İzledim

MENAJERİMİ ARA – Alevere Dalavere Hep İşler Dananinay

Menajerimi Ara mı? Hangi menajer? Dizinin adını ‘Beren’in Yolu’ olarak değiştirebilir miyiz lütfen? Çünkü her yol Beren’e çıkıyor. Senaryodaki torpilini geçtim, yapım oyuncuyu bu rol için seçerken ne düşündü acaba? Hikayede bahsedildiği gibi ne fandomı peşinde sürükleyecek bir güzelliğe sahip ne karizmaya ne de sevimliliğe. Bir de omuzlarına attığı, son bölümde ise dirsek hizasına indirip de dolanıp durduğu o ceketi yok mu! Gıcık!

 

 

Tüm sırlar kulak misafiri olma ile ortaya çıkıyor. Benim bildiğim bu günlük dizilerde olurdu. Beren Dicle’nin babasının Kıraç olduğunu bir telefon konuşmasına şahit olarak öğrendi, Kıraç haber kaynağı oyununda Dicle’ye tuzak kurulduğunu Beren’in telefon konuşmasına şahit olarak öğrendi. Tuvalet kabininde duyduklarını saymıyorum bile… İlla biri bir şey öğrenecekse bilen birinin ağzından kaçırması gibi basit bir durum bile varken bu nedir?

 

Bunca dalaverenin sonunda bölümde pıtırcık Dicle’nin akıl hocalığını da izledik. Hangi Dicle, hani kariyerinin ilk adımlarını atan, işte, evde onlarca dertle uğraşan ayakta kalma ve kariyer mücadelesindeki Dicle.  Ama Kıraç’a Barış’a öğütler verecek, hatta öğütlerini dinletebilecek olan kişi Dicle. Bu hikayede öğüdü dinlenecek tek karakter Feris ve bildiğiniz üzere Dicle onu dinlemiyor.

 

 

Emir iyi hoş ama mahallede kahramancılık oynadığı sahne hem saçmalıklarla doluydu hem de biraz fazla uzamadı mı? Ama ne olursa olsun tarafım bellidir: Emir. Özellikle lafı dolandırmadan açık açık iltifat etmesini pek sevdim. Yalnız burada kocaman bir ünlem koymak isterim. Dicle ilk bakışta güzelliği dile dikkat çekecek bir karakter değil; aksine karakteri ile, sevimliliğe, doğallığı ile tanıdıkça hep yanımda olsun diyeceğin, sarıp sarmalamak isteyeceğin bir genç kadın.

 

 

Emir’in çok hızlı etkilenmesini kafamda çok oturtamadım ama Barış’tan kat be kat iyi tabii… Oturup, bekleyen, kendi egosunu tatmin için ‘benden yardım istesin’ diyen adamlar yerine aksiyon adamlarını severiz.

 

 

 

Ne kadar DicMir fandom’a koşarak dahil olsam da; anlayamadığım neden hikayenin içine bir AŞK, hatta bir değil birden fazla aşk sokmak zorundayız? Kendi adıma ajans içi dinamikleri izlemekten çok daha fazla keyif alıyorum. Senarist Beren’in oyunlarını izletmeye devam ettirecekse ne kadar izlemeye devam edebilirim bilmiyorum.

Temsili izleyici

 

 

 

 

Merak uyandıracak konuk oyuncu sıkıntısı mı baş gösterdi? Koskoca AY YAPIM. İhtimal vermem. Acaba konuk oyuncular ücret alıyorlar mı? Bana göre -hikayeyi onaylamak kaydı ile-keyif için bile gelinir. Bu haftaki konuk oyuncu Sadi Cengiz uzun zamandır ekranlarda yoktu ama madem kendini canlandırıyor keşke anti profesyonel bir oyuncu imajı ile yer almasaydı hikayede. Büyük hata.  Feris’in hızlıca sözleşmesini fes etmesine de bayıldım. Karizma!

 

Bu bölüm Jülide’den ne gibi tripler izleyeceğiz bakalım diye hazırlıklıydım, bu nedenle Çınar’ın akşam yemeğini unutması ile içim rahatladı, bu ilişki başlamadan bitti derken… Of Çınar ya… İlgi gördüğünü öğrenir öğrenmez hemen bir yumuşama, doğum gününde baş başa romantizm. Unutmadan son sırrın ortaya çıkmasına vesile olan doğum günü ile ilgili en güzel yan pastaydı <3 yoksa yapım firmasının sahibinin doğum gününde neden sadece Ego ajansın çalışanları olsun ki?

 

 

Menajerlerimizden Peride zaten var ile yok arasında bir de depresyon hali hiç çekilmedi doğrusu. Onu ‘duayen’ bir menajer olarak izlemek isterim.

Çınar’ı sarsarak Jülide kim ya demek isterim.

Daha çok Feris izlemek isterim. My Queen!

Kıraç’ın kızını saklamaktan vaz geçmesini isterim.

Ve eski Dicle’ye dönüş isterim…

 

 

Senaryo dibe vuruyor diyoruz ama Menajerimi Ara reytingleri geçen bölüme göre genelde bu hafta da yükselişte. (AB düşmüş!) Gün değişimi diziye epeyce yaradı.  Total’de 4,66 reyting ile 4.  AB’de 5,29 reyting ile 3. oldu.  ABC1 reyting ise 5,57

Menajerimi Ara nerede çekiliyor diye merak etmiştim. Gökdelenler arasındaki avlu pek tanıdık: 42 Maslak.

 

Yazıya tweetleri ile renk veren,  birazsal   – Ayten Teksoy –  ايفي  –  ᴮᴱ ɱiĸroĸoѕмoѕ ⁷ ve   Ayşe naz.‘a  teşekkürler…

 

Menajerimi Ara Bölüm Yorumları için tıklayın.

 

Menajerimi Ara 11. Bölüm Fragmanlar

 

 

Ön İzleme korkunç, nur topu gibi üçgenimiz olmuş: Barış – Dicle – Emir.  Barış’ın kıskaçlıklarını, Beren’in ‘Bir Dost’ mailini görmemiş kabul edersem yeni bölümü sadece ‘ALEV’ için merakla bekleyebilirim.

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap