İzledim

HABER – İLK ÖPÜCÜK 20 EKİM’de VİZYONDA

En sevdiğin romantik komedileri say deseler ilk sıralarda kesinlikle 50 ilk öpücük (50 first dates) yer alır.  (Varsın imbd oranı 6.8/10 olsun.)  Drew Barrymore ve Adam Sandler’ın birlikte başrolü paylaştığı filmler arasında en sevdiklerimdendir. (Kendime not: Meg Ryan Tom Hanks filmleri yazısı gibi bloga bu ikilinin filmleri için de bir yazı eklemelisin) Bu film diğer romantik komediler gibi buram buram aşk kokmaz ama sıcacık, içi ısıtan bir filmdir.

Bu filmin içinde öylesine bir umut vardır ki; şartlar ne olursa olsun -aşka olan inancınız sona ermedikçe, hayat boyu mutluluğa sahip olmanız hiç de imkansız değildir. Ama film sonunda ‘gerçekten birini bu kadar çok seven kişiler var mı?’ diye düşünür insan…

 

ilk öpücük murat yıldırım özge gürelBu filmin yerli uyarlaması çok kısa bir süre sonra sinemalarda karşımıza çıkacak. Üstelik senaryosu ‘İşler Güçler’ ve ‘Kardeş Payı’ dizilerine imzasını atmış Çağlar Yurt’un kaleminden, bu demek oluyor ki replikler kalp kalp kalp <3 Uyarlama sırasında filmin adındaki 50 yolda düşmüş olmalı ki vizyon ismi ilk öpücük olarak belirlenmiş. Başroller Murat Yıldırım ve romantik komedi dizilerinin prenseslerinden Özge Gürel’e emanet edilmiş. 20 Ekim’de vizyona girecek filmin yönetmenliğini ise Murat Onbul üstlenmiş.

Filmin kadrosundaki diğer isimler Cezmi Baskın, Hayrettin, Beyti Engin, Sadi Celil Cengiz, Gamze Karaduman, Erol Aksoy, Birsen Dürülü ve Hakan Akın.

İşte filmin senaryosu;

Küçük bir kasabada öğretmenlik yapan Bahar, geçirdiği kaza sonrasında hafızasını yitirir. Her yeni güne iki yıl öncesinden başlayan Bahar; babası ve ağabeyi tarafından kendisinin mutluluğu için yaratılan sahte dünyada hep aynı 24 saatlik zaman dilimini yaşar. Bahar’ı görür görmez ona tutkuyla bağlanan çapkın bir o kadar da havalı olan Hakan ise, her gün onu yeniden kendisine aşık etmek zorunda kalacaktır.

 

Filmin orjinalinde Adam Sandler ve Drew Barrymore’un uyumlu kimyaları filme apayrı bir tat katmıştı. Aynı kimya yerli uyarlamada Murat Yıldırım ve Özge Gürel arasında var mı izleyip göreceğiz.

Unutmadan filmin etkisiyle  “Ben de böyle hasta olsaydım, sen de benim için bu kadar emek harcar mıydın?” sorusuna alacağınız cevap sizi mutlu etmeyebilir. Bu soru kalıbını hiç kurmamak belki de en iyisidir ^^

Filmden kareler;

ilk öpücük murat yıldırım özge gürel

Özge Gürel’in instagramından

 

Murat Yıldırım’ın instagramından

İlk Öpücük Fragman

(Güncelleme 16 Eylül ’17)

 

 

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Arıza Aşk 101 Babil Bay Yanlış Benim Tatlı Yalanım Bir Zamanlar Çukurova Çarpışma Çatı Katı Aşk Çukur Darısı Başımıza Diğer Yerli Dizi Elimi Bırakma Erkenci Kuş Fazilet Hanım ve Kızları Ferhat ile Şirin Final Yapanlar Game Of Thrones Gülperi Haftanın EN'leri Hayat Şarkısı Hayat Sırları Hekimoğlu İyi Günde Kötü Günde Kızım Kuzgun Masumlar Apartmanı Menajerimi Ara Meryem Özlenenler Sadakatsiz Şahin Tepesi Sahne Sanatları Şahsiyet Sefirin Kızı Sen Çal Kapımı Sevgili Geçmiş Sinema Siyah Beyaz Aşk Tehlikeli Karım Ufak Tefek Cinayetler Uzakdoğu'dan Vatanım Sensin Yabancı Dizi Yüksek Sosyete
Menajerimi Ara
MENAJERİMİ ARA – Ben Bir Deli Yürek
Çukur dizi
ÇUKUR – Meğer Taşa Tohum Ekilmez imiş
Bir Zamanlar Çukurova
BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – Öyleyse Sen Unut Beni, Yeter ki Benden İsteme
Anket
Hekimoğlu
Ne Kadar İyi Bir Hekimoğlu İzleyicisisin?
menajerimi ara baris ve emir
MENAJERİMİ ARA – Barış mı Emir mi?
Sen Çal Kapımı EdSer
SEN ÇAL KAPIMI – En Sevdiğin Çift Kim?
Copy link
Powered by Social Snap