İzledim

HABER – İLK ÖPÜCÜK 20 EKİM’de VİZYONDA

En sevdiğin romantik komedileri say deseler ilk sıralarda kesinlikle 50 ilk öpücük (50 first dates) yer alır.  (Varsın imbd oranı 6.8/10 olsun.)  Drew Barrymore ve Adam Sandler’ın birlikte başrolü paylaştığı filmler arasında en sevdiklerimdendir. (Kendime not: Meg Ryan Tom Hanks filmleri yazısı gibi bloga bu ikilinin filmleri için de bir yazı eklemelisin) Bu film diğer romantik komediler gibi buram buram aşk kokmaz ama sıcacık, içi ısıtan bir filmdir.

Bu filmin içinde öylesine bir umut vardır ki; şartlar ne olursa olsun -aşka olan inancınız sona ermedikçe, hayat boyu mutluluğa sahip olmanız hiç de imkansız değildir. Ama film sonunda ‘gerçekten birini bu kadar çok seven kişiler var mı?’ diye düşünür insan…

 

ilk öpücük murat yıldırım özge gürelBu filmin yerli uyarlaması çok kısa bir süre sonra sinemalarda karşımıza çıkacak. Üstelik senaryosu ‘İşler Güçler’ ve ‘Kardeş Payı’ dizilerine imzasını atmış Çağlar Yurt’un kaleminden, bu demek oluyor ki replikler kalp kalp kalp <3 Uyarlama sırasında filmin adındaki 50 yolda düşmüş olmalı ki vizyon ismi ilk öpücük olarak belirlenmiş. Başroller Murat Yıldırım ve romantik komedi dizilerinin prenseslerinden Özge Gürel’e emanet edilmiş. 20 Ekim’de vizyona girecek filmin yönetmenliğini ise Murat Onbul üstlenmiş.

Filmin kadrosundaki diğer isimler Cezmi Baskın, Hayrettin, Beyti Engin, Sadi Celil Cengiz, Gamze Karaduman, Erol Aksoy, Birsen Dürülü ve Hakan Akın.

İşte filmin senaryosu;

Küçük bir kasabada öğretmenlik yapan Bahar, geçirdiği kaza sonrasında hafızasını yitirir. Her yeni güne iki yıl öncesinden başlayan Bahar; babası ve ağabeyi tarafından kendisinin mutluluğu için yaratılan sahte dünyada hep aynı 24 saatlik zaman dilimini yaşar. Bahar’ı görür görmez ona tutkuyla bağlanan çapkın bir o kadar da havalı olan Hakan ise, her gün onu yeniden kendisine aşık etmek zorunda kalacaktır.

 

Filmin orjinalinde Adam Sandler ve Drew Barrymore’un uyumlu kimyaları filme apayrı bir tat katmıştı. Aynı kimya yerli uyarlamada Murat Yıldırım ve Özge Gürel arasında var mı izleyip göreceğiz.

Unutmadan filmin etkisiyle  “Ben de böyle hasta olsaydım, sen de benim için bu kadar emek harcar mıydın?” sorusuna alacağınız cevap sizi mutlu etmeyebilir. Bu soru kalıbını hiç kurmamak belki de en iyisidir ^^

Filmden kareler;

ilk öpücük murat yıldırım özge gürel

Özge Gürel’in instagramından

 

Murat Yıldırım’ın instagramından

İlk Öpücük Fragman

(Güncelleme 16 Eylül ’17)

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap