HEKİMOĞLU – Geçmişe Yolculuk

Hekimoğlu  reytingleri bir önceki haftaya göre Total’de gerilerken AB ve ABC1 de yükselmiş. TOTAL: 3.10 ile 6.  –  AB: 4.66 ile 4.  – ABC1 : 4.16 ile 4.sırada.  Bu hafta Salı günü yeni bir dizi daha başlıyor, bakalım bu haftaki sonuçlar nasıl gelecek…

Konuk yazarım Buke ‘nin kaleminden Hekimoğlu  Yeni Sezon’un ikinci bölüm değerlendirme yazısına göz atmak ister misiniz?  Keyifli okumalar^^  (For my foreign followers, please go to select language section for google translate. On the top right side of the screen for desktop, Last line on the hamburger menu bar for mobile)

 
   
 

 

Hekimoğlu 16. bölümü ile ekranlardaydı bu hafta. Bu bölüm izlediğimiz 16 bölüm içindeki en orijinal bölümdü diyebilirim. Sahneler arası geçişler, hikaye çok iyi kurgulanmıştı. Aynı zamanda çok eğlenceliydi ama dram kısmı da güzel işlenmişti. Kendi adıma büyük bir keyifle hatta çoğu yerinde kahkahalarla izledim bölümü.

Yeni bölüme dizi içinde diziyle başladık. Ateş yine kayıptı ve İpek her yerde onu arıyordu. Zeynep ve Mehmet Ali, Hekimoğlu’nun yeriyle ilgili fikir yürütürken, en iyi tespit Emre’den geldi.

 

Emre: Bence burada arkadaşlar çünkü dizisi başlayalı tam 8 dakika olmuş.

Zeynep: Delirdin herhalde. Bu saatte ne dizisi?

Emre: Valla deliren ben değilim Zeynepçiğim, Hekimoğlu. Adam sabah sabah dizinin tekrarlarını bile izliyor.

Zeynep: Yok artık.

 

Muzo, Aysel Hemşire’ye olan zaafına yenik düşmeseydi, İpek hastanede Ateş’i hayatta bulamazdı ama aşk işte Muzo’ya Ateş’in yerini söyletiverdi. Dizinin de reklama girmesiyle Ateş İpek’in odasına gitmek zorunda kaldı. Bu arada Aysel Hemşire’yi de ajan ilan etti.

Bu bölüm Ateş’e poliklinik dışında bir görev verilmişti. Rahatsızlanan Erhan Hoca’nın yerine derse girecekti. Ateş basta itiraz etti ama iş polikliniğe çıkma konusunda pazarlığa dönüşünce, iki saat polikliniğe çıkmama karşılığında ders vermeyi kabul etti Ateş. Dolayısıyla bu hafta poliklinik hastamız olmadı.

Derse gitmeye hazırlanan Ateş’i hastanede bir sürpriz bekliyordu: Eski eş Selin’in ziyareti. Selin rolüyle dizimize konuk olan Belçim BİLGİN hoş gelmiş. Kendisini ekranlarda izlemeyi özlemiştik.

 

 

Selin’in gelişi Ateş’i epeyce sarstı. Evlendiğini öğrenmek de. Kocasını tedavi etmesini istemesi de… Hoş Orhan haftalar önce Ateş’e Selin’in evlendiğini haber verecekti, tabi Ateş “Onun hayatıyla ilgili bir şey bilmek istemiyorum.” demeseydi.

Ateş, Selin’in kocasının dosyasına baktı bakmasına ama öyle üstünkörü bir biçimde. Hatta hasta olmadığını düşünerek. Tüm bunları Selin’e de söyledi. Selin ise eşini tanıdığını, rahatsız olduğunu, kaç hastane, doktor gezdiklerini, hiçbirinin bir şey bulamadığını söyledi. Öyle ki eşinin kişiliğinde bile değişiklikler olduğunu söyledi Selin bu rahatsızlık yüzünden. Ve tabi Ateş ile oldukça uzun bir zaman birlikte olduğu için birinde bir tuhaflık olduğu zaman fark edeceğini de eklemeyi unutmadı.

Ateş’in Selin’in evli olmasına verdiği tepki karşısında Selin de haliyle: “Bir daha evlenmeyeceğimi mi düşünüyordun?” diye sordu Ateş’e. Ateş ise “Çürük biriyle evleneceğini düşünmezdim” diye cevap vermekten geri kalmadı tabi ki. Acelesi olduğu gerekçesiyle Selin ile konuşmayı kısa kesmeye çalışan Ateş, en sonunda bir itirafta bulundu.

 

Ateş: “Haklısın, o kadar da meşgul değilim. Kocanın yaşamasını istiyor muyum onu bilemedim. Seni gördüğüme sevindim.”

 

Nihayet ders saati gelip çattığında Hekimoğlu’nun sınıfa girmesiyle kolay kolay unutulmayacak “Tıpta Tanı ve Ayırıcı Tanı” dersi başlamış oldu. Dersin konusu bacak ağrısıydı. Kahramanlarımız bir çiftçi, bir voleybolcu, madde bağımlısı hasta, bir de bisiklet yarışçısı Defne Samyeli… Defne Samyeli adı öğrencileri şaşırttı ama Ateş’ten açıklama gecikmedi.

 

Defne Samyeli’yi tedavi etmedim. Neden? Biliyorsunuz burada hastaları anlatırken, tedavi ettiğimiz hastaların kimliklerini gizli tutuyoruz, öyle değil mi? Bir de hep orta yaşlı kıllı tüylü adamları anlatmaktan gına geldi. Biraz gözümüz gönlümüz şenlensin canım.

 

 

Defne Samyeli sahneleriyle renk kattı dizimize. Ateş de her hastanın yerine Defne Samyeli’yi koymaktan geri durmadı tabi. Yeri geldi çiftçi oldu, yeri geldi madde bağımlısı hasta oldu. Bölümün Defne Samyeli sahneleri, dizinin orijinalinde nasılmış diye baktım. Bizim sahneleri bayağı başarılı buldum. Böylece ilk kez Doktor House’un bir sahnesini izlemiş oldum. Gerçekten de sahnesinden repliğine birebir orijinaline bağlı kalınmış dizinin. Şaşırdım ama takdir de ettim. Çünkü uyarlama diziye özgünlük katmak bazen dizinin büyüsünü bozabiliyor. Hekimoğlu kesinlikle başarılı bir uyarlama.

 

 

Sahneyi izleyip yorumu size bırakıyorum. Bizimki mi orijinali mi?

 

Defne Samyeli mi, Carmen Electra mı?

 

Müstakbel doktor adaylarımız da renkli karakterlerdi. Ateş’in tabiriyle sınıfın parlak öğrencisi, isyankar şirin, Zuhal ile Meral’in Meral’i   yufka yürekli şirin… Daha çok öğrenci vardı ama canlandırmalarda bu üç öğrenci eşlik etti Hekimoğlu’na. Hekimoğlu iyi bir doktor olmak dışında iyi bir öğretmen olduğunu da kanıtladı diye düşünüyorum.

 

Hekimoğlu’nun köleleri

 

Olay yeri inceleme ekibimiz de anlatılan vakalarda ve canlandırmalarda yer almaktan nasiplerini aldılar. Mehmet Ali ile Emre’nin çiftlikte yılan arama sahnesi, sahnenin replikleri çok iyiydi. Zeynep de hasta muayene ve teşhis sahnelerinde yer aldı.

Dersin ilk yarısı bittiğinde, önce Orhan ardından İpek, Ateş’i, Selin’in kocasını tedavi etmesi için ikna etmeye çalıştı. Ama Ateş bu numaraları yemedi ve hastayı tedavi etmeme konusunda kararlığını bozmadı. Üzerindeki baskılardan bunalan Ateş ortadan kayboldu. Selin onun Mihrabat Koruluğu’na gitmiş olduğunu düşünerek Ateş’i orada aradı ama bulamadı. Sonraki sahnede öğrendik ki orası Ateş’in Selin’e evlilik teklif ettiği yermiş. Ve Selin’in kocası için Ateş’ten yardım istediği o gün evlilik teklifinin yapıldığı günmüş.

Selin Ateş’i hastanenin karşısında bir ağacın altında otururken bulduğunda, ona bugün gelmesinin tamamen tesadüf olduğunu söyledi ama Ateş’in bu konuda şüpheleri vardı. Kocasını tedavi etmeyeceğini bir kere daha açık açık söyledi Selin’e.

Olay yeri inceleme ekibimiz ders arasında doktor adaylarıyla yemekte karşılaştılar. Vakalardan bahsederken voleybolcu, çiftçi ve madde bağımlısı hastayı sayınca öğrenciler, Zeynep’in dikkatini daha önce bacak ağrısıyla gelen bir madde bağımlısı hasta olmadığı çekti. Zeynep konunun üstüne gidip bunun hangi vaka olduğunu Ateş’e sorduğunda, Ateş’in verdiği kaçamak cevaplar Zeynep’i şüphelendirdi ve dersin ikinci yarısında derse dahil oldu.

Dersin ikinci yarısıyla Hekimoğlu’nun geçmişine yolculuk başladı. Zeynep haklıydı ve Ateş, madde bağımlısı hasta adı altında kendi bacağının hikayesini anlatıyordu. Derse sonradan Emre, Mehmet Ali ve Orhan da katıldı.

Ateş’in anlattığı üç hastanın bacağı da sonunda kesilme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır ve aslında hepsi de Ateş’in hikayesine bağlanmıştı.

 

hekimoğlu ateş

 

Yanlış konmuş bir doktor teşhisi sonucuna, Ateş’in inadı ve geciken tedavi eklenince, bacakta oluşan kas ölümü sebebiyle bacağı işlevini büyük ölçüde yitirmiş ve ameliyatla alınan alan geniş olduğu için 5 senedir ağrıları devam ediyormuş. Ateş beş sene önce rahatsızlandığında ameliyat olmak istememiş. Bacağının kesilmesine de razı olmamış.  Zor bir tedavi sürecini tercih etmiş.  Ancak dayanılmaz ağrılarını eşi Selin ve doktoru İpek kaldıramamış. Ne yaparlarsa yapsınlar Ateş’i ameliyata, bacağın kesilmesine ikna edememişler. Ateş’in kalbi bu ağrılara dayanamayıp durma noktasına gelmiş. Müdahaleyle hayata döndürüldüğünde bu ağrılı süreç gecene kadar uyutulmayı talep etmiş. Bu sırada İpek Selin’e üçüncü bir ihtimalden bahsetmiş. Bacak kesilmesi ve Ateş’in tedavisi arasında başka bir ameliyat. Bacak kesilmeyecek ama ölü kas dokusu alınacak. Bu tedavinin kotu yani ağrıların ömür boyu devam edebilecek olmasıymış. Selin ise Ateş’in itirazlarına rağmen her türlü belgeyi imzalamayı göze almış. Yeter ki Ateş ölmesin… Ateş uyutulduğunda, kendisinden habersiz, Selin’in izniyle, İpek’in bahsettiği ameliyata alınmış Ateş. Ve muhtemel ki bu ameliyat sonrasında, isteği dışında davrandığı için Selin ile ayrılmışlar. Açık açık söylenmese de yıllardır süren ağrıları ve işlevini yitirmiş bacağından dolayı hala Selin’i suçladığı hissediliyor.

 

Hekimoğlu ateş

 

Bölümün en can alıcı sahnelerinden biri Ateş ile doktoru Hekimoğlu’nun karşılıklı sahnesiydi. Ateş bu sahnede geçmişi ve kendisiyle yüzleşiyordu. Kedi ezip umursamayan bir baba ve babanın sözünden çıkmayan bir anneye duyulan kırgınlık vardı bu yüzleşmede. “Bir bacak uğruna hayatından vazgeçmek mi hayatın uğruna bacağından vazgeçmek mi?” dersi verdi Hekimoğlu Ateş’e. Timuçin Esen mükemmel bir performans sergiledi.

Ders sona ererken hastanın kararı mı doğru, esinin yaptığı mı tartışılıyordu öğrenciler arasında. Karısının habersiz böyle bir karar veremeyeceğini savunan da vardı, yaptığını doğru bulan da kararı vermesi gerekenin hasta olduğunu savunan da. İsyankar Şirin, hastanın aptallık ettiğini, esinin onun hayatını kurtardığını söyledi. Belki de bu son cümlenin etkisiyle Ateş eve gittiğinde Selin’i aradı ve ertesi gün saat 10’da randevuda boşluğu olduğunu, kocasının randevuya geç kalmamasını söyledi. Selin teşekkür etti ve bölüm sona erdi.

Fragmanlardan edindiğim izlenimlerle Ateş’in Selin’i hala sevdiğini hissettiğimi söylemiştim geçen hafta. Bölüm ve yeni fragmanlar ışığında bundan artık iyice emin oldum diyebilirim.

Bir doktor olarak Ateş’in hastayı eski eşinin kocası olduğu için tedavi etmek istememesi ne kadar etik bilemedim. Ortada bir Hipokrat Yemini varken böyle bir davranış Ateş’e yakışmaz bence. Fragmanda eşinin durumunun kötüleşmesine sevinmesi hoş değildi. Bir anda tereddüde düşmedim değil gerçekten mi hastalığı ve tedaviyi bulamıyor yoksa bulmak mı istemiyor Ateş. Tüm bunlar fragman   yanılsaması da olabilir tabi.

Zeynep de Ateş’in hala Selin’i sevdiğini görüyor sanki bu bölüm ve Ateş’in sevemediği kişinin kendisi olduğunun farkına varıyor. Ateş sevdasından vazgeçer belki artık Zeynep.

Yine güzel bir bölüm bekliyor bizi gibi görünüyor. Yeni bolümde görüşmek dileğiyle…

 

Hekimoğlu bölüm yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Pelin Sezen

  ben fragmanı gördüğümde hem ateş hem selin olarak çok tiksindim çünkü bu kadın evli ve kocası hasta bu adam orda hayatıyla uğraşırken bu kadının ateş i öpmesi seni hala unutamadım demesi çok yanlış ve çirkin.hekimoğlu zaten acaba onu sevdiğimden mi yoksa acı çeksin istediğimden mi sevindim bilmiyorum ama sevindim demesi daha da iğrenç hangisi sebep olursa olsun. Bu adamın gözünün içine baka baka karısını almaya çalışmasıda çok yanlış.
  Zeynep e gelirsek ; Zeynep her zaman çok açık sözlü ve cesur bir kadın oldu şimdi en başından bakarsak ateş in hayatında kimse yoktu ve bildiği kadarıyla kimseyi sevmiyordu üzerine ateş in zeynep e olan ilgisi ve yakınlığı eklendiğinde zeynep in yanlışı yok bunun peşinden gitmekte. orhan bile ateş in onun zeynep i kıskandığını söyledi hatta vahap onun zeynep e zaafı olduğunu söyledi yani davranışları ateş in zeynep den hoşlandığını gösteriyor .Zeynep de ateş in asla duygularını açık edip seni seviyorum diyecek bir adam olmadığını bildiğinden ne hissettiğini öğrenmeye çalışıyor haklı olarak, bir adım atılacaksa bile bu zeynep olacak kendi de biliyor ki, bu çok cesurca çünkü bana sorarsanız ipek ateşi sevsede bu kadar geride durursan ve yıllarca susarsan sonra böyle yanlızlığa mahkum olursun .ipek hiç bir şey yapmamış yıllarca hala da yapmıyor sonra da başkası yapınca üzülüyor ama aşk dediğin öyle kucağına düşmez sen uğraşıcaksın. Bu fragmanda zeynep in ateş e söylediği çok olguncaydı.Yani bu ateş sevdasından vazgeçer derken zeynep çocuk değil koskaca 31 yaşında kadın daha öncede evlenmiş bir sürü zorluk yaşamış yani ne hissettiğini biliyor ve bence geri durmak yerine bir adım atıp neyin ne olduğunu anlamaya çalışması çok güçlü bir kadın örneği oldu .Yani emre de zeynep i seviyor diyorlar ama daha geçen kızın ayağını kaydırıp iftira atıyordu ve bunlar zeynep in onu değil ateş i sevdiğini öğrendikten sonra oldu .yani benim olmayacaksan hiç olma daha iyi dedi emre kendince. hekimoğlunu ispiyonladı sırf işi için ki onu o kadar severken. sonra zeynep gitti memoli bile daha çok endişendi gidelim bakalım bir ihtiyacı var mı diye . hatta hocaya atarlandı zeynep için. emre ne dedi hoca o konuşmasıyla birimizin istifasını imzaladı bu da zeynep oldu dedi yani bu mu şimdi sevmek aşktan anlamak. ben zeynep in her zaman kendini ve inandığı şeyi savunmasını destekliyorum. yani yazılarınızda özellikle dikkatimi çekiyor emre nin yaptığı hiç bir yanlışı görmüyorsunuz ya da belirtmiyorsunuz ama bir kadın hislerinin peşinden gidip neyin ne olduğunu anlamaya çalışıyor diye bıkkınlık hissi verdiğini belirtiyorsunuz bu beni biraz düşündürdü.Yoksa yorumlarınızı beğeniyorum .

  • Buke Oguz

   Hoş geldiniz. Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Her zaman beklerim.
   Özellikle ikinci fragman için benim de eleştirilerim olacak kesin. Bunlari önümüzdeki haftanın yazisina bıraktım çünkü bazen fragmanlar yanıltıcı olabiliyor, o yüzden önce bölümü izlemeliyim. Ama genel hatları ile yazacak olursam hiçbir zaman onaylamayacagım bir durum var gibi görünüyor fragman itibariyle. Hem Selin açısından hem de Ateş açısından. Ateş doktor olarak duyguları ve mesleğini karıştırmayacak kadar profesyonel biri iken söylediği sözler inanılır gibi değil.
   Selin evli bir kadın iken eski kocasına yaklaşması hiç hoş değil. Hele ki şu andaki kocası hastayken asla kabul edilemez bir durum. Dediğim gibi bölümü izleyince gereken yerlerde eleştirilerim olacak .

   Zeynep kesinlikle güçlü bir kadın bu konuda hemfikiriz. Daha 20 yaşındayken, hasta oldugunu bildiği halde sevdigi ve kendisini seven kişiyle evlenmesi ve onun ölüme gidişini izlemek zorunda kalması bile güçlü olduğunu kanıtlar zaten.

   Zeynep Ateş’ten hoşlanıyor hatta Ateş’i seviyor bile olabilir yada öyle olduğunu sanıyor olabilir ki bunu zaman gösterecek. Ateş’in de onu sevmesini , ondan hoşlanmasını bekliyor. Daha dogrusu böyle olduğuna o kadar inanmış ki Ateş ne yapsa bunun aksine ikna edemez zaten geçen hafta Ateş ve Zeynep de tam bunu konuştular .
   Ateş’in Zeynep’e karşı hisleri ne, ilgisinin sebebi ne henuz belli değil. Geçen hafta da dediğim gibi Zeynep’in kendine duygularının olmasi hosuna gittigi için de olabilir , gerçekten mesleğinde başarıli bir doktor oldugu için de.
   Zeynep’in duyguları net zaten ama Ateş icin ayni şeyi söyleyemem. Zeynep’in Ateş’in üstüne gidip ona duygularını açıklaması zorlaması, Ateş tarafından ters tepebilir. Ha belki de Zeynep’in istedigi gibi gider her sey ve Ates gerçekten de Zeynep’ten hoslandigini itiraf eder. Bu da mumkun tabi ki. Ben sadece Zeynep geri çekilip zaman vermeli Ateş’e duygularıni anlamasi icin diyorum. Ateş’in Selin’e karşı hisstigi şeyleri kendine hissetmediğin hissetmis fragmanda Zeynep ben öyle anladım Bu nedenle Zeynep Ates sevdasindan vazgecer ki Ateş de Zeynep’e karsi ne hissettigi konusunda kendisini sorgular.
   Ates gecen haftaki yemek sahnesinde Zeynep ile açıkça konustu. Orada konuşan adamin kızdan çok da hoşlanır gibi bir hali yoktu acikcasi. Hoşlandığı halde inkar evresinde de olabilir Ateş tabi ki.
   Emre konusuna gelirsek Vahap ile işbirliği, Zeynep’e olan tavri hiç hos degildi. Bölüm yazılarında bunlara mutlaka yer verirdim ama geçen sezonun son 4 bölümünü yazamamıştım . Yoksa Emre de eleştirilerimden nasibini alırdı.
   Emre’nin de Zeynep konusunda geri durmasi gerektiğini düşünüyorum zaten. Zorla güzellik olmaz lafı Emre – Zeynep ilişkisi icin de geçerli Zeynep- Ateş ilişkisi icin de.
   Ve Mehmet Ali mi daha dost Zeynep’e Emre mi derseniz , ben de Mehmet Ali derim.
   Ipek Ates arasında ilişki arkadaşlıktan öteye gidememiş gibi. Duygular varsa da konuşulmamış. Ates’in de hissettigi bir seyler oldugunu düşünüyorum Ipek’in de. Ben zaten Ates Ipek’in aşık hallerinden cok atışır hallerini izlemeyi tercih ederim.
   Aşık insan askini savunmalı ve söylemeli diyorsunuz dogru aslinda. Ama İpek’i tutan şeyin ne olduğunu bilmiyoruz.
   Ateş’i beş yıldır yalnızlığa iten yarım kalmış bir ask hikayesi. Ates’in Selin ile hesabini kapatması gerekiyor aşağıdaki yorumda Gözde’nin de yazdığı gibi. Ancak o zaman hayatına yeni birini alabilir gibi. Bu kisi Zeynep de olabilir. Fragmandaki sözü Ates’in düşünüp Zeynep ile ilgili hislerini tartmasina sebep olabilir . Izleyip gorecegiz bakalim

   • Pelin Sezen

    çok teşekkür ederim okuduğunuz ve yanıt verdiğiniz için. Yani dizi bence illaki orijinaline göre gitmek zorunda değil keşke biraz kendi yorumlarını katsalar.çünkü bizim milletimizle beklentilerimiz onların orijinalde yazdığıyla pek uyuşmuyor .Genelde uyarlamalarda bir yerden sonra senaristler devreye girip kendileri devam ettirirler burda da bunu bekliyorum aslında çünkü dizide bir belirsizlik var bu herkesi yoruyor ,ne belli bir çift var ne belli bir aşk üçgeni var, ne belli bir iyi ya da kötü var. Yani biz biraz dizilerde belirginliği severiz. Daha düne kadar insanlar zeynep ipek derdindeyken şimdi hiç tanımadığımız ve bir anda ateş in aşkının ortaya çıktığı bir selin geldi bu bence yanlış .var olan karakterlerden devam edip bir süreklilik ve belirginlik ortaya koyamadıkları için dizide bir boşluk oluşuyor.ne emre zeynep belli ,ne ateş ipek ya da ateş zeynep, herkese gelişi güzel sallıyorlar ama sonuç yok ama selinimiz oldu bir anda bu bana biraz saçma geliyor.

    • Buke Oguz

     Asıl ben teşekkür ediyorum yazımı okuyup yorum yaptığınız için..
     Dizi ilk başladığında kendi adıma Mehmet Ali ve Zeynep’i yakıştırdım. Bir ilişki olacaksa ikisi arasında olmasını tercih ederim. Aşk üçgenlerini hiç sevemedim zaten her dizide üçgen dörtgen beşgen aşklara rastlıyoruz. Olacaksa bir ask ve o aşkta 2 taraf olmalı. Hekimoğlu doktor dizisi oldugu icin aska cok da yogunlasilmasina gerek olmadığı görüşündeyim basindan beri ama dizi oluyorsa ask da mutlaka olacak bunun da farkındayım
     Ates Zeynep Ipek konusunda bir netlik yokken Selin’in gelmesini gereksiz bulmuşsunuz. Ben nedense Selin’in gelişinin sebebinin bu netliği sağlamak olduğunu düşünüyorum.
     Ateş Selin’le ilgili duygularini tartacak şimdi. Oyle bir noktada ki şu an seviyor mu acı çekmesini mi istiyor , onu bile kestiremiyor.
     Yarim kalmış bir hikayenin ve hesabin kapanması için Ates’in bu yuzlesmeye ihtiyaci var. Sonrasinda aklı ve kalbi net bir şekilde karar verebilir. Zeynep’e karsı hissettigi şeyin ne olduğunu anlayabilir. Yada Ipek ile yasadiklari tam olarak ne bunu anlayabilir.
     Bu surecte Selin bir aracı bence

     • Pelin Sezen

      rica ederim zevkle okudum yazılarınızı.selin şu yüzden beni rahatsız etti 1 ya da 2 bölüm değil 4 ,5 bölüm kalacakmış yani keşke bu haftaki bölümde dediğiniz gibi ateş ne istediğini anlasa da gitse fazla uzamasaydı yani. aslında mehmet ali bence zeynep için daha olgun ve anlayışlı olabilir ki zeynep gitmeden önceki birbirlerine destek olmak için takım olma kararları( emre yine bu takıma girmedi ve her koyunun kendi bacağından asılacağını söyledi) beni sevindirmişti. Emre nin aksine daha yapıcı ve kibar bence.ayırca onun gittiğini duyunca zeynep için ateş e kızdı bile, sonra arayıp sordu merak etti hatta evine gidecekti emre durdurdu. bu detaylar güzel bence yani bence emreyle olursa bir sorun yok ama emre nin biraz daha olgun ve sevdiğine sahip çıkan biri olması lazım . Aslında bazen acaba mehmet ali de zeynep den hoşlanır mı ya da hoşlanıyor mudur gibi sorular aklıma geliyor ama bu dizide zaten insanın ne aklına gelmiyor ki!

     • Buke Oguz

      O konuda haklısınız kesinlikle. Vahap meselesi gibi Selin’in kalması da uzamamalı. Röportaj vardi Belcim Hanım’ın ona baktım bugün. Sormuşlar kac bolum oynayacaksınız diye. Surpriz olsun söylemeyeyim demis. 2 en fazla 3 bolum konuk olmalı oyuncular bence .

      Mehmet Ali hakkinda tamamen aynı görüşlerdeyiz.

      Ben de bir ara hoşlandığını düşündüm Zeynep’ten ama Emre’nin ilgisini fark edince kendi çekti sanki gibi geldi.

     • Pelin Sezen

      yalnız ben ona üzülmüştüm emre yüzünden .emre sırf zeynep ile yan yana olalım diye bir yerlere gidelim diyo hep birlikte sonra zeynep ben gelemiycem deyince mehmet aliyi satıyor ben senle bir yere gitmem hesabı canım ya. Ayrıcada memoli çok komik ya .Belkide çekti kendini geri gerçekten hani bana bakmaz diye belkide onunda geldiği yerle ilgi sorunları varya. bu dizide herkes sorunlu.doktorların da bir psikolağa gitmesi lazım hepsine biraz lazım.Şu kırmızı odaya onlarıda mı göndersek?

     • Buke Oguz

      O sahnede iki erkek yemege gitseler eğlenceli bir sahne olabilirdi aslında. Ama ikisi de gitmemeyi tercih etmişlerdi. Kesinlikle Mehmet Ali Ateş’ten sonraki en eğlenceli karakter ve Ateş- Memoli enerjisi cok iyi.

      Ben de Zeynep Emre’ye seminer için söz verip ardından Hekimoğlu ile at yarışına gittiğinde, Emre Zeynep’in önemli isinin bu oldugunu öğrendiğinde yasadigi hayal kırıklığından dolayı Emre’ye üzülmüştüm.

     • Pelin Sezen

      orda emre ye üzüldüm bende keşke öğrenmeseydi orhan sağolsun bak orda bile mehmet ali ile zeynep birbirini kollamıştı yinede çokta takılmadım çünkü kız başka bir işim çıktı dedi birde özel bir işim var dedi sonra hani birde sonuçta onkoloji semineriydi ya hani beraber gitsek ne olur girmesek ne olur emre zaten gidicekti diye sonradan ateşle gitmesini pek yadırgamadım ama evet keşke en azından ne olduğunu öğrenmeseydi. memoli olayında emre bu olayı bir kaç kere yaptı ve birlikte çıkmak istemediklerinden yatmadı o iş hatta mehmet ali gitmek istedi ama emre isteksiz davrandı ben sırf zeynep için söyledim manasına getirdi mehmet ali de kendini geri çekti sorduğu ben değilim diye. bu bence yanlıştı sonuçta birlikte çalışıyorlar adam doktor serseri değil bir yemeğe çıkabilirlerdi.

     • Gözde E.

      Bende hatlar karıştı kim kiminle yemeğe çıkıyor? :))

     • Pelin Sezen

      hani başlarda emre sürekli bir yerlere gitmek istiyordu hep beraber bir şeyler yapalım diyordu sırf zeyneple yakın olmak için ya, sonra zeynep gitmek istemeyince emre de vazgeçiyordu gitmekten hani ben zeynep için istemiştim senle gitmeye gerek yok gibisinden davrandı memoliye. halbuki memoli iyi bir adam birlikte bir yerlere gidip yemek yiyebilirlerdi ama emre memoliyi sırf zeynep de gelsin diye önce dahil etti sonra zeynep gelmeyince görmezden geldi çocuğu ona üzüldük. Bence memoliye çok ayıp etti ki birden fazla kez yaptı bunu hatta memolide kendine ben istenmeyen 3.kişi oluyorum dedi bir bölümde .

 • Gözde E.

  Selam Bükeciğim. Ellerine sağlık. Benim de bu bölüm en beğendiğim Hekimoğlu bölümüydü. Anlatımı diğer bölümlerden daha zorlayıcı olsa da öyle sürükleyiciydi ki ekrandan gözümü ayıramadım diyebilirim. Dersin anlatılış şekli muazzamdı. Bence Ateş bu işe devam etmeli öğrencilerin ondan öğreneceği çok şey var. Poliklinikte hasta bakmak yerine ders vermeli.
  Defne Samyeli’nin konuk olacağı sürpriz oldu ancak bence fragmanlarda gösterilmeli ya da sadece haber olarak duyurulmalıydı. Menajerimi Ara’ya giden seyircileri meraklandırabilirdi. Acayip güzel bir kadınmış, Hekimoğlu düşmekte haklı. :)))) Sahneleri de aşırı komikti. Burda gülmekten yerlere yattık. Bugüne kadar dizide hiç bu kadar gülmemiş olabiliriz. Sonradan Youtube’da iki kere daha seyrettim, bugün üçüncü seyredişim olur, yazarken açasım geldi. :)))

  Ateş – Selin arasındaki ilişki besbelli yarım kalmış. Severken ayrılmışlar Selin ondan habersiz ameliyata izin verdiği için. Bence iyi etmiş. Sevdiği adam bacağı yerinde, protez vs olmadan yaşamaya devam etmiş. Ama Ateş’in boşanma kararı almış olması da doğal, kendi kararını çiğnemiş oluyor çünkü Selin. Aralarındaki aşk en azından Ateş tarafından hala tam bitmemiş gibi. Ya da tam bir hesaplaşma, yüzleşme olmadı belki o yüzden hala açık bir yara. Ama Ateş’in önceki bölümlerde İpek’e olan belirgin ilgisi neydi o zaman? Bence Ateş ile Selin oturup etraflıca konuşursa Ateş’in yarası kapanacak. Selin kocasını seviyor mu, mantık evliliği mi yaptı gibi soruların cevabını ise fragmanda alacak gibiyiz. Yazık ya… Kadının iki kocası da ölümle burun buruna geliyor. Selin’e acıdım…
  Hekimoğlu’nun anne ve babasıyla ilgili yarası da dikkatimi çekti. Şu anda yaşıyorlar mı ve ilişkileri ne durumda? Bunu bilmek isterdim. Bacak olayı sonrası onlarla bir konuşması olmuş mu mesela bunun hakkında?

  Orhan bu sezon kilo mu almış? Aşırı şişman geliyor bana iki bölümdür, sana da öyle geldi mi?

  Hekimoğlu’nun köleleri sahnesi ve Zeynep’in hastayla aşırı samimiyeti de tam beklediğim gibiydi.

  Derste kendini anlattıktan sonra İsyankar Şirin’in içmeye gidelim demesi de cuk oturmuş. Bu 3 öğrenciden herhangi birisi Hekimoğlu’nun ekibine girer mi acaba? Çok iyi anlaşabilirler gibi geldi bana.

  • Buke Oguz

   Selam Gözde’ciğim. Senin de ellerine sağlık. Evet Selin sevdiği adamın hayatını kurtarmak için onun hiç onaylamadığı bir tedaviye onay verdi. Kendince haklı. Ateş de hastanın verdigi karar dogrudur mantığı ile kendince haklı. Belki daha cok agrı çekecekti kendi tercih ettiği tedavi ile ama en azindan bacagini kullanacak ve yıllardır her gun ilaçlarla yasamak zorunda kalmayacaktı. Ateş böyle düşündüğü için boşandı bence de Selin’den.
   Senin de dediğin gibi yarim kalmış bir ask ve hesap var ortada. Selin ve Ates bunu konusup çözmeden Ateş hayatına devam edemeyecek belli. Selin’e karsi ne hissettiğini bilemiyor bile şu an. Onu seviyor mu, acı mı çeksin istiyor? Kafasında her sey karışmış durumda. Selin defteri kapanmadan Ates hayatina yeni birini alamayacak.
   Ateş’in dersinin sonunda tüm öğrencilerin bahsedilen hastanin Ateş oldugunu anlamasi guzeldi. Isyankar sirin onun bacagini tedavi etmek isterdim demesi de. Ipek de dersin sonunda oradaydı ve ders biteli 20 dk oldugu halde Ates’in geçmişiyle yüzleşmesi bitsin diye kimse sesini çıkarmamıştı.
   Ates’in aile gecmisine cok kisa bir giriş yaptık. Insallah ilerleyen bölümlerde daha ayrıntılı olarak öğreniriz anne ve babası ile olan ilişkisini kırgınlıklarını…
   Orhan’ın kilosu cok dikkatimi çekmedi ama pandemi surecinde kilo almış olması olası.
   Ben de üç öğrenciden biri ya da hepsi Hekimoğlu’nun ekibinde olsun isterim.

   • Gözde E.

    Favorim parlak şirin. Çok tatlı bir enerjisi vardı o sarışın gencin.

    • Buke Oguz

     Belki de senaryo gereği ileride bizim ekibin yerini alacak kişilerle tanistik bu bölüm
     Parlak şirin – Emre
     Isyankar Sirin- Mehmet Ali
     Duygusal Sirin – Zeynep

     • Gözde E.

      Yanlış bilmiyorsam ilerde ekipte değişiklikler oluyormuş ama kim ya da kimler geliyordu gidiyordu unuttum şimdi.

     • Buke Oguz

      Sanki öyle bir seyler oldugunu ben de duymuştum . Orijinale bire bir bağlı kalındığı göz önüne alınırsa ileride böyle bir durum yaşanabilir gibi.

     • Hande Aykan

      Evet! Ekip 4. sezonda tamamen değişiyordu. İki erkek bir kadın karakter geliyordu. Biri evli biri evlatlık biri de biseksüel idi. Çok kısa bir süre sonra Mehmet Ali karakterinin orijinali hemen ekibe geri dönüyordu. Bir sonraki sezonda da ekipten eksilenin yerini Emre karakterinin orijinali alıyordu ama Zeynep’in orijinali asla ekibe dönmüyordu. Üstelik ilk beş sezondan sonra altıncı sezonda bir bölüm ile final bölümü dışında dizide bir daha asla yer almadı. 4,5 ve 6. sezonda yer alan kız da sonradan diziden ayrıldı. Ondan sonra üç kız daha ekipte ikisi birlikte biri farklı bir zamanda olmak kaydıyla yer alıyordu.

     • Gözde E.

      En azından Emre ile Memoli’nin geri dönüşleri sevindirici olmuş.

    • Buke Oguz

     Bu arada canim aklıma bir şey oldu da Orhan ile ilgili. Senin de dikkatini çekti mi acaba? Tam anlam veremedim.

     Ateş’e Selin’in kocasını tedavi etmesi konusunda ısrar etti. İpek’e de bu görüşünü savundu. Selin’in de arkadaşları olduğunu ve Ates’in bu konuda haksiz oldugunu soyledi.

     Son sahnede ise tüm hikayeyi duyunca Ateş’e tedavi etmek istememesi konusunda hak verdim dedi.

     Selin ve Ateş bu olayları yasarken Orhan neredeydi acaba? Flashbscklerde yoktu. Olaydan haberi de yokmus belli.Ateş yada İpek neden bir şey anlatmadı.

     Orhan bu hastaneye sonra mı geldi acaba? Olay daha 5 yıllık uzun bir geçmişi yok.

     Orhan’ın yasananlari bilmemesi garip geldi sadece burada paylaşmak istedim.

     • Gözde E.

      Orhan bu ayrılığın gerçek sebebini bilmiyor olabilir mi acaba? Ama yakın arkadaş nasıl anlatmaz? İpek niye anlatmaz? Yoksa sadece, tek bilen Ateş miydi ve anlatmak istemedi, hatalı görürler diye vs?

     • Buke Oguz

      Yani en yakın arkadaş hatta tek arkadaş olarak Orhan’ın yaşananlardan habersiz olması mantıklı gelmedi bana. Sebebini haftaya öğreniriz belki.