ŞAHİN TEPESİ – Sırlarla Dolu Bir Yolculuk

Merak ediyorum Şahin Tepesi Orjinali’ni izleyen kaç kişiyiz?  Sağdan say, ben 1…

Konuk yazarım Gözde dizinin ilk bölüm izlenimlerini kaleme aldı. Öncelikle keyifli okumalar ^^ Ardından da yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

Bu sezonun merakla beklediğim işlerinden olan Şahin Tepesi nihayet bu akşam ilk bölümüyle görücüye çıktı. Açıkçası hangi kanalda, hangi gün yayınlanırsa yayınlansın takip edeceğim bir iş olacağını biliyordum. Fragmanlardan sonra da bundan iyice emin oldum. Öncelikle Ay Yapım faktörü, yönetmen koltuğunda daha önce çektiği dizilerde kurduğu dünyalara hayran bırakan Hilal Saral’ın oturması, senaristin çok sevdiğim dizilere imza atan ikiliden Melek Gençoğlu olması, başrollerde yer alan oyuncular, fragmanlarda gördüğüm o muhteşem renkler beni diziyi seyretmeye iten nedenler oldu.

Bu sektörde “İlk bölümün günahı olmaz.” derler ama Şahin Tepesi bana göre eksiksiz bir ilk bölümle çıktı karşımıza. Dizinin orijinali olan Falcon Crest’i seyretmedim, hatta hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama yapılan uyarlamayı sevdim. İyi çekilmiş, baştan sona kadar akıcı, merakla takip edilecek bir iş çıkmış ortaya. Klişe bir konuya sahip olmasına rağmen bir an bile sıkılmadan takip ettim ilk bölümü. Hilal Saral yine kurduğu dünya ile farkını ortaya koymuştu. Kadrajları, dizinin renklerini çok beğendim. Oldukça naif bir dünya kurulmuş. Akdora ailesinin yaşadığı açık mavi renkteki malikaneye aşık oldum diyebilirim. Şirket binasını, eski ev diye geçen ufak ev ve serayı, tümüyle araziyi çok beğendim. Melek ve ailesinin İzmir’deki ev yemekleri dükkanı da çok samimi bir mekandı. Toygar Işıklı yine diziye yakışır müzikler yapmış ve bu müzikler gerekli yerlerde kullanılıp doğru duyguyu hissettirdi.

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm
Tuna – Demir – Melek

 

Öncelikle Hilal Saral’ın favori oyuncusu Zerrin Tekindor’u ilk kez kötü bir karakter olarak seyrediyoruz. Tuna Akdora rolünde yine efsane bir oyunculuk çıkarmış. Rolü öyle bir giyinmiş ki üstüne ilk bölümden karakterden hem nefret ettim ama bir yandan da hayranlık uyandırdı. Hırslı, hem aşkta, hem işte kazandıklarını kaybetmemek için her şeyi yapabilecek, etrafındaki herkesi yönetmeye meraklı, çocukları için her fedakarlığı yapabilecek biri Tuna. Bakalım ilerleyen bölümlerde sahip olduklarını kaybetmemek için ne kadar ileri gidebilecek? Canı çok yanacak belli ama O başkalarının canını ne kadar ve nasıl yakacak acaba?

Ebru Özkan Saban’ın canlandırdığı Melek Özden şu an için dizinin en pasif karakterlerinden biri. Babası tarafından haksız yere evinden kovulmuş, O da ailesini yok saymayı seçmiş, çocukları bile O’nun hakkındaki hiçbir gerçeği bilmemiş. Yaşadıkları yüzünden bu hale gelmiş, sırları O’nu bu hale getirmiş belli. Ama öğrendiği yeni sırlar O’nu çok güçlü bir kadın yapacak ve Tuna ile yaşayacağı savaşı merakla bekliyorum. İleriki bölümlerde seyredeceğimiz Tuna – Melek savaşında tarafımı şimdiden seçtim: Melek.

Murat Aygen yine daha öncekilere benzer bir rolde. Demir Akdora aşık olmadığı Tuna’yla evli, eşini aldatan başarılı bir işadamı. Melek’le geçmişte yaşadığı aşkın hala kalbinde bir yerlerde olduğu O’na olan bakışlarından belli. Küllenen bu aşk yeniden alevlendiğinde ve bunu özellikle Tuna fark ettiğinde ortalık alev alacak.

Üç oyuncunun da hem çocukluklarını, hem gençliklerini oynayan oyuncuları tip olarak çok başarılı buldum, oyunculukları da beni tatmin etti. Özellikle Melek ve Demir’in gençlikleri nerdeyse birebir benziyordu şu anki hallerine. Ay Yapım genç ve çocuk oyuncu seçimindeki başarısını bir kez daha gösterdi.

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm
EfDa

 

Tuna-Demir çiftinin oğlu Efe (Boran Kuzum) ve Melek’in kızı Verda (Aybüke Pusat) ‘nın ilk sahnelerinden uyumunu ve enerjisini sevdim. Her iki oyuncu da oynadıkları karakteri bana geçirdiler. Boran Kuzum’u ilk defa günümüzde yaşayan bir karakter olarak seyretmek de ayrı bir zevk olacak. Aybüke Pusat’ı son dizisinde seyretmemiştim ama kimya mühendisliği okuyan, aktivist, Efe’nin deyimiyle “Yaban arısı” olarak çok seveceğimi şimdiden hissettim. Verda’nın aşkının Efe’nin bu serseri karakterinin içindeki aslında duygulu ve düşünceli adamı ortaya çıkartacağından eminim.

 

 
   
 

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm

 

Tuna – Demir’in kızı Deniz (Leyla Tanlar) seyrettiğim sahneler ışığında tip olarak rolüne uygun bir seçim olmuş. Ancak oyunculuk anlamında Paramparça’daki Cansu karakterinden çok farklı bulmadım kendisini. Melek’in oğlu Can (Mustafa Mert Koç) ilk etapta çok itici bir karakter. Oldukça patavatsız ama gerçekçi bir yanı da yok değil. Deniz ile ilk bir araya geldikleri sahneden ilerde aralarında bir şey olacağının sinyalini aldım. Ama uyumlu bir çift olabilirler diyebilecek kadar bir şey de göremedik. Açıkçası Deniz’in şu an birlikte olduğu Mete ile arasındaki ilişkinin ortak sırları yüzünden çok zor devam edebileceği de ortada. Can’ın ise kız arkadaşıyla zaten doğru dürüst bir ilişkisi yok. Bakalım Deniz – Can ilişkisinde neler göreceğiz?

 

Fatmagül’ün yengesi Mukaddes rolüyle tanıdığımız Esra Dermancıoğlu ilk kez iyi bir karakter olarak Tuna’nın kardeşi Ceylan olarak çıktı karşımıza ve bu rolde hiç sırıtmamış. Kaan Taşaner’in canlandırdığı avukat Erkan‘a karşı da bir şeyler hissettiği belli. Ama aralarında bir şey yaşanmadığında ve muhtemelen Erkan Melek’e aşık olduğunda bunu öğrenmesi bakalım bu O’nun karakterini ne kadar etkileyecek? Kaan Taşaner de avukat Erkan rolüne uymuş ancak oyunculuğunu değerlendirebileceğim bir sahnesi olmadı.

 

Dizideki diğer oyuncuları da rollerine uygun buldum, hiç kimse oynadığı karakterde beni zerre rahatsız etmedi doğrusu. Bu her zaman olmaz. Ama bugüne kadar Hilal Saral’ın yönettiği tüm dizilerde aynı durum söz konusuydu benim için.

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm

 

İçinde entrika olan ve bunu başarılı anlatan dizilere eskiden beri zaafım vardır. Bir de içinde aşk olunca tadından yenmez doğrusu. Hikayenin en belirgin özelliği ise bolca sırla dolu olmasıydı. Bu sırları saklamak için verilecek mücadeleler, yavaş yavaş ortaya çıktıklarında yaşanacak depremler merak uyandırıcı.

Dizi hemen konuya girerek, çok hareketli başladı. Deniz ve Mete gizlice buluştukları evde Melek’in babası, Tuna ve Ceylan’ın manevi amcası Mithat’a yakalandılar ve çıkan tartışmada kaza eseri Deniz Mithat’ın yere düşüp ölmesine sebep oldu. Hemen annesi Tuna’ya haber verdi ve ikisi Mithat’ı göle attılar. Meğerse Mithat ölmemiş. Son anda elini sudan çıkardığı an baya irkildim doğrusu. Tuna’nın öldüğünden yeterince emin olmadan bu planı yapması ve elini fark ettiklerinde hiç kimsenin suya atlamaması şaşırttı. Tabii bu anları cep telefonuyla çeken biri olmadan olmaz. Kahyanın diğer oğlu, Mete’nin kardeşi bu anları kaydetti. Bakalım ne zaman elindeki görüntülerle bir şeyler yapacak?

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm

 

Melek, Verda ve Can İzmir’de yaşıyordu. Melek ev yemekleri lokantası işletiyordu ve bir sürü borcu vardı. Can işsiz, Verda ise hayvan hakları eylemlerinde koşuyordu. Tuna’nın telefonuyla Melek çocuklarıyla yıllar sonra eski evine geldi ve çocukları da O’nun gerçekte kim olduğunu öğrendiler. Melek Demir’le ilişkisi varken bir gece alkollü olarak yakın bir erkek arkadaşının evinde babasına ve Demir’e yakalandığı için her şeyini kaybetmiş: Babasını, evini, aşkını, mirasını. Tabii bunda Tuna’nın parmağı olduğunu hemen tahmin ettim.

Mithat’ın ölümüyle vasiyetinde eski evlerini ve Şeb-i Verda şirketinin kullanım haklarını Melek’e bıraktığı ortaya çıktı. Ancak Tuna borçları olduğunu da öğrenince hemen bunları satın almayı teklif etti. Zarar eden bir şirket ile arsası ve serasıyla birlikte yıllardır kullanmayan bir evi almak istemesi altında başka şeyler olduğunu düşündürdü. Mithat ölmeden evvel şirketi başkalarına satmak için O’nunla kavga ediyordu Tuna. Bana sebep bu gibi geldi. Ev konusunda da Melek’e ait olan her şeyi alma isteğinin sebep olduğunu düşündüm tıpkı Demir’i alması gibi.

Melek’in çocuklarından sakladığı sırların dışında taşıdığı başka bir sır, başka bir yükü daha vardı. Babasını en yakın arkadaşı Rıza’nın karısı, Tuna ve Ceylan’ın annesi Gülşen’le görmüş, bunu Rıza’ya söylemiş ve ölümlerine sebep olmuş. Babasıyla evden gitmeden önceki kavgalarında bunu da yüzüne vurmuş ve o yüzden aralarındaki tartışma ne ölüme ne ölüne boyutuna gelmiş maalesef.  Melek bunu kimseye söylememeye kararlı ama bir gün elbet ortaya çıkacak ve o zaman Tuna’nın O’na olan düşmanlığı daha da artacaktır.

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm

 

Aslında Mithat Melek’le bu yaşadıklarından pişman olmuş ve Erkan’a O’na vermesi için bir mektup bırakmış. Mektupta Melek’i affettiği söylemiş ve O’ndan af dilemiş. Ama mektup önce Tuna’nın eline geçti ve okuyup kıskançlıkla yırttı. Belli ki hayatı boyunca Tuna Melek’i kıskanmış. Zaten sonradan hem Melek hem de biz öğrendik ki Melek’in arkadaşı İlker’in evinde olduğunu bile isteye Mithat’a Tuna söylemiş. Yırtılan mektup tam çöpe gidecekti ki tesadüf eseri önce Verda’nın, sonra da Melek’in eline geçti. Ama Melek geçmişten gelen yükünden dolayı kendini Tuna’ya karşı suçlu hissettiği için bunun çok üstünde durmadı ve babasından kalanları Tuna’ya satmayı kabul etti. Tabii bunun sebebi hem bu yük hem de babasını affedememiş olmasıydı. Bakalım Melek bu yükünden kurtulabilecek mi? Sonuçta o zaman küçük bir çocukmuş.

Tuna’nın Mithat’ın öldüğü gece eski evde düşürdüğü bilekliğini de Cem buldu, tam o esnada Deniz de oraya gelmişti. Ardından Cem Deniz’i kovalarken Deniz’in ayağı takılıp düştü ve birlikte eve döndüler. Ama Deniz sakladığı için ikisinin nerde karşılaştığı ortaya çıkmadı. Bu bileklik ve karşılaşma onların sırları olacak ve ileriki bölümlerde bakalım nelere sebep olacak?

Efe ve Verda’nın her bir araya gelip konuştukları sahnelerdeki atışmalarını çok sevdim. Böyle başlayan ilişkileri severim. Efe’nin takıldığı manken kız zaten inanılmaz kaba ve iticiydi. O’nun yanında Verda gibi tatlı – sert birini görmek daha güzel olacak.

 

 
   
 

 

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm

 

Cenazede Tuna ölüm ilanında Melek’in adını kullanmamasına rağmen haberciler Melek’in kim olduğunu öğrenmişlerdi ve bilgi almak istediler. Acaba bunu öğrenmelerini kim sağladı? Demir’in de bu olay üstüne hemen Melek’i cenazeden kaçırması O’nun duygularının hala ölmediğini ispatı oldu.

Tuna’nın zamanında Melek’in arkasından iş çevirip her şeyini elinden aldığı da hemen ortaya çıktı ve Melek de bunu öğrendi. Tuna – Melek yüzleşmesinde Tuna’nın kendini acındırma çabası O’nun nasıl biri olduğunu eğer o dakikaya kadar anlamamış olsak inandırıcı olabilirdi. Tuna Melek’i ise kaçmakla, korkaklıkla suçladı. Aslında haklıydı, Melek elindekileri kaybetmemek için hiç mücadele etmemiş, gitmeyi seçmişti.

 

“Dünya çok vahşi Melek. Ama işte bu vahşi dünyada korkaklara yer yok.”

 

Şahin Tepesi 1. Bölüm

 

Ne olacak da Tuna kalmaya karar verecek, evi ve serayı yeniden eski haline getirecek, şirketi zarar etmekten kurtaracak diye düşünüyordum ki Tuna O’na Cem’in kendisiyle yaptığı pazarlıktan bahsedip küstah dedi ve Melek’i aşağılamaya kalktı. Yüzleştikleri sahnede de Melek önce dişlerini gösterecek gibi olsa da daha sonra Tuna’ya cevap vermeyerek beni şaşırtmıştı ama bölümün son sahnesinde beklediğim hamleyi yaptı ve satılık hiçbir şeyi olmadığını ve babasından kalan evde yaşayacağını söyledi.

 

Ben ilk bölümü sevdim ve ileriki bölümlerde dizinin takipçisi olacağım. Peki sizler ilk bölümü nasıl buldunuz?

Editör notu: Yorumlara geçmeden önce reytinglere de göz atalım: Dizi  Total’de 3,10 reyting, 6,77 share ile  13. ; AB’de 2,41  reyting, 5,75  share ile 15. ve 20+ABC1’de 3,10 reyting, 6,77 share ile 16. Pek parlak değil 🙁

 

Şahin Tepesi 2. Bölüm Fragman

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  2. Bölüm 2. fragmanı çıktı az evvel. Tuna ve Deniz’in cep telefonuyla videosunu çeken kişi ilk tahminim çıktı, kahyanın diğer oğlu değilmiş. Genel anlamda güzel bölüm geliyor fragmanlara göre.

  • Ayla

   Vay namussuz cocuk Deniz in sevgilisi kahyanin diger oglu cekimleri yapmis. Deniz alsin basina belayi. Zaten ne o cocugu ne ailesini gözüm tutmamisti. Zengin yere kapagi atmak amaci:((
   Özel degilse sorabilirmiyim gezin nereye yurt ici yurt disi? Sahin tepesi ikinci bölümü yazamam demistin galiba bundan dolayi. O zaman haftaya cukur da da yoksundur…
   Sana simdiden iyi seyahatlar,yolun acik olsun.

   • Gözde E.

    Benim de gözüm tutmamıştı aileyi ama baba kısmen iyi gelmişti. Deniz bu yüzden çocuktan soğuyup Cem’le yakınlaşacak demek ki.
    Özel değil yurt içi, abimlere gidiyorum Milas – Ören’e. Cuma gidip salı döneceğim. Çukur’u ya gününde ya da en geç perşembe seyrederim artık. Teşekkürler.

 • DreamyTangerine

  Merhaba Gözdeciğim, ellerine sağlık…

  Fragmanları, tanıtımı, özellikle de afişleri (bale gösterisi tanıtımı gibi kostümler, pozlar…. baleyi çok sever çok da izlerim o ayrı….) hiç mi hiç ilgimi çekmedi izlemem ben bunu dedim. Cuma akşamı twitterda timelineımda o kadar çok göründü ki (biraz da senin sayende) pazar günü evde dizi keyfi yapıp izlemeye karar verdim.

  Çok hızlı bir tempoda değil belki ama kendinden sıkmayacak bir akıcılıkta iki saat izletti kendini. İlk bölümü sevdim mi sevdim… İkinci bölüme de bakarım. Ama devamı gelir mi bilemem. Sanırım böyle holding sahibi zengin ailelerin birbirleri ile güç savaşları, entrikaları beni kendine çeken bir tema değil.

  Çok güzel çekimler, mekanlar, kostümler ve tanıdık yüzler de eklenince sanki Kara Sevda’nın 2019 versiyonu gibi geldi bana. Sizler de biraz Paramparça dizisini anmışsınız, sanırım o da benzer bir temaydı. Geçmişten gelen sırlar, yarım kalmış aşklar, kapanmamış hesaplar… illa ki saçma sapan şekilde açığa çıkamayıp seyirci olarak beni çıldırtacak sırlar ve entrikalarla, bir kavuşup bir ayrılan aşıklarla devam edecekse ben almayayım. Ay şimdiden başım tuttu. 😅

  • Yahu bütün sırlar ilk bölümde ortaya çıktı…

   • DreamyTangerine

    Tamam işte izleyecek ne kaldı, güç savaşı, entrika, kapı dinleme, küsüp barışan aşıklar…. açmıyor beni böyle işler… ben Çarpışma’ya gideyim….

    • Gözde E.

     Küsüp barışan aşıklar :)) Diğerleri tamam ama bu sanki olmayacak gibi geldi bana.

  • Gözde E.

   Hoş geldin Şölen, teşekkür ederim.
   Ben de tam tersi, fragmanlar, afişlerden etkilenip seyrettim ilk bölümü 🙂
   Paramparça’yı konudan değil de oyunculardan dolayı andık 🙂 Tema seni çekmemiş ama belki 2. bölümü de beğenir, devam edersin. Devam edersen şayet yorumlara beklerim. Dizi devam ettiği ve beğendiğim sürece yazmaya devam.

 • Gözde kalemine sağlık, bölümü hem özetlemiş hem de karakterlerin / oyuncuların sendeki izlenimlerini yazına eklemişsin. Ben kısaca yazıp yorumlara geçeceğim 🙂

  Ben Şahin Tepesi’ni sevdim. Entrika Can’dır. Özlemişim…

  Bölüme gelirsek, bölümün kraliçesi kesinlikle Zerrin Tekindor idi, mükemmel giymiş Tuna’yı. Alkışlar ona… Ebru Özkan (+Saban) her zaman olduğu gibi zarif, çok beğeniyorum kendisini…

  ship ship ship durumlarında Aybüke Pusat + Boran Kuzum’u tek sahnelerinde bile enerjilerini hissettim ben, oldu bu iş <3

  Tek sevmediğim geçmiş ile ilgili sırların tek bölümde ortaya çıkması oldu sanırım. Bir kaç bölüme yayılabilirdi. Gelecek bölümlerde hiç flashback olmayacak mı? 🙁

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim Aslı’cığım, hoş geldin 🙂
   Flashback mutlaka olur ya, Tuna-Melek cephesinden mutlaka olur diyorum. Tuna ile Demir’in nasıl evlendiğini de merak ediyorum. Dede ne zaman nasıl affetmiş, o dönemlerde onları gözlemiş mi vs. Olur olur ya.

 • Ahmet Adar

  emeğine sağlık,Çok iyi anlatmışsın.serinin saatinde birlikte twitterden yorumlamıştık.senin yorumlarından çok dikkatli seyrettiğin anlaşılıyor.Senin de belirttiğin gibi ilk görünüşte ilk bölüm için aksayan bir şey yok gibi görünüyor.İddialı yönetmen Hilal Saral çok süratli ,heyecanlı giriş yapmış.Çarpışmada olduğu gibi karekter tanıtımları ile vakit harcamamış.Peki ,niye rating alamadı..Çünkü insanlar izleyecekleri işleri seçmişken yeni bir işin araya girip tüm reyting dengesini değiştirmesi zor bunun olması için sıradışı bir kadro sıradışı bir hikaye olmalı o da Şahin tepesinde yoktu.Melek Gencoğlunu sen seviyorsun ama ben hususiyetle Kurt Seyit veDudaktan kalbe senaryoların da kalbim çok kırılmıştı.Bu nedenle çok sevmem.Kusey güneyde de ayniydi.Baştan iyi gösterdiğini sonradan kötü yapmakla ünlenmiş.çok karekter oynamaları yapan bir senarist.Oyuncularda hep bilindik tanıdık yüsler.Hep ayni senaristin ve yönetmenin serilerinde oynamış kişiler.Kaan Taşaner,Neşe Baykent gibi.Esra dermancıoğlu ilk defa iyi rolde diye sevindim sonra set tv nin karekter tanıtımını okuyunca avukat erkana aşık olduğunu,erkanın da Meleğe aşık olduğunu ,karısını melek için boşadığını öğrenince meleğe düşman olup,karekter değişimi ile kötü olacağını öğrendip,üsüldüm.Ben metenin annesi rolünde tiyatro hocası Nagihan Gürkanı çok beğendim.Gençlerden esgi rolündeki 2017 best model birincisi Aslıhan Karaları,Ayça rolündeki tiyatro oyuncusu Göksu Girişkeni,Metenin abisi rolündeki 1991 doğumlu Alican Altıntaşı,Efenin arkadaşı Barışı oyayan oyuncuyu,Metenin kıskardeşi de rolündeki Aze Su Güler.’i çok beğendim.

  • Gözde E.

   Selam, hoş geldin. Çok teşekkür ederim 🙂
   Sıradışı hikaye ve oyunculuklar olmamasına rağmen reytingler toparlayabilir gibi geldi bana çünkü seyredenlerin çoğu işi beğenmiş. Bir de çok fazla netten seyreden var gördüğüm kadarıyla.
   Kurt Seyit de ben de senaryodan şikayetçiydim ki dizinin yeterli ilgiyi görmeme sebebi bu bence. Ama Dudaktan Kalbe’de yapılan oynamalardan memnundum açıkçası. Lamia Cemil <3
   Esra Dermancıoğlu'nun karakter tanıtımını nerde okudun? Ben atv sitesinde ve Ranini'de göremedim de.
   Gençleri ben de beğendim doğrusu. Maşallah ne kadar çok isim ve detay biliyorsun, bravo 🙂

   • Ahmet Adar

    set tv sitesinde

    • Gözde E.

     Teşekkürler bakacağım.

     • Ayla

      Bana bravo Gözde Ceylan i hic gözüm tutmamisti bu kadin asla iyi karekter olamaz dedim Ahmet bey yazdiklariyla düsüncemi hakli cikardi. Ne entrikalar yapacak kimbilir:)) Valla Yilmaz a yiyecek gibi bakmisti:))

     • Gözde E.

      Ben Yılmaz’ı görünce Remzi’yi hatırlayıp gülmekten bunu fark edememişim :))

     • Ayla

      :))))) ay gülme krizindeyim
      Ya bizim ekmeginin pesinde Remzi cukurda nasil ölmüstü?

     • Baskın sırasında öldü.

     • Gözde E.

      Yamaçlar öldürmüştü <3

     • Remzi yaa, adını hatırlayamadım bir türlü…

  • İlahi Ahmet Bey yine tanımadığım birçok ismi sıralamışsınız :)))

  • Kaan Taşaner bana o karakter için çok genç geldi mesela…

   • Gözde E.

    Adam yaşlanmıyor mu nedir, Fatmagül’dekiyle aynıydı sanki 🙂

 • Ayla

  Seyrettim ve geldim ve Gözde bölümü tam özetlemissin güzel bir sekilde:)
  Hemen unutmadan sen kahya nin diger oglunun cekim yaptigini nerden biliyorsun? Bence cekim yapan keltos Yilmaz. Avukat Erkan in Melek e asik olacagina neye dayanarak vardin? Merak ettigim birseyde diziyi karekter tanitimlarini okumadan mi izledin?
  Dizinin orjinali Falcon Crest 9 yil sürmüstü. Orada şarap üretiyorlardi burada kosmetik. Angela Channing karekteri hatirliyorum hayel meyal güclü biri ve gücünü kaybetmemek icin yapmiyacagi birsey yoktu. Burada da o rol Tuna.
  Öncelikle rahatsiz oldugum bireyden bahsetmek istiyorum Hilal Saral in cektigi tüm dizileri seyrettim sanirsam. Ondan bu dizideki bazi oyuncular ahh bu ikisi bu dizide beraber oynuyorlardi deyip durdum ve hic sevmedim bu durumu. Mesela Zerrin Tekindor ile cenazede sarisin bir kadin vardi Kara Sevda da Neslihan Atagül ün annesi rolündeydi. Esra Dermancioglu Ceylan rolünde ki ile Kaan avukat Erkan Fatmagül ün sucu ne dizisinde beraber oynamalari. Ebru Özkan ve Leyla nin paramparca da anne kizi oynamalari bunlar aklima gelenler. SahinAybüke ile Murat Aygen de beraber Med cezir de oynamislardi nerdeyse oha diyecegim ya:))
  Baktigim dizilerde hep Toygar Isikli nin müzikleri yapmasi bana iyi gelmiyor. Bu kadar oyuncunun daha önce birsekilde birbirleri ile baska dizilerde oynamis olmalari bu dizideki rollerinde inandiricilik acisindan BENIM icin iyi gelmedi . Belkide sadece ben bundan rahatsiz olmusumdur. Ha unutmadan daha gecen sezon kel adami yani bu dizide ki Yilmaz i cukur dizisinde izliyorduk orada da ekmeginin pesinden kosuyordu burada da ekmeginin pesinden kosuyor hatirlayanlar bilir:))

  Gözde ben sen kadar entika seven biri degilim,entrika izlemekten biktim ve kapi ardinda hemencecik kendisinden gizlenen şeyleri hemen duyma klişesine de karnim tok esasinda. Bircok sir daha ilk bölümde ortaya döküldü geriye Mithat in kazayla öldürüp göle atilma sirri ve Melek in cocukken babasini babasinin arkadasinin karisiyla öpüsürken gördügü sir kaliyor.

  Simdi karekterler ve oyuncular hakkinda düsündüklerim. Mithat bey namus kumkumasi ama kendisi en yakin arkadasinin karisiyla iliskiye girmekte bir sakinca görmüyor. Önce bir kendine bak sonra öz kizini bos yere sucla. Kizina o mektubu ne zaman yazdigini bilmek istiyorum. Kizini affettigini neden bir mektupla bildirmis ve torunlarini hic merak etmemis? Anlayip dinlemeden evladini evlatliktan reddetmek zaten sadece diziler,filmler ve romanlarda bu kadar kolay olur.

  Melek Ebru Özkan i en son paramparca da izlemistim soguk nevale:)) Ayy karekterinden bayagi nefret etmistim. Melek bir laf etti dedi ki “masumiyet diye birsey yoktur hayat herkese bir suc yükler”. Bence Melek göründügü kadar beyaz biri degil mutlaka gri tarafi da vardir. Ben bu dizide yetiskin olgun yastaki aşk izleyemiyecegim ona yaniyorum:(( Melek in kişiliksiz,karaktersiz Demir ile olmasini kesinlikle istemiyorum. Madem Melek i seviyordu onun hayatinida biliyordur ve o zamanda dogal olarak Ilker in de Melek in KANKASI oldugunu biliyor olmasi gerekir . Melek in kendisini sevdigini bildigi halde kankasi ile iliskiye girmiyeceginide bilmesi gerekir. Isin en ACI tarafi tipki Mithat gibi sorgusuz sualsiz sevdigi kadina yargisiz infaz yapiyor.
  Demir seni hic ama hic sevmedim.

  Aybüke yi sevdim dizide ki ismine Verda bayildimmmm. Dogrucu dobra bir kiz,akillida. Öyle önüne her sürülene hemen inanmiyor sorguluyor. Cem oyuncuda tip yok ama karekteri itici bulmadim simdilik. Izmir lokantalari güzelmis takilmadim orada yasiyacaklarina inanmiyorum artik. Melek in ölmüs kocasi ne borc yapmis acaba? Cem ve Verda kardesler Efe ve Deniz kardeslerden daha samimi geldi bana. Cem in Tuna nin karsisinda ailesinin mal varligi konusunda hak ettiklerini aramasini sevdim.
  Leyla Tanlar paramparca da beraber oynadiklari Alina Boz kadar yetenekli degil ve basrol kapmasi icin cok firin ekmek yemesi gerekiyor 🙂 Evet burada cizdigi karekter paramparcada ki Cansu y du galiba hatirlatiyor. Deniz cok ezik bir karekter ve karekter tanitiminda sevgisiz annesi babasi tarafindan sevgi göremedigini saniyor diye okudum. Ama babasi gayet sevecen sevgi doluydu annesi sevgisini belli eden birimi yani kizini kücüklügünden beri sevip oksayan onu öpüp koklayan biri mi bilmiyoruz. Ama annesinin kizi icin yapmiyacagi sey yok onu anladik gördük . Birde yil 2018 Deniz in arkadas grubu yok mu? Neden kahya nin cirkin ogluna vurulmus? Erkek mi kalmamis? Hayir sanki anne baba geri kafali modern olmayan insanlar kizi hicbir yere yollamiyorlar evden disari cikarmiyorlar kizda vah vah bari elimin altinda kahya nin oglu var benden hoslaniyor ona sevdalanayim demis:))

  Ceylan -Esra Dermancioglu ben hemen sen gibi Gözde Ceyla iyi karekter diye görmedim. Birkere Ceylan bana erkeklere karsi ac hemde deli gibi ac geldi bana ve Neden? Kel Yilmaz a yiyecek gibi bakiyordu ayni sekilde avukat Erkan a da yiyecek gibi bakiyordu:)) Esra özel hayatinda genc erkekleri seven biri burada da Kaan ile aralarinda nerdeyse 10 yas var yine genclerden yana oyunu kullanmis:))
  Gazetecilere haber verende bence Ceylan.
  Meslegi var mi merak ettim,yoksa Mithat beyin paralarini yeyip yatip yan mi gelmis?
  Boran sevdim mi sevmedim mi canlandirdigi karekteri fikir edinemedim ama Aybüke ile olmus. Hatta Aybüke yi Söz dizisinde ki sari komutanla görmüstüm birkac defa Boran la daha cok yakismis.

  Gelelim Zerrin Tekindor a Tuna dan kesinlikle nefret etmedim siyah bir karekter degil mutlaka grisi de vardir. Ben sen gibi nefret etmedim Gözde. Hatta bakmaya devam etsem edersem hangisini tutacagim bilemedim Melek mi Tuna mi? Melek e Ceylan in yaninda kendini acindiriyor hissine de kapilmadim. Gercekleri haykirdi Melek in yüzüne,savasmadi yelkenleri koyverdi ve cekip gitti Melek. Belliki Tuna hep kiskanmis Melek i. Kizkardesi Ceylan anne babasinin araba kazasinda öldügünü saniyor Tuna ise bir cocugun görmemesi gerektigi halde babasinin yani basinda tabanca babasini ve annesini ölmüs birsekilde yerde kanlar icinde yatarken görüyor. Bu Tuna icin bayagi bir travma olmustur. Kimbilir belki psikolojik destek almamistir al o zaman onca yükü omzuna ve bu agirlikla yasa dur. Mithat onlara kol kanat germis ama hicbir zaman anne ve babasinin yerini tutamaz. Karekter tanitimina göre Tuna kocasini hala deli gibi seviyor iste bunu anlamakta zorlaniyorum. Birkere kocasinin kendisini sevmedigi belli,kadini defalarca aldatmis ve Tuna bunu biliyorda. Madem güclü zengin bir kadinsin seni sevmeyen adami neden sevmeye devam edersin? Buda Tuna nin Demir e sevdali degil TAKINTILI olmasini aklima getiriyor… Zerrin Tekindor u kötü rolde görmeyi istiyordum burada bu istegim oldu . Kötü ama kendisini yinede sevdim,nefret etmedim ve oyuncu kendi kariyeri icin iyi bir secim yapmis.Zerrin hanim saclari,kiyafetleri,sinsiligini yansitmasiyla harika bir Tuna olmus ve en iyi performansi da kendisi sergiledi zaten on numara bes Yildiz :))

  Dizide olgun güclü erkek oyuncu göremedim,Murat Aygen ve Kaan Tasaner de zayif kalmislar,onun eksikligini hissettim. Ikiside beni pesinden sürüklüyecek oyuncular degiller. Reytingler cok kötü gelmis ilk 10 a bile girmemis. Yükselse yükselse belki ilk on a girer ama ilk 5 saniyorum.
  Mutfak tayfasini da pek bir kasvetli buldum.
  Yasim icabi bu dizide ilgimi ceken tabii ki Tuna ve Melek arasinda ki cekismeler Verda ve Efe nin dogacak sevdalari degil. Öyle ergen kafalar gibi EfDa diyemem ben:)) Ben TuMel diyorum.

  • Gözde E.

   Selam Ayla, hoş geldin. Öncelikle teşekkürler 🙂
   Diziyi karakter tanıtımlarının onları yansıtan tek cümlelik olanlarını okuyarak seyrettim ama yazıyı yazmadan önce uzun karakter tanıtımlarını okudum. Kahyanın diğer oğlu mutfaktaki sahnesinde ordaki kız(kim olduğunu tam anlayamadım kahyanın kızı mı, başka biri mi) telefonunu alıp kurcalayınca hışımla elinden aldı, kızdı ya ordan onun çekim yaptığı sonucuna vardım. Erkan-Melek içinse hem Ahmet Bey’in tweet’i (Bir yerden okuyup yazması) , hem de Melek’e bakışları ben de bu hissi uyandırdı.
   Ahahaha aynı dizide oynayan oyuncuları güzel yakalamışsın 🙂 Ay Yapım zaten genelde önceki dizilerinde oynayan oyuncuları tercih etmek istiyor, bu da benim dikkatimi çekti. Ekmeğinin peşindeki Remzi :))) Onu yazacaktım ama yazının içinde yersiz duracak gibi geldi bana :)))
   Toygar’ın yaptığı müzikleri beğenmekle birlikte zaman zaman kendini yenileyemediğini düşündüğümden sana katılıyorum açıkçası. Ama kim yapsaydı dersen de aklıma gelen biri yok bu dizi için.
   Mithat Bey’in torunlarını merak edip uzaktan onları gözlemesini görmek isterdim ben. Bu mektubu yapan O’nu yapar. Ya valla kendi her haltı ye, kıza gelince namussuz. Mithat öyle bir mektupla affedilemezsin!
   Ebru Özkan’dan Paramparça’da ben de nefret etmiştim ama burda sevdim. Demir O’na yanaşsın ama O istemesin, O’na başka biri gelsin mesela, biz de yetişkin aşkı görelim, nasıl fikir 🙂 Demir Melek’ten çok Mithat’ın yanında çalışmayı, bunun kendisine kazandırdıklarını seviyormuş demek ki.
   Cem ve Verda kardeşleri ben de daha çok sevdim. Zaten aile olarak da Melek-Cem-Verda daha bir aileydi, daha bir sıcaklardı.
   Deniz için yazdıklarına katılıyorum. Dizi uzun soluklu olursa Leyla Tanlar oyunculuğunu geliştirebilir sinyali aldım ben. İki üç sahnesinde Cansu’dan daha iyi olduğunu gördüm ama şimdi sahneleri anımsayamıyorum.
   Ceylan Yılmaz’a da mı bakıyordu? Onu fark etmemişim :))) Gazetecilere haber veren O olabilir evet, Melek’i korumak isteyen bir tavrı vardı zaten.
   Tuna’dan nefret ettim ama bir yandan da hayran oldum aslında. BZÇ’deki Hünkar gibi. İyi yazılmış kötülere hayranlık duyuyorum. Ya o yüzleşme sahnesinde arafta kaldım aslında acındırmak için mi söyledi yoksa gerçek hissettikleri mi diye. Senin yazdıklarından sonra gerçekten hissettikleri duygusu daha ağır bastı. Kesinlikle Demir’e karşı hisleri takıntı bence de. Kesinlikle çok doğru bir rol seçmiş kendine katılıyorum.
   Reytingler kötü evet, umarım yükselir. Sosyal medya gözlemim seyredenlerin çoğunun beğendiği yönünde ilk bölümü.

  • Keltoş Yılmaz mı? Bizim Necmi? hmm.. Olabilir mi? Olabilir ama bana da kahyanın oğlu gibi geldi. Özellikle telefonunu ellettirmemesi. Üstelik o çocuk abisini de kıskanıyor o nedenle evin kızıyla ilişkisini takip ediyor olabilir?

   • Ayla

    Böyle kacamazsin sevdigin karekterler ve sevmediklerin kim?

    • O kadar detaylı yazmışsın ki şimdi bitirdim okumayı 🙂

     • Ayla

      Gercekten cok uzun oldu,birde cok zamanimi aldi off en iyisi bakmamak galiba:))

     • Gözde E.

      Niye bakmamak ya, konu klişe falan ama şu anki en düzgün işlerden biri Şahin Tepesi.

    • Hemen yazayım. Tuna’yı çok sevdim 🙂 İyi kötüleri hep severim :)))) Melek’i de sevdim 🙂 İyileri de severim :))) Kadrolu zengin ama eşini aldatan karakterimiz Demir’i sevmek pek mümkün değil tabii ki…
     Başka başka… Leyla Tanlar’ın oyunculuğunu hep zayıf bulurum Cansu’da da şaşırtmadı. Mutfak ekibini sevmedim. Melek’in iki çocuğunu da sevdim 🙂 Boran Kuzum karizma olmuş doğrusu… Yukarıda da yazdım, gençlerin enerjisi uymuş. Güzel …

     • Ayla

      Sevdiklerimiz sevmediklerimiz hemen hemen ayni:))

  • TuMel forever <3

 • Önce tek cümle yorumu yazayım. Yarın ilk fırsatta yazıyı detaylı(!) okumaya ve yorumlara uzun uzun uğrarımç

  Çok sevdim <3

  • Gözde E.

   Beğenmene sevindim. Ben de çok sevdim ki bölümden sonra gece gece yazıya oturdum baksana 🙂 Yarın görüşürüz.

 • şimdi izlemeye başlıyorum ^^

  • Gözde E.

   Haydi bakalım. Ben de Çarpışma’ya başlıyorum.

 • pride&prejudice

  Gozdecigim ben senin kadar diziler konusunda bilgili degilim acikcasi. Hilal saral in islerini de karasevda(onu da seyrettim sayilmaz finalini seyretmistim) pek bilmiyorum. Ama hepsi bilinen dizler. Zerrin Tekindor cok begendigim bir oyuncu, tiyatrocu gerci sahnede syretmedim ama… kendisini cok begenirim. Cogunu tanimadigim oyuncularin castinin basarili oldugunu dusunuyorum. Murat Aygen neden hep ayni tip rolleri oynuyor acaba. uzerine yapismis karaktersiz erkek karakteri!!!Cuma aksami bu dizi icin kotu bir secim olmus. Ilk cikan raytingler pek cazip degil. Istanbullu Gelin seyrettigim icin ancak ozet kisminda bakip sonradan izledim. Aslinda basarili olacak bir dizi. Ama ay yapim islerini tercih ettigim icin bazen Ay yapimin projelerini yanlis kullandigini dusunuyorum. Falcon crest i biliyorum ama seyredip seyretmedigimi hatirlamiyorum. Onun yayinlandigi yillarim hayatimin en yogun yillari o zaman dizi seyredecek halim yoktu…Umarim uzun omurlu olur…

  • Gözde E.

   Selamlar. Hilal Saral’ın en bilinen işi Aşk-ı Memnu. Sonra Fatmagül’ün Suçu Ne, Kurt Seyit ve Şura, Kara Sevda var.
   Aynen ben de takıldım Murat Aygen Medcezir’de neyse o burda da. Galiba İstanbullu Gelin’de de öyleymiş. Burak Sergen’e de kötü adam yapıştı, onun gibi bu da. Bence de aynı tip oynaması çok yanlış bir oyuncunun boyuna.
   Fazla seçenek olmayan bir günde olsa daha iyi bir açılış yapardı reyting açısından(Çarşamba gibi) ama yükselebilir elbette bu işler şans doğrusu. Umarım ömrü uzun olur, biz de her hafta buluşuruz.

  • bence de uzun ömürlü olsun… Amin….

  • ve günü konusunda kesinlikle katılıyorum. Pazartesi olsaydı o garip Yasak Elma’dan daha çok reyting alırdı.

   • Gözde E.

    Biz de aramızda Bade ile aynı şeyi konuştuk cumartesi günü valla. Yasak Elma’ya geçen abim seyrederken katlandım, felaket felaket!!