KIZIM – Eski Günlerdeki Gibi

Kızım ‘ın 25. Bölümünün ekranlara geldiği bu hafta yeni dizi Hercai zirvedeyken Kızım Total’de 3,67 reyting ile 12., AB’de ise 4.01 ile 7. oldu. Bölümün değerlendirmesi konuk yazarım  Gözde den… Ner’de kalmıştık hatırlamak ister misiniz? Keyifli okumalar ^^

 

 
   
 

Öykü’nün hafızasını kaybedip başta Demir olmak üzere hiçbir şeyi hatırlamadığı tam üç bölümlük aradan sonra Kızım’da bu hafta her şey tıpkı eski günlerdeki gibiydi. ÖyDem yine birbirini çok seven baba kız, Öykü – Demir – Candan ise tam bir aile. ^^

 

 

kızım 24.bölüm öydem
Hele şükür yeniden ÖyDem

 

O üç bölüm boyunca Öykü her “Demir Amca” dediğinde Demir gibi kahroldum, Cemal Öykü’nün teyzesi Zeynep’i kullanarak Öykü’yle yakınlaşacak ve O’nu babası olduğuna inandıracak diye deliye döndüm. Neyse ki Cemal’in herkesi kandırdığı DNA raporu sahteymiş ve ÖyDem’i ne olursa olsun hiçbir kuvvet ayıramaz diye avuttum kendimi.

 

Ve bölüm başında Öykü birdenbire Demir’i hatırladı, O’na “Baba” dedi, hem de Cemal’in gözü önünde. O an Cemal mosmor olduğunda içinin yağları erimeyen var mıdır aramızda? Hele Demir Öykü’yü yine omzuna bindirip eve giderlerken arkalarından ne de güzel bakakaldı değil mi?

 

 

kızım 24.bölüm öydem
Çok özlemiştik.

 

Demir yine eskisi gibi Öykü’yü Sarı Kafa okuyarak uyuttuğunda, birbirlerine özlemle sarılıp öptüklerinde onlara ne kadar imrendim anlatamam. İleride bir çocuğum olursa ben de böyle bir sevgiyi yaşamak isterim doğrusu. Gerçekten iki oyuncu rollerini adeta yaşıyorlar, yine tıpkı gerçek baba kız gibiydiler. Evet, amca derken de yakınlardı ama asla bu kadar değil, çok özlemişim onları böyle görmeyi. Bir de o tatlı mı tatlı atışmalarını elbette. ^^ Bu sahnede Öykü’nün sanki hafızasını kaybettiğini hissetmişçesine konuşurken Demir’in verdiği yanıt ise ebeveyn evlat ilişkisinin adeta bir özeti idi:

 

“Birbirlerini çok seven baba kızlar birbirlerini görmedikleri her dakika özlerlermiş.”

 

   


   
 

 

kızım 24.bölüm öydem

 

 

Sabri’nin adamları tarafından dövülüp ormana atılan Uğur bu hafta da dizinin neşesiydi. O’nu ormanda şişman, sevimli bir köylü kızı buldu ve kendisiyle evlenmeye ikna etmek için ahıra kapatıp günlerce sakladı. Uğur da şeytan tüyü var resmen, her kadını hemen tavlıyor. Özellikle delileri tabii. ^^

 

“Allah’ım ya rabbim bir deli gidiyor, öbür deli geliyor ya. Nedir benim bu delilerden çektiğim ya?” 

 

Bu roldeki Bala Atabek hiç konuk oyuncu gibi değildi, sanki uzun zamandır bu ekiple çalışıyor gibiydi. Keşke kalıcı bir rolde görseydik kendisini.

Uğur kaybolduğunda Hacı Ana’dan Hüseyin Komiser’e herkes seferber oldu. Demir’in dostluğu, Hacı Ana’nın anneliği o kadar güzel yansıtılıyor ki imrenmemek mümkün değil. Hüseyin Komiser’in yıllarca suç işlediği için yakaladığı Uğur’u şimdi de mağdur diye bulmaya çalışması bayağı bir ironikti. ^^ Ne kadar istemese de Uğur’u damat olarak alacak sonunda, ben diyeyim.

Sevgi de nihayet Hacı Ana ile tanıştı. Hacı Ana’nın O’nu görünce hemen çok seveceğini tahmin ediyordum, hatta Uğur’un dediği gibi nerdeyse isteyecekti kızı. ^^  Artık Ümran’ı Uğur’la baş göz etme isteğinden tamamen vazgeçer.

 

“Anam Allah’ın emriyle Sevgi’yi birazdan Sevgi’den isteyecek.” 

 

Yalnız Hacı Ana’nın Sevgi’nin babasının baş komiser olduğunu duyunca ki tavrı tıpkı bizlerin bunu ilk öğrendiğindeki tavrı gibi değil miydi? ^^ Peki sizler de benim gibi Hacı Ana ile Hüseyin Komiser’i ship’lemek isteğine sahip oldunuz mu? Bence ikinci baharını yaşayan çok tatlı bir ikili olabilirler.

Unutmadan, bir ara dizide Suna Selen’i daha az görüyorduk, özellikle bu bölüm bol bol kendisini seyredebildiğimiz için çok mutluyum, uzun ömürler diliyorum kendisine.

 

Hacı Ana’nın Zeynep’i fırçalaması da çok yerindeydi. Birinin O’nun yüzüne bunları bu kadar açık bir şekilde söylemesi gerekliydi. Öykü hafızasını kaybetti diye alttan almalar bitti artık. O süreçte Öykü’nün Zeynep’i çok seviyormuş gibi hallerine de sinir oluyordum, terk edilmeden önce de pek sevgi görmediği için garip geliyordu. Nihayet yaptıklarını hatırlayınca O da sırtını döndü.

Yine de Cemal’den DNA raporunun sahte olduğunu, tüm bunları Demir’le uğraşmak için yaptığını öğrenince alacağı parayı önemsemeyerek O’nun yanından uzaklaştığı için Zeynep’e olan öfkem birazcık azaldı. İlk bölümde gerçek teyzesi olmadığı, parayla baktığı bir çocuğu bu kadar ciddi bir hastalığı var diye terk ettiğinde de O’na çok kızamamıştım. Aynı durumda doğurduğu çocuğu terk eden Asu’nun yanında O’nun yaptığı hiç kalıyor bence. Teyzesini görüp tedirgin olan Öykü’ye “Sen bizim kızımızsın.” diyerek, O’nu kızı gibi sahiplenen Candan’ı da es geçmek olmaz. Anneliğin kan bağı ile olmadığını gösteren muhteşem biri kendisi.

 

kızım 24.bölüm öydem

 

Sınıfta para çalındığı için Öykü’nün suçlanması, O’na hırsızın kızı demeleri çok üzücü de olsa sonucu olumlu oldu. Demir Öykü’ye söz verdi, artık kavga etmeyecek, hırsızlık yapmayacak, başını belaya sokmayacak. Zaten bunları yapıp, hapse düşüp Öykü’den ayrılınca önce kendi kahrolmuyor mu? Öykü’ye içini dökmesi ne de anlamlıydı. İlk bölümlerde hayatı öylesine yaşayan adamın şimdi duygularıyla, hisleriyle yüzleşmesi; bunları dile getirebilmesi çok büyük bir değişim. Çünkü artık O’nu önemseyen bir kızı var.

 

“Baba. Sen benim için çok önemlisin. Biliyorsun değil mi?”

 

Mertcan sağ olsun tesadüf eseri de olsa Öykü bu suçlamadan kurtuldu ve parayı çalan çocuk ortaya çıktı. Çocuk konuşurken Demir hırsızlığın ne kadar yanlış olduğuyla bir kez daha yüzleşti böylece. Bir de Öykü, kahramanı Mertcan’ı övdükçe Demir’in kıskanmaları yok mu? ^^ Çok ama çok özlemiştik. Yine çocukluğuma dönüp babamı hatırladım.

 

 

 

 

Öykü bu yüzden okula gitmemeye kalkışınca Candan ve Demir’in ekip ruhunu hatırlayıp anne babası olarak Öykü için mücadelesini seyretmek de çok keyifliydi. Ne de güzel atışıyorsunuz siz öyle. ^^ Ama mümkünse artık birbirlerine karşı hisleri dillensin ve onları tam bir çift olarak da seyredelim. Dizide ana konumuz ÖyDem, baba kız ilişkisi olsa da yan hikayeler de lazım.

 

Bir de şu çok sinir bozucu Murat’ın Candan’a ısrarla yazılmasından da kurtulmuş oluruz. Reddedilmeye doymadı adam resmen, tam bir yüzsüzlük örneği. Candan O’nu başkalarının yanında kız arkadaşı değilim diyerek bozuyor, adam hala O’nu öpmeye kalkıyor. Demir de yazık boşu boşuna kıskanıp pencere önlerinde sabahlıyor bu herif için. Üzülme Demir’ciğim, sonunda aşk kazanacak. ^^ Bu sahne için seçilen şarkıya da ayrıca kalpler benden. 90’ların şarkıları candır.

 

 

kızım 24.bölüm öydem

 

Demir’in Candan’dan aldığı paralara hiç dokunmadan getirip teslim etmesi, onca kızdıracak lafına karşı hak ettiği halde öfkesine hakim olması da iyice bozmuştur Murat’ı. Uzun süre ortalıklarda görünmezse sevineceğim kendileri.

 

 
   
 

 

kızım 24.bölüm öydem
Bazı detaylar çok güzel çoook.

 

Bu hafta bölümde Öykü’nün doğum gününü kutladık. ÖyDem’in birlikte olduğu ilk doğum günüydü bu, umarım sonuncusu olmaz…

 

 

kızım 24.bölüm öydem
İyi ki doğdun Prenses!

 

Demir’in sürpriz partiden dolayı Öykü’ye doğum gününü unutmuş gibi davranması, meşhur kara tahtaya yazı yazması, partiye yurttan yakın arkadaşı Ayşe’yi alıp getirmesi, O’na hediye ettiği kolyenin yıldız olması çok ince düşünülmüştü. Evindeki hamam böceğini umursamayan Demir babalıkla, sevgiyle değişti, kızının doğum günü için bu kadar ince düşünen adama dönüştü. Kolyedeki yıldızın Küçük Prens kitabından esinlenilmesi mesela muazzam bir detaydı.

 

 

kızım 24.bölüm öydem

 

Neden her mutlu an bozulmak zorunda dizilerimizde? Cemal de mahkeme tebligatını gönderip Demir’in bu mutlu gününü mahvetmeye çalıştı. Amaaa amacına ulaşamadı tabii ki. Çünkü Demir, Öykü’nün gerçek babası ve DNA raporuyla da tescilli artık. Bu da Cemal’e kapak olsun.

Demir’in yırttığı raporun yenisini isterken ki o heyecanı, ellerinin titremesi ve rapora baktığındaki mutluluğu… Bu kadar kısa bir sahnede hızla değişen duyguları ne de güzel yansıtıyorsun bize Buğra Gülsoy. İyi ki Demir’i sen oynuyorsun.

 

 

Ve net durumun özeti budur:

Böyle güzel, böyle bol ÖyDem sahneli yeni bölümde görüşmek üzere.

Tweet’leri ile yazımı renklendiren  Leyla Can  BÜŞ   ve  Captain‘a  teşekkürler.

Dizi ile ilgili diğer yazılar için blogdaki  izledim/Kızım  kategorisini ziyaret edebilirsiniz… 

KIZIM 25. BÖLÜM FRAGMANI

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Bir soru : Candan zengindi neden fakirleşti.
  Merak ettim, diziyi izlemiyorum bu arada sadece konuyu biliyorum.

  • Gözde E.

   Benim hatırladığım borçları vardı ya da klinik açarken kullandı parasını. Abisine de yardım etmiş olabilir.
   Bu konuya ne kadar önem vermişim anla :)))
   @disqus_43cOsdWIZm:disqus sen ne hatırlıyor?

 • Off neden bu yazı farklı karakterde çıktı!!!! Düzeltmem lazım

  • Gözde E.

   Fark ettim de, kendi kendine düzelecek sandım o anda.
   Bir de benim ilk paragraf da senin girişin hemen altında kalmış.

 • pride&prejudice

  cuma aksami Istanbullu Gelinden vazgecemedigim ama ilk firsatta seyrettigim dizi Kizim… Cemal’in babasi olmasi hosuma gitmemisti. Murat da cok sig bir insan! Candan in onunla davete gitmesi cok sacmaydi. Cemal, Murat dizinin sevimsizleri..Zeynep bile onlardan karakterli cikti. Hastalik surecini bize gostererek mi ilerleyecekler… sezon sonu mu final mi yapacaklar o belli mi? cunku cok dizi var ama devam edecekler mi diye merak ettiklerim var. Kadin dizisini, SAK tik seyredemiyorum. Ikinci sezondan sonra seyrettigim tek dizi IG o da final yapiyor.

  • Gözde E.

   Selam, benim başka seyrettiğim dizi olmayınca cuma akşamlarımın tek dizisi Kızım. Ben 2. sezon olacak diye duymuştum, bekleyip görelim en iyisi.
   Candan sırf 25 bini kabul etsin, tedavi yarım kalmasın diye yemeğe çıktı Murat’la da çekilmez bir tip.
   SAK’ı ben de bıraktım bayağı önce, kısır döngüye girmişti. Ama yeni Kuzgun’da da çoook gerideyim. Kadın’ı hiç seyretmedim.
   2. sezondan sonra seyrettiğim tek dizi Çukur benim, e senin de, unuttun mu :))

   • pride&prejudice

    unutmadim tabii ki cukur’u!, ama gecen sezon kadar heyecanla seyretmiyorum en azindan tekrar yapmiyorum Ceto ile Mahsun yuznden eger pazartesi aksami seyredemeyecek durumda ise Puhu dan ya da yakaladigim yerden seyrettigim bolumler oldu acikcasi…acikcasi bi sezon cuma aksamlari IG disinda hevesle bekledigim Cukur disinda dizler var ama cogunu sonradan seyrediyorum…

    • Gözde E.

     Anladım, o yüzden yazmadın demek ki. Ben nedense hala hevesle bekliyorum Çukur’u. Bir de Kızım’ı. 🙂

    • Ben bir tek Çukur’u izliyorum. diğerleri de youtube kısa videolardan bakıyorum genelde: Çarpışma, Kardeş çocukları Ve Kuzgun.. 20 şer dakika sürüyor mis gibi… Ama onda bile Çarpışma’da 2 bölüm, Kuzgun’da 1/2 ve Kardeş cocuklarında 3 bölüm gerideyim :)))

     Bu aralar TV izlemiyorum galiba pek… ^^

     Yabancı dizilerim öyle yarım kiii ona hiç gelmemeyim…

     • Gözde E.

      Çukur, BZÇ, Kızım’da performansım süper. Jet Sosyete’de 1 bölüm gerideyim. Diğerlerini sorma 🤣🤣

 • badem

  Merhaba Gözde,
  Bir süre önce sana “BZÇ bile çizgisini bozar ama Kızım bozmaz” demiştim hatırlıyorsan. Yanılmadığımı görmek güzel. Yönetmen değişti, senaristlerden biri değişti ama minnoşluktan hiçbir şey eksilmedi:) Yalnız Cemal’i kağıt üstünde Öykü’nin babası olarak gördüğümüz son iki bölümde senaristlere baya sitem etmiştim, yalan yok. “Önemli olan kan bağı değil, fedakarlık ve sevgidir” teması anlamlı olsa da Öykü’nün Cemal gibi biriyle kan bağının olma ihtimali bile yeterince sinir bozucuydu. Senaristlere saydığım tüm sözleri bu bölüm itibariyle geri aldım:)
  Bölümü baştan sona yüzümde bir tebessümle seyrettiğim doğrudur. ÖyDem’in tekrar baba-kız oluşu, Cemal’in kazdığı kuyuya kendi düşmesi, Zeynep’in Cemal’i terketmesi, Hacı anne’den Sevgi’ye onay çıkması… Daha ne olsun:) Tek maruzatım, CanDem ilişkisinin yavaş ilerlemesi. Öyle Candan’ın arkasından pencerelerden gizli gizli bakmakla olmuyor Demircim. Tut kolundan çek, bırakmıyorum seni de, o adamla gidemezsin de. Candan’a da Murat’ın çıkma teklifini kabul ettiği için ayrıca teessüf ediyorum.
  Ve dizimizin neşe kaynağı Uğur… Nerde deliler var, O’nu buluyor 🙂 Onda bu saflık olduğu sürece başı beladan daha çok kurtulmaz. Bu saflıkla nasıl dolandırıcılık yapabildiğini de anlayamıyorum:) Ama Sevgi ile de çok tatlılar, değil mi ya? Hacı anne’den de onay çıktı, Hüseyin Komiser engeli de bir şekilde aşılır. Bu arada ben Hacıanne ile Hüseyin Komiser’i çoktan ship’ledim bile, merak etme. Ship benden sorulur:)
  Bölüm sonunda Demir’in DNA zarfını açarkenki heyecanı ve endişesi kalp kalp kalp ben.Aynı hisleri ben de yaşadım. Elleri nasıl da titriyordu, kıyamam:( Nasıl titremesin. O’nun da kızı çıkmazsa, ayrılacaklar yine… Ama çok şükür ki, bayrakları astık:)
  Artık mahkeme sürecinin bir anlamı kalmadı. Ama Cemal de yenilgiyi kabul edip kenara çekilmez. Yeni hamleler yapacağı kesin. Elinden geleni ardına koymasın, ÖyDem asla yıkılmaz.
  Haftaya görüşmek üzere:)

  • Gözde E.

   Kesinlikle Kızım çizgiyi hiç bozmadı, sadece bir süredir bölümler süre olarak kısaldı senaryodan kaynaklı. Senarist etkisi mi yoksa kanal mı böyle istiyor meraktayım 🙂
   Candan teklifi 25 bin olayı için kabul etti, ama o kadar da güzel giyinmese falan olmuyor muydu…
   Uğur saf ama pratik çözümlerin ustası, öyle yapıyordur herhalde.
   Cemal’in yeni hamlelerinden çok Öykü yaşayacak mıyı merak ediyorum doğrusu şu an. Asu’nun varlığı da fena değildi sanki, keşke geri dönse.