İzledim

ÇUKUR – Bir Diyeceğin Var mı Babamın Oğlu?

Bölümü geriden geriden izleyebilme neticesinde Çukur bölüm yazısı da – bu hafta kısacık,  yeni bölüme 3 kala geldi.  İlk sezonun efsanesi 16. bölüme atıfla bir kez daha Babamın Oğlu dedik…

 

 

Mahsun içeride.  Bu net! Ama böyle bir hamle beklemiyordum doğrusu, eminim ki şaşıran bir tek ben değilim. Hele ki (onun da) sevdiği kadının katili Yücel ile birlikte görünmesi daha da şaşırtıcı. Acaba Yücel ile nasıl bir araya geldi. Bu sahne güzel bir flashback hak ediyor değil mi?  İşin ilginci – elbette Mahsun içeride ise,  pek kurt çizilen Çağatay bu oyuna nasıl geldi? Bu adam koskoca İstanbul’un kirli işlerinin arkasındaki adam olarak çizilmedi mi?

 

Bay Karizma

 

Yeni düşman Çağatay’ı sevdim sevmesine de bir sezon daha kötüler kaybeder, iyiler eksilir ama kazanır temalı senaryo izlemek istediğimi hiç zannetmiyorum.  Bu arada üstünde bir toz bulutu olan sırlar da açığa çıkar değil mi?

 

 

Salih’in görüntüleri izlediği sahnedeki oyunculuğu yüksekti, eleştirilere hak vermek lazım. Ama yine de insan sormadan edemiyor: “Erkan Kolçak Köstendil sen nasıl bir oyuncusun”  Kanal bu muazzam sahneyi bölük pörçük yayınlamasaydı sahnenin ruhuna çok daha iyi girebilirdik!  Görüntüleri kapatmamak için kumandanın pillerini çıkartması detayından sığınacak bir yer bulamayışına kadar güzeldi. Babasının katilini aradığını söylediğinde tek bir cümle söylemişti Yamaç: “Bul ve acısına son ver”  Buldu. O kadar ağır geldi ki gerçek, kendi hayatına son vermek istedi.

Ama bu görüntüleri izlemeden önce öyle bir sahne vardı ki…  Vartolu’nun endişe ile Yamaç’la konuşmak için gelmesi, Yamaç’ın gülümserken gözlerine yansıyan acı, Salih’in Yamaç’ı gözleri ile anlatmak istediğini anlayamayışı belki de anlamamak istememesi bu nedenle sürekli gözlerini kaçırması ve kalkmış giderken birden alnından öpmesi ve mekandan çıkmadan dönüp son kez Yamaç’ına bakması…   En güzel VarYam sahnelerinden biri bu olabilir. Ve bir gerçek var ki, yüzleşme sahnesine hazır olamayabilirim!

 

 

Zaten bu ikilinin her sahnesi bir başka özel…

 

“Ben doğurmadım çocuğunu, ben aşık değilim sana. Tamam ben de boş değilim tabii..”  VarYam diye bir gerçek var ^^

Ama en büyük  ship tabii ki Koçovalı Birader’ler de…

 

https://twitter.com/Sichelsa/status/1217124380175716352

 

Tabii ne kadar izleyiciden gelen shipleri hikayenin ana çatısına oturtulma taleplerine karşı olsam da yazıda değinmek lazım…

 

 

Vartolu Saadet sahnesine ne demeli… Salih’in empati yoksunu bu kadınla bir arada olmasına katlanamıyorum galiba. Net! Hadi daha dün Sultan Hanım’ın özel(!) görevine isyan ediyordun, sonra isyanının unuttun ‘annecim’ demeye devam ettin, karakterindendir dedim, yorum yapmadım. Ama hani Yamaç Salih’in davranışlarının nedenlerini tane tane anlatırken anlar gibi de olmuştun? Böylesine sözleri olan bir şarkı seçiminde sevdiğinin (göreceli) karşısında donuk bir şekilde oturan kadından çok da fazla bir şey beklememek lazım galiba.

 

Acımasız olma şimdi bu kadar
Dün gibi, dün gibi, çekip gitme
Bırakta dolanayım ayaklarına
Kum gibi, kum gibi, ezip geçme

 

[wp_ad_camp_1]

 

 

AzKar sahnesi gerçekten de göz doldurucu idi.  Hala Karaca’nın ulvi bir sebeple Azer’in evine gitmiş olduğuna inanmıyorum.  Ey aşk, sen nelere kadirsin… Ama ilk defa Azer’in Karaca ile daha duygusal ikili diyaloga girdiğini izledik. Madem artık Karaca Koçovalı’da değil, Kurtuluş olması yakındır derim. Sizce?

 

gülüşe bakar mısınız? ^^

 

AzKar fandomdan linç yemeyeceksem,  Efsun’un Yamaç aşkı gerçekten de dizideki en naif duygu yoğunluğu bana göre.   Yamaç’ın Nehir’i sevmediğini anladığı anda içinde kelebeklerin uçtuğunu o kadar güzel hissettirdi ki Damla Sönmez. İçses “Yamaç Nehir’i sevmiyoo, Yamaç Nehir’i sevmiyooo… ” <3

 

Peki Çağatay’ın Efsun’u gördüğünde gözlerinden kalpler çıkmasına ne diyorsunuz?  Çağatay – Efsun sahnesinden anladığımız taptaze bir üçgenimiz daha mı oldu dersiniz?  EfCag mı diyeceğiz?   Bu arada Efsun’un Yamaç’ı koruduğu efsane diyalogu da hatırlayalım mı?

 

“-Sana mı musallat oldu?”

“- Yok öyle bir şey. Geldi bir iki kere konuşmak istedi ama gönderdim.”

Pek de gönderdi sayılmaz ama ^^

 

Özetle yorumlar kısa kısa olsa da dram, aksiyon dengesi yerinde sezonun en güzel bölümlerinden biriydi…  Tweet’leriyle yazıma renk katan Fatima. ve  flakka ‘Kekam‘a   teşekkürler.

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz…

 

Ön izleme inanılmaz heyecan verici. Sahnenin öncesini ve sonrasını o kadar çok merak ediyorum ki. Çukur’da en çok sevdiğim sahneler bu gibi sahneler ve türevleri…  Fragman’da ilgi çekici. Yamaç depoda kimi bulacak dersiniz?

 

ÇUKUR 3.Sezon Bölüm 17 Sneak Peek

 

ÇUKUR 3.Sezon Bölüm 17 Fragman

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap