İzledim

Aras Bulut İynemli kendini fazla özletmedi: Çukur

Ay Yapım’dan yeni bir dizi daha geliyor: Çukur … Senaryosu Gökhan Horzum’a emanet edilen, yönetmen koltuğunda ise Sinan Öztürk’ü göreceğimiz dizide başrolleri Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz paylaşıyor. Kadro oldukça zengin: Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın, Kubilay Aka, Ercan Kesal ve Perihan Savaş.

Merakla beklenen dizinin konusu;

İstanbul’un en belalı mahallerinden Çukur’un kontrolü Koçova ailesinin elindedir. Koçovalıların Çukur’u yönetirken en önemli kuralları da uyuşturucuya asla izin vermemeleridir. Ancak gözünü bu mahalleye dikmiş ve bu yasağı kırmaya hazırlanan yeni bir grubun ortaya çıkması ile mevcut düzen bozulur. Tam Koçovalıları pes ettirdiklerini düşündüklerinde, ailenin küçük oğlu Yamaç yıllar önce bambaşka bir hayat kurmak için arkasında bıraktığı Çukur’a geri dönecek ve yeni bir dönem başlayacaktır. Yamaç yıllar önce Çukur’u ve ailesini arkasında bırakarak yarınını düşünmediği bir hayata dalmıştır. Karşısına en az kendisi kadar hesapsız, yaralı ve tehlikeli ama bir o kadar da güzel bir genç kadın olan Sena çıkınca sonsuz aşkı bulduğuna inanır. “Ölene kadar mutlu” olmak üzere bir araya gelen bu genç çiftin hayatına Çukur’un ve Yamaç’ın ailesinin yeniden girmesi ile hiçbir şey artık hayalini kurdukları gibi olmayacaktır. Yamaç’ın Çukur’daki geleceği ve Sena’nın geçmişi ortak bir hayat kurmalarına izin verecek midir?

Dizinin adı ise sadece bana mı Game of Thrones’daki Flea Bottom’ı (Pire çukuru) hatırlattı? Diziyi izleyenler bu bölgeyi Ser Davos Seaworth ve Gendry’den hatırlayacaklardır. Ama izlemeyenler için Pire Çukuru Kral Toprakları’ndaki yoksul ve perişan bir bölgedir. Ahır ve domuz boku kokan bu pis yerde sokaklar boyunca şaraphaneler, genelevler ve güveççiler bulunur.

Çukur - Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz

Çukur – afiş

Dizinin konusu revize edilmiş. İlk bültene göre biraz daha süslenmiş bir metinle karşı karşıyayız.  Öncelikle karakterin adı Aras yerine Yamaç olarak değişmiş. Yerinde bir karar. Bir aktör için (yaygın bir isim olmadığı halde) kendi adı ile bir karakter canlandırmak kulağa pek hoş gelmiyor. Siz de aynı fikirde misiniz? İşte ilk tanıtım yazısı: Aras (Yamaç olarak değişmiş) , bir gün mahallede çıkan çatışmanın ardından ailesinin bu tehlikeli hayatından kurtulmak ister ve babasının karşı durmasına rağmen evi terk eder. Kendi kaderini çizmek için müzik yaptığı sırada karşısına Sena çıkar. Eski bir polisin kızı olan Sena, annesi ve kardeşinin ölümünden sorumlu tutulduğu (öldürmekle suçlandığı) için evi terk etmiş biridir. Kaderleri kesişen bu iki insanın yaşayacağı tutkulu aşk ise hayatlarını değiştirecektir. Sena ile Aras (Yamaç)’ın tutkulu aşkları Paris’e kadar uzanır ama bu durum Aras (Yamaç)’ın annesinden gelen kötü bir haberle bozulur. Aras (Yamaç) biranda kendini ailesinin yanında İstanbul’da bulur. Bu aşkın bir telefon ile alt üst olacağını kim bilebilirdi ki…

Konunun ışığında çoğu yerli dizinin ilk bölümündeki Avrupa yolculuğu Çukur için de geçerli olacak demiştim. Bu durumda yanılıyor olabilirim. Çukur’dan önce Paris caddeleri de keyifle izlenir ama izleyip göreceğiz.

Çukur’un fragmanı yayınlandı

 

Çukur - Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek DenizÖncelikle Aras Bulut İynemli’nin yeni imajına bir <3 bırakayım. Kısa saç pek yakışmamış mı? Koçovalı ailesinin en küçük oğlu, gözü kara ve isyankar Yamaç karakterini canlandıracak Aras Bulut İynemli yeni karakteri için görünüşüne de taze bir dokunuş yaparak İçerde’nin son bölümlerinde uzamaya meyilli saçlarına veda etmiş. Hayat vereceği karakter olan Yamaç’ın gündüzleri kimyager olarak çalışırken, geceleri ise solisti olduğu rock grubuyla barlarda sahneye çıkıyor olması sebebiyle İynemli’nin rolüne hazırlanırken vokal dersleri de almış.

Fragmanın son saniyelerinde görünen ve deli dolu ve dik kafalı, yaşam enerjisiyle herkesi kendine hayran bırakan Sena rolünde izleyeceğimiz Dilan Çiçek Deniz’ın imajı ise (nedenini anlamadığım) ağır makyajını hariç tutarsak Bodrum Masalı’nda bıraktığımız yerden devam ediyor gibi.

Kadronun özenle seçildiği kesin. Ama fragmanı izlerken size de İçerde’den bir kesit izliyorsunuz gibi geldi mi? Varsın olsun, ben izlerim.

Çukur için kalbimden geçen gün Pazartesi. Günü şimdiden rezerve ettim, merakla bekliyorum. (Bu demek oluyor ki elveda Kayıtdışı^^)

 

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
emily in paris
EMILY in PARIS – Paris’te bir Amerikalı
the undoing hbo
The Undoing – Gerçeğin Peşinde
years and years dizi
YEARS AND YEARS – Ya Gerçek Olursa…
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
GÖRÜLMÜŞTÜR – Gerçek ile Kurmaca Arasında
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap