İzledim

BENİM TATLI YALANIM – Aşkın Resmini Çizebilir misin Nejat?

Sabun köpüğü konulu yaz dizisi bile olsa karşısına çıkan ilk problemde -özellikle problem hemcinsi tarafından çıkartılıyorsa, ezik ve aciz bir kadına dönüşen esas kızı hiç sevmiyorum. Sanırım aşık olunca beyin hücrelerinde de erime oldu ki bizim esas kız “Seni Kayra’nın yanında görmeyeyim!” diyen Aylin’den “Ne olur” diye Hande’ye yalvaran Suna’ya evrildi. ve bir anda ipleri Hande’nin elinde olan kuklaya dönüverdi. Bu ne korku?

 

 

Bu sırrı bilenler kimler? Ablası, abisi, en yakın arkadaşı, Nejat… Yani hemen hemen herkes. Hep birlikte kafa kafaya verip babasını bunun masum bir oyun olarak başladığını ikna edemeyeceklerini nasıl düşünemez? Nejat’ı geçtim, bu şantajı neden ailesi ile paylaşamaz? Bir dakika neden Nejat’ı geçiyorum ki bu oyunun mimarı ta kendisi. Şevket’e de nedenleri ile tane tane anlatmalı. Hem açıklama arasında ‘Allah’ın emri peygamberin kavli ile’ cümlesi de kurabilir, belli mi olur ^^
Üstelik artık Suna’nın Nejat’ın Hande’ye karşı bir ilişki çerçevesinde hisleri olmadığını anlaması lazım. Bu durumda insan, ‘Ee o zaman, kimden neyi saklıyorsun ah be şaşkın kız?’ diye soruyor tabii.

 

Benim Tatlı Yalanım 11. bölüm

 

 

Suna’ya bir çift lafım daha var:  “Keşke sen de beni görsen” dediğin adam, sana seni gördüğünü söylüyor. Sözlerini bırak, ekran karşısındaki ben bile yüzünde gözlerinden kalp çıkan emojiyi görebildim, ya sen?

 

Hande eğer Nejat benimle olmayacaksa – bu durum önceki bölümde parti çıkışı kulak misafiri olduğu konuşmada da tescillendi, Suna ile de olmayacak hırsı içinde… Anlaşılır bir his bu. Suna’yı kendince kurduğu düzenden çıkartacak. Suna’nın bu düzenden yeri yok. Gitmeli! Suna giderse Nejat eski haline dönerse belki bir şans bile olabilir uzun vadede, kim bilir… Ama tüm bu amaç uğruna Suna’yı ailesi ile vurmak çok da etik olmadı. Sevenleri ayırma be Hande…

 

 

Serkan demişken, gelelim Serkan Burcu ikilisine… Bölümün benim için yazılmış, çekilmiş, oynanmış ne güzel sahnesi Serkan – Burcu buluşmasıdır. Bunun en büyük nedeni Suna – Nejat arasında izlemek istediğim sahnelerin hayal olmasının etkisi de olabilir. İkili arasındaki kilidin de esas çiftimizle eş zamanlı en kısa sürede açılmasını diliyorum.

 

 

 

Pervin / Berrin’in hikayesi o kadar boş ki, şimdi istediğiniz kadar garip kıyafetler giydirip kalbi kırık ama başarılı iş kadını portresi çizin, tek bir izleyicinin bu karakter ile empati kurabildiğini zannetmiyorum.

 

 

Berrin Hanım çocuklarının hayatlarında yavaş yavaş yer almaya çalışıyor çalışmasına da bu karakterle empati kuramadığım için çocukları ile üstü kapaklı konuşmaları bana bir şey ifade etmiyor. Rafet ile olanı da Rafet için üzülmem kurtardı. Rafet için giderek daha çok üzülüyorum. Finalde mutlu olmasını dilediğim karakterlerdendir.

Berrin Suna ile Nejat’ı destekler küçük sürprizler de hazırlıyor ama onların bu oyununu nereden duydu hala bir muamma. Kayra Gözlük ile yeni bir iş ortaklığı kuracak bir şirketi olması da -ki Kayra Gözlük daha düne kadar İtalyanlarla ortaklık kurmaya çalışıyordu, rastlantının böylesi dedirtiyor.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Tolga… Çoğu izleyicinin aksine seni sevmiştim Tolga’yı. Ama bu bölüm benim gözümde bile sınırları çok aştı. Tüm söylediklerinin amacı Suna’yı korumaktan çok – onun açısından bakınca Nejat bencil bir adam olarak görülüyor, Suna’nın Nejat’a karşı olan ve ikisi de dile getirmese de Tolga’nın net bir şekilde anladığı duygularına müdahale etmek üzerine. Çağırılmadığı bir daveti basmak da ne demek? Üstelik ev sahibine hakaret etmek için… Neyse istemeden de olsa Nejat’ın aksiyon almasını sağladı diyelim. Bardağın dolu tarafını görmek böyle bir şey olmalı ^^

Tolga’nın hedef odaklı olması da rahatsız edici. “Arkadaşlarım evleniyor. Ben de evlenmeliyim. Hatta bunu hemen NATO görevi için Amerika’ya gitmeden yapmalıyım.” Hedefi için ilk ve en güçlü aday olarak da bir zamanlar -ki o zamanlar çocukluk yılları, ona aşık olan dünün şirini, bugünün güzeli Suna!

 

Benim Tatlı Yalanım 11. bölüm

 

Benim anlamadığım Hande ile Saniye ne zaman Nejat’a bu kadar karşı oldular? Ve neden? Oysaki Nejat bugüne kadar yaptıkları ile önyargıları kırmadı mı? Neden bu kadar tepkililer Suna-Nejat olasılığına hiç anlayamadım. Destek olmalarını geçtim, Tolga’yı içten içe destekleyerek köstek oluyorlar. Hele ki Saniye, Enise Teyze ile birlik olmak da nereden çıktı?

 

Enise Teyze’yi sevdim. Hatta kendimi gördüm : Çok süper akıl veren ama aklı kendine faydası olmayan. Hayri ile Saniye’nin ilişkisini dengeye koyabilir ama çok rica edeceğim, yeğenine kısmet aramaktan vazgeçsin.

 

 

Benim Tatlı Yalanım 11. bölüm

 

Furkan Bey’in yeni imajına <3 bırakarak sayısının kısacık olduğunu dilemediğim ama tahmin ettiğim ileriki bölümlerde daha derli toplu sahneler izlemek dileğiyle…

Bir dilek daha var, bizimkilerden umudu kestiğim için bu dileğe daha yüksek sesle ‘amin’ dedim.

 

 

[wp_ad_camp_1]

 

Bölüm finalini bölüm geneline göre çok daha iyi bir sahne ile geldik. Hayır, öpücük değil! Nejat’ın zayıf anında onu bırakıp gidemeyen Suna’dan bahsediyorum. Düşünsenize  belki ilk defa Nejat’tan vazgeçilmedi. Bu önemli bir detay! Senarist arkadaşlar umarım bu açıdan yürürler… Her şartta fikrim bakidir; bu aşkın anahtarı Kayra’dır. Ve kilidi de Kayra çözecektir.

 

Tweetiyle yazımı renklendiren  hiçbir şey , ahmetmevlütadar ,  Elif Özden , DeepBlue , SakarHamsi  ve MoMAc ‘a teşekkürler.

 

Yapımın fragman düzenini oturtamamış olması ve sosyal medya yönetiminde her bölümün ardından kamera arkası görüntülerinin yayınlanmasının hata olduğunu düşünüyorum. Bir kez daha altını çizeyim!

 

 Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Benim Tatlı Yalanım  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Benim Tatlı Yalanım 12. Bölüm Fragman

 

Yine bir ileri, iki geri!  Fragman hakkında yorum yapamayacağım…

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap