İzledim

CAMDAKİ KIZ – Asıl Hikaye Şimdi Başlıyor

Camdaki Kız 9. Bölüm ile sezon arası verdi. Sezon finali reytingi  Total’de 7,73 reytingle 2. AB’de 11,06 reytingle 1. ve ABC1’de 10,62 reytingle de 1.oldu. Bölüm yorumu konuk yazar Elma Şekeri‘nden. Keyifli okumalar… 

 

 

“Asıl hikaye sanki şimdi başlıyor” dedirten bir bölüm ile sezon finaline girdik bakalım hayırlısı… Daha şimdiden “Hayri” kim olacak lotoları, iddiaları da başladı bile… Hayri kim olur, diziye girer de ortalık nasıl toz duman olur bilmem ama sezon finalinde Feride hanıma ilk defa alkış tutup, “heyt beee” diyeceğim aklımın ucundan geçmezdi! Yüzsüzlüğü ve aymazlığı konusunda adeta saç baş yolduran, kimseden ne utanması ne çekinmesi olmayan hatta Feride hanımı bile tehdit etme cüretini gösteren Cana’nın saçlarını eline dolayıp bir güzel ayarı veren panter Feride hanım, şiddetin her türlüsüne karşı olsam da adeta içimizin yağlarını eritti. Hatta kendisi artık “son metres bükücü” diye anılır oldu.

Çağrılmadığın kınaya geldin; Feride hanım eline kınayı verdi, “yakarsın” dedi anlamadın. “Düğünden sonra görüşürüz” diye uyarı fişeğini attı, görmedin. Eeee artık kendi düşen ağlamaz Cana! Feride hanımın Nalan projesi de bittiğine göre birine saracak ve anlaşılan o ki; yeni projesi de sensin. Şimdi sen düşün bakalım.

 

 

Cana’ya bu kadar sallıyoruz da asıl pisliğin başı Sedat’a ne demeli? Evlat olsa sevilmez dediklerinden çıktın be Sedat…Tam adam oldu derken içinden yine çiki manki bir tip çıktı!

Muzo bile sana “benim için bomboş bir hayal kırıklığısın” der duruma geldi sen hala düğün sonunda Cana ile otel tuvaletlerinde, pes!

 

 

Bu arada hikayede açılmalar olurken Muzo ile Sedat arasında geçmişte bir kız meselesi olduğunun sinyali de geldi. Hatta o kifayetsiz Sedat, sanki kendisi çok matahmış gibi Muzo’ya bir de “seni seçmedi,  beni seçti” gibilerinden laf soktu aklınca…

 

 

Muzo’cuk da yazık; Nalan’ı annesinden emanet olarak aldı ama Nalan’ı kalbine de almış. Bu bölümde gelin odasındaki hayali Nalan-Muzo diyaloğuyla net olarak o da ortaya çıktı. Muzo demişken; aklıma çok da haz etmediğim Nalan’ın en yakın ve tek arkadaşı Billur’un kınadaki hadsizliği geliverdi. Kına sonunda yalıya gelen erkekler arasında Muzo’yu görünce; o surat asmalar, Nalan’a atarlanmalar, kambur diye Muzo’yu hor görmeler de neyin nesi! Sanki Muzo da sana çok bayıldıydı…

 

 

Yalnız sezon boyu Feride hanımı yaptıkları nedeniyle yerden yere vurduk da; Nalan’ın evlilik işi artık nihayete erme evresinde kadına bir güzellik, bir iyilik gelmedi mi? Aslında o da bakmayın hiç kolay bir hayat geçirmemiş; o çeyiz getirmede Gülcihan hanıma, kayınvalideler ile ilgili söylediği lafın altında ne kadar büyük acı vardı. Yine de Feride hanıma acıyacak değilim de; Muzo’ya Nalan’ı emanet etmesi, düğünün yapılacağı salona inmeden önce birbirlerine “emanetime iyi bak” der gibi bakışmalar sanki Feride hanım ilk defa kalbindeki bir nebze sıcaklık ekrana yansıdı gibi…

Kayınvalide olan Feride hanım, Nalan projesini tamamlamanın rahatlığıyla Cana’ya yürürken diğer kayınvalidemiz Gülcihan hanım cephesinde büyük çöküş vardı. Düğün sonu oğlunu Cana ile tuvalette yakalamanın ağırlığı, bir de Rafet Koroğlu’nun hiçbir şey bilmeden “Şu oğlanın adam olduğunu gördük ya” diye mutlu olmasıyla Gülcihan hanım bildiğin bitti kadın..!

 

twitter

Ve sonu şöyle geniş geniş güzelliğiyle gözümüzü gönlümüzü açan adeta kraliyet düğününden fırlamış gibi duran Nalan’a ayırmak istedim. Damada tek kelam edesim yok; zaten ezik ve kifayetsizdi son yaptıklarıyla Nalan’ın yanında bildiğin görünmez oldu!

 

 

Yalnız Nalan’daki o ne güzelliktir, o ne zarafettir vallahi gelinlik içinde izlemelere doyamadım da; sonda “ben ne yapacağım, korkuyorum” diye Feride hanımın kapısına dayanmayaydı iyiydi..!

Bir enfes kadın da Selen’di onun da hakkını yemeyelim. O da hem kıyafeti çok zarif taşıdı hem de sabahtan içmelere başlayan, hödük kardeşine Nalan’a karşı nazik olması konusunda elinden geleni yaptı ama Sedat adam değil, Selen ne yapsın!

 

 

Neyse artık finalde Nalan’ın güzelliği ve yaka kartında “Hayri” yazan bir karenin merakıyla vedamızı edelim ve yaz sonuna kadar gülme, eğlenme , neşelenme depolarımızı dolduralım. Sezonda bizi sağlam delirmeler bekliyor, depodan bol bol yeriz gibi benden söylemesi.

Merak edenler için;  Camdaki Kız Nalan’ın gelinliği Beyaz Butik’te tasarlandı ama Burcu Biricik’in giydiği bu gelinlik firmanın koleksiyonunda bulunmuyor, karakter için özel olarak dikildi.  Nalan’ın gelin tacı ise claritasbyyaseminkayan ‘dan… 

 

 

 

Göz atmanızı öneririz: Camdaki Kız Bölüm Yorumları

 

 

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
emily in paris
EMILY in PARIS – Paris’te bir Amerikalı
the undoing hbo
The Undoing – Gerçeğin Peşinde
years and years dizi
YEARS AND YEARS – Ya Gerçek Olursa…
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
GÖRÜLMÜŞTÜR – Gerçek ile Kurmaca Arasında
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap