İzledim

LUCIFER – Seksi Şeytanımız Lucifer Hangi Burç?

Yerli yabancı birçok dizi için ekran karşısına geçiyor, karakterleri içselleştirirsek daha detaylı incelemekten keyif alıyoruz.  Biliyoruz ki gezegenler ve burçların karakter üzerindeki etkisi yadsınamaz. Bir süre önce Zodyak burçlarına göre yerli dizi karakteri ile ilgili yazı sitede yayınlanmıştı: DİZİ KARAKTERLERİNE GÖRE BURÇLAR  . Gelin bu kez ilgi ile takip edilen yabancı dizilerden Lucifer ’i masaya yatıralım ve dizi aleminde sevdiğimiz karakterlerden biri olan Lucifer’in burç ve gezegen analizini    jupiterrastroloji ‘nin kaleminden okuyalım. Bu ve benzeri analizleri için jupiterrastroloji ’i sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın…

Keyifli okumalar ^^

 

Bizim sevimli, flörtöz, lüks düşkünü, eğlenceli, hatta gizlemeye çalışsa da merhametli ve duygusal şeytanımız Lucifer’ın burcu nedir diye hiç merak edeniniz oldu mu? Ben merak edenler arasındayım, benimle birlikte merak eden varsa bakalım yakışıklı şeytanımız hangi burçtaymış.
İlgilenenler bilir; burç deyince tek burçtan bahsetmek olmaz. Kişinin karakter özelliklerini etkileyen tüm detaylara yani güneş burcunun yanı sıra yükselen (asc), Ay, Venüs, Mars ve Merkür burçlarına göz atmamız gerekiyor. Saydığım detaylar arasında Satürn, Jüpiter, Uranüs, Neptün, Plüton’u eklemedim, kişisel gezegenler olmadıkları için incelemeye gerek yok.

 

Seksapalitesinin bu kadar yüksek olması, çekici görüntüsü, keskin ve delici bakışları Lucifer’ın yükseleninin Akrep olduğunun ipuçlarını veriyor. Bakışları aynı zamanda adeta ben ‘bad boy’um sinyalleri veriyor ve hayranlarını peşinden koşturuyor. Ayrıca bu kadar cinselliğe düşkün olması ve hatta bunu saklama gereği duymaması da bir yükselen Akrep olduğunun sağlam göstergelerinden… Sinirlendiğinde yeri göğü inletmesi de tam bir Akrep özelliği.

 

 

 

Öz güvenli, ihtişamlı duruşu, lükse düşkünlüğü, egosu ve kibirli karakteri Güneş burcunun Aslan olduğunu gösteriyor. İnsanlarla konuşurken egolu ve karşısındaki ezerek konuşması, sivri dili, insanlara tepeden bakması, egosuna zarar gelince yeri göğü inletmesi de Merkür burcunun Aslan olduğunun işaretlerinden. Liderlik vasfının olması da bu bulgumu son derece destekliyor. Unutmayalım ki koskoca cehenneme kral olmak için bir liderlik vasfı gerekli tabi ki…

 

 

Etrafında bu kadar kadın olması, çapkınlığı, herkesle flört edebilmesi hatta birden fazla kadınla aynı anda flört etmesi ^^, flört etmeyi sevmesi, sadakate pek önem vermemesi, herkes tarafından sevilmesi, herkesle anlaşabilmesi, umursamazlığı, pratik zekâsı, iyi bir konuşmacı olması Venüs burcunun İkizler olduğunun göstergeleri. Tabi bu özellikleri Lucifer’ı daha sevimli yapıyor ve kimse ondan vazgeçemiyor.

 

 

Bu kadar umursamaz, egolu, güçlü görüntüsünün altında Lucifer’ın aslında ne kadar duygusal, şefkatli, hassas ve duyarlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Dört sezon boyunca sevdiklerini nasıl koruduğunu, onlar için kendini tehlikeye nasıl atabildiğini ve sevdikleri için nasıl ağlayıp yas tuttuğunu izlemedik mi? Kendi duygularını önemsediğini ve sevdiklerine karşı daha iyi olabilmek için psikoterapi aldığını da Lucifer takipçileri çok iyi bilirler. Peki, işin içinde bu kadar duygusallık varken Ay burcu Yengeç’ten başka ne olabilir?

 

Yukarıda saydığım tüm bu özellikleri ile bir kez daha karakterimizle buluşacağımız Lucifer 5. sezon ne zaman çıkacak? Dizinin yeni sezon tarihi 21 Ağustos olarak açıklandı. Ben merakla bekliyorum. Ya siz?

 

İstediğiniz başka bir dizi karakteri analizi varsa yorumlarda paylaşırsanız isteklerinizin analizini keyifle yapabilirim. Yorumlarda buluşmak üzere…

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap