İzledim

MENAJERİMİ ARA – Köpekbalığı ile Yavrusu

Kıraç’ın reyting dileği ne güzeldi: Total’i AB’si Abc’si ve sosyal medyası yüksek olsun. Dilek Menajerimi Ara için de tutsa iyi olurdu tabi. Dizi Total’de 1,47 reytingle 23.,  AB’de 2,23 reytingle 10. ve ABC1’de 1,88 reytingle 19.oldu.Bölüm izlenimleri  konuk yazar  Şölen‘den.  Keyifli okumalar ^^

 

Menajerimi Ara sevenler için aylar süren iki haftalık aradan sonra nihayet geçen pazar 38. Bölüme kavuştuk. Neyse ki 38. Bölüm, 37’nin ardından seyirciye geçen hisleri bozmayan, gayet keyifli bir bölümdü. Emeklere sağlık…

La Casa projesi bir anda suya düşer gibi olunca baba-kız hemen yeni bir aksiyon planı yaptılar.  Mutlak surette ikna edilmesi gereken Alper için Dicle kendini Şile yollarına vurdu. Dicle’yi çok uzun zaman babası gibi bir yırtıcı, hırslı kariyer insanı olmamak için savaşırken izledik. Elbette hep hırslıydı, ama bu hırs babasının aksine hep iyi niyetle çalışmak, yıkmadan dökmeden kendini geliştirmek ve sektörde bu özellikleriyle tutunmak içindi. Yine de bazen ne kadar iyi niyetle bir işe kalkışsak bile bazen olaylar beklenmedik şekilde sonuçlanabiliyor. Acımasız ve her zaman çok hızlı düşünüp, hızlı aksiyon alınması gereken bir sektörde kendi tarzıyla var olmaya çalışan Dicle bile eninde sonunda “babasının kızı, yavru köpekbalığı” damgası yemiş oldu. Ben yine de Dicle’nin o koşullar altında yapması gerekeni yaptığını düşünüyorum. Sonuçta kazanan Ego Ajans oldu, belki Ceyda Hanım’da kendi ’ego’sunu biraz dizginleyip profesyonel bakabilirse anlayacaktır. Neticede şirket sahibi olarak ajansın bütün oyuncuları onun… Bu arada, Ceyda’nın başından beri Dicle’ye neden bu kadar gıcık olduğunu bilen, çözen varsa söyleyebilir mi lütfen? Çünkü ben hala mantıklı bir sebep bulamadım da…. Dicle’de kendi gençliğini görüyor olabilir mi? (Fragman sonrası tahmin)

Eski sevgili İrem’i uzay boşluğuna göndermişiz nihayet, sanırım bundan sonra Zor Yıllar filminin çekimleri için ya hep İremsiz sahneler izleyeceğiz veya filmin çekilmesi konusu sözel olarak geçiştirilecek. Barış’ın bu filmi çekmesini ya da yeni işlere başlamasını can- ı yürekten istiyorum çünkü belki bu sayede kendisine ait yeni bir hikaye akışında izleriz kendisini. Evet, DicBar sahnelerine doyamıyoruz ama Barış Havas’ı DicBar’ın müzik kliplerinin konu mankeni ve Dicle’yi oradan oraya götüren fedakar ve centilmen sevgiliden daha fazlası olarak izlemek hakkımız! Barış’ın kış aylarında Şerif Erol ile çektiği bir bağımsız film vardı mesela, ne oldu o? Galadır, festival gösterimidir tekrar gündeme gelse olmaz mı? Nasıl olsa dizilerin evreninde Covid-19 belası yok…Hazır festival sezonu da açılmışken giyinip kuşanıp davetlere, gösterimlere katılsalar?

 

Klip çektik demeyiz artık…

 

Ay Yapım’ın ilk yaz dizisi olarak yayına girecek olan Ada Masalı’nın kick-off vuruşunu Menajerimi Ara’da yapmak nereden baksanız çok akıllıca bir hareketti Sayın K.Ç, yani Çatay Bey! Tanıtım desen tanıtım, PR desen PR, konuk oyuncu hikayesi desen o da cepte!

 

 

Bu sefer Kıraç ve Çınar’ın oyuncuları Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’u mevcut işlerinden çıkarıp, Ada Masalı için ikna etmeleri gerekiyordu. (Ben özellikle Kıraç’ın sahnelerine bayıldım, Barış Falay’ın mimikleri ise kesinlikle bu bölümün yıldızıydı!) Kıraç, camiada kendisine neden köpekbalığı dendiğini bir kere daha örnekleriyle gösterdi, sahnelerin komedi dozu yüksek de olsa sonuçta başlamış bir işi alenen baltalayıp, müzikalin başrolünü çaldı. Bir Kıraç Özdal kolay yetişmiyor ne de olsa. Gözü kara bir köpekbalığı olduğu kadar pervasız da…Bölüm sonundaki teras sahnesinde Dicle’nin Ceyda’nın oyuncusunu “çalması” üzerine kızına attığı bakış neydi öyle? “Bunu nasıl yaparsın, yazıklar olsun” der gibi? Kıraç Bey, siz kim, etikçilik taslamak kim, üstelik kızınıza?

 

Gerçekten mi Kıraç ya?

 

Yine de bu konu üzerinden yeni bir baba-kız dramı izlemeye varım, çünkü o cephede eksik kalan bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Belki Kıraç’ın Dicle’nin öz kızı olduğu açıklamasının tahminimden çok daha önce açığa çıkmış olması, belki şimdiye dek bağırıp çağırmalı bir baba-kız yüzleşmesi izlemeyişimiz nedeniyle, tam bilemiyorum. Dün akşam gelen yeni bölüm fragmanında verilen ipucuna da bakarsak Dicle’nin Ceyda’nın oyuncusunu “çalması” mevzusu baba-kız arasında yeni bir gerilim yaratacağa benziyor. İşte bu gerilimin köpekbalığı ile yavrusu arasında yeni bir çatışmaya evirilmesini, hele bir de CeyKır ilişkisi ortalığa saçılırsa, bayıla bayıla izleyebilirim.

 

twitter

Menajerimi Ara’dan Kısa Kısa…

Tuğrul karakteri sinir bozuculukta zirvede olsa da izlemesi çok keyifli…Karaktere yazılan diyaloglar çok eğlenceli, Caner Erdem de dozu öyle bir ayarlıyor ki karaktere gıcık olsak da seyir zevki çok yüksek.

Tuğrul’un gözünün DicBar’ın üzerinde olduğunu söylemesi, Ceyda’nın ne olduğunu anlamadan “DicBar??” demesi… fandom’a selamlar….

Dizinin kendi müzikleri zaten çok güzel ama son bölümler için seçilen şarkılarda da ayrı bir özen var sanki artık… ya da daha önceki bölümlerde hiç şarkı seçilmiyor muydu?

Son sahnede Kıraç’ın telefonunun çalmasıyla bir sonraki bölümün konuk hikayesine ne de güzel çengel atıldı. (Canımız ciğerimiz Medet’imiz geliyor dostlar, darısı diğer Çukur oyuncularının başına!)

Dicle’nin panik atalarının dozu biraz düşürülebilir mi acaba? Son bölümlerdeki o yükseklik hali, heyecan katsayısı, o aşırı telaşlı haller, oradan oraya koşturmalar, el kol sallamalar…izlerken az biraz yoruyor da…

Göz atmanızı öneririz: Menajerimi Ara Bölüm Yorumları

 

YORUM

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
emily in paris
EMILY in PARIS – Paris’te bir Amerikalı
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap