İzledim

POYRAZ KARAYEL – Unutulmaz Kavuşma ve Veda Sahneleri

PoyrazcımKarayelle DörtYıl … Geçtiğimiz günlerde tam da bu hashtagle çalkalandı twitter. Nereden başladı, nasıl yayıldı bilemiyorum ama Poyraz Karayel sevenlerinin 2015’e ışınlanmak istediği kesin^^

İşte diziyi izleyenlerden öte özleyenlerden biri olan Buke Poyraz Karayel unutulmaz Kavuşma ve Veda sahnelerini derledi. Keyifli Okumalar ^^

 

Dört yıl önce hayatımıza girdi Poyrazcım Karayel. Her şeyini kaybetmiş eski bir polisti. Önce üzerine iftira atılmış ve meslekten men edilip, dokuz ay hapis yatmıştı. Ardından kayınpederi oğlunun velayetini Poyraz’dan almıştı. Tek varlığı olan oğlunu – Dünya’nın En Güzel Sinan’ını- geri almak için her şeyi yapabilecek bir babaydı O.

Oğlunun peşinde koşturup karakollara düşerken hayatına – Dünya’nın En Güzel Ayşegül’ü-  girdi. O’nun kadar yaralıydı Ayşegül de. O da sevdiklerini kaybetmişti. Baba oğulun sevgisine hayran kaldı Ayşegül ve hiç tanımadığı bu adamla oğluna yardım elini uzattı. Belki de hayalindeki babayı görmüştü Poyraz’ın gözlerinde. Babasından görmediğini düşündüğü sevgiyi oğluna vermek isteyen bu adam O’nu etkilemişti. Belki de çocuğun babasına olan sevgisiydi O’nu çocuğa bağlayan.

Poyraz’ın hayatta güvendiği tek insan amiri Mümtaz O’na hayatının kazığını atmıştı ki bunu çok sonra, O, oğlunu geri almayı vadetti diye içine sızdığı mafya ailesinin kasasından çıkan ses kaydından öğrenecekti.

Poyraz’ı bekleyen tek sürpriz ses kaydı değildi tabi. Öncesinde, aşık olduğu Ayşegül’ün, yanına sızdığı mafya babası Bahri UMMAN’ın kızı olduğunu acı bir tesadüfle öğrenmişti.

Ne kızdan ne babasından vazgeçebildi Poyraz. Yıllar önce O’nu terk edip giden babasının boşluğunu Bahri Baba ile doldurdu. Ayşegül’e de babası için çalıştığını söyleyemedi …

Ayşegül bu gerçeği öğrendiğinde büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Ama Poyraz’dan da vazgeçemedi.

İşte Poyraz Karayel aile ilişkilerini, aşkı, dostluğu çok güzel bir şekilde harmanlayıp sundu bize tam 3 sezon boyunca. Poyraz’ın adım adım değişimine, Ayşegül ve Poyraz’ın aşkları ile mücadelesine, Sefer, Taşkafa ve Zülfikar’ın dostluğuna, aşklarına, ayrılıklarına, vedalarına tanık olduk. Sadrettin ve Songül’le aşkın başka bir haliyle tanıştık. Bahri ve Despina ile aşkın yaşı yoktur dedik.

 

Poyraz Karayel

 

Dizinin unutulmaz sahnelerini derlemek güç. Çünkü 3 sezon boyunda hiç boş sahnesi olmadı dersek yeridir. O nedenle “Veda ve Kavuşmalar” adı altında derlemek istedim unutulmaz sahneleri… İşte benim favorilerim;

 

AYŞEGÜL – POYRAZ TANIŞMA (1.BÖLÜM)

 

Ayşegül’ün hayatına bir taksi şoförü olarak girdi Poyraz.  Ayşegül doktordu ve çalıştığı hastaneden istifa etmişti. Yurt dışına gidecekti. Poyraz’ın taksisine bindi. O gün O’nun hayatının dönüm noktası oldu.

 

Ayşegül :  Levent.

Poyraz: Yanlış oldu sanırım Poyraz ben..

Ayşegül: Çok komik bir espri ama ben bugün buna gülemeyecek kadar sıkkınım.

 

 

 

SEFER – SEMA EVLENME TEKLİFİ ( 25.BÖLÜM)

 

Dizimizin ikinci orijinal çifti Sefer ve Sema tabi ki… Sefer Sema’ya platonik aşık. Sefer Bahri UMMAN’ın adamı. Hayatta O’nu öldürmeye en çok yaklaşmış olan tek adam. Bahri hapishaneden çıkınca himayesine almış Sefer’i. Sema ise Bahri UMMAN’ın avukatı ve manevi kızı. Babasının ölümünden sonra sahiplenmiş kızı. Sefer’in Sema’ya  açılması hiç de kolay olmadı. Açıldığında ise hayal kırıklığı yaşadı. Bu evlilik teklifi kolay gelmedi. 2.sezonda Sefer’den Sema’ya gelen bu eğlenceli ve orijinal evlilik teklifini hatırlayalım mı?

 

 

AYŞEGÜL’Ü BAYILTAN EVLİLİK TEKLİFİ (41.BÖLÜM)

 

İkinci  orijinal evlenme teklifi tabi ki Poyraz’dan geldi. Ayşegül hamileydi bunu babasına söylemeye çekiniyordu. Çünkü Poyraz ile evli değillerdi. O zaman evleniriz biz de dediğinde Poyraz, Ayşegül bu romantik evlilik teklifi karşısında ayaklarının yerden kesildiğini söylemişti. Poyraz “Ayaklarınızı da yerden keseriz. Bir evlilik teklifi edilecekse onu da en iyi biz teklif ederiz” dediğinde Ayşegül ciddiye almamıştı. Peki sonuç ne oldu? Buyurun izleyelim …

 

 

SEFER’İN VEDASI (46.BÖLÜM)

 

İkinci sezon Adil TOPAL’ın  gelmesiyle canımızı yakan ilk veda Sefer’den geldi. Adil Topal zaafların en büyük zayıflık olduğunu iddia ediyordu. Sefer’in zaafı ise ailesiydi. Sefer’i öldürmeyecek, ölmekten beter edecekti  Adil TOPAL. Ailesinin gözleri önünde öldürülmesine izin veremezdi Sefer. Karısı ve evlat edindikleri oğulları ölmesin diye kendi canından vazgeçti .

SEFER:  Eskiler boşuna uçuruma “yar” dememişler. Şimdi yârim için şu derin yardan geçiyorum. Değersiz canım aşka feda olsun. Hadi eyvallah! Sağlıcakla kalın. Soran eden olursa da  alemden bir Sefer geçtiydi dersiniz.

 

AYŞEGÜL’ÜN BEBEĞİNE VEDASI ( 43.BÖLÜM)

Ayşegül anne olmanın heyecanına daha yeni yeni varıyordu. Bu bebek herkesi mutlu etmişti. Bir kişi hariç: Adil TOPAL. Bahri Baba’nın düşmanıydı ve Poyraz’ın öz babasıydı Adil TOPAL.  “Bahri’nin kanı kanıma karışmayacak” diyordu. Bebeği düşürtmek için çeşitli oyunlar yaptı. Sonunda da Poyraz’ı  ellerinden tavana bağlatıp adamına dövdürttü ve Ayşegül’e izletti. Ayşegül için seçim zamanıydı. Ya bebeği, ya sevdiği adam. Uzun süre etkisinden çıkamadığım bir sahneydi.

 

 

SEMA’NIN VEDASI (62.BÖLÜM)

Hastaneden gelen haber ile Sefer’in bulunduğunu düşünen Sema O’nun öldüğünü öğrenir. Yaşamak için son umudunu da kaybetmişti artık.  Bahrileri kurtarmak için yaptıklarını da gururuna  yediremediğinden sessiz sakin Sefer’in yanına gitmeye karar verdi.

 

 

POYRAZ’IN VEDASI (62.BÖLÜM)

Taşkafa ve Ümran’ın düğün günü Poyraz’ı büyük bir sürpriz bekliyordu. Birden gelen telefon eğer çağırıldığı yere gitmezse düğün evinin basılacağını söylüyordu. Poyraz ya celladının ayağına gidecek yada   sevdiklerinin ölümünü izleyecekti. Düşünecek fazla bir şey yoktu. Usulca düğün evinden çıktı.

 

 

Poyraz’ın son sözlerinin   “HEPSİ MANYAK BUNLARIN” dan başka bir şey olması beklenemezdi zaten. Dizi tarihinde kefeni açılıp öldüğü gösterilen ve sonra dirilen tek karakter olarak geçmiş olabilirsin  Poyrazcım Karayel…

 

https://www.youtube.com/watch?v=E8Lt4BBS0vc

  

İKİ YIL SONRA AYŞEGÜL POYRAZ KARŞILAŞMA (64.BÖLÜM)

 

Poyraz’ın ölümünün üzerinden iki yıl geçmişti. Ayşegül bu süre içerisinde ölmeyi, Poyraz’a kavuşmayı denemiş başaramamıştı. Sonunda hayatına devam etmeye karar vermiş ve O’nu ölmekten kurtaran  Çınar’ın evlilik teklifini kabul etmişti. Evlendiği gün Poyraz’ı karşısında görünce bayılmış hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye gelen Poyraz ve Ayşegül’ün karşılaşması unutulmaz sahneler arasındaydı.

 

BAHRİ BABA – POYRAZ KARŞILASMA (65.BÖLÜM)

 

Musa UZUNLAR ve İlker KALELİ arasındaki enerji koskoca alkışı hak etmiyor mu sizce de? Konuşmadan oynamak diye bir şey varsa o da budur işte… Gerçek baba oğul olsalar ancak bu kadar gerçekçi oynayabilirlerdi. İki yıl sonra Poyraz Bahri’nin karşısına çıkar.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tZh1u8bAohM

 

AYŞEGÜL’ÜN VEDASI (82.BÖLÜM)

 

Poyrazcım Karayel 70.bölümde dizinin finalini söylemişti Albay’ımıza. Birbirini çok seven iki kişi var. Biri ölüyor, diğeri de dayanamıyor akıl hastanesine kapatıyorlar. Ölüm sırasının Ayşegül’e , delirme sırasının Poyraz’a geldiğini biliyorduk. Çünkü Poyraz ölme sırasını savmıştı ve delirmek en çok O’na yakışırdı. Ters köşeleriyle ünlü dizimiz finalde ters köşe yapmadı. Ayşegül’ünü  Poyraz’dan ayırdı.

 

 

Poyraz Karayel

 

POYRAZ KARAYEL BONUS SAHNELER:

Veda ve kavuşma demişken 2 kavuşma  1 evlilik teklifi sahnesini de bonus olarak ekleyeyim.

 

POYRAZ KENDİ MEZARINDA ( 64.BÖLÜM )

İki yıl sonra Poyraz’ın mezarında Ümran-Poyraz –İsa karşılaşması.

https://www.youtube.com/watch?v=iGQITh28fN0

 

KARAYEL KARDEŞLER KAVUŞMA ( 64.BÖLÜM)

İki yıl boyunca ağabeyi Poyraz’ın öldüğüne hiç inanmayan Meltem, O’nun izini sürerken başını belaya sokmuş, cezaevine götürülmektedir. Cezaevi aracında ise O’nu büyük bir sürpriz beklemektedir.

 

 

MELTEM ZÜLFİKAR EVLENME TEKLİFİ ( 73.BÖLÜM)

Bir evlilik teklifi işkencesi diyebiliriz bu zorlu sürece. Özellikle Zülfikar için işkenceye dönen ama bir o kadar da eğlenceli.

 

 

 

 

Bunlar benim seçtiklerim. Peki sizin favori sahneleriniz hangileri?

 

Poyraz Karayel’in bir diğer yazısı için tıklayın;  ÇOK ÖZLEDİKLERİMİZDE BUGÜN: POYRAZ KARAYEL

 

Unutmadan, diğer özlediğimiz dizilerin yazıları için Özlenenler kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın…

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap