İzledim

ERKENCİ KUŞ – Biz Susalım Gözlerimiz Konuşsun

Yine, yeniden zirve… Reyting sonuçlarının kamuya açık olmamasıyla rağmen yapımcının alkışlarından anlıyoruz ki Erkenci Kuş bu hafta da zirvedeydi.

Dizinin izlenimlerini 9. bölüm için de -her hafta olduğu gibi <3 ,  konuk yazarım Buke  kaleme aldı. Keyifli okumalar ^^

 

Bayram dolayısıyla bir hafta ara verdiğimiz Erkenci Kuş’ta bir bölümün daha sonuna geldik.

8.bölüm sonunda Can’ın kapısında karşı karşıya gelen Sanem ve Polen’le bitirdiğimiz Erkenci Kuşu 9. Bölümde de aynı yerde açtık. Ve bu karşılaşma Sanem’in hayatında bir dönüm noktası oldu.

Sanem Can defterine son noktayı koydu ve ‘iş kadını olarak’ hayatını devam ettirme kararı aldı. Bunun için ilk adımı kendi kendine istifa ettiği şirkete kendi kendine geri dönerek attı. İstifa ederken kimseye sormadığı gibi dönüp dönmeyeceğini sorma gereği görmeden(!) Remide Hanım ile toplantısı olduğunu bahane ederek görevine kaldığı yerden devam etti. Tek değişiklik bu değildi hayatında, çay yerine kahve içmeye başladı^^ Can’a da kahve servisi yapmaktan geri kalmadı tabi… Çünkü Can, o işten ayrılacağı için artık çayını Ceycey’in getirmesini istemişti.

 

erkenci kuş CanEm

 

Sanem kahve içmekle kalmadı üzerine kahve falı baktırma gafletinde de bulundu ve fal sonucu kendini yeni bir maceranın içerisinde buldu. Falında çıka ‘3 vakte kadar’, ‘arkasını dönecek ve gelen sakallı mavi giyimli bey’ ile ilgili yazılanları Albatros’a yordu. Derken üç vakit ne kadar tartışması yapılırken şirketten içeri kirli sakallı, mavi takımlı Levent Bey girmesin mi? Bizim kızda bir sevinç, bir sevinç! Albatros’u bulmanın heyecanı ile adama gülümsemeler, gözünü adamdan ayırmamalar… O kadar dikti ki gözlerini adamın üzerine, adam Can’a Sanem’i sorup “Bana gülümsüyor?” diyecek kadar fark etti Sanem’in ilgisini. Oysa Levent’ten hemen sonra kirli sakalı ve mavi kot ceketiyle Can da girmişti şirketin kapısından ve Ceycey de bunu dile getirmişti. Ama Sanem hem Can defterini kapattığından hem de şimdiye kadar spor giyiminden dolayı onun Albatros olabileceğini hiç düşünmediğinden, Can’ın gelmesiyle ilgilenmedi bile.

 

erkenci kuş CanEm

resim kaynak: Dizi Magazin

 

Can ise önce Sanem’in Levent’e ilgisine ihtimal vermese de kısa sürede Levent’in söylediklerinde gerçeklik payı olduğunu anladı. Ve tabi ki Sanem’in onu Albatros sandığını anlaması da uzun sürmedi. Can Sanem’i Levent’in Albatros olmadığına ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadı tabi ki… Hayır işin kötüsü Can “Seni öpen bendim, Ben Albatros’um” dese bile Sanem inanmayacak ki… Bence Can şimdiye kadar çoktan söylemeliydi bu gerçeği. Şimdi ne derse desin Sanem onu kandırmak için söylüyor sanmayacak mı? Can Sanem’i o kadar çok konuşturmaya çalışıp, duygularını anladığını hissettirdi ki Sanem itiraf ettirmek için Albatros olduğunu söylüyor sanabilir gibi geliyor bana. Artık bu Albatros meselesi açığa kavuşmalı!

Can’ın durumu ‘Üzüm üzüme baka baka kararır.’ cinsinden valla. Sanem’in yanında kala kala onun gibi konuşmaya, onun gibi davranmaya başladı.

 

erkenci kuş CanEm

 

Sanem ve Can birbirlerini kıskanıp, birbirlerini Polen ve Osman konusunda sorguya çekedursun, dörtlünün diğer iki ayağı Polen ve Levent’ti. Polen’in Can’a duyguları belli zaten. Gerçekten seviyor gibi görünüyor. Onu görmek için kalkıp 40.yıl kutlamalarına gelip geri dönmesi, telefonda ayrılmak içine sinmediği için Can’ın ayağına kadar gelip onun duygularından emin olmaya çalışması samimi davranışlardı. Gerçekten hoş bir kadın Polen. Hâli, tavrı, giyim kuşamı, mesleği ile Sanem’in dediği gibi ‘dört dörtlük bir kadın.’ Dahası yine Sanem’in deyimiyle: ‘tam barışılacak bir kadın’. Yalnız Levent, Sanem, Polen ve Can dörtlüsüne bakınca Levent ve Polen birbirine daha uygun duruyor. Ama yıldızları barışmamış işte bir türlü, Levent’in ailesi istese de ikili birbirlerinden hoşlanmamış demek ki. Ama belli olmaz tabi; yıllar geçtikçe duygular değişebilir, ikili birbirine yakınlık duyabilir. Can Polen’e değer veriyor ama o bir kadında aradıklarını artık Sanem’de buldu. Dobralık, saflık ve samimiyet… Yemek yemeyi, çay içmeyi seven Sanem’i sevdi. İşte bu sevda nedeniyle Sanem Can’ın dengesini bozsa bile Can Sanem’den vazgeçemiyor.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Aylin Emre cephesi de karışıktı yine bu bölüm. Aylin yine bir işler peşindeydi ve biz bunun ne olduğunu yine öğrenemedik. Sanem’in taktığı yüzüğü koyduğu oda Can’ın mı Emre’nin mi anlayamadım. Anlayan var mı? Can bulursa ne olacak yada tam tersi Emre bulursa ne olacak ondan da emin değilim. Ha Can yüzüğü Emre’nin odasında bulursa Emre ve Sanem arasında bir oyun olduğunu anlayabilir. Bu da hikâyenin gidişatını değiştirebilir. Belki yalanların ortaya çıkmasına işte bu yüzük vesile olur.

Leyla, Osman ve Emre cephesi de aynıydı. Osman Leyla için vegan köfte yapadursun, Leyla sırf Emre seviyor diye siyahları giyinip şirkete attı kendini ve soluğu Emre’nin odasında aldı. Seminerde yaşadığı deneyimlerden duyduğu memnuniyeti anlattı Emre’ye teşekkürleriyle… Emre’nin onu takdir etmesini Leyla hoşlanma olarak mı algılıyor, yoksa platonik olarak mı ilgi duyuyor zaman gösterecek.

Mahalledeki durumlarda önemli bir değişiklik yoktu. Aysun ve Mevkıbe birbiri ile dalaşmadı belki bu bölüm ama ikisi de önceki bölüm ele geçirdikleri dükkanları sahiplerine iade etmemekte kararlıydılar. Beylere de işsizlik düştü yine… Osman olmasa hiç oyalanacakları bir şey olmayacaktı. Vegan köfte bayağı popüler olunca Nihat ve Muzaffer heveslendi ama dükkânın yetersiz olması heveslerini kursaklarında bıraktı. İlerleyen bölümlerde bu konuda gelişme olup olmadığını göreceğiz.
Bu arada iş kadını olmanın zorluklarını gören Mevkıbe bu tempoya ne kadar dayanacak merak ediyorum. Şimdiden evini özlemiş gibi dursa da pes etmek ona göre değil.

erkenci kuş CanEm

 

Ve bölüm sonunda Polen ve Sanem Can’ın elinde Sanem’in fotoğraflarını gördüler mi? Gördülerse bu durumun sonuçları neler olacak?

Yeni bölümde Can Sanem tartışmaları devam edecek gibi duruyor ama ara ara yakınlaşmalar da olacak gibi… Yeni bölümde görüşmek üzere…

Dizi ile ilgili diğer yazılar için İzledim / Erkenci Kuş kategorisine göz atmayı unutmayın…

ERKENCİ KUŞ 10.BÖLÜM FRAGMANI

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
emily in paris
EMILY in PARIS – Paris’te bir Amerikalı
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap