BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – Esaretin Bedeli

Alkışlar bir kez daha  Bir Zamanlar Çukurova ’ya … Dizinin 11.bölümü geçen haftadan biraz düşük olmakla birlikte  Total’de 13.67 reyting, 30,61 share ile; AB’de 11,30 reyting, 27,34 share ile ve 20+ABC1’de 13,64 reyting, 29,60 share ile her üç kategoride de birinci…

Konuk yazarım Gözde dizinin 11. bölüm izlenimlerini kaleme aldı. Öncelikle keyifli okumalar ^^ Ardından da yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

Bir Zamanlar Çukurova’da 11. Bölüm’ü geride bıraktık. Rejisi, oyunculukları, çekimleri, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm detaylarıyla yine güzel bir bölüm seyrettik. Ama bu hafta senaryoda hem beğendiğim yerler vardı hem de dizinin güzelliğine sekte vuran hata ve eksiklikler. Bunlar bir an önce toparlanmazsa birkaç bölüm sonra seyirci kaybı görebiliriz, üstelik birbirinden güzel yapımların bir araya toplandığı bir akşamda.

10.Bölümü Hünkar ve Yılmaz’ın vurulmasıyla noktalamıştık. Her iki başrolün de ölmeyeceği belliydi, merak ettiğim Yılmaz’ın nasıl bulunup kurtulacağıydı. Ben Fekeli şüphelenip Çetin’e Yılmaz’ı takip ettirmiştir derken meğerse Demir’in silahından çıkan kurşun Yılmaz’ın tam kalbinin üzerindeki cepte duran Fekeli’nin hediyesi tabakaya isabet etmiş. Böylece iki başrolü birden ameliyatta, hasta odasında görmemiş olduk ve bu çok da iyi oldu.

 

Bir Zamanlar Çukurova 11. Bölüm

 

Demir’in ellerindeki annesinin kanına bakarken hissettiği suçluluk duygusu, acısı çok yerindeydi ve çok iyi yansıtılmıştı. Evet, Hünkar’ın vurulmasının sorumlusu kendisi. Ama Demir’i bu hale getiren aslında Hünkar, bu da bir gerçek. Hem karakterinin şekillenmesinde, hem de sevdasına düştüğü Züleyha ile evlenmesinin baş sorumlusu O.

Hünkar’ın vurulması Demir’in öfkesinin O’nu ne kadar acımasızlaştırabildiğini bir kez daha bize gösterdi. Fekeli’nin de Hünkar’la olan geçmişinin detayları biraz daha ortaya çıktı.

 

 

Demir, Yılmaz’la buluşmaya giderken Züleyha’yı odaya kilitlemişti. Züleyha hala odada kilitliydi ve hiç kimse O’na kapıyı açmıyordu. Fadik ve Saniye’nin bu duruma sevinen hali çok acımasızcaydı. Züleyha onlara düşmanlık besletecek bir davranış içinde bulunmadı hiçbir zaman. “Kadın kadının kurdurur.” diye boşuna dememişler. Onların bu davranışının altında yatan asıl sebep aslında kıskançlık elbette, kendileri gibi hizmetçiyken evin gelin hanımı statüsüne yükselmiş olması.

Hünkar ameliyattayken Demir eve gelip Adnan bebeği Züleyha’nın yanından alıp geçici bir süre bakması için Şermin’e emanet etti. Kendisine yalan söylediği için Züleyha’yı cezalandırmaya kalktı ama bir anneyi evladından ayırmak sizce de çok zalimce değil mi? Üstelik daha süt kokan küçücük yavrusunu da annesiz bırakmış oldu. Bunu bir de annesi o durumdayken gelip yapması gerçekten çok enteresan. Burada aşktan, evlat sevgisinden daha üstün gelen duygular var kesinlikle: Öfke, hırs, bencillik. Züleyha da Demir’e aşık olsa, böyle yalanlar söylemese Demir böyle birine dönüşmezdi, o ilk bölümlerdeki kibar adam olurdu diyenler olacaktır. Demir Züleyha’ya karşı öyleyken bile hakimiyeti seven bir adamdı, uçmayı bu yüzden seviyordu hatırlarsınız. Züleyha’ya evlenme teklifi ederken, düğün günü bile O’nunla konuşmalarında “Sen de beni seveceksin.” şeklinde bir yaklaşımı vardı. Demir en çok kendine değer veren bir adam ne yazık ki. Züleyha O’na aşık olsa bile her daim naif bir adam olmayacaktır. Öfkelenebileceği durumlarda yine Züleyha’yı incitebilecektir. Bu, aşık bir kadının bile isteyeceği bir hayat değil bana göre. Geçen haftaki yazımda da belirtmiştim aşık bir adam eğer sevdiği kadın bir başkasını seviyorsa onun mutluluğu için aradan çekilebilmeli.

Neyse ki Demir Züleyha’nın ısrarlarına dayanamayıp Adnan bebeği de annesinin yanına getirdi. Ancak Züleyha’nın oda hapsi bir süre daha devam etti Hünkar eve döndükten sonra bile. Bebeği tekrar Züleyha’ya vermek için bile oğlum yerine oğlumuz desin diye ısrarcı davrandı Demir. Çünkü ikisine ait ortak olan tek şey Adnan bebek ve Demir’in Züleyha’yla bir arada kalabilmek için tek silahı da O.

Demir’in önce Adnan bebeği, sonra Züleyha ve Adnan’ı emanet ettiği Şermin bölümün en karlı çıkanıydı. Bu olay sayesinde Demir’le arası düzeldi. Demir konağını satın almaktan vaz geçti, O’nun borçları için gereken parayı da verdi. Ama aptal Şermin parayı Veli’ye kaptırdı, Veli de tabii ki o paraları kumarda yedi. Sanırım Şermin Veli’den daha ağır bir darbe yemeden akıllanmayacak. Ama burada kabahat biraz da Hünkar’ın. O’na Veli’nin Züleyha’nın kumarbaz dayı oğlu olduğunu söyleyebilirdi. Şermin sonuçta Yılmaz’ı da Züleyha’nın katil ağabeyi olarak biliyor ve bunu Füsun dışında hiç kimseye söylemedi. Aslında bu parayı biraz da Veli’yi Füsun’dan kıskandığı için verdi Şermin. Her ikisi de oldukça güzel olan bu kadınlar Veli’de ne buluyorlar acaba? Galiba İstanbullu, yakışıklı bir adam olması yeterli ve aşktaki mutsuzluklarından onlara ilk ciddi yüz veren adama kandılar. Biraz daha gözlerini açmalı ve karşılarına çıkan ilk yakışıklı adama para kaptıracak hale gelmemelilerdi.

Şermin bu bölüm Züleyha ile dertleşirken üzüntüsündeki samimiyeti ve Füsun’un bebeğe bir şey yapsaydın tarzı yaklaşımına ters çıkarak da beni şaşırttı. O’nun içinde bir yerlerde iyi bir kadın yatıyor belki de. Para hırsı Şermin’in kalbini kararttığı için Sabahattin gibi bir adam bile o kadını çıkartmayı becerememiş maalesef. Belki de Veli’den büyük bir darbe yediğinde o iyi Şermin ortaya çıkacaktır.

Hünkar’ın yokluğunda Haminne’yle de çalışanlar ilgilendi ve yine dizi boyunca “Sütlacımı yedim mi ben?” repliği ile dizinin nefes aldıranı oldu tatlı Haminne. ^^

 

Bir Zamanlar Çukurova 11. Bölüm

 

Bu bölüm senaryoda en rahatsız olduğum noktalardan biri Yılmaz’dan çok Gülten, Gaffur ve Saniye’yi görmek oldu. Üç karakter de güzel yazılıyor ve oyuncular iyi oynuyor, Saniye ve Gaffur dizinin tuzu biberi kesinlikle. Ama bu dizinin başrolü olan Yılmaz’dan çok daha ön planda olmaları artık rahatsız etmeye başladı. Üstelik Yılmaz’ı az görebildiğimiz gibi ZülMaz sahnesi de hiç göremiyoruz. En son 3. Bölüm’de onları birlikte görebilmiştik. Kavuşamasalar da artık karşılıklı sahneleri olmalı. Yoksa dizinin hikayesinde net bir ilerleme göremeyeceğiz.

Gülten hikayede önemli rol üstleniyor özellikle birkaç bölümdür. Ama ne yaşarsa yaşasın o çiftlikte kapana kısılmış durumda O da tıpkı Züleyha gibi. Geçen bölüm Züleyha ile Yılmaz arasında Demir’in isteğiyle aracılık etmişti. Ancak Yılmaz’a aşık biri olarak notu verirken O’nu uyarmasını beklerdim Gülten’den. Züleyha’ya zaten boyuna yalan söylemesine alıştım. (Pof!) Bu hatayı yapıp üstüne Yılmaz’ın durumunu öğrenmeye çırçır fabrikasına gitti ve Gaffur bunu öğrendi. Tekrar gidecekken O’nu yakalayıp dövdü, dağ başında bir ahıra kapatıp zincirledi. Saniye öğrendiğinde O’nun yalvarmalarını bile umursamadı ve oradan çıkarmadı. İnsan kardeşine bunu yapar mı? Bu nasıl bir cezalandırma yöntemi? Demir’in onlara yapabilecekleri konusunda söylediklerinde haklı Gaffur ama kardeşini bunu anlaması için ikna etmenin yolu asla bu değil. Gülten’e çok kızsam da bu şekilde bir şiddete maruz kalmasına üzüldüm. Saniye de Gülten için “Kızımız.” dedi. Herhalde çocukları olmadığı ve küçük yaştan beri elinde büyüdüğü için görümcesini böyle seviyor ve bu çok güzel. Aslında Saniye kötü kalpli biri değil ama Züleyha’ya karşı kıskançlığının esiri oluyor.

 

 
   
 

 

Bir Zamanlar Çukurova 11. Bölüm
At üstünde bir yiğit

 

Gülten’i kurtaran Yılmaz oldu. Nazire Abla ahırda olduğunu gördü ve Yılmaz’a haber verdi. Ben Gülten nihayet Yılmaz’ın çiftliğine gidecek ve orada yeni bir hayata başlayacak diye umutlandım ama O, Yılmaz’ın ısrarlarına rağmen Yamanlar Çiftliği’nde kalmayı seçti. Sonunda Yılmaz’ı at üstünde görebildik. Gerçekten de at binmek O’na çok yakışmış. Ayrıca bölümde türkü de söyledi. Yılmaz’ın sesini duymayı da özlemiştik doğrusu.

Yılmaz buluşmada başına gelenlerden dolayı Züleyha’ya çok öfkeliydi; O’na tuzak kurduğuna inanıyor, suçlayıp duruyordu. Ama yine de Züleyha buluşmaya gelse, kendisiyle kaçmak istese çocuğuna babalık yapmayı düşünmesi öyle ince ki. Tam ölümüne seven Yılmaz’a yakışan sözler duyduk. Açıkçası aynı durumda Demir olsa ne yapardı artık kestiremiyorum.

 

“Çocuğuna baba olmayı bile göze aldım ben. Kendime bunu kabul ettirdim.”

 

Çok şükür Fekeli var da sözleriyle Yılmaz’a yol gösteriyor, derdine derman oluyor. Yine öyle güzel şeyler söyledi ki O’na ışık oldu:

 

“Onu hangi şartlar altında yazdığını bilemezsin. Senin hakikat dediğin göze görünmez. Onu sen göreceksin, sen bulup arayıp çıkaracaksın. Eğer hakikati arayansan kuru gürültülere pabuç bırakmayacaksın. Sen doğru düşünürsen bulduğun hakikat sana doğru olur. Sen eğri düşünürsen hakikat sana görünmez olur.”

 

“Bu iş göründüğünü gibi değil evlat. Bu iş biraz karışık.”

 

Yılmaz bunun üzerine çiftliği gözlemeye başladı ama Züleyha’nın oradan tek başına çıkması mümkün değil ki. Evden kaçarken de Yılmaz’ın gözlemediği bir ana denk gelmiş olmalı yoksa nihayet bir ZülMaz sahnesi seyredebilecektik yeniden. Dediğim gibi hikayenin ivme kazanması için bir an önce karşılıklı sahnelerini seyretmemiz şart.

Bir Zamanlar Çukurova 11. Bölüm
Geçmişten bugüne ölmeyen bir aşk

Fekeli ile Hünkar’ın geçmişte bir gönül ilişkisi olduğunu tahmin etmiştim. Özellikle Fekeli’nin Adana’ya ilk geldiğinde arabayı Yamanlar Çiftliği’nin orada durdurup balkondaki Hünkar’a bakması ve Fekeli’nin ölüm ilanına üzülen Hünkar bu tahminime neden olmuştu. Yılmaz’la vurulması hakkında konuşurkenki hali de bir tuhaftı Fekeli’nin. Nihayet bu gönül ilişkisi kesinleşmiş oldu. Fekeli, hastanede yatan Hünkar’ı gece gizlice ziyarete geldi ve başucunda konuştu. Anlattıklarına göre Hünkar da O’nu seviyormuş ama Adnan’la evlenmiş. Fekeli de evlense bile O’nu hiç unutmamış, hala Hünkar’a aşık.

 

“Hey gidi Yaman Hanım. Hayatımın kılıcı, hayatımın ilacı Yaman Hanım.”

 

Hünkar, Fekeli odadan çıkarken gözlerini açtığında yüzünü de görseydi keşke hayal meyal. Acaba O’nun ölmediğini ne zaman öğrenecek? Aralarında yeniden bir ilişki yaşanacak mı? Açıkçası iki oyuncunun karşılıklı sahnelerini sabırsızlıkla bekliyorum. Karşılıklı sahnelerinde enerjilerinin muazzam olacağını düşünüyorum. Ancak Fekeli’nin geçmişi anlattığı bu sahnede flashback görsek daha iyi olurdu. Kafamda oturmayan şeyler var açıkçası. Fekeli iki kez mi hapse girdi, ilk hapse girdiğinde mi Hünkar gidip Adnan’la evlendi onu tam anlayamadım.

Bu ziyarette bir gerçeği daha öğrendik. Demir’in Yılmaz’ı hapiste öldürme işini verdiği Sait şu an Fekeli için çalışıp köstebeklik yapıyormuş. Ben bir bölümde Sait’in zamanında bu yapacağı iş için Yılmaz’dan özür dilemesini isterim doğrusu. Sait’in Demir hakkında söyledikleri de dikkat çekiciydi. Demir’in acımasızlığını O da onaylamış oldu. Ayrıca Demir ile Fekeli ve Yılmaz’ın bir farkını daha belli etti üçünün bir araya geldiğini gördüğümüz sahne. Sait, Demir’in sofrasında bir çalışanının asla böyle oturamayacağını söyledi. Şermin de Züleyha’yla konuşurken “Sabahattin doktor olmasa evlenmeme müsaade etmezlerdi.” demişti. Evet, Fekeli ve Yılmaz insanlara asla statülerine göre davranan kişiler değiller. Demir de çalışanlarına iyi davranıyor çoğunlukla ama hep üstten bakan bir tavrı olduğu da gerçek. Amca kızı Şermin’e bile aynı şekilde davranıyordu ama zor zamanında yardım isteyebileceği yine bir tek O vardı. Belki bundan sonra Demir de insanlara bu kadar üstten bakmamayı öğrenir.

 

 
   
 

 

Bir Zamanlar Çukurova 11. Bölüm
Kirpiklerin güzelliği <3

 

Nihayet Cengo Yılmaz hakkındaki gerçekleri öğrendi. Demir, Hünkar’ı vurduğu için Yılmaz’ın cezasını kendi elleriyle vermek istiyordu. Tabii aslında bir yandan da Yılmaz’la ilgili gerçeklerin ortaya çıkmasından korkuyordu. Yılmaz’ı çarşıda gören Cengo peşine düştü ve çırçırda O’nu vurmak istedi. Yılmaz O’na kendisi ve Züleyha hakkındaki gerçekleri bir bir anlattı. Cengo’nun silahına başını dayadı. Ama tabii ki gerçekleri duyan ve Yılmaz’ın kararlı duruşunu gören Cengo O’nu vuramadı ve Demir’le yüzleşmeye gitti. Bu sahnedeki silah, Yılmaz ve Cengo’nun yakın plan göz detaylarına bayıldım. Yılmaz’ın o güzel kirpiklerini fark etmeyen yoktur sanırım. ^^

 

Cengo Demir’le yüzleşmesinde beklediğim gibi önce Demir’e tepki gösterdi. Zaten kendisine yalan söylediği, Yılmaz’a iftira attığı ve haksız yere O’na yaptıkları için bunu yapmasını bekliyordum. Açıkçası ben Demir’in tüm söylediklerine rağmen O’nu kolay kolay affetmez, hatta Yılmaz’ın tarafına geçer diye de düşünmüştüm Cengo için. Ama kaç yıllık dostlukları, kan kardeşlikleri ağır bastı. Ama bu dostluğun şu an devam etmesi Züleyha için faydalı olabilir. Neticede bu dostluk bozulursa Nihal ile arkadaşlık etmesi, belki bu sayede Yılmaz’la görüşebilmesi mümkün olmaz.

Demir Cengo’ya söylediği şeylerin benzerlerini annesi hastanedeyken O’nun başucunda da söyledi tüm bu olanların O’nun aşkı yüzünden olduğunu kabul etti. Bence sadece O’nun yüzünden değil; bu evliliği Demir kadar Hünkar da istedi, Demir’in bilmediği bir sürü plan yaptı ve şimdi de cezasını çekiyor.

 

Hünkar eve geldikten sonra Züleyha’nın günlerdir odada kilitli olduğunu öğrenince O’nu ve Adnan bebeği görmeye gitti. Züleyha’nın bu sahnede Hünkar’a da, daha önce Demir’e de bebeği elletmeyip tepkisini göstermesi yerindeydi. Onları bir şekilde cezalandırmalıydı. Hünkar yine Züleyha’ya hak etmediği sözler söyledi. Ama Demir’e Züleyha’yı odadan çıkarmasını ve Yılmaz’la artık uğraşmamasını söylemesi yerindeydi. Demir’e “Böyle yaparak Züleyha’yı kazanamazsın.“ derken de çok haklı kesinlikle. Ayrıca Hünkar ayaklanana kadar gerçekten çiftlik gibi dizinin de tadı tuzu eksikti doğrusu.

 

 

Huğlardaki ırgatlar da Yılmaz’ın yaptığı kazayla ilgili gerçekleri öğrendiler. Yılmaz çarptığı çocuk Mıstık’ı ziyarete gelmişti ancak ırgatların tepkisiyle karşılaştı. Mıstık sayesinde gerçekler ortaya çıktı ve beklediğim gibi ırgatların büyük kısmı Yılmaz’ı ağa belleyip O’nun çiftliğine çalışmaya gittiler. Hatta Hünkar’ın huğlardaki gözü kulağı Seher bile duygulanıp Yılmaz’ı tercih etti. Yılmaz’ın önde ırgatların arkasında yürüdüğü planlar muazzamdı. Yılmaz giyimi, gözlükleri, tavırları ile aşırı karizmatikti. Açıkçası Yılmaz’ın gittikçe güçlenmesini görmek güzel. Ayrıca ırgatlar için Yılmaz etli yemek dağıttı ve bunun her gün olacağını söyledi. Yakında Çukurova’da ortalık fena karışacak. Yılmaz Demir’den başka düşman edinmez umarım. Tabii şimdi “Yılmaz Fekeli’nin parasıyla ağalık taslıyor.” diyenler olacaktır. Demir gibi ağa çocuğu olarak doğmasıysa suç mu? Şimdi Fekeli’nin manevi oğlu olarak bunları hiç mi yapmasın? Ama kesinlikle Gaffur huğlara erzakları eksik dağıtırken bunu görüp de sustuğu için Yılmaz gözümde hala hatalı.

 

Bir Zamanlar Çukurova 11. Bölüm

 

Bölüm sonunda Züleyha Adnan bebeği de alıp yine evden kaçtı. Demir’in yokluğunda Hünkar’ın rahatsızlanıp hastaneye gitmesini fırsat bildi ve elinde Demir’in silahı kapıdaki çalışanları korkutup evden çıktı. Daha evvelki gibi telefonda İstanbul’daki yengesiyle konuştuğunu paralel telefondan duyan Haminne sayesinde kaçtığı fark edilir diye düşünürken odasını temizlemeye giren Fadik’in boş mücevher kutusunu fark etmesiyle gerçek açığa çıktı. Daha evvelki gibi tren yerine otobüse binmek de akıllıcaydı ama ne yazık ki Demir kaçtığını çok geçmeden öğrendi ve jandarma aracılığıyla otobüsü durdurup inmesini sağladı. Züleyha neden Yılmaz’a değil de İstanbul’a gidiyordu diye düşününce aklıma ya Yılmaz’ın başına bir şey geldiğini sanıyor olması ya da Demir’in bulamayacağı bir yere kaçıp sonra Yılmaz’a ulaşmayı düşündüğü geldi.

 

Züleyha’yı otobüsten indiren Demir hemen Adnan bebeği Züleyha’nın elinden aldı ve şaşırtıcı şekilde O’na hala Yılmaz’ı seviyorsa gidebileceğini söyledi. Tabii ki Züleyha’nın Adnan bebeği bırakıp gitmeyeceğini bildiği içindi bu. Yoksa Züleyha’nın gitmesine hem aşkı, hem itibarı için asla izin vermeyeceğini çok iyi biliyoruz. Ama Züleyha beklenmedik şekilde başına silahı dayadı. Demir ise yine şaşırtıcı şekilde “Haydi çek tetiği.” dedi. Elbette yine Züleyha’nın bebeğini bırakıp kendini öldürmeyeceğinden emin ya da silahı aldığından haberdardı ve içindeki kurşunları çıkardığı için çok rahat. Açıkçası ben de Züleyha’nın bir anne olarak önce bebeğini düşünüp direkt Demir’le kalmasını beklerdim. Ama öyle büyük bir buhran geçiriyor ki hayatından vazgeçecek duruma gelmesi çok normal. Günlerce odada kilitli kalması artık son radde oldu O’nun için. Benim tahminim silahın dolu olduğu ama şans eseri çektiğinde ateş almayacağı yönünde. Bu, belki Demir’in bundan böyle Züleyha’yı biraz serbest bırakmasını sağlar. Ancak tekrar ediyorum sevgili senaristler lütfen artık ZülMaz sahnesi görelim; gerçekleri konuşamasalar bile bir araya gelsinler en azından. Haftaya yeni bölümde görüşmek üzere.

 

*Fotoğraf desteği için  Aslı Ben. ‘e teşekkürler.

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Bir Zamanlar Çukurova  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – 12. BÖLÜM FRAGMAN

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • badem

  Merhaba Gözde,
  Öncelikle bol yorum ağırlıklı yazın için kendi adıma teşekkür ederim 😊
  Yaptığın tüm yorumların altına imzamı atıyorum. Tekrar aynı şeylerden bahsederek yeniden canımızı sıkmanın alemi yok.
  Eğer sen yazmamış olsaydın ben muhakkak ekleyecektim,ki bu noktayı atlamamış olduğun için de sana ayrıca teşekkür ederim 😊, nedir o nokta diye soracak olursan;Fekeli’nin söylediği ” Seni sevmeyeni bal olsa unut,seni seveni zehir olsa da yut” sözüne aşık olmayan yoktur herhalde.Bu sözün fikir babası kimse kendisine sevgilerimi iletiyorum😊 . Ve de ekliyorum: Fekeli sabaha kadar konuşsun,biz dinleriz:)
  Yılmaz’ın Gaffur’un boğazına bıçak dayadığı ve Sabahattin’in Şermin’ e tokat attığı(kadına şiddete sonuna kadar karşıyım,o ayrı) sahnelerde içinin yağları eriyen tek ben değilimdir herhalde:) Buradan senaristlerimize seslenerek Sabahattin’in sahnelerinin arttırılmasını talep ediyorum lütfen. Ortalık yangın yerine dönmüşken aklı selim,içten pazarlıksız,rasyonel insanlara ihtiyacımız var,değil mi ama?
  Son sahneye gelecek olursak …Elbette ki ben de Züleyha’nın buluşmaya süslü püslü gidecek olmasını işin içinde bir oyun olduğuna bağlamıştım. Yanılmadık

 • Özge

  Amanınnnn 😊Saniye hamile🙈

  • Buke Oguz

   Valla oyleeee 😁😁

   • Buke Oguz

    Umarım yanlış alarm değildir

   • Özge

    Ne yalan söyliyim sevinemedim😃Çocuğun babası Gaffur neticede

 • Buke Oguz

  Herkese iyi seyirler:))))
  Silah boşmuş:)

  • Özge

   Tahmin etmiştim 🙂 Demir çok sakindi o an

   • Buke Oguz

    Ben tetiği çekeceğini anlayınca müdahale edecek silah boşa patlayacak diye düşündüm:))

  • Gözde E.

   Sana da iyi seyirler canım :)) Bu haftaki yazıda yorumunu görmek dileğiyle 😉

 • Gözde E.

  Bölüm etiketimiz: #AşkınKıymeti

  Herkese iyi seyirler

  https://twitter.com/bzcdizi/status/1068157635483115520

 • Gözde E.
  • Özge

   😃😃😃 efsane olmuş

 • Gözde E.
 • Gözde E.

  Çok sevdiğim Haminne :))) @zge_z:disqus en çok senin için bu paylaşım

  https://twitter.com/aslimte/status/1065687655365689344

  • Özge

   Teşekkür ederim canım:) Çok tatlı yaa 😊 Ben de bu arkadaş gibi sinirlenince bakıp gülerim artık

   • Gözde E.

    😂😂😂 Dur bir tane daha var az sonra paylaşacağım.

 • Özge

  Sonunda gelebildim😜 Eline kalemine sağlık Gözdecim .
  Yazı başlığını tam yerinde seçmişsin, Züleyhanın esaretinden kurtulması için oğlu Adnandan ayrılmayı kabul etmesi gerekiyordu ve odada bebeğe söyledikleriyle bunu bir an aklından geçirmesi beni hayli şaşırtmıştı. Demirin ne kadar zalim olduğunu bilidği halde Demir seni seviyor sana iyi bakar dedi bebeğe. Kim bilir belki ileride bebeği bırakıp Yılmaza bile gidebilir. Neyse bu bambaşka bir konu ,şimdilik girmeyelim.
  Yılmazın kurtulacağını zaten biliyorduk ama ben Yılmaz da yaralanıp hastaneye gelir, Fekeli geldiğinde de Demirle karşı karşıya gelirler diye bekliyordum.Tabi bunun için henüz erken. Fekeliye bir can borcu daha oldu Yılmazın.
  Demir’in yangından mal kaçırır gibi eve gelip bebeği annesinden almasına ise ayar oldum. Ve bir anlam da veremedim. Zaten kadını odaya kilitlemişsin, dışarı çıkamıyor, ne diye bebeğinden ayırıyorsun,daha fazla acı çektiriyorsun? İçi kan ağlıyormuş bir de!😒 O gözyaşlarına kanmayız biz Demir Bey.
  Züleyha’nın dediği gibi Demir zalim gaddar bir adam ve sınırı da yok. Daha fazla ne yapabilir diye düşündüğümde bir tahmin yürütemiyorum. Şermine çocuğunu emanet edeecek kadar da aklını kaybetmiş! Kendi çocuğunun altını değiştirirken bile iğrenen biri olduğunu öğrenmek hayrete düşürdü beni resmen. Saniyeyle yılan planını yapıp Züleyha ve bebek ölsün isteyen kadının Füsuna söylediklerini de inandırıcı bulmadım. Yılmazın Züleyhanın kendisini ölüme gönderdiğine tereddüt etmeden inanmasına da sinir oldum. Neyse ki Fekeli var da Yılmazı doğru yola getirmek için çabalıyor. Görmüş geçirmiş adamın hali bir başka. İyi ki var güzel konuşmasıyla kendine hayran bıraktıran Kerem Alışık🙏Adamın dayısı şair, ondan mı böyle şiir gibi konuşuyor acaba:) Genetik.
  Hazır Fekeli demişken,gelelim Hünkarın baş ucunda yaptığı romantizm kokan konuşmasına .
  “Her gece kirpiklerini bıraktım,saçının tellerini saydım” ve “Sensizdim bir de bensiz bıraktın beni” diyecek kadar çok seviyormuş Yaman hanımi. Aşkına hayran kaldım, Hünkarın da onu sevdiğini düşündüm o sahneyi izlerken. 6.His mi bilemiyorum , Bana sanki Hünkar da mecburen Adnan ile evlenmiş Fekelinin canı karşılığında ve aslında Fekeliyi hep çok sevmiş gibi geldi. Züleyha ile Yılmazın kaderini yıllar önce Fekeli ve Hünkar yaşamış ,Fekeli bu yüzden Yılmazda kendi gençliğini Züleyha da Hünkarı görüyor. Fekeli geldiğinden beri söylenen bir teori de Demirin Fekelinin oğlu olabileceği. ortaya çıkan bu aşk hikayeisndne sonra senarist tazar mı yazsar valla. İster misin Fekeli Demirin oğlu olduğunu öğrenip Yılmazla karşı karşıya gelsin😒
  Demirin gerçekleri Cengo’ya anlatacağını düşünmüyordum,daha uzun bir aüre saklardı Cengo Yılmaz ile konuşmasaydı. Cengo kolay kolay Demire sırt çevirmez artık. Ona can borcu varken üstelik.
  Bu bölüm güldüğüm 2 sahne vardı. Biri Cengonun Haminne ile telefon konuşmasıydı. Haminne’nin ısrarla Cengoya baba demesi Tosun Paşa filminde Şabana baba diyen Tellioğlunu hatırlattı birden:) İkincisi de Saniye’nin Züleyha için ” Ruhi Burhan ” geçiriyormuş demesi ve Şerminin burhan da geçirir buhran da deyip onu düzeltmesi. Saniye dayanamayıp Yılmazı söyler yakında Şermine.
  Gaffur gaddarlık konusunda Demir Beyiyle yarışıyor, öz kardeşini zincirle bağlayıp dağ başından bir kulübeye kapatan, orada başına bir şey gelir mi diye düşünemeyecek kadar iğrenç bir adam! Saniyenin Gülteni kurtarmak için çırpınışları ve ağlaması etkileyiciydi, çocuğu yerine koymuş kızı. Ve onu gerçekten seven tek insan da Saniye.
  Gülten düzeleceğine daha da batan bir karakter olacak korkarım ki. Yılmazla gitmemesi bunun göstergesi. Git de hayatını kurtar, ne düşünüyorsun ki seni zerre kadar umursamayan abini.
  Züleyha silahı başına dayadığında Demir hiç endişelenmedi, içinde kurşun olmadığını biliyordu bence. Yoksa en azından vurulacak diye bir korku belirmez miydi gözlerinde? Gerçi Demir bu, kim bilebilir aklında ne olduğunu.
  Züleyha paşa paşa Demirle gidecek, Demir Adnan bebeğe dua etsin!

  • Gözde E.

   Selam Özge’ciğim, geç olsun güç olmasın diyerek teşekkür ediyorum.
   Biz Demir’in gözyaşlarına kanmıyoruz da, ZülDem’ciler çok üzülüyor. Biz mi anormaliz onlar mı çözemedim bir türlü. Ben Demir’ciler diziden ve bu hevesten vazgeçer diyordum ama onlar baya ateşli hala.
   Fekeli konuşsun, hep konuşsun ama o şiirleri yetenekli senaristlerimiz yazıyor, doğaç da oluyor mudur bilmem. Ama ağzına yakışıyor bak o da genetikten olabilir.
   Ben de Hünkar hala Fekeli’yi seviyor diyorum. Ama Demir oğlu mu konusunda bir türlü karar veremiyorum. Demir Fekeli’nin oğlu olsa Hünkar Züleyha’yı anlardı ama bu hiç anlamıyor bizim kızı. Değil herhalde ya…
   Ayyyy evet ya Haminne-Cengo konuşmasını iyi hatırlattın çok gülmüştüm :))) Ruhi buhrandaki detayı da kaçırmışım ben ya da unutmuşum. Kafam başka bir yerdeyse demek. Çok iyiymiş o da :)))
   Dediğin gibi ya kurşun yok ya da çekemez tetiği diye düşünüyordur Demir.
   ve evet Adnan sayesinde Züleyha gidemez o evden… :(((

   • Özge

    Emin ol,normal olan biziz. ZülDem isteyenler şiddetle birlikte gelen sevgiyi doğal karşılıyorlar, azımsanmayacak kadar çoklar üstelik.
    Şiireri tabi ki senarist yazıyor da benim kastettiğim Kerem Alışık’ın mükemmel ses tonu ile konuşması ve havasıydı:)
    Evet Hünkar anlayışsız kadının biri ama hiç belli olmaz,onun en büyük sırrı Demir olabilir. Fekeli Demirin babası olsa daha bir entrika dolu olurdu dizi, ben isterim şahsen.
    Ruhi buhranı cümle içinde sık sık kullanırım artık , çok hoşuma gitti:))

    • Gözde E.

     Onlar Demir’i ilk haliyle kabul ediyorlar, senarist Yılmaz’ı öne çıkarmak için Demir’i bu hale getirdi diyorlar. Bir de nefretten doğan aşk klişesini sevenler var.
     Valla ben Kerem Alışık doğaçlama yapmış gibisinden öyle dedin sandım doğrusu 🙂
     Entrika severiz, oğlu olsa iyi olurdu tabii ama Fekeli’den böyle narsist evlat da çıkmasın ya…

     • Özge

      Bir laf vardır. Alimden zalim ,zalimden alim doğar diye. Genetik bu konuda bir şey yapamıyor malesef:) Demiri yetiştiren de Adnandı sonuçta.Onun nasıl biri olduğunu bilmiyoruz. Adnan bebeği de Demir yetiştirecek, çocuk psikolojisi bozuk olarak büyüyecek ,babası Yılmaz gibi olmayacak karakteri belki de . Neyse Züleyha 15 20 seneye kurtulursa diye düşünüp bu yazdığım gerçekleşmeyebilir, Adnan öz babasıyla büyür belki:) Nefretten doğan aşk hikayeleri bir noktada ilgi çekici ben de severim ama Demir de bu söz konusu değil.Bir kadının özgürlüğünü elinden aldığı için bile nefret edilmesi gerekir. Sevgi bu değil çünkü!
      Bilemeyiz belki de doğaçlama yapıyordur Kerem Bey, ya da sözlerin yazılmasına yardım ediyordur:) Ama dediğim gibi orda daha çok sesi ve duruşundan etkilendim

     • Gözde E.

      Ben de her hafta etkileniyorum ve sahnelerini halatla çekiyorum. 😍

 • Gözde E.

  2. fragman geldi. Fragman altı yorumlarına bir şey için bakmam gerekti, ZülMaz ile ilgili bir şey okudum dayanamayıp açtım. Süper bölüm geliyor oleeey :))
  @disqus_43cOsdWIZm:disqus @ahmetadar:disqus @nbsami:disqus @disqus_1mt2w2idMZ:disqus @bukeoguz:disqus @zge_z:disqus

  • badem

   Beklenen ZülMaz buluşması nihayet gerçekleşiyor(umarım rüya değildir). Ama korkarım ki bu buluşma olumlu sonuçlanmayacak ve ikili arasında ipler kopma noktasına gelebilir. Şayet böyle olursa ve yaşanan once şeyden sonra ZülDem’e dönülürse bu asla kabullenebileceğim bir şey değil. Bize vaadedilen ZülMaz aşkıydı ve bundan sapılırsa çok büyük bir yanlış olur.Her bölüm cinnet geçireceğime diğer alternatifim olan Çarpışma’yı seyrederim yani..

   • Gözde E.

    Rüya olduğunu sanmam. ZülDem’e dönüleceğini de. Demir narsist olmasaydı olabilirdi de böyle olmaz, olmamalı. Ama mutlu bir konuşma sahnesi olmayacak gibi ki kavuşma finale kalsın.

  • pride&prejudice

   Ben de gordum fragmani hatta Zuleyha ile Yimaz i gorunce seni dusundum;)

   • Gözde E.

    Benim de ilk gördüğümde aklıma sizlerle daha buluşamazlar konuşmalarımız geldi 🙂

  • Özge

   Hadi inşallah 😊 fragmana bakmadım ama madem ZülMaz buluşacak diyorsun şimdiden sevinebilirim:)

   • Gözde E.

    Buluşma olumsuz olacak gibi ama 🙁 Bu arada hani bölüm yorumunuz? Yoksa hala hastanede misin?

    • Özge

     Olsun, bir karşı karşıya gelip birbirlerinin gözlerine baksınlar da gerisi yavaş yavaş gelir elbet:)
     Hastaneden çıkalı çok oldu da malum sınavlar nefes aldırmıyor, bu hafta herşeyi bölük pörçük yaptım. Yorgunluk ve uykusuzluk birleşince hafıza kaybı yaşadım resmen. Kuzenim de bu unutkanlığımla “Sütlacımı yedim mi ben ” diye dalgasını geçti bir güzel😊 Haminne’nin bu sözünü hiç unutamayacağım sanırım

     • Gözde E.

      Evet, Züleyha’nın fragmandaki bakışları her şeyi anlatıyor elbet gerisi gelecektir, olumsuz buluşma da olsa, Züleyha ya da Yılmaz kötü şeyler de deseler inanmamalılar birbirlerine. Ya uykusuzluk yorgunluk kafasını hastane çıkışı ben de yaşadım, fena bir şey cidden. Çabucak normale dönersin inşallah. Sütlacımı yedim mi ben ahaha iyiymiş :)) En sevdiğim, caps’i bile var.

     • Özge

      İnşallah, sağol canım.
      Aa caps nerde? Merak ettim:) Bulursan instadan atar mısın? Anladığım kadarıyla Yılmaz onu tuzağa düşürdüğü için Züleyhaya kızgın olacak buluşmada. Ama Züleyha ne için öfkelenecek Yılmaza, onu bilemiyorum hiç.

     • Gözde E.

      Züleyha’nın buluşmaya gidebilmesi Demir ya da Hünkar’ın bilgisiyle olmuş olmalı, bununla alakalı bir şey bekliyorum.
      Caps’i Twitter’da gördüm ben.

     • Özge

      Her şey planlı diyorsun yani. Bak bu daha akla yatkın. Yoksa Züleyha nasıl çıkacak da buluşacak Yılmazla. Mutlaka bir gören duyan olurdu. Züleyha da bunu göze almazdı Adnan Demirin elinde olduğu için ve bana bir daha göstermez diye düşünüp.

     • Gözde E.

      Bence evet yine de dört gözle bekliyorum o sahneyi. Kesin son sahnedir 😂

     • Gözde E.

      Yeni yorumuma bakınız 🙂

 • badem

  Merhaba Gözde,

  Demir’in gaddarlıklarının had safhaya ulaşması, Gaffur’un öz kardeşine yaptığı işkenceler, Demir’in gerçekleri öğrenen Cengo’nun önünde kendini acındırarak aklaması, Gülten’in yaşadığı onca şeye rağmen hala akıllanmayıp Yılmaz’dan umudunu kesmemesi ve Züleyha konusunda ona yalan söylemeye devam etmesi, Şermin-Füsün-Veli üçgeninde yaşananlar derken 2.5 saat boyunca tabir-i caizse cinnet geçirdim diyebilirim. Fenalıklar bastı. Bölümün bana göre tek olumlu gelişmesi, Yılmaz’ın huğdaki işçileri arkasına almasıydı. Bu daha başlangıç demek istiyorum.Yılmaz’ın Yamanlar’ın itibarını ve servetini ellerinden alacağı günler de gelecek inşallah diyorum:)
  Flashback sahnelerinin eksikliği ve Yılmaz’ın yan oyunculardan bile az görünmesi konusunda kesinlikle seninle hemfikirim. Jenerikte Murat Ünalmış ve Uğur Güneş’in isimlerinin yer değiştirmesini “İkisinin de eşit rolü olacak”şeklinde yorumlamıştın ancak henüz bunu göremedik maalesef. Yan hikayeler elbette ki bir dizinin olmazsa olmazıdır ancak bize vadedilen ana hikayeden de uzaklaşmayalım lütfen.

  Haftaya görüşmek üzere:)

  • Gözde E.

   Selam Bade, hoş geldin.
   Sen böyle yazınca ben de bölümde geçirdiğim cinneti hatırladım tekrar. 🙁 Ama Demir-Cengo arkadaşlığı bitmemeliydi, Nihal’e ihtiyacımız var çünkü.
   Evet ben de o yer değiştirmeden ve bazı yerlerde Uğur’un önde yazılmasından aynı sonucu çıkarmıştım ama Demir Yılmaz’dan çok daha fazla görünüyor kesinlikle. 🙁
   Yan hikayelerimiz güzel ama ben ZülMaz aşkı istiyorum.
   Fragman yorumun nedir? (İtiraf ediyorum seyrettim)

   • badem

    En vurucu sahne elbette ki Gülten’in kendini asıyor olmasıydı. Ama sanki öncesinde Fekeli ile Gülten’i yan yana gördüm gibi geldi. Yanılmış da olabilirim, tekrar seyretmeli.
    Bir de Yılmaz “Ana-oğul canlarını alacağım” gibisinden birşeyler söyledi ya Yılmaz bu nefret seviyesine nasıl geldi? Bu gidişle uzun bir süre daha ZülMaz hayal:(

    • Gözde E.

     Fekeli-Gülten yan yanaydı evet Fekeli’nin evinin orada.
     Yılmaz bir yerlerden Hünkar’ın da bu evlilikte parmağı olduğunu mu öğrendi acaba?
     ZülMaz hayal ise ZülDem’ciler çok mesut, reytingler de artar hatta onlara göre.

     • badem

      Ay ben ana-oğul derken Züleyha ile Adnan’ı kastediyor sanmıştım, şaşırma sebebim de oydu (istediğini söyleyebilirsin bana,serbest:) Beni düzelttiğin iyi oldu, yoksa üzülüp duracaktım.

     • Gözde E.

      Ne Adnan bebeği yahu ilahi :)))

     • Ahmet Adar

      Huğdakilerden çarptığı çocuğun babasına yalan söylemesi için para verenin Hünkar olduğunu öğrendi ya,Hünkara öfkesi ondandır.

     • Gözde E.

      Mantıklı bir teori. Bir de O’nu ihbar edenin Hünkar olduğunu öğrense amanın.

 • Ahmet Adar

  Emeğine sağlık ,çok iyi anlatmışsın,ben çarpışmayı seyredip,çukurovayı netten atlayarak seyrettiğim için kaçıdığım yerleri senin ayrıntılı yorumundan iyice öğrendim.Ratingler çok iyi olmasına karşın senin de endişelerini belirttiğin gibi senaryodaki aksaklıklar sürerse ratinglerde düşme olasılığı yaşanabilir.Yılması çok kısa sürelerde görüyorus.Hep Gafur,Saniye,Gülten.Bu durum seyirlein instagramda Uğur Güneş-Hilal Altınbilek baş rol ve esas çift değiller mi,baş roller Polen Emre,Bülent Polat,Selin Yeninci mi diye şikayet ve hayıflanmalarına şahit oluyorum.Hele Hilal Altınbileği çok pasif oynuyorsun diye eleştirdiklerini görüyorum.AliRahmet Fekelinin gençliğindeki Hünkarla yaşananları çok merak edenler ben dahil çoğunlukta.Senarist Yıldıs Tunç bu konuyu çok ağırdan alıyor,esas çiftten ümidini kesen seyirci çoğunluğu fekeli-hünkar aşkına bel bağlamış durumda.Sadri Alışığın tekrar flash-becklerde daha çok süreli yer almasını bekliyorum.Konuk oyuncular ihmal ediliyor.Ebru Aytemur Nihal olarak bir göründü,kayboldu,Huğlarda endişeli bakışlarla dolaşan Hünkarın yancısı Seher rolünde Ebru Ünlü çok süre almıyor.Füsun rölündeki Yelis Doğramacılar oyunculuğu ve star işiğı ile seriye renk kattı.Evlenip Adanaya yerleşip oyunculuğu bırakması ile seri film dünyası önemli bir oyuncusunu kaybetmiş.Kariyerinin en olgun döneminde ayrılmış.Fragmanda Gültenin intihar girişimi yine heyecanı tavan noktasına çıkarıyor.

  • Gözde E.

   Hoş geldin, teşekkür ederim 🙂
   Biz Yılmaz az görünüyor diye şikayet ediyoruz ama ZülDem’ciler onların sahneleri azdı deyip ona bağlıyorlar. Ama Yılmaz da başrol ve ZülMaz da bu dizinin diğer çifti, bence esas çifti. Bu dediğin hayıflanma ben de var doğrusu. Yıldız Tunç yan karakterlere önem verir, güzel de yazar ama bu baya fazla oldu.
   Fekeli-Hünkar aşkını ben de çok merak ediyorum, umarım ağırdan alınmaz.
   Seher (Ebru Ünlü) de Yılmaz’ın peşinden gitti değil mi, ben yanlış görmedim? Yalnız gerçekten duygulanıp mı gitti yoksa Hünkar’ın köstebekliğini yapmaya mı sence?
   Yeliz Doğramacılar bence de çok güzel ve yetenekli.
   Gülten niye intihar edecek acaba ve intihar sonrası mı Yılmaz’ın çiftliğine yerleşecek ne dersin?

   • pride&prejudice

    ZulDem ciler Zuleyha nin Yilmaz dan vazgecmelerini nasil bekliyorlar . Prensip itibari ile ship leme olayina karsiyim. Beklentileri dizinin gidisatina uygun tutulsa herkes mutlu olur sanki…benim beklentim bir sonraki bolumdek ne olacak heyecanini vermesi… her dizide bunun olmasini bekliyorum;)

    • Gözde E.

     Bir bilsem nasıl beklediklerini. Onları yan yana daha uyumlu, daha tutkulu buluyorlar ve bekliyorlar.
     Senin beklenti anlayışın çok yerinde.

     • pride&prejudice

      Zuleyha ile Demir arasinda uyumu bir goremeyen ben miyim? ne uyumu ya adam takintili bir askla baskasini seven bir kadini seviyor… bunu gorememeleri ayri sikinti!

     • Gözde E.

      İlk 2 bölümde normal gibiydi ya, kibardı falan o bölümlerden taktılar. Tokat attı neler yaptı hala ZülDem diyorlar. Nefretten doğan aşk klişesi de ilgilerini çekiyor tabii ZülDem diyenlerin bazılarının.

     • pride&prejudice

      bence pek saglikli bir birliktelik degil Demir Zuleyha

 • pride&prejudice

  son donem baslayan dizileride basrol karakterlerinde populer isim Demir! nedir bu Demir’lerden cektigimiz. Bastan beri soyluyorum Demir sorunlari olan bir adam. Insan bebegini nasil gider o manyak Sermin’e emanet edip karisini odaya kilitler. Bu bolum iki diziyi birden seyrettim diger seyrettigim dizide de bir Demir var . o da yeni basladi Carpisma… Benim dizideki favorim Fekeli acikcasi. Ne Yilmaz ne Zuleyha. Zuleyha nin cok iyi kararlar alabildigini dusunmuyorum. Ikinci favori karakterim Gulten… O manyak gaffur’un sonunu Yilmaz getirir umarim. Saniye ve Hunkar hanim bile kotuyken makul olabiliyorlar ayni tepki Demir ve Gaffur icin sozkonusu degil. Gaffur birgun yemek yerken bogulup olecek sanirim. Akli fikri yemek. Igrenc bir karakter. Iki yuzlu, cikarci, siddet egilimli kisacasi Demir’den sonraki en hasta karakter de o.Persembe aksami BZC varken yeni baslayan Carpisma ya baktim acikcasi. Haftaya da Carpismaya oncelik verecegim. AMa bu durgunlukla giderse BZC yi sonradan seyredecegim sanki. Ayrica Sermin de baydi… Bazi karakterler her bolum ayni… bir gelisme yok! Sermin de bunlardan biri…

  • Gözde E.

   Selamlar. Hakikaten senaristler Demir ismine taktı kafayı. Neden acaba? Bir tane de Çarpışma’da Demir varmış. Pes vallahi :))
   Demir Şermin’in manyak olduğunu bilmiyor ama bilse bile yaptığı tam bir gaddarlık! Züleyha maalesef sağlıklı düşünemiyor nasıl düşünebilsin ki… 🙁 O’na da destek olacak biri lazım.
   Gülten’in favorin olmasına şaşırdım, çünkü ben bir kaşık suda boğarım O’nu, çok yalancı çok!
   Kesinlikle dizide karakterler ve konu adına gelişme şart ama dizi sürelerinden dolayı ağırdan alıyorlar galiba.

   • pride&prejudice

    Gulten in sartlari cok zor ama Yilmaz a olan askini takdir ediyorum. Gulten den daha berbat karakterler var…bir kasik suda bogulacaklar listesinde benim 1 numaram Sermin!

    • Gözde E.

     Yılmaz’a aşkı için her şeyi göze alması güzel evet ama ben Züleyha ve Yılmaz’dan sakladıkları için kızgınım kendisine. Şermin ah Şermin, boşa şunu Sabahattin!

     • pride&prejudice

      o Demir hayatta oldugu muddetce Zuleyha ile Yilmaz in birlikte olacagina inanmiyorum Demir olunce dizi biter bu da klise olur

     • Gözde E.

      Birlikte olamazlar maalesef ama bari yan yana gelseler bir konuşabilseler…

     • pride&prejudice

      dizi finali bence !

     • Gözde E.

      Finale kadar yan yana gelemezler mi diyorsun yani??

     • pride&prejudice

      beklentim o yonde…

     • Gözde E.

      Allah korusun. ZülMaz’a hasret kaldık. Yani kavuşamasınlar tabii de aynı karede görelim ona da razıyım.

     • pride&prejudice

      goruruz de nasil goruruz?

     • Gözde E.

      Züleyha’nın iplerini Demir biraz gevşetirse, bir de evden tek dışarı çıkabilirse Nihal’le mesela.

     • badem

      Maalesef ben de uzun süre daha ZülMaz’ı yan yana göremeyeceğimizi düşünüyorum. Sezon finalinde ancak:(

     • Gözde E.

      Yok artık. Ekran karşısında isyan edip deliririm bak!

     • badem

      Karşılıklı cinnet geçirmece modu 🙁