İzledim

ANKET – 2021 Yaz Dizileri

2021 yaz dizileri setleri gecikmeli de olsa kurulmaya başladı. Her gün yeni projelerden birer ikişer fotoğraf, fragman da düşüyor sosyal medyaya. Her yeni dizinin konusunu ve oyuncu kadrosunu Hande sizin için derledi.  Keyifli okumalar…

COVİD-19 gerçeğinin başka ülkelerde neden olduğu büyük dalgalanmalara karşı ülkemizde hiçbir şey olmamış gibi devam eden dizi savaşlarında bu yaz aramıza katılması beklenen birçok yeni dizi için yapılan hazırlıklar mayıs ayında hız kazanmaya başladı. Kanallar 2020 sonbaharında yetersiz kaldıkları gerekçesiyle iptal ettiği dizilerin yanı sıra 2020 ilkbahar sezonunda da hızlı bir şekilde kendi izleyici kitlesini kaybetmeye başlayan dizilerin yerini yenileriyle doldurma konusunda ellerini eskisine kıyasla daha çabuk tutma eğilimindeler. Bu yüzden de COVİD-19 gerçeğinin damgasını vurduğu ve kesat geçen 2020 yazının aksine 2021 yazı yayına girmeyi bekleyen 8’ten fazla diziyle kıyasıya bir rekabete ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Belli ki bu yaz dizilerin rekabetini izleyeceğiz…

 

Peki önümüzdeki yaz döneminde biz izleyicileri hangi diziler ve hangi yeni hikayeler beklemekte; daha önemlisi de siz izleyiciler hangi dizileri dört gözle beklemektesiniz? Yeni dizlere dair kuş bakışı bir değerlendirmeyle izleyicinin nabzını ölçelim dedik.

 

2021 Yaz Dizilerinden Hangilerini İzlemeyi Düşünüyorsunuz?

 

 

2021 Yaz Dizileri Hangileri? 

Ada Masalı

 

Ada Masalı Konusu:

Konusu hakkında herhangi kesin bir bilgi olmamakla birlikte ada insanlarının sıcacık hikayelerine yer verileceği ibaresi bulunuyor.

Yapım: Ay Yapım

Yönetmen: Ali Bilgin

Senaryo: Yeşim Çıtak ve Yelda Eroğlu

Oyuncular: Ayça Ayşin Turan, Alp Navruz, İpek Tenolcay, Nihan Büyükağaç, Bülent Çolak, Cem Anıl Kenar, Beril Pozam, Özge Demirtel, Rami Narin, Eylül Ersöz ve Bedia Eren.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı. Ancak kanalın bu sene yayınladığı tüm dizilere neredeyse final yaptırarak haftalık programını tamamen boşalttığı düşünülürse olasılıklar çok fazla.

 

Aşkın Tarifi

 

Aşkın Tarifi Konusu:

Kendi halinde bir kebap ustası olan Fırat, düğün günü nişanlısının onu terk etmesinde rol oynayan ünlü yaşam koçu Doktor Aşk’ın sevgilisini elinden alarak kendisine bir ders vermek ister. Fırat’ın öfkeyle çıktığı bu yolculuk, onu bir Fransız restoranına sürükler. Geçmişte Fransız mutfağında iyi bir şef olan Fırat, tutkunu olduğu mutfağa yeniden kavuşurken; restoranın sahibi, güzeller güzeli Naz Soyluer sayesinde de gerçek aşkla tanışır. Doğu ve batı mutfaklarını harmanlayan, yemek sihirbazı Fırat Şef, herkesi şaşkına çevirecek tarif defterinde bir tek Aşkın Tarifi olmadığını anlayacaktır.

Tarifsiz bir aşk yolculuğuna çıkan Fırat, Doktor Aşk’a “aşk dersi” verebilecek mi? Yoksa ava giderken avlanacak mı?  Fırat, Aşkın Tarifini bulabilecek midir, ya da Aşkın Tarifi var mıdır?

Yapım: NTC Medya / Mehmet Yiğit Alp

Yönetmen:  Deniz Koloş

Senaryo: Leyla Oter ve Doruk Erengül

Oyuncular: Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Cem Davran, Alper Saldıran, Yasemin Baştan, İdil Sivritepe, Ümmü Putgül, Atakan Yılmaz, Elif Melda Yılmaz, Mehmet Şeker, Deniz Gürkan, Gökhan Niğdeli, Selim Akgül, Onur Yakıcı ve Batuhan Bayır.

Kanal / Gün: 7 Haziran 2021 Pazartesi.

Baht Oyunu

 

Baht Oyunu Konusu:

“Yaygın bir inanıştır; aşkın peşinde koşan yakalayamaz, yakalanır! Ve doğru adamla hep yanlış yerde, yanlış zamanda karşılaşılır…” Peki hep böyle midir? Baht oyunu, ilk aşkıyla mutluluğu yakalayamazsa sonsuza kadar mutsuz olacağına inanan bir genç kızın hikayesini izleyicilerle buluşturuyor. Ailesinin kadınlarına özgü bahtsızlık lanetini kırmaya çalışan Ada’nın hiç beklemediği bir anda işkolik patronu Bora ile hayatının kesişme hikayesi…

Yapım: ARC Yapım

Yönetmen: Serdar Gözelekli

Senaryo: Erkan Birgören ve Tuna Kıygı

Oyuncular: Aytaç Şaşmaz ve Cemre Baysel,İdris Nebi Taşkan, Aslı Sümen, Hande Subaşı, Funda İlhan, Tuğba Çom, Anıl Çelik, Ozan Dağgez, İrem Yüksel, Emrah Ben, Suğdem Gözalır ve Altan Erkekli.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı. Ancak kanalın bu sonbaharda boş olan günlerine seyirci çekme politikasıyla dizinin salı ya da cumartesi günü yayınlanma ihtimali çok yüksek.

 

Baş Belası

 

Baş Belası Konusu:

Her hafta bir cinayet konusunun işleneceği dizide çocuğunun babası bir cinayete karışıp ortadan kaybolan psikolog İpek ile Şahin’in maceraları ele alınacak. Emniyet’te işe başlayan İpek ile cinayet büronun baş komiseri Şahin oldukça zıt iki karakterdir.

Yapım: ARC Yapım

Yönetmen: Murat Onbul

Senaryo: Orçun Oksar, Özel Çetinel ve Ramazan Demirli

Oyuncular: Seçkin Özdemir, İrem Helvacıoğlu, Dilara Aksüyek, Taner Rumeli, Neşe Baykent, Yılmaz Kunt,Bülent Düzgünoğlu ve Buçe Buse Kahraman.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı.

Bozkır Arslanı Celaleddin

 

Bozkır Arslanı Celaleddin Konusu:

Celaleddin, görkemli bir imparatorluk olan Harzemşah devletinin sultanı Alaeddin Muhammed’in büyük şehzadesi Celaleddin Harzemşah’ın efsanevi hikayesini anlatacak. Sultan babası ve babaannesi Türkan Hatun arasındaki nüfuz mücadelesinin zayıflattığı devletini hayatta tutmak için kimliğini gizleyerek Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın huzuruna giren Celaleddin Harzemşah, Cengiz Han’ın ülkesini ele geçirmeyi planladığını anlar.

Cengiz Han’a meydan okuyup, ülkesini savunmaya karar veren Celaleddin Harzemşah, Cengiz Han’ın otağında karşılaştığı ve bütün tehlikelere rağmen kaçırıp Gürgenç’e getirdiği güzeller güzeli Kutlu Bike ile birlikte kendini büyük bir mücadelenin ortasında bulur.

Yapım: Bozdağ Film

Yönetmen: Nurgissa Almurat

Senaryo: –

Oyuncular: Emre Kıvılcım, Yulduz Radjabova, Jovahir Zakkrov,  Gülenay Kalkan, Cemal Hünal, Sezgin Erdemir ve Kaan Yalçın.

Kanal / Gün: 21 Mayıs 2021 Cuma

 

Cam Tavanlar

 

Cam Tavanlar Konusu:

İş hayatında kendi çabasıyla yükselen genç bir kadın olan Leyla ile sadece erkek olduğu için birçok kapının kendisine kolaylıkla açıldığı rakibi Cem’in tatlı-sert yarışını aşk, intikam ve rekabet gibi temalar eşliğinde anlatacak olan hikaye…

Yapım: OJO Pictures

Yönetmen: Fehmi Öztürk

Senaryo: Meriç Acemi

Oyuncular: Bensu Soral, Kubilay Aka, Hatice Aslan, Beril Kayar, Ayten Soykök, Mehmet Bilge Aslan, Ahmet Melih Yılmaz, Şifanur Gül, Alper Kut, Aziz Caner İnan, Gizem Erdem, İsmail Karagöz, Şehnaz Bölen Taftalı ve Cevdet Arıcılar.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı. Ancak kanalın yayınladığı tüm dizilere final yaptırarak haftalık programını neredeyse tamamen boşalttığı düşünülürse olasılıklar çok fazla.

 

Canning Single Lady – AşkMantık İntikam

 

Aşk Mantık İntikam Konusu:

Garsonluk yapan Leyla yaşam standartının değiştirebilmek için geçmişte ilerde zengin olacağını düşündüğü mühendis Ozan’la mantık evliliği yapmıştır ancak umduğunu bulamayınca bu evliliği bitirmek zorunda kalmıştır. Boşandıktan sonra Ozan bir yazılım şirketi açıp çok zengin olur ve günün birinde Leyla bu şirkette işe başlar.

Yapım: MED Yapım ve No 9 Yapım

Yönetmen: Umut Kırca

Senaryo: Özlem İnci Hekimoğlu ve Nil Güleç Ünsal

Oyuncular: Burcu Özberk, İlhan Şen, Melisa Döngel, Burak Yörük, Sevda Baş, Ceren Koç, Mehmet Korhan Fırat, Zeynep Kankonde ve Günay Karacaoğlu.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı.

 

Kahraman Babam

 

Kahraman Babam Konusu:

Kendi iradeleriyle yangınlara koşan kahraman itfayecilerin, hem iş hayatlarında hem de özel hayatlarında karşılaştıkları zorluklar ve tehlikelerle birlikte mücade edişlerinin öyküsü. Her gün kendi canlarını düşünmeden hayat kurtarmak için atıldıkları zorlu ve tehlikeli maceraların yanı sıra günlük yaşamlarında karşılaştıkları ailevi sorunları, gönül ilişkileri ve dramları da ortaya konacak.

Yapım: 10. Ev

Yönetmen: Osman Kaya

Senaryo: Meriç Demiray ve Ezgi Özcan

Oyuncular: Görkem Sevindik, Nilay Deniz, Ushan Çakır, Deniz Hamzaoğlu, Fatih Al, Aslı Orcan, Burak Berkay Akgül, Timur Ölkebaş, Gürberk Polat, Melisa Akman, Uğur Arda Başkan, Sümeyye Aydoğan, Efekan Can, Gerçek Sağlar Alnıaçık, Süreyya Kilimci, Hasibe Özgür, Onur Yar, Tuğçe Karabayır ve Feriha Eyüboğlu.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı. Ancak kanalın yayınladığı tüm dizilere final yaptırarak haftalık programını neredeyse tamamen boşalttığı düşünülürse olasılıklar çok fazla.

 

Kalp Yarası

 

Kalp Yarası Konusu:

Ferit ve Nilgün ailelerinin de desteğiyle evlilik planları yaparken her şey alt üst olur. Ferit birgün atı rahatsızlanınca çiftliğe erken dönmek zorunda kalır ve nişanlısı Nilgün’ü, seyisin oğlu Ömer’le çok samimi şekilde görür. Ardından da karşısına çıkan Ayşe’ye bir “teklif”te bulunur.

Antakya’nın iki köklü ailesinin bitmek bilmeyen çatışmasının tam ortasına hayatlarını değiştiren tertemiz aşklarını koyan Ferit ve Ayşe’nin öyküsü…

Yapım: Süreç Film

Yönetmen: Hülya Bilban

Senaryo: Sema Erol ve Mahir Erol

Oyuncular: Gökhan Alkan, Merve Çağıran, Yağmur Tanrısevsin, Toprak Can Adıgüzel, İnanç Konukçu, Zehra Yılmaz, Rıza Akın, Nail Kırmızıgül, Yonca Şahinbaş ile Kemal Burak Alper.    

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı.

Kazara Aşk

 

Kazara Aşk Konusu:

Üniversiteyi bitirdikten sonra sevdiği adamla evlenerek mutlu olma hayalleri kuran güzeller güzeli bir genç kız… Zengin bir ailenin veliahtlarından genç ve yakışıklı bir genç… Umutları ve hayalleriyle mutluluğun peşinde koşan bu iki gencin yolları hiç beklenmedik bir anda, bir kaza sonrası kesişir…  Artvinli Şimal’le, Gaziantepli Civan’ın kazara başlayan serüvenleri, arka arkaya sıralanan yalanlar ve beklenmedik olaylarla  bambaşka bir boyuta sürüklenir…

Yapım: Koliba Film

Yönetmen: Sadullah Celen

Senaryo: Bekir Baran Sıtkı ve Rana Mamatlıoğlu

Oyuncular: Ümit Kantarcılar, Sude Zülal Güler, Uğur Çavuşoğlu, Servet Pandur, Selin Işık, Sadi Celil Cengiz, Aycan Koptur, Burak Tamdoğan, Deniz Altan, Burakhan Yılmaz, Ali Haydar Çataltepe, Öykü Candanadam, Çağdaş Tekin, Nermin Aslan, Nalan Örgüt Ve Billur Pınar Yılmaz.

Kanal / Gün: Başlangıç tarihi henüz belli olmadı. Ancak kanalın bu sene yayınladığı tüm dizilere neredeyse final yaptırarak haftalık programını tamamen boşalttığı düşünülürse olasılıklar çok fazla.

twitter

Yaz Dizileri Devam Edenler: Sen Çal Kapımı ve Menajerimi Ara

 

Göz atmanızı öneririz: Sen Çal Kapımı 1. Sezon Bölüm Yorumları

Göz atmanızı öneririz: Menajerimi Ara Bölüm Yorumları

 

Bu yaz sezonunda ilk bölümleriyle seyirci karşısına çıkmayı bekleyen bu diziler dışında geçen yaz 8 Temmuz Çarşamba akşamı başlayan ve sezon ortasında cumartesi akşamlarını süslemeye geçen ancak bu yaz eski günü olan Çarşamba akşamları FOX ekranlarında yer alacak olan Sen Çal Kapımı ve geçen yazın sonuna doğru STAR TV ekranlarında Salı günleri başlayan ancak sezon ortasında Pazar günlerine geçmek zorunda kalan Menajerimi Ara da ikinci sezonlarıyla yaz ekranında seyircisi ile buluşmaya devam edecek.

 

İzlediğiniz dizilerin bölüm yorumlarına göz atmak ister misiniz?  Haftalık Dizi Yorumları

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap