Pek Yakında – Sen Çal Kapımı

Özgün senaryosu ile ekranlara yeni bir soluk getirecek dizi: Sen Çal Kapımı. Özgün senaryo derken; esas kızımız (Hande Erçel) bir çiçekçi, esas oğlan (Kerem Bürsin) ise bir holding sahibinin oğlu. Yaz dizilerinin olmazsa olmazı, fakir ama güzel, gururlu bir kız, zengin ama burnu havada bir yakışıklı oğlan.

Sen Çal Kapımı Konusu

Hayatta bütün umutlarını eğitimine bağlayan Eda Yıldız (Hande Erçel), yurt dışı eğitim bursunu keserek lise mezunu kalmasına neden olan Serkan Bolat (Kerem Bürsin) ile karşı karşıya gelir. Serkan Bolat, Eda’ya kendisiyle iki ay nişanlı taklidi yaparsa, bursunu geri vermeyi teklif eder. Eda nefret ettiği bu adamın teklifini önce reddetse de koşullar değişince kabul etmek zorunda kalır. Nişanlı taklidi yaparken, Serkan ve Eda, bütün doğru bildiklerini unutturacak, tutkulu, zorlu bir ilişki yaşamaya başlarlar. Çünkü aşk zordur. Ve bu yüzden muhteşemdir.

 
   
 

 

 

MF Yapım’ın projelendirdiği dizinin yönetmeni Ender Mıhlar, senaryosunu ise Ayşe Üner Kutlu kaleme alıyor. Sen Çal Kapımı oyuncu kadrosu ise renkli isimlerden oluşuyor; Hande Erçel, Bürsin, Neslihan Yeldan, Bige Önal, Evrim Doğan, İsmail Ege Şaşmaz, Anıl İlter, Melisa Döngel, Çağrı Çıtanak, Elçin Afacan, Sitare Akbaş, Başak Gümülcinelioğlu, Alican Aytekin, Sarp Bozkurt, Dorukhan Kenger ve İlkyaz Arslan.

Konu klişe ama ne klişelere farklı dokunuşlar katıldığını gördü bu gözler. (Senaristin Erkenci Kuş’u kaleme alması bir soru işareti yaratsa da ön yargılı olmamak lazım.) Dizide olmasını beklediğim özgün sahneler; asansörde tıkalı kalma, yaz yağmuru, boğazda salaş bir arabacıdan köfte ekmek yemek ve Kerem Bürsin’in kaslarını gösterecek birkaç sahne: duştan çıkma, stres atmak için basketbol oynama ya da klasik bir havuz sahnesi…  Bu arada değişmeyen aksanından dolayı Serkan’ın uzun yıllar yurtdışında yaşamış, memlekete yeni dönmüş biri olduğunun altı çizilir herhalde…

 

 

Günün sonunda Hande Erçel’in güzelliği ve Kerem Bürsin’in karizması (yukarıdaki fotoğrafta çok hissedilmese de) diye bir şey var. Hande Erçel ile Kerem Bürsin’i  çift olarak birbirlerine yakıştırdım. EdSer mi diyoruz?  Dolayısı ile her yıl yaz aylarında seçtiğim minnoş yaz dizisi seçimimi bu yaz Sen Çal Kapımı’ndan yana kullanacağım. Haziran ayı içinde sete çıkması planlanan  Sen Çal Kapımı ne zaman başlayacak henüz belli değil ama merakla (tamam, biraz abarttım ^^) bekliyorum.  Ya siz?

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  Fragmanı beğendim 🙂 Ama ama ama uzak dur Gözde, uzak dur Gözde :)))

  • Kesin izleyecek

   • Gözde E.

    Kim? Ben mi? 😆

    • Yes you are, yes you are…

     • Gözde E.

      Bak ya. Haydi bakayım bari, seni mi kıracağım :))

 • incell

  Merhaba,

  Yeni Somera dizimiz de buymuş demek… Yine milyonlarca tweetlerin atılacağı fakat reytinglerde dizi yokluğundan 5-6 reytingle tutunup Eylül ayından asıl diziler başlayınca 20.bölümde final yapacak dizimizin fragmanı çıkmış. Aa daha doğrusu diziler de erken başlayacak 20 bölüm çok bile buna…

  Ne zaman ki yapımlarımız ve oyuncularımız kâr edelim yeter mantığını bırakıp düzgün işlere koyulurlarsa işte o zaman dizi sektörümüz gelişecek. Yine klişeler klişesini izletecekler insanlara…

  • 20 mi? 🤔 5 ay, Haziran ortası başlasa… Oo benim için yeter de artar bile…

   Her yaz bir tane seçiyorum, bu yıl bunu seçtim 😍

   • incell

    20 çok ya… Şimdi diziler erken başlayacağı için tabii gününe de bağlı. Haziran ortası mı başlıyor? Haziran sonunu bulur bence. İzlemeyeceğim için umrumda değil. Kendini tekrar eden dizilerden baydım. Bile bile izlemek artık sıkıcı olmaya başladı. Aynısı geçen sezon Afilli Aşk dizisinde vardı sanki. Yine aileler kandırılacak, sahte evlilik of of of… Yaratıcılık mı yok yoksa yapmak mı istemiyorsunuz anlamıyorum ki..

    • Gözde E.

     Halkın sevdiği konuların benzer varyasyonlarla yazılıp çekilmesi Yeşilçam’dan beri bir gelenek bizim ülkede. 🙂

     • incell

      Valla artık bunlar benzer varyasyonu da geçti copy-paste oldular. Repliğine kadar olay örgüsü aynı gidiyor. Ailelerdeki tiplemeler bile aynı. Sırf iki insanı yakıştırdık diye 140 dakika buna maruz kalamam ben. Son 5 yıldır çıkan yaz dizileri aynı farklılığı yok. Kalıp oldular artık. Oynayan oyuncuya bile enayi gözüyle bakılıyor. Bir ara Ece-Melek hanımların senaryoları vardı. Birebir her sene benzer dizi yazarlardı. İzleyici artık onu da yemedi son işleri hemen yayından kaldırıldı. Bunların da azalarak bitmesini bekliyorum…

     • Gözde E.

      Ece – Melek senaryolarını seviyorum ben ya 🙂 Ama en son neyi yazmışlardı hatırlayamadım…
      Yaz dizilerinden uzak durmak istiyorum, klişe bile olsa seyrettiriyor bazıları kendini ama kışa çok ayak bağı oluyorlar bir sürü diziyle birlikte.

     • incell

      Cesur ve Güzel bir de Bu Şehir Arkandan Gelecek yazmışlar. Hoş izlemedim ama ikisi de erken final yapmış. Kalemlerine lafım yok lakin bir zamandan sonra makineye bağladılar bunu. Ece Yörenç haftada 2 dizi yazdığını falan söylüyordu bir ara. Bıraksalar 3 dizi bile yazabilirim diyordu. Zor olmaz tabii ki. Çünkü tüm dizileri birbirinin kopyası hatta ekşide açılan bir başlık vardı. Ece-Melek senaryosu diye.
      hatta link bırakayım buraya : https://eksisozluk.com/entry/26947502

      O kadar güzel tespitler vardı ki izlediğim tüm diziler gözümün önünden akıp geçti. Bu yaz dizileri de o yöne gidiyor. Az zamanları kaldı… Yakında biterler

     • Cesur ve Güzel’in konusu güzeldi. Intikam hikayelerini severim… Sonra sapıttı. 🙃

     • Gözde E.

      Cesur ve Güzel’i sevmiştim. 32 bölüm sürdü yanlış hatırlamıyorsam. BŞAG’ye bakmadım yorum yok. Aslı’nın cevabında yazdığı gibi intikam hikayelerini ben de severim. Sonra sapıttı yorumuna da katılıyorum ama senarist değişikliği yüzünden de olabilir. Ece Yörenç en son Şahin Tepesi yazmadı mı? Ah o da güzeldi… :((

    • Kafa yormadan minnoş minnoş…

     • Hande Aykan

      Yaz dizileri yazın vakit öldürmek için sıcaklarda iyi oluyor. Senaryo konusuna takılmayıp seyirlik oluyor. Tabi gönül ister ters köşeler olsun ama yazın vakit doldurma görevi görüyorlar. Mesela neden zengin erkek? Bir kere de kız zengin ve eğitimli olsun. Madem aynı karakterler cinsiyet rolleri değişsin ya da bir kere de kötü adam esas oğlan olsun. Kötü kız zengin olmasın. Araya üçüncü şahıslar girmesin. Ne bileyim birinin psikolojik sıkıntıları olsun. Gene de yazın vakit geçirmek için bakmayı düşünüyorum.

     • Nedense senatistler maddi gücü düşük ve eğitimine devam edememiş kadın karakterleri çok seviyor.

      Iki yıl önce idi galiba, yaz dizim olarak darisi basima’yi seçmiştim. Esas kız avukattı. Erken final oldu 😔

      Geçen yıl benim tatli yalanim izlemiştim. Orada da esas kız turizm okumuştu ama mesleğine devam etmemişti. Kış aylarında da devam etti…

     • Hande Aykan

      Ben sanırım geçen yaz Erkenci Kuş dizisine devam etmiştim onun dışında Afili Aşk ile Her Yerde Sen dizisini izledim o kadar. Erkenci Kuş son bölümlerde sıkmıştı. Ben Emre ve Leyla’yı severdim. O yüzden bakardım.

     • Hande Aykan

      Sonbahar dizilerim malum:
      1. Sefirin Kızı
      2. Hekimoğlu
      3. EDHO
      4. Öğretmen
      5. Doğduğun Ev Kaderindir
      6. Mucize Doktor
      7. Kuzey Yıldızı İlk Aşk
      8. Şampiyon
      9. Güvercin
      Şimdi yaz dizisi olarak
      1. Çatı Katı
      2. Bay Yanlış
      3. Sen Çal Kapımı

     • Ooo her gün dolu 😱

      Dizi yazısı yazmak isterseniz konuğum olun…

     • Hande Aykan

      9 dizi ama genellikle akşamları evde çay içerken meyve yerken televizyon izlenen bir ailede büyüdüm. Pazartesi günleri Vuslat bitene kadar puhutv sayesinde izliyordum sonra ekranda izlemeye geçtim. Salı günleri babamla EDHO izliyorum Hekimoğlu sonra. Çarşamba Öğretmen izliyorum sonra youtube üzerinden Doğduğun Ev Kaderindir izliyorum ama bazen sahneleri ilerleterek gidiyorum sorun olmuyor. Perşembe Mucize Doktor. Cuma genelde boş geçiyorum. Hercai hızlı atlaya atlaya gidiyorum. Onu hiç saymadım bile. Cumartesi ailemle birlikte Kuzey Yıldızı pazar Şampiyon izliyorum. Anlayacağın izlediğim dizilerin yarısını akşam aile ile birlikte seyrediyorum.

     • Gözde E.

      Benim de hafta sonu hariç her gün dolu. Bana da pes! 🙂

     • Hande Aykan

      Geçen sene ya da bu sene başında olsaydı bu teklif güzel olurdu ama şu an evden formasyon ile boğuşuyorum. Sınav yerine verilen ödevler çok ağır.
      Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

      ——– Orijinal mesaj ——–
      Başlangıç tarihi: Disqus
      Tarih: 04.06.2020 19:23 (GMT+03:00)
      Alıcı: [email protected]
      Konu: Re: Comment on Pek Yakında – Sen Çal Kapımı

      “Ooo her gün dolu 😱 Dizi yazısı yazmak isterseniz konuğum olun…” [Disqus]
      New reply on aslininsureti [http://c.disquscdn.com/uploads/users/25334/6242/avatar92.jpg?1591278992]
      9:56 a.m., Thursday June 4

     • Gözde E.

      Darısı Başıma :((( Hala içimde yaradır. Yüksek Sosyete’deki kızımız da eğitimli değil miydi?

     • Hande Aykan

      Darısı Başına benim de umutla başladığım ama 5 bölümde biten bir diziydi. O yaz tüm yaz dizileri birbirleri ile aynı günlerde yayınlanıp nedense ortalığı kan gölüne çevirdiler. Bunun karşısında STAR TV de yayınlanan Kalbimin Sultanı dizisi de vardı bunun gibi erken biten. Osmanlı komedisi büyük bir fırsattı ama kaçtı. Yüksek Sosyete ailem izliyordu görüyordum ama ben pek izlemedim açıkçası.

 • Ahmet Adar

  İyi güzel özetlemişsin.emeğine sağlık da,Kerem ile Hande dışında 15 oyuncu daha var.Onların konuya dahilleri yok mu?Hepsi baş rollere mi hizmet ediyorlar.Örneğin Serkan Bolata tutkulu aşık Selin Rolünde Bige Önal,Eda’nın halası rolünde Evrim Doğan,Melisa Döngel,erkenci kuş’un Denizi Başak Gümülceneoğlu,Elçin Afacan,Neslihan Yeldan,İsmail Hakkı Şaşmaz bunların hikayeye müdahalesi olmayacak mı?

  • Onlar kim? Saka şaka… Ben tanımasam da sektör emekçileri.. Üzgünüm ama Bige Önal, Neslihan Yeldan ve İsmail Hakkı Şaşmaz dışındaki diğer isimler benim için tanıdık değil, Bir diziyi izleyip izlememe kararı vermeme etken hiç değil. Olur da bölüm yazısı yazarsam elbet bahisleri geçecektir. 🙂

   Bige Önal niye yine ikinci kadın? Gelsin entrikalar…

   • Ahmet Adar

    Uzun boylu,mavi gözlü,ince yapılı,avrupai tipli ve yüzü hande erçel kadar güzel ve simetrik değil diye.

   • Gözde E.

    Senin yazdığın isimleri ve Evrim Doğan ile Melisa Döngel’i ben tanıyorum. Melisa çok güzel kız valla, benim için Bige kadar güzel 🙂 Bizim Hikaye’de tanımıştık Deniz rolüyle. Bige’ye de yıllar geçti, ısınamadım bir türlü ya…. Evrim Doğan’ı da Bizim Hikaye ilk sezonda oynarken tanımıştım ben. Bence bu iki oyuncuyu seveceksiniz adminim 🙂

 • Gözde E.

  Selam! Diziye bakar mıyım şu an bilemiyorum. Belki sadece ilk bölüme. Konu klişe olabilir ama önemli olan anlatım diyenlerdenim. Hande Erçel ve Kerem Bürsin’i bayağı yakıştırdım. Umarım hak ettiğini alır.