PEK YAKINDA – Fatma Dizisi için Geri Sayım Başladı

Geçtiğimiz günlerde yerli dizi ve film yapımlarının iptali ile gündeme gelen Netflix Türkiye, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile yeni yerli dizisi Fatma üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Netflix Türkiye, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen etkinlikte yerli projeleri hakkında açıklama yapmıştı. Bunlar, platformdaki ilk yerli film olan Yarına Tek Bilet (izlenimleri için tıklayınız), Atiye’nin 3.sezonu ve yeni dizi projeleri Şimdiki Aklım Olsaydı, Fatma, Sıcak Kafa.

 
   
 

Bu yapımlardan Fatma dizisi için hazırlıklara başlandığı duyuruldu.

 

Önce dizinin başrolü Burcu Biricik ardından da Netflix Türkiye’nin sosyal medya hesaplarından paylaştıkları Burcu Biricik’in 16 Temmuz tarihli çekim senaryosu ile birlikte görülüğü fotoğraf ile Şimdiki Aklım Olsaydı projesinin iptali ile gündeme gelen “Netflix kapanıyor mu?”, “Netflix Türkiye yapımı orijinal dizi projelerinin hepsini iptal mi edecek?” sorularına yanıt vermiş oldu.

 

 

Instagram sayfasından yapılan paylaşımda “Aramıza hoş geldin #Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı.” Mesajının olması heyecan verici …

Fatma dizisinin senaryosunu Özgür Önürme kaleme alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Özer Feyzioğlu oturuyor. Dizinin yapımcısı ise Başak Abacıgil üstleniyor.

Fatma dizisi konusu:

(Kaynak: Dizinin mart ayındaki paylaşılan sinopsisi)

Fatma (35) sıradan bir temizlikçidir. Kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, Fatma’nın hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmaz. Bu durum, Fatma için bugüne kadar yaşadığı her şeyin intikamını alabileceği bir ritüel hâline gelir. Fatma artık bir yandan koca dünyaya sığdıramadığı masum oğlunun öcünü almak isteyen bir anne, diğer yandan işlediği her cinayette kimsenin kendisinden şüphelenmediği bir “temizlikçi kadın” olarak hayata devam eder ve kocasını aramaya başlar.

 

Fatma Netflix ne zaman yayına başlayacak henüz bilmiyoruz. Dizi ile ilgili gelişmeleri merakla takip edeceğiz…

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

İlgili diğer Yazılar