BENİM TATLI YALANIM – Aşkın Resmini Çizebilir misin Nejat?

Sabun köpüğü konulu yaz dizisi bile olsa karşısına çıkan ilk problemde -özellikle problem hemcinsi tarafından çıkartılıyorsa, ezik ve aciz bir kadına dönüşen esas kızı hiç sevmiyorum. Sanırım aşık olunca beyin hücrelerinde de erime oldu ki bizim esas kız “Seni Kayra’nın yanında görmeyeyim!” diyen Aylin’den “Ne olur” diye Hande’ye yalvaran Suna’ya evrildi. ve bir anda ipleri Hande’nin elinde olan kuklaya dönüverdi. Bu ne korku?

 

 
   
 

 

Bu sırrı bilenler kimler? Ablası, abisi, en yakın arkadaşı, Nejat… Yani hemen hemen herkes. Hep birlikte kafa kafaya verip babasını bunun masum bir oyun olarak başladığını ikna edemeyeceklerini nasıl düşünemez? Nejat’ı geçtim, bu şantajı neden ailesi ile paylaşamaz? Bir dakika neden Nejat’ı geçiyorum ki bu oyunun mimarı ta kendisi. Şevket’e de nedenleri ile tane tane anlatmalı. Hem açıklama arasında ‘Allah’ın emri peygamberin kavli ile’ cümlesi de kurabilir, belli mi olur ^^
Üstelik artık Suna’nın Nejat’ın Hande’ye karşı bir ilişki çerçevesinde hisleri olmadığını anlaması lazım. Bu durumda insan, ‘Ee o zaman, kimden neyi saklıyorsun ah be şaşkın kız?’ diye soruyor tabii.

 

Benim Tatlı Yalanım 11. bölüm

 

 

Suna’ya bir çift lafım daha var:  “Keşke sen de beni görsen” dediğin adam, sana seni gördüğünü söylüyor. Sözlerini bırak, ekran karşısındaki ben bile yüzünde gözlerinden kalp çıkan emojiyi görebildim, ya sen?

 

Hande eğer Nejat benimle olmayacaksa – bu durum önceki bölümde parti çıkışı kulak misafiri olduğu konuşmada da tescillendi, Suna ile de olmayacak hırsı içinde… Anlaşılır bir his bu. Suna’yı kendince kurduğu düzenden çıkartacak. Suna’nın bu düzenden yeri yok. Gitmeli! Suna giderse Nejat eski haline dönerse belki bir şans bile olabilir uzun vadede, kim bilir… Ama tüm bu amaç uğruna Suna’yı ailesi ile vurmak çok da etik olmadı. Sevenleri ayırma be Hande…

 

 

Serkan demişken, gelelim Serkan Burcu ikilisine… Bölümün benim için yazılmış, çekilmiş, oynanmış ne güzel sahnesi Serkan – Burcu buluşmasıdır. Bunun en büyük nedeni Suna – Nejat arasında izlemek istediğim sahnelerin hayal olmasının etkisi de olabilir. İkili arasındaki kilidin de esas çiftimizle eş zamanlı en kısa sürede açılmasını diliyorum.

 

 

 

Pervin / Berrin’in hikayesi o kadar boş ki, şimdi istediğiniz kadar garip kıyafetler giydirip kalbi kırık ama başarılı iş kadını portresi çizin, tek bir izleyicinin bu karakter ile empati kurabildiğini zannetmiyorum.

 

 

Berrin Hanım çocuklarının hayatlarında yavaş yavaş yer almaya çalışıyor çalışmasına da bu karakterle empati kuramadığım için çocukları ile üstü kapaklı konuşmaları bana bir şey ifade etmiyor. Rafet ile olanı da Rafet için üzülmem kurtardı. Rafet için giderek daha çok üzülüyorum. Finalde mutlu olmasını dilediğim karakterlerdendir.

Berrin Suna ile Nejat’ı destekler küçük sürprizler de hazırlıyor ama onların bu oyununu nereden duydu hala bir muamma. Kayra Gözlük ile yeni bir iş ortaklığı kuracak bir şirketi olması da -ki Kayra Gözlük daha düne kadar İtalyanlarla ortaklık kurmaya çalışıyordu, rastlantının böylesi dedirtiyor.

 

 
   
 

 

Tolga… Çoğu izleyicinin aksine seni sevmiştim Tolga’yı. Ama bu bölüm benim gözümde bile sınırları çok aştı. Tüm söylediklerinin amacı Suna’yı korumaktan çok – onun açısından bakınca Nejat bencil bir adam olarak görülüyor, Suna’nın Nejat’a karşı olan ve ikisi de dile getirmese de Tolga’nın net bir şekilde anladığı duygularına müdahale etmek üzerine. Çağırılmadığı bir daveti basmak da ne demek? Üstelik ev sahibine hakaret etmek için… Neyse istemeden de olsa Nejat’ın aksiyon almasını sağladı diyelim. Bardağın dolu tarafını görmek böyle bir şey olmalı ^^

Tolga’nın hedef odaklı olması da rahatsız edici. “Arkadaşlarım evleniyor. Ben de evlenmeliyim. Hatta bunu hemen NATO görevi için Amerika’ya gitmeden yapmalıyım.” Hedefi için ilk ve en güçlü aday olarak da bir zamanlar -ki o zamanlar çocukluk yılları, ona aşık olan dünün şirini, bugünün güzeli Suna!

 

Benim Tatlı Yalanım 11. bölüm

 

Benim anlamadığım Hande ile Saniye ne zaman Nejat’a bu kadar karşı oldular? Ve neden? Oysaki Nejat bugüne kadar yaptıkları ile önyargıları kırmadı mı? Neden bu kadar tepkililer Suna-Nejat olasılığına hiç anlayamadım. Destek olmalarını geçtim, Tolga’yı içten içe destekleyerek köstek oluyorlar. Hele ki Saniye, Enise Teyze ile birlik olmak da nereden çıktı?

 

Enise Teyze’yi sevdim. Hatta kendimi gördüm : Çok süper akıl veren ama aklı kendine faydası olmayan. Hayri ile Saniye’nin ilişkisini dengeye koyabilir ama çok rica edeceğim, yeğenine kısmet aramaktan vazgeçsin.

 

 

Benim Tatlı Yalanım 11. bölüm

 

Furkan Bey’in yeni imajına <3 bırakarak sayısının kısacık olduğunu dilemediğim ama tahmin ettiğim ileriki bölümlerde daha derli toplu sahneler izlemek dileğiyle…

Bir dilek daha var, bizimkilerden umudu kestiğim için bu dileğe daha yüksek sesle ‘amin’ dedim.

 

 

 
   
 

 

Bölüm finalini bölüm geneline göre çok daha iyi bir sahne ile geldik. Hayır, öpücük değil! Nejat’ın zayıf anında onu bırakıp gidemeyen Suna’dan bahsediyorum. Düşünsenize  belki ilk defa Nejat’tan vazgeçilmedi. Bu önemli bir detay! Senarist arkadaşlar umarım bu açıdan yürürler… Her şartta fikrim bakidir; bu aşkın anahtarı Kayra’dır. Ve kilidi de Kayra çözecektir.

 

Tweetiyle yazımı renklendiren  hiçbir şey , ahmetmevlütadar ,  Elif Özden , DeepBlue , SakarHamsi  ve MoMAc ‘a teşekkürler.

 

Yapımın fragman düzenini oturtamamış olması ve sosyal medya yönetiminde her bölümün ardından kamera arkası görüntülerinin yayınlanmasının hata olduğunu düşünüyorum. Bir kez daha altını çizeyim!

 

 Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Benim Tatlı Yalanım  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Benim Tatlı Yalanım 12. Bölüm Fragman

 

Yine bir ileri, iki geri!  Fragman hakkında yorum yapamayacağım…

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • SuperBirne

  Aslicim, ellerine saglik! Uzuuuuun mu uzun bir aradan sonra yine buradayim. 🙂

  Yazdiklarina kesinlikle katiliyorum. Kadinlarin zayif bir karakter olarak yazilmasi en tahammül edemedigim noktalardan biridir. Yazdiklari karakter, sapsik asik karakteri de degil. Klise, cinsiyetci kalipsal yargilar… *offf* Suna baslarda kesinlikle ayaklari yere basan, güclü ve özgüveni yerinde biri olarak tanitildi bize. Sonradan bu tutarsizlik neden diye insan sormadan edemiyor tabii. Bir kerecik olsun farkli bir yol deneyip esas kizi aciz göstermeseler keske. Yani babasi duyacak diye Suna’nin tedirgin olmasini anlayabiliyorum da, Neslihan’in dedigi gibi, en azindan gidip Nejat’a söylesene yahu! 😒 Mesela sorunlara beraber gögüs gerselerdi, bir de olaylari bu acidan izletselerdi bize ne güzel olurdu. Neyse, konuyu bir sekilde uzatmak icin mecbur kaldilar deyip kendimi sakinlestirmeye calisiyorum 🙂

  Saniye’ye en basindan beri isinamadim acikcasi ve bu kiz Suna-Nejat askinin önündeki en büyük engellerden biri olacak diye düsünmüstüm. Henüz o dereceye kadar ilerlemedi, ama bu tezimde iddialiyim. Eger erken final olmazsa bu günleri de görecegimize eminim. Erken final söylentileri de cikmis, ama o is nasil olacak ki? 2 bölümde konuyu ne kadar toparlayabilir ki acaba?

  Berrin-Sevket konusu o kadar ilgimi cekmiyor ki… Beni sadece Suna-Nejat ve Burcu-Serkan iliskisi ilgilendiriyor 🙂 Neyse, begenmedigim noktalar olsa da severek izliyorum simdilik. Romantik komedi diye baslayip agir drama döndürmeseler keske güzelim diziyi. Asli Bekiroglu ile Furkan Palali güzel bir uyum yakaladilar. Kasintisiz ve dogal bir sekilde oynuyorlar.

  • Hoşgeldiiiiin…

   Final yakın diyenlerdenim ^^ 13 bölümlük anlaşma yapmış olsalar, ikinci seti imzalamaları çok olası değil, reyting pek parlak değil malum:)

   • hande aykan

    Belki de başka bir güne alınacaktır hafta sonu gibi.

 • pride&prejudice

  Yorumda tweetimi görünce ben😳Ama Hande ye aşırı sinirr oluyorum , yayvan yayvan konuşması… 🙄ben de Suna nın babam da babam diyeceğine Nejat a gidip Hande bana şantaj yapıyor deyip bu işi çözmesini isterdim. Ayrıca Babasının ona söylediği koca bir yalan var annesinin hakkında eğer dizi final yapıp bu ortaya çıkmazsa Pes! Derim Hande ya da Tolga klişelerini bırakıp buradan yürüseler ya???Saniye domestic düz bir kız Nejat a niye karşı anlamadım . Sınıf farkı mı görüyor. ?

  Dizilerde Senaristler 3 üncü kişi klişesine bayıldıkları için seyirciyi bayıltma konusunda hiç rahatsız değiller. Hadsiz Tolga ve Handeyi çift yapsınlar gitsinler beraber !
  Ben dizilerin hep yazdığım gibi başladığında en azından ilk 10 bölüm olarak yazılmasını bekliyorum ama nereeede bizde galiba bir bölümle başlayıp sonra saçmalamalar zincirini izlettiriyorlar🙃11 inci bölümde esas kız salaklaştı aşk salaklaştırır klişesi neden ayrıca Nejat daha salaklaştı ama karakteri değişmedi Suna nın niye karakterini değiştiriyorsunuz yani…hiç sevmediğim hitap şekli ile Eyyyyy Senaristler seyiriciyi bayıltmayın şöyle ağız tadıyla bir aşk seyrettirin hayat yeteri kadar zor diye seslenmek istiyorum o derece😫

  • Twitterda okuyunca çok hak vermiştim. Bu Hande’nin hakkından bizimkiler gelemiyor. Bari Berrin gelsin değil mi? 🙂

   Ben Pervin / Berrin konusunu mantıklı bulmadığım için hiç açılmamış olsa neden demem.Çok havada… Annenin 3 çocuğunu bırakıp gitmesinin altı dolu değil. Şevket onu istemediği için mi gitti yani? Bu mudur annelik?

   Suna llk bölümden ne kadar farklı değil mi? Bu çok rahatsız edici.

  • SuperBirne

   Tolga ve Hande 😂 Bence de chok yakisiyorlar 👌🏼😏