KIZIM – Demir Adam ve Prenses’in Masalını Neden Çok Seviyorum?

Fragmanının gözlerini doldurduğu birçok kişi gibi konuk yazarım  Gözde de Kızım ‘dan vazgeçemeyenlerden…

Bu yazı bir dizinin neden çok sevildiğine dair… Ya sizin sevme nedenleriniz neler?  Öncelikle keyifli okumalar ^^ Ardından da yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

 

Bazı dizileri seyredersiniz, çünkü iyi bir iştir ve o akşam vakit geçirmek için güzel bir seçenektir. Hatta kimi zaman kaçırsanız “Haftaya özeti seyrederim.” dersiniz, tekrarını yakalamanın peşine düşmezsiniz. Ama bazı diziler vardır ki aranızda görünmez bir bağ vardır sanki. O akşam zorunlu olmadıkça bir plan yapmazsınız, eğer yapar da diziyi kaçırırsanız en kısa zamanda seyretmek için can atar, yoğun bile olsanız fırsat yaratırsınız. Kızım da benim için bu sezon ikinci kategoriye giren dizilerden oldu. İlk bölümünü seyrettiğim andan beri vazgeçilmez dizilerim arasında yerini aldı.

Çekileceğini ilk duyduğumda merak ettiğim, ilk tanıtımını seyrettiğimde kesinlikle seyretmeye karar verdiğim, en yakın arkadaşımın bile tutup tutmayacağı ve günü konusundaki endişelerine rağmen hep olumlu düşündüğüm bir iş oldu. İlk bölüm çarşamba yayınlanacak denildi, “Muhakkak yayında kalacak bir reyting alır.” dedim. İkinci bölümün cuma yayınlanacağı söylendi, ben hemen “Daha iyi olacak.” dedim. Hislerimde yanılmadım ve Kızım cuma akşamlarının en sevilen işlerinden biri olarak yoluna devam ediyor.

 

kızım dizi genel

 

Elbette bunun en önemli nedeni iyi bir senaryo. Dizinin orijinalini seyretmedim, ne kadar sadık kalınarak yazıldığını bilmiyorum; ama hikayenin ilerleyişinden, anlatım dilinden çok memnunum. En çok sevdiğim şey aynı bölümde hem kahkahalarla güldürürken, hem de hüngür hüngür ağlatabilmesi ve bunun hiç sırıtmıyor oluşu. Dizinin senaristlerinden Banu Kiremitçi Bozkurt Bizim Hikaye’nin ilk sezon senaristlerindendi ve orda da aynı anlatım dili çok iyi kullanılmıştı. Ne dram sahneleri ajitasyon için, ne de komedi sahneleri boş yere güldürmek için yazılıyor. Karakterler ve davranışları da o kadar gerçekçi yazılıyor ki seyrederken “Benim babam da böyle yapardı.” diyorum mesela çoğu kez. Bu da dizideki karakterlerle empati yapabilmeyi sağlıyor.

 

kızım dizi genel

 

Senaryoyla ilgili sevdiğim bir diğer nokta ise dizinin ana odağında baba – kız ilişkisinin yer alışı. Evet, Demir – Candan ve Uğur – Sevgi‘nin kalpleri de birbirleri için atıyor, dizide bunu da görüyoruz ama bu ilişkiler asla Demir – Öykü ilişkisinin önüne geçmiyor. O kadar da tadında ve olması gerektiği hızla ilerliyor ki onların sahneleri hiç sıkılmıyor ve merakla takip ediyorum.

 

kızım dizi genel

 

Dizilerimiz haliyle çok uzun ve bu kadar uzun bir işi seyretmek için yan karakterlerin ve hikayelerinin de iyi yazılması gerekiyor. Kızım’da Uğur’un annesi Hacı Anne’den, Öykü’nün sınıf arkadaşı Mertcan’a kadar tüm yan karakterlerin sahnelerini de zevkle seyrediyorum.

Ve tabii flashbackler. Yerli yerinde ve gerektiği kadar olan bu geriye dönüş sahneleri sayesinde karakterlerin en derinlerine inebiliyor ve onları daha iyi anlayabiliyoruz. Tüm karakterlerin neden böyle insanlar olduklarını, davranışlarının sebeplerini iyice anlayabiliyoruz.

 

kızım dizi genel
Kız babası olmak. ^^

 

 

Demir ile Öykü öyle güzel bir baba kız profili çiziyorlar ki her hafta onları seyrederken içim gidiyor. Ne yazık ki babamı on dokuz yaşımda kaybettim ben. Öykü’nün hastalığından dolayı onların çok daha erkenden ayrılacaklarını düşününce bu bir dizi bile olsa üzülmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Dizinin en başında Demir hapisten kurtulmak Öykü’yü yanına almıştı. Tek gayesi en kısa zamanda ondan kurtulup yurda vermek ve kaldığı yerden dolandırıcılık yapmaya devam etmekti. Zaten yalnızlığı seven, dağınık, hiç yemek yapmayan, evde masada gezen böceği bile umursamayan biriydi. (Iyk!) Ama zamanla Öykü, Demir’in içindeki iyi kalpli, sevgi dolu, naif, çalışkan adamı ortaya çıkardı. Demir, Öykü’yü o kadar kalpten seviyor ki başlarda zorla O’nunla vakit geçirirken şimdi buna can atıyor. Öykü’ye bakabilmek için hiç anlamadığı inşaat işçiliğinde çalıştı, iki kere kaza bile geçirdi. O’nun için yapmayacağı fedakarlık yok. Böceği umursamayan o adam şimdi Öykü’ye süslü karyolalar alan, O’na her sabah kahvaltıda süt ısıtan adam oldu. Kim istemez böyle bir babası olsun? Şimdi sırf işsiz kaldığı ve Öykü’nün pahalı ilaçları için yeniden dolandırıcılık yaptığı için bile O’na kızmak elimden gelmiyor. Yine de dizi bunun çok yanlış olduğunu, kötü bir meslek olduğunu bize vurguluyor.

Öykü için ise Demir’in yanına gitmek yalnız kalmamak demekti, yurda gitmemek demekti sadece. Şimdi ise öyle candan seviyor ki babasını; en çok O’na kırılıyor, en çok O’nsuz kalmak endişelendiriyor O’nu. Onlar ilk bölümlerdeki gibi evsiz kalıp çadırda bile yatabilirler, yeter ki birlikte olsunlar.

 

 
   
 

 

 

Öykü’nün yıllar sonra ortaya çıkan annesi Asu soruyor bazen O’na “Neden bana anne demiyorsun?” diye. Çünkü henüz Öykü O’nlar birbirlerine kalpten bağlanmadı. Demir’e ise baba dedi, çünkü O’na artık kalpten bağlandığını hissetmişti ve bunun karşılıklı olduğunu da. (O sahne eminim hepimiz için dizinin unutulmaz sahnelerinde ilk sıralarda yer alıyor. ) Asu, ilk baktığınızda kötü bir anne. Kızını bebekken bir başkasına bırakıp yurt dışına gitmiş. Ama O’nunla bile empati yapabiliyorsunuz çünkü bunun nedenleri de bize gösteriliyor ve Asu’nun isterse değişebileceği de. Bir de Asu üzerinden alkol bağımlılığının ne kadar kötü olduğunu da gösteriyor dizi bize.

 

kızım dizi genel

 

Elbette dizinin çok sevdiğim karakteri Candan’dan bahsetmemek olmaz. Demir’in ilk görüşte aşık olduğu; Öykü’yle daha ilk tanıştıkları gün aralarında bir abla – kardeş bağı hissettiren. Candan’ın veteriner olması, mahalledeki kediler ve kedi evleri ile sokak hayvanlarına farkındalık yaratılması da sevdiğim detaylardan.

 

kızım dizi genel
Öykü’nün tatlı hayalleri ^^

 

 

Demir’le ikisini çok yakıştırıyorum. Aralarındaki dile gelmeyen duygular ve söylenen büyük yalanlara rağmen bu ilişkinin nasıl başlayacağı, nasıl ilerleyeceği de en merak ettiklerimden. CanDem ve Öykü’nün çok güzel bir aile olacağını düşünüyorum. Tıpkı Öykü’nün hayallerindeki gibi bir düğün bekliyor olmalı bizleri: Aşk, mutluluk ve sevgili köpüş Gece’li. ^^

Naif, kırılgan, yaralı Candan. İçindeki ölen kardeşine dair sevgiyi, özlemi hayvanlara vermiş. Yaşanan her şeye rağmen baba – kızın varlığı Candan’ın yaralarını sardı. Candan’ın sevgisi ve desteği ise onlar için bulunmaz bir şans oldu. Dizinin bu ayağında da yalanın ne kadar yanlış ve kötü olduğunu görüyoruz. Er ya da geç yalanların ortaya çıkacağını da bir kez daha anlıyoruz. Hiçbir ilişkinin, ister aşk olsun, ister baba – kız, yalanlar üzerinden yürümeyeceğini görüyoruz.

 

kızım dizi genel

 

Dizide Öykü’nün okul hayatı sayesinde kendi çocukluk günlerine dönmeyen var mı aranızda? Hepimizin muhakkak Mertcan gibi beğendiği biri olmuştur. Eminim çoğumuz aşkı ilk defa ilk okul sıralarında hissetmiştir. Ya da İlayda gibi sizi bir sebeple kıskanan bir arkadaşınız hiç olmadı mı? Benim bu yüzden ilk okul birinci sınıftan kalma bir yara izim var mesela alnımda. ^^ Onların sahnelerini seyrederken o yılların kaygısız, çok daha mutlu günlerini özlüyorum zaman zaman. Öykü’nün babasına İlayda’yı şikayet etmesi de, Demir’in Mertcan’ı Öykü’den kıskanması da beni o günlerime götürüyor.

 

kızım dizi genel

 

Ve Kızım’da her dizinin olmazsa olmazı bir kötümüz de mevcut: Cemal. Zaten bir dizide hayat sadece finalde güllük gülistanlık olabilir. O ana kadar kötüler mutluluklarına engel olmaya çalışmazsa olmaz. Cemal de Demir ile Öykü’nün bayıldığımız ilişkisini bozmak için elinden geleni ardına koymuyor. Elbette her bölüm O’na sövmeden ekran başından kalkamıyoruz.

 

kızım dizi genel
Uçtu uçtu Öykü uçtu. ^^

 

 

 
   
 

 

Elbette senaryoda karakterler ve hikayeleri ne kadar iyi yazılırsa yazılsın onları oynayan iyi bir oyuncu olmazsa olmaz. Demir’i oynayan Buğra Gülsoy ve Öykü’yü oynayan Beren Gökyıldız başta olmak üzere tüm oyuncular rollerinin hakkını sonuna kadar veriyorlar. Yılbaşı gecesi O Ses Türkiye’de Beren Gökyıldız’ı seyrederken O’nu Öykü gibi görüp duygulandım, gözlerim doldu. Buğra Gülsoy – Beren Gökyıldız uyumu ekrandan bize geçiyor. Çift ödülleri sadece aşık oynayanlara verilmese en iyi çift ödülü alabilecek kadar iyi bir çift onlar. Serhat Teoman’ın imajı ve karizması oyun gücüyle birleşince çok iyi bir kötü adam portresi seyrettiriyor bize. Kesinlikle en ufak rolde bile imaj ve oyunculuk olarak göze batan tek bir oyuncu yok. Bu da cast direktörü, yapım ve yönetmenin başarısı. Üstelik dizinin karakter sayısı birçok diziye göre çok az olmasına rağmen bu seyir zevkinde en ufak bir sıkıntıya sebep olmuyor. Bu, normalde bir dizinin yayından kalkma sebebi bile olabiliyorken Kızım için asla böyle bir risk teşkil etmiyor. Bu da dizinin artılarından.

 

Dizinin müzikleri de zaman zaman o kadar hüzünlü, zaman zamansa bir çocuk şarkısı kadar keyifli. Diziyle tam bir bütünlük içindeler. Özel olarak hazırlanmayanlar bile sırıtmıyor. Mekanlar dizi için özel havasında değil, sanki gerçek hayatımızda bulunduğumuz yerler.

 

Son olarak bir dizinin ya da filmin içindeki tüm bu olumlu ve güzel şeylerin bize ulaşmasındaki en büyük pay sahibi yönetmen Gökçen Usta’dan bahsetmek istiyorum. Rejisindeki sade anlatım diliyle anlatılan hikaye en iyi şekilde geçiyor bize. Bu kadar tatlı ve naif bir öykü en iyi böyle anlatılabilirdi. Ekibiyle ve oyuncularıyla da çok uyumlu çalıştığı da apaçık. Kesinlikle Gökçen Usta bu dizinin şanslarından. Bundan evvelki işlerini hiç seyretmedim ama ilerdeki işlerinin muhakkak takipçisi olacağım.

 

kızım dizi genel

 

Kızım özel kanallardaki tüm diğer diziler gibi yılbaşı sonrası uzun bir ara ermek zorunda kaldı. Bu ara sonrası yine çok seveceğim bölümlerle bizlerle olmaya devam edecektir eminim. Sevgiyle kalın.

 

 

KIZIM 16. Bölüm Fragman

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  @zge_z:disqus @ahmetadar:disqus @bukeoguz:disqus
  @disqus_43cOsdWIZm:disqus

  2. fragman yorumlarınız? Sanırım bu fragmandaki sahneler bölümün son etabı olacak.

 • Gözde E.

  @zge_z:disqus @bukeoguz:disqus
  @disqus_43cOsdWIZm:disqus ve diğer diziyi takip eden dostlar.

  Fragman yorumu: Öykü Asu size de ÖyDem’in ilk zamanlarını hatırlatmadı mı? Demir’e de çok üzüldüm çoook. :(((

  • badem

   Fragman sonrası tek hissiyatım; Öykücük verdiğin karardan dön ve Demircik sana kıyamam:(

   • Gözde E.

    Dönebilir mi ki? Demir’in tekrar dava açması gerekmez mi bunun için?

    • badem

     Açsın:) Kısa ve öz:)

  • Ahmet Adar

   Öykü,Asuya mahsus yapıyor,anneliğini sınamak ve vasgeçirmek için.Demirin sorumluluktan kurtulma rahatlığı geçici,yerini derin bir acı ve öslem alacak.

   • Gözde E.

    Evet Öykü bu sebeple annesini seçmiş olmalı. Demir 🙁

 • Gözde E.

  Fragman yorumu: Öykü Asu size de ÖyDem’in ilk zamanlarını hatırlatmadı mı? Demir’e de çok üzüldüm çoook. :(((

 • badem

  Merhaba Gözde,
  Kendi kendimi deşifre etmekte sakınca görmüyorum, o “yakın arkadaş” bendenizim:) Ama sen de çok iyi biliyorsun ki, benim endişem tamamen kanalla ilgiliydi. Kanalın geçmişteki dizi başarısızlıklarını göz önüne alınca doğal olarak tereddüte düştüm. Ama kısa sürede endişelerimin yersiz olduğunu görmek beni o kadar mutlu etti ki… Böyle güzel işler hep tutsun, ben yanılmaya razıyım:)
  Kızım benim minnoş dizim 🙂 Tam Cuma akşamına yakışır nitelikte; keyifli,komik,eğlenceli,hüzünlü,dramatik… Gökkuşağı gibi tüm renkler var içinde ve ben o renklerin hepsine aşığım.
  Dizinin bu kadar başarılı olmasındaki en büyük etken Buğra Gülsoy – Beren Gökyıldız uyumu hiç kuşkusuz. O kadar doğal ve içten oynuyolar ki, size de gerçek baba-kız imiş gibi gelmiyorlar mı 🙂 Öykü&Demir ikilisi birbirlerini her öpüşlerinde ya da birbirlerine her sarılışlarında içim gidiyor. Onlar ağladıkça ben de ağlıyorum, mutlu oldukça ben de mutlu oluyorum. Benim bu yılki en iyi erkek oyuncu ödülüm kesinlikle Buğra Gülsoy’undur. Çaresiz Demir, kıskanç Demir, dolandırıcı Demir,fedakar Demir,aşık Demir…Büründüğü her ruh halini adeta yaşıyor. Demir rolünü ondan daha iyi canlandırabilecek başka bir oyuncu gelmiyor aklıma.
  Candan’ı ben de çok seviyorum ve rolünün biraz daha arttırılmasını talep ediyorum. Bir de artık CanDem ilişkisi resmi olarak başlasın lütfen. Temas istiyorum:)
  Asu-Cemal ikilisi cinnet sebebim olmaktalar, sinirlerimi fazlasıyla zıplatıyorlar. Ancak hem Serhat Teoman hem de Selin Şekerci çok yakışmışlar rollerine.Bugüne kadar oynadıkları rollerden tamamen farklı bir role bürünme cesaretini gösterdikleri için de kendilerini ayrıca tebrik ediyorum.
  Seninle yazışmalarımızda da sık sık kullandığımız gibi ” Uğur ya 🙂 ” demek istiyorum:) Dizinin beni en çok güldüren karakteri. Her hareketiyle “Ailemizin oğlu” imajı çizmiyor mu sizce de? Bu patavatsızlık ve saflıkla nasıl dolandırıcılık yapabiliyor diye de düşünmeden edemiyor insan. Henüz ilk bölümde kendisini Sevgi ile ship’lemiştim. Bu kez yanılmadığımı görmek güzel oldu:)
  Kızım, hiç tartışmasız bu sezonun en iyi çıkış yapan dizisi oldu. Güçlü dizilerin yığılmış olduğu bir günde dimdik yoluna devam ediyor. Öte yandan niceliğin değil, niteliğin önemli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Dar kadromuz harikalar yaratıyor ve inanıyorum, yaratmaya devam edecek 🙂
  Bu arayı yeni bir başlangıç olarak görelim ve yeni bölümden itibaren her hafta yazmanı rica ediyorum sevgili yazarım:) Seyretmekten keyif aldığım dizilerin kritiği de ayrı bir keyif veriyor. Takipçilerinizi bu zevkten mahrum bırakmayınız:)

  • Gözde E.

   Selam Bade. Benim de kanala dair endişelerim yok değildi ama kanalın sinema filmlerinde aldığı reytinglere ve geçmiş dizilerdeki aslında başarılı olabileceğini gösteren emarelere bakarak umudumu hep korudum, iyi ki de korumuşum ve sana da umut aşılamışım 🙂
   Kesinlikle bence de Buğra Gülsoy Demir için seçilebilecek en doğru oyuncu, sana katılıyorum. Candan’la sahneleri artık daha fazla olacaktır herhalde, Candan her şeye rağmen bu yeni süreçte Demir’e destek olacaktır bol bol. Temas olarak el tutma, sarılma yeter mi acaba? 🙂

   Asu son bölüm çok cinnet sebebi olmadı sanki ya, Öykü’yle bazı sahnelerde güzel bir anne-kız gördüm ben, ya sen?
   İlk bölümde Sevgi ile mi ship’lemiştin Uğur’u? Ben niye hatırlamıyorum??

   Talebinizi değerlendirmeye aliciğim sevgili takipçim 🙂

   • badem

    Asu’da gözle görülür bir toparlanma var evet, ama bu olumlu
    gidişat onu benim gözümde aklamaya yetmiyor,üzgünüm. Asu’yu affetsem bile ÖyDem
    forever:)

    UğSev ship’ini sana söylemeyi unutmuş olabilirim ama
    kesinlikle içimden geçirdim 🙂

    • Gözde E.

     ÖyDem daima elbette <3 <3
     Bravo o zaman size efendim 🙂

  • Buke Oguz

   Selam Bade öncelikle ricana tüm kalbimle katılmaktayım.😍😍
   Buğra ve Beren gerçekten yaşıyorlar rollerini, oynamaktan öte bir performans sergiliyorlar .
   Uğur dizinin komedi ayağı evet. Patavatsızlık ve saflıkla nasıl dolandırıcılık yapabiliyor demissin ya yapamıyor zaten dolandırılıp duruyor.😂
   Candan Demir sahnelerini ve Öyküyle üçlü sahnelerini, Öykü Candan sahnelerini, Öykü Uğur sahnelerini çok seviyorum. Hatta Asu Öykü sahneleri bile hoşuma gidiyor desem… Haci Anne ile zaten pek şeker nine torun oldular.😍
   Yeni bölümü merakla beklemekteyim ve tabi bölüm sonrası gelecek bölüm yazısını da 😉

   • Gözde E.

    @disqus_43cOsdWIZm:disqus Yeni bölüm haftaya cuma olursa yalnız yazı biraz gecikir haberiniz olsun kızlar 🙂 Malum düğüning 🙂

    Uğur ve dolandırılmak deyince, sizce Demir ve Uğur’la dalga geçen ve emekliye ayrılacağını söyleyen komiser, ilerki bölümlerde Sevgi’nin bahsettiği emekli komiser babası olabilir mi? Sen ne dersin Bade?

    • Buke Oguz

     Olsun canim geç olsun güç olmasın:)))

    • badem

     Geç olsun güç olmasın derim:)
     Valla müthiş bir detay yakalamışsın,benim aklıma gelmezdi.İşte seyircinin hası:)
     Sorunun cevabı: Olmaz olmaz deme, olur mu olur:)

     • Gözde E.

      Ben yakalamadım aslında, sahneyi Youtube’da seyrederken yorumlardan çaldım :)))

   • badem

    Haklısın Bükecim, ama Uğur’un dolandırılma mevzusunda ona hem ona çok kızmıştım hem de çok üzülmüştüm.Şeytan tüyü var kendisinde,sevdiriyor kendini:)

    • Buke Oguz

     Ben de üzülmüştüm valla canim. Kesinlikle şeytan tüyü var Ugur’da

 • Buke Oguz

  Ellerine kalemine yüreğine sağlık canim 🙂 Bu kadar güzel bir iş ancak böyle güzel anlatılırdı.
  Demir ve Öykünün adım adım baba kız oluşu o kadar güzel ve abartısız işlendi ve bize hissettirildi ki onlar birbirine nasıl baglandiysa , biz de onlara öyle bağlandık. Özellikle Demir’in Öykü’nün hastalığını öğrendiği sahne unutulmazlarım arasında yerini çoktan aldı.
  Öykü’nün yalnız kalma , terk edilme korkusu çok güzel işlendi.
  Demir babalık nedir bilmeyen bir adamken, küçük bir kızın varlığı O’nu sevgi dolu , fedakar bir babaya dönüştürdü. O artık kızını kaybetmekten ölesiye korkan bir adam.
  Öykü sadece babasını değil Candan’ı da iyileştirdi. Candan ve Cemal konusunda yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.
  Öykü için şimdi sıra Asu’yu iyileştirmeye geldi. Ikilinin ilişkisi nasıl ilerleyecek, kızını sevdikçe Asu nasıl değişecek merakla bekliyorum. Demir bu süreçte neler yaşayacak. Asu ile aralarında neler yaşanacak.
  Yan karakterler de başroller kadar hakkını veriyor.
  Ozellikle Uğur ve Demir’in dostluğu çok hoşuma gidiyor.
  Hacı Anne’nin sevgisi çok gerçekçi ve doğal işleniyor.
  Dizimizde aşklar da dozunda işleniyor.
  Sevgi Öğretmen çok hoşuma gidiyor.
  Mertcan’i seviyor Ilayda’ya gıcık oluyorum 🤣🤣
  Dizide emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.

  • Gözde E.

   Selaaam. Çok teşekkür ederim güzel yorumlarına canım.
   Öykü’nün mahkemede Asu’yu seçmesine ilk anda kızsam, çok üzülsem de bu gerekçesinde çok haklı aslında. Bir de biz Asu kötü anne diyoruz, evet, ama neticede annesi. Hangi küçük kız, ne kadar olgun olursa olsun, annesini sevmeyi de istemez ki. Aslında bu çok normal. Ben de merakla bekliyorum Asu Öykü sürecini.
   Sevgi Öğretmen sana seni hatırlatıyor ondan çok hoşuna gidiyor bence 🙂 Kendi hayatını ekrandan görmüş oluyorsun sevgili Büke öğretmenim :))

   • Buke Oguz

    Ben de kızdım Asu’yu seçmesine, Demir’e haksızlık ettiğini düşündüm. Ben ikisini de istemiyorum , yurda gitmek istiyorum demesini bekledim çünkü Demir demeyeceği dizinin son yarım saatinden belliydi.
    Cemal demişti ya: Her çocuk annesine inanmak ister, yalan olduğunu bilse bile inanmak ister.
    Öykünün annesini seçmesinin sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.
    Ama Sevgi Öğretmen de gerçekten hoş kadın 😍😍
    Yalniz onun sınıfındaki çocuklar niye çok sakin?Koşturan niye yok tenefüste.Bağrış çağrış 😡😡 Gerçekçi sinif isterim 🤣🤣🤣

    • Gözde E.

     Aaa niye İlayda ve Öykü arada kavga ediyorlar, yetmez mi? Hem bunlar 3 ya da 4 olmuş kocaman, 1’ler koşturmuyor mu daha çok?

     • Buke Oguz

      Seni sınıfıma davet ediyorum 😂😂😂

     • Gözde E.

      Senin sınıfta erkekler çoktur ondan olabilir mi acaba? :))

     • Buke Oguz

      😭😭😭😭

     • Gözde E.

      Bizim Ata Evi’nde etütte de en çok azanlar erkek.

     • Buke Oguz

      Bizim burda genel olarak erkekler çoğunlukta zaten.

     • Buke Oguz

      Topu topu bir kez kavga ettiler😄

     • Gözde E.

      Bir kere ısırıklı kavga, bir de defterimi aldın kavgası. Ama iki de az yani.

     • Buke Oguz

      Ooo ikisini tek sahne saymıştım ben :))) Iki imiş evet 🙂

    • Gözde E.

     Bu arada benim canlı yayını durdurup devam ettiğim için sizden 3-5 dakika kadar geride olup Asu’yu seçti spoiler’ını yememi hatırladın mı? :))))

     • Buke Oguz

      Evettttt 🙈🙈