İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Her Şey Yeniden

Sen Çal Kapımı 49. Bölümü Reyting sonuçları; Total’de 2,83 reytingle 2. AB’de 1,44 reytingle 5. ABC1’de 2,36 reytingle 3.oldu.  Bölüm yorumu, konuk yazar Sevil ‘in kaleminden. Keyifli Okumalar…

 

Nereden nereye, sevgili okuyucular! Eda ile Serkan’ın, Eda’nın Cenk’e sinirlenip Serkan’ı öptükten sonra Serkan’ın sahte nişanlılık teklifini kabul etmesiyle başlayan ilişkisi son hızıyla devam ediyor. Eda ile Serkan çocuk sahibi oldu, evlendi ve hatta şimdi Eda ikinci çocuklarına hamile. Cenk bu durumdan haberdar olsaydı ne düşünürdü acaba? “Sen kim, Serkan Bolat’la beraber olmak kim!” diye Eda’yı küçümsemişti bir de. Ey Cenk, Serkan Bolat’la bir hayat kurmayı bir kenara bırak, o küçümsediğin Eda dünyaca ünlü bir peyzaj mimarı oldu.

 

Kiraz’ı birazcık komşusundan kasabına, amcasından dayısına üzerine vazife olmadığı halde “Hadi çocuk yapın” ve çocuk olduktan sonra da “Çocuk yalnız büyümez, kardeş yapın” diye insanların yatak odalarına kadar giren ve sorulmadığı halde fikir veren ve hatta işi taciz noktasına kadar götüren yurdum insanına benzettim. Sorumluluğu kendisinde olmayınca ‘Çocuk yapın’ ya da ‘Ben kardeş istiyorum’ demesi kolay tabii…

 

Geçen haftaki sorumda ısrarcıyım. Serkan hisselerini kime sattı? Hisselerini satması, şirkete başka bir ortak gelmesi demek olmuyor mu? Şirketin diğer ortaklarının haberi olmadan Serkan böyle bir karar alabilir mi? Alsa da böyle bir şey etik mi? Asıl konunun bu olmadığını biliyorum; ama birazcık da olsa mantıklı bir şeyler sunmalarını bekliyorum. Tabii ki Art Life demek Serkan demekti ve Art Life eski Serkan’ı temsil ediyordu; fakat Art Life, Serkan’ın şimdiki hayatıyla artık bağdaşmıyordu; çünkü her şeyden önce Serkan’ın öncelikleri değişti. O yüzden Serkan’ın Art Life’tan ayrılmasını eski Serkan’ı da geride bırakmasının bir sembolü olarak da yorumlayabiliriz; ama keşke tripli ve atarlı bir Engin ve Pırıl yerine kafa kafaya verip ciddi anlamda çözüm üretmeye çalışan ve bu süreci Serkan’la beraber yaşayan bir Engin ve Pırıl izleseydik. Bunun yerine suni bir gerginlik, çaresizliklerinin ve beceriksiz olduklarını biliyor olmanın verdiği hırçınlıkla her ikisinin de Eda’ya ve Serkan’a saldırışını, şuursuzca ve önyargılı bir şekilde Eda’yı suçlamalarını izledik. Neyse ki Eda akıllarını başlarına getirdi de her şeye yeniden başlamaya ve şirketi yeniden kurmaya karar verdiler.

 

 

Serkan maalesef çift olmanın ne demek olduğunu bilmiyor. Kararlarına başkalarını da ortak etmeyi, fikir almayı, kararlarını hayat arkadaşıyla paylaşmayı hala öğrenememiş; ama Eda Serkan’a yine de toz kondurmadı: “Benim kocam en anlayışlı, en düşünceli adam!” Ah, bir de düşüncelerini başkalarıyla da paylaşabilse…

 

 

YORUM

 

Sen Çal Kapımı 49. Bölüm Kısa Kısa:

• Bu bölüm yine Aydan’a doyduk.
• Melo, sevimsiz ve yılışık Burak’tan daha iyisini hak ediyor. Zaten Burak’ın gönlünün ne zaman ve nasıl Melo’ya döndüğünü de hiç anlamadım. Fırıldak gibi rüzgar hangi yönden eserse gönlü de o yöne doğru dönüyor.
• Eda’nın mavi elbise giydiği sahneden beklentim nedense daha farklıydı. Aslında alışık olduğumuz gibi iki saatlik bölümü doldurmalık bir sahneydi ve fos çıktı.
• Serkan’ın üniversitede ders vereceğini öğrenince “Aileni nasıl geçindireceksin?” diye soran Aydan’a hangi çağda yaşadığını sormak istiyorum. Sevgili Aydan, unutmayalım ki Eda da çalışıyor ve gayet başarılı bir peyzaj mimarı.
• Engin’le Pırıl‘ın nasıl bir mimar olduklarını çok merak ediyorum. Serkan olmadan hiçbir işin üstesinden gelemiyorlar. Zaten şirket (Aydan’ın ve Serkan’ın özel harcamalarını saymazsak) bir bakıma Pırıl’ın beceriksizliği yüzünden batmıştı.
• Eda’nın hamile olduğunu öğrenen Serkan aşırı korumacı davranıp kesin Eda’ya nefes aldırmaz. Zavallı Eda!

 

Göz atmanızı öneririz: Sen Çal Kapımı Bölüm Yorumları

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap