İzledim

KUZGUN – Aşk mı İntikam mı?

Bu diziyi izlemek için gerçekten çabalıyorum ama nereden tutarsam tutayım elimde kalıyor. Tanıtımlar ile derin bir hikâye olacak diye içine çekti ama geride kalan bölümler ışığında herhangi bir derinlik göremedim.

Kuzgun bugüne kadar ayakları üzerinde durmuş, iyi hoş ama kurtlar sofrasına dalacak ve o sofrada kendine yer bulacak kadar güçlü mü? İntikam peşinde koşacak azminin dışında elinde ne var? Mentoru terzi desek, onun tarafından tam olarak emin olamadım ki…

 

Hep oyun kurucu olmasını bekledim Kuzgun’un. Düşmanlarını birbirine düşürüp düşmanı düşmanına kırdırtmasını. Yaptığı hazırlık isimleri vücuduna kazımakla sınırlı kalmışa benziyor. Elini kana bulayacaksa beklemesine ne gerek vardı. Bir şekilde eve sızar, çeker vururdu. Şimdi düşmanı Rıfat’ın eline koz vererek katil oldu, daha mı iyi? Bu mu intikam? Hikâyenin kurgusu hatalı iken nasıl izleyiciyi ekran başına kilitleyeceksin sevgili senarist? Şeref’in canını alırken Rıfat’ı öldürmemesinin nedeni ‘babasına yaşattıklarının aynısını ona da yaşatmak’mış. İntikam değil, kendi adaletini ortaya koymak olarak değerlendirsek bile günün sonunda Kuzgun’un katil olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Üstelik Şeref’in ölümü planın hangi parçası belli bile değil? Bir plan var mıydı, o da belli değil… Plan ‘uygun olan ilk ortamda öldür’ mü yoksa? ^^

 

 

Dila – Kuzgun cephesinde de bir elektrik alamıyorum. Bunun en büyük nedeni günlük konuşmadan uzak, kitap cümleleri replikler… Ağdalı cümleler dinleyip Dila’nın çocukluğuna takılı kalmasını mı alkışlayacağız? Kusura bakmayın, benden pas.

Miniş bir doğum günü kutlaması ile hikayeye biraz da aşk katalım fandom coşsun… Coştu mu gerçekten? Dila Kuzgun’un üzerine fazla gelmiyor mu? Neymiş bu çocukluk aşkı arkadaş… Dila’nın aşk itirafından sonra Kuzgun’dan tam olarak ne bekledi acaba? Daha Kuzgun’un dönüş amacını bilmeden bu ne hızlı itiraf? Keşke Kuzgun’un amacını öğrenmek için ona aşık rolü yapıyor olsa… Oyun mu al işte sana oyun ^^ Nerede o intikam aldırmam diyen Dila nerede Kuzgun karşısında aşk dilenen Dila?

Burada bir parantez açmam gerek; şömine ve Burcu Biricik… Anılar, anılar… Şimdi gözümde canlandılar…

Dila  – Meryem sahnesi bölümün en etkileyici sahnelerinden biriydi. Onca süslü söz  Dila’nın bunca yıl pişmanlığın pençesinde olduğuna inanmamı sağlamıyor, üzgünüm. Her iki cümlenin sonu Dila’nın pişmanlığına geliyor da pişmanlık sözle olmuyor. Kan ile kazanılmış mal varlığının nimetlerinden sonuna kadar faydalanırken onca yıl yükün ağırlığından kıvranıyor olması inandırıcı gelmiyor.  Tam da bu nedenle Dila’nın her şeyin başlangıcına neden olan o uyuşturucu paketini koyduğu anı en baştan biliyor, hatırlıyor olmasındansa o olayı hafızasının gerisine kilitlemiş olmasını ve bu kilidin olaylar geliştikçe açılmış olmasını tercih ederdim.

 

 

Kötüleri severim. Bora’yı da sevdim. Tam bir psikopat. Ama onun için yaratılan karakterde eksiklikler var. Babasından göremediği -onu öldürecek kadar nefret ettiren, babalığı oğluna vermesini beklerdim. Aksine babasını rol model almış gibi görünüyor. Sadece oğlu ile temasa geçmesi güzel detay ama salt bununla sınırlı kalması ikilem değil mi?

Ali tam bir yarım akıllı veliaht. Yahu Şeref öldüğünde babanın nerede olduğunu az çok biliyorsun, okları Kuzgun’a çekmeye çalışırken babanı yakabileceğini hiç mi düşünmüyorsun?

Şu anda tek merak ettiğim ne aşk ne intikam: Kuzgun’un ailesi ile kuracağı iletişimin ince ince ilerlemesi ve Bora’nın Dila’nın ilgisinden dolayı halihazırda kara listeye aldığı Kuzgun hakkında yeni öğrendiği detayın etkisi ile atacağı adımlar. Bir süre daha şans verelim bakalım…

Çarşamba’ya kadar sağlıcakla kalın…

 

KUZGUN 5.Bölüm Fragman

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Kuzgun  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap