İzledim

ARIZA – Kalbimden Geçenler

Arıza 9. bölümünde küçük de olsa reyting kaybetti. Dizi Total’de 5,88 reyting ile 2,  AB’de 4,34 reyting ile 4. ve ABC1’de ise 5,08 reytingle 3. oldu.

9. bölüm izlenimleri konuk yazar Gözde‘nin kaleminden. Keyifli okumalar ^^

 

Bu bölüm yazısı sitem dolu olacak. Geçtiğimiz 8 bölümden sonra ilk defa bir bölümün karşısından “Vay be çok iyi bölümdü.” hissiyle kalkamadım. Nazar boncuğu olsun diyerek yeni bölümü dört gözle bekliyorum. Fragmanı seyredenler nedenini çok iyi biliyorlar. ^^

 

 

Geçtiğimiz bölümlerde o kadar çok baş başa ArHal sahnemiz vardı ki bu bölümdeki tek sahne beni kesmedi. Aynı ortamda bulundukları diğer sahneler bana yetmez. ^^

 

 

Nihayet Halide resmen aşkını itiraf etti. Vuhuuu! Ali Rıza da üstü kapalı itiraf etmiş oldu, şükürler olsun. Hiçbir şey demeseydi ağzına terliği çarpmak isterdim. (Kıyamam o ayrı. ^^) Biraz da ailesi de orada diye bu kadarıyla yetinebildi ama bu ilk adımlara tanık olmak da paha biçilemez benim için.

“Ailemi, seni, babanı bu beladan kurtaracağım. Sonra karşına dikilip gözlerinin içine bakarak kalbimden geçenleri söyleyeceğim sana.”

 

 

Halide’yi bugüne kadar duruşundan ötürü çok savundum ama bu bölüm Burak’ı çağırıp yaptığı konuşmayla bana saç baş yoldurdu. Çaresizlik insana her şeyi yaptırabilir doktor da olsan, dünyanın en zeki insanı da olsan. Bunu da kabul ediyorum elbette. Yine de bu klişeye girilmesi hoşuma gitmedi. Umarım sevinç dansı yapan Burak havasını alır. Zaten Fuat ve Mithat anlaşmalarının bozulmaması için her şeyi yapar.

Unutmadan, Ersoylular’ın Halide’nin ailesinin katlini üstlendiği gerçeği lütfen ortaya çıksın. O konu kapanmış olmasın.

 

 

Halide ile Haşmet’in kavuşma sahnesi çok güzeldi. Tam da Aslı’nın Halide’nin falında ferahlık olduğunu söylemesinin üzerine Haşmet’in içeri girmesi güzel denk geldi. Şu ana kadar Ayça Ayşin Turan’ın yer aldığı işlerde baba-kız ilişkileri hep çok güzel yansıtılmıştı. Ama Arıza’daki en güzeli. Halide’nin koltukta babasının kanatları altındayken Ali Rıza’ya attığı bakışın sevimliliğine de kalp <3️ Halide hem güzel hem çok sevimli, hastasıyız.

 

 

 

Tehlike geçene kadar Altay ailesinin Gürkan Malikanesi’ne gelmesi iyi oldu. İki aile biraz daha yakınlaştı. Rukiye ile Halide’nin arası zaten çok iyi, umarım Emine ile de arası düzelir. Emine de annesi gibi Nihan’ın ölümünde Halide’nin suçu olmadığını anlayıp onu üzmesin daha fazla. Aslında aynı evde biraz yakınlaşırlar diye ummuştum ama olmadı. İnşallah zamanla.

 

 

Melek karakterini tam konsorsiyuma verdiği ayardan, Haşmet’e arka çıkmasından dolayı sevmiştim ki Haşmet’e Halide’yi Ali Rıza’dan uzak tutma tavsiyesi vererek yine sevmediğim karakterler arasındaki yerine döndü. O önce kendi kızını Burak’tan uzak tutsun.

Derya da evlilik kararından dolayı Burak’ın Halide’ye gitmesine tepki göstermekte çok haklı olsa da hemencecik de adamın bu aşktan vazgeçmesini beklememeli. Üstüne gitmeyi bırakıp sabretse daha doğru olur.

Muzaffer ve Metin’in öldüğünü düşünmüyorum. Ali Rıza’nın onların yardımlarına ihtiyacı var yürüdüğü yolda. Rukiye’nin telefonuna biri bakabildiğine göre çoktan kurtulmuş olmalılar.

Burak’ın delik deşik olan arabası üzerine yaptığı mafya müzesi açma fikri ve Z kuşağı muhabbeti ile Aslı’nın  Gürkanlar’a gelir gelmez manzarayla selfie çekmesi günümüze dair mesajlar içerse de bence gereksiz. Yerli dizi yersiz uzun olunca böyle sahneler de maalesef kaçınılmaz oluyor.

 

 

FüsMur çiftini de bu hafta tek sahne görebildik. Murat’ı o dünyanın içinde ama aidiyet sorunu yaşadığı ve oradan kurtulmak istediği için daha farklı seviyorum. Ve Füsun’un onu oradan kurtarabileceğine ben de inanıyorum. Acaba Murat, Halide’nin ailesine silah çekmemiş de sadece orada bulunmuş olabilir mi sizce? Bu arada onların kaldığı ev geçen hafta farklıydı, birdenbire neden değişti? Bir gerekçe duyduk da ben mi kaçırdım acaba?

 

 

Ali Rıza’nın Cabir’in bombalı bir planı olacağını tahmin edip Haşmet’i ve kendilerini kurtarması planı güzeldi. Cabir’in kardeşi bence de Ali Rıza yüzünden ölmedi. Cabir’in Haşmet’in üzerine bomba yerleştirip patlatma planı ve kardeşinin tüfekle onlara saldırmaya çalışması yüzünden çatışma çıktı ve gümbürtüye gitti. Hem duyan da kardeşi normalde suçsuz bir şekilde sokaklarda geziyordu sanır. Adamı hapisten kaçırdıklarını unuttun galiba Cabir?

Ali Rıza ile Haşmet arasında gerçek bir bağ oluşmuş besbelli, sadece anlaşma değil aralarındaki. Birbirlerine sevgi ve güven duyuyorlar. Ali Rıza’nın Haşmet’i tehlikeye atmadan kurtarmak için gösterdiği çabayla bu iyice belli oldu.

 

 

Şimdi de Haşmet, onu kurtarmak için kendini tehlikeye attı. Eski kurt Haşmet ve Sabri hiç paslanmamış maşallah.

 

 

Fırat Tanış diziye o kadar çok yakıştı ki keşke konuk değil de kalıcı bir rolde olsaydı. Haşmet’le karşılıklı sahnelerinden sonra Ali Rıza’yla karşılıklı sahneleri de çok başarılıydı. Uzun süredir aynı ekibin içindelermiş gibilerdi. Ali Rıza’nın bir araya gelir gelmez attığı kafa ve kurtulmak için uzun uğraşlarla kelepçesini açma planını da Cabir’in Ali Rıza’ya işkence yöntemlerini de başarılı buldum. Adamı öldürmek yerine nefessiz bırakmak tam ona göre bir işkence şekli. Cabir’in bu bölümde de Ali Rıza ile selfie çektirmesi ise yine komikti. ^^

 

 

 

Bu bölüm genel olarak bol aksiyon sahnesi vardı ve Tolga Sarıtaş’a aksiyon çok yakıştığı için bu sahneleri keyifle seyrettim. Ama aksiyon artarken ArHal sahneleri azalmasın mümkünse.

 

 

Cabir, Ali Rıza’nın kardeşi Mert’i kendi kardeşinin öldüğü yere çağırıp öldürmek istedi. Mert de tam akıllandı dedik, yine atılan yemi yiyip hayatını tehlikeye attı. Neyse ki hem onu takip eden Haşmet ile Sabri hem de kelepçelerinden kurtulan Ali Rıza son anda yetişti. Ali Rıza’nın içeri girip Cabir’in adamını öldürdüğü an tam bir karizmaydı. Sanıyorum gelecek bölüm Ali Rıza Cabir’i öldürüp bu beladan kurtulacaktır. Umarım son anda bir de Burak oraya damlamaz da Ali Rıza’yı ben kurtardım diye ortalarda dolaşmaz.

Bölüm sonu Halide yüzünden sinirliydim ancak yayınlanan fragmandan sonra tüm sinirim geçti. Sonunda beklenen ArHal kiss geliyor. As bayrakları ArHal fandom! ^^

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Peki sizler bu bölümü nasıl buldunuz?

 

Tweetleriyle yazıma renk katan Esroşş , HayalperestGirl çok teşekkürler.

 

Arıza bölüm yorumları için tıklayın

 

Arıza 10. Bölüm Fragman

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap