacar ve Elifcan Ongurların oyunculuğu iyi.rahatsız edici bir şey yok.Melih Selçuk ile Seçkin Özdemiri de çok beğendim.Senaryoda rahatsız olduğum hususlar,Cemal Karaların her şeyi planlaması,Dr.Deren Kutlunun ailesi ile kopmasını sağlamak için müfettişler yollaması,Derenin güneşli bahçeye dönmesi için Karalar ailesinin dosyasını onun masasına koydurtması.Dereni yetiştiren annesinin bu derece kötü,soğuk ve duygusuz olması,hem de psikolog olması.Cemalin evindeki Gülistan kilit karekter.Komployu biliyor,sanısam.Gülistanı oynayan değerli tiyatrocu Çiçek Acarı çok beğeniyorum.Cennetin göz yaşlarında da çok beğenmiştim.Çok fazla gizem ve sır var.Cemalin ,Çilemi kardeşlerine ve Azraya kışkırtmasının nedenlerini anlayamadım.İnşallah bu sır ve entrikalar mantık çerçevesi içinde sonuçlanır.

  • Fani Albohayre

   tşk evet Gülistanda var bir durumlar yüzde yüzhaklısın.inş Cemal iyimi kötümü bu fazla gizem bir an önce açılmalı onun hikayesi

  • Gözde E.

   Deren’in üvey annesi bir psikologsa kıza bu davranışları hiç mantıklı değil evet.

  • Nur

   Merhaba Ahmet Bey.
   Cemal’in her şeyi planlamasına falan değinmişsiniz size katılıyorum ve diğer akla uygun gelmeyenleri de ben ekleyeyim.
   Cinayet 24 sene önce işleniyor İpek 2 yaşında o zaman şu an 26 yaşında oluyor kardeşler arasına 1(!)yaş dahi koysak Deren 27 Çilem 25 yaşında.. Cemal ve Cahide 50’sine yakın oluyorlar. Cemal hangi çocuklarla bir evde yaşamanın hayalini kuruyor? 25 yaş +kadınlar ne demeye amcalarıyla aynı evde yaşasın? Bir insanın böyle bir hayali olması için o insanın zır zır deli olması hepsi kocaman kadınlar.

   Cemal 24 yıl takıntılı olduğu kadını hapiste tutuyor tüm hayatını onun tahliye olacağı zamana adıyor. Takıntılı bir insan takıldığı kişinin ulaşamayacağı bir alanda tutulmasını kabullenmez ki aksine hapishaneden çıkartmaya uğraşır. Cemal ömrünü 95 yaş olarak planlamış herhalde Azraille de anlaşmış kendisine ve Cahide’ye dokunmasın diye.

   Cemal, Tekin’in mülklerini neden normal satın alma yollarından falan edinmiyor? Hacizmiş de bilmem neymiş de, ha keza hastaneye dolandırıcılık soruşturması; İpek orda çalışamasın diye mi? Nedir anlayamadım, ne alakası var?

   Cahide ile evlenecekmiş de kızlar da etraflarında olacakmış da. 24 yıl bunun için uğraşmış.. Tutar tarafı yok. Çilem’e ulaşma şekli falan.. Tuhaf.
   Bunları düşününce olmuyor o yüzden şimdilik kaale almamak en doğrusu. 24 yıl sonra buluşan 2+1 kızkardeş ve henüz buluşulamayan 1 kardeş ve annenin hikayesi.. Kızlardan 3’ü istemeden birini öldürmek zorunda kaldılar.. Benim odaklandığım yer burası. Kızkardeşlere Aras’ı da kardeş olarak ekliyorum. Özellikle Sinan’ın drama çok uygun alt yapısı var derinlik katılırsa izlencesi yüksek. Ve tabi diğerleri..

   • Ahmet Adar

    İpek değil Deren Kutlu çalışmasın diye olacak,Sinan Malik’i oynayan oyuncu Aras Bulut değil,Seçkin Özdemir.Kusra bakma yanlışlarını düzeltiyorum diye..Çok haklısın mantıksızlıklar diz boyu.Cemalin planları hiç gerçekçi değil.Cemalin karekteri psikopatlıktan parnoid kişiliğe doğru kayıyor benim gözünde.Deren de 27 yaşında olduğuna göre zorunlu hizmetini tamamlamadan özel hastahanede çalışamaz.Çukurda ve sevgili geçmiş dizilerinde avukatların etik dışı gösterilmeleri de beni ayrıca rahatsız etti.

    • Gözde E.

     Evet aile hastanesi bile olsa önce zorunlu hizmet. Parnoid kişilik nedir Ahmet Bey?

     • Ahmet Adar

      Paranoya bu bozukluğun simgesi olarak kabul edilmektedir. Paranoyak kişilik bozukluğu olan kişilerin sürekli güvensizlik duyma ve başkalarına karşı şüpheleri vardır. Başkalarının onları küçümseme, tehdit etmeye veya zarar vermeye çalıştığına inanırlar

    • Sivas Li

     Slm Ahmet bey Nur un bahsettigi Aras Deren in kardesi Aras

     • Ahmet Adar

      Ah,evet,Yanlış anlamışım.Çok mahcup oldum.tekrar,tekrar Nur’dan özür dilerim.O çok dikkatli.Ben dikkatsizim.Derenin üvey kardeşinin adının Aras olduğunu atlamışım.

     • Nur

      Hiç sorun değil:) Deren yerine İpek yazınca Aras’ı da yanlış yazdığımı düşünmüşsünüz:)

 • Gözde E.

  Selam. Öncelikle ellerine sağlık. Ben ilk bölümü çok az sağda solda gördüğüm sahnelerden, birazcık özetten, bir de senin yazından biliyorum. 4. Bölüm’de eşim ufak bir rol oynadı o yüzden konu nedir merak edip 2. Bölüm’ü seyrettik. Dizi gerek konusu, gerek oyuncuları, gerek havasıyla ilgi çekici. Ece Uslu’yu dizilerini Zerda ve Elveda Derken hariç yarım yamalak seyretsem de oldum olası sevmişimdir. Emre Kınay’ı ise sadece İki Aile ve birkaç bölüm erken final yapan Karamel’de seyredebilmiştim. Diğer oyuncuları da seyrettiğim diziler oldu. Bence hepsi rolleri için doğru seçimler olmuş.
  Sevda Erginci’nin zaman zaman yengemlerde denk geldiğim Yasak Elma’daki itici imajından sonra İpek imajıyla çok beğendim. Ayakkabıları bana batmadı. Zenginler evde ayakkabıyla gezer olgusu kafamda yer etmiş bir kere. 🙈😅 Seçkin Özdemir’i farklı bir rolde, farklı bir imajla görmek güzel. Ben sakalı da yakıştırdım. 😍
  Cinayet sonrası o panik ve gerginlikle evin toplanmamış olması mümkün ama gömmeyi akıl edebilen kızların toplaması daha yerinde olurdu. Sinan görsün diye toplanmadı tabii ki 😂 Azra arabanın içinde olma durumundan dolayı mevzudan nasıl sıyrılacak bakalım. 🤔 Aynı şekilde Sinan da yüzük arabasında bulundu, nasıl kurtulacak? İpek Sinan çiftimizi beğendim, şartlar gereği uzunca bir süre imkansız bir ilişki olması da güzel. Bakalım nasıl ilerleyecek bu ilişki? Sinan babasını sevmese de ölümünde parmağı olduğunu öğrenince ne olacak? İnternette rastladım galiba, hikaye İpek’in ağzından anlatılıyor ya, acaba gerçek ortaya çıkınca sadece İpek mi hapse mi girecek?
  Deren’in üvey annesine uyuz oldum. Öz oğlu için suçsuz kızı hemen harcadı. Ama Deren’in üvey kardeşinin suçunu üstüne almaması yerindeydi.
  Deren – Çilem sahnesini çok beğendim. Kan çekti derler ya öyleydi. Sonra odasına gelip Çilem’i kontrol ettiği sahnede de duygulandım. Deren Kenan çifti zaten daha şimdiden olmuş. 😍
  Azra yanlış yapsa da İpek ve Deren’i gerçekten sevdi bence. Ama suçu Sinan’a yıkma konusundaki rahatlığını hiç sevmedim. 😒
  Cemal şu an benim için kötü. Cinayeti o işlemese de karakterin şu hali, geçmişte yaptıkları ve şu an yaptıkları için onu kötü buldum, sevemedim. Ama mutlaka o da simsiyah değildir, grileri de vardır. Onları da görürsek fikrim değişebilir.
  Cahide’yi az görmek hoşuma gitmedi. Bir an önce hapisten çıkmalı ve Güneşlibahçe’ye gelmeli. Ece Uslu hala ne kadar duru, ne kadar güzel yalnız bunu da belirtmek isterim. Geçmişi de dediğin gibi flashbacklerle görsek iyi olacak. Sadece duymak, tahmin etmek yetmiyor. 3. Bölüm’e de bakarım. Konunun nasıl ilerleyeceğini merak ettim.

  • Nur

   Gözde’cim 4.bölümü izlemek şart. Eşinin sahnesine 2 sayfa yazı döşerim buraya:) İsterse trafikte yol veren biri olsun. Farketmez valla. Önüme Karayolları haritasını açar yorum yazmaya başlarım:)

   İpek’in ev içi kıyafetleri falan.. Orası bir ev gibi değil, içinde yaşanılmış, anılar biriktirilmiş hissiyatı vermiyor. Sanki bavulunla gidip bir kaç gün kalacağın bir yer gibi ve ev atmosferi sağlanamamış bir mekana İpek eğretiliği ile katkı sunuyor. İpek o ev için ‘çocukluğumun geçtiği yer, her köşesinde anılarım var’ mealinde bir cümle kurdu ama mekan o cümlenin içini doldurmaktan çok uzak. Sahibinden.com’da ilan edilen yazlıklar havasında bir yer. Sıfır yaşanmışlık duygusu, ticari amaçla yapılmış konut gibi. Reji mekan seçiminde hata yapmış. Cemal’in evi mesela; karakterle bütünleşmiş, şık, estetik unsurları olan bir ev. Kurgu olmasa Cemal gibi biri o eve adımını atmaz ama kurguya göre evi alıp kızlarla orda yaşamayı planlamış galiba. Iyyykkk. Cemal, Demeter pansiyonu alsın valla. Hem çarşı içi hem Sinan her dakka kapı önünde olay çıkarır. Refik dersn; dayak arsızı Mert gibi sabah, öğlen ve yatsı dayaklarını orda yer. Polis bir sokak ötede kızlar bir sonraki cesedi yok ederken gerilim olur falan..

   • Fani Albohayre

    nitekim sizde aynı fikirdesiniz ipek konusunda bu ev benimdi çocuklugum geçti demişti sokak botları ile geziyoer çogu izleyici bu konuya dikkat çekti

    • Nur

     Fani’cim, detaylar konusunda yerden göğe kadar haklısın izlerken benim de gözüme çok çarpıyor ama ben şu an görmezden gelmeye çabalıyorum. Hikaye henüz kafamda oturmadı, karakterleri anlamaya çalışıyorum. Kısmen de olsa hikaye kafama yattığında ve karakterleri iyisiyle kötüsüyle kavrayabildiğimi düşündüğümde beni kimse tutamaz:) İstersen sor Gözde’ye:) Küpeden, kemere ıcığını cıcığını irdelerim

     • Gözde E.

      Çukur’da Efsun’un göze batan dip boyası gelmiş saçlarına da yorum yapmış mıydın? 😄 Ben ara ara uğruyorum malum kaçırmış olabilirim. Aslı da fark etmiş ama sonradan güzel bir yorum getirmişti o yoğunluğunun içinde ilgilenememekten boyatamamış gibi olduğuna dair.😂

     • Fani Albohayre

      Bravo tekrarını izliyorum Cukurun Efsunun dip boyasını farketmemişim

     • Nur

      Dip boyayı farketmedim Aslı yazdıktan sonra gördüm:) Bu bölüm Karaca’nın yağlı saçları odağımdaydı bir de tüy toplayan siyah sweater’i. Sweater’dan ucuzluk akıyordu kollarına 2 tane de filkete mi tutuşturmuşlar, ben mi yanlış gördüm ne? Versace mezarında ters dönmüştür:)

     • Gözde E.

      Karaca’nın saçları bana o kadar yağlı gelmedi, rahatsız olmadım. Ama sweet’ine tekrar bakacağım 😂

   • Gözde E.

    Eşimin kısacık rolüyle ilgili yorumlarını merakla bekleyeceğim 😂 Kadın doğum uzmanı rolünde.
    Evet, evde bir sıcaklık yok. Ama bağ bahçede o hissiyat var. Botlar bir bana batmadı galiba. 🤣

    • Nur

     Kadın- Doğum, Çilem- bebiş.. E bu rol doğuma kadar devam eder. Fan hesabı açalım. Bak düşün ki Vartoli’ye bilem fan hesabı açmamışım:)
     Yarın bir Jinekoloji kitabı bulayım:)

     • Gözde E.

      İnşallah doğuma kadar devam eder. 😄

     • Fani Albohayre

      Eder bence en az 13bölüm anlama var denmişti

     • Gözde E.

      Süper o zaman.

  • Nur

   Azra, çocukken annesi gözleri önünde babası tarafından katledilmiş ve erkeklere karşı bilinçaltına işlemiş öfkesi var. Tekin’e vurduktan sonra bir an sanki rahatladı Tekin’i babası ile özdeşleştirdi. Annesinin ölüm anında müdahele edememiş ya o an kişiliğinde derin bir yara açmış ve Sinan’a olan tavrında bu nedensellik var. Sinan ve Azra aynı acıyı taşıyan iki insan. Sinan da annesini kurtaramamanın suçluluğunu taşıyor. Her ikisi de derin acılarını acımasızlık ve güçle örtmeye çalışıyorlar.

   • Gözde E.

    Azra’yı daha iyi anladım şimdi, teşekkürler.

  • Fani Albohayre

   aa çok sevindim eşinin rolünü bize haber verSinan otelin kameralarından kurtulabilir sanırımEvde botlarla gezmesi diziyi izleyen çok kişiyi rahatsız etmiş canım

   • Gözde E.

    Botlar mevsime uymuyor ondan olabilir.
    Refik’in koyduğu böyle anlaşılabilir evet. O zaman polise yüzüğü bahçede bulduğunu der ama bunun kızlara bir zararı olmaz. Kadın doğum uzmanı rolünde oynadı

    • Fani Albohayre

     🥰Botlar mevsimsel degil evin içinde tuhaf bence

  • Fani Albohayre

   TSK hep beraber izleyelim ve konusalım

  • Fani Albohayre

   Gözdecigim Ece benim favori oyuncu tercihlerim içindedir bir Zerdayı asla unutabilirim Halit Ergencte o dizide parlamıştı

  • Fani Albohayre

   Gözdecigim benimde Ece favorim bir Zerda ilk gözagrımız asla yeri dolmayacak bir diziydi

   • Gözde E.

    Zerda benim evde salondaki tvde seyredebildiğim ilk dizi. O güne kadar odamda minicik siyah beyaz tvde yarı gizli seyrederdim dizileri. 😄 Zerda başladığında üniversite 1’deydim.

  • Fani Albohayre

   Zenginler evde misafir varken botlarla gezer normal zamanlarda şık terlikler giyerler

   • Gözde E.

    Dizilerde çoğunlulla hep farklı gösteriyorlar ben onların yalancısıyım. 😊 Hayat Şarkısı’nda zengin evde gelir gelmez terlik giyilmesi detayı çok güzeldi. İlk başta şaşırmıştım.

  • hande aykan

   Bence kızlar Azra hakkındaki gerçeği öğrense bile hayatlarını kurtardığı için onu sevmeye devam edeceklerdir.

   • Gözde E.

    Ben de öyle olacağını düşünüyorum.

 • Nur

  Hikayenin çiftlerine gelince

  Seven, sevdiğinin eline en az bir kez dokundu. El detayları hoştu.
  İpek-Sinan, Deren-Kenan
  Ve bonus
  Azra-İpek..
  Azra’nın Mahir’le çift olacağının sinyalleri var ve öyle de olacaktır. Ama.. Öyle işte:)

  Gelelim diğer tahminlerime;
  Bu iki bölümde bence final bölümünün poiler’ı vardı yani ben şimdilik öyle yorumladım.
  Deren, Kenan ile uçurumun kenarında tanışmıştı Kenan, Deren’e uçurumun kenarında elini uzatıp düşmekten kurtarmıştı. Azra bu bölümde Tekin’in arabasını uçuruma yuvarladı. İki sahne arasında soyut bir bağ var, aklıma Thelma ve Louise filmi geldi Deren ve Azra’nın araba ile uçuruma gideceklerini düşündüm Deren büyük ihtimalle Kenan’dan dolayı oraya sürüklenecektir en başta Deren’i uçurumdan kurtaran Kenan onu uçuruma sürükleyecektir Azra ise şimdiden duygusal yükünü epey yükledi.. Neyse zaten sezon finaline kadar tahminlerim sürekli değişir.

  • Gözde E.

   Nette karakter tanıtımlarında Mahir İpek’e ilgi duyuyor bilgisi var. Ama ben hissedemedim. Azra ile olacak gibiler. İlk bölüm buna dair bir şey var mıydı acaba?
   Seni ve tahminlerini okumayı seviyorum. 😄

   • Ahmet Adar

    İlk bölümde Mahirin İpeğe karşı platonik aşık olduğunu hissettirdiler.

    • Gözde E.

     Teşekkürler.

   • Nur

    Teşekkür ederim Gözde’cim. Ben de senin yorumlarını okmayı seviyorum.
    Azra’da alttan alta ‘Bi’ iması var. Mahir’e de aşık olabilir tabi ki.. Bize ima edilen daha doğrusu zihnimizin bir köşesine yazmamız istenen Azra’nın yönelimini bilmemizdi. El tutma o yüzden verildi. İpek ve Azra arasında başkaca bir şey olmaz. Sadece ‘anlayın’ denildi bence.

    • Gözde E.

     Ben hiç bu açıdan bakmadım doğrusu. Herhalde öz kardeş değiller ama birbirlerini sevdiler, destek oluyorlar şeklinde yorumladım, geçtim.

   • Fani Albohayre

    mahir aşıkmış Sinani bile üstü kapalı uyardı Azraya ilgi duyacak gibi

    • Gözde E.

     Duysun. Yan yana güzel görünüyorlar.

     • Fani Albohayre

      Bencede en ateşli cift olacaklar

 • Nur

  Merhaba Fanalbo. Ellerine sağlık.

  Diziye gitgide daha fazla ısınıyorum ve elbette üçüncü bölümü de izleyeceğim.

  Dizinin kendisine has bir dokusu var, insanın içini ısıtan küçük detaylar var.

  Oyuncuların nerdeyse tamamını ilk kez izliyorum. Emre Kınay hariç diğer oyuncuları daha önce izlediysem bile anımsamıyorum şu ana kadar rahatsız olduğum bir performans olmadı. İlk bölüm İpek’e pek ısınamamıştım ikinci bölüm itibari ile ona ısınmaya başladım kızkardeşlerden mesafeli durduğum Çilem kaldı bir tek sanırım önümüzdeki bölüm ona alışmaya başlarım.

  Cahide’nin sahnesi azdı karakteri için pek bir fikir oluşmadı kafamda. Masum olduğuna inandım cinayet işlediğine ihtimal vermiyorum ama Cahide’nin öfke kontrolü sorunu var.

  Cemal’in cinayet işlediğine milyonda bir bile ihtimal vermedim. Takıntılı biri. Sağlıklı bir kişiliği yok ama gerek evdeki yardımcısına gerekse Çilem’e tavrından dolayı ‘bu adam planlayarak cinayet işleyip üstüne takıntılı biçimde sevdiği kadını hapse yollamaz’ diye düşündürttü.
  Bence Cemal de masum.

  Sinan ve Kenan’ı beğendim. Kenan’ın finans işinin altından çapanoğlu çıktı:) Refik sağlıklı bir insan değil, hoş kimse sağlıklı değil. Refik’te ‘Celladına aşık olmak’ diye tarif edilen ‘Stockholm Sendromu’ yansımaları var. Sinan ve Refik travmatize karakterler Kenan güçlü görünüyor ama henüz tanıyamadık onu.

  • Gözde E.

   Selam Nur. Ece Uslu’yu bugüne kadar hiç seyretmemiş olmana şaşırdım doğrusu. 😊 Nerdeyse ortaokul yıllarımdan beri ekranlarda kendisi malum. Belki de kısa süreli denk geldin.
   Cemal cinayeti işlememiş olabilir. Peki kim, niye işledi de Cahide’nin üstüne kaldı? Üstüne kalmasını mı Cemal organize etti yoksa gerçeğin ortaya çıkmasına mı engel oldu? Bunları bayağı merak ettim. Sen ne dersin?

   • Nur

    Merhaba Gözde’cim.
    Kendimi dizileri takip eden biri sanıyordum meğer pek izlemiyormuşum:) Bir ara Aslı 100 dizilik bir liste yayınlamıştı o kadar azını izlemişim ki çoğunun ismini bile duymamışım Ece Uslu’nun oynadığı dizilerden Karagül’ün ismini duymuştum ama bir karesini dahi izlemedim, diğer rol aldıklarının ismini de duymadım. Ama şu da var ki; ben Aşk-ı Memnu’yu yayın günü ve saatinde TRT’de izlemiş nesildenim, zamana yayarsak epey dizi izlemiş biriyim. Bu dizinin oyuncularaına denk gelmemişim.

    Cemal’in cinayet işlemiş olacağına dair en ufak duygu almadım. Emre Kınay gibi usta oyuncuların verdiği duygulara önem veriyorum onlar karakteri giyiyorlar izleyiciyi yanıltmak için rol yapmıyorlar izleyiciyi yanıltmak senaristin ve yönetmenin görevi. Karakter bir usta tarafından ustalıkla canlandırılıyorsa izleyiciyi yanıltmaya çalışmaz karakter o’dur ve öyle yansıtır. Cemal hakkında yanılıyor olabilirim benim hissettiğim senaryo ve reji onun katil olduğunu düşünmemizi istiyorlar. Ben izlediğim iki bölümü referans alarak Cemal ile aynı evde korkusuzca yaşayabilirim kapı mapı kilitlemeden. Huyunu, suyunu, hassasiyetlerini kavrarsam gül gibi geçinip giderim:) Cahide öfkesini kontrol edebilse Cemal manüplasyona çok açık, Cemal’e avukatlar tuttururdu kızları yetimhanelere saçılmazdı. Çilem’i kucağında yatağa götürmesi içten şefkatin, korumacılığın panik anında dışa yansımasıydı. Cemal aslında takıntılı bir çocuk. Takıntılı insanlar travmatik insanlardır gelişimleri bir noktada sekteye uğrar, aşamazlar gitgid gömülürler.
    Höt, zöt diyen bağrış çağrış karakterleri sevmiyorum Cemal benim izlemekten, gözlemlemekten zevk alacağım bir karakter ve bu aşamada katil olduğunu düşünmüyorum belki önümüzdeki bölüm fikrim değişir.

    • Fani Albohayre

     Bencede Cemal katil degil ama bit tuhaf halide var

    • Gözde E.

     Dediğin gibi Cahide ona çok şeyi yaptırabilirdi ama içerde bir 24 yıl kalacak kadar nefret ediyor ondan. Cemal ne kadar ileri gitti de bu kadın bu denli nefret etti acaba? Tecavüz falan çıkmasın mümkünse.
     Bekleyip görelim Cemal katil değilse, kardeşinin ölüm süreciyle bağlantısı neymiş.

   • Nur

    Cinayet 24 yıl önce başka kasabada işlenmiş cinayetle ilgili Cahide ve Cemal dışında kimseyi bilmiyoruz. Büyük ihtimal Tekin, Sinan ve Refik de o kasaban. Sinan ve Refik küçük çocuklar geriye Cemal, Cahide ve Tekin kalıyor. Tekin’in aynı kasabadan olması tahminim geçmiş irdelenmeye başlayınca karakterler olay örgüsüyle bağlanmaya başlar ve hikaye daha etkili olur diğer türlü Tekin öldü gitti Sinan, İpek’in shipi Refik de öylesine kimsesiz biri olur. Mantığım Tekin’in o kasabada olması gerektiğini söylüyor.. Geçmişe dönüldükçe başkaları da çıkacaktır. Tahmin yürütmek için çok erken. Belki cinayet Cemal’in üzerine atılmak üzere planlanmıştır Cahide olmaması gereken zamanda olmaması gereken bir yerdedir ve üstüne kalmıştır? Olasılıklar çok fazla. Geçmişin açılmasını bekleyelim.

    • Gözde E.

     Dediğin gibi aynı kasaba ile geçmişlerinde ortak nokta bulunması güzel olur. Lütfen geçmiş biraz daha hızlı açılsın..😁

  • Fani Albohayre

   aynen canım Sinan Refik Tekin Malikten etkilenmişler bence