İzledim

AŞK MANTIK İNTİKAM – İntikam Kesin de Aşk Ne Zaman?

Aşk Mantık İntikam ekran yolculuğuna başladı. Yolu uzun, reytingi bol olsun. İlk bölüm reytinglerine göz atarsak; Total’de 3,21 reyting ile 7. AB’de 2,99 reyting ile  5. ve  ABC1’de 3,34 reyting ile 8. oldu. Bölüm yorumu konuk yazarımız Elma Şekeri ‘nden… Keyifli okumalar…

 

Ben de tam yaz geldi, nerede kaldı diyordum? Şu ilk bölümünde esas kızımızın rüya görerek uyandığı ve yine zengin, yakışıklı bir esas oğlanın asistanı olacağı yeni dizimiz ki; Aşk Mantık İntikam ile bu açığı hemen kapatıverdik!

 

 

Bakmayın daha baştan böyle atarlandığıma ve lafları vagon yaptığıma… Burcu Özberk’i “Esra” rolünde görmek hoşuma gitmedi dersem yalan olur. Tamam bir klişe ile zengin bir kadın olduğunu görerek uyandığı rüyasının sonu yataktan düşerek bitti ama sonrasında sakarlıkmış, gereksiz bir saflıkmış hiç hiiiiç yoktu..!

 

 

Hikaye eğlenceli gibi… Tabii içinde aşk olacağı kesin hatta yeni bir sarı kafa “Çınar” rolüyle Burak Yörük Esra’ya; dişi sarı kafa ve Çınar’ın ikizi “Çağla” rolüyle Melisa Döngel Ozan’a göz açtırmayarak asıl çiftimizi bir türlü buluşturmayacakmış hissiyatını çok güçlü veriyorlar. Ancak esas çiftimiz Ozan ve Esra’nın annelerinin Zeynep Konkande ile Günay Karacaoğlu olduğunu gördükten sonra bir eğlence furyasının mahallede de olacağı kesin gibi…

 

 

Babasının kendince dahiyane fikirleri nedeniyle annesinin hatta kendisinin yaşadığı zorlukların geleceğini etkilememesi için kendi halinde belki biraz da ezik ve kendisine deli gibi aşık okulu bitmiş, işe girmiş Ozan’la evlenen ama anne-babasının yaşadıklarını kendi evliliğinde yaşamanın zorlukları içinde kendini bularak; boşanmak zorunda kalan Esra’nın, 2 yıl sonra eski Türk filmlerindeki gibi eski kocası Ozan’ın bir milyoner olarak karşısına çıkmasıyla olayların başladığı bir hikayeyle yola çıktık… Esra-Ozan enerjisi ve uyumu da hikayenin başından beni hafiften yakaladı.

Dizinin başlangıç sahnelerinde Esra’nın kafede başına gelenler ve sonrasında karakolda yine ayrıştırıcı bir erkek diliyle yazılan diyalogları hiç hazzetmedim ama yine altını çizeyim.

Kendi aranızda geyik yapsanız bile beyler, tanımadığınız hatta hiçbir bilgi sahibi olmadığınız bir kadın ve birey hakkında “kahpe” lafını sarf etmek de neyin nesi! Ayrıca ekranda bunun açık açık dillendirilmesini de en yumuşak dille, edep dışı bulduğumu söyleyeyim değerli senaristlerimiz…

 

 

Dizimizin başında gördük ki; sırf fikrine bir yatırımcı bulsun, hayatı kurtulsun, fikrini hayata geçirsin, ev geçindirme derdine düşmesin diye Esra’nın animatörlükten, garsonluğa çalışmadığı iş kalmayan, evi geçindirmek için uyumadığı hatta tüm bunlar nedeniyle eve haciz gelmesine neden olan Ozan, şirket kurmuş, milyoner olmuş, havalanmış, lig atlamış.

Bizim Esracık da hala bir kafede çalışsın, didinsin bir de boşanırken “tazminat aldı, hisse istedi” diye geyik çeviren gereksizlerin diline dolansın. Bu yüzden karakola düşen Esra’yı, Ozan kurtardı kurtarmasına ama o havalar nedir Ozan?

Yazık bir gün sonra Ozan onu yani Esra’yı şirkete çağırınca, ailesinin ve mahallenin de gazıyla barışma, kendisinden özür dilenmesi hayalleri kurdu. Giyindi, süslendi ama havasını aldı. Ozan bildiğimiz; yine o eski Türk filmlerindeki deri koltukta arkası dönük oturan tipler gibi “Bir zamanlar fakir ama….” der gibi bir sahneyle Esra’nın hayallerini yıktı.

Kız ofisinden içeri girdiğinde yerinden doğrulmama ayıbını hadi yaptın; bir de üzerine kıza bir daha kendisinin adını kullanmayacağına dair taahhütname imzalatıp, zarfa para vermeyi nerden öğrendin be Ozan?!

 

 

Esra’ya evliyken de değer vermemişsin boşanmışsınız hala değer vermiyorsun bir de kıza; “beni sokağa attın, aşık değildin” diye bık bıklanıyorsun. Az bile yapmış senin gibisine. Hoş Esra da içinde çek olan zarfı yırtıp Ozan’a kapak yaptı ama ne çare; yaz dizilerinin vazgeçilmesi hiçbir işe yaramayıp, ya kumar oynayan ya da abuk subuk işler çevirdiği için borç batağına girip tefecinin eline düşen abi karakteri, Esra’yı Ozan’ın gözünde yine düşürdü!

 

twitter

Şu Ekrem gibi hayırsız abi karakterlerine bir dur diyecek yok mu Allah aşkına?! Esra’nın almadığı parayı aldığı gibi bir de kaptırdı. Bitcoin’e yatırım yapmak senin neyine gereksiz abi!

 

 

Ancak Ozan yukarıdan yukarıdan baksa ve her şeyi unutmuş gibi yapsa da Esra’ya hala aşık belli. Eski telefonunu saklamalar, numarasını değiştirmemeler, Esra’yı affetmek için bir şeyler bulmaya çalışmalar… Güzeeeel, bunlar yeni bölümlerde bol kıvılcımın habercisi gibi…

Bu bölümde sürekli Ozan-Esra dedik ama Ozan’ın annesi Zümrüt’e de bu sefer ayrı bir başlık açmak isterim. Sen o kadar zenginliğin içinde; residence dairende hala kapının önüne ayakkabı bırakmanın, çöpü çıkaramamanın derdine düş ve yeniden mahalleye taşın. Hele o mahalleye taşındıkları sahnede arabadan inerken içinden çıkamadığı sahneye gerçekten çok güldüm. Bu annelerden iyi kavga, iyi de  gülmece çıkacak gibi.

Haaa, iki sarı kafa ikizimizi de unuttum sanmayın! Hele o Çağla’nın Ozan’a bakışları, sahiplenme hallerini şimdiden hazzetmedim ama onlar da olmazsa dizi olmaz değil mi?

Diğer sarı kafamız Çınar, şimdilik Esra ile Ozan’ın şirketinde Esra ile birlikte çalışmaya hevesli stajyer olma sinyalleri verse de; Esra Ozan-Çınar ikilisi arasında bir gerilim hattı yine de yaratacak gibi…

Stajyer demişken; Esra’nın Ozan’ın şirketinde çalışmak için CV hazırlarken ki atmasyonlarından sonra bundan sonra önüme gelecek CV’lerde gözümün önüne bu sahnelerin gelmesi gerçeği de ayrı bir konu… Tezgahtarlığa stil danışmanı demek nedir?!

Haydi bakalım ilk bölümün kusuru olmaz; gelsin ikinci bölüm diyelim mi?!

 

Merak edenler için Aşk Mantık İntikam dizisinin Kore versiyonunun adı Cunning Single Lady.

 

YORUM

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap