İzledim

Uzakdoğu’dan – En iyi 10 Medikal K-Drama

Yaz dönemi başlangıçlı Kalp Atışı’nın başarısı ışığında gönül rahatlığı ile diyebiliriz ki: Medikal Dramaları özlemişiz.  Değişiklik iyidir ^^  Üstelik Medikal Dramalar ana hikaye çerçevesini bozmadan her bölümde değişen doktor-hasta hikayeleriyle dinamik bir tempo sağlıyor. Bu tempo yaz ekranı için pek alışılagelmiş bir durum değil. Karakterlerin meslekleriyle ilgili olayların ötesinde, kişisel yaşamlarına dokunan hikayeler izleyicinin ekrana kilitlenmesinde çok büyük avantaj sağlıyor.
Medikal Dramaların geçmişi 1950’lere dayanıyor dayanmasına ama en uzun soluklu serüven  Emergency ile başlıyor, MD, House MD ve Grey’s Anatomy ile devam ediyor. İsmi geçen bu diziler benim gibi K-Drama’ya yabancı olan biri için tanıdık, ama başarılı Medikal K-Drama listesi epey kalabalık.   Örneğin Kalp Atışı’da Kore dizilerinden Doctor’s un yasal uyarlaması. 
K-Drama dizilerine  Başlangıç seviyesi için ilk 10 K-Drama yazısı ile giriş yapmıştık.  İşte size Elif‘in değerlendirmesiyle en başarılı, en sevilen Medikal K-Dramalar önerileriyle devam ediyoruz.
Medikal K-Drama Medical Drama

Good Doctor

En iyi  10 Medikal K-Drama

1.Good Doctor: Savant sendromlu otistik bir doktorun, ön yargılarla savaşmasını, hastaları ile olduğu kadar hasta yakınlarıyla da mücade etmesini anlatılıyor. Temposu,  hikayesi, oyunculukları çoka başarılı. Listede ilk sırada yer almayı kesinlikle hak ediyor.
Medikal K-Drama Medical Drama

Doctor Stranger

 2.Doctor Stranger : Kuzey Kore’den mülteci olarak gelen oldukça başarılı bir kalp cerrahının öyküsü.  Lee Jong Suk ve Park Hae Jin ikilisi olur da mükemmel olmaz mı?
3.Beautiful Mind: Bu kez sosyopat bir beyin cerrahının hastaları, doktor arkadaşları ve aşk ile olan mücadelesi. Doktorumuzun hayat mottosu: “İnsan yalan söyler ama  vücudu asla”
4.Doctors: Geldik Kalp Atışı’na… Zorluklarla doktor olamayı başarmış bir doktorun ekseninde geçen hikayede aşkın yanı sıra  doktor ve hastalarının öyküleri. Yayınlandığı dönemde K-Dramalar arasında oldukça popülerdi.
5.Romantic Doctor, Teacher Kim: Ünlü bir cerrah ortadan kaybolur. Bu kaybın ardından gelişen olaylar olaylar…   İnanılmaz keyifli bir dizi <3
Medikal K-Drama Medical Drama

D-Day

 6.D-Day: Kore’de yaşanan büyük bir deprem sonrası hastanenin acil servisinde geçen sağlam bir medikal drama
7.Medical Top Team: Bir hastane alanının en iyi hekimlerinden efsane bir kadro kuruyor. Doktor – hasta ilişkilerinin yanı sıra hırslı doktorlar arasındaki  rekabet ile izlenesi medikal dramalardan
8.The Gang Doctor (Yong-Pal) : Mükemmel bir cerrahın para için etik değerleri hiçe sayması temeline dayanan hikaye izlenmez mi?
9. Brain: Yine iki rakip doktor, onların hastalarıyla ilişkileri ve olmazsa olmaz  hastane içi rekabetlerini izlediğimiz keyifli bir medikal drama
10. Dr. Champ: Bir ortopedi doktoru olan Kim Yeon Woo’nun olimpik sporcuların eğitim merkezinde işe başlaması merkezinde gelişen olaylar…
Daha fazla anime-manga ve k-drama yazıları için Elif’in blogu,  Elifsel.com‘u ziyaret edebilirsiniz.
Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap