İzledim

ANKET – 2021 Yeni Başlayacak Diziler

2021’de hangi yeni başlayacak dizileri izleyeceksiniz? Henüz karar aşamasındaysanız Hande‘nin yazısına göz atmaya ne dersiniz?

 

COVİD-19 gerçeğinin başka ülkelerde neden olduğu büyük dalgalanmalara karşı ülkemizde hiçbir şey olmamış gibi devam eden dizi savaşlarında bu ay, aramıza katılması beklenen birçok yeni dizi için yapılan hazırlıklar hız kazanmaya başladı. Kanallar yeni yılın başlamasıyla birlikte 2020 sonbaharında yetersiz kaldıkları gerekçesiyle iptal edilen dizilerinin yerini yenileriyle doldurma konusunda ellerini eskisine kıyasla daha çabk tutma eğilimindeler.

Peki önümüzdeki dönemde biz izleyicileri hangi diziler ve hangi yeni hikayeler beklemekte daha önemlisi de siz izleyiciler hangi dizileri dört gözle beklemektesiniz? Yeni dizlere dair kuş bakışı bir değerlendirmeyle izleyicinin nabzını ölçelim dedik.

 

2021 Yeni Başlayacak Dizilerden Hangilerini İzleyeceksiniz?

 

Kardeşlerim  – ATV

 

Kardeşlerim Konusu

Evlere temizliğe giden anneleri ile inşaatlarda çalışan babalarını aynı gün farklı kazalarda kaybetmiş dört kardeşin, çevrelerinde dönen tüm kirli oyunlara ve entrikalara rağmen birbirlerinden kopmadan birlikte hayatta kalma çabalarını anlatıyor. Hayatta birbirinden başka kimsesi kalmamış bu dört gencin, zaman içinde her düştüklerinde birbirlerine destek olan bir aile olmayı, kardeş olmayı, hayata dair doğruyu ve yanlışı görerek yetişkin olmayı öğrendikleri umut dolu ama bir o kadar da acıklı öyküsü…

Yapım: NGM

Yönetmen: Serkan Birinci

Senaryo: Gül Abus Semerci

Oyuncular: Celil Nalçakan, Halil Özgür Sarı, Cüneyt Mete, Fadik Sevin Atasoy, Ahu Yağtu, Yiğit

Koçak, Su Burcu Yazgı Coşkun ve  Onur Seyit Yaran.

Kanal / Gün:  20 Şubat 2021 Cumartesi.

 

Camdaki Kız – KANAL D

Camdaki Kız Konusu

Danışanlarının yaşam hikayelerinden derlediği gerçek hadiselere ve karakterlere eserlerinde yer veren Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarından televizyona uyarlanan dizilerin yeni halkası.

Nalan, çocukluğu ve genç kızlığı boyunca sefalet çekmemiş, sonrasında da zengin bir aileye gelin gitmiş bir karakterdir. Bolluk ve rahat içindeki yaşamına rağmen yüzü hiçbir zaman gülmemiştir. Ailesinden hiç sevgi görmeyen Nalan, kocası tarafından da aynı sevgisizliğe mahkûm edilmiştir. Çocuğunu da daha doğmadan kaybedince, iyice kendi içine kapanan ve her şeyden elini ayağını çeken bir karaktere dönüşür. Ta ki karşısına Hayri çıkana dek…

Nalan, hiç kimseden görmediği sevgi, ilgi ve alakayı Hayri’den görecektir.  Hayri ile yedi yıl boyunca süren bir ilişki yaşayacak. Ancak bahtsız kaderi Nalan’ın peşini burada da bırakmayacaktır. Peki, Nalan mutlu olabilecek midir? Dahası, insanın kaderini değiştirmek elinde midir? İşte tüm bu soruların cevaplarını Nalan, yaşadığı bunalımlar nedeniyle gittiği klinikte, doktoru ile birlikte arayacak ve geçmişi ile ilgili bilinmeyen detayların da sırları böylece aralanacaktır.

Yapım:  OGM Pictures

Yönetmen:  –

Senaryo:  –

Oyuncular: Burcu Biricik (anlaşıldığı söyleniyor),

Kanal / Gün: Nisan ayında yayına girmesi bekleniyor.

Teşkilat – TRT 1

Teşkilat Konusu

Milli İstihbarat Teşkilatı için çalışan özel bir ekibin üyelerinin hem ülkelerini korumak için iç ve dış düşmanlara karşı verdikleri mücadeleleri hem de mesleklerinin ağırlığının her an hissedildiği özel hayatlarındaki mücadelelerinin hikayesi. Ülkeleri için yaptıkları kahramanca fedakarlıkların yanı sıra özel hayatlarında yaşadıkları ailevi sorunlarına, gönül meselelerine ve birbirleriyle olan ilişkilerine de tanıklık edilecek.

Yapım: TİMS&B

Yönetmen: Yağız Alp Akaydın

Senaryo: Ethem Özışık ve ekibi.

Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yoğurtçu, Ezgi Şenler, Ezgi Eyüpoğlu, Nihat Altınkaya,

Tuncer Salman, Eneshan Nalbant, Atılay Uluışık ve Mesut Akusta.

Kanal / Gün: Büyük bir ihtimalle Pazar akşamları olacak ama henüz bir tarih belirlenmedi.

Hay Sultan – TRT 1

Hay Sultan Konusu

İslam tarihinin önem arz eden isimlerinden biri olan Tasavvuf alimi Abdülkadir Geylani’nin hayatı ve  toplumsal meselelerle yakından ilgilenen felsefesini ekranlara taşıyacak. Geylani’nin felsefesiyle birlikte izleyici de “tarikat hırkasının miskinlere değil alimlere yakıştığına, dervişlerin hurafelerle değil bizatihi hayatın gerçeklerini kabul ederek yaşadığına ve ilimleri ile medeniyetleri şekillendirdiklerine” tanık olacak.

Yapım: Akli Yapım

Yönetmen: Sedat İnci

Senaryo: İsa Yıldız

Oyuncular: Çetin Tekindor, Kerem Arslanoğlu, Kevork Malikyan, Melisa Aslı Pamuk, Cemal Toktaş.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı ancak bölümlerin 60 dakika olması planlanıyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs – TRT 1

Bir Zamanlar Kıbrıs Konusu

Tarihi gerçekler çerçevesinde özellikle 1963-1973 yılları arasında Kıbrıs Türklerinin yaşadığı acıları ve bu adada verdikleri varoluş mücadelelerinin hikayesi. Kıbrıs adasında yaşanan gerçek olaylardan yola çıkarak kaleme alınmış hikayelerin başlangıcını Kanlı Noel olarak bilinen olayların ceremesini çeken Dereli ailesi, adanın kaderini değiştirecek gizli görevdeki Ankaralı ve Kıbrıs Türk lideri Rauf Denktaş odağında anlatacak.

Yapım: TMC Film

Yönetmen: Hakan İnan

Senaryo: Emre Özdür ve  Başar Başaran

Oyuncular: Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir, Emre Törün, Devrim Saltoğlu, Hasan Küçükçetin, Miray Akay, Deniz Baytaş, Hakan Güner, Nebil Sayın Ahmet Sömers ve Bade Arazlı.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belirlenmedi ancak toplamda 28 bölüm olması planlanıyor.    

 

Masumiyet – Fox TV

Masumiyet Konusu

Evli ve iki çocuk annesi Bahar’ın hayatı, 19 yaşındaki kızı Ela’nın yanlış bir adama aşık olmasıyla kökten değişir. Çünkü Ela’nın ilk aşkı, yaşıtı bir üniversite öğrencisi değil; babasının başka biriyle evlilik hazırlıkları yapmak üzere olan 35 yaşındaki patronudur. Bahar, kızını bu yanlış ilişkiden kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapsa da olacakların önüne geçemez. Bahar ve ailesinin hayatı, Ela’nın 19. yaş gününde başına gelen kötü bir olay nedeniyle sonsuza kadar değişir.

Yapım: GOLD Film

Yönetmen: Ömer Atay

Senaryo: Sırma Yanık

Oyuncular: Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ, Deniz Çakır, Serkay Tütüncü, İlayda Alişan, Deniz Işın, Selen Uçer, Tolga Güleç, Neslihan Arslan, Asena Tuğal, Ertuğrul Postoğlu, Alayça Öztürk Gidişli, Kimya Gökçe Aytaç, Gizem Ergün, Asena Keskinci, Ozan Kaya Oktu, Adin Külçe, Almina Günaydın ve Rüçhan Çalışkur.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı. Ancak kanalın tek dizi yayınlanmayan günü Çarşamba olacağı yönünde duyumlar söz konusu.

Kırmızı Kamyon – SHOW TV

Kırmızı Kamyon Konusu

Kendi iradeleriyle yangınlara koşan kahraman itfaiyecilerin, hem iş hayatlarında hem de özel hayatlarında karşılaştıkları zorluklar ve tehlikelerle birlikte mücadele edişlerinin öyküsü. Her gün kendi canlarını düşünmeden hayat kurtarmak için atıldıkları zorlu ve tehlikeli maceraların yanı sıra günlük yaşamlarında karşılaştıkları ailevi sorunları, gönül ilişkileri ve dramları da ortaya konacak.

Yapım:  10. Ev

Yönetmen: Osman Kaya

Senaryo: Meriç Demiray ve Ezgi Özcan

Oyuncular: Görkem Sevindik, Nilay Deniz, Ushan Çakır, Deniz Hamzaoğlu, Fatih Al, Aslı Orcan, Burak Berkay Akgül, Timur Ölkebaş, Gürberk Polat, Melisa Akman, Uğur Arda Başkan, Sümeyye Aydoğan, Efekan Can, Gerçek Sağlar Alnıaçık, Süreyya Kilimci, Hasibe Özgür, Onur Yar, Tuğçe Karabayır ve Feriha Eyüboğlu.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı. Ancak kanalın tek dizi yayınlanmayan günü Çarşamba olması kuvvetli muhtemel.

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap