ÇARPIŞMA – Çarpışan Aslında Kaderlerimizdi

Bazı diziler vardır hani hikayesine bile bakmadan bambaşka artıları ile izleyiciyi ekran karşısına çekebilecek, işte onlardan biri: ÇARPIŞMA .  Günü henüz resmi olarak açıklanmada da (Perşembe) yayın gününde Prime Time’daki tüm dengeleri değiştirmesi çok yakın ^^

 
   
 

 

Hikaye şimdilik gizemli; “dört arabanın birbiriyle çarpışmasıyla kesişen hayatlar”

Kendi adıma sıra ile artılarına başlayım:

 1. Uluç Bayraklar: Rejisi direk cezbeder, izleyiciyi yarattığı dünyanın en derinine çeker. Senaristin anlatmak istediklerine değer katar. İnsan ister istemez ‘sinema filmi çekmesini beklemeye ne kadar devam edeceğiz acaba?’ diye düşünüyor.
 2. Kıvanç Tatlıtuğ: Sadece kalp kalp kalp demem yeterli mi? Yahu Cesur ve Güzel’i bile onun için seyrettik daha ne olsun… Ama umarım Kadir en sevdiğim Kıvanç Tatlıtuğ karakterleri olan Sekiz gibi, Kuzey gibi olur…
 3. Onur Saylak: Tek başına bile yeter… Bugün sosyal medyasında paylaştığı fotoğraf ile projede olacağını öğrenmek  ‘yuppi’ dedirtti…
 4. Alperen Duymaz: Tamam, son projesinde hikayesini tam anlatamadan ölmüş olabilir (Ah Emrah, ahh…) ama bu hikayesini anlatamadığı karakteri hakkıyla canlandırmadığı anlamına gelmez.
 5. Biraz da kadın oyunculara gelelim; Elçin Salgu ve Melisa Aslı Pamuk: Her ikisinin de tek takip ettiğim projelerinin tamamını izlemiş sayılmam ama seyir zevki yaratacakları kesin.
 6. Devam edeyim; Hakan Kurtaş, Mustafa Uğurlu, Erkan Can…
 7. Ay Yapım bütçesi; Elbette sınırsız değil ama kesenin ağzını açmaktan çekinmeyen yapım farkını hep ortaya koyar ^^

 

“Çarpışan aslında biz değildik, kaderlerimizdi… Nereye gidersen git, ne kadar kaçarsan kaç, eninde sonunda herkes döner, olay mahalline!”  diyor teaser’da Kadir Adalı.

 

ÇARPIŞMA TEASER

 

Bir kaza ile birlikte dört ana karakterin hayatlarının kesişiyor. Peki kim bu karakterler;

 

KADİR ADALI (KIVANÇ TATLITUĞ)

İstanbul Organize Şube’de baş komiserdir. Evlidir, bir kızı vardır. İşkolik biridir, herkes onun bir gün emniyet müdürü olacağını bilmektedir. Sarıyer Sporun amigosudur, tribünde platformun üzerine çıktığı an mutludur. Tribünündekileri ve mahallesindekileri sahiplenir. Kardeşi, ağabeyi ya da bir ailesi olmadığı için sevdiklerine ağabeylik, kardeşlik yapar. Kaderini değiştiren, yaşadığı acı olay olacaktır.

 

ZEYNEP TUNÇ (ELÇİN SANGU)

Banka müdiresidir. Rakamlarla nasıl başa çıkacağını bilse de hayatla başa çıkabilme yetenekleri sınırlıdır. Zeynep’in içindeki en baskın duygu korkudur. Eve girdiğinde ilk iş olarak kapıyı kilitler, arabaya bindiğinde hemen merkezi kilit düğmesine basar. Bu alışkanlıkların çoğu yetimhaneden gelmektedir. Elindekileri kaybetme korkusu vardır. Kızı haricindeki her şeye, tehlike unsuru olarak yaklaşır. Eşi Galip’le olan evliliği bitme noktasındadır, ancak Zeynep yalnızlıktan korkmaktadır.

 

KEREM KORKMAZ (ALPEREN DUYMAZ)

Babasını bıçakla yaralamaktan 5 yıl yatmıştır. Onu hapisten çıkmaya motive eden yegane şey, dışarıdaki sevgilisi Meral’dir. Evlenmek, çalışmak ve zamanı geldiğinde çoluk çocuğa karışmak gibi bir isteği vardır. 25 yaşında biri için fazla olgun gelen bu hayal onun aile yoksunluğundan kaynaklanmaktadır. Kendine bir aile yaratmak ve özlemini duyduğu bütün duyguları bu ailede yaşamak istemektedir. Bu hayali gerçekleştirmiş Kadir ağabeyi onun hem mahalledeki, hem de tribündeki idolüdür. Hapishanede geçen süreçte Kerem, başta aile olmak üzere her şeye karşı olan inancını yitirmiştir. Bir şey hariç: Meral.

 

CEMRE GÜR (MELİSA ASLI PAMUK)

Adını bilmediği, anlamlandıramadığı bir duygunun yokluğundan muzdariptir. Bu duygu sevgidir. Sevginin sıcaklığını aramaktadır. Sevgilisi Demir’de bulduğunu düşünmüş fakat yanılmıştır. Ona aşık değildir ve bu ilişkiyi sürdürmemesi gerektiğini kendine itiraf edememektedir. Rol yapmaktadır ve bu durum onu fazlasıyla hırpalamaktadır. Sevgi yoksunluğunun nedeni ise annesizliktir. Hayatındaki en büyük boşluk budur. Sürekli bir kaçış halindedir. Amerika’ya gidip yüksek yapmak istemesinin nedeni de budur.

 

Peki  ÇARPIŞMA’yı siz de benim kadar merakla bekliyor musunuz?

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Pingback: Aslı'nın Sureti ] ÇARPIŞMA - Çarpışan Arabalarla Kesişen Hayatlar()

 • Ayla

  Ah Asli dan merakla bekledigim dizi icin yorum gelmis. Ilk defa karekter tanitimlarini senin sitede okudum buda sana benden kocaman arti:))
  Senin Cesur ve güzeli sonuna kadar izledigini sanmiyordum! Ben bu diziyi tutmazsam bile Kivanc icin terk edip gitmem:)
  Oyunculara deginmek istiyorum Elcin i KA tek bölüm izledim ve birde sinama filminde pek sevdim sayilmaz. Zeynep karekterinide okumakla sevmedim diziyi izlerken belki fikir degistiririm. Melisa kara sevda da bol bol sinirlerimi ziplatti bakalim anne tarafindan yarali kadini burada sevebilecekmiyim? Dizilerde anne yada baba tarafindan yarali yetiskinleri yazmak senaristlerin en favori konusu olmali:)
  Alperen in agzinda kürdan olmasin burada kabulümdür ve oyuncu bayagi bir imaj degistirmis kutlarim.
  Mustafa Ugurlu yu özlemistim ve diziye katilmasina cok sevindim. Ama Hakan Kurtas ise hic ama hic sevmedigim bir oyuncu,bakalim nasil katlanabilecegim….
  Ehh Asli bakalim sitende bu diziyi yorumlayan olacak mi? Senden pek umutlu degilim cünkü sen cukur u zar zor izliyorsun:))
  Persembe de carsamba da olsa banada uyar o günlerde hic dizim yok,salida,pazarda oh kebab:)))

  • Gözde E.

   Ben Aslı yorumlar diye umuyorum ama bakalım 🙂

   • ben de öyle umuyorum :)))

    • badem

     Kanal D’nin Muhteşem İkili hamlesinden sonra son dakika sürpriziyle Çarşamba’ya gelir mi dersiniz? Şurası aşikar ki, hem Diriliş hem de SAK seyretmeyen ciddi bir kitle var – ki onlardan biri de benim – bu boşluktan yararlanabilir.

  • Yaaa ben yorumluycam (yorumlayamadı ^^)

 • badem

  Benim Çsrşamba ve Perşembe akşamlarım da dolu. gönlümden geçen Salı olmasıydı ancak ne yazık ki mümkün değil. Kadrosu,konusu,merak uyandıran tanıtımı,sektörün en iyi yapım şirketlerinden biri… Daha ne istenir? Hangi gün olursa olsun seyretmek kaçınılmaz… BZÇ çok iyi gidiyor, böyle devam ettiği sürece de bileğinin kolay kolay bükülemeyeceğini düşünüyorum ama Çarpışma da muhakkak ilk 3’te yer alarak dengeleri ciddi şekilde değiştirecektir. Heyecanla bekliyorum:)

 • Gözde E.

  Show Tv Genel Müdürü perşembe olacak demişti ama şu an çarşamba gününde ciddi boşluk var ben olsam o günü de bir değerlendiririm.

  • pride&prejudice

   Persembe cukurova var carsamba iyi olur yoksa puhu tv den seyrederiz🤨

   • Gözde E.

    Aynen. SAK ve Jet Sosyete’yi Çarpışma için nete bırakırım ama BZÇ nayn 🙂

  • Benim her iki günde de dizim yok. Mis <3

   • Gözde E.

    SAK’a bakmaktan neden vazgeçtin?

    • pride&prejudice

     ben de vazgectim hizli hizli sonradan ki bu hafta onu bile yapmadim Vedat dan gina geldi

     • Gözde E.

      Bana da bu hafta hastaneden gına geldi. Vedat’dan dizi bitene kadar kurtuluş yok ya poffff

    • Hic izlemedim ki birakmis olayım. (Düzeltme belkii ikk bölümlerde 1/2 tane) konuyu kore’nin tweetlerinden takip ediyorum :))))

     • Gözde E.

      Ben arada tvde ses olsun diye açıyordun sanıyorum Büke gibi :)) Ben de Jet Sosyete’ye bakıyorum 2 haftadır bir akşam gülmek lazım 🙂 SAK’a da netten. Zaten hastaneli bölümler hiç çekilmez…