İzledim

ALEV ALEV – Geride Bırakılacak Hayatlar

Üç kadın ve üçü içinde geride bırakılacak hayatlar… Alev Alev’de 3 kadın; Cemre, Rüya ve Çiçek içinde en çok Rüya’yı seviyorum. Belki saflığı, duru sevgisi nedeni ile… Cemre’nin savaşını seviyorum ama elini biraz daha kirletmeli Çelebi’ye karşı ise buna zorunlu! Ve Çiçek… Çiçek bu üçlü içinde kendi sevdikleri söz konusu olduğunda en kurnaz ve en tehlikeli…

 

 

Bölüm Cemre’nin kuruldaki konuşması ile başladı. Cemre’nin hala o kapan içinde olması içimi acıtıyor. Çok üzücü ama asıl üzücü olan bir dizi karakteri olan Cemre’nin yaşadıklarının gerçek hayatta da birebir yaşanıyor olması.

Cemre’ye yeni bir destek geldi. Yaralı yaralıyı nasıl da anlıyor ve ona elinden geldiğince kol kanat geriyor değil mi? Yoksa adsız lokantacının sorunlu Cemre Karabeyli ile ne işi olur? Eli soğuk sudan sıcak suya girmemiş bir sosyetik güzel ile… Üstelik destek sadece işe almasından öte olacak bence, en azından ben öyle hissettim.

 

 

Babil’in Kudret Hanım’ı hoş gelmiş. Üstelik sıradan değil, karakterini merak ettirecek gizemler ile gelmiş. Neden buz yiyor? Neden isimsiz? Hakkında birçok soru soruyorsak cevapları da elbet bir gün alırız. Bence geçmişinde o da şiddet görmüş bir kadın olacak ve Cemre’ye destek çıkmasının nedeni bu olacak. Belki Karabeyli’ler ile bir bağı var? Çelebi’nin evlatlık olduğu detayı adli kayıtlarda yer almıyordur sanırım. Ozan ve Ömer bu bilgiye ulaşabilse belki buradan bir şeyler çıkabilir ne dersiniz?

 

 

Çelebi dizinin en derin yazılabilecek karakteri. Oyuncunun performansı da muhteşem. Umarım yazım ve yapım ekibi bu cevheri hakkı ile kullanır. Hem kötü hem zeki. Yerli dizilerde bu ikiliye bir arada pek sık rastlamayız değil mi?

Cemre nasıl kurtulacak Çelebi’den?  Özgürlüğüne ulaşması hiç de kolay olmayacak. Yol uzun, çok uzun…  Anlayamadığım sosyal medya ile destek rüzgarları esiyorken neden faydalanılmıyor? Sadece bir kerelik değil davanın sonuna kadar destek almak varken… Bu desteğin gerçek hayatta ne kadar olumlu sonuçlara ulaştığını gördük, görmeye devam ediyoruz…

Cemre’nin ciddi bir psikolojik desteğe ihtiyacı var. Çocuklukta yaşadığı travmaların üstüne bir de Çelebi. Düşünsenize ya kliniğe yatmak ya Çelebi’nin kanatlarının altına girmek. Çok zor bir karar.

 

Ve Rüya…  Onun hikayesi Ömer’e göbek bağıyla bağlı.

 

 

 

 

 

Ama günün sonunda Ömer ile Rüya çok tatlış değil mi? Sosyal medyada seslenildiği gibi ÖmRü. Bu ikilinin sahnelerini yüzümde bir gülümsemeyle izliyorum.

 

 

 

Off…  Ama günün sonunda olaylar, olaylar… Olan Ömer ile Rüya’nın terastaki balık partisine oldu.

 

Küçük bir kıskançlık meselesi güzel sonuçlandı neyse ki:

 

Rüya: “Öyle mi, gidiyorum o zaman ben”

Ömer: “Git uğurlar olsun.”

 

Bu gereksiz bir kıskançlık elbette. Rüya isteyerek gitmedi ki İskender’e. Üstelik her fırsatta koşa koşa Ömer’e giderken, bu kız kıskançlıktan gözü dönüp sudan yere kavga çıkartmak da ne…

 

 

Bu ikili için seçilen şarkı çok anlamlı! : “Seninle başım dertte, ne yapsam bilmiyorum…”

Küçük bir detay fark ettiniz mi?  Ömer kızgınken “Rüya” ama her şey yolunda giderken “Prenses” diyor.

 

 

Çiçek’in büyük derdi Ali. Ali ya kurtulacak ya kurtulacak! O zaman onu kimin bıçaklandığını gören İskender bir şekilde susturulmalı ama nasıl? Rüya’nın yanlış bir hamle olduğu belliydi. Geriye İskender’i en çok korkutacak şey kaldı, yangının arkasındaki sır.

“Ben bıçak yarasını bilmem ama yanık acısını bilirim. Sen biliyor musun? Hiç, acıdan inim inim inlerken kendi yanık kokunu aldın mı? Ben aldım…”

Bu arada İskender performansı için Berker Güven’e tam not.

 

 

Ali Çiçek’i öğreniyorsa onu da oyuna dahil etmeleri gerekecek. Peki Çiçek’in kabul ettiği sessiz kalmayı, Ali kabul edecek mi? Bir de Ali günler boyu Çiçek’i nasıl tanıyamadı?

İzliyorum izliyorum, Şimal zamanında Bülent ile nasıl birlikte olmuş anlayamıyorum. Bülent’in -sadece Atlas’ın bildiği- sırrı ne? Şimal ile İskender’in bu yakınlığının arkasında bir şeyler olabilir mi? Mesela Atlas İskender’in çocuğu olsa? Ne dersiniz?

 

 

Tomris de akıllı kadın. İskender’in yangın ile bir ilişkisi olduğunu öğrendiğine göre kızının kanını yerde bırakmaz. Bir şekilde Ozan ve Ömer’e destek olacak ama nasıl? Rüya mı aracı olacak dersiniz?

Atlas’ın ‘yas’ tutması, annesinin mezarına götürüldüğünde toprağı o minnacık elleri ile kazımasında gözleri yaşarmayan da ne bileyim, duygularını aldırmıştır sanki. Dizide en üzüldüğüm karakter Atlas.

 

 

Bölüm özelinde üç kadının hikayesine az da olsa dokundum, bakalım üç kadının hikayesi gelecek bölümlerde nasıl şekillenecek?  Merakla bekleyenlerden biriyim.

Unutmadan;

 

 

Alev Alev 8. Bölüm ile Total’de 6,21 reyting ile 6.,  AB’de 6,15 reyting ile 3. ve ABC1’de 5,71 reyting ile 6.oldu.

 

Diğer bölüm yorumları için Alev Alev kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Tweetleri ile yazıya renk veren berfin, Anu | İskender’s #1 fan, Massacredevil, dizilla’a çok teşekkürler…

 

Alev Alev 9. Bölüm  Fragman

(Yayınlanır yayınlanmaz tam burada ^^)

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap